Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-10-13, 15:26   #1441
natalkaa7522
Zakorzenienie

Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Temat serum był malowany od kilku stron - Elseve odżywcze, Isana są bardzo fajne.

Jakie macie plany zakupowe na jesień i zimę? Wczoraj przeglądałam pudełko z zapasami i na razie zakupy mi nie grożą wyciągnęłam odżywkę ds Elseve z olejkami, balsam tybetański PO i myślę czy nie kupić złotego Biovaxa, bo zużyłam wszystkie saszetki i mi bardzo pasował.
Ja nic narazie nie kupuję, zużywam to co mam jedyne co bym chciała to amle napewno i kallosa mlecznego ale to zobaczymy
Stary 2015-10-13, 15:38   #1442
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Temat serum był malowany od kilku stron - Elseve odżywcze, Isana są bardzo fajne.

Ja jestem póki co bardzo zadowolona z suchego olejku Dove, bo dobrze zabezpiecza i wyjątkowo jak na serum nabłyszcza (parafinka).

Cytat:
Jakie macie plany zakupowe na jesień i zimę? Wczoraj przeglądałam pudełko z zapasami i na razie zakupy mi nie grożą wyciągnęłam odżywkę ds Elseve z olejkami, balsam tybetański PO i myślę czy nie kupić złotego Biovaxa, bo zużyłam wszystkie saszetki i mi bardzo pasował.
Właściwie żadnych, jeśli już to związane ze skórą głowy, chcę włączyć peelingi kawowe z olejkami eterycznymi i glinką, tylko jeszcze nie obadałam tematu, jakie konkretnie olejki.
Pielęgnacja samych włosów wylądowała u mnie na szarym końcu priorytetów urodowych, bo one zwyczajnie mało potrzebują i nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy poszczególnymi produktami, zresztą rzadko noszę rozpuszczone włosy, żeby prowadzić jakieś drobiazgowe obserwacje jak wyglądają po tym czy tamtym.
Chcę tylko kupić jakiś stylizator, bo bez niego mogę zapomnieć o robieniu fryzur z flexi 8, wszystko się rozwala. Krem migdałowy Vatiki nie nadaje się do stylizacji.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 15:41   #1443
Higurashi
Czarna owca

W pobliskiej drogerii w listopadzie szykuje się -35% na maski i szampony Kallos. Szampony mnie nie interesują, ale maski wyniosę pewnie przynajmniej dwie. Mam już dwa litrowe baniaki, ale co mi tam
Higurashi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 15:49   #1444
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja jestem póki co bardzo zadowolona z suchego olejku Dove, bo dobrze zabezpiecza i wyjątkowo jak na serum nabłyszcza (parafinka).

Właściwie żadnych, jeśli już to związane ze skórą głowy, chcę włączyć peelingi kawowe z olejkami eterycznymi i glinką, tylko jeszcze nie obadałam tematu, jakie konkretnie olejki.
Pielęgnacja samych włosów wylądowała u mnie na szarym końcu priorytetów urodowych, bo one zwyczajnie mało potrzebują i nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy poszczególnymi produktami, zresztą rzadko noszę rozpuszczone włosy, żeby prowadzić jakieś drobiazgowe obserwacje jak wyglądają po tym czy tamtym.
Chcę tylko kupić jakiś stylizator, bo bez niego mogę zapomnieć o robieniu fryzur z flexi 8, wszystko się rozwala. Krem migdałowy Vatiki nie nadaje się do stylizacji.
U nas chyba nie ma tego suchego olejku Dove? Ten mój afrykański z macadamią też ma parafinę, ja się z nią lubię. Jedynie boję się, że będzie za ciężki jako produkt bs.

Moje niestety zrobiły się żarłoczne przez długość - 2 razy w tygodniu dostają solidną porcję maski i na to olej, przeważnie Kallosa Omega i Vatiki oliwkowej, której mam na jedno użycie, a potem będę wykańczać Sesę. Do tego 2 razy w tygodniu maska na 10 minut i po każdym myciu najlepiej olejkowe odżywki. Serum nakładam 2 pompki i wszystko wsiąka. I wcale nie wyglądają na specjalnie przenawilżone.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
W pobliskiej drogerii w listopadzie szykuje się -35% na maski i szampony Kallos. Szampony mnie nie interesują, ale maski wyniosę pewnie przynajmniej dwie. Mam już dwa litrowe baniaki, ale co mi tam
Ja mam trzy baniaczki, ale już mi trochę zbrzydły, teraz bym chciała Chantala i Seri banana mam już mało, ale używam oszczędnie, bo to mój ulubieniec. Omega zbliża się do połowy, a Color prawie nietknięty.

A i zapomniałam o wcierkach. W listopadzie kliknę Joannę Rzepę.
Stary 2015-10-13, 16:02   #1445
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
U nas chyba nie ma tego suchego olejku Dove? Ten mój afrykański z macadamią też ma parafinę, ja się z nią lubię. Jedynie boję się, że będzie za ciężki jako produkt bs.
Jeśli wierzyć KWC, to jest. Może jego masz na myśli, ale nie wiem skąd nazwa afrykański.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2015-10-13, 16:06   #1446
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Pierwszy raz słyszę o takiej drogerii ale muszę poszukać u mnie bo może wtedy kupię wkońcu kallosa
Stary 2015-10-13, 16:09   #1447
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę o takiej drogerii ale muszę poszukać u mnie bo może wtedy kupię wkońcu kallosa
Drogeria nazywa się Noel. Nie jest to bardzo rozbudowana sieć póki co
Stary 2015-10-13, 16:16   #1448
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:
Jeśli wierzyć KWC, to jest. Może jego masz na myśli, ale nie wiem skąd nazwa afrykański.
Hehe czyli to ten sam co mam ja. Na moim kartoniku było napisane olejek afrykański z olejem macadamia i w opisie na wizażu też coś takiego dodali. Za to nic nie było, że suchy itp.
Stary 2015-10-13, 17:38   #1449
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Drogeria nazywa się Noel. Nie jest to bardzo rozbudowana sieć póki co
U mnie tego nie ma żegnajcie kallosy
Stary 2015-10-13, 17:42   #1450
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
U mnie tego nie ma żegnajcie kallosy
Ja oprócz Noela u siebie mam.jeszcze Hebe (nie po drodze mi) i jeden sklep fryzjerski, więc pewnie przerobię niedługo sporo Kallosow.

A Internet? Może przy okazji zamawiania czegoś innego?
Stary 2015-10-13, 17:59   #1451
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Ja oprócz Noela u siebie mam.jeszcze Hebe (nie po drodze mi) i jeden sklep fryzjerski, więc pewnie przerobię niedługo sporo Kallosow.

A Internet? Może przy okazji zamawiania czegoś innego?
Nie no, sklepów i drogerii to mam multum ale chodziło mi o tę konkretną
Stary 2015-10-13, 18:32   #1452
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
Nie no, sklepów i drogerii to mam multum ale chodziło mi o tę konkretną
Ja mam tu na myśli takie z Kallosami może jakiś Ci podpasuje
Stary 2015-10-13, 18:33   #1453
czekoladka3
Zakorzenienie

ja na jesien nie planuje nic kupowac zbyt duzo kosmetykow czeka w kolejce na zuzycie
teraz do pielegnacji jedynie wlaczylam odzywki b/s
Stary 2015-10-13, 18:57   #1454
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam tu na myśli takie z Kallosami może jakiś Ci podpasuje
Kallosy kupuje w hebe ogólnie albo wispolu ale wiadomo, jak są fajne promocje to bym gdzieś indziej kupiła chociaż narazie mam czekoladowego kallosa do zużycia, kupiłam dużego i już długo go mam a końca nie widać może dzisiaj go nałoże

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
teraz do pielegnacji jedynie wlaczylam odzywki b/s
ja tak samo
Stary 2015-10-13, 21:05   #1455
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:

Może coś do nadawania "tekstury" włosom? Tego typu kosmetyki chyba zmniejszają gładkość włosow?

Zabiła mnie cena tego olejku Dove

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 21:09   #1456
201604291140
Konto usunięte

Cytat:
miałam napisać nic, bo zapasów suplementów, szamponów, masek i serum na końce mam spokojnie do lata, a może i dłużej . z drugiej strony na pewno się złamię i w chwili słabości na raz kupię wszystkie saszetki biovaxa, któryś z kallosów, jedwab green pharmacy i suplementy . może również jakaś wcierka się znajdzie, choć kozieradka leży i prosi się o uwagę u mnie w szafce. najpierw pomęczę skórę od czasu do czasu olejami, żeby zobaczyć czy coś to daje i co mi szkodzi.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
mnie też
201604291140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 21:20   #1457
aante_e
Miss Pudernica

Teraz w rossmanie olejek Dove był za 22 zł w cenie na do widzenia, a SP jest ciągle na promocji chyba za 26 zł.
Stary 2015-10-13, 21:23   #1458
daggmara
Z deszczem w butach

Przy takich produktach warto właśnie polować na promocje Ja może się skuszę za jakiś czas na któreś z polecanych na wątku serów/serum właśnie.

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 07:47   #1459
Aleksandriiia
Zadomowienie

Ja ciagle sie zastanawiam nad jakims betonowym serum do koncowek. Obecnie mam marion arganowy 7 efektow i jedwab green pharmacy. GP wydaje mi sie za lekki ba konce, marion w zeszlym roku spisal mi sie fajnie, tyle ze wtedy mialam boba. Teraz mam do ramion i obawiam sie ze moze byc za slaby na sezon szalikowo polarowy.
Zastanawiam sie pomiedzy sayosem a isana. Niestety niesprzyjajaca dlugosc i sezon zimowy wamagaja betonu.

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 10:50   #1460
koralik10
jak w domu

Ja jestem tu nowa ale z wyżej wymienionych polecić mogę na pewno wcierki i szampon Seboradin, włosy rosną jak szalone no i co ważne nie wypadają mi przy okazji uspokoił się problem z przetłuszczaniem się włosów, także raczej same plusy.
koralik10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 11:13   #1461
Aleksandriiia
Zadomowienie

A ktore seboradiny dokladnie? Ja mam wcierke seboradin Niger i balsam do wlosow wypadajacych. Niestety ani na przwtluszczanie ani wypadanie nie sprawdzily sie

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Stary 2015-10-14, 12:34   #1462
paulownia
Zakorzenienie

Mi kosmetyk typu serum absolutnie nie jest do szczęścia potrzebny a miałam włosy za ramiona zima 2013 roku i nic mi sie nie rozdwajalo, o ile tylko olejowalam włosy. Wystarczyła odzywka bs z silikonem w składzie.
Teraz serum żadnego nie mam i nie wiem czy jest sens kupować
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 14:07   #1463
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
mnie też
To raczej standard, Gliss Kury chyba podobnie kosztują? Poza tym mnie tego typu produkty wystarczają na bardzo długo, a 100 ml to objętość na 2 lata, więc tak naprawdę to bardzo mały wydatek.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Mi kosmetyk typu serum absolutnie nie jest do szczęścia potrzebny a miałam włosy za ramiona zima 2013 roku i nic mi sie nie rozdwajalo, o ile tylko olejowalam włosy. Wystarczyła odzywka bs z silikonem w składzie.
Teraz serum żadnego nie mam i nie wiem czy jest sens kupować

Jakby nagle z rynku wycofano sera silikonowe, to mogłabym równie dobrze obciąć włosy na krótko, bo bez nich i tak musiałabym to szybko zrobić. Do 26 roku życia nosiłam półdługie lub długie włosy, ale nigdy nie byłam w stanie ich zapuścić dłużej niż do stanika. Tylko jako dzieciak/wczesna nastolatka miałam długość do pasa przy zerowej pielęgnacji, ale tłumaczę to sobie tym, że one wyrosły bardzo mocne i nic nie było ich w stanie zniszczyć.

Stary 2015-10-14, 14:17   #1464
paulownia
Zakorzenienie

Oczywiście ze sa potrzebne tylko ze moje włosy sie nie niszcza i jeśli nawet sobie sprawie serum to tylko " na wszelki wypadek" i ulegając zakupoholizmowi. Po 20 jadę do Danii- zawadze o polski sklep w Malmo , ostatnio miewali tam kosmetyki Green Pharmacy, sprawdzę czy nie uda sie znaleźć tego słynnego jedwabiu bo jeszcze nie miałam okazji testować .
Mama kupiła mi Biowaxa kawiorowego juz sie nie mogę doczekać paczki.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 14:17   #1465
doriiska
Zakorzenienie

Ja planuję kupić jakiś suplement diety typu merz special, a z takich typowo pielęgnacyjnych produktów to raczej niczego nie potrzebuję - tym bardziej, że planuję podciąć lekko włosy
Stary 2015-10-14, 19:11   #1466
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
u mnie rzadzi dzieki Tobie mozna powiedziec ze swoimi zdjęciami namówiłaś mnie nastepna jednak u mnie bedzie chemiczna, bo robi sie za ciemni
Wow, cieszę się, że zainspirowałam Ja akurat lubie ciemneijsze rudości, ale wiele dziewczyn naprzemiennie używa henny i farb, żeby utrzymac jaśniutki kolor i efekty są bardzo dobre.

Cytat:
Napisane przez Carmela__ Pokaż wiadomość
Też mi się bardziej podobają wyprostowane Ale ogólnie jestem fanką prostych włosów.

Dziewczyny,co jest najlepszego dla totalnego zabezpieczenia końcówek?Czym je chronić przez rozdwajaniem i łamaniem się?Myślałam o jakiś serum z mocnym silikonem,ale nie bardzo się orientuję w tym temacie
Zawsze jako beton totalny polecam Syoss Beauty Elixsir Absoltue Oil. Mam już trzecia buteleczkę.

Cytat:
Temat serum był maglowany od kilku stron - Elseve odżywcze, Isana są bardzo fajne.

Cóż, w sumie mam jeszcze kilka masek, ale sa to głównie Kallosy, więc pewnie niedługo moje włosy zaczną krzyczeć o coś cięższego. Wtedy porozglądam się za promocjami na małe Biovaxy, marzy mi sie ten z kawiorem, wróciłabym także do wersji Gold, którą miałam i dobrze wspominam. Dodatkowo w przyszłym miesiącu na pewno wcierka, Zastanawiam się nad Joanna Power (czy jak to tam sie zwie), bo nawet jeśli niewiele zrobi, potrzebne jest mi jej opakowanie. W grudniu myślę, że wpadnie mi jakiś balsam z Seboradin i koniecznie, którys ich lotion.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Ja na razie zużywam zapasy w listopadzie dokupie tylko spray silikonowy Sunsilka i maskę z ICA z olejkami- i zima mi niestraszna.
Planuje hennę w czwartek, a podcinać bede dopiero pod koniec grudnia przerwa od pokrzywy, odstawiłam Silice, do końca października drożdże i siemię lniane.
Ja też, ja też Moja henna z pola w końcu wczoraj do mnie dotarła.
Stary 2015-10-14, 19:17   #1467
aante_e
Miss Pudernica

Wolha małe Biovaxy są teraz w promocji w rossmanie
Stary 2015-10-14, 19:19   #1468
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Wolha małe Biovaxy są teraz w promocji w rossmanie
Dzięki za info, ale do końca tego miesiąca niestety nie wyrobię się finansowo. Myśle, że jeśli nie w rossmanie, to w SP pojawią się w promocji, a na razie niestety musze się obejść smakiem
Stary 2015-10-14, 19:49   #1469
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Ja ciagle sie zastanawiam nad jakims betonowym serum do koncowek. Obecnie mam marion arganowy 7 efektow i jedwab green pharmacy. GP wydaje mi sie za lekki ba konce, marion w zeszlym roku spisal mi sie fajnie, tyle ze wtedy mialam boba. Teraz mam do ramion i obawiam sie ze moze byc za slaby na sezon szalikowo polarowy.
Zastanawiam sie pomiedzy sayosem a isana. Niestety niesprzyjajaca dlugosc i sezon zimowy wamagaja betonu.
Też się między tymi dwoma zastanawiam. Marion jest dla mnie za słaby, GP tak samo.
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 21:26   #1470
Aleksandriiia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Też się między tymi dwoma zastanawiam. Marion jest dla mnie za słaby, GP tak samo.
Sprawdzilam sklady i isana ma w wiekszosci lotne i latwozmywalne sikikony. Syoss ma ciezki silikon i to on do mnie trafi na zime. Znalazlam w dayli za 31 zl rozejrze sie czy nie ma gdzies taniej. Jak nie to wroce po niego
Marion jest dla mnie w sam raz. Ale obawiam sie ze zima nie da rady.
Dobrze pamietam, ze Twoje wlosy nie lubia arganu? Znajduje sie w obu ...

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Odpowiedz

Tagi
drożdże, placenta, pokrzywa, wcierki, zapuszczanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości