Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-10-08, 17:48   #1411
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Bo to tak jak z angielskimi lekarzami i paracetamolem. Zapisują wszystkim i na wszystko. Jestem ponąć okazem zdrowia jeśli chodzi o "te" sprawy, i pomijając oczywisty powód przyjmowania pigułek pomogły mi one także z notorycznymi anemiami które miałam kiedyś. O ile wiele dolegliwości rzeczywiście powinno sie leczyć innymi środkami i szukać ich przyczyn, o tyle intensywność krwawień to już chyba moja "uroda" niestety. Ciekawy skutek, którego nikt sie nie spodziewał: od czasu jak napędzam się sztucznymi hormonami, moje migreny mają o wiele łagodnieszy przebieg.
Ta sama szkoła leczenia panuje także w Holandii.

Wracając do tematów włosowych. Kupiłam w Polsce tylko 3 rzeczy:

-Omia maska z olejem lnianym
-Vatika krem do stylizacji vel odżywka przed myciem migdałowa
-szampon Natur Vital przeciwłupieżowy z chmielem, tymiankiem i koprem włoskim

Żadnej jeszcze nie testowałam, ale w sumie to ja się bardziej skupiam ostatnio na skórze głowy niż na samych włosach.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 18:35   #1412
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Rozglądam się za jakimś serum na końcówki i kusicie tą Isaną, ale co ja zrobię z taką pojemnością?
zawsze mozesz kupic z kims na pol
Stary 2015-10-08, 20:25   #1413
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
zawsze mozesz kupic z kims na pol
Nie bardzo mam z kim. Chyba, że ktoś z Łodzi chce odlewkę?

Moje włosy ostatnio sprawiają w dotyku wrażenie niedomytych, muszę im częściej robić oczyszczanie. Z drugiej strony odzwyczaiłam je trochę od pielęgnacji, a ich stan jest lepszy niż chociażby dwa lata temu i może po prostu nie potrzebują już tyle troski
Higurashi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 21:10   #1414
daggmara
Z deszczem w butach

Jestem już po testach bio henny Orientany

Moja opinia o produkcie jest następująca: henna jest naprawdę wysokiej jakości, drobno zmielona, pięknie się utlenia, 2 h na włosach wystarczyły do uzyskania pięknego koloru.
Sam kolor - bardzo intensywny, głęboki, nasycony i bardziej niż w przypadku henny z Pola czerwony (choć w moim przypadku i tak dalej rudy), trochę ciemniejszy.
Na jedno hennowanie zużyłam połowę puszki i już się cieszę, że starczy mi jeszcze na jeden raz
Minusy? Cena. Za wysoka, hennę z Pola w regularnej cenie można kupić dwukrotnie taniej.
Ale z drugiej strony, gdybym nie miała sporych zapasów henny z Pola właśnie, zainwestowałabym w Orientanę

Moja fotka, w tym samym miejscu, w pełnym słońcu, o tej samej godzinie. Zdjęcie nie obejmuje jaśniejszych, farbowanych wcześniej chemicznie partii włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Orientana.jpg (60,2 KB, 33 załadowań)

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 23:33   #1415
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Nie bardzo mam z kim. Chyba, że ktoś z Łodzi chce odlewkę?

Moje włosy ostatnio sprawiają w dotyku wrażenie niedomytych, muszę im częściej robić oczyszczanie. Z drugiej strony odzwyczaiłam je trochę od pielęgnacji, a ich stan jest lepszy niż chociażby dwa lata temu i może po prostu nie potrzebują już tyle troski
Ja czasem dolewam silikonowe serum do olejku na dłoń i daje to na włosy bądź olej i zaraz serum można też dodać do farby jeśli ktoś farbuje(takie info jest napisane na olejku Argan Oil)

Skrzypokrzywa-18 dzień
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 07:35   #1416
Carmela__
Rozeznanie

Cytat:

Powiem tak: mnie włosy przypaliło już jedno rozjaśnianie, ale może masz na tyle mocne, że przy jednokrotnym zabiegu + bogatej pielęgnacji będą sie trzymać, no i zawsze to jednak lepiej niż 2 razy + farby. Pianki są fajne i raczej nie robią krzywdy więc trzymaj się ich.

Co do szamponu, skórę głowy (w miare jej potrzeb) traktuj oczywiście od czasu do czasu mocnym szamponem, a włosy tak jak to już robisz ochraniaj.

Co do protein, u każdego jest inaczej. Musisz sama popróbować i "wyczuć" kiedy już będzie można. Myślę, że jednak, że w sumie warto zacząć próbować za kilka myć.

Aktualnie masz Biovaxa, który też ma niezły nawilżacz: miód. Pewnie, że z czasem wypróbuj ten z aloesem, ale nie przesadzaj, nie używaj wszystkiego na raz, bo nie dojdziesz do tego co Ci służy, a co nie.
Z natury włosy mam właśnie mega grube i twarde,wszyscy zawsze mówili mi,że są jak od lalki,albo jak ogon konia Generalnie to moje włosy sprzed rozjaśniania były naprawdę boskie,typowe niskopory,proste,trudne do zmoczenia,lejące się,kochały olej kokosowy i Vatikę.Mogłam stosować tylko olej,zwykły szampon i jakąkolwiek odżywkę,a wyglądały super.

Odrost,który rozjaśniałam dwukrotnie 2,5 tygodnia temu(zanim podjęłam decyzję o czerwonych włosach),jest bardzo ładny,błyszczący,gładki,n ie puszy się wcale.Myślę,że to może być zasługa picia pokrzywy i łykania skrzypu,bo stosuję to regularnie gdzieś od końca lipca.

Co 5 mycie traktuję włosy szamponem z SLS-tym Isana z mocznikiem.Używam wielu silikonów,także co jakiś czas muszę je zmyć.Całe szczęście,moja skóra głowy jest bardzo niewymagająca,nie przetłuszcza się ani trochę i nie jest wrażliwa

W takim razie za 3 mycia,zamiast Biovaxu nałożę sobie Botox Kallosa.Moje włosy wyjątkowo kochają tą maskę.Jak wykończę obecnego Biovaxa,to dopiero wtedy kupię tego z aloesem
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:41   #1417
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Moja fotka, w tym samym miejscu, w pełnym słońcu, o tej samej godzinie. Zdjęcie nie obejmuje jaśniejszych, farbowanych wcześniej chemicznie partii włosów.
Bardzo ... szlachetny kolor To słowo najbardziej mi pasuje.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja czasem dolewam silikonowe serum do olejku na dłoń i daje to na włosy bądź olej i zaraz serum można też dodać do farby jeśli ktoś farbuje(takie info jest napisane na olejku Argan Oil)
Ja nie widzę innego zastosowania dla ser poza nałożeniem na końcówki po myciu Na to to się nawet pach nie ogoli.

Spróbowałam użyć kremu Vatiki jako produktu do stylizacji jak radzi producent. Jak zwykle przy tego typu kosmetykach mam strąki. Moje włosy nie tolerują po prostu żadnych odżywek czy kremów bez spłukiwania, tych w spreju też nie.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:48   #1418
czekoladka3
Zakorzenienie

daggmara swietny kolor
Stary 2015-10-09, 19:49   #1419
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Jestem już po testach bio henny Orientany

Moja opinia o produkcie jest następująca: henna jest naprawdę wysokiej jakości, drobno zmielona, pięknie się utlenia, 2 h na włosach wystarczyły do uzyskania pięknego koloru.
Sam kolor - bardzo intensywny, głęboki, nasycony i bardziej niż w przypadku henny z Pola czerwony (choć w moim przypadku i tak dalej rudy), trochę ciemniejszy.
Na jedno hennowanie zużyłam połowę puszki i już się cieszę, że starczy mi jeszcze na jeden raz
Minusy? Cena. Za wysoka, hennę z Pola w regularnej cenie można kupić dwukrotnie taniej.
Ale z drugiej strony, gdybym nie miała sporych zapasów henny z Pola właśnie, zainwestowałabym w Orientanę

Pięknie Ci to wyszło Ten kolor to taki mój ideał, ale jeśli az tak drogo to nie wyobrażam sobie zmieniać henny z Pola na tę.

Jak zwykle ślinie sie do blasku, masz tak zdrowe włosy, że aż dają po oczach

Cytat:
Napisane przez Carmela__ Pokaż wiadomość
Z natury włosy mam właśnie mega grube i twarde,wszyscy zawsze mówili mi,że są jak od lalki,albo jak ogon konia Generalnie to moje włosy sprzed rozjaśniania były naprawdę boskie,typowe niskopory,proste,trudne do zmoczenia,lejące się,kochały olej kokosowy i Vatikę.Mogłam stosować tylko olej,zwykły szampon i jakąkolwiek odżywkę,a wyglądały super.

Odrost,który rozjaśniałam dwukrotnie 2,5 tygodnia temu(zanim podjęłam decyzję o czerwonych włosach),jest bardzo ładny,błyszczący,gładki,n ie puszy się wcale.Myślę,że to może być zasługa picia pokrzywy i łykania skrzypu,bo stosuję to regularnie gdzieś od końca lipca.

Co 5 mycie traktuję włosy szamponem z SLS-tym Isana z mocznikiem.Używam wielu silikonów,także co jakiś czas muszę je zmyć.Całe szczęście,moja skóra głowy jest bardzo niewymagająca,nie przetłuszcza się ani trochę i nie jest wrażliwa

W takim razie za 3 mycia,zamiast Biovaxu nałożę sobie Botox Kallosa.Moje włosy wyjątkowo kochają tą maskę.Jak wykończę obecnego Biovaxa,to dopiero wtedy kupię tego z aloesem
W takim razie jest szansa, że Twoje włosy będą o wiele lepiej znosiły rozjaśnianie niż moje.

Myślę, że póki co, całkiem składnie ułożyłaś calą pielęgnację więc trzymaj sie jej i obserwuj włosy.
Stary 2015-10-09, 20:18   #1420
daggmara
Z deszczem w butach

Dzięki dziewczyny! Fajna ta henna naprawdę, mam jeszcze połowę, ciekawa jestem, jak kolor się zmieni po nałożeniu go ponownie za kilka tygodni. Jestem na tyle zadowolona z efektu, że kupiłabym tą hennę Orientany, gdyby nie moje przedsprzedażowe zapasy henny z Pola
Wolha - 100g kosztuje 35zł.
Błyszczą się, bo to niskopory, ale za to nie mają objętości. Coś za coś

Stary 2015-10-10, 07:00   #1421
beatrix28
Zadomowienie

wybaczcie ze jestem tak zradko ale moja corcia b.malo spi w dzien,mam tez inne obowiazkijaka maske kupic >?i na porost i na ujarzmienie mojej nieukladajacej sie puszczy na glowie..mysle o czyms by ujarzmic moja puszcze na glowe i kazdy wlos w inna strone. mam ich duzo ale sa ciezkie i trudne do ukladania,fryzjer swoją drogą..
Daggmara fajny kolor i rzeczywiscie niezle blyszcza...
czekoladka3 no ja tez nie mam z kim a chetnie kupilbym jakas maske Kallos
beatrix28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 10:55   #1422
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nie farbuję, ale moja mama tak może się przydać, dzięki za info
Higurashi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:07   #1423
natalkaa7522
Zakorzenienie

Wyprostowałam dzisiaj moje włosy, brzydko się skręciły, do tego wychodzę z TŻ więc stwierdziłam że chyba z rok nie prostowałam to czemu nie.

Pierwsze - kręcone a 2,3 proste i po podcięciu Wole kręcone bardziej ale proste też są fajne, ładnie błyszczą i są gładkie, no i wiadomo, proste są dłuższe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15012010041.jpg (80,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22062010052.jpg (73,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22062010054.jpg (83,9 KB, 37 załadowań)
Stary 2015-10-10, 20:13   #1424
Aleksandriiia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Wyprostowałam dzisiaj moje włosy, brzydko się skręciły, do tego wychodzę z TŻ więc stwierdziłam że chyba z rok nie prostowałam to czemu nie.

Pierwsze - kręcone a 2,3 proste i po podcięciu Wole kręcone bardziej ale proste też są fajne, ładnie błyszczą i są gładkie, no i wiadomo, proste są dłuższe
kręcone

wrzucam się po hennowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9090572.jpg (83,1 KB, 19 załadowań)

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 21:14   #1425
natalkaa7522
Zakorzenienie

Też wole kręcone ale fajnie, jakaś odmiana przynajmniej dzisiaj była
Stary 2015-10-11, 10:59   #1426
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:

Ja jak zawsze będe całym sercem za kręconymi

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
kręcone

Henna rządzi

Mydło miodowe Agafii odeszło do przeszłości.
Stary 2015-10-11, 11:15   #1427
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:
Ja jak zawsze będe całym sercem za kręconymi

Henna rządzi

Mydło miodowe Agafii odeszło do przeszłości.
I jak to miodowe? Ja sie zastanawiam nad cedrowym.

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Też wole kręcone ale fajnie, jakaś odmiana przynajmniej dzisiaj była
To ja sie wylamie, bo mi Twoje wlosy podobaja sie bardziej w wersji wyprostowanej ladnie, widac, ze sa zadbane i zdrowe

Stary 2015-10-11, 13:19   #1428
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo je lubiłam. Nie ma mocnych detergentów więc dla mnie nadawało się świetnie. Myło, ale nie rypało, a tak jak ostatnio już napisałam to jest dla mnie w produktach myjących najważniejsze. Moje włosy lubią miód, sprawdziłam to już wcześniej więc nie było niespodzianek. Myślę, że czasami mogło mi w zależności od pogody fundować lekkie sianko, ale nigdy nie było tragedii. Ze swojej strony polecam. Dodam, że jest fajne (jak na mydło i taki sposób przechowywania) na wyjazdy. Jest bardzo gęste i nawet jeśli w torbie podróżnej leżało nakrętką do dołu nigdy na nią nie spływało i nie miałam później nic zabrudzonego.

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2015-10-11 o 13:27
Wolha wRedna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 14:01   #1429
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:
Bardzo je lubiłam. Nie ma mocnych detergentów więc dla mnie nadawało się świetnie. Myło, ale nie rypało, a tak jak ostatnio już napisałam to jest dla mnie w produktach myjących najważniejsze. Moje włosy lubią miód, sprawdziłam to już wcześniej więc nie było niespodzianek. Myślę, że czasami mogło mi w zależności od pogody fundować lekkie sianko, ale nigdy nie było tragedii. Ze swojej strony polecam. Dodam, że jest fajne (jak na mydło i taki sposób przechowywania) na wyjazdy. Jest bardzo gęste i nawet jeśli w torbie podróżnej leżało nakrętką do dołu nigdy na nią nie spływało i nie miałam później nic zabrudzonego.
Wlasnie jestem ciekawa tez konsystencji. Masz porownanie z czarnym? Z tego, co piszesz wynika, ze jest bardzo geste. Cos jak krem?
(Kwiatowe tez bylo takie geste)

Stary 2015-10-11, 15:11   #1430
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Wlasnie jestem ciekawa tez konsystencji. Masz porownanie z czarnym? Z tego, co piszesz wynika, ze jest bardzo geste. Cos jak krem?
(Kwiatowe tez bylo takie geste)
Mam, bo miałam tez czarne. Miodowe jest o wiele gęstsze. Jest właśnie takie jak krem, albo raczej jakaś bardzo gęsta pasta. Słowo pasta pasuje mi tu najbardziej.
Stary 2015-10-11, 16:38   #1431
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:
Mam, bo miałam tez czarne. Miodowe jest o wiele gęstsze. Jest właśnie takie jak krem, albo raczej jakaś bardzo gęsta pasta. Słowo pasta pasuje mi tu najbardziej.
Dzieki, to chyba jednak ponownie skuszę sie na czarne

Stary 2015-10-12, 12:42   #1432
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:

w obydwu wersjach super

Cytat:
kręcone

cudowne
Stary 2015-10-12, 13:15   #1433
Aleksandriiia
Zadomowienie

Cytat:

Henna rządzi

u mnie rzadzi dzieki Tobie mozna powiedziec ze swoimi zdjęciami namówiłaś mnie nastepna jednak u mnie bedzie chemiczna, bo robi sie za ciemni

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość

cudowne

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Stary 2015-10-12, 13:44   #1434
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

To ja sie wylamie, bo mi Twoje wlosy podobaja sie bardziej w wersji wyprostowanej ladnie, widac, ze sa zadbane i zdrowe
Mi w prostych podoba się ten blask ktory swoją drogą jest tylko na naturalnych wlosach to zasluga olei ale i tak dziwne ze moje blondasy dalej są matowe pomimo ze przecież o nie dbam tak samo ten błysk jest kolejnym dowodem dla mnie ze dobrze ze przestalam je farbowac
Stary 2015-10-13, 13:26   #1435
Carmela__
Rozeznanie

Cytat:
Mi w prostych podoba się ten blask ktory swoją drogą jest tylko na naturalnych wlosach to zasluga olei ale i tak dziwne ze moje blondasy dalej są matowe pomimo ze przecież o nie dbam tak samo ten błysk jest kolejnym dowodem dla mnie ze dobrze ze przestalam je farbowac
Też mi się bardziej podobają wyprostowane Ale ogólnie jestem fanką prostych włosów.

Dziewczyny,co jest najlepszego dla totalnego zabezpieczenia końcówek?Czym je chronić przez rozdwajaniem i łamaniem się?Myślałam o jakiś serum z mocnym silikonem,ale nie bardzo się orientuję w tym temacie
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 14:12   #1436
aante_e
Miss Pudernica

Temat serum był maglowany od kilku stron - Elseve odżywcze, Isana są bardzo fajne.

Jakie macie plany zakupowe na jesień i zimę? Wczoraj przeglądałam pudełko z zapasami i na razie zakupy mi nie grożą wyciągnęłam odżywkę ds Elseve z olejkami, balsam tybetański PO i myślę czy nie kupić złotego Biovaxa, bo zużyłam wszystkie saszetki i mi bardzo pasował.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2015-10-13 o 15:43
aante_e jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 14:24   #1437
paulownia
Zakorzenienie

Ja na razie zużywam zapasy w listopadzie dokupie tylko spray silikonowy Sunsilka i maskę z ICA z olejkami- i zima mi niestraszna.
Planuje hennę w czwartek, a podcinać bede dopiero pod koniec grudnia przerwa od pokrzywy, odstawiłam Silice, do końca października drożdże i siemię lniane.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 14:42   #1438
Aleksandriiia
Zadomowienie

Jakies efekty po Silice? Wlasnie zaczya 3miesieczna kuracje i ciekawa jestem

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Stary 2015-10-13, 14:57   #1439
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Jakies efekty po Silice? Wlasnie zaczya 3miesieczna kuracje i ciekawa jestem
A u mnie na razie nic.
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 83
Książki 2017: 6
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 15:20   #1440
paulownia
Zakorzenienie

Brałam razem z pokrzywa we wrześniu, i piłam wtedy drożdże przez 2 tygodnie- trochę za duzo na raz wiec odstawiłam. Włosy urosły szybko, prawie centymetr w 2 tygodnie.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
drożdże, placenta, pokrzywa, wcierki, zapuszczanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości