Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-04-06, 17:04   #1
ivaneska
Przyczajenie

Rodzaje cięcia i cieniowania włosów

Witam
W temacie obcinania i układania włosów jestem zupełnie nowa, parę dni temu zdecydowałam się dobrać fryzurę dla siebie i poczytać o możliwościach cięcia i trochę się pogubiłam
Zawsze myślałam, że włosy można obciąć prosto, pocieniować lub wystopniawać. Niedawno dowiedziałam się, żę można je również wyefilować(?) wypunktować itd. obciąć w dwie warsty Gubię się przy tych wszystkich nazwach i w połowie nie wiem albo o co chodzi albo w jakim celu się to robi

Moje pytanie brzmi czy mógłby mi ktoś polecić stronę internetową lub w miare łatwo dostępną książkę, bądź ewentualnie opisać wszystko : jakie są rodzaje obcięcia włosów
(cieniowanie, stopniowanie, degażowanie, warstw...) i po co się które robi (dodanie objętości wyszczuplenie twarzy...)
Informacje na których mi zależy są podawane na stronach www jak na lekarstw nie mogę znaleźć żadnej porządnej gdzie bd wszystko opisane w jednym miejscu.
Mam jeszcze 2 pytanie
Pamiętam, że kiedyś byłam u fryzjerki i zrobiła mi bardzo fajną fryzurę. Przechyliła mi głowę do przodu, zaczesała włosy do przodu i obcięła je w trójkąt tak jakby.
Moje włosy wyglądały po tym tak: ścięte tak jakby w 2 delikatne trójkąty jeden na drugim. Włosy miałam długości tak 10cm za stanik)układały się ślicznie końcówki okalały moją okrągła twarz wyszczuplając ją . Problemem jest taki że nie wiem jak ta fryzura się nazywa i co powiedzieć fryzjerce, aby obcięła mi włosy w ten sposób
Nie mam żadnych zdjęć z tego okresu. a jak ostatnio powiedziałam, że chcę pocieniować i postopniować aby wyszczuplić twarz pocięła mi włosy tak, że ledwo to cieniowanie widać, objętość się nie podniosła a końcówki włosów nie zachodzą na moją okrągła twarz i jej nie wyszczuplają. Mam takie powygniatane kosmyki.w ogóle się nie układają. Załączam zdjęcie.
Mam jeszcze 3 pytanie. Czym różni się cieniowanie od warstwowania włosów?

Z góry dziękuję za pomoc

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3115.jpg (145,0 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez ivaneska
Czas edycji: 2015-04-07 o 16:03
ivaneska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 16:25   #2
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Rodzaje cięcia i cieniowania włosów

http://jejswiat.pl/1361,cieniowanie-wlosow - tutaj jest o tym dużo, plus w poście są odnośniki do szerszych interesujących Cię kwestii.
Plus: http://jejswiat.pl/5104,fryzury-cieniowane
https://portal.abczdrowie.pl/fryzury...gie-cieniowane

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości