Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-01-08, 11:26   #2071
paprif
Zakorzenienie

Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Hej, czy ma któraś z Was serum stymulujące wzrost włosów z Long 4 Lashes i wciera systematycznie? Ja aplikuję jak sobie przypomnę , a tak poza tym to wcale nie dbam o jakiś większy przyrost. Muszę się ogarnąć...

Chętnie poczytam co stosujecie i jakie macie efekty
paprif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 11:43   #2072
Melanchton
Zakorzenienie

Jestem w kryzysie.

Zapuszczam już tyle lat, ale włosy niszczą mi się tak szybko (albo wymagania mam takie wysokie...), że nadal sięgają przed łokieć (podcinam), nadal mam połamaną górną warstwę i nadal nie mam włosów do bioder.
Może poprawi mi się humor, kiedy znów podetnę, bo mijają już trzy miesiące bez nożyczek i na dole zrobiły mi się źle układające się strzępki. Z drobnych podcięć nie zrezygnuję, ale postaram się powstrzymać impuls, który raz na jakiś czas każe mi powiedzieć do fryzjerki: "dzisiaj tak z 5-7 centymetrów". Może rzeczywiście trzeba zapuścić tę wymarzoną długość, a potem już tylko dbać o jakość...?

W celu zapobiegania rozdwojeniom włosów na wierzchu i przy twarzy przestałam jakiś czas temu farbować całe włosy i robię tylko odrost, a na resztę henno-gloss. Śpię wyłącznie w warkoczu. Pod czapkę zawsze koczek. Serum po każdym myciu. Szkoda tylko, że na efekty trzeba będzie czekać i czekać.

Pozdrawiam w nastroju włosowego wkurzenia.

PS Na poprawę humoru przeglądam sobie moje wymarzone włosy w internecie. Macie tu zdjęcie tego co mi się marzy --> klik!

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2016-01-08 o 11:46
Melanchton jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 11:54   #2073
wenszyca
Zadomowienie

Ja też mam trochę manię podcinania, bo wracam do naturalnego koloru włosów i dbam przy tym o dobry stan końcówek. Jednocześnie chcę je zapuścić. Stwierdziłam, że aby wracać stopniowo do naturalnych włosów i chociaż minimalnie cokolwiek zapuścić, to będę podcinać co jakieś 2 miesiące 0,5 cm - 1 cm, z tym że moje włosy nie są jakoś wybitnie zniszczone i dużych cięć już nie wymagają.

Mycie odżywką zdecydowanie poprawiło stan końcówek, linia cięcia jest wyraźna, a do tej pory nawet delikatne produkty do mycia sobie nie radziły z moimi włosami.

Nie chcę zapuszczać włosów bez ich podcinania, bo już naoglądałam się efektów takich poczynań na Long Hair Community
wenszyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 14:33   #2074
paulownia
Zakorzenienie

Ja swoich właściwie nie potrzebuje często podcinać. Nie rozdwajają sie w ogóle nawet bez serum. Kiedyś 10 miesięcy nie oglądały nożyczek i miały sie dobrze.
Teraz jednak chce podcinać z raz na 3 miesiące zeby mieć dojść do jednej długości, wyrównać przód z tyłem.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 17:23   #2075
Wolha wRedna
Zakorzenienie

wenszyca, kiedy zaczynałam dbac o włosy i praktycznie 90% ich długości było spalone miałam taki chyba 1,5 roczny romans z myciem odżywką i uważam, że to jeden z moich najlepszych wyborów Jeśli tylko ma się niekłopotliwy skalp to można śmiało tak myć włosy.

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Hej, czy ma któraś z Was serum stymulujące wzrost włosów z Long 4 Lashes i wciera systematycznie? Ja aplikuję jak sobie przypomnę , a tak poza tym to wcale nie dbam o jakiś większy przyrost. Muszę się ogarnąć...

Chętnie poczytam co stosujecie i jakie macie efekty
Ani ja, ani z tego co wiem, żadna z dziewczyn tu udzielających się nie miała. Ogarniaj się, ogarniaj, bo ono chyba nie jest najtańsze więc szkoda by było gdybyś nie wykorzystała w pełni jego możliwości.

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Jestem w kryzysie.

Zapuszczam już tyle lat, ale włosy niszczą mi się tak szybko (albo wymagania mam takie wysokie...), że nadal sięgają przed łokieć (podcinam), nadal mam połamaną górną warstwę i nadal nie mam włosów do bioder.
Może poprawi mi się humor, kiedy znów podetnę, bo mijają już trzy miesiące bez nożyczek i na dole zrobiły mi się źle układające się strzępki. Z drobnych podcięć nie zrezygnuję, ale postaram się powstrzymać impuls, który raz na jakiś czas każe mi powiedzieć do fryzjerki: "dzisiaj tak z 5-7 centymetrów". Może rzeczywiście trzeba zapuścić tę wymarzoną długość, a potem już tylko dbać o jakość...?

W celu zapobiegania rozdwojeniom włosów na wierzchu i przy twarzy przestałam jakiś czas temu farbować całe włosy i robię tylko odrost, a na resztę henno-gloss. Śpię wyłącznie w warkoczu. Pod czapkę zawsze koczek. Serum po każdym myciu. Szkoda tylko, że na efekty trzeba będzie czekać i czekać.

Pozdrawiam w nastroju włosowego wkurzenia.

PS Na poprawę humoru przeglądam sobie moje wymarzone włosy w internecie. Macie tu zdjęcie tego co mi się marzy --> klik!
Mel a to nie jest trochę tego i tego? Znaczy: Twoje włosy po prostu są podatne na zniszczenia,a Ty za to jesteś perfekcjonistką?

Odetchnij, idź podciąć minimalnie końcówki i ... tyle. Kojarzę, że Twoje włosy łatwo obciążyć, więc nie ma co kombinować z serami na długość i chyba po prostu trzeba sie pogodzić, że czasami będzie widać jakieś malutkie zniszczenia. Zwłaszcza, że z opisu wynika iż robisz wszystko tak, że nie ma sie do czego przyczepić.

To zdjęcie: oj nie!!! Takie sprężyny to już przegięcie. W moim liceum było dziewcze z takim afro, kiedy na studniówkę przyszła w wyprostowanych, niektórzy jej nie poznali

Cytat:
Napisane przez wenszyca Pokaż wiadomość
Nie chcę zapuszczać włosów bez ich podcinania, bo już naoglądałam się efektów takich poczynań na Long Hair Community
Na LHC to nawet ja wpadłabym z nożycami (choćby do strzyżenia owiec) i zrobiła tam porządek.
Stary 2016-01-08, 17:32   #2076
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
wenszyca, kiedy zaczynałam dbac o włosy i praktycznie 90% ich długości było spalone miałam taki chyba 1,5 roczny romans z myciem odżywką i uważam, że to jeden z moich najlepszych wyborów Jeśli tylko ma się niekłopotliwy skalp to można śmiało tak myć włosy.

Ani ja, ani z tego co wiem, żadna z dziewczyn tu udzielających się nie miała. Ogarniaj się, ogarniaj, bo ono chyba nie jest najtańsze więc szkoda by było gdybyś nie wykorzystała w pełni jego możliwości.

Mel a to nie jest trochę tego i tego? Znaczy: Twoje włosy po prostu są podatne na zniszczenia,a Ty za to jesteś perfekcjonistką?

Odetchnij, idź podciąć minimalnie końcówki i ... tyle. Kojarzę, że Twoje włosy łatwo obciążyć, więc nie ma co kombinować z serami na długość i chyba po prostu trzeba sie pogodzić, że czasami będzie widać jakieś malutkie zniszczenia. Zwłaszcza, że z opisu wynika iż robisz wszystko tak, że nie ma sie do czego przyczepić.

To zdjęcie: oj nie!!! Takie sprężyny to już przegięcie. W moim liceum było dziewcze z takim afro, kiedy na studniówkę przyszła w wyprostowanych, niektórzy jej nie poznali

Na LHC to nawet ja wpadłabym z nożycami (choćby do strzyżenia owiec) i zrobiła tam porządek.
Takie sprężyny są fajne, jak są zadbane. A te ze zdjęcia widać, że tak średnio. Piękne są loki, które widać, że są nawilżone i błyszczą, a do tego się nie puszą. Ale niestety nie jest mi dane to mieć.

U mnie nie ma chyba żadnej metody, żeby pozbyć się puchu. Jedynie Encanto, chociaż po 3 miesiącach już się puszą i plączą. A miałam taki spokój.

Ja teraz myję odżywką (balsam Mrs. Potters), ale ciężko jest mi domyć skalp i w niektórych miejscach mi się to po prostu nie udaje. Dlatego chyba zacznę używać szamponu Babydream z lwem (jak skończę tę odżywkę). Szampony z SLS na dłuższą metę powodują u mnie łupież. Taki delikatny, tylko z przodu :/
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 17:36   #2077
wenszyca
Zadomowienie

LHC - Niby forum poświęcone długim włosom, a te fryzury są kompletnie pozbawione urody. To bardziej wygląda tak, jakby do tych długaśnych włosów był przyczepiony człowieczek

Nie podobają mi się również te dziwne ulizane koki umocowane za pomocą wielkiej spinki-grzebienia, dla mnie to jakoś kiepsko wygląda. Ale i tak najgorsze są włosy przerzedzone do połowy długości, tam jest to wręcz pożądane i ma nawet swoją nazwę A potem takie osoby biorą udział w wyzwaniach typu "zero podcinania w 2015 roku".

Weszłam tam, by szukać inspiracji, choć sama nie dążę do tak długich włosów, a wyszłam zdemotywowana Utwierdziło mnie to jednak w przekonaniu, że podcinanie jest istotną częścią pielęgnacji
Stary 2016-01-08, 17:43   #2078
Aleksandriiia
Zadomowienie

Sandrek ja mam przetluszczajacy sie skalp, musze myc wlosy codziennie. Jak zmienilam zwyjly szampon na tego BD nic sie nie zmienilo, tzn spodziewalam sie jeszcze szybszego przetluszczania, ale o dziwo wlosy wlosy wytrzymuja do wieczora w lwpszym stanie niz po niektorych sls. w dodatku bez problemu donywam nim oleje!! Wlosy nic a nic splatane ani tepe jak po innych lagodnych nie sa. Polecam

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 17:54   #2079
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Takie sprężyny są fajne, jak są zadbane. A te ze zdjęcia widać, że tak średnio. Piękne są loki, które widać, że są nawilżone i błyszczą, a do tego się nie puszą. Ale niestety nie jest mi dane to mieć.

U mnie nie ma chyba żadnej metody, żeby pozbyć się puchu. Jedynie Encanto, chociaż po 3 miesiącach już się puszą i plączą. A miałam taki spokój.

Ja teraz myję odżywką (balsam Mrs. Potters), ale ciężko jest mi domyć skalp i w niektórych miejscach mi się to po prostu nie udaje. Dlatego chyba zacznę używać szamponu Babydream z lwem (jak skończę tę odżywkę). Szampony z SLS na dłuższą metę powodują u mnie łupież. Taki delikatny, tylko z przodu :/
Nie wiadomo, moze jest ci dane mój puch zanikł po 4 latach pielęgnacji.
Zapomniałam ci doradzić na porostowym watku, bo widze ze szukasz łagodnego szamponu, jeśli miałabyś dostęp i okazje- szampon The Body Shop, seria Rainforest, do wlosow suchych. Mój numer jeden przez długie lata. Bez SLES. Zapewne dość drogi bedzie, niestety.
Stary 2016-01-08, 17:57   #2080
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:

Czasami mam wrażenie, że takie loki to tylko w filmach

Uzywałam własnie odzywki Mrs. Potters na zmianę z wycofaną juz Isana z babassu.

A nie możesz po prostu uzywać OMO? Skalp porządnie doczyszczać SLeSem, a długość tym Pottersem. Ja tak robiłam późnym latem/ wczesną jesienia podratowując włosy po lecie.

Cytat:
LHC - Niby forum poświęcone długim włosom, a te fryzury są kompletnie pozbawione urody. To bardziej wygląda tak, jakby do tych długaśnych włosów był przyczepiony człowieczek

Nie podobają mi się również te dziwne ulizane koki umocowane za pomocą wielkiej spinki-grzebienia, dla mnie to jakoś kiepsko wygląda. Ale i tak najgorsze są włosy przerzedzone do połowy długości, tam jest to wręcz pożądane i ma nawet swoją nazwę A potem takie osoby biorą udział w wyzwaniach typu "zero podcinania w 2015 roku".

Weszłam tam, by szukać inspiracji, choć sama nie dążę do tak długich włosów, a wyszłam zdemotywowana Utwierdziło mnie to jednak w przekonaniu, że podcinanie jest istotną częścią pielęgnacji

Bo ono jest poświęcone długim włosom, byle jakim, zniszczonym, ale długim
Też mi się te koki kompletnie nie podobają. Są babcine do bólu. Jak lubię styl retro, spódnice, sukienki, tak babcine koki są feee, jeszcze tylko toczków tam brakuje.
Stary 2016-01-08, 18:21   #2081
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Sandrek ja mam przetluszczajacy sie skalp, musze myc wlosy codziennie. Jak zmienilam zwyjly szampon na tego BD nic sie nie zmienilo, tzn spodziewalam sie jeszcze szybszego przetluszczania, ale o dziwo wlosy wlosy wytrzymuja do wieczora w lwpszym stanie niz po niektorych sls. w dodatku bez problemu donywam nim oleje!! Wlosy nic a nic splatane ani tepe jak po innych lagodnych nie sa. Polecam
Ja wlasnie dzisiaj kupie BD

Musze luknac na to forum o którym piszecie bo tak szczerze to nigdy na nim nie bylam.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

A i kupiłam żel aloesowy z gorvity
Stary 2016-01-08, 18:21   #2082
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Czasami mam wrażenie, że takie loki to tylko w filmach

Uzywałam własnie odzywki Mrs. Potters na zmianę z wycofaną juz Isana z babassu.

A nie możesz po prostu uzywać OMO? Skalp porządnie doczyszczać SLeSem, a długość tym Pottersem. Ja tak robiłam późnym latem/ wczesną jesienia podratowując włosy po lecie.

Bo ono jest poświęcone długim włosom, byle jakim, zniszczonym, ale długim
Też mi się te koki kompletnie nie podobają. Są babcine do bólu. Jak lubię styl retro, spódnice, sukienki, tak babcine koki są feee, jeszcze tylko toczków tam brakuje.
Tyle, że ja właśnie mam większy problem ze skalpem po używaniu szamponów z SLS, a nie z długością.
* * * 2017 * * *
Stary 2016-01-08, 18:24   #2083
natalkaa7522
Zakorzenienie

Sanderek ja mam tak samo. Tzn ja mam tak suchy skalp ze masakra i to po slsach tez bo zawsze jak umyje nim glowe to w trakcie mnie juz swędzi a np facelle nie. Dlatego kupilam właśnie ten zel żeby nawilzyc skalp.
Stary 2016-01-08, 19:00   #2084
wenszyca
Zadomowienie

Mi SLS służy, ale stosowany co jakieś 3-4 mycia. Do pozostałych używam odżywki, skóra głowy i końcówki są mi za to wdzięczne

Mi właśnie z kolei nie posłużyły te wszystkie produkty do mycia bez SLS jak Babydream i Facelle. Mam teraz resztkę Babydream z lwem na opakowaniu i stało się z nim coś dziwnego - stał się rzadki i dziwnie pachnie zużyję jako produkt do mycia ciała, bo swędzi mnie po tym skóra i zdziwiła mnie tak szybka zmiana konsystencji
Stary 2016-01-08, 19:14   #2085
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Tyle, że ja właśnie mam większy problem ze skalpem po używaniu szamponów z SLS, a nie z długością.
Przepraszam, w takim razie nie doczytałam.

Cytat:

Mi właśnie z kolei nie posłużyły te wszystkie produkty do mycia bez SLS jak Babydream i Facelle. Mam teraz resztkę Babydream z lwem na opakowaniu i stało się z nim coś dziwnego - stał się rzadki i dziwnie pachnie zużyję jako produkt do mycia ciała, bo swędzi mnie po tym skóra i zdziwiła mnie tak szybka zmiana konsystencji
Nie radzę. Raz próbowałam zużyć szampon Fitomed, a jeszcze nie zmienił zapachu tylko po prostu był po terminie (wynikało tak z opakowania). W pewnym momencie skóra zaczęła swędzieć, a ja wywąchałam że szapmon nabrał "nowego" aromatu. Dodam, że mam mało wrażliwą skórę więc wystarczyło dostawić i przeszło po 2 dniach.
Stary 2016-01-08, 20:11   #2086
wenszyca
Zadomowienie

Cytat:
Przepraszam, w takim razie nie doczytałam.

Nie radzę. Raz próbowałam zużyć szampon Fitomed, a jeszcze nie zmienił zapachu tylko po prostu był po terminie (wynikało tak z opakowania). W pewnym momencie skóra zaczęła swędzieć, a ja wywąchałam że szapmon nabrał "nowego" aromatu. Dodam, że mam mało wrażliwą skórę więc wystarczyło dostawić i przeszło po 2 dniach.
Umyłam się nim dzisiaj i co prawda krzywda mi się nie stała, ale jestem zdziwiona tą zmianą konsystencji. Termin ważności jest do lutego 2018, więc być może jest to jakiś bubel z wadliwej produkcji czy coś. Jednak nie myję już nim głowy, bo i bez tego skóra reagowała różnie. Sklepowe półki uginają się pod szamponami i innymi produktami, które mogą mieć jego zastosowanie, a tak ciężko znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, że jestem osobą, która nie umie być wierna jednemu kosmetykowi i po zużyciu jednego produktu szukam już innego
Stary 2016-01-09, 08:39   #2087
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Dziewczyny ja tu podczytuję, podczytuję to się wtrącę :-D w tym miesiącu w końcu udało mi się uzyskać ładny porost i to przy użyciu olejku paprykowego z GP, a od czasu do czasu piłam susz z pokrzywy. A myślałam, że już do takiego przyrostu jak z początku lata nie wrócę. Chcę znowu wrócić do Jantaru, ale za dużo ostatnio wydaję na włosy...
Ja mam do zapięcia od stanika i przyznaję, że czasem mi przeszkadzają. :-D najbardziej mnie wkurza, jak pomaluję usta błyszczykiem i wszystkie włosy się do niego przyklejają... Brrr :-D

Soupir bordeaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 10:13   #2088
Eve00
Rozeznanie

Ja po olejku GP z papryczka tez mam duzo bejbikow, nawet fryzjerka sie dziwila ostatnio

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 11:49   #2089
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:

Mam konto na LHC widuje tam i ładne włosy, naprawdę zadbane, choć takie za długie i przerzedzone tez sie zdarzają. Ale do wątków typu no trimming in 2016 nie zaglądam .
Włosy rosną w rożnym tempie i po jakimś czasie to po prostu bedzie wyglądało nierówno fryzura powinna mieć jakiś kształt, nawet przy najgorliwszym zapuszczaniu optowałabym za podcieciem przynajmniej ze dwa razy w roku. Po zimie na wczesna wiosnę, i pod koniec lata.

Edytowane przez paulownia
Czas edycji: 2016-01-09 o 12:20
Stary 2016-01-09, 12:15   #2090
Wolha wRedna
Zakorzenienie

wenszyca mimo wszystko uważaj

Soupir bordeaux mnie ten olejek nie pomógł. Miałam go kiedyś ale jakos dużo nie zrobił. W każdym razie cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Włosy rosną w rożnym tempie i po jakimś czasie to po prostu bedzie wyglądało nierówno fryzura powinna mieć jakiś kształt, nawet przy najgorliwszym zapuszczania optowałabym za podcieciem przynajmniej ze dwa razy w roku. Po zimie na wczesna wiosnę, i pod koniec lata.
No właśnie. Nawe ja mimo mojego wiecznego zapuszczania i uporu osiołka chodze do fryzjera co 7 miesięcy.

Z drugiej strony nie dajmy sie tez zwariować. Nie warto zapuszczać spalonych smętnych straszydeł, ale też nie warto stresować sie widokiem 3 rozdwojonych włosów. Umiar jest dobry we wszystkim.
Stary 2016-01-09, 12:23   #2091
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
wenszyca mimo wszystko uważaj

Soupir bordeaux mnie ten olejek nie pomógł. Miałam go kiedyś ale jakos dużo nie zrobił. W każdym razie cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie

No właśnie. Nawe ja mimo mojego wiecznego zapuszczania i uporu osiołka chodze do fryzjera co 7 miesięcy.

Z drugiej strony nie dajmy sie tez zwariować. Nie warto zapuszczać spalonych smętnych straszydeł, ale też nie warto stresować sie widokiem 3 rozdwojonych włosów. Umiar jest dobry we wszystkim.
Ja teraz mam przypływ motywacji do zapuszczania tak naprawdę to o długich włosach marzyłam po cichu od dzieciństwa. Teraz mam włosy w bardzo dobrej kondycji, błyszczą zdrowiem i juz oczyma wyobraźni widze sie w falach do połowy pleców .
Stary 2016-01-09, 12:37   #2092
wenszyca
Zadomowienie

Ja również mam przypływ motywacji do zapuszczania i nieobcinania. W końcu zaniechałam ciągłego ich podcinania i widzę efekty mojego zapuszczania. Może nie są powalające, ale są Dążę do tego, by cyc był chociaż w większej części zakryty przez włosy, więcej nie zapuszczam Moje włosy sięgają w tej chwili 2 cm przed zapięcie stanika, więc jeszcze z pół roku lub trochę dłużej i cel prawdopodobnie będzie osiągnięty
Stary 2016-01-09, 13:04   #2093
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Ja chcę do talii zapuścić, ale to jeeszcze mi zostało trochę czasu.
Miałam jeszcze z GP ze skrzypem na wypadanie i też się sprawdził, z kolei cały eliksir na wypadanie w niczym mi nie pomógł. Co łeb to inna historia..
Ja już nie podcinałam prawie rok... wiem jak to brzmi i w lutym idę na 100% je ciachnąć. Cały czas zapuszczam, a końcówki poza tym, że są przesuszone, to są o dziwo w niezłym stanie.

Stary 2016-01-09, 13:10   #2094
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Tutaj chyba wszystko zależy od priorytetów. Dla jednych będzie to długość i "fairytale ends" będzie miał naprawdę w (podkreślam naprawdę, bo nagminnie widać przypadki ciężkiego wyparcia: Długość jest najważniejsza, w nosie mam zniszczenia, ale niedługo potem płacz nad stanem włosów i pytania o metody kamuflażu), inni mają właśnie taką zdrową równowagę zapuszczaniowo-obcinaniową, o jakiej wspominasz, a trzeci są jakościowymi nazistami. Siebie posadziłabym w trzeciej grupie, bo gdybym znalazła rozdwojone włosy u siebie to od razu dzwoniłabym do fryza.

A konkluzja jest zawsze jedna - byleby nam odpowiadało to, jak wyglądają i co robimy z kudełkami.

A'propos fryzjerów - ciągnie mnie do jakieś zmiany kształtu fryzury i namiętnie przeglądam internety w poszukiwaniu inspiracji. Wiele opcji mi się podoba, ale mam ostre wątpliwości co do tego, jak to będzie na lokach o moim skręcie wyglądać.

Problemy pierwszego świata

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2016-01-09 o 13:14
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 13:29   #2095
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Tutaj chyba wszystko zależy od priorytetów. Dla jednych będzie to długość i "fairytale ends" będzie miał naprawdę w (podkreślam naprawdę, bo nagminnie widać przypadki ciężkiego wyparcia: Długość jest najważniejsza, w nosie mam zniszczenia, ale niedługo potem płacz nad stanem włosów i pytania o metody kamuflażu), inni mają właśnie taką zdrową równowagę zapuszczaniowo-obcinaniową, o jakiej wspominasz, a trzeci są jakościowymi nazistami. Siebie posadziłabym w trzeciej grupie, bo gdybym znalazła rozdwojone włosy u siebie to od razu dzwoniłabym do fryza.

A konkluzja jest zawsze jedna - byleby nam odpowiadało to, jak wyglądają i co robimy z kudełkami.

A'propos fryzjerów - ciągnie mnie do jakieś zmiany kształtu fryzury i namiętnie przeglądam internety w poszukiwaniu inspiracji. Wiele opcji mi się podoba, ale mam ostre wątpliwości co do tego, jak to będzie na lokach o moim skręcie wyglądać.

Problemy pierwszego świata
Ja siebie też, dlatego jak ubolewam nad moimi zniszczeniami na długości i co jakiś czas rozważam czy nie ciachnąć do ramienia. Z drugiej strony 2/3 z tego to nie połamane włosy tylko zapuszczone baby hair, które puszą się i sterczą na wszystkie strony. Myślałam o keratynowym prostowaniu, ale ponieważ hennuję to chyba odpada.
Końce mam zawsze dobrej jakości, a częste podcinanie wynika z faktu, że nierówno rosną i przestają się układać - na prostych włosach to od razu widać.
Ach, włosy do bioder!
Stary 2016-01-09, 13:34   #2096
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Ja chcę do talii zapuścić, ale to jeeszcze mi zostało trochę czasu.
Miałam jeszcze z GP ze skrzypem na wypadanie i też się sprawdził, z kolei cały eliksir na wypadanie w niczym mi nie pomógł. Co łeb to inna historia..
Ja już nie podcinałam prawie rok... wiem jak to brzmi i w lutym idę na 100% je ciachnąć. Cały czas zapuszczam, a końcówki poza tym, że są przesuszone, to są o dziwo w niezłym stanie.
Ty rok a ja....dwa lata w maju minie masakra -.-
Idziesz w lutym ? No to dawaj ja też bo już trzeba
Ja mam jeszcze na jeden raz trochę GP z arganem, ale stosowałam od czasu do czasu xd

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 13:44   #2097
birdbeauty
Raczkowanie

Dołączam się do wątku Moja wymarzona długość to do talii, obecnie mam prawie do końca łopatek. Teraz na porost kończę lotion seboradin niger oraz olejek od khadi
birdbeauty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 13:46   #2098
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ty rok a ja....dwa lata w maju minie masakra -.-
Idziesz w lutym ? No to dawaj ja też bo już trzeba
Ja mam jeszcze na jeden raz trochę GP z arganem, ale stosowałam od czasu do czasu xd
Dobra to w lutym podcinamy. Tylko mnie przypilnuj, żebym się znowu nie rozmyśliła...

A z arganem na co jest?

birdbeauty witaj, jak się khadi sprawdza? Bo doszły mnie słuchy, że drogi, a efektów brak, prawda to?

Edytowane przez Soupir bordeaux
Czas edycji: 2016-01-09 o 13:47
Stary 2016-01-09, 13:52   #2099
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tu podczytuję, podczytuję to się wtrącę :-D w tym miesiącu w końcu udało mi się uzyskać ładny porost i to przy użyciu olejku paprykowego z GP, a od czasu do czasu piłam susz z pokrzywy. A myślałam, że już do takiego przyrostu jak z początku lata nie wrócę. Chcę znowu wrócić do Jantaru, ale za dużo ostatnio wydaję na włosy...
Ja mam do zapięcia od stanika i przyznaję, że czasem mi przeszkadzają. :-D najbardziej mnie wkurza, jak pomaluję usta błyszczykiem i wszystkie włosy się do niego przyklejają... Brrr :-D
Ja też za dużo wydałam. Teraz mam sporo masek, muszę to zużyć. Najpierw denkuje, później otwieram. Juz wczoraj się czaiłam na maskę awokado i bambus z Biovaxa, ale postanowiłam, że zużyję najpierw Ziaje wygładzającą.
A to klejenie się włosów do wymalowanych ust - masakra.

Ja teraz zapuszczam. A motywacja to oddanie włosów do fundacji.
* * * 2017 * * *
Stary 2016-01-09, 13:56   #2100
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Ja też za dużo wydałam. Teraz mam sporo masek, muszę to zużyć. Najpierw denkuje, później otwieram. Juz wczoraj się czaiłam na maskę awokado i bambus z Biovaxa, ale postanowiłam, że zużyję najpierw Ziaje wygładzającą.
A to klejenie się włosów do wymalowanych ust - masakra.

Ja teraz zapuszczam. A motywacja to oddanie włosów do fundacji.
Piękna motywacja.

Teraz jeśli już będę musiała coś wydać na tego typu rzeczy, to jakiś krem/tonik do twarzy, bo tu zaniedbałam sprawę.
Ja też najpierw denkuję, kilka Biovaxów z serii Glamour czeka na swoją kolej, ale nie otwieram.

Odpowiedz

Tagi
drożdże, placenta, pokrzywa, wcierki, zapuszczanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości