Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-20, 12:35   #2731
201607040946
Konto usunięte

Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VII

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dla mnie uboga to szampon+serum lub szampon+psikacz bs. I taka stosuje ostatnio prawie na okraglo. Ewentualnie kapka oleju na noc, a odzywki ostatnio rzadkoooo.
No to ja od zawsze stosuję ubogą, ale ostatnio coś jest nie tak Dodałam olejowanie (z kroplą odżywki proteinowej i odrobiną żelu aloesowego) przed myciem i włosy od razu zrobiły się bardziej dociążone, już nie latają dokoła głowy
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 17:03   #2732
DzieckoWeMgle
Raczkowanie

Moja uboga to nic przed myciem, mycie i po myciu odżywka na minutę Przy lokach odżywka musi być bo bym wyglądała jak wściekły pudel xD
Stary 2016-04-20, 18:03   #2733
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
chimay to Twój naturalny kolor?
W większości tak tzn nie farbuję od 3 lat. Takie myszate blondy mają skłonność do wyglądania różnie w zależności od oświetlenia, co mi się zresztą bardzo w nich podoba.

Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Moja uboga to nic przed myciem, mycie i po myciu odżywka na minutę Przy lokach odżywka musi być bo bym wyglądała jak wściekły pudel xD
To też moja standardowa pielęgnacja. Mycie i odżywka na czas prysznica.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 08:42   #2734
Kamiliah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jatula Pokaż wiadomość
a może uboga pielęgnacja to rozwiązanie? nie ma co przeciążać wtedy
Jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jeśli włosy nie są zniszczone i nie mają specjalnych wymagań
U mnie pielęgnacja minimum ostatnio sprowadza się głównie do szamponu i odżywki w mgiełce, albo balsamu marokańskiego Planeta Organica, który jest leciutki.
W dodatku włosy mają większą objętość (ale to też efekt cięcia i długości, obecnie są ok. 3 cm za obojczyk), może nie są aż tak aksamitne i jedwabiste, ale wizualnie wyglądają o niebo lepiej niż dawniej.
Stary 2016-04-21, 09:06   #2735
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jeśli włosy nie są zniszczone i nie mają specjalnych wymagań
U mnie pielęgnacja minimum ostatnio sprowadza się głównie do szamponu i odżywki w mgiełce, albo balsamu marokańskiego Planeta Organica, który jest leciutki.
W dodatku włosy mają większą objętość (ale to też efekt cięcia i długości, obecnie są ok. 3 cm za obojczyk), może nie są aż tak aksamitne i jedwabiste, ale wizualnie wyglądają o niebo lepiej niż dawniej.
Czy też masz proste? Bo nie pamiętam

też tak macie, że albo jedwabiste, śliskie i błyszczące, ale bez objętości, albo matowe, spuszone, ale jest ich mega dużo?
Stary 2016-04-21, 09:50   #2736
wenszyca
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

też tak macie, że albo jedwabiste, śliskie i błyszczące, ale bez objętości, albo matowe, spuszone, ale jest ich mega dużo?
Trochę tak mam, ale mi na objętości nie zależy, bo wyglądam wtedy jak lew
Stary 2016-04-21, 09:59   #2737
Kamiliah
Zakorzenienie

Cytat:

Tak, mam proste włosy ale są dość podatne na stylizację i fale. Wystarczy je tylko odpowiednio wysuszyć, natomiast gdy schną same z siebie są proste.

Oczywiście, że tak

Może dziś wrzucę jakąś aktualizację, nie robiłam jej wieki.
Stary 2016-04-21, 10:15   #2738
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W większości tak tzn nie farbuję od 3 lat. Takie myszate blondy mają skłonność do wyglądania różnie w zależności od oświetlenia, co mi się zresztą bardzo w nich podoba.

To też moja standardowa pielęgnacja. Mycie i odżywka na czas prysznica.
Bardzo ladny kolor masz
Ja myslalam ze tez mam taki typowy polski kolor a okazuje sie ze jednak nie bo sa ciemniejsze
Stary 2016-04-21, 15:15   #2739
201607040946
Konto usunięte

Moje nie są w ogóle podatne na stylizację, a przecież nie są jakieś mocno sztywne czy grube ot, po prostu zwyczajnie proste. O falach mogę pomarzyć. Glut z siemienia pięknie prostuje. Ale czasami, zwłaszcza w deszczową pogodę, zaczynają się puszyć i odkształcać i nie są już tak proste, tylko takie... pokrzywione. Nie mam pojęcia, czemu się łatwo odkształcają, ale po warkoczu, lokówce albo wałkach nie chcą trzymać nawet lekkich falek?
Stary 2016-04-21, 17:10   #2740
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Przed encanto tak miałam, albo błyszczący i gładki przyklap, albo matowy, bezkształtny pusz. Obecnie jest pod tym względem lepiej o stokroć, jakbym tak jeszcze miała jakieś zdolności manualne i cierpliwość, żeby robić jakieś fryzury.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:07   #2741
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny mam pytanie o wcieranie kozieradki w skalp:

1/ Czy dobre proporcje 2 duże łyżki mielonej kozieradki na 200 ml wody?
2/ Czy to musi stać w lodówce czy może w łazience?
3/ Ile czasu taki ,,napar" mogę trzymać zanim będę musiała wylać i zaparzyć i przygotować nowy?
4/ Czy rzeczywiście u Was przyspieszył porost?
5/ Czy ten śmierdzący zapach rosołu wietrzeje po wtarciu?

Ja miesiąc piłam sok ze skrzypu polnego 100% - codziennie 2 x kieliszki.
Zero efektu

Z góry dizękuję za pomoc i pozdrawiam!
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:38   #2742
daggmara
Z deszczem w butach

A po co tak duzo? Nie zdazysz tego zuzyc. Ja zaparzalam w malej filizance i mialam na kilka dni. Bralam 0,5-1 lyzeczke.
W lazience na pewno szybciej sie zepsuje niz w lodowce. Ale pewnie max. 3 dni moze postac i w temp. pokojowej (ale bezpieczniej byloby trzymac 2 dni, zaparzac po prostu czesto niewielka ilosc swiezej porcji).
Ja nie zdzierzylam zapachu, wiec nie zdazylam odnotowac efektu. Stosowalam na noc, rano mylam wlosy, zeby nie bylo mnie czuc rosolem.

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 06:03   #2743
Friese
Zakorzenienie

daggmara masz rację, będę zaparzać 1 małą łyżeczkę na filiżankę do kawy.
Na blogach czytałam że dziewczyny wielką szklankę zalewają i sypią dużo kozieradki ale racja, jakoś nie przemyślałam Twojego pomysłu :P
Stary 2016-04-22, 12:06   #2744
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
P.S.z innej bajki trochę: Za to bardzo często "ginekolodzy" przepisują kobietom antykoncepcję nadal, gdy te mają stwierdzone zmiany w piersiach (także łagodne). Za to powinno być jakieś zawieszenie w prawach wykonywania zawodu.
No to w taki razie moja pani doktor do zawieszenia, a ja oficjalnie jestem samobójczynią. kascysko ja nigdzie nie przeczytałam o KATEGORYCZNYM zakazie stosowania antykoncepcji, ani nie usłyszałam o nim od żadnego onkologa z którym rozmawiałam.

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dla mnie uboga to szampon+serum lub szampon+psikacz bs. I taka stosuje ostatnio prawie na okraglo. Ewentualnie kapka oleju na noc, a odzywki ostatnio rzadkoooo.
Moja uboga pielęgnacja to ostatnio szampon + maska na skalp i maska/odżywka na długość na 30-60 minut, a czasami tylko na 2-3 min w celu rozczesania włosów. Póki nie pohennowałam włosów było im dobrze nawet bez oleju (w ciągu ostatniego miesiąca zastosowałam 1 raz chyba), ale teraz po zielsku trochę protestują więc w przyszłym tygodniu się nimi zajmę, bo znowu czasu brak. Chyba wyleczyłam się z włosmaniactwa i wiecznych chciejstw nawet planuję kupować już wcześniej wypróbowane maski czy oleje i nie podniecają mnie nowości.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W większości tak tzn nie farbuję od 3 lat. Takie myszate blondy mają skłonność do wyglądania różnie w zależności od oświetlenia, co mi się zresztą bardzo w nich podoba
Myszate blondy są fajne kiedy latem mają skłonności do rozjaśniania się pod wpływem słońca. Moje niestety tę skłonność przestały mieć w okolicach końca podstawówki lub początku gimnazjum co skończyło się popielatymi włosami przez kolejne lata, a później "genialnym" pomysłem pasemek.

Cytat:

No jasne

Friese kozieradka tylko w małych porcjach. Raz, że zaoszczędzisz, dwa - jakby Ci skisła to współczuję doznań zapachowych. Mnie jej rosołowy zapach kompletnie nie przeszkadzał pomijając że rosołu nie znoszę ale znajoma wspominała mi, że właśnie nieszczęśliwie zapomniała kiedyś o porcyjce w łazience, a nikogo nie było przez jakiś czas w mieszkaniu....
Stary 2016-04-22, 12:49   #2745
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
No to w taki razie moja pani doktor do zawieszenia, a ja oficjalnie jestem samobójczynią. kascysko ja nigdzie nie przeczytałam o KATEGORYCZNYM zakazie stosowania antykoncepcji, ani nie usłyszałam o nim od żadnego onkologa z którym rozmawiałam.
To bardzo zaskakujące dla mnie, bo odradzał to każdy onkolog i ginekolog oraz endokrynolog (od małomiasteczkowych po akademickich, łączna liczba: 7), u którego była moja siostra. A zmianą w piersi był niezłośliwy gruczolakowłókniak (w skrócie gruczolak). Naprawdę zdążyło mi już nawet wywietrzeć z głowy to, że masz takie problemy - wybacz, w zbyt wielu miejscach się udzielam. Każdy ma prawo do niewiedzy i do robienia ze swoim żywotem co chce, więc zarówno Ty, jak i ja to robimy
Gdyby ktoś był zainteresowany japońskimi specyfikami - Kaminomoto to całkiem zacny wynalazek (wersja Tonic II).
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 12:59   #2746
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o wcieranie kozieradki w skalp:

1/ Czy dobre proporcje 2 duże łyżki mielonej kozieradki na 200 ml wody?
2/ Czy to musi stać w lodówce czy może w łazience?
3/ Ile czasu taki ,,napar" mogę trzymać zanim będę musiała wylać i zaparzyć i przygotować nowy?
4/ Czy rzeczywiście u Was przyspieszył porost?
5/ Czy ten śmierdzący zapach rosołu wietrzeje po wtarciu?

Ja miesiąc piłam sok ze skrzypu polnego 100% - codziennie 2 x kieliszki.
Zero efektu

Z góry dizękuję za pomoc i pozdrawiam!
Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
(...)
Friese kozieradka tylko w małych porcjach. Raz, że zaoszczędzisz, dwa - jakby Ci skisła to współczuję doznań zapachowych. Mnie jej rosołowy zapach kompletnie nie przeszkadzał pomijając że rosołu nie znoszę ale znajoma wspominała mi, że właśnie nieszczęśliwie zapomniała kiedyś o porcyjce w łazience, a nikogo nie było przez jakiś czas w mieszkaniu....
Dziękuję za odp
A co masz na myśli pisząc ,,małe porcje"? Myślisz że tak jak zasugerowano mi niżej 1 łyżeczka na 100 ml (pół szklanki wody) byłaby ok?

Dziś odbieram z apteki maść końską 25 ziół - będę wmasowywać na noc
Stary 2016-04-22, 15:29   #2747
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
To bardzo zaskakujące dla mnie, bo odradzał to każdy onkolog i ginekolog oraz endokrynolog (od małomiasteczkowych po akademickich, łączna liczba: 7), u którego była moja siostra. A zmianą w piersi był niezłośliwy gruczolakowłókniak (w skrócie gruczolak). Naprawdę zdążyło mi już nawet wywietrzeć z głowy to, że masz takie problemy - wybacz, w zbyt wielu miejscach się udzielam. Każdy ma prawo do niewiedzy i do robienia ze swoim żywotem co chce, więc zarówno Ty, jak i ja to robimy
Gdyby ktoś był zainteresowany japońskimi specyfikami - Kaminomoto to całkiem zacny wynalazek (wersja Tonic II).
Bylam u jednego ginekologa (i to właśnie ta pani wyczuła guzek, sama go nie znalazłam) i miałam kontakt z dwoma onkologami w tym jednym chiururgiem onkologiem. Nie widziałam sensu szukać dalej. Kazali wyciąć i tyle. Mojego gruczolakowłókniaka nie mam od 3 tygodni. Wychodzę z założenie, że teraz i tak będę profilaktycznie nawet bez żadnych wyczuwalnych zmian chodzić co jakiś czas na USG. Niestety ale nie wybobrażam sobie psychozy związanej z comiesięcznym wyczekiwaniem na okres. Nie pamiętasz, bo o tym nie pisałam, pytałam się tylko raz o skutki narkozy. Odpukać żadnych negatywnych nie było. Zero problemów z żołądkiem, a włosy trzymają mi się czerepu w takim samym stopniu jak wcześniej.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp
A co masz na myśli pisząc ,,małe porcje"? Myślisz że tak jak zasugerowano mi niżej 1 łyżeczka na 100 ml (pół szklanki wody) byłaby ok?

Dziś odbieram z apteki maść końską 25 ziół - będę wmasowywać na noc
Jedna łyżeczka na nawet mniej płynu, bo i tak nie zużyjesz 100 ml w te 4-5 dni. Myślę, że przy tego typu specyfikach różnica 1 łyżczka na 100 czy tam 75 ml wody nie robi dużej różnicy. Jeśli kozieradka ma u Ciebie zadziałać to i tak zadziała, a jeśli nie to trudno.
Stary 2016-04-23, 09:54   #2748
"niusia"
Wtajemniczenie

http://www.magiczne-indie.pl/everest...-ayurveda.html

Znalazłam ciekawą herbatkę na wzrost włosów.
Kupiłam wersję "skin care" i jeśli będą jakieś efekty kupie tą na wzrost włosów. Dobra alternatywa dla tabletek i suplementów.

Nie dałabym rady wcierać w głowę czegoś smierdzącego rosołem
Włosy własnie mi schną po sesji z maścią końską i olejem z orzechów włoskich na 14 godzin

Wyszorowałam włosy mocnym szamponem, nic na nie nie nakładam i za jakeiś 2 dni robię próbę henny khadi na jednym pasemku - jestem ciekawa efetu, licze na chłodny odcień.

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2016-04-23 o 09:55
"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 10:08   #2749
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
http://www.magiczne-indie.pl/everest...-ayurveda.html

Znalazłam ciekawą herbatkę na wzrost włosów.
Kupiłam wersję "skin care" i jeśli będą jakieś efekty kupie tą na wzrost włosów. Dobra alternatywa dla tabletek i suplementów.

Nie dałabym rady wcierać w głowę czegoś smierdzącego rosołem
Włosy własnie mi schną po sesji z maścią końską i olejem z orzechów włoskich na 14 godzin

Wyszorowałam włosy mocnym szamponem, nic na nie nie nakładam i za jakeiś 2 dni robię próbę henny khadi na jednym pasemku - jestem ciekawa efetu, licze na chłodny odcień.
Jaki ma sklad?

Dla mnie to jest kwestia gustu bo dla mnie zapach kozieradki jest normalny
Stary 2016-04-23, 10:25   #2750
"niusia"
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Jaki ma sklad?

Dla mnie to jest kwestia gustu bo dla mnie zapach kozieradki jest normalny

Ale o co pytasz? Herbatke na skóre/włosy czy henne?

Stary 2016-04-23, 10:39   #2751
natalkaa7522
Zakorzenienie

O herbate
Stary 2016-04-23, 11:57   #2752
"niusia"
Wtajemniczenie

http://www.helfy.pl/zdrowie/herbaty/...-choroby-skory

Ze składu kojarzę tylko korzeń kurkumy, reszta to jakieś inne indyjskie zioła, ma dość dobre opinie i jest bardzo smaczna

Stary 2016-04-23, 12:55   #2753
sandrek
Zakorzenienie

A ja słyszałam, że herbata krzemionkowa jest dobra na porost. Bo skrzyp ma w sobie krzemionke też. Ale nie mam gdzie ją kupić.
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 16:34   #2754
Erishkigal
Raczkowanie

Cytat:
Też tak mam Moje włosy znają jeszcze jeden stan - jednocześnie spuszone i obciążone, oblepione. Okropność.

Dzisiaj postanowiłam wstawić aktualizację po dwóch miesiącach. Zdjęcia robiłam wieczorem, więc są z lampą, ale przynajmniej tym razem dokładnie widać długość. Na porost używam teraz Joanny Power. Jeśli chodzi o pielęgnację, to rezygnuję z ciężkich i bogatych odżywek na rzecz tych z prostymi składami, bez olejów, i widzę drobne efekty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 101_0326.JPG (113,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 101_0327.JPG (107,6 KB, 52 załadowań)
Erishkigal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 17:19   #2755
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Erishkigal Pokaż wiadomość
Też tak mam Moje włosy znają jeszcze jeden stan - jednocześnie spuszone i obciążone, oblepione. Okropność.

Dzisiaj postanowiłam wstawić aktualizację po dwóch miesiącach. Zdjęcia robiłam wieczorem, więc są z lampą, ale przynajmniej tym razem dokładnie widać długość. Na porost używam teraz Joanny Power. Jeśli chodzi o pielęgnację, to rezygnuję z ciężkich i bogatych odżywek na rzecz tych z prostymi składami, bez olejów, i widzę drobne efekty
Przepiękne, ale dla mnie zdecydowanie za długie. Tylko wyrażam własne zdanie

Ten znam ten stan - jednocześnie spuszone i obciążone. To chyba najgorsze
Stary 2016-04-23, 17:30   #2756
DzieckoWeMgle
Raczkowanie

Cytat:

Wytrwałości w dążeniu do długości zazdroszczę Ja bym chciała mieć do pasa w skręcie, więc proste musiałabym dochować mniej więcej do Twojej długości...Oj ciężko jak to widzę
Stary 2016-04-24, 11:09   #2757
"niusia"
Wtajemniczenie

Erishkigal - absolutnie boskie; zawsze narzekałaś że masz cienkie włosy ale one wraz z przyrostem długości wyglądają coraz lepiej , co potwierdza moją teorię, bo u mnie jest podobnie i u wielu osób to zauważyłam
jestem zazdrosna, marzę o długości za pośladki

Stary 2016-04-24, 12:07   #2758
Leili
Rozeznanie

Cytat:

Maju... to do jakiej długości dążysz, jak jeszcze używasz wcierki? Piękne są, ale dla mnie już za długie.
Leili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 21:24   #2759
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:

Ale dlugie
Stary 2016-04-25, 10:19   #2760
"niusia"
Wtajemniczenie

Wreszcie zrobiłam próbę henny khadi ciemny brąz, odważną bo na pasmach przy samej twarzy, co będzie to będzie

Odpowiedz

Tagi
drożdże, placenta, pokrzywa, wcierki, zapuszczanie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości