Czy można stosować puder bez podkładu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-09-18, 09:48   #1
britnay
Zakorzenienie

Czy można stosować puder bez podkładu?

Witam. Mam cere bardzo suchą, którą intensywnie nawilżam. Nie mam problemów z niedoskonałościami i przebarwieniami które chciałabym ukryć. Często nie mam czasu na wykonanie pełnego makijażu, a tak naprawdę wystarczyłoby mi tylko lekkie zmatowienie skóry. Czy stosując sam puder, bez podkładu, mogę zaszkodzić, bądź wysuszyć skórę?
britnay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 11:48   #2
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dot.: Czy można stosować puder bez podkładu?

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Witam. Mam cere bardzo suchą, którą intensywnie nawilżam. Nie mam problemów z niedoskonałościami i przebarwieniami które chciałabym ukryć. Często nie mam czasu na wykonanie pełnego makijażu, a tak naprawdę wystarczyłoby mi tylko lekkie zmatowienie skóry. Czy stosując sam puder, bez podkładu, mogę zaszkodzić, bądź wysuszyć skórę?
niektóre pudry wysuszają skórę (zdaje się sypkie bardziej i te z zawartością krzemionki (silica)), ale nie wszystkie... Też mam skórę (bardzo) suchą i z tego względu używam dość konkretnej pielęgnacji; podkładów zaś używam sporadycznie, natomiast pudru codziennie (by nieco przykryć ten kremowy wet look
Zwykle sypkiego Kanebo lub pudrów w kamieniu różnych marek, drogich i tanich i nic złego się ze skórą nie dzieje

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 12:51   #3
britnay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
niektóre pudry wysuszają skórę (zdaje się sypkie bardziej i te z zawartością krzemionki (silica)), ale nie wszystkie... Też mam skórę (bardzo) suchą i z tego względu używam dość konkretnej pielęgnacji; podkładów zaś używam sporadycznie, natomiast pudru codziennie (by nieco przykryć ten kremowy wet look
Zwykle sypkiego Kanebo lub pudrów w kamieniu różnych marek, drogich i tanich i nic złego się ze skórą nie dzieje
jakich składników w pudrze, które wysuszają skóre, powinnam unikać by móc go stosować bez podkładu?

Co myślisz o tym składzie?
Talc, Mica, Kaolin, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Petrolatum Beeswax, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-09-21 o 12:58
Stary 2015-09-21, 17:48   #4
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
jakich składników w pudrze, które wysuszają skóre, powinnam unikać by móc go stosować bez podkładu?

Co myślisz o tym składzie?
Talc, Mica, Kaolin, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Petrolatum Beeswax, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Talk- ma słabe właściwości kryjące i przylegające do skóry, przez co jest łatwo zmywalny wodą, może być przezroczysty, a także nadawać poślizg, co ułatwia rozprowadzanie pudru

Mica- daje efekt rozświetlonej skóry. Składnik szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże), dodawany również do kosmetyków pielęgnujących skórę i włosy ( zwiększa lśnienie włosów).

Kaolin – nadaje matowość i dobrze przylega do skóry, dzięki czemu puder nie osypuje się z twarzy

Isopropyl Stearate- jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), dzięki czemu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy

Zinc Stearate- stosowany jako filtr UV chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem słońca i zewnątrzpochodnym starzeniem się skóry. W kosmetykach kolorowych stosowany jako biały pigment i wypełniacz. Stosowany również w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej jako substancja matująca.

Petrolatum Beeswax- nie powoduje powstawania zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.

Methylparaben- Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu

Propylparaben- j.w.
Silloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:54   #5
britnay
Zakorzenienie

Bardzo dziękuje za analizę składu
Widze, że puder jest chyba przyjazny skórze? Jak myślicie, można stosować go bezpośrednio na skórę przy cerze suchej?
Stary 2015-09-21, 19:03   #6
Silloe
Zakorzenienie

Nie ma za co.

Co to za puder?
Silloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:17   #7
britnay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Nie ma za co.

Co to za puder?
Puder z Vipery Jest naprawdę bardzo dobry

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,68...prasowany.html
Stary 2015-09-22, 21:38   #8
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Rowniez i ja mam skore sucha, bez niespodzianek...
Ja na codzien stosuje sam puder.. Zakrywam korektrem jedynie cienie pod oczami czasaami bo mam spore a potem puder lekko na czolo i nos i tyle.
Od dluzszego czasu uzywam pudrow mineralnych badz mineralizowanych ale jak mieszkalam w Polsce lubilam stosowac np. Sensique prasowany rozswietlajacy albo z wibo.
Sensique nie rozswietla jak rozswietlacz ...poprostu daje takie naturalne wykonczenie bez totalnego matu. Polecam.

Sweet_Jelly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 17:51   #9
bezowa1992
Raczkowanie

oczywiscie, ze mozna! Ale trzeba wtedy zwrocic uwage na dobry krem nawilzajacy no i baze pod puder wspomniano tu o pudrze mineralnym i tez polecam!! Najlepiej z bare minerals

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości