Sucha skóra twarzy u Mezczyzny, Drogie Panie pomocty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-08-22, 17:06   #1
chlopak25
Przyczajenie

Wink

Sucha skóra twarzy u Mezczyzny, Drogie Panie pomocty

Witam mam problem otóż mam bardzo suchą skóre twarzy tylko na policzkach, stosuje przeróżne nawilżające kremy, pianki do golenia oraz żele do kąpieli ale skóra i tak jest sucha i się łuszczy, trochę dziwnie się z tym czuje kiedy gdzieś wychodzę a twarz jest czerwona jakbym się opalał , ktoś może coś zaproponować jakiś sprawdzony krem nawilżający albo inny produkt byłbym wdzięczny w drogeriach jest tego mnóstwo a nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy.

Edytowane przez chlopak25
Czas edycji: 2015-08-22 o 17:09
chlopak25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 19:13   #2
201705042038
Konto usunięte

Dot.: Sucha skóra twarzy u Mezczyzny, Drogie Panie pomocty

Cytat:
Napisane przez chlopak25 Pokaż wiadomość
Witam mam problem otóż mam bardzo suchą skóre twarzy tylko na policzkach, stosuje przeróżne nawilżające kremy, pianki do golenia oraz żele do kąpieli ale skóra i tak jest sucha i się łuszczy, trochę dziwnie się z tym czuje kiedy gdzieś wychodzę a twarz jest czerwona jakbym się opalał , ktoś może coś zaproponować jakiś sprawdzony krem nawilżający albo inny produkt byłbym wdzięczny w drogeriach jest tego mnóstwo a nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy.

A w którym dokładnie miejscu sie łuszczy?

Bo to może być wiele różnych rzeczy, również np. łojotokowe zapalenie skóry:
http://kosmostolog.blogspot.com/2015...-uszczy-o.html

Najlepiej byłoby się przejść do dermatologa.
201705042038 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 18:05   #3
Kitt25
Przyczajenie

GG do Kitt25
Dot.: Sucha skóra twarzy u Mezczyzny, Drogie Panie pomocty

Sam mam miejscowo bardzo suchą i wrażliwą - jak na faceta skórę :E. Odstaw pianki i żele do golenia bo to rakotwórczy syf wchłaniany przez skórę :/. Przerzuć się na klasyczne metody i dokładne golenie - pędzelek z naturalnej szczeciny borsuka (porządny kosztuje więcej niż 100 zł, ale daje super pianę i jest miększy niż te, które Panie używają do makijażu :P) i naturalne (100%) mydło do golenia. Polecam dwa - francuskie Osma (z jedwabiem) i włoskie białe Proraso. Osobiście po goleniu używam ałunu potasowego. 3 zbawienne olejki dla Twojej skóry (polecam na noc):
- arganowy,
- różany
- kokosowy.
Odżywienie, regeneracja, nawilżenie. Zastosujesz i już nic innego nie spróbujesz . Do mycia twarzy mydełko Aleppo - żadne świństwa od Garniera czy Ziaji (bleeeee). Peeling enzymatyczny jak coś...
Na dzień poszukaj sobie dobrego kremu nawilżającego (tylko męskiego, bo te dla kobiet nie zawsze na nas działają) - sam obecnie szukam...

PS: Zainteresuj się też balsamami pre-shave - używanymi przed goleniem .

Edytowane przez Kitt25
Czas edycji: 2015-08-29 o 19:36
Kitt25 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości