Pomóżcie, chyba zepsułam sobie skórę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-09-17, 00:28   #1
Bambosh
Przyczajenie

Thumbs down

Pomóżcie, chyba zepsułam sobie skórę

Cześć,
Mam 23 lata i gładką cerę na twarzy, tzn byłaby gładka, gdyby nie zmarszczki pod oczami..
wygląda to tak że nigdzie nie mam zmarszczek tylko po 2 - 3 rownoległe poziome krechy pod dolną powieką... w dodatku pod jednym okiem głębsze a pod drugim płytsze. jest masakra, tzn widzę ze skóra po prostu jest popękana tam i to już są zmarszczki stałe

może to był bład pielęgnacyjny, bo kiedyś miałam fobie i tak się bałam zmarszczek że kilka razy dziennie sobie smarowałam skórę pod oczami (głównie nivea i ziaja masło kokosowe lub oliwkowy) i chwilami mogłam za mocno uklepywać może dlatego że czasem bezwiednie trę powieki choć hamuję taki odruch. 2x dziennie zmywałam mleczkiem nawilżającym ziaja, zawsze na noc smarowałam grubą warstwą jednego z tych dwóch kremów (może przez to skóra się zmęczyła i popękała? chociaż od nawilżenia?), robiłam masaże twarzy, rzadko bo rzadko ale maseczki też, rzaz na miesiąc - dwa, ale przestałam.

teraz odstawiłam kremy prawie w 100%. jak moge pomóc swojej skórze? chciałabym żeby te zmarszczki były chociaż nieco płytsze albo nie postępowały pomóżcie. dodam że na razie nie mam swoich funduszy więc prosiłabym o rozwiązania na każdą kieszeń (na razie nie mam kasy żeby inwestować w chemię) i jakieś rady typu profilaktyka zmarszczek.
Bambosh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:55   #2
moroz
Przyczajenie

Dot.: Pomóżcie, chyba zepsułam sobie skórę

Skóry raczej sobie nie przekarmiłaś, bo słyszałam, że nie da się tego zrobić, że skóra wykorzystuje jedynie tyle dostarczanych substancji ile potrzebuje, reszta jest marnowana. Wydaje mi się, że to właśnie kwestia mocnego pocierania, ale mimo wszystko też odstawiłabym na jakiś czas wszystkie kremy i ogólnie nawet dotykanie skóry pod oczami. Na azjatyckim rynku są kremy, lub raczej takie płyny rozkurczające zmarszczki, poczytaj http://www.azjatyckibazar.com/serum-...czole-sidmool/ może akurat uznasz, że pomoże. Kosmetyki z Azji ogólnie są znane z tego, że mają bardzo konkretne i silne działanie.

Na pewno nie będziesz mieć troszkę więcej pieniążków za miesiąc? Po takim poście kosmetycznym?
moroz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości