Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna Kościół, sala, oczepiny, ślub, wesele.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-04-26, 21:38   #1
Daria_Amelia
Raczkowanie

Rozczarowanie gośćmi

Hej dziewczyny, chciałabym Wam się wyżalić bo mam mętlik w głowie .
Planowaliśmy wesele na ok. 60-65 gości. Moja rodzina jest dość mała ( zarówno od strony ojca jak i matki po jednym rodzeństwie, moje najbliższe kuzynostwo w wieku mojego najmłodszego brata 13 lat, a chrzestni za granicą) rozwiedziona i gdzie nie gdzie pokłócona ( moja mama z siostrą, ja z ojcem ...) Ja z moim ojcem mam nieciekawe stosunki generalnie nie odzywamy się do siebie od dłuższego czasu, ale dałam zaproszenie na ślub z czystej grzeczności jednak nie zaprosiłam jego dziecka z drugiego małżeństwa, ale generalnie nie zapraszamy dzieci a poza tym nie czuję z tym dzieckiem więzi rodzinnej i tyle. Z tego co się dowiedziałam pokątnie to obraził się wielce i raczej nie przyjdzie, w tym momencie moja babcia i dziadek również bo stanęli murem a ciotka z wujem wykręcają się urlopem, ale wiem, że boją się bo jak pójdą to będą mieli wygadywane przez babcie i ojca.
Nie będę się dokładnie rozpisywać kto z kim jest pokłócony i obrażony i dlaczego nie chce przyjść, bo komu by się to chciało czytać
Jednak z mojej strony zaproszonych jest 20 osób... a prawdopodobnie przyjdzie 6 osób....
I tym samym z liczby 60-65 osób na weselu robi mi się ok. 40
Jest to przykre, kiedy znajomi potwierdzają na 100% swoją obecność a rodzina, która powinna schować w kieszeń swoje urazy i cieszyć się moim dniem nie patrząc na innych, wypina się i wychodzi że nasze wesele to będzie cała rodzina mojego TŻta + nasi znajomi i garsteczka mojej najbliżej rodziny.
Sala jest do ok. 150 osób tańczących wiec obawiam się że moi goście zginą w tej sali.
Nie powiem, że przeszło mi przez myśl aby odwołać wesele i dać sobie spokój z tym wszystkim. Jednak z drugiej strony to mój dzień i mojego narzeczonego i taki dzień ma się raz w życiu- dlaczego mam z czegoś rezygnować ? Nie mam wpływu na to jaką mam rodzinę niestety, jest to przykre, ale czy warto się nimi przejmować ?
Mam myśleć co powiedzą inni ? Rodzina narzeczonego ? Znajomi ? Dlaczego mam się wstydzić za coś na co nie mam wpływu ?
Decydowałam się na tą restaurację ze względu, że ma hotel - i goście w razie czego mogą przenocować. Niby mają jeszcze jedną salę bankietową do ok, 40 osób, ale nie widziałam jej na oczy i nie wiem czy jest przeznaczona do tańczenia. Jakbym wiedziała, że to tak się potoczy to może szukałabym mniejszej sali. No ale co ? Zmieniać lokal teraz? Straciłabym 800 zł zaliczki.
Nie wiem sama, chce wesele nie będę rezygnować z mojego dnia ze względu na moją chorą rodzinę , ale obawiam się aby wesele nie wypadło komicznie
Daria_Amelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:15   #2
verumka
Wtajemniczenie

Dot.: Rozczarowanie gośćmi

Cytat:
Napisane przez Daria_Amelia Pokaż wiadomość
Ja z moim ojcem mam nieciekawe stosunki generalnie nie odzywamy się do siebie od dłuższego czasu, ale dałam zaproszenie na ślub z czystej grzeczności jednak nie zaprosiłam jego dziecka z drugiego małżeństwa, ale generalnie nie zapraszamy dzieci a poza tym nie czuję z tym dzieckiem więzi rodzinnej i tyle. Z tego co się dowiedziałam pokątnie to obraził się wielce i raczej nie przyjdzie, w tym momencie moja babcia i dziadek również bo stanęli murem a ciotka z wujem wykręcają się urlopem, ale wiem, że boją się bo jak pójdą to będą mieli wygadywane przez babcie i ojca.
Ja bym się nie przejmowała tak paskudną rodziną. Wiem, że to przykre, kiedy najbliższa rodzina się wypina na Ciebie, ale spójrz na to z innej strony - widocznie im (mam tu na myśli ojca i dziadków) na Tobie nie zależy. A po co Ci tacy goście na weselu? W charakterze sztucznego tłumu? Lepiej mieć mniej gości, ale takich, którzy przyjdą na Twoje wesele, bo jesteś im bliska i szczerze będą się cieszyć z Twojego szczęścia; niż tłum takich, którzy przyjdą z przymusu, bo "wypada".

verumka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:41   #3
201607040940
Konto usunięte

wiem że to przykre ale olej sprawę, sprawdź jak wygląda sala bankietowa. Lepiej niech będą goście którzy chcą być z Tobą w takim dniu niż ludzie którym jesteś obojętna.
201607040940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:03   #4
cleopadra
Wtajemniczenie

Olej tych gosci,przynajmniej bedziesz miala tych ktorym na Tobie zalezy.
Co do sali to zabacz te mniejsza jak wyglada,a jak Ci sie nie spodoba to rob na tej duzej ,obsluga na pewno wie jak fajnie ustawic stoly by sala nie wygladala na pusta
cleopadra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 14:52   #5
Daria_Amelia
Raczkowanie

Dokładnie jak mówicie - postaram się nie przejmować moją chorą rodzinką nikt nie może mi zepsuć tego dnia !
Teraz tylko będę się głowić jak wybrnąć z sali ... bo jeżeli tamta bankietowa się nadaje na małe wesele to pytanie czy lepiej aby ludzie mieli lekki ścisk czy pozostać na duużeej sali i będą mieli duuużą swobodę
Chciałam do właściciela dzwonić bo mam kilka pytań jeszcze, ale chyba na początku maja będę musiała się tam przejechać i mu opowiedzieć o wszystkim może coś doradzi

A wiecie co jest najgorsze ? Ta cała "ukochana" rodzinka i tak się pewnie pofatyguje do Kościoła z życzeniami chociażby z dzikiej ciekawości jak wyglądam.. :/ i z głupim uśmieszkiem na buzi składać życzenia ? Najchętniej to bym odeszła i nie przyjęła życzeń ... Mam nadzieję, że nie będzie dużo czasu na życzenia bo po nas jest kolejny ślub.
Stary 2015-04-27, 15:05   #6
201607040940
Konto usunięte

Cytat:
Dokładnie jak mówicie - postaram się nie przejmować moją chorą rodzinką nikt nie może mi zepsuć tego dnia !
Teraz tylko będę się głowić jak wybrnąć z sali ... bo jeżeli tamta bankietowa się nadaje na małe wesele to pytanie czy lepiej aby ludzie mieli lekki ścisk czy pozostać na duużeej sali i będą mieli duuużą swobodę
Chciałam do właściciela dzwonić bo mam kilka pytań jeszcze, ale chyba na początku maja będę musiała się tam przejechać i mu opowiedzieć o wszystkim może coś doradzi

A wiecie co jest najgorsze ? Ta cała "ukochana" rodzinka i tak się pewnie pofatyguje do Kościoła z życzeniami chociażby z dzikiej ciekawości jak wyglądam.. :/ i z głupim uśmieszkiem na buzi składać życzenia ? Najchętniej to bym odeszła i nie przyjęła życzeń ... Mam nadzieję, że nie będzie dużo czasu na życzenia bo po nas jest kolejny ślub.

zwiń się szybko sprzed kościoła i przyjmuj życzenia na sali.
201607040940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 15:12   #7
Daria_Amelia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zwiń się szybko sprzed kościoła i przyjmuj życzenia na sali.
aż tak szybko nie mogę bo wiem, że z 2-3 koleżanki przyjdą pod sam Kościół i koledzy ze szkoły TŻta prawdopodobnie też, więc muszę to jakoś sprytnie ogarnąć
Stary 2015-04-29, 10:04   #8
kennedy
Zakorzenienie

Ojca zaprosiłas z druga zona?
kennedy jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:33   #9
Daria_Amelia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Ojca zaprosiłas z druga zona?
tak
Stary 2015-04-29, 18:26   #10
Lady Audrey
Zakorzenienie

Po co Ci na weselu ludzie, którzy nie będą cieszyć się Twoim szczęściem? Wiem że Ci przykro. Powiem Ci tak, moi rodzice i bracia są pokłóceni z rodziną ze strony taty. Nie będą zaproszeni na wesele. Też mi przykro bo to jednak rodzina ale nie chcę kogoś kto nie życzy mi szczęścia Też tak do tego podejdź. Bo jeśli oni się tak zachowują to znaczy, ze nie zależy im na Tobie bo gdyby zależało to schowali by dumę do kieszeni.

Co do sali, jeśli parkiet jest do 150 osób to myślę, że te 65 i tak zginęłoby na sali - byłam na takim weselu. Obejrzyj tą salę bankietową, spytaj się ile max pomieści ludzi, ile jest miejsca do tańczenia - to najważniejsze. O wystrój się nie martw bo akcesoriami można zmienić wnętrze nie do poznania Głowa do góry kochana!

Wczoraj, dzisiaj, zawsze.

Lady Audrey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 19:33   #11
Dotka90
Zakorzenienie

Z mojej rodziny na weselu były TRZY osoby + 2 pary wieloletnich przyjaciół rodziny. Na tym koniec. Reszta to rodzina TŻta + nasi znajomi. Właśnie 65 osób w sumie.
Ojca nie zapraszałam, ze względu na kilkuetni brak kontaktu.

Jeśli sala jest na 150 osób, to obejrzałabym bankietową zdecydowanie. Na tej dużej sali będzie mega pusto. jeśli bankietowa jest słaba, to szukaj nowej sali. 800zl to nie aż tak dużo przy wydatkach weselnych, żeby nie móc sali zmienić. A jednak 40 osób na sali 150 osobowej będzie głupio wyglądać.

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2017: 21
Aktualnie czytam: Ruth Newman - Cienie marzeń.
Dotka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 20:45   #12
Daria_Amelia
Raczkowanie

Sala bankietowa wydaje mi się mała, może i bym usadziła wszystkich ale czy miejsce do tańczenia i rozstawienia zespołu bym znalazła no nie wiem.
Myślałam o tym aby dobrze rozstawić stoły by optycznie zmniejszyć tą dużą sale - mam nadzieję, że właściciel coś pomoże.
Szukanie nowego lokum graniczy z cudem zwłaszcza że ślub w czerwcu
Wklejam Wam zdjęcia tych dwóch sal i same oceńcie.
Moja mama pociesza mnie żebym pierdołami się nie przejmowała, dobrze się ułoży salę i tyle - a kto jest w stanie przewidzieć ile osób przyjdzie na wesele a goście i tak nie wiedzą ile powinno być.
Dodam że szukając lokum na wesele ważne było aby były pokoje noclegowe na miejscu także też część restauracji odpadało na dzień dobry.

Edytowane przez Daria_Amelia
Czas edycji: 2015-04-29 o 20:57
Stary 2015-04-29, 20:51   #13
Daria_Amelia
Raczkowanie

Sala bankietowa wydaje mi się mała, może i bym usadziła wszystkich ale czy miejsce do tańczenia i rozstawienia zespołu bym znalazła no nie wiem.
Myślałam o tym aby dobrze rozstawić stoły by optycznie zmniejszyć tą dużą sale - mam nadzieję, że właściciel coś pomoże.
Szukanie nowego lokum graniczy z cudem zwłaszcza że ślub w czerwcu
Wklejam Wam zdjęcia tych dwóch sal i same oceńcie.
Moja mama pociesza mnie żebym pierdołami się nie przejmowała, dobrze się ułoży salę i tyle - a kto jest w stanie przewidzieć ile osób przyjdzie na wesele a goście i tak nie wiedzą ile powinno być.
Dodam że szukając lokum na wesele ważne było aby były pokoje noclegowe na miejscu także też część restauracji odpadało na dzień dobry.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11377274.jpg (26,4 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Hotel-Kassandra-Wrzesnia-706024.jpg (89,4 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg slide5.jpg (71,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg th_350x232x100_w0logo-5.jpg (18,5 KB, 56 załadowań)
Stary 2015-04-29, 21:29   #14
Lady Audrey
Zakorzenienie

Jeśli to ta sala bankietowa to wcale nie jest taka mala

Stary 2015-04-29, 21:49   #15
cleopadra
Wtajemniczenie

Ta duza sala to liczy sie z pieterkiem?
No to pieterka uzywac nie musicie,a na dole mozecie ustawic stoly okragle,stol z ciastem,nie przejmuj sie ,na sali na pewno jakos pokombinuja.Tylko zapytaj czy nie maja limitu gosci,zebys nie musiala placic za puste krzesla
cleopadra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 21:58   #16
Daria_Amelia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Ta duza sala to liczy sie z pieterkiem?
No to pieterka uzywac nie musicie,a na dole mozecie ustawic stoly okragle,stol z ciastem,nie przejmuj sie ,na sali na pewno jakos pokombinuja.Tylko zapytaj czy nie maja limitu gosci,zebys nie musiala placic za puste krzesla
chyba liczy się z pięterkiem ale nie będziemy go używać bo po % różnie się schodzi )
dodatkowo będziemy mieć fontannę czekoladową więc gdzieś też jakiś dodatkowy stolik wejdzie
szczerze powiedziawszy nic nam nie mówił o żadnym limicie a liczba 65 na sale 150 to i tak dużo więc wtedy mógłby coś napomknąć...
powiem mu w połowie maja o liczbie gości zobaczymy jak zareaguje
Stary 2015-04-30, 05:40   #17
Dotka90
Zakorzenienie

Cytat:
chyba liczy się z pięterkiem ale nie będziemy go używać bo po % różnie się schodzi )
dodatkowo będziemy mieć fontannę czekoladową więc gdzieś też jakiś dodatkowy stolik wejdzie
szczerze powiedziawszy nic nam nie mówił o żadnym limicie a liczba 65 na sale 150 to i tak dużo więc wtedy mógłby coś napomknąć...
powiem mu w połowie maja o liczbie gości zobaczymy jak zareaguje
Podpisaliście już umowę?
Jeśli tak, to przeczytaj ją dokładnie.
Jeśli nie, to mów teraz. Większość sal ma limit. No umówmy się, 40 osób przy sali, gdize mogliby mieć 150, to słaby zarobek.

U nas na sali na 100-110 osób, był limit 65 osób.

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2017: 21
Aktualnie czytam: Ruth Newman - Cienie marzeń.
Dotka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 09:58   #18
Lady Audrey
Zakorzenienie

Dokładnie, większość sal ma limit. Pogadaj jak najszybciej z właścicielem bo może bardziej opłacałoby mu się przenieść Was jak jest Was mniej na mniejszą salę, i jakby ktoś chciał dużą to sala byłaby wolna. Warto spróbować

Stary 2015-04-30, 13:17   #19
Daria_Amelia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Podpisaliście już umowę?
Jeśli tak, to przeczytaj ją dokładnie.
Jeśli nie, to mów teraz. Większość sal ma limit. No umówmy się, 40 osób przy sali, gdize mogliby mieć 150, to słaby zarobek.

U nas na sali na 100-110 osób, był limit 65 osób.
Podpisaliśmy, zaliczka wpłacona, nie ma nic o żadnym limicie a poza tym właściciel wiedział że to wstępna lista gości i dokładną mamy podać później.
Wydaje mi się, że jakby był jakiś limit to powinien powiedzieć przy podpisywaniu umowy czyż nie ?
No chyba nie powstanie taka sytuacja, że wiedział że ma być 60-65 osób, potem mówię,że jednak 40 będzie to on mi na to, że muszę dopłacić Różne są przypadki losu więc chyba nie nasza wina, że goście nie dotrą ? Obawiam się aby mu nie podsunąć tego pomysłu, bo ja zadzwonię i się zapytam a on zobaczy, że może zarobić dodatkowo
Będę się broniła, że w umowie nic o tym nie było i powinien o tym poinformować wcześniej
Nie co dzień się robi wesela więc mogłam nie wiedzieć o limitach sal a on jako właściciel z większym =doświadczeniem takie rzeczy powinien mówić od razu.
Nie wiem czy dobrze myślę czy nie Moje miasto to też nie jest duże typu Warszawa, więc może nie robi takich limitów

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Dokładnie, większość sal ma limit. Pogadaj jak najszybciej z właścicielem bo może bardziej opłacałoby mu się przenieść Was jak jest Was mniej na mniejszą salę, i jakby ktoś chciał dużą to sala byłaby wolna. Warto spróbować
Co do przeniesienia, jeżeli uzna, że się zmieścimy i sensownie pokaże jak można tamtą sale wygospodarować to ja nie widzę problemu na przeniesienie I tak i tak będę musiała dzwonić albo podjechać w maju bo mamy ustalić ile pokoi noclegowych rezerwować Wczoraj dzwoniłam w sprawie rzutnika i kieliszków więc nie będę namolna
Stary 2015-05-01, 08:32   #20
Lady Audrey
Zakorzenienie

O ten limit chodziło mi raczej o to, że czasami na stronach jest podane: sala średnia - 80 osób. A w rzeczywistości manager mówi, że mają zaniżoną ilość gości a zmieści się więcej czyli 90 osób (tak było w naszym przypadku kiedy dowiadywaliśmy się o maksymalną liczbę gości na sali). I w większości na salach w moim regionie tak jest
Więc może, ta sala bankietowa ma zaniżoną ilość osób a w praktyce zmieści się ich tam więcej

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości