Chcę się zmienić. Pomożecie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-06-15, 21:28   #1
beronike_811
Przyczajenie

Chcę się zmienić. Pomożecie? :)

Zdałam sobie sprawę, że wyglądam nijak, źle i nie podobam się sobie. Nie potrafię ocenić, jakim typem urody jestem. Może Wy, na podstawie zdjęć, moglibyście mi podpowiedzieć? Szukam jakichś fajnych opcji makijażu dla siebie. I chyba tak naprawdę nie umiem się malować. Lubię mocno akcentować oczy, czarna kredka, czarny eyeliner. Często też maluję powieki brązowym cieniem, ale gdzieś wyczytałam, że ten kolor nie pasuje do koloru moich oczu. Czy moja twarz jest kwadratowa? Może podpowiecie, jak mam ją konturować, żeby nie wydawała się taka "pucułowata"? Marzą mi się ładnie zaznaczone kości policzkowe, ale to chyba nierealne.

Moje włosy też są nijakie. Kilka lat temu ścięłam je na krótko i tak tego żałowałam, że postanowiłam je zapuścić i tak sobie rosną bez ładu i składu. Obecnie mam długie proste włosy, dłuższy czas temu cieniowane z przodu (zapuszczona grzywka). W tej fryzurze nie podoba mi się to, że najlepiej byłoby nosić przedziałek na środku, ale mnie on nie pasuje (asymetria), poza tym mam przyklapnięte włosy. Wolałabym pozostać przy naturalnym kolorze, ewentualnie jakieś rozjaśnienie końcówek.

Jak się malować, żeby wyglądać lepiej? Jakie kolory ubrań powinnam nosić? Jaką fryzurę wybrać? Jak czesać się na co dzień?

Zaznaczę, że jeden policzek i jedno oko mam większe od drugiego. To moja zmora, chciałabym to jakoś zatuszować. Wszelkie rady mile widziane!

Na zdj 2 chwilę wcześniej zaczesałam włosy do tyłu, naturalnie są one przyklapnięte.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150604_141804.jpg (58,8 KB, 238 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150511_194516.jpg (81,0 KB, 251 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150615_204050.jpg (47,1 KB, 203 załadowań)
beronike_811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 21:29   #2
beronike_811
Przyczajenie

Dot.: Chcę się zmienić. Pomożecie? :)

Zdjęcia bez makijażu.
Stary 2015-06-16, 23:02   #3
kallina_2014
Wtajemniczenie

hej,
ja obcięłabym włosy i zrobiła ombre:
untitled.png

untitled2.png

Makijażu zbyt dużo nie potrzebujesz a jezeli już to naturalny, wykonturowana twarz i tusz na rzesach.
kallina_2014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 23:57   #4
Annika97
Przyczajenie

Masz piekne oczy, podkreślaj je. Ta asymetria ,o ktorej piszesz, jest niewidoczna.
Annika97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 09:09   #5
monikusia92
Raczkowanie

Próboj z youtube albo blogerkami, które robią tutki z makijaży. Podkreslaj swoją urodę ale nie przesadzaj.
Włoski również bym ścieła jak kolezanka wcześniej wysłała zdjęcia. Może faktycznie ombre?
monikusia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:10   #6
naranja007
Przyczajenie

Dziewczyno błagam! Masz bardzo dobry kolor włosów, wyraźne spojrzenie. Przy takich atutach wystarczy henna na rzęsy, niewielka ilość podkładu, jakiś róż w zimnym odcieniu i lecimy!
Ja też zostawilam ostatnio wlosy same sobie i dalam spokoj dramatycznym cieciom bo nigdy nie czuje sie po nich piekniejsza :P Zdrowe, naturalne włosy z nierozdwajajacymi sie koncowkami to jest to!
naranja007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:11   #7
ja_ja
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kallina_2014 Pokaż wiadomość
hej,
Załącznik 5998319

Załącznik 5998320

Makijażu zbyt dużo nie potrzebujesz a jezeli już to naturalny, wykonturowana twarz i tusz na rzesach.
Popieram, to będzie najlepszy pomysł!
Stary 2015-06-17, 13:13   #8
naranja007
Przyczajenie

Ta dziewczyna to jestes Ty:
http://estyl.pl/blog/wp-content/uplo...-glau-lato.jpg

Znalezione tu:
http://estyl.pl/blog/2012/01/okresl-...-kolor-wlosow/
Stary 2015-06-17, 16:27   #9
beronike_811
Przyczajenie

Cytat:
hej,
Załącznik 5998319

Załącznik 5998320

Podobają mi się takie fryzurki Myślałam o ombre, ale moim zdaniem najlepiej wygląda to na właśnie takich kręconych włosach jak na zdjęciu. Moje są uparcie proste, a rano nie mam za wiele czasu na codzienne układanie No i troszkę szkoda by mi było ściąć tyyyyle włosów. Ale może faktycznie krótsze do mnie bardziej pasują. Jeszcze się zastanowię, dziękuję

Cytat:
Napisane przez naranja007 Pokaż wiadomość
Dziewczyno błagam! Masz bardzo dobry kolor włosów, wyraźne spojrzenie. Przy takich atutach wystarczy henna na rzęsy, niewielka ilość podkładu, jakiś róż w zimnym odcieniu i lecimy!
Ja też zostawilam ostatnio wlosy same sobie i dalam spokoj dramatycznym cieciom bo nigdy nie czuje sie po nich piekniejsza :P Zdrowe, naturalne włosy z nierozdwajajacymi sie koncowkami to jest to!
Serio? Zawsze myślałam, że powinnam nosić bardziej ciepłe odcienie różu. A to zaskoczenie

A co do włosów no właśnie ja zawsze miałam podobnie. Od fryzjera wychodziła ze łzami w oczach. I teraz wreszcie mam długie Ale widzę, że wyglądają tak mdło. A Ty jakie włosy nosisz?

Cytat:
Napisane przez naranja007 Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie jest do mnie podobna. Mam tylko trochę jaśniejsze włosy. Ale super! Nie wiedziałam, że jestem latem Dziękuję
Stary 2015-06-17, 18:09   #10
kallina_2014
Wtajemniczenie

Krótsze włosy zawsze wygladaja lzej ale przeciez chodzi o to, żebys Ty się dobrze czuła. Zresztą, to tylko włosy, odrosną.
Ombre jest fajne tez na prostych, nie musi być tak duzy kontrast jak na włosach, moga byc tylko delikatne refleksy jak ma np Chodakowska czy Lewandowska.
kallina_2014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 10:00   #11
kate_w
Raczkowanie

Zdecydowanie zrób sobie ombre. I właśnie zrobiłabym dość mocne, żebyś zauważyła dużą różnicę i poczuła się lepiej.
Nie jest to zupełnie prawdą, że wygląda to dobrze tylko na takich kręconych włosach. Na prostych też wygląda super. Idź do fryzjera, zrób sobie przedziałek z boku i dość mocno wycieniowaną bardzo długą grzywę. Najlepiej na ten policzek, który chcesz zakryć, bo uważasz, że jest większy. Resztę włosów też wycieniuj i kup sobie lakier, żeby troszkę je podnosić.
Kup sobie dobrze dobrany podkład, bronzer, rozświetlacz i tusz.
Nałóż podkład, kombinuj z bronzerem (tutoriali do tego jest naprawdę mnówstwo, znajdziesz w końcu dziewczynę, która ma kształt twarzy podobny do Twojego), dodaj trochę rozświetlacza, możesz go użyć również na powieki i gotowe. Nie będziesz się mogła napatrzeć, jaka jesteś piękna
kate_w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 12:51   #12
Nuova
Zakorzenienie

Jesteś bardzo podobna do aktorki Ariel Winter, może spójrz na jej stylizacje i makijaże i się zainspiruj?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ariel-Winter.jpg (110,2 KB, 31 załadowań)
"Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek"
Arthur Schopenhauer
Nuova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 09:01   #13
naranja007
Przyczajenie

I masz ci los. Każdy mówi co innego
Stary 2015-06-19, 09:56   #14
Kaminka24
Rozeznanie

Cytat:
hej,
Załącznik 5998319

Załącznik 5998320

Popieram Obetnij i ombre. Tak długie włosy Cię przytłaczają, ładniej Ci będzie w krótszych a na prostych ombre też bardzo fajnie wygląda
Kaminka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 21:51   #15
extraaleida91
Przyczajenie

Akurat długie włosy bym zostawiła bo są ładne, ale możesz spróbować je jakoś podkręcać przy twarzy np prostownicą (polecam przy okazji kanał Nicole Guerierro na yt bo fajnie inspiruje i makijażowo i modowo). Poza tym widzę cię w różu i czerwieni te kolory ożywiają - od razu staniesz się "widoczna".
extraaleida91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:12   #16
beacik2
Raczkowanie

Masz urodę! Na trzecim zdjęciu chyba masz brwi wyrwane od góry. Tego nie rób. Makijażu po prostu się ucz w domowym zaciszu, nie 'przed wyjściem'
Weź przykład z tych fotek.
https://www.google.pl/search?q=valer...MBEIke&dpr=0.8
beacik2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 12:42   #17
mrs_dorris
Raczkowanie

Tą asymetrię oczu chyba tylko ty dostrzegasz, ja tam nie widzę różnicy Na prawdę nie masz powodów do kompleksów. Na twoim miejscu rozjaśniłabym trochę włosy (refleksy albo ombre) kilka jaśniejszych kosmyków przy twarzy działa cuda, powinnaś tez je trochę przyciąć, ale niekoniecznie aż tak mocno jak na zdjęciach wyżej.

Będzie Ci pasować malinowa czerwień, granat, błękit, chłodny fiolet, szary. Też jestem latem, więc swoje wiem
mrs_dorris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 13:08   #18
pospolita_rzecz
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Arrow Dot.: Chcę się zmienić. Pomożecie? :)

Cytat:
hej,

Co do ombre i skrócenia mocno włosów - totalnie się nie zgadam Zerknij na ostatnią z przerobionych fotek, gdzie wstawiłam różne fryzury.
Co do makijażu - jestem jak najbardziej za

Do Autorki wątku:

Przygotowałam Ci "pokaz", jak wyglądasz z makijażem - od bardziej naturalnego, po mocny. Najlepiej wyglądasz bez make up-u

Moim zdaniem, najlepiej wyglądałabyś, gdybyś została przy podkładzie - dobrze dopasowanym do koloru skóry, ewentualnie korektorze (jeśli czujesz taką potrzebę) - a do tego tusz do rzęs.
Na ustach - jak dla mnie - tylko cieliste błyszczyki.
Jeśli cień do oczu - to nude, w stylu rozświetlacza.
O ile w ogóle chcesz się malować.

Co do włosów - również najlepiej wyglądasz w naturalnych włosach.
Dla mnie zdecydowanie jesteś szatynką, nie pasuje do Ciebie blond ani kolor czarny - ewentualnie rudy.

Na przerobionych fotkach możesz zobaczyć, jak wyglądałabyś - mniej więcej - w różnych kolorach włosów, z grzywką i bez.

Na Twoim miejscu, po prostu przycięłabym włosy... i ich nie farbowała, bo to byłaby zbrodnia

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg makeup.JPG (27,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hair.JPG (21,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hair2.JPG (52,9 KB, 34 załadowań)

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi.
Przede wszystkim to jednak tylko woda.

- Albert Einstein -

pospolita_rzecz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 14:14   #19
olimpia835
Przyczajenie

Nie przycinej włosów ! ja uważam - zmień kolor na rudo i więcej makeup! będzie każdy Twoj ; ) ) ) )
olimpia835 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości