POMÓŻCIE- Walka o piękne paznokcie ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-05-23, 12:24   #1
Catilla
Raczkowanie

POMÓŻCIE- Walka o piękne paznokcie !

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Moje paznokcie wyglàdają teraz takImageUploadedByWizaz Forum1432375987.948669.jpgImageUploadedByWizaz Forum1432376000.230689.jpg

Część jest połamana. Mają nierówną długość i kształt.

Dążę do takich paznokci:
ImageUploadedByWizaz Forum1432376068.429205.jpg (zdj pochodzi z bloga idaliablog)

Ogólnie to mój ideał:
ImageUploadedByWizaz Forum1432376133.306700.jpg

I teraz co będę z nimi robić:

-olejować rybkami
- wybielać cytryną i pastą do zębów
- używać odżywki eveline 8w1 (mam świadomość, że niektórym zniszczyła paznokcie, ale u mnie nic się nie dzieje, nie czuję żadnego pieczenia, ani nic takiego) ale i tak będę robiła przerwy

I teraz PYTANIE DO WAS:

Czy mam wszystkie ściąć na krótko tak jak złamany kciuk na drugim zdjęciu czy zapuszczać wszystkie i tego po prostu jakiś czas nie skracać... Dodam, że bardzo źle czuję się z krótkimi paznokciami i bardziej skłaniam się ku drugiej metodzie.

I WIEEELKA PROŚBA-

Czy któraś z was mogłaby nagrać filmik jak opiłowac paznokcie w taki kształt jak na wrzuconych moich zdjęciach ? W internecie jest mało, a jak jakieś są to robią je dziewczyny które mają te paznokcie parę lat i po prostu lekko je skracają....
Catilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 13:37   #2
201606220925
Konto usunięte

Dot.: POMÓŻCIE- Walka o piękne paznokcie !

hej po pierwsze - obetnij wszystkie paznokcie na krótko, i nie chodzi tu tylko o estetykę ale i o to, że nie ma sensu narazie nosić długich paznokci, gdy masz je takie słabe.
po drugie - koniecznie przestań używać tej odżywki!! Eveline 8w1 jak i inne Eveline może na początku i pomagają, ale po odstawieniu ich paznokcie jeszcze bardziej się rozdwajają, łamią i są słabe, nawet jeśli robiłabyś przerwy. po prostu formaldehyd szkodzi i już. lepiej zainwestować w inną odżywkę, np. wszyscy polecają Golden Rose Black Diamond (kosztuje 12.90 zł na stoiskach Golden Rose). zobacz np. tu https://www.youtube.com/watch?v=K7oFJRrWTk0

po trzecie - zapoznaj się chociaż z pierwszą stroną tego wątku: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679
wejdź też na profil Majowej Rosy, zobacz na jej wskazówki i porady http://wizaz.pl/forum/member.php?u=488090

masz krótką płytkę paznokcia, powalcz o dłuższą różową część, żeby nawet i kiedyś wystawała po za opuszek!

po czwarte - wciągnij się w olejowanie! (przeczytaj najpierw te linki co ci wyżej podałam), ale miej też codziennie paznokcie czymś pomalowane, chociażby jedną warstwą odżywki lub bezbarwnego lakieru, albo jakimś lakierem, czymkolwiek, bo to chroni paznokcie naprawdę

po piąte - nie obgryzaj paznokci, nie dłub pod nimi! używaj szklanego pilniczka albo papierowego

po szóste - zadbaj o to co jesz, jedz wartościowe produkty, bo dieta też wpływa na paznokcie, jedz jaja, wątróbkę, zielone warzywa liściaste, owoce, nabiał, możesz też kupić jakiś dobry suplement z cynkiem, wapniem, witaminami z gr B, skrzypem, ponoć dobry jest Biotebal, ja od siebie polecę MegaKrzem

po siódme - bądź cierpliwa i systematyczna. innych sposobów nie ma, nie ma magicznych odżywek, trzeba cierpliwości, a za rok-dwa będziesz miała dłonie nie do poznania!

możesz dołączyć się do drugiej części wątku o olejowaniu, ja tam jestem, a i inne dziewczyny na pewno też ci będą doradzać i cię wspierać
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=768465&page=126

to moja metamorfoza paznokci:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1420994762

miałam też przez jakiś czas migdałkowaty kształt:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1429028315
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1429028315

pozdrawiam
201606220925 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 18:51   #3
Catilla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lavender08 Pokaż wiadomość
hej po pierwsze - obetnij wszystkie paznokcie na krótko, i nie chodzi tu tylko o estetykę ale i o to, że nie ma sensu narazie nosić długich paznokci, gdy masz je takie słabe.
po drugie - koniecznie przestań używać tej odżywki!! Eveline 8w1 jak i inne Eveline może na początku i pomagają, ale po odstawieniu ich paznokcie jeszcze bardziej się rozdwajają, łamią i są słabe, nawet jeśli robiłabyś przerwy. po prostu formaldehyd szkodzi i już. lepiej zainwestować w inną odżywkę, np. wszyscy polecają Golden Rose Black Diamond (kosztuje 12.90 zł na stoiskach Golden Rose). zobacz np. tu https://www.youtube.com/watch?v=K7oFJRrWTk0

po trzecie - zapoznaj się chociaż z pierwszą stroną tego wątku: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679
wejdź też na profil Majowej Rosy, zobacz na jej wskazówki i porady http://wizaz.pl/forum/member.php?u=488090

masz krótką płytkę paznokcia, powalcz o dłuższą różową część, żeby nawet i kiedyś wystawała po za opuszek!

po czwarte - wciągnij się w olejowanie! (przeczytaj najpierw te linki co ci wyżej podałam), ale miej też codziennie paznokcie czymś pomalowane, chociażby jedną warstwą odżywki lub bezbarwnego lakieru, albo jakimś lakierem, czymkolwiek, bo to chroni paznokcie naprawdę

po piąte - nie obgryzaj paznokci, nie dłub pod nimi! używaj szklanego pilniczka albo papierowego

po szóste - zadbaj o to co jesz, jedz wartościowe produkty, bo dieta też wpływa na paznokcie, jedz jaja, wątróbkę, zielone warzywa liściaste, owoce, nabiał, możesz też kupić jakiś dobry suplement z cynkiem, wapniem, witaminami z gr B, skrzypem, ponoć dobry jest Biotebal, ja od siebie polecę MegaKrzem

po siódme - bądź cierpliwa i systematyczna. innych sposobów nie ma, nie ma magicznych odżywek, trzeba cierpliwości, a za rok-dwa będziesz miała dłonie nie do poznania!

możesz dołączyć się do drugiej części wątku o olejowaniu, ja tam jestem, a i inne dziewczyny na pewno też ci będą doradzać i cię wspierać
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=768465&page=126

to moja metamorfoza paznokci:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1420994762

miałam też przez jakiś czas migdałkowaty kształt:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1429028315
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1429028315

pozdrawiam

Dzięki wielkie ! Zetnę na krótko, ale leciutko za opuszek. Kiedy odrosną, a rosną baaaardzo szybko poszukam jeszcze filmików albo pójdę do kosmetyczki, żeby opiłowała, a później będę piłować wokół tego. Dziś olejuję na ciepło kokosem z cytryną. Pomaluję odżywką i lakierem. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Stary 2015-05-23, 21:38   #4
Trelek
Raczkowanie

Z kosmetyczkami różnie bywa, obserwuj czy Pani traktuje Twoje paznokcie delikatnie i umiejętnie - różne historie już były na forum, aż dziwne że ktoś takie kobiety dopuszcza do kontaktu z klientem...

Trzymam mocno kciuki!!
Stary 2015-05-23, 22:22   #5
201606220925
Konto usunięte

właśnie, pójście do kosmetyczki to super pomysł, sama chodzę jak nie umiem ogarnąć kształtu, ale warto poczytać opinie na internecie o danym salonie kosmetycznym, ja mogę polecić jakieś z Krakowa, ale jeśli nie mieszkasz w pobliżu to musisz sobie jakieś wyszukać. dobry salon powinien mieć stronkę na facebooku gdzie zobaczysz ile ma polubień, jakie opinie, komentarze..
Stary 2015-06-12, 09:32   #6
Catilla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Z kosmetyczkami różnie bywa, obserwuj czy Pani traktuje Twoje paznokcie delikatnie i umiejętnie - różne historie już były na forum, aż dziwne że ktoś takie kobiety dopuszcza do kontaktu z klientem...

Trzymam mocno kciuki!!

Dzięki wielkie ! Nie boję się kosmetyczki. Byłam u niej kilka razy i wszystko było ok. Miała ubrane rękawiczki, produkty najwyższej jakości (essie,opi,sally hansen). Także ok.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Cytat:
właśnie, pójście do kosmetyczki to super pomysł, sama chodzę jak nie umiem ogarnąć kształtu, ale warto poczytać opinie na internecie o danym salonie kosmetycznym, ja mogę polecić jakieś z Krakowa, ale jeśli nie mieszkasz w pobliżu to musisz sobie jakieś wyszukać. dobry salon powinien mieć stronkę na facebooku gdzie zobaczysz ile ma polubień, jakie opinie, komentarze..

Właśnie z Krakowa jestem także adresy chętnie. Ale ja mam swoją sprawdzoną-5 minut od domu. Strony nie ma, ale wszyscy walą drzwiami i oknami. Pełna profeska, kobitka miła, tanio, duża ilość kolorów.
Stary 2015-06-12, 13:21   #7
isabellka1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość

Trzymam mocno kciuki!!
W sumie to często samo to jak wygląda salon, może podpowiedzieć o tym jaki jest poziom usług. Więc warto obserwować
isabellka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 13:34   #8
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Catilla Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie ! Nie boję się kosmetyczki. Byłam u niej kilka razy i wszystko było ok. Miała ubrane rękawiczki, produkty najwyższej jakości (essie,opi,sally hansen). Także ok.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Właśnie z Krakowa jestem także adresy chętnie. Ale ja mam swoją sprawdzoną-5 minut od domu. Strony nie ma, ale wszyscy walą drzwiami i oknami. Pełna profeska, kobitka miła, tanio, duża ilość kolorów.
a ma stronę na facebooku? podasz?
ja polecam Artnail na ul. Zwierzynieckiej, ale najlepiej do Justyny albo Uli poobczajaj sobie zdjęcia jakie wstawiają na fb, najlepsze w Krakowie chyba ceny wysokie ale możesz się udać chociażby na manicure biologiczny nawet bez malowania, żeby ktoś po prostu nadał kształt, zadbał o skórki i żebyś już potem dbała olejowała i zapuszczała powodzenia!
Stary 2015-06-14, 08:49   #9
zielonymigotek
Zakorzenienie

Ja 2 lata używałam eveline... niestety moje paznokcie tego nie zniosły. Były gorsze od twoich. Moich paznokci po tym preparacje nie miałam z czego ścinać, obcięte przy samym opuszku i tak łamały się do połowy! Kupiłam olejek arganowy z joanny, potem w aptece olejek rycynowy i cztery razy dziennie wmasowywałam w paznokcie, pomogło od razu. Super sprawa i szybko wrócą do normy. Po miesiącu walki z nim mam paznokcie wystające ok 3 mm za opuszek, są mocne i twarde Ta odżywka zawiera Formaldehyd i to chyba on tak pustoszy naszą płytkę.

Edytowane przez zielonymigotek
Czas edycji: 2015-06-14 o 14:10
zielonymigotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:55   #10
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez zielonymigotek Pokaż wiadomość
Ja 2 lata używałam eveline... niestety moje paznokcie tego nie zniosły. Były gorsze od twoich. Moich paznokci po tym preparacje nie miałam z czego ścinać, obcięte przy samym opuszku i tak łamały się do połowy! Kupiłam olejek arganowy z joanny, potem w aptece olejek rycynowy i cztery razy dziennie wmasowywałam w paznokcie, pomogło od razu. Super sprawa i szybko wrócą do normy. Po miesiącu walki z nim mam paznokcie wystające ok 3 mm za opuszek, są mocne i twarde Ta odżywka zawiera Termaldehyd i to chyba on tak pustoszy naszą płytkę.
Formaldehyd*
Stary 2015-06-14, 14:11   #11
zielonymigotek
Zakorzenienie

Dzięki, poprawiłam w swoim wpisie
Stary 2015-06-28, 12:51   #12
Catilla
Raczkowanie

ImageUploadedByWizaz Forum1435488390.220890.jpg

Dziewczyny, dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi! Paznokcia nie złamałam od baaaaaardzo dawna... Mam jednak wielki problem z kształtem :-( część moich paznokci (jak na zdjęciu) ma KWADRATOWĄ PODSTAWĘ! Dla porównania inny paznokieć:
ImageUploadedByWizaz Forum1435488546.228864.jpg

Jak widać tu podstawa jest zupełnie inna. I przez tą kwadratowaą podstawę migdał nie wygląda jak migdał tylko jak jakiś obrzydliwy szpic. Czy któraś z Was ma ten sam problem "kwadratowej" podstawy? Jak go rozwiązać? I dlaczego tylko część paznokci taka jest?
Stary 2015-07-03, 10:30   #13
Isfet
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Załącznik 6006669

Dziewczyny, dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi! Paznokcia nie złamałam od baaaaaardzo dawna... Mam jednak wielki problem z kształtem :-( część moich paznokci (jak na zdjęciu) ma KWADRATOWĄ PODSTAWĘ! Dla porównania inny paznokieć:
Załącznik 6006670

Jak widać tu podstawa jest zupełnie inna. I przez tą kwadratowaą podstawę migdał nie wygląda jak migdał tylko jak jakiś obrzydliwy szpic. Czy któraś z Was ma ten sam problem "kwadratowej" podstawy? Jak go rozwiązać? I dlaczego tylko część paznokci taka jest?
Pomalować kryjącym lakierem
Isfet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 19:27   #14
Catilla
Raczkowanie

Podstawę? Czy całość i wtedy efekt znika?
Stary 2015-07-06, 15:28   #15
abak24
Przyczajenie

Nie mogłam poradzić sobie ze słabymi paznokciami. Kiedyś uległam namowom i zrobiłam żel. Teraz żałuję bo dodatkowo zniszczył moje pazurki. Koleżanka poleciła mi olejek rycynowy. Miesiąc intensywnej terapii i nareszcie ma długie paznokcie o jakich zawsze marzyłam! Ja swój kupiłam w sklepie <reklama>

Kup koniecznie pilnik szklany!!! Najlepsza rzecz dla paznokci pod słońcem.

A co do filmiku to warto zajrzec na kanał RLM tam ostatnio był filmik coś w stylu w cztery tyg od krótkich paznokci do długich migdałków i etap po etapie masz pokazane jak piłować i co robić.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-07-07 o 09:16
abak24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 21:10   #16
201606220925
Konto usunięte

olejek rycynowy czysty nierafinowany można kupić w aptece za ok. 1,60-2 zł
Stary 2015-07-08, 14:43   #17
majawzagrodzie
Raczkowanie

Oo, kochana. Maiłam to samo :/ obejrzałam filmik na yt, jak zrobić, żeby było ok z paznokciami i sposoby (które poskutkowały są takie). Zetnij je do takiej długości jak najkrótsz - nie szalej z kształtem na razie. uzywaj rękawiczek bezpyłowych do sprzątania. Dużo kremu do rąk - często. I odżywka 2 razy w tygodniu - ja używam tej: Calcium Gel Silcare. kupuje w sevonii bo szybko dosyłają i ceny są ok, a w drogerii nigdzie nie widziałam. i piłuj w migdałek, bo sie nie zadzierają
majawzagrodzie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 22:17   #18
Catilla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez abak24 Pokaż wiadomość
Nie mogłam poradzić sobie ze słabymi paznokciami. Kiedyś uległam namowom i zrobiłam żel. Teraz żałuję bo dodatkowo zniszczył moje pazurki. Koleżanka poleciła mi olejek rycynowy. Miesiąc intensywnej terapii i nareszcie ma długie paznokcie o jakich zawsze marzyłam! Ja swój kupiłam w sklepie <reklama>

Kup koniecznie pilnik szklany!!! Najlepsza rzecz dla paznokci pod słońcem.

A co do filmiku to warto zajrzec na kanał RLM tam ostatnio był filmik coś w stylu w cztery tyg od krótkich paznokci do długich migdałków i etap po etapie masz pokazane jak piłować i co robić.

Żeli nie planuję robić, dzięki za przestrogę ;-)
Olej rycynowy stosowałam, długo, żadnych specjalnych efektów nie zauważyłam, nie mam żadnego problemu z kruchością. Tylko z kształtem :-( Filmik RLM już dawno oglądałam i nie pomógł mi wogóle. Mam po prostu kwadratową podstawę i migdał według jej porad to ten szpic na zdjęciu :-(

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez majawzagrodzie Pokaż wiadomość
Oo, kochana. Maiłam to samo :/ obejrzałam filmik na yt, jak zrobić, żeby było ok z paznokciami i sposoby (które poskutkowały są takie). Zetnij je do takiej długości jak najkrótsz - nie szalej z kształtem na razie. uzywaj rękawiczek bezpyłowych do sprzątania. Dużo kremu do rąk - często. I odżywka 2 razy w tygodniu - ja używam tej: Calcium Gel Silcare. kupuje w sevonii bo szybko dosyłają i ceny są ok, a w drogerii nigdzie nie widziałam. i piłuj w migdałek, bo sie nie zadzierają

Tylko jak piłować w migdał? Moje paznokcie są kwadratowe, wypiłowane w migdał, tylko, że wygląda to obrzydliwie! Nie oglądałaś zdjęć?
Stary 2015-07-08, 22:24   #19
zielonymigotek
Zakorzenienie

Cytat:
olejek rycynowy czysty nierafinowany można kupić w aptece za ok. 1,60-2 zł
ciekawe w której aptece i w jakim mieście są tak niskie ceny. Ja za swój najtaniej płaciłam 12,50 zł, a pytałam w 5 aptekach. Ceny są różne, z reguły 15-16 zł. Ale nie na pewno 1,60-2!

Co do paznokci - też takowe posiadam, więc na pewno nie kształt migdału, ani kwadratu. Po prostu mam delikatny pól łuk jeśli mogę to tak nazwać. Podobno kształt paznokci dobiera się do kształtu obłoczka. Jaki obłoczek, taki kształt. Tylko że ja nie posiadam obłoczka na trzech palcach i co wtedy zrobić?

Edytowane przez zielonymigotek
Czas edycji: 2015-07-08 o 22:27
Stary 2015-07-08, 22:34   #20
Catilla
Raczkowanie

Ja płaciłam 16 zł. Za maleńką buteleczkę! Dać zdjęcie obłoczka? Może coś poradzisz...
Stary 2015-07-29, 10:27   #21
klabk
BAN stały

No i jak paznokcie, czekamy na aktualizację stanu
klabk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 17:20   #22
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez zielonymigotek Pokaż wiadomość
ciekawe w której aptece i w jakim mieście są tak niskie ceny. Ja za swój najtaniej płaciłam 12,50 zł, a pytałam w 5 aptekach. Ceny są różne, z reguły 15-16 zł. Ale nie na pewno 1,60-2!
Cytat:
Ja płaciłam 16 zł. Za maleńką buteleczkę! Dać zdjęcie obłoczka? Może coś poradzisz...
serio? a za ile ml? ja za 30 ml, to mała buteleczka ale starcza na długo. i kosztuje właśnie 1,60-2 zł. a za 100 ml to ok 7-8 zł. i to w każdej aptece :p jestem z Krakowa, więc nie wiem jakie macie apteki, ale jak nie wierzycie to wpiszcie sobie "olej rycynowy" na stronie internetowej aptek np. ZIKO, doz, Niezapominajka
Stary 2015-08-06, 22:36   #23
Catilla
Raczkowanie

Talking Dot.: POMÓŻCIE- Walka o piękne paznokcie !

Na wstępie przepraszam za nieaktywność wątku ale byłam zbyt zajęta paznokciami Aktualizacja stanu: Migdał, ale prawdziwy, nie szpic. Nie łamią się. Długie, ale wciąż zapuszczam, skórki straszne, nadal nad nimi pracuję. Aktualizacja pielęgnacji: Eveline 8 w 1, krem z neutrogeny 2x dziennie w skórki, kryształowy pilnik, czasem elektryczny z rossa, niestety nie olejuję :/ ale zdarza mi się nałożyć oliwkę na skórki. Niedługo idę do kosmetyczki aby jeszcze bardziej wymigdałować(?) kształt. Dzięki za wszystkie rady! Uratowałyście moje paznokcie! Zdjęcia dodam jak znajdę fajne światło+zrobię coś ze skórkami.
Stary 2015-08-29, 22:07   #24
mala9021
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!
Postanowiłam do Was napisać bo zmagam się z dziwnymi białymi plamami na paznokciach. Poniżej przedstawiam zdjęcie.

Zawsze kiedy się takie coś pojawia scinam paznokcie i czekam aż na nowo urosną, jednak kiedy już sa dłuższe i je maluje lakierem znowu to samo po zmyciu.

Próbowałam już przeróżnych odżywek ale nic nie pomaga
Może macie na to jakąś radę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2506.jpg (110,8 KB, 37 załadowań)
mala9021 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 07:56   #25
vivinn
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mala9021 Pokaż wiadomość
Może macie na to jakąś radę?
Taaa, iść do dermatologa. Jak najszybciej

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości