Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-08-20, 13:08   #691
Higurashi
Czarna owca

Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Ja właśnie zastanawiam się na Color, choć moje włosy nie są farbowane, ale jest z olejem lnianym, który super działa na moje włosy. Ewentualnie myślę nad Blueberry
Moje też nie są farbowane
Higurashi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 15:59   #692
Kamiliah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Kamiliah, za rok dopiero? ja bananka używałam ze 3 miesiace, z tym, że przy prawie każdym myciu.

Teraz chyba skuszę się na Blueberry, bo czytałam wiele pozytywnych opinii na jej temat.
Cherry poszło w odstawkę, gdy kończyłam Baleę olejkową oraz Johna Friedę. W pewnym momencie była to za ciężka odżywka i dlatego przerzuciłam się na coś lżejszego
Stary 2015-08-20, 16:51   #693
201604291140
Konto usunięte

coś mi w ostatnich 2 dniach bardzo włosy wyschły, okropne się zrobiły w dotyku, takie twarde . wdrażam akcję bogatej pielęgnacji, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. chyba nawet szarpnę się na umycie włosów odżywką
201604291140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 06:03   #694
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Cherry poszło w odstawkę, gdy kończyłam Baleę olejkową oraz Johna Friedę. W pewnym momencie była to za ciężka odżywka i dlatego przerzuciłam się na coś lżejszego
Mój Kallos Cherry zaliczył denko i na razie nie planuję więcej go kupować - był bardzo średni. Banan jednak rządzi

Ostatnio testuję maskowanie na 30 minust max. zamiast olejowania przed myciem na godzinę czy więcej. Właściwie olej planuję dawać tylko raz na jakiś czas. Mam ostatnio coraz mniej czasu, więc kombinuję jakby tu zminimalizować zabiegi włosowe a jednocześnie nie dopuścić do pogorszenia się ich stanu.
Stary 2015-08-21, 08:30   #695
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Viekki Pokaż wiadomość
Mój Kallos Cherry zaliczył denko i na razie nie planuję więcej go kupować - był bardzo średni. Banan jednak rządzi
U mnie też Po wczorajszej sesyjce bananowej mam na głowie włosy a nie skołtunioną sierść jak ostatnio

Z wszystkich przetestowanych przeze mnie Kallosów bananek jest chyba najlepszy. Jeszcze muszę porządnie przetestować Cherry, ale myślę, że go nie przebije.
Stary 2015-08-22, 06:53   #696
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
U mnie też Po wczorajszej sesyjce bananowej mam na głowie włosy a nie skołtunioną sierść jak ostatnio

Z wszystkich przetestowanych przeze mnie Kallosów bananek jest chyba najlepszy. Jeszcze muszę porządnie przetestować Cherry, ale myślę, że go nie przebije.
Testuj testuj Oby sprawdził się lepiej niż u mnie xD

Dzięki Wolsi odkryłam drogeryjkę, gdzie obkupiłam się odżywkami do woli za grosze Głównie emolientówki z olejami i parafiną, bo powoli zbliża się czas kiedy zaczynam namiętny romans z filmformerami (a parafinę w odżywkach cenię sobie szczególnie). Foty odżywek i składów w załączniku (krem jest na focie przez przypadek, bo nie ma być wcale do włosów a do twarzy xD)

Nadal wypasam włosie na Placencie, obecnie kończę 4 opakowanie i myślę coraz bardziej intensywnie nad fryzjerem, bo mam ochotę uśmiercić kilka centymetrów końcówek. Ciężkie życie jakościowego nazi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11942261_847458662034701_1778084907_n.jpg (342,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11938242_847459665367934_330690378_n.jpg (175,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11923036_847459675367933_1295495687_n.jpg (92,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11937890_847459678701266_239513656_n.jpg (196,8 KB, 10 załadowań)
Stary 2015-08-22, 09:11   #697
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Testuj testuj Oby sprawdził się lepiej niż u mnie xD

Dzięki Wolsi odkryłam drogeryjkę, gdzie obkupiłam się odżywkami do woli za grosze Głównie emolientówki z olejami i parafiną, bo powoli zbliża się czas kiedy zaczynam namiętny romans z filmformerami (a parafinę w odżywkach cenię sobie szczególnie). Foty odżywek i składów w załączniku (krem jest na focie przez przypadek, bo nie ma być wcale do włosów a do twarzy xD)

Nadal wypasam włosie na Placencie, obecnie kończę 4 opakowanie i myślę coraz bardziej intensywnie nad fryzjerem, bo mam ochotę uśmiercić kilka centymetrów końcówek. Ciężkie życie jakościowego nazi
Po prostu mieszkam w miejscu stworzonym dla wielbicielek pielęgnacji włosów (nie mylić z włosowariatkami ).

Przy okazji nieco większych zakupów viekki, sama zakupilam odżywke Jantar, która znowu ma jakieś inne opakowanie (ciekawe jak skład?). Zostałam także obradowana olejem arachidowym więc niedługo testy ponieważ nigdy go nie miałam.
Stary 2015-08-22, 09:57   #698
zielonymigotek
Zakorzenienie

Tak, też zauważyłam że JANTAR odświeżył opakowanie i zdziwiłam się, że jest inne niż w internecie.

27.08.2016r - włosy naturalne do ramionek efekt osiągnięty

moje blogi
https://naturenaturelka.wordpress.com/
od 24.11.2014 r. - uczę się języka angielskiego sama, mój blog https://jezykowepoczatki.wordpress.com/
zielonymigotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 10:08   #699
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Po prostu mieszkam w miejscu stworzonym dla wielbicielek pielęgnacji włosów (nie mylić z włosowariatkami ).

Przy okazji nieco większych zakupów viekki, sama zakupilam odżywke Jantar, która znowu ma jakieś inne opakowanie (ciekawe jak skład?). Zostałam także obradowana olejem arachidowym więc niedługo testy ponieważ nigdy go nie miałam.
Magia kosmetyczna I jeszcze w tych okolicach mamy naszą fryzjerkę.

A to już dawno ten Jantar jest w obiegu Miałam go, tyłka mi nie urwał.

PS w poniedziałek umawiam się do fryzjera. Będą zmiany

Edytowane przez Viekki
Czas edycji: 2015-08-23 o 07:20
Viekki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 11:47   #700
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Magia kosmetyczna I jeszcze w tych okolicach mamy naszą fryzjerkę.

A to już dawno ten Jantar jest w obiegu Miałam go, tyłka mi nie urwał.

PS w poniedziałek umawiam się do fryzjera. Będą zmiany
Co planujesz zmienic we fryzurze?

W koncu odkrylam zestaw prawie idealny dla moich wlosow: szampon planeta organica rokitnikowy + kallos banana + eliksir l'oreal +spray termoochronny marion. Od pewnego czasu lece tylko na tym zestawie i puch zniknal owszem troche widac ze koncowki sa troche bardziej suche niz reszta wlosow ale przynajmniej nie wygladam jak po starciu z piorunem
Stary 2015-08-23, 12:09   #701
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość

W koncu odkrylam zestaw prawie idealny dla moich wlosow: szampon planeta organica rokitnikowy + kallos banana + eliksir l'oreal +spray termoochronny marion. Od pewnego czasu lece tylko na tym zestawie i puch zniknal owszem troche widac ze koncowki sa troche bardziej suche niz reszta wlosow ale przynajmniej nie wygladam jak po starciu z piorunem
Huhu, gratuluję zwalczenia puchu! U mnie na puch pomaga łażenie w spiętych przez jakiś czas, jak już włosy wyschną xD Lepsze to niż romans z prostownicą (z racji obecnej kijowej kondycji). Ta rokitnikowa seria od dawna mnie ciekawi, ale jakoś nie umiem się za nią zabrać - cena mnie odstrasza

Z racji bycia jakościowym nazi postanowiłam na razie przezimować na mniej więcej obecnej długości (ew. minus ok. 3cm) dopóki nie odrosną mi moje naturalne. Dlatego planuję zimowanie w dłuższym bobie (takim, żebym mogła sobie niską kitkę robić), stąd plan zmiany kształtu fryzury i pozbycie się kilku centymetrów miotłowatych końcówek, z którymi nie potrafię żyć w symbiozie mimo, że podpatrzone u Wolhy klajstrowanie idzie mi nieźle (chociaż do poziomu mistrzostwa w kajstrowaniu wyżej wymienionego rudzielca to mi daleko ). Dodatkowo zamierzam pofarbować długość na kolor maksymalnie zbliżony do naturalnego - mam już dość tych łat na długości.

Edytowane przez Viekki
Czas edycji: 2015-08-23 o 12:10
Stary 2015-08-23, 12:13   #702
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Huhu, gratuluję zwalczenia puchu! U mnie na puch pomaga łażenie w spiętych przez jakiś czas, jak już włosy wyschną xD Lepsze to niż romans z prostownicą (z racji obecnej kijowej kondycji). Ta rokitnikowa seria od dawna mnie ciekawi, ale jakoś nie umiem się za nią zabrać - cena mnie odstrasza

Z racji bycia jakościowym nazi postanowiłam na razie przezimować na mniej więcej obecnej długości (ew. minus ok. 3cm) dopóki nie odrosną mi moje naturalne. Dlatego planuję zimowanie w dłuższym bobie (takim, żebym mogła sobie niską kitkę robić), stąd plan zmiany kształtu fryzury i pozbycie się kilku centymetrów miotłowatych końcówek, z którymi nie potrafię żyć w symbiozie mimo, że podpatrzone u Wolhy klajstrowanie idzie mi nieźle (chociaż do poziomu mistrzostwa w kajstrowaniu wyżej wymienionego rudzielca to mi daleko ). Dodatkowo zamierzam pofarbować długość na kolor maksymalnie zbliżony do naturalnego - mam już dość tych łat na długości.
Dziękuję wazne ze Twoj sposob tez sie sprawdza u mnie takie cos by nie przeszlo bo moje wlosy sa strasznie podatne na odksztalcanie

Calkiem fajny plan ciekawa jestem efektu koncowego, jak bedziesz po fryzjerze pochwal sie koniecznie
Stary 2015-08-23, 12:21   #703
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję wazne ze Twoj sposob tez sie sprawdza u mnie takie cos by nie przeszlo bo moje wlosy sa strasznie podatne na odksztalcanie

Calkiem fajny plan ciekawa jestem efektu koncowego, jak bedziesz po fryzjerze pochwal sie koniecznie
Moje też się odkształcają ale olewam to, bo ile można się cackać z martwym wytworem naskórka xD

Dzięki ^^ Mam nadzieję, ze wyjdzie to, o czym myślę. Pochwalę się jeśli będzie czym.
Stary 2015-08-23, 12:27   #704
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:

Gratulacje Sposób na ujarzmienie puchu jest pokonaniem kamienia milowego dla każdej, która zna ten problem z autopsji.

Kurczę, ciekawi mnie ta seria rokitnikowa, ale ponieważ balsam rokitnikowy z PO, który kiedyś kupiłam wraz z tybetańskim - kompletnie się nie sprawdził, chyba boję sie ryzykować. Może kiedyś zdecyduję się na coś z serii z minerałami z morza martwego (czy jako to się zwie).

Cytat:

Lata praktyki

Trzymam kciuki za piękny efekt
Stary 2015-08-23, 12:42   #705
aante_e
Miss Pudernica

U mnie trwa weekendowe dopieszczanie. Wczoraj wyrypałam włosy Joanną z miętą i siedziałam godzinę z Biovaxem z olejami, kupiłam saszetkę na promocji w Biedrze i bardzo fajny jest. Teraz zaserwowałam mój ulubiony mix: kallos banana i balsam marokański PO.

Wczoraj buszowałam na ekobiecej i ledwo się powstrzymałam przed kliknięciem maski Bioetika i serum Mythic Oil. Zużyję eliksir odżywczy L'oreala i się skuszę.
Stary 2015-08-23, 12:42   #706
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Kurczę, ciekawi mnie ta seria rokitnikowa, ale ponieważ balsam rokitnikowy z PO, który kiedyś kupiłam wraz z tybetańskim - kompletnie się nie sprawdził, chyba boję sie ryzykować. Może kiedyś zdecyduję się na coś z serii z minerałami z morza martwego (czy jako to się zwie).

Lata praktyki

Ta seria z minerałami była fajna, miałam ten balsam i bardzo dobrze go wspominam.

Kurde, coś czuję, że zimą wybierzemy się na polowanie na rosyjskie cudaki Wiesz, że w Twojej okolicy (ale już bliżej Ogrodów) są jeszcze sklepiki z rosyjskimi kosmetykami?

Dzięki, przyda się^^
Stary 2015-08-23, 12:43   #707
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Gratulacje Sposób na ujarzmienie puchu jest pokonaniem kamienia milowego dla każdej, która zna ten problem z autopsji.

Lata praktyki

swietny jest szampon z mineralami morza martwego (niebieskie opakowanie z pompka). Jest naprawde delikatny i nie wysusza z czystym sumieniem moge go polecic
Stary 2015-08-23, 12:44   #708
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
U mnie trwa weekendowe dopieszczanie. Wczoraj wyrypałam włosy Joanną z miętą i siedziałam godzinę z Biovaxem z olejami, kupiłam saszetkę na promocji w Biedrze i bardzo fajny jest. Teraz zaserwowałam mój ulubiony mix: kallos banana i balsam marokański PO.

Wczoraj buszowałam na ekobiecej i ledwo się powstrzymałam przed kliknięciem maski Bioetika i serum Mythic Oil. Zużyję eliksir odżywczy L'oreala i się skuszę.
Smacznego Twoim włosom życzę Moje własnie żrą przedmyciowego Kallosa Banana. Kocham ten zapach

Gratuluję powstrzymania się przed zakupami
Stary 2015-08-23, 12:44   #709
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:

tez czaje sie na mythic oil tylko zuzyje l'oreala i razem z siostra zamowimy go sobie na pół
Stary 2015-08-23, 13:45   #710
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Ta seria z minerałami była fajna, miałam ten balsam i bardzo dobrze go wspominam.

Kurde, coś czuję, że zimą wybierzemy się na polowanie na rosyjskie cudaki Wiesz, że w Twojej okolicy (ale już bliżej Ogrodów) są jeszcze sklepiki z rosyjskimi kosmetykami?

Dzięki, przyda się^^
Chyba muszę sie przyjrzeć bliżej

Coś kiedyś wspominałaś chyba. Będzie polowanie w polskich realiach

Cytat:
swietny jest szampon z mineralami morza martwego (niebieskie opakowanie z pompka). Jest naprawde delikatny i nie wysusza z czystym sumieniem moge go polecic
Dobrze wiedzieć.

Właśnie zaczęłam się wczoraj zastanawiać czy chcę mydło do włosów (które muszę zamawiać) czy szampon (mam stacjonarnie), bo EcoLab zaczęlo mnie fascynować. Ich szampony właśnie goszczą w zielarni obok mnie.
Stary 2015-08-23, 15:56   #711
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba muszę sie przyjrzeć bliżej

Coś kiedyś wspominałaś chyba. Będzie polowanie w polskich realiach

Właśnie zaczęłam się wczoraj zastanawiać czy chcę mydło do włosów (które muszę zamawiać) czy szampon (mam stacjonarnie), bo EcoLab zaczęlo mnie fascynować. Ich szampony właśnie goszczą w zielarni obok mnie.
Mnie z EcoLab zainteresował ten balsamik z hibiskusem (Balsam Regenerujący – Dla Zniszczonych i Farbowanych Włosów), który mi pokazywałaś:

Skład INCI: Aqua, Hibiscus Petal Floral Water(woda hibiscusowa), Prunus Persica Oil (olej z nasion brzoskwini), Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba), Hibiscus Extract, Organic Triticum Vulgare Oli(organiczny olej z kiełków pszenicy), Organic Vaccinium Macrocarpon Seed Oil (organiczny olej z nasion żurawiny), Euterpe Oleracea Extract (euterpa warzywna – jagody acai), Argan Oil (olej arganowy), Glycerin, Behenamidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Monostearate, Glyceryl Stearate SE, Perfume, Lactic Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Może zimą go nabędę

A przetestuj szampon, skoro można go stacjonarnie nabyć i zoaszczędzić na przesyłce^^
Stary 2015-08-23, 18:25   #712
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie z EcoLab zainteresował ten balsamik z hibiskusem (Balsam Regenerujący – Dla Zniszczonych i Farbowanych Włosów), który mi pokazywałaś:

Skład INCI: Aqua, Hibiscus Petal Floral Water(woda hibiscusowa), Prunus Persica Oil (olej z nasion brzoskwini), Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba), Hibiscus Extract, Organic Triticum Vulgare Oli(organiczny olej z kiełków pszenicy), Organic Vaccinium Macrocarpon Seed Oil (organiczny olej z nasion żurawiny), Euterpe Oleracea Extract (euterpa warzywna – jagody acai), Argan Oil (olej arganowy), Glycerin, Behenamidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Monostearate, Glyceryl Stearate SE, Perfume, Lactic Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Może zimą go nabędę

A przetestuj szampon, skoro można go stacjonarnie nabyć i zoaszczędzić na przesyłce^^
Wiedziałam co Ci podesłać

Mnie z nich intersuje szampon regenerujący do pary z powyższym balsamem lub szampon przywracający równowagę do przetłuszczających się włosów. Kij z tym, że nic mi się nie przetluszcza, ale tam jest w składzie biała herbata i werbena jakby toto jeszcze woniało tym co wymieniłam, byłabym w zapachowym niebie.

Chyba zakupie, bo robienie zamówienia dla dwóch kosmetyków mi się nie opłaca, a więcej kupować nie miałam zamiaru.
Stary 2015-08-23, 18:49   #713
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Wiedziałam co Ci podesłać

Mnie z nich intersuje szampon regenerujący do pary z powyższym balsamem lub szampon przywracający równowagę do przetłuszczających się włosów. Kij z tym, że nic mi się nie przetluszcza, ale tam jest w składzie biała herbata i werbena jakby toto jeszcze woniało tym co wymieniłam, byłabym w zapachowym niebie.

Chyba zakupie, bo robienie zamówienia dla dwóch kosmetyków mi się nie opłaca, a więcej kupować nie miałam zamiaru.
Szampony mi zadka nie urwały, ale to pewnie dlatego, że na razie nadal taplam się w moich ulubionych YR Natomiast balsam z hibiskusem chętnie nabędę, także zimą możemy robić nalot na zielarenkę z tymi cudami. Swoją drogą - co powiesz na obczajenie zielarni na 27 Grudnia? Poszerzył im się ostro asortyment od czasu kiedy się z Dąbrowskiego przenieśli
Stary 2015-08-23, 19:50   #714
Melanchton
Zakorzenienie

Pytanie: którego eliksiru L'Oreal używacie? Bo jest kilka kolorów nakrętek...

Przy okazji: przeproteinowałam się mgiełką GlissKur, która ma same cudowne oleje, ale i keratynę. Wysiepałam wczoraj trochę rozdwojonych końców i skróciłam przód. A było już tak pięknie!
Stary 2015-08-23, 20:42   #715
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość

Przy okazji: przeproteinowałam się mgiełką GlissKur, która ma same cudowne oleje, ale i keratynę. Wysiepałam wczoraj trochę rozdwojonych końców i skróciłam przód. A było już tak pięknie!
Wersji odżywczej, bez denata. Nakrętka w tym samym kolorze co opakowanie.
Kusi mnie wersja Total Repair i ostatnio widziałam z fioletową nakrętką.
Stary 2015-08-23, 20:56   #716
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Wersji odżywczej, bez denata. Nakrętka w tym samym kolorze co opakowanie.
Kusi mnie wersja Total Repair i ostatnio widziałam z fioletową nakrętką.
Też używałam wersji z żółtą pompką. A tę z fioletową pompką ostatno wyłowiłam w sklepie, zerknęłam na skład i jakoś mnie nie powalił, ale pewnie zaciekawi mnie jak już przestanę potrzebować silikonowego betonu do włosowego kamuflażu

Skład eliksiru odbudowującego (fioletowa pompka): klik!

Edytowane przez Viekki
Czas edycji: 2015-08-23 o 20:57
Stary 2015-08-23, 21:21   #717
Smerfetka696969
Zakorzenienie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=74480 to ?

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 21:22   #718
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość

Eliksir odzywczy, ten z zolta zakretka
Stary 2015-08-23, 21:41   #719
Viekki
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Żółta nakrętka jest? Jest. Czyli to ten

Właśnie odkryłam, że niedługo denko zaliczy mój ukochany Scandic Banana. Wtedy do testów poleci Biovax Latte od Kamiliah
Stary 2015-08-23, 21:51   #720
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Żółta nakrętka jest? Jest. Czyli to ten

Właśnie odkryłam, że niedługo denko zaliczy mój ukochany Scandic Banana. Wtedy do testów poleci Biovax Latte od Kamiliah
Jest ale jeszcze jest drugi na KWC i też ma żółtą nakrętke :P

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
drożdże, placenta, pokrzywa, wcierki, zapuszczanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości