jak sie opalic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-22, 20:47   #1
bunny-pie
Zakorzenienie

Jak sie opalic? - Do Smoczycy i nie tylko

Witam,
Przeszukalam archiwum, niestety nie znalazlam odpowiedzi

Moja skóra jest jasna/blada, mam cienie pod oczami (mam po tacie, wiec w genach), szybko mi sie robia pieprzyki i ostatnio dostalam przebarwienia.

Chcialam sie na twarzy opalic zeby nie bylo wielkiej róznicy miedzy nia a cieniami. Bo teraz to bez korektora sie nigdzie nie rusze.
Pod oczy chce dac jakis super mocny bloker ( powyzej SPF 50, moze 80? ), ale tylko wtedy jak bede lezala troche na sloncu.
Na twarz tez chcialam bloker, myslalam o SPF 50, zebym wiecej przebarwien nie miala, dodoaje ze pieprzyki sie robia szybko i to te czarne (aktywne).

Pytanie:

° Jak dam pod oczy filtr 80 lub 100 to nie powinnam sie tam opalic, prawda? Czy on naprawde zablokuje slonce i nie beda ciemniejsze cienie? Czy tylko przefiltruje UV i sie itak opale i cienie pod oczami beda ciemniejsze?

° Jak uzyje na cala twarz (szyje i dekolt tez) bloker SPF 50, to czy on da mi sie opalic? Czy moze jest za wysoki? Bede brazowa i dobrze zabezpieczona przeciwko szkodliwym UV?

° Jak bym przez pare lat uzywala filtrów tak jak napisalam, to nie zestarzeje sie szybciej ( skóra oczywiscie, np zmarszczki, przebarwienia), moglabym te fitry zawsze uzywac (nawet przez cale zycie), byc brazowa bez zadnych konsekwencji? Czy itak dostane przebarwienia, zmarszki?

Nigdy nie stosowalam blokerów, bo chcialam byc troszke brazowa, niestety nie opalilam sie nigdy tylko dostalam przebarwienia! Opalam sie trudno, ale jak juz zalapie koloru, to jest latwiej.
Chcialam w tym roku byc troche wiecej na sloncu, nie chce byc blada w lecie.
Co gorsze: w tym roku sie na stale przeprowadzam do Kalifornii, nie moge tam przeciesz unikac kontaktu ze sloncem , dlatego musze znalesc jakies rozwiazanie.

Prosze Was o pomoc, rady

Dziekuje bardzo, Tinkerbell
Stary 2005-05-22, 21:21   #2
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Jak sie opalic? - Do Smoczycy i nie tylko

Na twarz tez chcialam bloker, myslalam o SPF 50, zebym wiecej przebarwien nie miala, (dodoaje ze pieprzyki sie robia szybko i to te czarne (aktywne).)
słusznie. powinnaś się dokładnie chronić prze promieniami UV

° Jak dam pod oczy filtr 80 lub 100 to nie powinnam sie tam opalic, prawda?
tak. jeśli użyjesz go prawidłowo (=dużo)

° Jak uzyje na cala twarz (szyje i dekolt tez) bloker SPF 50, to czy on da mi sie opalic?
nie. jeśli go prawdiłowo użyjesz, to sie nie opalisz.
ALE jeśli go nie użyjesz wcale to zapewne też sie nie opalisz, a nasila sie przebarwienia (na podst. opisu Twojej cery)

Bede brazowa
nie.

i dobrze zabezpieczona przeciwko szkodliwym UV?
tak

° Jak bym przez pare lat uzywala filtrów tak jak napisalam, to nie zestarzeje sie szybciej ( skóra oczywiscie, np zmarszczki, przebarwienia),
tak. objawy starzenia powjawią się wiele lat później, niż gdybyś nie stosowała filtrów.

moglabym te fitry zawsze uzywac (nawet przez cale zycie), byc brazowa bez zadnych konsekwencji?
nie ma czegoś takiego jak brązowa opalenizna od słońca i brak konsekwencji. niestety- jeśli pojawia się opalenizna, to znaczy, że skóra została uszkodzona w jakimś stopniu.

nie istnieje bezpieczna opalenizna, której źródłem jest UV (słońce, solarium).
tylko samoopalacze i inne produkty brązujące dają bezpieczna "opaleniznę"

Co gorsze: w tym roku sie na stale przeprowadzam do Kalifornii, nie moge tam przeciesz unikac kontaktu ze sloncem , dlatego musze znalesc jakies rozwiazanie.

stosuj "blokery" tzn. chroń skórę wysokim filtrem a opalaj sie samoopalaczami i pokrewnymi produktami. tylko takie rozwiązanie jest bezpieczne dla skóry zarówno z punktu widzenia nowotworów, przebarwień jak i zmarszczek czy utraty jędrności.

weź też pod uwagę, że filtry na rynku amerykańskim nie są zbyt dobre- w USA nie dopuszczono jeszcze filtrów typu Mexoryl.

zajrzyj do wizażowego działu Słońce i opalanie- jest tam seria doskonałych artykułów, które rozjaśnią Ci w głowie
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 21:29   #3
bunny-pie
Zakorzenienie

Bardzo Ci dziekuje,
a jak uzyje filtr 30spf ( ale nie bloker) no sie troche opale? Wprawdzie skóra bedzie troszke uszkodzona ale nie dostanie przebarwien, trawda? Tylko jednolita opalenizne?

Dziekuje jeszcze raz kochana Justy
Stary 2005-05-22, 21:33   #4
Justy
Zakorzenienie

a jak uzyje filtr 30spf ( ale nie bloker) no sie troche opale? Wprawdzie skóra bedzie troszke uszkodzona ale nie dostanie przebarwien, trawda?
niestety- nieprawda. jeśli będziesz mieć pecha to i przy spf100 nabawisz sie przebarwień, bo żaden preparat nie chroni w 100%, a już na pewno nie amerykański.
jeśli masz skłonnosć do przebarwień, to każda porcja UV, która wywołałaby opalenizne, spowoduje jednocześnie ciemnienie przebarwień
Stary 2005-05-22, 21:40   #5
bunny-pie
Zakorzenienie

O kurcze, skoda. Dziekuje jeszcze raz za pomoc, juz myslalam je bede mogla lezec na sloncu Dobrze ze mnie oszczeglas

Pozdrawiam
Stary 2005-05-22, 23:45   #6
Sylwiasta
Zadomowienie

Zrob zapasik filtrow z Meroxylem i Tinosorbem (Biodermy nie ma). Ciagle czytam na MUA (www.makeupalley.com - W. w wersji amerykanskiej) o Amerykankach piszczacych ze szczescia i ekscytacji, ze wlasnie zamowily przez internet potwornie drogiego Antheliosa FE i juz nie moga sie doczekac zeby go uzyc, bo slyszaly, ze jest tak bosko lekki....
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 10:26   #7
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Justy już Ci wszystko wytłumaczyła przy takiej cerze nie ryzykowałabym w ogóle opalania, chyba że chcesz zeby problemy z przebarwieniami się nasiliły. Ja mam bardzo ale to bardzo jasną skórę i choć na codzień ją lubię, latem trochę mi to zaczyna przeszkadzać, ale przecież jest wyjście - samoopalacze. Nigdy się nie opalalam, ani jako dziecko ani jako nastolatka. Używam tylko i wyłacznie samoopalaczy, na szczęście ejst już teraz bardzo dobry wybór tychże
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 12:08   #8
bunny-pie
Zakorzenienie

Justy, Sylwia i Smoczyco,

bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Oczywiscie ze nie chce ryzykowac przebarwien, chyba zaczelam je dostawac, odkad bralam pigulki anty, ale odstawilam je w tamtym roku. No to mi zostaly samoopalacze.

Pozdrawiam goraco, Tinkerbell
Stary 2005-05-23, 16:51   #9
Sylwiasta
Zadomowienie

Jak Ci bedzie teskno do opalania w tej Kaliforni, to pomysl o Nicole Kidman, Kate Blanchett, Julianne Moore i kilku innych slawnych aktorkach, ktorych nigdy opalonych nikt nie widzial a sa uznawane za jedne z najpiekniejszych kobiet na swiecie. Do zobaczenia na forum!
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 22:57   #10
nucha
Raczkowanie

Wink Dot.: Jak sie opalic? - Do Smoczycy i nie tylko

Mam pytanie do uzywających samoopalaczy bladych buziekJakie samoopalacze stosujecie?I jakie sa efekty, czy nie daja koloru pomaranczowego?
Pozdrawiam serdecznie
nucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:03   #11
milenek88
Raczkowanie

Exclamation jak sie opalic

mam pewien mały problem, otóż mam baaaarrdzo jasna cere. jezeli sie juz sie opale to na czerwono, schodzi mi skóra i piecze i w ogóle. nie byłoby problemu gdyby nie półmetek. nawet najfajniejsza sukienka wygląda do moich białych rąk okropnie. chce sie wkońcu jakos opalic. nigdy jeszcze nie byłam w solarium ale z tego co słyszałam to tez by nie pomogło. a samoopalacze to nie wchodzi w gre (plamy i takie tam) ja poprostu chce sie opalić!!
Stary 2005-11-06, 22:08   #12
~Słoneczko18~
Raczkowanie

Dot.: jak sie opalic

to moze uzyj jakiegos balsamu brązującego,jest o wiele lepszy od samoopalacza a efekt jest naprawde super
~Słoneczko18~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:48   #13
Justy
Zakorzenienie

mam baaaarrdzo jasna cere. jezeli sie juz sie opale to na czerwono, schodzi mi skóra i piecze i w ogóle.
to wszystko wskazuje na to, że nie powinnaś się opalać (i tak nic dobrego z tego nie wyjdzie).
uźyj kosmetyków brązujacych.
zresztą, po co ci opalenizna- jasna skóra jest bardzo ładna, a opalenizna, szczególnie solaryjna- pospolita.
Stary 2005-11-06, 23:32   #14
aniesia20
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Również polecam balsam brązujący Nie daje tak mocnego efektu jak samoopalacz ale nadaj skórze delikatny, brązowy odcień

Ja używam balsamu ujędrniająco-brązującego z serii Lirene - Erisa i jestem bardzo zadowolona
Stary 2005-11-07, 11:39   #15
karinaaa
Zadomowienie

Ja tez mam problemy z opalaniem wiec postanowilam pic soki marchwiowe.Przez ok 1 miesiac bralam beta karoten ,a soki pije od jakis 4 miesiecy i widze ze skora ma ciemniejszy odcien a i polecam balsam brazujacy Soraya
karinaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 18:40   #16
Nmf
Przyczajenie

Opalenizna z solarium wyglada baaardzo nienaturalnie w szczegolnosci u blondynek!!Ja uzywam balsamu brazujacego kolastyny i od czasu do czasu samoopalacza z avonu! wcale nie chce wygladac jak spalona kura
Nmf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 19:52   #17
sportsmenka86
Wtajemniczenie

Słyszałam, że blada cera jest teraz w modzie...

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.

Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.

sportsmenka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 15:27   #18
milenek88
Raczkowanie

mam nadzieje ze jest w modzie!! mam takie braz rude włosy wiec chciałabym troche sie opalic bo nie mam zamiaru wygladac jak stała bywalniczka solarium łe... to jak dla mnie jest okropne, tym berdziej ze strasznie postarza skóre
Stary 2007-11-12, 08:22   #19
SMoK171
Przyczajenie

GG do SMoK171

ciekawy Temat o opalaniu... smoki raczej nie potrzebują się opalać...
SMoK171 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 00:22   #20
estia
Przyczajenie

Ja też mam przebarwienia na twarzy. Używam filtru 50 i dzieki temu nie są ciemniejsze. Gorąco polecam! Tutaj macie troche info na temat opalania
http://zrodlourody.pl/jak-sie-skutec...iejsze-zasady/
estia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości