Zabiegana i mimo wszystko piekna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-08, 20:35   #1
Equita
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Smile

Zabiegana i mimo wszystko piekna?

Pracuje zawodowo i studiuje. Mam bardzo malo czasu na pielegnacje.(przewaznie zajmuje mi ona rano i wieczorem 20 minut, do tego dochodzi makijaz i demakijaz). Moze poradzi mi ktos jak zachowac urode zycjac wciaz w pospiechu? Dodam, ze mam 26 lat, cere mieszana i pierwsze zmarszki mimiczne (szczegolnie widoczne gdy krotko spie).
Equita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 23:34   #2
Sylwiasta
Zadomowienie

Dot.: Zabiegana i mimo wszystko piekna?

Oj znam to az za dobrze!

Przede wszystkim - dbaj o diete.
Wiem sama, ze jak mam duzo pracy, terminy sie nawarstwiaja to ostatni rzecza o jakiej mysle, jest jedzenie - ale zawsze mozna wyskoczyc na salatke zamiast pichcic samemu, zabrac na wynos, albo zrobic sobie do opakowania sycace danie np z awokado, orzechami, nawet suszone owoce i zapakowac przed trudnym dniem. I pamietac o piciu duzej ilosci wody, herbatek ziolowych i malej ilosci kawy ; zapomniec o fajczeniu
Na mojej uczelni mielismy przed sesja taki sposob - zajadalismy na raz caly listek witaminy c - daje lepszego kopa niz kawa i do tego chyba dziala lepiej na skore niz kofeina. Zeglarze przed dlugim rejsem, kiedy plyna samotnie, przez dlugie miesiace nie pija/zjadaja niczego z kofeina, zeby w kluczowym momencie, tylko kilka lykow coca coli, dalo blyskawiczny efekt rozbudzenia.

Dbac o staranny demakijaz - u mnie jest sprawa ulatwiona, i tak musze zdjac szkla kontaktowe i umyc zeby wiec buzie zawsze umyje przy okazji.
Jesli nie masz ochoty na cale rytualy z mleczkiem i wacikami, kup lagodny zel bez SLS/ plyn micelarny i nim zmywaj caly makijaz. Dodatkowo zmywam oczy dwufazowym plynem, np. L'Oreal - jest szybciej niz klasycznym plynem, mozna nawet nie nakladac kremu pod oczy, szybciej sie dotrze do wyrka

Na zmarszczki, (sama mam 27 lat i owe zmarszczki) polecam samorobione serum z witamina C (na bazie Juvitu albo kwasu askorbinowego w proszku - sporo jest o tym na forum dla trzydziestek) i codzienne stosowanie filtrow (obecnie mam emulsje Avene spf 50+, ktora bardzo sobie chwale, ladnie nawilza i nie trzeba juz pod nia nic stosowac w tym celu). Przymieram sie do Ysthealu Avene, ale chce najpierw wykonczyc to co mam w szafce.

Dobrze zrobiony manicure i pedicure dodaje pewnosci siebie, wiec dobrze, jest byc z tym na bierzaco jak z fryzjerem. Kiedys uslyszalam, ze jesli Twoja fryzura wyglada dobrze, to reszta tez bedzie dobrze wygladac
Kapieli nie biore, bo nie lubie sie relaksowac w ten sposob ale za to lubie pocwiczyc z hantlami i poskakac na skakance. Staram sie tez w miare mozliwosci poruszac na piechote i nie uzywac wind.

Pozowdzenia w dbaniu o siebie w tym pospiechu!
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości