Chłopak w potrzebie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-16, 18:38   #1
mistover
Przyczajenie
 
Avatar mistover
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Smile

Chłopak w potrzebie.


Cześć!
Nazywam się Daniel i jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o problem który mnie dotyczy. Mianowicie: Trądzik/Zaskórniaki.
Mam teraz 18 lat. Kiedy dowiedziałem się, że nie należy myć twarzy standardowym mydłem, przesiadłem się na żel głęboko oczyszczający tołpa. Działał dobrze, jednak nie niwelował pryszczy. Używałem też kremu nawilżającego dla skóry suchej.. Oczywiście kiedy zacząłem szukać w Internecie, dowiedziałem się, że mam skórę tłustą, a nie sucha. Wiec nie pykło

Chciałbym się zapytać. Czy polecacie mi jakiś skuteczny żel (lub coś innego) do mycia twarzy oraz krem dla skóry jak się okazuje tłustej ^^
Głównym celem jest pozbycie się pryszczy. Zarzucę zdjęcia mojej twarzy. Dla ułatwienia.

3 zdjęcia.
http://fotowrzut.pl/KJ7I615G3E
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (83,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150616_190804.jpg (70,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (109,0 KB, 6 załadowań)
mistover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 12:27   #2
menscare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Ja miałem problem z trądzikiem, ale od dłuższego czasu nie mam już żadnych objawów. Najważniejsze okazało się być

odpowiednie dbanie o skórę, a ostatecznie pomógł tani, dostępny bez recepty lek. Co zrobić, żeby pożegnać się z

pryszczami raz na zawsze opisałem tutaj:

http://www.menscare.pl/zdrowie-fitne...od-nastolatkow

Jeżeli nie możesz poradzić sobie z trądzikiem zachęcam do przeczytania a w kilku prostych krokach rozwiązesz swój

problem raz na zawsze.
menscare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 15:30   #3
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Chłopak w potrzebie.

kup brevoksyl, nie dotykaj twarzy, nie uzywaj silnie drazniących środkow np. mocno wysuszających, z alkoholem lub odżywczych. Kup również tonik dla cery trądzikowej ale bez alkoholu, np na bazie ziół, albo z kwasami. I pamietaj o diecie
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 21:15   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Cytat:
Napisane przez mistover Pokaż wiadomość
Cześć!
Nazywam się Daniel i jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o problem który mnie dotyczy. Mianowicie: Trądzik/Zaskórniaki.
Mam teraz 18 lat. Kiedy dowiedziałem się, że nie należy myć twarzy standardowym mydłem, przesiadłem się na żel głęboko oczyszczający tołpa. Działał dobrze, jednak nie niwelował pryszczy. Używałem też kremu nawilżającego dla skóry suchej.. Oczywiście kiedy zacząłem szukać w Internecie, dowiedziałem się, że mam skórę tłustą, a nie sucha. Wiec nie pykło

Chciałbym się zapytać. Czy polecacie mi jakiś skuteczny żel (lub coś innego) do mycia twarzy oraz krem dla skóry jak się okazuje tłustej ^^
Głównym celem jest pozbycie się pryszczy. Zarzucę zdjęcia mojej twarzy. Dla ułatwienia.

3 zdjęcia.
http://fotowrzut.pl/KJ7I615G3E
Kosmetykiem nie pozbędziesz się trądziku, polecam wizytę u dermatologa.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 10:31   #5
Merllyss
Raczkowanie
 
Avatar Merllyss
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Wiadomości: 30
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Jestem w Twoim wieku i od siebie mogę dodac, ze mnie pomagają maseczki z glinki (zielonej i ghassoul). Tylko nie te kupne w drogeriach a robione samodzielnie w domu. Proszek nie jest drogi a moim zdaniem warto spróbować
__________________
My <3
Merllyss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 17:30   #6
Ainglorion
Przyczajenie
 
Avatar Ainglorion
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Twój trądzik jest średnio nasilony, ale rozumiem potrzebę jego zwalczenia. Starczy tutaj sprawdzony duet - brevoxyl plus cetaphil. Z tołpy ja osobiście używam żelu micelarnego z serii "physio", ponieważ nie ściąga skóry i czasem mogę odpuszczać dzięki temu krem nawilżający. Uważałabym z kwasami ponieważ trzeba umieć je stosować - największym problemem jest nasilenie trądziku po zbyt częstym ich używaniu na skutek zbyt silnego złuszczenia naskórka, dlatego też tonik z kwasem/krem z kwasem stosowałabym już ewentualnie co drugi dzień albo w serii trzy dni kwas/cztery dni przerwy. Osobiście jednak polecam Ci Brevoxyl (albo lepszą wg mnie wersję - Benzacne, w niższym stężeniu - 5%, ponieważ działa tak samo dobrze jak 10% ale mniej wysuszy. Jeżeli chodzi o ubrania to lubi odbarwiać, ale nie zauważyłam żeby robiło krzywdę ubraniom jasnym i w kolorzeszary melanż (ten taki paseczkowany szary) I przy leczeniu tą maścią stosuj białą poszewkę na poduszkę.

Pamiętaj także o diecie - warto ograniczyć spożywanie mleka. Zwłaszcza mleka. Największą różnicę u siebie zauważyłam po zaprzestaniu spożywania produktów mlecznych i z całego serca polecam spróbować.
Ainglorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 20:00   #7
najmable99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Żele zamiast mydła, a najlepiej żele z drobinkami peelingującymi, to trochę pomaga, przynajmniej mi pomogło do tego krem matujący, a środków aptecznych afronis albo acnosan, tylko nie wiem, czy ten ostatni można jeszcze kupić, to płyny do przemywania krostek, ale trzeba rozsądnie używać, żeby nie przesuszyć skóry
najmable99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 15:04   #8
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Moja nastoletnia siostrzenica używa kosmetyków under twenty i mówiła, ze całkiem nieźle się sprawdzają. Miała taki żel który miał 5 róznych zastosowań w zależności od tego jak się go nakładało.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 09:46   #9
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Moim zdaniem powinieneś iść do dermatologa, ale takiego który nie zignoruje twój problem. Poszukaj w internecie różnych dermatologów, którzy mają dobre opinie. Ja tak zrobiłam bo nie chciałam kasy zmarnować i znalazłam nieziemską Panią Dermatolog! (Warszawa, Doktor Agnieszka Giederewicz-Baran) Obejrzała mnie bo miałam krosty na dekolcie i plecach! i teraz chyba tylko ja nie wstydzę się z klasy pokazać trochę pleców i dekoltu Życzę powodzenia w leczeniu!
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 16:37   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Chłopak w potrzebie.

Cytat:
Napisane przez najmable99 Pokaż wiadomość
Żele zamiast mydła, a najlepiej żele z drobinkami peelingującymi, to trochę pomaga, przynajmniej mi pomogło do tego krem matujący, a środków aptecznych afronis albo acnosan, tylko nie wiem, czy ten ostatni można jeszcze kupić, to płyny do przemywania krostek, ale trzeba rozsądnie używać, żeby nie przesuszyć skóry
Tylko nie drobinki przy krostach (nie możemy ich wykluczyć nie widząc skóry). Chłopak rozniesie trądzik i będzie jeszcze gorzej.

......................... ......................... ............
Naprawdę dermatolog to dobry wybór- zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy na kosmetykach z drogerii. Zresztą chorób nie leczy si kosmetykami.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-21 17:37:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.