Solarium przed wyjazdem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-03-22, 23:54   #1
Nathalynn
Raczkowanie

Solarium przed wyjazdem

Piszę w dość nietypowej sprawie. Mianowicie, w tym roku wakacje wypadły mi wcześniej niż zwykle i za 3.5 tygodnia mam zaplanowaną wycieczkę w ciepłe kraje. Problemem jest moja skóra, którą do tej pory ostrożnie i powoli przygotowywałam na intensywne kąpiele słoneczne.

Standardowo słońce łapie mnie na brąz, jednak pierwsze 2 - 3 wizyty, mimo że krótkie, to i tak często kończą się zaczerwienieniem skóry. Zastanawiam się co zrobić teraz, nie chciałabym przez pół wyjazdu wychylać ledwo czubek głowy na słońce w obawie, że wrócę poparzona. Wpadłam na pomysł, żeby tym razem skórę przygotować na solarium, nie wiem tylko, jak się za to zabrać z racji kompletnego braku doświadczenia w tym temacie. Czy to w ogóle dobry pomysł?
Nathalynn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 15:05   #2
Marylka211
Przyczajenie

Dot.: Solarium przed wyjazdem

Ja odradzam solarium mysłe , że to nie najlepszy pomysł.
Marylka211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 13:44   #3
Nameria
Zadomowienie

to zależy gdzie jedziesz i czy lubisz lezec plackiem i się opalać czy nie. Ja raczej z solarium nie korzystam ale jak trafia mi się wyjazd w lutym- marcu zdarzyło mi się na solarium pójśc, żeby nie mieć problemów, szczególnie jak jedziesz gdzieś w okolice równika, gdzie słońce szybciej i mocniej łapie. W zeszłym roku byłam na równiku, akcja spontan, nie zdążyłam na solarium pójść i pomimo smarowania się kremem 50+ i tak ramiona mi spaliło. Dodam, że moja skóra jest do słońca przyzyczajona i nie opala się na czerwono, w Polsce praktycznie nie ma szans żebym się spaliła.
To jest strasznie meczące jak jest się aktywnym na wakacjach i rano największym Twoim probelmem jest to jak się ubraż, żeby cały dzień móc być na dworze i czym tym razem się posmarować.
Jak jadę w zimię ide 2-3 razy na 5-6 min, tak żeby tylko skórę przygotować na promienie.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2015-03-24 o 13:45
Nameria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 16:58   #4
Nathalynn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
to zależy gdzie jedziesz i czy lubisz lezec plackiem i się opalać czy nie. Ja raczej z solarium nie korzystam ale jak trafia mi się wyjazd w lutym- marcu zdarzyło mi się na solarium pójśc, żeby nie mieć problemów, szczególnie jak jedziesz gdzieś w okolice równika, gdzie słońce szybciej i mocniej łapie. W zeszłym roku byłam na równiku, akcja spontan, nie zdążyłam na solarium pójść i pomimo smarowania się kremem 50+ i tak ramiona mi spaliło. Dodam, że moja skóra jest do słońca przyzyczajona i nie opala się na czerwono, w Polsce praktycznie nie ma szans żebym się spaliła.
To jest strasznie meczące jak jest się aktywnym na wakacjach i rano największym Twoim probelmem jest to jak się ubraż, żeby cały dzień móc być na dworze i czym tym razem się posmarować.
Jak jadę w zimię ide 2-3 razy na 5-6 min, tak żeby tylko skórę przygotować na promienie.
Dziękuję za odpowiedź, w takim razie też wybiorę się te 3-4 razy na kilka minut Pytanie tylko czy jest sens kupować kosmetyki przeznaczone do solarium, skoro one tylko przyspieszają opalanie, a nie zapewniają żadnej ochrony?
Nathalynn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 11:13   #5
Nameria
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nathalynn Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, w takim razie też wybiorę się te 3-4 razy na kilka minut Pytanie tylko czy jest sens kupować kosmetyki przeznaczone do solarium, skoro one tylko przyspieszają opalanie, a nie zapewniają żadnej ochrony?
Ja nigdy nie kupowałam, nie dałabym rady zużyć, więc szkoda mi pieniędzy było. Zresztą zawsze miałam wyrzuty sumienia jak szłam do solarium no ale niestety lepsze to, niż potem chować się przed słońcem na wakacjach, szczególnie jak jedzie się na krócej niż 10 dni.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości