Lakiery hybrydowe cz.3 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-10-13, 17:45   #631
karola1986
Raczkowanie

Dot.: Lakiery hybrydowe cz.3

goldika to super hehe już mniej się stresuje ja spróbuję przelać żel do opakowania po sun flower bo świetnie się nakłada tym pędzelkiem ale jestem osobą która lubi mieć coś nowego haha dlatego zamówiłam od dobrejrady

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

kasienka129 skoro masz pod ręką neonail idz i zobacz może coś wpadnie w oko próbniki w internecie oraz te na ich stronce to nie to samo co zobaczyć przynajmniej ja bym tak zrobiła

Edytowane przez karola1986
Czas edycji: 2015-10-13 o 17:47
karola1986 jest offline  
Stary 2015-10-13, 17:47   #632
kasienka129
BAN stały

Cytat:
Napisane przez karola1986 Pokaż wiadomość
goldika to super hehe już mniej się stresuje ja spróbuję przelać żel do opakowania po sun flower bo świetnie się nakłada tym pędzelkiem ale jestem osobą która lubi mieć coś nowego haha dlatego zamówiłam od dobrejrady

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

kasienka129 skoro masz pod ręką neonail idz i zobacz może coś wpadnie w oko próbniki w internecie oraz te na ich stronce to ni eto samo co zobaczyć przynajmniej ja bym tak zrobiła
semilac tez mam pod reka a roznica cenowa nie jest duza. 8 zl na zestawie. wpadl mi w oko indian roses
kasienka129 jest offline  
Stary 2015-10-13, 17:50   #633
karola1986
Raczkowanie

semilaca nie używam bo najprawdopodobniej mnie uczulają. Robiłam raz u koleżanki wyskoczyły mi krosteczki z woda. Ale mam cz top i base i średnio jestem zadowolona. Także wybór należy do Ciebie
karola1986 jest offline  
Stary 2015-10-13, 19:13   #634
Sutailje
Zakorzenienie

Mam już swój zestaw

Niestety ale mam mieszane uczucia. Odtłuściłam sobie płytkę, położyłam base i wsadziłam łapkę do lampy. Kiedy minęły 2 magiczne minuty z konsternacją stwierdziłam że się nie utwardziło. Włożyłam jeszcze raz. I znów to samo, chociaż ciutkę lepiej. Położyłam kolor, za każdym razem utwardzając 2 razy. No i po tym top. Też utwardzałam, ale tak naprawdę nie utwardziło to do końca. Dopiero jak przetarłam cleanerem po jakimś czasie efekt był zadowalający chociaż obawiam się o paznokcie, że mi gdzieś odpadną.
Co robię źle?

Cele na 2017:
minimum -10 kg
ćwiczę 3 razy w tygodniu
jem 4 razy dziennie bez słodkości.
Sutailje jest offline  
Stary 2015-10-13, 19:40   #635
aniaem84
Rozeznanie

a na jakiej podstawie stwierdziłaś, że warstwy się nie utwardziły?
aniaem84 jest offline  
Stary 2015-10-13, 19:47   #636
samantagrey
Raczkowanie

Pazurki po wyjęciu z lampy są lepkie, to normalne 😊
Stary 2015-10-13, 19:48   #637
Sutailje
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniaem84 Pokaż wiadomość
a na jakiej podstawie stwierdziłaś, że warstwy się nie utwardziły?
Zwykle sprawdzałam zwykłe lakiery tak, że lekko muskałam ustami. Jeśli usta się lekko przyklejały dla mnie to był znak że lakier jest jeszcze mokry. Poza tym był taki miękki (teraz mówię o hybrydach).

Cele na 2017:
minimum -10 kg
ćwiczę 3 razy w tygodniu
Sutailje jest offline  
Stary 2015-10-13, 20:02   #638
enn_
Zakorzenienie

Przeciez jest poradnik co i jak i wyraznie jest napisane, ze po utwardzeniu na lakierze pozostaje lepka warstwa dyspersyjna. Poza tym dotykanie nieutwardzonej/nieprzemytej cleanerem hybrydy ustami to zly pomysl, hybrydy/zele to silna chemia, przez takie cos mozna sie np. nabawic uczulenia.
Stary 2015-10-13, 20:19   #639
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach

silna chemia to domestos i kret do przetykania rur już nie przesadzaj tak z tym straszeniem uczuleniami
Gejszalicious jest offline  
Stary 2015-10-13, 20:37   #640
kasienka129
BAN stały

ja dotknelam niepostrzeżenie bazy i sie lepila. pozniej lakier, lakier, top, kosmetyczka przemyla skinseptem (?) i manicure twardy, gladki i blyszczacy
kasienka129 jest offline  
Stary 2015-10-13, 20:47   #641
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
silna chemia to domestos i kret do przetykania rur już nie przesadzaj tak z tym straszeniem uczuleniami
Slowa napisac nie mozna.
Jakie straszenie? Napisalam cos co jest faktem, mozesz to wypierac ile Ci sie podoba, nic to nie zmieni. Nie napisalam Sutailje, ze jej usta uschna i odpadna tylko zwrocilam uwage, ze lepiej czegos nie robic i uzasadnilam. W czym problem?
Stary 2015-10-13, 21:17   #642
kindza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość

Ty pilowalas?
nie ale schodziło gorzej niż sam semilak i koleżanka której malowałam też mówiła że ciężko jej szło zdejmowanie a jej robiłam na białym podkłaądzie semilaka
kindza jest offline  
Stary 2015-10-13, 21:21   #643
Sutailje
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Slowa napisac nie mozna.
Jakie straszenie? Napisalam cos co jest faktem, mozesz to wypierac ile Ci sie podoba, nic to nie zmieni. Nie napisalam Sutailje, ze jej usta uschna i odpadna tylko zwrocilam uwage, ze lepiej czegos nie robic i uzasadnilam. W czym problem?
Ok dziewczyny nie ma co się spinać. Może rzeczywiście nie najmądrzejszy to był ruch z tymi ustami, ale kiedyś gdzieś tak wyczytałam że tak się lakiery sprawdza i jakoś tak sobie przyswoiłam.
No ale dziękuję za odpowiedzi.

Cele na 2017:
minimum -10 kg
ćwiczę 3 razy w tygodniu
Sutailje jest offline  
Stary 2015-10-13, 22:21   #644
Selvan
Raczkowanie

Sutailje w związku z Twoim problemem z klejącym się lakierem postanowiłam się trochę rozpisać i wytłumaczyć jak to działa:

Lakiery hybrydowe utwardzają się podczas procesu, który nazywa się polimeryzacją wolnorodnikową. Ten proces jest hamowany przez dostęp do tlenu. Dlatego podczas trzymania paznokci w lampie (co zaczyna i przyspiesza proces polimeryzacji (czyli wiązania lakieru) tworzy się warstwa (tam gdzie lakier ma dostęp do tlenu- czyli na powierzchni), która nazywa się tlenową warstwą inhibicyjną (potocznie nazywana przez wiele osób dyspersyjną, poniekąd błędnie, ale takie nazewnictwo się już przyjęło i tyle)

Ta warstwa to nieutwardzony lakier. Można ją zmyć i nakładać kolejną warstwę lakieru, ale jeżeli zostawi się ją na paznokciu to spowoduje, że lakier będzie się lepiej trzymał bo warstwy będą do siebie idealnie przylegać.

Jak tą warstwę inhibicyjną pokrywamy kolejną porcją lakieru to odbieramy w tym miejscu dostęp do tlenu. Ta stara warstwa inhibicyjna utwardzi się podczas następnego pobytu w lampie, a na powierzchni wytworzy się nowa warstwa inhibicyjna.

Po utwardzeniu baza i kolory są chropowate i matowe- dzięki temu lepiej się ze sobą łączą i mają dobrą przyczepność. Top jest błyszczący i gładki bo ma dawać gładką, błyszczącą warstwę, ale z tego powodu ma gorszą przyczepność.

Ktoś wcześniej mówił o bazach 2 w jednym. Mają zazwyczaj strukturę podobną do topu. Wniosek jest taki, że się słabo trzymają więc manicure wykonany bazą/topem w jednym będzie mniej trwały.

Edytowane przez Selvan
Czas edycji: 2015-10-13 o 22:24
Selvan jest offline  
Stary 2015-10-14, 08:18   #645
Sutailje
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Selvan Pokaż wiadomość
Sutailje w związku z Twoim problemem z klejącym się lakierem postanowiłam się trochę rozpisać i wytłumaczyć jak to działa:

Lakiery hybrydowe utwardzają się podczas procesu, który nazywa się polimeryzacją wolnorodnikową. Ten proces jest hamowany przez dostęp do tlenu. Dlatego podczas trzymania paznokci w lampie (co zaczyna i przyspiesza proces polimeryzacji (czyli wiązania lakieru) tworzy się warstwa (tam gdzie lakier ma dostęp do tlenu- czyli na powierzchni), która nazywa się tlenową warstwą inhibicyjną (potocznie nazywana przez wiele osób dyspersyjną, poniekąd błędnie, ale takie nazewnictwo się już przyjęło i tyle)

Ta warstwa to nieutwardzony lakier. Można ją zmyć i nakładać kolejną warstwę lakieru, ale jeżeli zostawi się ją na paznokciu to spowoduje, że lakier będzie się lepiej trzymał bo warstwy będą do siebie idealnie przylegać.

Jak tą warstwę inhibicyjną pokrywamy kolejną porcją lakieru to odbieramy w tym miejscu dostęp do tlenu. Ta stara warstwa inhibicyjna utwardzi się podczas następnego pobytu w lampie, a na powierzchni wytworzy się nowa warstwa inhibicyjna.

Po utwardzeniu baza i kolory są chropowate i matowe- dzięki temu lepiej się ze sobą łączą i mają dobrą przyczepność. Top jest błyszczący i gładki bo ma dawać gładką, błyszczącą warstwę, ale z tego powodu ma gorszą przyczepność.

Ktoś wcześniej mówił o bazach 2 w jednym. Mają zazwyczaj strukturę podobną do topu. Wniosek jest taki, że się słabo trzymają więc manicure wykonany bazą/topem w jednym będzie mniej trwały.

Dziękuję Ci dobra kobieto za ten post. Niech Ci lakier dobry będzie i trzyma się dobrze na paznokciu

A tak serio, to dochodzę do wniosku że daleka droga przede mną w nabywaniu takich umiejętności jak wy macie.

Cele na 2017:
minimum -10 kg
ćwiczę 3 razy w tygodniu
Sutailje jest offline  
Stary 2015-10-14, 09:16   #646
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sutailje Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci dobra kobieto za ten post. Niech Ci lakier dobry będzie i trzyma się dobrze na paznokciu

A tak serio, to dochodzę do wniosku że daleka droga przede mną w nabywaniu takich umiejętności jak wy macie.
Oj tam, przecież nikt od razu wszystkiego nie umiał po to jest forum, zeby się dzielić wiedzą

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2015-10-14, 09:48   #647
maarlin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez diabliczka66 Pokaż wiadomość
Czy baza semilac będzie grała z topem z CZ ?? Bo nie było w sklepie...

nabazgrane w notatniku
Czy baza z topem nie wiem,ale top CZ z kolorem Semilac bez problemu.
maarlin jest teraz online  
Stary 2015-10-14, 10:24   #648
diabliczka66
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Czy baza z topem nie wiem,ale top CZ z kolorem Semilac bez problemu.
No w sensie baza semilac plus kolor jakikolwiek plus top cz ;p jak narazie to bazy się różnią zachowaniem przy robieniu pazurow. A top zostawię cz bo ma filtr UV ;p

nabazgrane w notatniku
diabliczka66 jest offline  
Stary 2015-10-14, 11:19   #649
kasienka129
BAN stały

na aukcji spotkałam sie z lakierami bluesky gel polish, bluesky kolekcja shellac oryginal, cena 30 zl, butelki z kolorowki sa albo czarne z napisami albo pod kolor zelu. sprzedawca ma duzo komentarzy pozytywnych (prowadzi sklep) , top i baza jest srebrna i zlota butelka , myślicie ze to dobry lakier ? duzo osob kupilo
kasienka129 jest offline  
Stary 2015-10-14, 11:46   #650
syylwuska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
nie ale schodziło gorzej niż sam semilak i koleżanka której malowałam też mówiła że ciężko jej szło zdejmowanie a jej robiłam na białym podkłaądzie semilaka
Ehh no to nie fajnie, a mi tak podobało się malowanie tym lakierem, tak gładko było i wokół skórek idealnie się manewrowalo, no nic zobaczymy

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline  
Stary 2015-10-14, 11:57   #651
karola1986
Raczkowanie

bluesky mam top bez przemywania z czerwona naklejką i base ( srebrna naklejka). top jest ok super połysk basa hmmm trzyma się mocno, po 15 min schodzi ale pozostaje cienka warstwa na paznokciu. Można bloczkiem zmatowić i kłaść od nowa base itd. albo trzeba spiłować pozostałości basy. Kolorów nie mam więc nie wiem
karola1986 jest offline  
Stary 2015-10-14, 11:58   #652
kasienka129
BAN stały

chodzi o to czy sa to oryginaly czy podrobki
kasienka129 jest offline  
Stary 2015-10-14, 12:00   #653
czuszka82
Moderator z pazurem

wystarczy poczytać forum żeby się dowiedzieć. Wielokrotnie pisałysmy że bluesky shellac to nie to samo co cnd shellac. Czyli bluesky to podróbka.
Następnym razem skorzystaj proszę z wyszukiwarki.
Stary 2015-10-14, 12:01   #654
kasienka129
BAN stały

ale równie dobre cnd shellac to moze byc co innego niz bluesky?
kasienka129 jest offline  
Stary 2015-10-14, 12:01   #655
Cuddly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
na aukcji spotkałam sie z lakierami bluesky gel polish, bluesky kolekcja shellac oryginal, cena 30 zl, butelki z kolorowki sa albo czarne z napisami albo pod kolor zelu. sprzedawca ma duzo komentarzy pozytywnych (prowadzi sklep) , top i baza jest srebrna i zlota butelka , myślicie ze to dobry lakier ? duzo osob kupilo
shellac to to nie jest, to podrobka CND, mam 4 lakiery kupilam wieki temu, szalu nie robia. Wole semilac

73/2017

Cuddly jest offline  
Stary 2015-10-14, 12:06   #656
czuszka82
Moderator z pazurem

kasienka129 ostatni raz proszę o przejrzenie treści forum i skorzystanie z wyszukiwarki.
Na temat cnd&bluesky masz osobny wątek w którym powielają się Twoje pytania.
Stary 2015-10-14, 12:07   #657
kasienka129
BAN stały

ta aplikacyjna wyszukiwarka jest do bani, dopiero z google mi wyskoczyl temat :banghead:
kasienka129 jest offline  
Stary 2015-10-14, 12:11   #658
czuszka82
Moderator z pazurem

takie uwagi proszę zgłaszać na forum technicznym
Stary 2015-10-14, 13:02   #659
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Jesli o mnie chodzi to trace cierpliwosc do postow kasienki. Jeszcze 10x trzeba chyba powtorzyc ze to chinskie podrobki, zeby cokolwiek dotarlo.
RosesAreRed jest offline  
Stary 2015-10-14, 13:09   #660
karola1986
Raczkowanie

kasienka129 jak przejrzysz forum będziesz wszystko wiedziała. Poczytaj lekturę i potem spytaj gdy coś nie będziesz wiedzieć ......

Dziewczyny wdech wydech to pomaga przynajmniej mi
karola1986 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości