Zapuszczanie włosów cz. VII - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-09-15, 09:02   #1081
czekoladka3
Zakorzenienie

Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mi ta fryzura bardzo się podoba, ale ogólnie lepiej czuje się w dłuższych włosach i pewnie bym z pół roku płakała po obcięciu choć wszystko ma plusy i minusy - krótkie to szybsze suszenie. Słyszałam, że jak fryzjer dobrze zetnie, to one same powinny się układać tak, jak na zdjeciu, czyli nie wywijać się na 4 strony świata, a wszystkie w jedną stronę.
To moze zdecyduj sie na cos o podobnej formie, tylko ze z dluzszych wlosow?

Co to za olejek z Yves Rocher o ktorym mowicie? Oliwka BD juz mi sie znudzila, chetnie zaopatrzylabym sie w cos nowego
Stary 2015-09-15, 09:51   #1082
201608241255
Konto usunięte

kascysko, animale, o rany, ale głupotę palnęłam. Oczywiście, że chodziło mi o włosy do talii.
Dobrze, że czuwacie i zwróciłyście mi na to uwagę.

Cytat:
Napisane przez Viekki Pokaż wiadomość
Witamy na wątku i zgodnie z tradycją prosimy o wkupne włosowe (foto włosów + opis pielęgnacji).
Wrzucę dzisiaj po południu, obiecuję!
201608241255 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 09:53   #1083
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alea1 Pokaż wiadomość
kascysko, animale, o rany, ale głupotę palnęłam. Oczywiście, że chodziło mi o włosy do talii.
Dobrze, że czuwacie i zwróciłyście mi na to uwagę.

Wrzucę dzisiaj po południu, obiecuję!
Czekamy

Dzisiaj w koncu fryzjer. Mialam isc wczoraj, ale fryzjerce wypadl pilny wyjzad i nie mogla mnie przyjac. Dzisiaj ide do innej (co prawda juz kiedys chodzilam do tego salonu i bylam zadowolona) i mam nadzieje ze bedzie wszystko w porzadku
Stary 2015-09-15, 10:57   #1084
paulownia
Zakorzenienie

Moje juz sporo podrosły od ostatniego podcięcia- przez dwa tygodnie wciagalam sumiennie drożdże, pokrzywe i Silice chyba z centymetr więcej mam, tak na oko. Drożdże zawsze mi dają piorunujący przyrost.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 11:00   #1085
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Moje juz sporo podrosły od ostatniego podcięcia- przez dwa tygodnie wciagalam sumiennie drożdże, pokrzywe i Silice chyba z centymetr więcej mam, tak na oko. Drożdże zawsze mi dają piorunujący przyrost.
A jak po Silicę?
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 83
Książki 2017: 6
sandrek jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 11:24   #1086
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Hm. Trochę za bogate połączenie supli.
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 11:43   #1087
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A jak po Silicę?
Całkiem pozytywne wrażenia ale ja mam tutejsza, szwedzkiej produkcji i nie wiem czy ma taki sam skład jak ta dostępna w Polsce.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Hm. Trochę za bogate połączenie supli.
Mogę sobie odstawić Silice. Ale biorę tylko jedna tabletkę dziennie a zalecana dawka jest trzy.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 11:57   #1088
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Mogę sobie odstawić Silice. Ale biorę tylko jedna tabletkę dziennie a zalecana dawka jest trzy.
Bez sensu jest dublować składniki, usunęłabym ją
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 12:01   #1089
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Bez sensu jest dublować składniki, usunęłabym ją
Tym bardziej, że Silica ma końskie dawki.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 12:02   #1090
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Zdjęcie z lampą, może dlatego Aczkolwiek nawet na takich zdjęciach widzę, że moje naturalne zdecydowanie bardziej błyszczą, nic na dole (tam są jaśniejsze, a to przez kombinowanie z farbami).
Moja pielęgnacja, hmmm... co któreś mycie olej, przeważnie na całą noc - mam makadamia i awokado z lotonu, sezamowy z lidla (u mnie sprawdza się zdecydowanie lepiej niż sezamowy z innych źródeł), czasem kokos, chociaż po nim jest puszek (ale ładnie błyszczą), czaaasem olej ryżowy, ale nic na moich włosach nie robi. Czasem na krótki czas amla dabur lub nafta kosmetyczna z olejem rycynowym.
Odżywek mam mało, ostatnio to sobie uprzytomniłam ;D Aktualnie wykańczam odżywkę life żółtą (z olejem arganowym), ostatnio zdenkowałam jeszcze jedną (chociaż nie pamiętam na ten moment jak się nazywała). Z psikadeł mam np różową schwarzkopfa bc. Szamponów mam full, ale że dopiero co myłam łazienkę w podłodze to mogę później napisać Niedawno kupiłam im ponownie czarną maskę marokańską, ale dopiero raz ją użyłam.

Dwa dni temu nałożyłam na włosy bezbarwną cassię, włosy nabrały nieco cieplejszego odcienia, ale jest to minimalna różnica, z kolei zaczęły trochę bardziej błyszczeć w słońcu.
W załączniku podsyłam zdjęcie, jedno ponownie z lampą, żeby było porównanie jak wyglądają po cassi, a drugie bez lampy, żeby zaprezentować jak się mają 'realnie'. Są spuszone, bo spałam w koczku i niczym ich nie suszyłam.
Masz juz całkiem długi odrost pięknych włosów, a i te poniżej nie sa w bardzo złej kondycji

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość

Jutro czeka mnie fryzjer. Postanowilam ze pozbede sie ok. 5 cm wlosow. Niestety lato im nie posluzylo i sa strasznie poprzerzedzane na koncach
czekoladko prosimy zdjęcie po wizycie.

Cytat:
Dziękuję za miłe przyjęcie
Ja też ostatnio podcięłam 5 cm, bo końcówki były takie matowe, trochę suche. Fajna zmiana.

Brała któraś z Was Silicę lub Vita miner?
Miałam Silicę, u mnie nie zrobiła nic (niestety ja wszystko co do tej pory brałam).

Dziewczyny nieźle sie rozpisałyście, chciwlę mnie nie było, a tu taka lektura

3 dzień chodzę w warkoczu i jest mi tak dziwnie, nic nie przeszkada, nie wchodzi do oczu, do talerza no dosłownie prawie mi czegos brakuje.
Stary 2015-09-15, 12:07   #1091
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Masz juz całkiem długi odrost pięknych włosów, a i te poniżej nie sa w bardzo złej kondycji

czekoladko prosimy zdjęcie po wizycie.

Miałam Silicę, u mnie nie zrobiła nic (niestety ja wszystko co do tej pory brałam).

Dziewczyny nieźle sie rozpisałyście, chciwlę mnie nie było, a tu taka lektura

3 dzień chodzę w warkoczu i jest mi tak dziwnie, nic nie przeszkada, nie wchodzi do oczu, do talerza no dosłownie prawie mi czegos brakuje.
Ja muszę dziś włosy po myciu przeliczyć będę rycynować skalp wreszcie.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 13:06   #1092
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
To moze zdecyduj sie na cos o podobnej formie, tylko ze z dluzszych wlosow?

Co to za olejek z Yves Rocher o ktorym mowicie? Oliwka BD juz mi sie znudzila, chetnie zaopatrzylabym sie w cos nowego
Odbudowujący. YR ma tylko jeden olejek do włosów.
Higurashi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 13:46   #1093
Kamiliah
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie ten

Powiem wam, że albo to zmiana szamponu, abo odejście od trzymania maski pod czepkiem po umyciu włosów (albo wszystko razem) ale moja skóra głowy spokojnie wytrzymuje dwa dni bez mycia, co jak dla mnie jest wielkim udogodnieniem
Stary 2015-09-15, 14:32   #1094
daggmara
Z deszczem w butach

W tym tygodniu powinnam dostac henne Orientany do testow
To sie pochwalilam

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 15:59   #1095
doriiska
Zakorzenienie

Kupiłam nierafinowany olej kokosowy w dobrej cenie
Jutro będę testować, na początek nałożę na jakieś 2 h, a nie na całą noc.
Stary 2015-09-15, 17:21   #1096
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Dokładnie ten

Powiem wam, że albo to zmiana szamponu, abo odejście od trzymania maski pod czepkiem po umyciu włosów (albo wszystko razem) ale moja skóra głowy spokojnie wytrzymuje dwa dni bez mycia, co jak dla mnie jest wielkim udogodnieniem
Gratulacje Nawet sobie nie wyobrażam jak codzienne mycie musi być upierdliwe. Mam wrażenie, że gdy ktoś przeskakuje z mycia co 2 dni, na co 3, lub z 3 na 4, nie ma takiej różnicy, ale w Twoim przypadku to niezła różnica.

Cytat:
Kupiłam nierafinowany olej kokosowy w dobrej cenie
Jutro będę testować, na początek nałożę na jakieś 2 h, a nie na całą noc.
Nie pamiętam kiedy ostatni raz nałożyłam olej na całą noc. Zdarza mi sie to może 2 razy w roku. Nie widze różnicy po prostu. Wystarczy mi 3-4 godziny.
Stary 2015-09-15, 17:24   #1097
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
Nie pamiętam kiedy ostatni raz nałożyłam olej na całą noc. Zdarza mi sie to może 2 razy w roku. Nie widze różnicy po prostu. Wystarczy mi 3-4 godziny.
Mi znowu na noc jest po prostu wygodniej, bo rano wstaję i od razu myję głowę. No chyba, że nie zrywam się wcześnie i mogę sobie pozwolić na olejowanie po wstaniu z łóżka.

Jestem ciekawa, jak moje włosy zareagują na kokos - swego czasu używałam, jakiś rok temu i miałam tzw. elektrownię na głowie
Stary 2015-09-15, 17:29   #1098
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Mi znowu na noc jest po prostu wygodniej, bo rano wstaję i od razu myję głowę. No chyba, że nie zrywam się wcześnie i mogę sobie pozwolić na olejowanie po wstaniu z łóżka.

Jestem ciekawa, jak moje włosy zareagują na kokos - swego czasu używałam, jakiś rok temu i miałam tzw. elektrownię na głowie
Olejuję po południu bo włosy myję tylko wieczorem, nie używam suszarek.

Podjęłam się takiej próby rok temu. Pierwsze podejście do kokosa było jakoś zimą 2011/2012 i mi nie podszedł, w zeszle wakacje nadal
Stary 2015-09-15, 17:49   #1099
sandrek
Zakorzenienie

Zgodnie z tutejszym obyczajem jestem Wam winna zdjęcie włosów oraz opis pielęgnacji. Zdjęcie w załączniku - z dzisiaj, robione tel i w cieniu, także jakość mi wybaczcie, aktualnie nie mam możliwości zrobić zdjęcie aparatem, bo wyjechał pożyczony z rodzicami na wakacje.

Moje włosy... Średnioporowate, zmierzające w kierunku niskiej. Lubiące się puszyć i robić, co im się podoba. Fale, raczej w stylu 2A, czasem udają proste (najczęściej, gdy ja tego nie chcę). Podatne na układanie.
Jak je traktuję?
Czesanie. TT się nie sprawdził - włosy dziwnie się układały, końcówki szybciej były rozdwojone. Najlepiej sprawdza się grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, aktualnie używam grzebienia z ząbkami blisko siebie, też jest w porządku, fajnie i szybko rozczesuje. Czeszę je wyłącznie na mokro, zaraz po umyciu. Na sucho reagują puchem. Nie używam gumek z metalowym złączeniem, korzystam z takich z Rossmanna - dobrze mi się sprawdzają albo spinki "żabki" czy też klamry (do maskowania, olejowania). Nie używam prostownicy, karbownicy, lokówki - odstawiłam to wszystko.
Suszenie. Najczęściej staram się naturalnie, jednak po suszarce wyglądają lepiej. Tylko letni albo zimny nawiew, nigdy gorący. Bez dyfuzora - nie umiem się nim posłużyć w taki sposób, by włosy miały podkreślony skręt. Schną dość długo, około 4-5h, niekiedy to dla nich niewystarczające.
Mycie. Myję włosy wieczorem, zimą - późnym popołudniem, gdy wiem, że nie będę już wychodzić. Jak mam ważniejsze wyjście nigdy nie robię tego przed takim wyjściem, zawsze wieczorem dnia poprzedniego, tak mi wygodniej i włosy też nie narzekają. Włosy myję szamponami z SLS. Te dziecięce i ziołowe plątały mi włosy, a na dłuższą metę wysuszają. Próbowałam mycia odżywkami, ale czułam, że są niedomyte, oklapnięte przy skalpie, ale na długości bez szału. Na razie nie planuję do tego wrócić. Po myciu zawijam włosy w bawełnianą koszulkę.
Spanie. Włosy suche zawijam w koka ślimaka grubą, miękką, szeroką gumką. Rano są wygładzone i łapią ładny, delikatny skręt. Wystarczy, że są delikatnie wilgotne - rano sterczą na wszystkie strony. Gdy kładę się w rozpuszczonych włosach i mokrych - mają większy skręt, ale jest taki nieład i strąki, że nigdy do tego już nie dopuszczam. Czasem jak nie mam możliwości iść spać w suchych włosach - zwijam je w ślimaka na czubku głowy i spinam "żabkami", rano rozpuszczam i czekam aż wyschną.
Kolor. Podobno mysi blond, który jest nietypowy. Ani chłodny, ani ciepły. Latem przy skalpie są ciemniejsze, a na długości dostają złotych (jak ktoś woli - żółtych) refleksów. Nigdy ich nie farbowałam.

Co mam w swoich zbiorach? Niewiele, ale wymienię.
* szampon RadicalMed przeciw wypadaniu włosów
* szampon Garnier, Fructis Gęste i Zachwycające
* szampon piwny "Bliżej natury" do oczyszczania
* kuracja Marion z olejem arganowym (serum na końcówki)
* serum Biosilk, maracuja Oil
* Kallos Cherry
* Kallos Blueberry
* Kallos Color
* Kallos Keratin
* grecka maska z humektantami, proteinami i emolientami w składzie, jeszcze nie używałam
* maska drożdżowa Babuszki Agafii - używam tylko na skalp
* maska aloesowa NaturVital
* maska Ziaja intensywne wygładzenie
* odżywka Garnier, Fructis Gęste i Zachwycające
* odżywka Garnier, Fructis Goodbye Damage
* odżywka Garnier, Fructis Color Resist
* odżywka Nivea, Intense Repair
* odżywka b/s Joanna Naturia z lnem i rumiankiem
* Isana, kuracja z olejem arganowym
* Loton, Spa&Beauty, Oil Therapy, olejek makadamia
* Loton, Spa&Beauty, Oil Therapy, olejek kokosowy
* olej lniany
* olej rycynowy
* półprodukty: aloes, mleczko pszczele, pantenol, kolagen z elastyną

Co z tym robię?
- nakładam olej na sucho (na mokro się nie sprawdza), potem zmywam szamponem i nakładam jakąś odżywkę d/s, później serum na końcówki i rozczesuję, czekam aż wyschną albo je suszę suszarką i zawijam na noc w koka ślimaka
- nakładam maskę humektantową, a na nią olej, potem zmywam szamponem, nakładam odżywkę d/s, serum na końcówki itd.
- nakładam Kallosa z półproduktami, reszta tak samo
- myję włosy, nakładam maskę na kilka minut albo na 30 minut, reszta tak samo
- czasem stosuję złożoną pielęgnację - najpierw humektant, potem olej, potem mycie, potem maska proteinowa na kilka minut, a na koniec coś emolientowego na kilka minut - włosy są bardzo wygładzone, miękkie i lśniące
- łączę olej z maską humektantową, później mycie i reszta tak samo, nie zawsze daje odżywkę d/s bądź maskę
- od niedawna zaczęłam robić peeling cukrowy skóry głowy

Co lubią, a czego nie?
Lubią aloes, glicerynę, siemię lniane, pantenol, kolagen, olej krokoszowy, olej ze słodkich migdałów, olej słonecznikowy, olej z orzechów włoskich, olej lniany, olej z pestek śliwki.
Nie lubią keratyny, mocznika, oleju arganowego, oleju z orzechów laskowych, nie przepadają za olejem z pestek dyni.

Moje włosy ciężko dociążyć, czy nawet obciążyć. Na początku września podcięłam je. Najpierw nożyczki, potem maszynka. Schodzę z cieniowania (niewiele mi zostało), bo włosy wtedy nieładnie się wyginają. Chodzę do fryzjera raz na 3-4 miesiące.
Zaczęłam dbać o włosy, ponieważ byłam załamana ich stanem. Prostowałam je kilka lat (czasy gimnazjum i początki liceum), a później chciałam odbudować to wszystko. Aktualnie zmagam się z wypadaniem. W związku z tym łykam olej lniany, stosuję szampon RadicalMed, a od października dołączę Silicę, a następny szampon to Revitax. Za tydzień będę robić keratynowe prostowanie. Myślę o zapuszczaniu, aby oddać później te włosy do fundacji. Aktualnie kusi mnie grzywka, która na środku rozdziela się na dwie części.

To chyba tyle, opisałam chyba wszystko, co mogłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (98,1 KB, 43 załadowań)
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 19:19   #1100
201608241255
Konto usunięte

sandrek, masz bardzo ładne włoski. Super, że kolor jest w 100% naturalny. I że chcesz je kiedyś po ścięciu oddać do fundacji. klask i:

Ja też jako nowa wątku obiecałam się pochwalić swoimi.
Zdjęcia są w załączniku. Kolor trochę przekłamany, w rzeczywistości są jaśniejsze i nie takie żółte jak na tym zdjęciu od tyłu.

W sumie o włosy zaczęłam dbać w liceum. Ale przy okazji z nimi eksperymentować. Nosiłam wtedy grzywkę na bok i za każdym razem kiedy miałam wolne od szkoły ją modyfikowałam. I mam pamiątkę do dzisiaj - zdjęcia w dowodzie, paszporcie i w indeksie. Aż wstydzę się ich pokazywać.

Jeżeli chodzi o szczotkowanie to używam okrągłej szczotki z włosia dzika. Na co dzień noszę włosy rozpuszczone lub spięte w koczek na czubku głowy. Kiedy jestem w domu spinam je dużą spinką, małe żabki się u mnie nie sprawdzają. A ostatnio zaopatrzyłam się w te sprężynkowe gumki invisibobble czy jakoś tak.

Staram się suszyć włosy naturalnie. Kiedy nie muszę wcześnie wstawać myję je rano, jednak częściej wieczorem. I niestety zdarza mi się spać w mokrych... Po prostu mam wrażenie, że bardzo długo schną.

Przed myciem nakładam na suche włosy olejek Babydream fur Mama. Idę tak spać, ewentualnie trzymam godzinę/dwie. Na to nakładam maskę Crema al Latte i trzymam ok. 20 minut.
Obecnie myję włosy szamponem Babydream, wcześniej używałam żel Facelle różowy, ale mi się znudził.
Po umyciu nakładam odżywkę d/s Isana z olejami lub Nivea long repair.

Wycieram włosy w bawełnianą koszulkę. Spryskuję odżywką Gliss Kur Liquid Silk. Rozczesuję palcami i zostawiam do wyschnięcia.

Końcówki zabezpieczam jedwabiem z Joanny lub z NaturaSilk.

Dodatkowo wzięłam się za picie skrzypu i pokrzywy i wcieranie Jantaru. Moje włosy rosną bardzo wolno. Może to da im jakiegoś kopa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12026639_1049635961743943_799319230_n.jpg (94,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12033705_1049620805078792_2140040591_n (2).jpg (96,1 KB, 34 załadowań)
201608241255 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:36   #1101
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alea1 Pokaż wiadomość
sandrek, masz bardzo ładne włoski. Super, że kolor jest w 100% naturalny. I że chcesz je kiedyś po ścięciu oddać do fundacji. klask i:

Ja też jako nowa wątku obiecałam się pochwalić swoimi.
Zdjęcia są w załączniku. Kolor trochę przekłamany, w rzeczywistości są jaśniejsze i nie takie żółte jak na tym zdjęciu od tyłu.

W sumie o włosy zaczęłam dbać w liceum. Ale przy okazji z nimi eksperymentować. Nosiłam wtedy grzywkę na bok i za każdym razem kiedy miałam wolne od szkoły ją modyfikowałam. I mam pamiątkę do dzisiaj - zdjęcia w dowodzie, paszporcie i w indeksie. Aż wstydzę się ich pokazywać.

Jeżeli chodzi o szczotkowanie to używam okrągłej szczotki z włosia dzika. Na co dzień noszę włosy rozpuszczone lub spięte w koczek na czubku głowy. Kiedy jestem w domu spinam je dużą spinką, małe żabki się u mnie nie sprawdzają. A ostatnio zaopatrzyłam się w te sprężynkowe gumki invisibobble czy jakoś tak.

Staram się suszyć włosy naturalnie. Kiedy nie muszę wcześnie wstawać myję je rano, jednak częściej wieczorem. I niestety zdarza mi się spać w mokrych... Po prostu mam wrażenie, że bardzo długo schną.

Przed myciem nakładam na suche włosy olejek Babydream fur Mama. Idę tak spać, ewentualnie trzymam godzinę/dwie. Na to nakładam maskę Crema al Latte i trzymam ok. 20 minut.
Obecnie myję włosy szamponem Babydream, wcześniej używałam żel Facelle różowy, ale mi się znudził.
Po umyciu nakładam odżywkę d/s Isana z olejami lub Nivea long repair.

Wycieram włosy w bawełnianą koszulkę. Spryskuję odżywką Gliss Kur Liquid Silk. Rozczesuję palcami i zostawiam do wyschnięcia.

Końcówki zabezpieczam jedwabiem z Joanny lub z NaturaSilk.

Dodatkowo wzięłam się za picie skrzypu i pokrzywy i wcieranie Jantaru. Moje włosy rosną bardzo wolno. Może to da im jakiegoś kopa.
Dziękuję.
Twoje też są bardzo ładne. Ja również uwielbiam oliwkę BDFM, muszę do niej wrócić. Fajny jest też olejek sezamowy do kąpieli Wellness&Beauty z Rossmanna, polecam
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 20:22   #1102
Kamiliah
Zakorzenienie

Jakie mamy ładne włosy na wątku

Alea1 piękna długość, kolor rewelacja

Sandrek przy takim naturalnym kolorze ładnie widać rozjaśnione przez słońce pasemka, Twoje włosy wydają się być zdrowe
Stary 2015-09-15, 20:24   #1103
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Jakie mamy ładne włosy na wątku

Alea1 piękna długość, kolor rewelacja

Sandrek przy takim naturalnym kolorze ładnie widać rozjaśnione przez słońce pasemka, Twoje włosy wydają się być zdrowe
Wow, dziękuję. Miód na me serce.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 21:14   #1104
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
Olejuję po południu bo włosy myję tylko wieczorem, nie używam suszarek.

Podjęłam się takiej próby rok temu. Pierwsze podejście do kokosa było jakoś zimą 2011/2012 i mi nie podszedł, w zeszle wakacje nadal
Nie strasz... Ja się jutro przekonam, czy moje pasma polubią się z kokosem czy też nie.
Włosów też ostatnio nie suszę jak mam na tyle czasu, żeby sobie na to pozwolić. A jak już użyję tego diabelskiego wynalazku, jakim jest suszarka to używam chłodnego nawiewu.

sandrek, piękne włosy a jaka bogata pielęgnacja, naprawdę super, że masz motywację, by to wszystko zużywać

Alea1, świetny kolor, a jaka grubość - włosy wyglądają świetnie
Stary 2015-09-15, 21:23   #1105
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Nie strasz... Ja się jutro przekonam, czy moje pasma polubią się z kokosem czy też nie.
Włosów też ostatnio nie suszę jak mam na tyle czasu, żeby sobie na to pozwolić. A jak już użyję tego diabelskiego wynalazku, jakim jest suszarka to używam chłodnego nawiewu.

sandrek, piękne włosy a jaka bogata pielęgnacja, naprawdę super, że masz motywację, by to wszystko zużywać

Alea1, świetny kolor, a jaka grubość - włosy wyglądają świetnie
Dziękuję.
Dlaczego bogata pielęgnacja? Zapomniałam dopisać wcierki, ale to nie takie ważne. Były gęstsze, ale strasznie mi wypadają, czuję, że ich jest mniej. Ale nadrobię, mam nadzieję.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 21:37   #1106
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję.
Dlaczego bogata pielęgnacja? Zapomniałam dopisać wcierki, ale to nie takie ważne. Były gęstsze, ale strasznie mi wypadają, czuję, że ich jest mniej. Ale nadrobię, mam nadzieję.
No masz dużo produktów, ja chyba 1/3 tego nie mam
A jaka jest przyczyna Twojego wypadania?

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2015-09-15 o 21:39
doriiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 21:40   #1107
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
No masz dużo produktów, ja chyba 1/3 tego nie mam
A jaka jest przyczyna Twojego wypadania?
Dużo? Mało, dziewczyny mają trzy razy więcej na naszych wątkach.
A przyczyny wypadania nie znam, robiłam badania i nic nie wykazały. Pewnie niedobór witaminek.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-15, 21:42   #1108
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
Dużo? Mało, dziewczyny mają trzy razy więcej na naszych wątkach.
A przyczyny wypadania nie znam, robiłam badania i nic nie wykazały. Pewnie niedobór witaminek.
Jak dla mnie sporo, bo ja mam 3 szampony, jedną odżywkę, jednego kallosa i moja pielęgnacja opiera się głównie na olejach, jajkach, miodzie i innych produktach spożywczych

To zaopatrz się w jakieś witaminy, te potrzebują czasu, żeby zadziałać. Ja łykam skrzyp z bambusem, ale czy coś daje...
Stary 2015-09-15, 21:48   #1109
201604291140
Konto usunięte

Cytat:
Zgodnie z tutejszym obyczajem jestem Wam winna zdjęcie włosów oraz opis pielęgnacji. Zdjęcie w załączniku - z dzisiaj, robione tel i w cieniu, także jakość mi wybaczcie, aktualnie nie mam możliwości zrobić zdjęcie aparatem, bo wyjechał pożyczony z rodzicami na wakacje.

Moje włosy... Średnioporowate, zmierzające w kierunku niskiej. Lubiące się puszyć i robić, co im się podoba. Fale, raczej w stylu 2A, czasem udają proste (najczęściej, gdy ja tego nie chcę). Podatne na układanie.
Jak je traktuję?
Czesanie. TT się nie sprawdził - włosy dziwnie się układały, końcówki szybciej były rozdwojone. Najlepiej sprawdza się grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, aktualnie używam grzebienia z ząbkami blisko siebie, też jest w porządku, fajnie i szybko rozczesuje. Czeszę je wyłącznie na mokro, zaraz po umyciu. Na sucho reagują puchem. Nie używam gumek z metalowym złączeniem, korzystam z takich z Rossmanna - dobrze mi się sprawdzają albo spinki "żabki" czy też klamry (do maskowania, olejowania). Nie używam prostownicy, karbownicy, lokówki - odstawiłam to wszystko.
Suszenie. Najczęściej staram się naturalnie, jednak po suszarce wyglądają lepiej. Tylko letni albo zimny nawiew, nigdy gorący. Bez dyfuzora - nie umiem się nim posłużyć w taki sposób, by włosy miały podkreślony skręt. Schną dość długo, około 4-5h, niekiedy to dla nich niewystarczające.
Mycie. Myję włosy wieczorem, zimą - późnym popołudniem, gdy wiem, że nie będę już wychodzić. Jak mam ważniejsze wyjście nigdy nie robię tego przed takim wyjściem, zawsze wieczorem dnia poprzedniego, tak mi wygodniej i włosy też nie narzekają. Włosy myję szamponami z SLS. Te dziecięce i ziołowe plątały mi włosy, a na dłuższą metę wysuszają. Próbowałam mycia odżywkami, ale czułam, że są niedomyte, oklapnięte przy skalpie, ale na długości bez szału. Na razie nie planuję do tego wrócić. Po myciu zawijam włosy w bawełnianą koszulkę.
Spanie. Włosy suche zawijam w koka ślimaka grubą, miękką, szeroką gumką. Rano są wygładzone i łapią ładny, delikatny skręt. Wystarczy, że są delikatnie wilgotne - rano sterczą na wszystkie strony. Gdy kładę się w rozpuszczonych włosach i mokrych - mają większy skręt, ale jest taki nieład i strąki, że nigdy do tego już nie dopuszczam. Czasem jak nie mam możliwości iść spać w suchych włosach - zwijam je w ślimaka na czubku głowy i spinam "żabkami", rano rozpuszczam i czekam aż wyschną.
Kolor. Podobno mysi blond, który jest nietypowy. Ani chłodny, ani ciepły. Latem przy skalpie są ciemniejsze, a na długości dostają złotych (jak ktoś woli - żółtych) refleksów. Nigdy ich nie farbowałam.

Co mam w swoich zbiorach? Niewiele, ale wymienię.
* szampon RadicalMed przeciw wypadaniu włosów
* szampon Garnier, Fructis Gęste i Zachwycające
* szampon piwny "Bliżej natury" do oczyszczania
* kuracja Marion z olejem arganowym (serum na końcówki)
* serum Biosilk, maracuja Oil
* Kallos Cherry
* Kallos Blueberry
* Kallos Color
* Kallos Keratin
* grecka maska z humektantami, proteinami i emolientami w składzie, jeszcze nie używałam
* maska drożdżowa Babuszki Agafii - używam tylko na skalp
* maska aloesowa NaturVital
* maska Ziaja intensywne wygładzenie
* odżywka Garnier, Fructis Gęste i Zachwycające
* odżywka Garnier, Fructis Goodbye Damage
* odżywka Garnier, Fructis Color Resist
* odżywka Nivea, Intense Repair
* odżywka b/s Joanna Naturia z lnem i rumiankiem
* Isana, kuracja z olejem arganowym
* Loton, Spa&Beauty, Oil Therapy, olejek makadamia
* Loton, Spa&Beauty, Oil Therapy, olejek kokosowy
* olej lniany
* olej rycynowy
* półprodukty: aloes, mleczko pszczele, pantenol, kolagen z elastyną

Co z tym robię?
- nakładam olej na sucho (na mokro się nie sprawdza), potem zmywam szamponem i nakładam jakąś odżywkę d/s, później serum na końcówki i rozczesuję, czekam aż wyschną albo je suszę suszarką i zawijam na noc w koka ślimaka
- nakładam maskę humektantową, a na nią olej, potem zmywam szamponem, nakładam odżywkę d/s, serum na końcówki itd.
- nakładam Kallosa z półproduktami, reszta tak samo
- myję włosy, nakładam maskę na kilka minut albo na 30 minut, reszta tak samo
- czasem stosuję złożoną pielęgnację - najpierw humektant, potem olej, potem mycie, potem maska proteinowa na kilka minut, a na koniec coś emolientowego na kilka minut - włosy są bardzo wygładzone, miękkie i lśniące
- łączę olej z maską humektantową, później mycie i reszta tak samo, nie zawsze daje odżywkę d/s bądź maskę
- od niedawna zaczęłam robić peeling cukrowy skóry głowy

Co lubią, a czego nie?
Lubią aloes, glicerynę, siemię lniane, pantenol, kolagen, olej krokoszowy, olej ze słodkich migdałów, olej słonecznikowy, olej z orzechów włoskich, olej lniany, olej z pestek śliwki.
Nie lubią keratyny, mocznika, oleju arganowego, oleju z orzechów laskowych, nie przepadają za olejem z pestek dyni.

Moje włosy ciężko dociążyć, czy nawet obciążyć. Na początku września podcięłam je. Najpierw nożyczki, potem maszynka. Schodzę z cieniowania (niewiele mi zostało), bo włosy wtedy nieładnie się wyginają. Chodzę do fryzjera raz na 3-4 miesiące.
Zaczęłam dbać o włosy, ponieważ byłam załamana ich stanem. Prostowałam je kilka lat (czasy gimnazjum i początki liceum), a później chciałam odbudować to wszystko. Aktualnie zmagam się z wypadaniem. W związku z tym łykam olej lniany, stosuję szampon RadicalMed, a od października dołączę Silicę, a następny szampon to Revitax. Za tydzień będę robić keratynowe prostowanie. Myślę o zapuszczaniu, aby oddać później te włosy do fundacji. Aktualnie kusi mnie grzywka, która na środku rozdziela się na dwie części.

To chyba tyle, opisałam chyba wszystko, co mogłam.
sandrek, alea, macie piękne i zadbane włosy <3
201604291140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 22:44   #1110
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Jak dla mnie sporo, bo ja mam 3 szampony, jedną odżywkę, jednego kallosa i moja pielęgnacja opiera się głównie na olejach, jajkach, miodzie i innych produktach spożywczych

To zaopatrz się w jakieś witaminy, te potrzebują czasu, żeby zadziałać. Ja łykam skrzyp z bambusem, ale czy coś daje...
Chce właśnie Silicę albo Vita miner. Ale raczej wybiorę to pierwsze. Oprócz tego łykam olej lniany.

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
sandrek, alea, macie piękne i zadbane włosy <3
Dziękuję.
* * * 2017 * * *
Odpowiedz

Tagi
drożdże, placenta, pokrzywa, wcierki, zapuszczanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości