problem ze suchą cerą i uciążliwym trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-07-08, 14:27   #1
andzioreeek20
Przyczajenie

problem ze suchą cerą i uciążliwym trądzikiem

Witam.
Mam taki problem już dosyć długo i nie wiem jak z nim walczyć. A mianowicie. Mam cere bladą, suchą oraz podatną na trądzik. Za każdym razem gdy obmyję twarz i zastosuję peeling myjący z joanny to na drugi dzien mam strasznie suchą buzie i mam problemy z nałożeniem podkładu, bo gdy nałoże to mam takie skorki,ktore bardzo widac przy robieniu makeupu . Poza tym produktem z " joanny naturia peeling myjący " nie używam żadnych kremów zelow nawilżających tonikow itp ponieważ powstają mi kolejne krosty. Jak z tym walczyc ? Co używać by problem przestał istniec ?
andzioreeek20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:54   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Dot.: problem ze suchą cerą i uciążliwym trądzikiem

Ja mam wprawdzie tłustą skórę, ale wg mnie suchej skóry nie powinno się peelingować żelami z drobinkami, a stosować peeliengi enzymatyczne. Poza tym trzeba skórę nawilżać koniecznie! Jeśli nie będziesz nawilżała skóry to szybko zacznie Cię dotyczyć problem zmarszczek na twarzy. Ja mam tłustą cerę, ale kiedy zaniedbuje nawilżanie i wysuszam skórę specyfikami matującymi to zaczynam zauważać lekkie zmarszczki na czole.

Jeśli kremy drogeryjne Cię nie nawilżają i powodują tylko trądzik to kup coś z apteki nawilżającego (np. Bioderma, Pharmaceris lub La Roche Porsay)

Jak apteczne kremy nie zrobią dobrej roboty to kup sobie na Biochemii Urody jakiś olejek np. arganowy lub inny nawilżający i to stosuj zamiast kremów
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 21:39   #3
olga_maja
Przyczajenie

Mam tak jak Ty: cera sucha (właściwie odwodniona) i trądzik. długie lata podrażniałam sobie skórę kosmetykami do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. błędnie sądziłam, że skoro mam trądzik, a moja skóra się błyszczy, to znaczy, że jest tłusta, ewentualnie mieszana. od jakiś dwóch lat używam kosmetyków La Roche Posay, głównie kremów, ale nie z serii przeciwtrądzikowej! obecnie mam Hydraphase Intense Legere i jestem bardzo zadowolona: lekka konsystencja, szybko się wchłania, nawilża, ale nie zapycha. kosztował ok. 70 zł, ale często udawało mi się dostać w Super-Pharm ich kremy za 30-40 zł, tam często są promocje na La Roche Posay. popróbuj ich kremów z serii nawilżających, nie przeciwtrądzikowych!!!, ale zawsze wybieraj kremy z dopiskiem "legere" - w przeciwieństwie do "riche" mają lekką konsystencję.

Polecam też preparat punktowy Effaclar A.I. Wszelkie Benzacne strasznie wysuszały mi skórę, a ten całkiem nieźle daje sobie radę z pryszczem, ale nie wysusza tak skóry, łagodzi. no i nie zasycha, wchłania się jak krem, więc można się smarować w ciągu dnia, np. pod makijaż. też trochę kosztuje, ale mi starczył na pół roku.

Raz w tygodniu fajnie jest zrobić sobie maseczkę z serii Hydraphase (jednorazowe opakowanie na dwa razy), nawilża, łagodzi, ale nie zapycha.

Po dwóch latach z La Roche Posay wiadomo, trądzik nie znikł, ale ogólny stan mojej cery bardzo się poprawił: mniej się błyszczy, nie jest taka przesuszona i zaczerwieniona. naprawdę polecam
olga_maja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 23:04   #4
lenuslife
Przyczajenie

xxx
Tutaj można wycztać wiele przydatnych informacji. Czasami problem leży nie w produktach tylko w złej kolejności. Tym bardziej skóra sucha jest trudną do okiełznania, na pewno na noc potrzebny jest silnie nawilżający krem do twarzy by te skórki nie miały szans się dalej przesuszać. No i oczywiście peeling nigdy nie codziennie!! Można tylko zniszczyć skórę. 1-2 razy w tygodniu a ze skórą suchą nawet ten raz wystarczy. Ja mam cerę mieszaną i gdy zaczyna mi się łuszczyć skóra na noc nakładam najzwyczajniejszy krem xxx do twarzy w nocy skóra lepiej wchłania krem i nikt nas nie widzi więc gdy się świecimy to tylko w nocy. A rano wystarczy przemyć twarz aby usunąć nadmiar kremu który się nie wchłonął i posmarować jakimś lekkim kremem matującym Powinno się ustabilizować. I polecam przejrzeć tę stronkę link u góry. Pozdrawiam.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-18 o 12:28 Powód: Reklama.
lenuslife jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości