Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-04-18, 14:39   #1
EgipskiMau
Raczkowanie

Zmiana fryzury? Makijażu?

Cześć
Ostatnio w ramach wiosennego przypływu , postanowiłam bardziej zadbać o siebie. Patrząc w lustro, doszłam do wniosku, że może warto by było trochę odświeżyć swój "look" i poczuć się pewniejszą siebie
Na zdjęciach da się zauważyć, że mam bardzo jasną karnację, skłonność do sińców pod oczami, brązowe oczy, dość gęste włosy...
Od dłuższego czasu farbuję włosy na różne odcienie rudości, cięcie proste bez cieniowania, grzywka lekko na półokrągło. Mój naturalny kolor to taki nijaki mysi ciemny blond/brąz, więc nie chciałabym do niego wracać.
Drogie Panie, jakie miałybyście sugestie odnośnie fryzury? Pocieniować? Przefarbować? A może zapuścić? A może jeszcze coś innego?

A co do makijażu - może tu też należałoby coś zmodyfikować? Na pierwszym zdjęciu jestem bez makijażu, na drugim umalowana tak, jak na co dzień, na trzecim - "imprezowo".

Jestem otwarta na wszelkie sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0704.jpg (86,0 KB, 363 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0747.jpg (77,4 KB, 306 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN4636.jpg (54,7 KB, 341 załadowań)
Stary 2015-04-18, 14:58   #2
Anonimka1988
Zadomowienie

Dot.: Zmiana fryzury? Makijażu?

Masz naprawdę piękne włosy, ale ta grzywka/uczesanie Ci nie pasuje. Lepiej byłoby bez grzywki lub z taką na skos, a włosy nieco dłuższe, tak by trochę złagodzić rysy twarzy. Co do koloru - bardziej korzystny byłby złoty/średni brąz lub kasztan/mahoń według mnie
dlugie-fryzury-z-grzywka-15.jpg rude-fryzury-dlugie-wlosy19.jpg
Anonimka1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 17:15   #3
beredzia
Przyczajenie

Moim zdaniem ten rudy nie pasuje w ogóle. Ja bym na Twoim miejscu zastanowiła się nad ciemnym blondem i zlikwidowała grzywkę.
Pozdrawiam
beredzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 17:23   #4
InteligentnaBlondynka
Raczkowanie

Widać, że masz ładne, zdrowe, lśniące włosy, ale ten rudy niestety średnio do ciebie pasuje . Uważam, że wystarczy zmiana koloru, może jakiś blond ...
InteligentnaBlondynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 17:33   #5
EgipskiMau
Raczkowanie

Grzywka (jakakolwiek, nie musi być prosta) chyba musi zostać, bo mam wysokie czoło A blondu nigdy wcześniej nie brałam pod uwagę, bo wszyscy, łącznie z fryzjerką wmawiali mi, że nie pasuje do mojej karnacji...Może faktycznie pomyślę nad jakimś ciemnym ?
Stary 2015-04-18, 18:55   #6
InteligentnaBlondynka
Raczkowanie

Ja na początek wybralabym przede wszystkim odcień wyglądający w miarę naturalnie zgadzam się z Tobą, że nie za jasny. A z tymi fryzjerami to jest na prawdę różnie :p mnie kiedyś fryzjerka wmówiła, że pięknie byłoby mi w takim ultra miedzianym kolorze i taki mi zrobiła, a jak się okazało ten kolor podkreślał mi każdego pryszcza i wszystkie inne niedoskonałości mojej skóry :p
InteligentnaBlondynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:46   #7
EgipskiMau
Raczkowanie

Dlatego nie polegam tylko i wyłącznie na opiniach fryzjerów :P
Tak sobie analizuję Wasze dotychczasowe sugestie i tak najbardziej przemawia do mnie opcja grzywki na bok (zresztą, kiedyś miałam takową), jakiś ciepły, jasny odcień brązu i...ewent. zapuszczanie (?)

A co do make-upu - czym ożywić moją jasną cerę? Może jakiś róż na policzki, może bronzer?
Stary 2015-04-18, 20:38   #8
Anonimka1988
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez EgipskiMau Pokaż wiadomość
Dlatego nie polegam tylko i wyłącznie na opiniach fryzjerów :P
Tak sobie analizuję Wasze dotychczasowe sugestie i tak najbardziej przemawia do mnie opcja grzywki na bok (zresztą, kiedyś miałam takową), jakiś ciepły, jasny odcień brązu i...ewent. zapuszczanie (?)

A co do make-upu - czym ożywić moją jasną cerę? Może jakiś róż na policzki, może bronzer?
Raczej róż na policzki w jakimś ciepłym, brzoskwiniowym odcieniu
Stary 2015-04-19, 16:56   #9
Holly85
Zadomowienie

a moglabyś dodać choć jedno zdjecie twarzą na wprost z upiętą grzywką? chcialabym ocenić kształt twarzy.

tak na ten moment wydaje mi się ze za bardzo przekombinowałaś. Masz dość mocne rysy twarzy, do tego geometryczne cięcie i intensywny , to nie zawsze współgra! Mam wrażenie, że fryzura przytłacza twarz i wyostrza rysy.
Ja bym proponowała zarówno zrobić delikatniejszy kolor jak i stworzyć miękkie linie fryzur.

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

mialo być ***intensywny kolor"
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 17:26   #10
EgipskiMau
Raczkowanie

Niestety, z rysów mojej twarzy nigdy nie byłam zadowolona, a szczególnie z nosa. Nigdy nikt mi nie doradził odnośnie doboru fryzury czy koloru włosów, tak abym czuła się 100 % dobrze. Jednak wiem, że za pomocą paru tricków można zamaskować niedoskonałości Oto moje zdjęcie z upiętą grzywką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1429460631705.jpg (36,1 KB, 308 załadowań)
Stary 2015-04-19, 18:08   #11
201703060948
Konto usunięte

Cytat:
Niestety, z rysów mojej twarzy nigdy nie byłam zadowolona, a szczególnie z nosa. Nigdy nikt mi nie doradził odnośnie doboru fryzury czy koloru włosów, tak abym czuła się 100 % dobrze. Jednak wiem, że za pomocą paru tricków można zamaskować niedoskonałości Oto moje zdjęcie z upiętą grzywką.
Lepiej niż z grzywką. Eksperymentowałabym raczej z długą grzywką, taką do podbródka, rozgarniętą na boki albo w ogóle bez grzywki, po prostu długie włosy. I kolor naturalniejszy.
201703060948 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 18:09   #12
Anonimka1988
Zadomowienie

Cytat:
Ładnie wyglądasz z upiętą grzywką , moim zdaniem o niebo lepiej aniżeli we fryzurze z poprzedniej wersji, teraz tylko zrób jakiś ładny naturalny kolor włosów (ciemny blond, brąz) , makijaż nadający twarzy wyrazu (podkreślenie brwi, oczu, ust, policzków) i będzie super.
Stary 2015-04-19, 19:23   #13
Holly85
Zadomowienie

Wow! Jestes o wiele ladniejsza niz myslalam!
Czy wiesz, że taka prosta grzywka kieruje uwagę widza prosto na nos i jeszcze go podkreśla? generalnie osobom z duzym nosem nie poleca się nosić grzywek, bo jeszcze bardziej stają się te nosy widoczne. czoło ma równowazyć i "kryć" zbyt duży nos. wbre pozorom odkryte czolo dziala lepiej niż zakryte.

Ty nie masz duzego nosa tak swoją drogą ??

Podtrzymuje swoje zdanie co do zapuszczenia grzywki, jeśli koniecznie chcesz, zeby jakieś włosy "latały" po czole, to niech to będzie dłuższa grzywka na bok, ale taka Cie bedzie wkurzać. Wlosy zapuscilabym co namniej tak zeby siegaly mocno za ramiona.
Co do makijazu - kreska na gornej powiece linerem, bronzer pod kością policzkową aby podkreślić wcięcie mozesz tez podkreślać brwi.

Kolor włosow lepszy bedzie naturalny, albo średni złotawy brąz, niestety rudy też mi się u Ciebie nie podoba. Wbrew powszechnej trwającej już (niestety) kilka lat modzie - rudy pasuje niewielu osobom.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

zmierzaj raczej ku wydelikaceniu swojej urody, a nie uczynieniu jej ostrą i nieplastyczną. Uważam, ze bardzo ladnie wyglądałabyś we włosach upiętych w wysoki kucyk albo lużny kok, tak jak pisalam wyzej dluzsze wlosy rowniez dodadzą lekkości Twojej twarzy.
Stary 2015-04-19, 21:14   #14
EgipskiMau
Raczkowanie

Dzięki dziewczyny za miłe słowa
Holly85 nie mam, co prawda, dużego nosa, lecz niezbyt dobrze prezentuje się on z profilu, dlatego był on moim kompleksem swego czasu.
Metamorfozę zacznę więc od zmiany koloru czupryny i od spinania grzywki. Włosom będę musiała dać czas, aby odrosły do pożądanej długości (przypuszczam, że do połowy biustu mniej więcej). Przyznam szczerze, że zawsze miałam opory przed odsłanianiem czoła, gdyż wydawało mi się, że będę wyglądać niedobrze, ale na podstawie powyższych postów (i opinii mojej babci) okazuje się, że niedobrze to wyglądałam w grzywce
Stary 2015-04-20, 10:13   #15
bernikula
mOLDerator

Ja bym poszła bardziej w kasztan, na pewno nie blond, no, chyba, że taki w okolicy 7. Swoją drogą fajny masz ten rudy, jakbym miała odwagę się przefarbować to sama bym taki chciała

Insta
bernikula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 10:28   #16
Catilla
Raczkowanie

Na pewno grzywka Ci pasuje, długość też. Pokombinowałabym z kolorem, proponuję rudo-brązowy podobny do tego, który ma www.maddinka.com

Nad makijażem muszę pomyśleć jeszcze moment.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Ok, oko jak najbardziej rozświetlone, usta ciemniejsze (ale różowe, nie bordowe) odradzam Ci jakiekolwiek błyszczyki, pomadki będą prezentowały się duuuuużo lepiej. Spora ilość bronzera. To chyba wszystko
Catilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 10:32   #17
JaKowalska7
Przyczajenie

Masz piękną cerę, więc makijaż naturalny może trochę niebieskiego na oko, albo jakieś delikatnie złotej, czy zieleni z brązem przy okazji. Jeżeli chodzi o fryzurę to podoba mi się twój kolor ale może pomyśl o nieco dłuższych włosach i likwidacji grzywki.
JaKowalska7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 14:10   #18
kate_w
Raczkowanie

może spróbuj na początek taki jasny rudawy brąz a grzywkę mogłayś zacząć zapuszczać i odgarniać na boki z przedziałkiem z boku.
kate_w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 13:10   #19
delfix10
Zakorzenienie

moim zdaniem ten kolor włosów w ogolę ci nie pasuje.
delfix10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 14:02   #20
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)

Mi też się wydaje, że rudy nie jest ok dla Ciebie. Patrząc na te wszystkie zdjęcia , szłabym w kierunku brązu, może ze złocistymi refleksami, dłuższych włosów i może skośnej grzywki. Natomiast w kwestii kolorów do makijażu, po spojrzeniu na Twoją buzię przyszły mi od razu do głowy złocistości, brązy czekoladowe, brzoskwiniowe kolory, czasem można je przełamać jakimś turkusowym, czy szmaragdowym akcentem. Na pewno warto podkreślić brwi i osobiście raczej szłabym w kierunku błyszczyków o takich walorach, które powiększą optycznie Twoje usta. I faktycznie, dążyłabym do podkreślenia miękkiego urody, łagodnego konturowania, niż np. bordowych ust
Stary 2015-04-22, 15:01   #21
Sylwia00804
Wtajemniczenie

włosy ufarbować na zimniejszy odcień, zapuscić i i troche intensywniej malowac oczy
ładna cara, ładne włosy i grzywka, mi się podoba
Sylwia00804 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 15:10   #22
EgipskiMau
Raczkowanie

Oj...widzę, że pojawiło się tu sporo sugestii odnośnie zmiany mojego wyglądu... Dziękuję wszystkim za rady, są one bardzo istotne
Pierwszy etap "metamorfozy" mam za sobą. Koleżanka-fryzjerka przefarbowała mi dzisiaj włosy. Wyszedł brąz z rudawą poświatą. Kolorek jest moim zdaniem ładny, póki co, troszkę ciemny, ale z czasem zjaśnieje. Postanowiłam zapuścić idiotyczną grzywkę (wreszcie do tego doszłam!) i resztę włosów, a także wprowadzam zmiany w makijażu.
I jak teraz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0763.jpg (58,0 KB, 279 załadowań)
Stary 2015-04-22, 15:57   #23
Anonimka1988
Zadomowienie

Na pewno dużo lepiej
Stary 2015-04-22, 19:27   #24
Catilla
Raczkowanie

Super ! Dokładnie coś takiego sobie wyobrażałam. Wiem, że 3/4 osób pisze Ci żeby zapuścić grzywkę jednak nie słuchaj ich. Ta grzywka świetnie do Ciebie pasuje.
Catilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 22:24   #25
Holly85
Zadomowienie

fajnie ten kolor wyszedł, lepiej komponuje się z oczami, jest delikatniejszy bardziej "w tle" na pierwszym planie teraz jest twarz i o to chodziło.

Nadal obstaję za tym, że jeśli upierasz się przy grzywce (co wcale nie jest takim złym pomysłem, to zapuść ją odrbinę i zmodyfikuj jej kształt , tak jak pare osob juz pisalo. Grzywka na bok bedzie ok lub taka delikatnie dluzsza, rozdzielona przedzialkiem po srodku.
Stary 2015-04-22, 22:31   #26
EgipskiMau
Raczkowanie

Ależ ja się wcale przy grzywce nie upieram Dlatego spróbuję ją zapuścić, jak i resztę. Niestety, moje włosięta rosną dość wolno. W celu przyspieszenia ich wzrostu, zaopatrzyłam się we wcierkę Jantar, która ma tutaj dobre opinie. Zobaczymy, jaki będzie efekt po czasie...
Stary 2015-04-23, 08:06   #27
bernikula
mOLDerator

Cytat:
Oj...widzę, że pojawiło się tu sporo sugestii odnośnie zmiany mojego wyglądu... Dziękuję wszystkim za rady, są one bardzo istotne
Pierwszy etap "metamorfozy" mam za sobą. Koleżanka-fryzjerka przefarbowała mi dzisiaj włosy. Wyszedł brąz z rudawą poświatą. Kolorek jest moim zdaniem ładny, póki co, troszkę ciemny, ale z czasem zjaśnieje. Postanowiłam zapuścić idiotyczną grzywkę (wreszcie do tego doszłam!) i resztę włosów, a także wprowadzam zmiany w makijażu.
I jak teraz?
Kolor super, idealnie pasuje do Twoich oczu. Ja bym włosy zaczesywała na bok, nie zostawiałabym takiego łysego czoła, tak by od razu ta grzywka odrastała w bok, żeby się układały.

Insta
bernikula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 11:04   #28
aniaaa3
Raczkowanie

Cytat:

Moim zdaniem fajnie z grzywką i bez , możesz upinać do góry itp....tylko kasztan lub mahoń bym zrobiła bo trochę blado teraz i zapuściłabym włosy tak trochę poniżej ramion. Poza tym bardzo ładnie, sliczna buzia
Stary 2015-05-01, 15:46   #29
hiddendame
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Masz naprawdę piękne włosy, ale ta grzywka/uczesanie Ci nie pasuje. Lepiej byłoby bez grzywki lub z taką na skos, a włosy nieco dłuższe, tak by trochę złagodzić rysy twarzy. Co do koloru - bardziej korzystny byłby złoty/średni brąz lub kasztan/mahoń według mnie
Załącznik 5963120 Załącznik 5963121

Moja koleżanka, również ma bladą cerę, skłonności do sińców i farbowała włosy na odcienie rudości, przechodziła również przez wszelkie brązy, blondy. Ale właśnie mahoń sprawdza się u niej na ogromny plus!

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Cześć
Ostatnio w ramach wiosennego przypływu , postanowiłam bardziej zadbać o siebie. Patrząc w lustro, doszłam do wniosku, że może warto by było trochę odświeżyć swój "look" i poczuć się pewniejszą siebie
Na zdjęciach da się zauważyć, że mam bardzo jasną karnację, skłonność do sińców pod oczami, brązowe oczy, dość gęste włosy...
Od dłuższego czasu farbuję włosy na różne odcienie rudości, cięcie proste bez cieniowania, grzywka lekko na półokrągło. Mój naturalny kolor to taki nijaki mysi ciemny blond/brąz, więc nie chciałabym do niego wracać.
Drogie Panie, jakie miałybyście sugestie odnośnie fryzury? Pocieniować? Przefarbować? A może zapuścić? A może jeszcze coś innego?

A co do makijażu - może tu też należałoby coś zmodyfikować? Na pierwszym zdjęciu jestem bez makijażu, na drugim umalowana tak, jak na co dzień, na trzecim - "imprezowo".

Jestem otwarta na wszelkie sugestie

Włosy są cudne, tylko właśnie fryzura na klasyczny " garnek " tutaj nie pasuje. Wyglądasz jak Kleopatra ( tak mi się skojarzyło ) - proponuję skończyć z grzywką, lekko wycieniować włosy. Fryzjer na pewno coś wymyśli.
Stary 2015-05-01, 16:05   #30
patusia1230
Raczkowanie

GG do patusia1230

Jesteś piękna ale musisz to podkreślić
zdecydowanie blondy i lepiej bez grzywy ! makijaż i fryzurki podsyłam
makijaz.jpg
taa3az.jpg

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463890
patusia1230 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości