Używacie kosmetyków naturalnych, czy zwykłych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-08-23, 20:02   #1
Alice155
Przyczajenie

Używacie kosmetyków naturalnych, czy zwykłych?

Witajcie. Pytanie, jak w temacie - wolicie kosmetyki "zwykłe" czy naturalne? Chodzi mi szczególnie o pielęgnację. Przejmujecie się składami, czy nie zwracacie na to uwagi?

Zakładam wątek na plotkowym, bo przegląda je więcej osób, jeśli można, to proszę o nieprzenoszenie.
Alice155 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 21:09   #2
Laurelindorenan
Rozeznanie

Dot.: Używacie kosmetyków naturalnych, czy zwykłych?

Zwykłych. W składach zwracam tylko uwagę na to, by kosmetyk zawierał coś, co mi służy, natomiast nie jestem alergiczką, nie unikam niczego konkretnego i uważam, że doniesienia o szkodliwości niektórych składników są przesadzone
Laurelindorenan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 21:13   #3
Sybil_
Zakorzenienie

raczej zwykłych, naturalne nie zawsze znaczy lepsze. Np henna khadi wychwalana pod niebiosa u mnie powoduję okropne swędzenie skóry głowy. A naturalne dezodoranty po prostu nie działają
Sybil_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 21:17   #4
201605301111
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
raczej zwykłych, naturalne nie zawsze znaczy lepsze. Np henna khadi wychwalana pod niebiosa u mnie powoduję okropne swędzenie skóry głowy. A naturalne dezodoranty po prostu nie działają
u mnie tez :C

używam w większości naturalnych, ale tez nie wszystkiego.
Np. jesli chodzi o mój ulubiony żel do twarzy to koło naturalnych kosmetyków to on nie stał nawet w poprzednim życiu.
Używam tego co mi służy, ostatnio staram sie unikać gliceryny (co nie jest łatwe :C) bo mam dużo podskórnych krostek po niej.
201605301111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 21:39   #5
Noane
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Miałam kiedyś bardzo krótki etap pt. "będę używać naturalnych kosmetyków". Zaczęłam od głowy, skończyło się masakrą skóry i mi przeszło. Teraz kupuję co mi pasuje i niespecjalnie patrzę na skład. Tzn właściwie jedyne, co mnie obecnie interesuje, to czy w kremach do twarzy i jakichś balsamach nie ma parafiny na pierwszym miejscu.
Noane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 23:01   #6
Leseratte93
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Alice155 Pokaż wiadomość
Witajcie. Pytanie, jak w temacie - wolicie kosmetyki "zwykłe" czy naturalne? Chodzi mi szczególnie o pielęgnację. Przejmujecie się składami, czy nie zwracacie na to uwagi?

Zakładam wątek na plotkowym, bo przegląda je więcej osób, jeśli można, to proszę o nieprzenoszenie.
Ja wolę zwykłe kosmetyki, ale zdarza mi się korzystać z naturalnych maseczek na twarz i włosy oraz peelingów.
Leseratte93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 23:31   #7
marza_mr
Zakorzenienie

Praktycznie tylko naturalnych, rzadko się zdarza, że używam zwykłych, ale muszą mieć dobry skład.
marza_mr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 23:36   #8
eyo
Zakorzenienie

próbowałam z naturalnymi, zraziłam się - więc używam tego z czym czuję się dobrze i co mi służy a składami się przejmuję tylko jak kupuję coś nowego
z naturalnych rzeczy to chyba tylko pillingi sobie robię

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 01:43   #9
201605051021
Konto usunięte

Zwyklych, nic mnie tak dobrze nie konserwuje jak solidna chemia
201605051021 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 04:04   #10
laisla
Moderator

Najbezpieczniejsze wydają mi się te apteczne i w miarę możliwości dopasowania właściwych dla swojej cery takich właśnie staram się używać. Jednak i zwykłych używam, są marki, również polskie które uważam za bardzo dobre i warte uwagi
mikroREKLAMA
Pomorski Koci Dom Tymczasowy obecnie ma pod opieką dodatkowo zwierzęta poranione podczas likwidacji Oruńskiej Lisiarni
Nie przechodź obojętnie... www.pkdt.pl

Ta reklama pokazywana jest pod 21 545 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
laisla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 08:42   #11
201607211025
Konto usunięte

Zwykłych, jedynie do mycia i nawilżania twarzy używam kosmetyków aptecznych, a cała reszta z normalnych drogerii.
201607211025 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 11:20   #12
bernikula
mOLDerator

Zwykłych.
Mam swoje ulubione firmy (Yves Rocher, klika rzeczy z Nivea itd.), których się trzymam.
Niektóre produkty np. z Garniera, Avonu wywołują u mnie uczulenie, więc ich unikam.

Insta
bernikula jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:18   #13
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP

Avatar Niebieskooka arystokratka

W większość zwykłych, ale niemal zawsze używam naturalnych kosmetyków do włosów - szampon i odżywka oraz nieraz do pielęgnacji twarzy - aktualnie żelu do mycia i maseczki nawilżającej. Poza tym lubię naturalne peelingi do ciała.

https://www.instagram.com/borzeckamarta/
Niebieskooka arystokratka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:42   #14
201605090949
Konto usunięte

A jaka jest różnica pomiędzy naturalnymi, a zwykłymi?
201605090949 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 14:32   #15
churry
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
A jaka jest różnica pomiędzy naturalnymi, a zwykłymi?

Woda, Olej sojowy, Olej jojoba, Olej z pestek winogron, Wosk pszczeli, Olej rokitnikowy, Betulina, Stearynian sodu, Kwas cytrynowy

vs

aqua/water, cyclopenthasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated polyisobutene, zingiber officinalis/ginger root extract, caffeine, acer saccharinum/sugar maple extract, citrus dulcis/orange fruit extract, citrus limonum/lemon extract, fagus sylvatica/fagus sylvatica extract, glycine soya/soybean protein, helianthus annuus/sunflower seed extract, prunus cerasus/bitter cherry extract, passiflora edulis/passiflora edulis seed oil, saccharum officinarum/sugar cane extract, tocopherol, vaccinum myrtiluus/vaccinum myrtiluus extract, aluminum hydroxide, butyrospermum parkii/shea butter, c13-14 isoparaffin, carnauba/carnauba wax, cera alba/beeswax, cetyl alcohol, disodium edta, ethylhexyl methoxycinnamate, laureth-7, octyldodecanol, peg-20 stearate, polyacrylamide, propylene glycol, shorea robusta/shorea robusta seed butter, sodium hydroxide, stearyl alcohol, titanium dioxide, trilaurin, chlorphenesin, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, parfum/fragrance, citral, coumarin, limonene, linalool (F.I.L. B8639/4)

tylko taka.

[sylveco vs garnier]

tylko naturalne, w większości półprodukty.
churry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 15:19   #16
lenaiwanowicz
Przyczajenie

póki co używam zwykłych, a naturalne składniki sama sobie dokładać do codziennej pielęgnacji (np. aloes sobie rośnie w doniczce, jak potrzebuję to zrywam listek)

z drugiej strony chciałabym przejśc na kosmetyki naturalne ale sa one bardzo drogie ;/
Stary 2015-08-24, 16:12   #17
Lady in Blue
Zakorzenienie

Od ponad 3 lat używam naturalnych szamponów i odzywek do włosów, ale raz na jakiś czas umyje włosy drogeryjnym szamponem. Do twarzy też mam już więcej naturalnych kosmetyków.
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

instagram
Lady in Blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:04   #18
Hibiku
Zakorzenienie

Poza częścią kolorówki, praktycznie wszystkie mam naturalne (+ pojedyncze walające się gdzieś o których istnieniu zapomniałam)
Hibiku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:25   #19
spodkoldry
Zadomowienie

Raczej zwykłych, tylko twarz myję od kilku lat mydłem naturalnym z Lawendowej Farmy, ostatnio też zamieniłam żel pod prysznic na takie mydełko i efekty są super. Chodzę też wokół naturalnego szamponu, ale najpierw muszę drogeryjne zapasy wykończyć.
spodkoldry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:34   #20
kaledonia
Zakorzenienie

Drogeryjnych poza tonikiem do twarzy i szamponem do włosów to raczej nie.
Dużo aptecznych, trochę naturalnych jak mnie najdzie
Stary 2015-08-25, 00:55   #21
marza_mr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lenaiwanowicz Pokaż wiadomość
póki co używam zwykłych, a naturalne składniki sama sobie dokładać do codziennej pielęgnacji (np. aloes sobie rośnie w doniczce, jak potrzebuję to zrywam listek)

z drugiej strony chciałabym przejśc na kosmetyki naturalne ale sa one bardzo drogie ;/
Nieprawda, jest bardzo dużo kosmetyków naturalnych w normalnych cenach.
marza_mr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 11:19   #22
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Przede wszystkim: staram się kupować kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Te, które już mam, po prostu zużywam, ale ponownie nie kupię (tutaj chodzi głównie o kolorówkę, mam aż dwa kosmetyki tego typu: szminkę Bourjois i Color Tatoo- te koncerny testują, prawda?). Obecnie z kolorówki używam produktów mineralnych, więc problem solved

Jeśli chodzi o pielęgnacje, to w 90% jest ona naturalna. Nic nie działa na moją cerę tak dobrze, jak świeżo robione maseczki ze spiruliny/glinki po uprzednim zastosowaniu korundu Do tego serum migdałowe BU/serum wit. C z BU i w razie potrzeby tonik kwasy i voila- w końcu mam normalną cerę

Co się składa na te nienaturalne 10%? Wciąż wyskakuje mi od czasu do czasu trądzik na plecach/dole policzków i nie wychodzi mi on w dużej ilości, ale w dużej wielkości czyli jak już mi coś wyjdzie na twarzy, to widać to-to z kilometrajedyne, co pacyfikuje takie niespodzianki szybko i bezboleśnie, to klindacymina, której pół tubki wciąż posiadam od dermatologa

Kremy drogeryjne powodują u mnie wysyp pryszczy(wszystko przez glicerynę i olej sojowy- kremy Alterra u mnie odpadają, nie wspominając o parafinie), tak więc jestem wdzięczna wizażowi i jutuberkom, że odkryłam tyle fajnych kosmetyków

Dawniej używałam też LRP Effaclar Duo+. Bardzo dobrze działał na poprawę stanu mojej cery- kiedyś ten nienaturalny krem był podstawą mojej pielęgnacji

od 12.12.2014- 2700 ml krwi pełnej+300ml KKP

Be fit
Olkaaaa_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 13:59   #23
201607131110
Konto usunięte

Czasem naturalnych, czasem tych mniej naturalnych, ale zawsze czytam składy i dokształcam się w tym temacie. Nie wariuję na punkcie jednego "złego" składnika w kosmetyku, jeśli wybieram bardziej sztuczne produkty, to robię to świadomie. Mam zwykły dezodorant i antyperspirant w kamieniu, używam w zależności od potrzeb, ale ten naturalny działa na mnie lepiej. Jeśli chodzi o włosy, preferuję naturalne produkty - ziołowe szampony, odżywki i domowe płukanki, ale stosuję też drogeryjne czy też profesjonalne produkty do stylizacji.
Moim zdaniem najważniejsze to wiedzieć, czego się używa i czemu to ma służyć Być świadomym konsumentem i użytkownikiem
201607131110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:22   #24
201605301111
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość

Kremy drogeryjne powodują u mnie wysyp pryszczy(wszystko przez glicerynę i olej sojowy- kremy Alterra u mnie odpadają, nie wspominając o parafinie), tak więc jestem wdzięczna wizażowi i jutuberkom, że odkryłam tyle fajnych kosmetyków
ten krem u mnie zrobił ostatnio taką tradżę na twarzy, ze nie wiem kiedy sie doprowadze do porządku.
u mnie w ogóle Alterra odpada, moja twarz reaguje zapryszczeniem. Drugą firmą, po której dużej części produktów tak mam jest Himalaya.
201605301111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 02:01   #25
Pantegram
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mifik Pokaż wiadomość
Czasem naturalnych, czasem tych mniej naturalnych, ale zawsze czytam składy i dokształcam się w tym temacie. Nie wariuję na punkcie jednego "złego" składnika w kosmetyku, jeśli wybieram bardziej sztuczne produkty, to robię to świadomie. Mam zwykły dezodorant i antyperspirant w kamieniu, używam w zależności od potrzeb, ale ten naturalny działa na mnie lepiej. Jeśli chodzi o włosy, preferuję naturalne produkty - ziołowe szampony, odżywki i domowe płukanki, ale stosuję też drogeryjne czy też profesjonalne produkty do stylizacji.
Moim zdaniem najważniejsze to wiedzieć, czego się używa i czemu to ma służyć Być świadomym konsumentem i użytkownikiem

Mam podobne podejście, przy czym głównie kieruję się... ceną (vs jakość). Obecnie sporo mam samorobionych kosmetyków, co wynika z tego, że ich przygotowanie jest łatwe i tanie, jeśli jednak w drogerii mogę tanio kupić produkt o fajnym składzie, którego w dodatku wykonanie w domu byłoby nader upierdliwe (chociażby ze względu na krótki termin przydatności produktów DIY) to bez wyrzutów sumienia wybieram produkt drogeryjny (mam tak np. z tymi masłami do ciała Isany w cenie 10zł/500ml ).

Uważam m.in., że nie bardzo opłaca się robić w domu kremy, skoro trzeba je zużyć w ok. 2 tygodnie (jeśli mają być bez konserwantów), jest przy nich sporo roboty (m.in. łączenie fazy olejowej z wodną), a ponadto nie wychodzi to szczególnie taniej, bo w drogeriach można znaleźć kremy o świetnych składach w bardzo atrakcyjnych cenach. Co innego toniki, których wykonanie zazwyczaj jest banalne i szybkie, półprodukty do nich tanie, a drogeryjna konkurencja - napakowana niefajnymi składnikami w irracjonalnie wysokich cenach. Z tego co się orientuję (a orientuję się chyba dość słabo, bo rzadko robię zakupy), to do niedawna drogerie nie oferowały olejków myjących czy pianek do twarzy (zresztą teraz też jest chyba mały wybór tych produktów, chociaż coraz większy), więc też dużo wygodniej było mi sporządzić sobie takie kosmetyki w domu.

Ogólnie postępuję wg schematu:
co do czego (jaki efekt chcę uzyskać?) -> sprawdzenie oferty rynkowej (dostępność, ceny, składy) -> analiza możliwości wykonania kosmetyku w domu -> porównanie kosztów (w tym czasu wykonania) -> podjęcie decyzji, czy kupuję produkt gotowy, czy robię go sama.
Pantegram jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 14:45   #26
Shannon_16
Zakorzenienie

Używam i takich i takich.
Naturalnych głównie do oczyszczania twarzy (OCM), natłuszczania i nawilżania ciała (masło shea, oleje) i do włosów (olejowanie).
Reszta kosmetyków to zwyklaki.
A wtedy pójdę za tobą na koniec świata.

Ty i ja, trzy metry nad niebem

A&F
Shannon_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 20:21   #27
bernikula
mOLDerator

Aha, skoro Alterra, Biovax i Himalaya to naturalne to wychodzi na to, że po części używam nat. Nie umiem po prostu tego rozpoznać, nie znam się na analizowaniu składów.

A Yves Rocher to w końcu jakie????

Insta
bernikula jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości