Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-11, 08:40   #3391
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to deo Schmidt's na Sodium bicarbonate oparte, prawda? Jak ten składnik działa, on jest na pewno bezpieczny? My mamy dwa rodzaje i niestety syndrom suchej pachy trochę mnie niepokoi
z tego co wiem to soda jest bezpieczna, tylko mnie niestety podrażnia

ingredients (INCI): Butyrospermum parkii (shea butter), Sodium bicarbonate (baking soda), Maranta arundinacea (arrowroot) powder, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Citrus bergamia (bergamot) essential oil, Citrus aurantifolia (lime) essential oil, Tocopherol (vitamin E), Humulus lupulus (hop) extract


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

nie miałam jeszcze to nie mam porównania.
Rozumiem

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mam poprzednią wersję. Moim zdaniem opakowanie zmienili na minus. Cena x2. Nie wiadomo jaka jest pojemność? Brakuje informacji, który kolor jest odpowiednikiem poprzedniego.

Takie zmiany cen u Pixie to norma
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2016-05-12 o 13:01
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 08:44   #3392
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
A tak wygląda moja kolekcja mydełkowa, ostatnio zrobiłam zdjęcie, ale i tak brakuje 3 sztuk.

Dobre są te mydła Luxe+Luxe? Oglądałam w TkMaxx ale jakoś nie przemówiły do mnie.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 10:20   #3393
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

A co z naturalnymi kosmetykami z Rosji? Szukam jakiś informacji, większość jest sprzed dwóch lat, temat przycichł czy mi sie wydaje, co z seriami Planeta Organica, Babuszka Agafia i innymi?

Nadal warte uwagi?
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 14:17   #3394
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nie żartuj, niewyprasowany len wygląda jak wyciągnięty z paszczy lwa
.

ten zwykly tak, ale dzianina jest taka sama jak przed praniem
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 16:52   #3395
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ten zwykly tak, ale dzianina jest taka sama jak przed praniem
Potwierdzam- lniany dżersej wystarczy uformować po praniu i nie trzeba potem prasować http://shop.mango.com/PL/p0/kobieta/...1057017_01&n=1
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 17:37   #3396
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
A tak wygląda moja kolekcja mydełkowa, ostatnio zrobiłam zdjęcie, ale i tak brakuje 3 sztuk.
Śliczności

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny przyszłam sie pochwalić, że zostałam wytypowana do testów nowego korektora Pixie Także dam znać za czas jakiś jak się spisuje, ale zaznaczam, że nie miałam poprzedniej wersji, więc nie będę miała porównania, czy lepszy, czy nie
Jest kod zniżkowy na ich nowy korektor "premiera48h" - 15% zniżki, ważny 2 dni.
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
A co z naturalnymi kosmetykami z Rosji? Szukam jakiś informacji, większość jest sprzed dwóch lat, temat przycichł czy mi sie wydaje, co z seriami Planeta Organica, Babuszka Agafia i innymi?

Nadal warte uwagi?
Nie


Spróbowałam maski do włosów So bio etic, zapowiada się super
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 17:53   #3397
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;60219651]Potwierdzam- lniany dżersej wystarczy uformować po praniu i nie trzeba potem prasować http://shop.mango.com/PL/p0/kobieta/...1057017_01&n=1 [/QUOTE]


oooooooo ta granatowa kcem ja, kcem ja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 18:02   #3398
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Wow, super kolekcja , choć mnie tak nie ciągnie do mydeł w kostce Cóż to za mydełka u góry ze zwierzakami ?
dziękuję

to mydełka od:
http://www.primalelements.com/

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ładny zbiór nie miałam chyba żadnego, jak raczej obracam się w utartych szlakach mydlanych .
dziękuję

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Śliczności
dziękuję

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ten zwykly tak, ale dzianina jest taka sama jak przed praniem
ma sukienkach mam napisa "100% len", więc co to w końcu jest, len czy nie len gniecie się strasznie, aż mam czasem dość
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 18:25   #3399
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ma sukienkach mam napisa "100% len", więc co to w końcu jest, len czy nie len gniecie się strasznie, aż mam czasem dość
Też mnie to zastanawia. Moim zdaniem jeśli się nie mnie, to musi zawierać domieszki jakiegoś innego materiału, typu lycra, elasten, stretch, wiskoza itp, ale możliwe, że o czymś nie wiem. Nie jestem technologiem w dziedzinie tkanin. Czasem na bluzkach bawełnianych pisze, że coś jest 100% cotton, a to ściema, bo nie dość, że się nie mnie, to jeszcze się rozciąga, tak samo jak na takich na których jest napisane np. 95% cotton, 5% elasten.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-11 o 18:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 18:38   #3400
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość

Dobre są te mydła Luxe+Luxe? Oglądałam w TkMaxx ale jakoś nie przemówiły do mnie.


Tak, to mydła z Kanady od https://www.dotandlil.com/
Przyjemniaczki. Szkoda, że nie wzięłaś

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia. Moim zdaniem jeśli się nie mnie, to musi zawierać domieszki jakiegoś innego materiału, typu lycra, elasten, stretch, wiskoza itp, ale możliwe, że o czymś nie wiem. Nie jestem technologiem w dziedzinie tkanin. Czasem na bluzkach bawełnianych pisze, że coś jest 100% cotton, a to ściema, bo nie dość, że się nie mnie, to jeszcze się rozciąga, tak samo jak na takich na których jest napisane np. 95% cotton, 5% elasten.
ja już nie mam sił do tych naciągaczy na każdym kroku
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 18:43   #3401
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Co do tych tkanin, to trzeba bardzo uważać. Nieraz trudno mi było odróżnić bawełnę od poliestru, sprzedawca wciska że bawełna, bo tak na metce jest. Dopiero jak przyszłam do domu, obejrzałam, ubrałam, to widzę, jakie mi dziadostwo wcisnęli. Po jednym praniu zmechacone, gryzie w ciało. do wyrzucenia.

Dziewczyny kupiłam płyn micelarny Biolaven, przyszłam do domu, patrzę na datę ważności a tam czerwiec, za miesiąc nie dam rady zużyć płynu. Zapach ma cudowny, jak tak pachnie cała seria to jestem na Tak. Tyle, że trzeba patrzeć na daty w sklepie, a Vianek ma jeszcze gorzej, bo kosmetyki ważne 3 miesiąc od otwarcia, jest mobilizacja, aby używać.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-05-11 o 18:46
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 18:54   #3402
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Moje gorące nowości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04214.jpg (203,5 KB, 58 załadowań)
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 19:01   #3403
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
oooooooo ta granatowa kcem ja, kcem ja
Nie cierpię prasować, ale dla tradycyjnego lnu robię wyjątek; na szczęście od jakiegoś czasu istnieje ten lniany dżersej- dla mnie super
A ostatnio kupiłam taką https://www.zalando.pl/opus-sophinch...1d049-k12.html i chociaż nie jest to len, to super jakość i też po praniu wystarczy ładnie rozwiesić i nadaje się od razu do założenia
Sorry za offtop
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 19:01   #3404
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Co do tych tkanin, to trzeba bardzo uważać. Nieraz trudno mi było odróżnić bawełnę od poliestru, sprzedawca wciska że bawełna, bo tak na metce jest. Dopiero jak przyszłam do domu, obejrzałam, ubrałam, to widzę, jakie mi dziadostwo wcisnęli. Po jednym praniu zmechacone, gryzie w ciało. do wyrzucenia.

Dziewczyny kupiłam płyn micelarny Biolaven, przyszłam do domu, patrzę na datę ważności a tam czerwiec, za miesiąc nie dam rady zużyć płynu. Zapach ma cudowny, jak tak pachnie cała seria to jestem na Tak. Tyle, że trzeba patrzeć na daty w sklepie, a Vianek ma jeszcze gorzej, bo kosmetyki ważne 3 miesiąc od otwarcia, jest mobilizacja, aby używać.
Te płyny Sylveco i jej marek ogólnie nie mają zbyt długich terminów, chyba rok od produkcji to najdłuższe. Mój olejek Vianek mam otwarty dłużej niż 3 miesiące, ale jest tak wydajny, że jeszcze z 3 kolejne będę używać, może się nie zepsuje, na razie jest ok.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Moje gorące nowości
No, no Koniecznie napisz o nich opinie Sama się zastanawiałam nad kremem do rak którymś od Florame, ale odpuściłam, bo na lato nie potrzebuję.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 20:10   #3405
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mam poprzednią wersję. Moim zdaniem opakowanie zmienili na minus. Cena x2. Nie wiadomo jaka jest pojemność? Brakuje informacji, który kolor jest odpowiednikiem poprzedniego.
No właśnie nie ma żadnej informacji jaka jest pojemność, co też mnie zdziwiło. Chyba najlepiej by było do nich napisać z tym zapytaniem. Nie pamiętam ceny poprzednika, ale ta 48zł faktycznie jest spora Opakowanie przypomina mi kamuflaż z Catrice
Ja do testów wybrałam odcień najjaśniejszy 00, choć sama się wahałam, bo nie wiem, czy nie będzie za jasny

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gratulacje
Dziękuję Też się bardzo cieszę. Nie wiem jeszcze czy to będzie pełnowymiarowe opakowanie, czy próbka, ale i tak jestem
Mam nadzieję, że się sprawdzi, bo właśnie jestem na etapie zakupu naturalnego korektora
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2016-05-11 o 20:12
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 20:10   #3406
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

No, no Koniecznie napisz o nich opinie Sama się zastanawiałam nad kremem do rak którymś od Florame, ale odpuściłam, bo na lato nie potrzebuję.


U mnie kremy do rąk idą jak woda, i się nawet zastanawiam nad dokupieniem jeszcze kilku sztuk Florame, bo pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jeszcze się nad tym zastanowię.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 20:24   #3407
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


U mnie kremy do rąk idą jak woda, i się nawet zastanawiam nad dokupieniem jeszcze kilku sztuk Florame, bo pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jeszcze się nad tym zastanowię.
Mnie ostatnio zachwycił krem do rąk Bjobj z oliwką. Przepiękny świeży zapach, który długo się utrzymuje, dobrze nawilża, lekko natłuszcza, nie zostawiając przy tym tłustej warstwy. Idealny krem na lato
Akurat dostałam dwie próbki tego kremu, ale na pewno skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 20:33   #3408
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
No właśnie nie ma żadnej informacji jaka jest pojemność, co też mnie zdziwiło. Chyba najlepiej by było do nich napisać z tym zapytaniem. Nie pamiętam ceny poprzednika, ale ta 48zł faktycznie jest spora Opakowanie przypomina mi kamuflaż z Catrice
Ja do testów wybrałam odcień najjaśniejszy 00, choć sama się wahałam, bo nie wiem, czy nie będzie za jasny

Dziękuję Też się bardzo cieszę. Nie wiem jeszcze czy to będzie pełnowymiarowe opakowanie, czy próbka, ale i tak jestem
Mam nadzieję, że się sprawdzi, bo właśnie jestem na etapie zakupu naturalnego korektora
Mam nadzieję, że nie będzie za jasny, chociaż jakbym miała kupować w ciemno i to w okresie wiosenno-letnim, to miałabym dylemat między 0, a 1, w sumie to nawet nie wiadomo, w jakie tony wpadają.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


U mnie kremy do rąk idą jak woda, i się nawet zastanawiam nad dokupieniem jeszcze kilku sztuk Florame, bo pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jeszcze się nad tym zastanowię.


Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio zachwycił krem do rąk Bjobj z oliwką. Przepiękny świeży zapach, który długo się utrzymuje, dobrze nawilża, lekko natłuszcza, nie zostawiając przy tym tłustej warstwy. Idealny krem na lato
Akurat dostałam dwie próbki tego kremu, ale na pewno skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie
Dobrze wiedzieć, ja na razie jestem zaciekawiona marką Bjobj, kiedyś kupiłam tej firmy kosmetyki dziecięce na prezent kuzynce z okazji "pępkowego" i ponoć okazały się świetne. Teraz mam odżywkę z oliwą i zapowiada się, że będzie moim hitem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 08:04   #3409
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Jestem całkowicie zielona w temacie naturalnych kosmetyków, oczywiście wiem na co zwracać uwagę jeśli chodzi o skład, ale mogę prosić o polecenie czegoś na początek, jakąś konkretną firmę wartą uwagi, od czegoś muszę zacząć
Naczytałam się wielu opinii na temat wcześniej wspomnianych przeze mnie kosmetyków rosyjskich, widzę ze nie wzbudzają już tak dużego zainteresowania, wiec proszę Was o wskazówki

Dodam tylko, że mam suchą skórę twarzy i bardzo wrażliwa skórę głowy.
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 11:00   #3410
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja nie potrzebuje teraz kremu do rąk, uwielbiam smarować dłonie masłem do ciała Pat&Rub w wersji relaksujące. Pewnie kremy do rąk z tej marki są super, ale jednak nie na tyle, aby kupowała coś osobnego do dłoni.

Moje zakupy
Odżywki: Vianek z serii nawilżającej (dość lekka odżywka, ale ładnie wygładza) i Bielenda (z tej nowej linii do włosów, skład jak na odżywkę super, dużo olejków w składzie, jeszcze nie próbowałam),
Biolaven Płyn micelarny (już go chwalę, chyba jednak szybko mi pójdzie ze zużyciem)
Vianek Maseczka Peeling do twarzy z serii odżywczej (wczoraj użyłam na wieczór i jestem zadowolona, super maseczka, delikatny peeling z lnu, do mojej przesuszonej cery akurat, nie pozostawia tłustej warstwy, piękny zapach, można używać często, w ramach wieczornego oczyszczania, bo peelinguje raczej malutko).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13167327_597196693790479_1252781293_n.jpg (100,0 KB, 19 załadowań)
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 12:47   #3411
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Jestem całkowicie zielona w temacie naturalnych kosmetyków, oczywiście wiem na co zwracać uwagę jeśli chodzi o skład, ale mogę prosić o polecenie czegoś na początek, jakąś konkretną firmę wartą uwagi, od czegoś muszę zacząć
Naczytałam się wielu opinii na temat wcześniej wspomnianych przeze mnie kosmetyków rosyjskich, widzę ze nie wzbudzają już tak dużego zainteresowania, wiec proszę Was o wskazówki

Dodam tylko, że mam suchą skórę twarzy i bardzo wrażliwa skórę głowy.
Ja bym Ci radziła na początek popróbować tego, co jest najłatwiej dostępne, czyli polskie marki Sylveco, Biolaven i Vianek. Te trzy marki pochodzą od jednego producenta, a produkty możesz już dostać w sporej ilości aptek, sklepików eko lub przez internet.
Jedyne czego Ci od siebie nie polecam, jeśli chodzi o szampony, to Sylveco szampon pszeniczno- owsiany, u mnie się nie sprawdził, ale już jego brat - balsam do włosów z betuliną ma sporo dobrych opinii, choć ja osobiście się nie wypowiem, bo jego nie używałam Co do kremu do skóry suchej mogłabyś spróbować tych z Vianek z serii nawilżającej lub odżywczej, akurat one przeznaczone są do skóry suchej.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 13:27   #3412
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Moje gorące nowości

gdzie kupujesz Florame? Na ich stronie nic nie zostało... to prawda, że nie będzie ich już w Pl?

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
No właśnie nie ma żadnej informacji jaka jest pojemność, co też mnie zdziwiło. Chyba najlepiej by było do nich napisać z tym zapytaniem. Nie pamiętam ceny poprzednika, ale ta 48zł faktycznie jest spora Opakowanie przypomina mi kamuflaż z Catrice
Ja do testów wybrałam odcień najjaśniejszy 00, choć sama się wahałam, bo nie wiem, czy nie będzie za jasny

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------


Dziękuję Też się bardzo cieszę. Nie wiem jeszcze czy to będzie pełnowymiarowe opakowanie, czy próbka, ale i tak jestem
Mam nadzieję, że się sprawdzi, bo właśnie jestem na etapie zakupu naturalnego korektora

Poprzedni kosztował 30zł i był w pięknym opakowaniu z lusterkiem. Mam jeszcze resztki.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja nie potrzebuje teraz kremu do rąk, uwielbiam smarować dłonie masłem do ciała Pat&Rub w wersji relaksujące. Pewnie kremy do rąk z tej marki są super, ale jednak nie na tyle, aby kupowała coś osobnego do dłoni.

Moje zakupy
Odżywki: Vianek z serii nawilżającej (dość lekka odżywka, ale ładnie wygładza) i Bielenda (z tej nowej linii do włosów, skład jak na odżywkę super, dużo olejków w składzie, jeszcze nie próbowałam),
Biolaven Płyn micelarny (już go chwalę, chyba jednak szybko mi pójdzie ze zużyciem)
Vianek Maseczka Peeling do twarzy z serii odżywczej (wczoraj użyłam na wieczór i jestem zadowolona, super maseczka, delikatny peeling z lnu, do mojej przesuszonej cery akurat, nie pozostawia tłustej warstwy, piękny zapach, można używać często, w ramach wieczornego oczyszczania, bo peelinguje raczej malutko).


Długo opierałam się kosmetykom P&R (pewnie przez Kingę, która jakoś działa mi na uzębienie ). Ostatnio uległam i kupiłam tonik. I wszystko mi się w nim podoba: skład, działanie, opakowanie jest super.
Czaje się na cos z serii aox - jak będzie jakieś super promo
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 13:48   #3413
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

ma sukienkach mam napisa "100% len", więc co to w końcu jest, len czy nie len gniecie się strasznie, aż mam czasem dość
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia. Moim zdaniem jeśli się nie mnie, to musi zawierać domieszki jakiegoś innego materiału, typu lycra, elasten, stretch, wiskoza itp, ale możliwe, że o czymś nie wiem. Nie jestem technologiem w dziedzinie tkanin. Czasem na bluzkach bawełnianych pisze, że coś jest 100% cotton, a to ściema, bo nie dość, że się nie mnie, to jeszcze się rozciąga, tak samo jak na takich na których jest napisane np. 95% cotton, 5% elasten.
Wszystko zalezy od rodzaju splotu tkaniny. tak samo jest np z bawelna. mamy dzersej i mamy bawelne tkana jak np koszulowe bluzki. Dzersej jak dobrze sie strzepnie i rozwiesi nie trzeba prasowac, a ta koszulowa tkanine trzeba wyprasowac bo i tak bedzie wymiete. To samo z lnem.
Nawet wiskoza moze byc rozna. Mam dzersejowe bluzki z wiskozy i mam bluzke tkana jak wlasnie koszule. Bluzka jest sliska, przypomina troche jedwab. Mam nawet tunike z wiskozy, ktora nazywa sie zorzeta(zorrzeta? nie wiem jake rz) i ta przypomina polyester.
Nawet jedwab moze byc cienki delikatne matowy lub z polyskiem, a moze byc tkany gesto i wygladac jak polyester.
Z jednego wlokna mozna wykonac rozne tkaniny , ktore roznie sie zachowuja

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;60225706]Nie cierpię prasować, ale dla tradycyjnego lnu robię wyjątek; na szczęście od jakiegoś czasu istnieje ten lniany dżersej- dla mnie super
A ostatnio kupiłam taką https://www.zalando.pl/opus-sophinch...1d049-k12.html i chociaż nie jest to len, to super jakość i też po praniu wystarczy ładnie rozwiesić i nadaje się od razu do założenia
Sorry za offtop [/QUOTE]

Tez uwielbiam takie wiskozowe bluzki, sa przewiewniejsze od bawelny w upaly, ale zeby nie bylo ze psiocze na bawelne. Bardzo fajna jest bawelna taka wymietolona. Rok temu kupilam w Aldi Süd tego typu bluzki

https://www.aldi-sued.de/de/angebote...merbluse-1705/

(jak widac znow beda) i bylam przezadowolona. Po praniu skrecilam je zeby to zmietolenie bardziej utrwalic, wiec prasowanie odpada i jakos takie tez przewiewniejsze, od typowych bluzek bawelnianych dzersejowych. Nawet jak mialam jakas o luzniejszym kroju to i tak w upaly bylo mi lepiej w tych z crash efektem. Planuje w tym roku jeszcze ze dwie zakupic
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 14:30   #3414
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
gdzie kupujesz Florame? Na ich stronie nic nie zostało... to prawda, że nie będzie ich już w Pl?




Poprzedni kosztował 30zł i był w pięknym opakowaniu z lusterkiem. Mam jeszcze resztki.





Długo opierałam się kosmetykom P&R (pewnie przez Kingę, która jakoś działa mi na uzębienie ). Ostatnio uległam i kupiłam tonik. I wszystko mi się w nim podoba: skład, działanie, opakowanie jest super.
Czaje się na cos z serii aox - jak będzie jakieś super promo
Czytałam dużo dobrych opinii o tonikach Pat&Rub. W tej chwili jestem nastawiona na hydrolaty, choć kto wie, może w przyszłości się skuszę.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 15:02   #3415
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Ja bym Ci radziła na początek popróbować tego, co jest najłatwiej dostępne, czyli polskie marki Sylveco, Biolaven i Vianek. Te trzy marki pochodzą od jednego producenta, a produkty możesz już dostać w sporej ilości aptek, sklepików eko lub przez internet.
Jedyne czego Ci od siebie nie polecam, jeśli chodzi o szampony, to Sylveco szampon pszeniczno- owsiany, u mnie się nie sprawdził, ale już jego brat - balsam do włosów z betuliną ma sporo dobrych opinii, choć ja osobiście się nie wypowiem, bo jego nie używałam Co do kremu do skóry suchej mogłabyś spróbować tych z Vianek z serii nawilżającej lub odżywczej, akurat one przeznaczone są do skóry suchej.
Jak to generalnie każdy stwierdzi każdy kosmetyk trzeba sprawdzić na sobie. Bo ja naprzykład jestem bardzo zadowolona z balsamu z betulina jak i pszeniczno-owsianego szamponu Sylveco.

Krem do rąk Vianek niebieski jest naprawde fajny
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 17:29   #3416
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Jak to generalnie każdy stwierdzi każdy kosmetyk trzeba sprawdzić na sobie. Bo ja naprzykład jestem bardzo zadowolona z balsamu z betulina jak i pszeniczno-owsianego szamponu Sylveco.

Krem do rąk Vianek niebieski jest naprawde fajny
Zgadzam się z tym Napisałam tylko swoje zdanie, co polecam, a co nie, a też mam wrażliwą skórę głowy i ten szampon mi nie przypasował, ani dla skóry głowy, ani dla włosów. Wysuszał mi włosy, były matowe, bez objętości. Takie zdanie o tym szamponie miałam nie tylko ja, ale również 2 inne osoby, które go używały, a z tą opinią nie każdy musi się zgadzać
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 18:02   #3417
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
gdzie kupujesz Florame? Na ich stronie nic nie zostało... to prawda, że nie będzie ich już w Pl?
kupiłam na ich stronie, jak jeszcze dużo było. Tak, nie będzie Florame już w Polsce

kornelia, gratuluję Pixie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 10:22   #3418
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

polećcie coś proszę na tzw. zapalenie mieszków włosowych (nieustanna gęsia skórka na udach)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 12:36   #3419
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
kupiłam na ich stronie, jak jeszcze dużo było. Tak, nie będzie Florame już w Polsce

kornelia, gratuluję Pixie
Dziękuję Czekam i czekam na tą przesyłkę, mam nadzieje, że niedługo zawita


Kupiłam wczoraj w Douglasie tonik żelowy z kwasem migdałowym Norel, akurat mieli 20% zniżki na wszystko i chyba będę musiała znów powrócić do kwasów, bo nie minęły dwa tygodnie od zakończenia stosowania zielonego serum Bielendy, a mnie już coś znowu zapycha Myślałam, że efekt po stosowaniu tego serum będzie dłuższy, niestety, takie uroki problematycznej cery

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
polećcie coś proszę na tzw. zapalenie mieszków włosowych (nieustanna gęsia skórka na udach)
Słyszałam, że Pilarix często jest chwalony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26907,pilarix.html
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2016-05-13 o 12:30
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 13:20   #3420
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Jestem całkowicie zielona w temacie naturalnych kosmetyków, oczywiście wiem na co zwracać uwagę jeśli chodzi o skład, ale mogę prosić o polecenie czegoś na początek, jakąś konkretną firmę wartą uwagi, od czegoś muszę zacząć
(...)
Dodam tylko, że mam suchą skórę twarzy i bardzo wrażliwa skórę głowy.
Ja także polecam Sylveco. Miałam sporo próbek ich produktów, a teraz kupiłam kilka rzeczy pełnowymiarowych. Ze skórą głowy też mam ostatnio problem i balsam do włosów z betuliną ładnie na nią podziałał.
Kremy do twarzy tej firmy akurat nie przypadły mi do gustu.
Bardzo fajna jest ich oliwka z serii dziecięcej, sama używam po kąpieli. Do twarzy mam jeszcze arnikowe mleczko oczyszczające i też fajnie łagodzi, przy suchej cerze. Miałam próbki ziołowych żeli do twarzy, ale pachniały moim zdaniem zbyt mocno.
Bardzo mocny jest peeling z korundem, porządne ścieranie.
Polecam ich dermokonsultacje (http://sylveco.pl/firma-sylveco/aktu...rmokonsultacje ), na stronie jest lista gdzie się aktualnie odbywają. Konsultantka coś doradzi i obsypie próbkami, dzięki czemu można poznać wiele ich produktów.
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.