Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-08-21, 19:56   #1981
gabi1234
Zakorzenienie

Dot.: O włosy nadal dbamy, jeszcze trochę gadamy i nową część zakładamy- część XXXIV

witam,
może mi się udawkręcić w wasz wątek, a może mnie nie przyjmiecie
chętnie pobędę z wami,podszkolę się w pielęgnacji włosów, choć ich kondycja jest coraz lepsza,dzieki olejowaniu, wcierkom i biotebalowi
Stary 2016-08-21, 20:11   #1982
Scarrabeo
Zakorzenienie

Dot.: O włosy nadal dbamy, jeszcze trochę gadamy i nową część zakładamy- część XXXIV

Cytat:
Napisane przez patka3008 Pokaż wiadomość
Scar ale masz dobrze z tym urlopem ja zastanawiam się co nałożyć dzisiaj na włosy
Cytat:
Napisane przez Kaveri Pokaż wiadomość
Scarrabeo, jak ja Ci zazdroszczę urlopu! U mnie jakiś brak weny jeśli chodzi o włosy

Nie ma już czego zazdrościć,może i urlopy są fajne, ale co się człowiek nacierpi, gdy wróci! Jestem zdania, że ustawowo powinna przysługiwać jakaś ochronka po przyjściu z urlopu, żeby mieć szansę jakoś się ogarnąć, bo człowiek taki rozmemłany.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Ja nie musze nosić ze sobą ładowarki naładuje w domu i na dwa dni jest spokój.
Ja codziennie oleju i maski nie daje bo by mnie obciążyło koncertowo.
Nie nosisz, bo ładujesz w domu. Ona wychodzi z domu z telefonem, który jedzie już na oparach, a potem ma wielki zonk.

Ja z moimi włosami mogę już wszystko. Rozjaśnianie i minimalna pielęgnacja przez ostatnie pół roku zrobiły swoje i w sumie nawet mi to na rękę, bo nie ma ryzyka, że do roboty pójdę ze smalcem na głowie.

No i właśnie, po tygodniu urlopu jestem bogatsza o nowe doświadczenia.
1. Balsam na łopianowym propolisie: 1/10. Dokładniej to +1 za działanie, -9 za smród, który zostaje na włosach do następnego mycia.
2. Kallos czekoladowy: 8/10, jest super.
3. Olej konopny: 10/10 na włosy i nawet na mordałę też.
4. Mama jako fryzjer: 11/10.
5. Włosy do ramion: + 10 minut do długości spania.
Scarrabeo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 13:44   #1983
miranda122
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też mam problem z wypadaniem, po raz pierwszy odkąd biorę tabletki anty, ale pewnie wychodzi dopiero teraz maturalny stres, przyplątała mi się anemia, niedobór żelaza, w pracy jestem zajechana, więc czekam po prostu na lepszy czas.

Jak ładnie wątek się ożywił 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musiałabym zrobić jakieś badania, bo zaraz zostanę łysa

Blog

miranda122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 15:15   #1984
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
witam,
chętnie pobędę z wami,podszkolę się w pielęgnacji włosów, choć ich kondycja jest coraz lepsza,dzieki olejowaniu, wcierkom i biotebalowi
Owszem, hejka tyle ze ostatnio niewiele tu piszemy.

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
1. Balsam na łopianowym propolisie: 1/10. Dokładniej to +1 za działanie, -9 za smród, który zostaje na włosach do następnego mycia.
Olej konopny ja tez na duży plus wspominam choć zapach miał trochę męczący. Ale po zmyciu było piknie.
Nie miałam jeszcze chyba żadnego czekoladowego kosmetyku do wlosow to mi daje apetyt na wypróbowanie odzywki Faith in Nature czekoladowej. A moze i szamponu

Cytat:
Napisane przez miranda122 Pokaż wiadomość
U licha, ja sie ciesze ze moje wypadanie jest w normie.
Szoruj do lekarza zatem
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 16:06   #1985
Kaveri
Spaceroholiczka

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co robić z włosami. Urosły sporo ale końcówki są w średniej kondycji. Olejuje, maseczkuje, nie prostuje, nie susze, używam sylikonowych serów a one i tak najlepiej wyglądają tylko po rypaczu :x

Skoro końcówki są kiepskie, to je ściąć i od razu włosy będą lepiej wyglądały
Cytat:
Napisane przez edytah10 Pokaż wiadomość
U mnie jutro już rypacz obowiązkowo, może nawet z sodą oczyszczoną. Zastanawiałam się, głupia, co mi się te włosy nie chcą układać, matowe jakieś, wczoraj i dziś musiałam na nie nałożyć tonę serum silikonowego i olejku, żeby je wygładzić (co i tak niewiele pomogło). Więc jutro zestaw full opcja, rypacz + maska + odżywka d/s + serum i wcierka przed myciem
U mnie rypacz jest codziennie, ale czasem i tym potrafię nie domyć włosów...
Cytat:
witam,
Przyjmiemy każdego

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość

Nie ma już czego zazdrościć,może i urlopy są fajne, ale co się człowiek nacierpi, gdy wróci! Jestem zdania, że ustawowo powinna przysługiwać jakaś ochronka po przyjściu z urlopu, żeby mieć szansę jakoś się ogarnąć, bo człowiek taki rozmemłany.

Ja z moimi włosami mogę już wszystko. Rozjaśnianie i minimalna pielęgnacja przez ostatnie pół roku zrobiły swoje i w sumie nawet mi to na rękę, bo nie ma ryzyka, że do roboty pójdę ze smalcem na głowie.

A ja takiego problemu nie mam, nie czuję się rozmemłana, bo u mnie dzieje się ono to samo

Jaka ocena! U mnie 10/10 ma olejowy Garnier, którego już nie mam, 9/10 Alpecin i Ketoxin, a olej to tylko w moim przypadku święte trio - oliwa, palmowy, sezamowy.
Cytat:
Napisane przez miranda122 Pokaż wiadomość
Stres związany z wypadaniem jeszcze napędza wypadanie

Też planuję dziś sobie zrobić coś z włosami na bogato. Będzie olej z orzeszków ziemnych nałożony na maskę Avonu z marakują, arganowy Romantic, mycie Alpecinem, d/s Kallos mleczny, b/s Joanna z pokrzywą, a na końce olejek Biosilk marakują.
23.06.2010

INSTAGRAM

Kaveri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 17:29   #1986
gabi1234
Zakorzenienie

Cytat:

U mnie rypacz jest codziennie, ale czasem i tym potrafię nie domyć włosów...

Przyjmiemy każdego

A.

co to jest ten rypacz? sama nazwa juz mi robi dobrze
Cytat:
Owszem, hejka tyle ze ostatnio niewiele tu piszemy.

U licha, ja sie ciesze ze moje wypadanie jest w normie.
Szoruj do lekarza zatem
na puszenie wlosow jaki olej najbardziej polecacie?
Stary 2016-08-23, 18:22   #1987
malenka5
Przyczajenie

Witam. Mam do Was Kochane Włosomaniaczki jedno pytanie. Wczoraj wyczytalam w internecie o balsamowaniu/kremowaniu włosów. Chciałam wypróbowac i uzylam takich balsamow jakie mialam pod ręką. A konkretnie: <br />
-balsam do ciala Avon Naturals Body Care jogurtowy. Jego skład to: aqua, mineral oil, glycerin, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, dimethicone, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, parfum, pheneoxyethanol, cetyl alcohol, methylparaben, carbomer, potassium hydrixide, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, butyrospermum parkii (shea) butter, tocopheryl acetate, yogurt powder, ascorbic acid.<br />
-Garnier Body nawilzenie 7 dni z l-bifidus i aloesem. Skład: aqua/water, glycerin, alcohol denat, paraffinum liquidum/ mineral oil, cetearyl alcohol, elaeis guineensis oil/palm oil, aloe barbadensis/ aloe barbadensis leaf juice, benzyl salicylate, bifida ferment lysate, caprylyl glycol, carbomer, citral, dimethicone, glyceryl stearate,linalool, palmitic acid, peg-100 steaeate, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearic acid, xanthan gum, zinc gluconate, parfum. <br />
Zmieszlam je i dalam na to olejek alterra. Powiem szczerze że efekty są super. Wlosy dociążone, blyszczące, mniej widocznych rozdwojonych końcówek. Ale czy te balsamy na dłuższą mete nie zaszkodzą? <br />
Mam jeszcze balsam do ciala Nivea Baby. Sklad: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, cetyl alcohol, glyceryl stearate, tilia cordata flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, polyglyceryl-3 disterate, sodium carbomer, caprylyl glycol, piroctone olamine, phenoxyethanol, parfum.<br />
Jak myślicie? Czy którykolwiek z nich się nadaje na wlosy? Liczę na szybką odpowiedź :-*

malenka5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 05:59   #1988
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:

co to jest ten rypacz? sama nazwa juz mi robi dobrze

na puszenie wlosow jaki olej najbardziej polecacie?
Koleżanka ma nieprzyzwoita wyobraźnie pasuje do tego watku.
Rypacz- szampon z SLES do oczyszczania, np. Barwa.

Cytat:
Napisane przez malenka5 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do Was Kochane Włosomaniaczki jedno pytanie. Wczoraj wyczytalam w internecie o balsamowaniu/kremowaniu włosów.]
Jaki sens pytać o to samo na kilku wątkach ? Przecież juz ci dziewczyny odpowiedziały .
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 07:00   #1989
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malenka5 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do Was Kochane Włosomaniaczki jedno pytanie. Wczoraj wyczytalam w internecie o balsamowaniu/kremowaniu włosów. Chciałam wypróbowac i uzylam takich balsamow jakie mialam pod ręką. A konkretnie: <br />
-balsam do ciala Avon Naturals Body Care jogurtowy. Jego skład to: aqua, mineral oil, glycerin, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, dimethicone, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, parfum, pheneoxyethanol, cetyl alcohol, methylparaben, carbomer, potassium hydrixide, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, butyrospermum parkii (shea) butter, tocopheryl acetate, yogurt powder, ascorbic acid.<br />
-Garnier Body nawilzenie 7 dni z l-bifidus i aloesem. Skład: aqua/water, glycerin, alcohol denat, paraffinum liquidum/ mineral oil, cetearyl alcohol, elaeis guineensis oil/palm oil, aloe barbadensis/ aloe barbadensis leaf juice, benzyl salicylate, bifida ferment lysate, caprylyl glycol, carbomer, citral, dimethicone, glyceryl stearate,linalool, palmitic acid, peg-100 steaeate, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearic acid, xanthan gum, zinc gluconate, parfum. <br />
Zmieszlam je i dalam na to olejek alterra. Powiem szczerze że efekty są super. Wlosy dociążone, blyszczące, mniej widocznych rozdwojonych końcówek. Ale czy te balsamy na dłuższą mete nie zaszkodzą? <br />
Mam jeszcze balsam do ciala Nivea Baby. Sklad: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, cetyl alcohol, glyceryl stearate, tilia cordata flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, polyglyceryl-3 disterate, sodium carbomer, caprylyl glycol, piroctone olamine, phenoxyethanol, parfum.<br />
Jak myślicie? Czy którykolwiek z nich się nadaje na wlosy? Liczę na szybką odpowiedź :-*

Jedynie środkowego bym nie używała, trochę za dużo etanolu. Pozostałe dwa - sporo filmformerów, ale jeśli Twoje włosy np. lubią parafinę (jak moje), to możesz się bardzo pozytywnie zaskoczyć. Testuj!
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 09:47   #1990
malenka5
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Jedynie środkowego bym nie używała, trochę za dużo etanolu. Pozostałe dwa - sporo filmformerów, ale jeśli Twoje włosy np. lubią parafinę (jak moje), to możesz się bardzo pozytywnie zaskoczyć. Testuj!
No właśnie moje włosy stały się błyszczące, dociążone, miękkie i lejące. Aż się zdziwiłam 😄. Tylko musialam zapytac tutaj bo boje się że może przy nadmiernym uzytkowaniu tych balsamow zaszkodze swim wlosom :-(

malenka5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 11:32   #1991
Kaveri
Spaceroholiczka

Cytat:
Koleżanka chyba lubi też baty, bo nie przeczytała pierwszego posta.
23.06.2010

INSTAGRAM

Stary 2016-08-24, 13:07   #1992
kascysko
Zakorzenienie

Witam się po pozbyciu się 10 cm kłaczy
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 13:32   #1993
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Cytat:
10 na prosto czy w skręcie?
Stary 2016-08-24, 15:54   #1994
_Angelina_
Zadomowienie

witam
rypacz hehe ja na chwilę obecna trochę się ich boję ale kiedy byłam w Polsce i moje włosy tak nie marudziły jak teraz to barzdo sie z rypaczem lubilismy

kremowanie włosów hm chyba kiedys Isanę kakaową tak stosowałam. Teraz się boję cokolwiek z włosami zrobić, żeby nie przetłuścić ich jeszcze bardziej.
Póki co..oliwa z iliwek
Stary 2016-08-24, 16:38   #1995
ikaxd16
Raczkowanie

A moje włosy po oliwie z oliwek zestawionej na noc, zemuglowanej maską Bioetika (30min) i zmytej szamponem Bambino wyglądają jak z reklamy. Ostatnio chyba przesadziłam z sylikonowym serum. Od dłuższego czasu nakładałam dwie pompki na mokre włosy a później kolejne dwie na suche. Może dlatego włosy przechodzą kryzys.

ikaxd16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 16:55   #1996
_Angelina_
Zadomowienie

ooł może przy zbliżającym się weekendzie zostawię na noc tę oliwę
w tygodniu nistety nie wyobrażam sobie wstawac wczesniej o godz ( tzn o 4 ) i zmywać olej ;/
nakładasz olej + odzywka ? ja kupiłam sobie tutaj herbal essences hello hydration..mam nadzieję, że się nada. chociaż mam jakieś mieszane uczucia, żeby zostawiać odżywkę na całą noc hmm. Zazwyczaj kładę ją na olej przed myciem ( jakieś 15-20 minut
Stary 2016-08-24, 18:28   #1997
ikaxd16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ooł może przy zbliżającym się weekendzie zostawię na noc tę oliwę
w tygodniu nistety nie wyobrażam sobie wstawac wczesniej o godz ( tzn o 4 ) i zmywać olej ;/
nakładasz olej + odzywka ? ja kupiłam sobie tutaj herbal essences hello hydration..mam nadzieję, że się nada. chociaż mam jakieś mieszane uczucia, żeby zostawiać odżywkę na całą noc hmm. Zazwyczaj kładę ją na olej przed myciem ( jakieś 15-20 minut
Nieee nie. Olej zostawiam na noc. Rano mocze włosy, nakładam na nie maske/odżywkę na 20-30min i później zmywam to szamponem. Łatwiej mi domyć w ten sposób olej z włosów. I włosy nie są obciążone, nie przetłuszczają sie tak szybko

Stary 2016-08-25, 08:04   #1998
edytah10
Wtajemniczenie

GG do edytah10

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
witam
rypacz hehe ja na chwilę obecna trochę się ich boję ale kiedy byłam w Polsce i moje włosy tak nie marudziły jak teraz to barzdo sie z rypaczem lubilismy

kremowanie włosów hm chyba kiedys Isanę kakaową tak stosowałam. Teraz się boję cokolwiek z włosami zrobić, żeby nie przetłuścić ich jeszcze bardziej.
Póki co..oliwa z iliwek
O tak.. Oliwa z oliwek robiła mi cuda
edytah10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 17:34   #1999
_Angelina_
Zadomowienie

jedyne co mogę stosowac to właśnie oliwa.
niedługo moja koleżanka będzi mi robiła paczę z Polski, mam zamiar zrobic liste kosmetyków.Myślę nad waxem - co by wcierać w skalp, szampony ziołowe i jakieś oleje , tylko nie wiem co moje włosy raczą przyjąć a czego nie eh
Stary 2016-08-27, 09:09   #2000
edytah10
Wtajemniczenie

GG do edytah10

Nałożyłam w środę na noc olej Wellness&Beauty (nigdy nie pamiętam co to, ale już wycofane Scar wie ) i nie zdołałam zmyć go w czwartek, więc zrobiłam to w środę. Nigdy więcej
Dzisiaj wjeżdża oliwa z oliwek.
Stary 2016-08-29, 06:19   #2001
gabi1234
Zakorzenienie

Cytat:

Jaki sens pytać o to samo na kilku wątkach ? Przecież juz ci dziewczyny odpowiedziały .
no to prawdaa jakże
dziękuję
Cytat:
Koleżanka chyba lubi też baty, bo nie przeczytała pierwszego posta.
oj tam oj tam przyznam się bez bicia że nie przeczytała

ja uwielbiam kłaść na włosy każdy olej jaki mam pod ręką - obecnie wykańczam lniany i z winogron....czasem mieszam kilka
włosy nie są obciążone etc są fajne bym rzekła

Cytat:
Stary 2016-08-29, 09:14   #2002
cola201
Rozeznanie

Wszelkie oleje i olejki przetłuszczają mi włosy i powodują że łupież powraca lub mocno się nasila... Szukałam wielu sposobów aby zwalczyć łupież, nie mieć tłustych włosów zaraz po umyciu oraz by włosy miały wygląd zdrowych i gładkich- a nie suchych połamanych i zucinanych....

1. Po wypróbowaniu bardzo dużej szamponów, odżywek i masek znalazłam ten idealny! Babcia Agafia - dziegciowy szampon przeciwłupieżowy. Szukałam rosyjskich kosmetyków w swoim mieście dość długo... ( dopiero drogeria wispol-posiada wiele marek, których nie dostaniemy w naturze, rossmanie itp.) - szafa bardzo pogada w szampony, maski, maseczki do włosów i twarzy!

2. Odżywka jaką obecnie stosuję to taka, którą sama sobie zrobiłam!
Zagotowałam ziarna lnu ( receptura wg. przepisu z internetu). Ostudziłam gesty wywar, dodałam sok ze świeżo wyciśniętej cytryny i gotowe! Nakładam zaraz po umyciu - można spłukiwać lub nie. W internecie znajdziecie wiele informacji na temat zalet lnu na włosy.

3. Czasem nakładam na mokre włosy kilka kropel kwasu hialuronowego ( 1% roztwór - półprodukt możliwy do zakupu na stronie mazidła). Kwas można stosować z kremami, balsamami, maseczkami aby poprawić nawilżenie skóry.

4. Najrzadziej stosuję olej kokosowy. Decyduje się na niego wtedy gdy moje włosy mają ekstremalnie kiepski stan a ja dysponuje czasem aby trochę dłużej potrzymać tą "maskę" na włosach.

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post53652022

_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 12:17   #2003
_Angelina_
Zadomowienie

ja nadal walczę z przesuszonym i w związku z tym przetłuszczającym się skalpem. Myję włosy codziennie lub co drugi dzień. W miedzyczasie przeczesuję włosy z talkiem dla dzieci johnsn - bardzo fajnie odświeża włosy, nie wiem tylko czy na dłuższą metę nie zrobi mi kuku. Wcieram nadal oliwę , ostatnio nie zrobiłam tego i dwa razy pod rząd umyłam włosy ... czułam dyskomfort;/ swędziało oj swędziało.
Zastanawiam się nad kupnem płynu Seboradin Niger i tu moje pytanie - czy może mi podrażnić jeszcze bardziej skórę głowy? chcę zacząć stosować jakąś wcerkę aby trochę pobudzić porost , strasznie się się sypią włosy/.
Stary 2016-08-29, 18:13   #2004
Kaveri
Spaceroholiczka

Witam się po weekendzie 😎
Dziś planuję za podać na włosy olej sezamowy, Kallosa mlecznego i odrobinę miodu, wieczorem mycie Alpecinem, d/s arganowy maska Romantic, b/s Joanna z pokrzywą i Biosilk marakuja na długość. Brakuje mi jakiejś wcierki, szukam czegoś bez alkoholu, bym mogła nakładać na noc i najlepiej bez intensywnego zapachu. Myślę nad Jantarem, ale boję się o swędzenie skalpu.
23.06.2010

INSTAGRAM

Stary 2016-08-29, 19:47   #2005
blondynaaa_91
Rozeznanie

O jaaaa jak tu odżyło! Aż olej ciapnę na włosy z tej okazji!
blondynaaa_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 20:25   #2006
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Cytat:
Napisane przez blondynaaa_91 Pokaż wiadomość
O jaaaa jak tu odżyło! Aż olej ciapnę na włosy z tej okazji!
to i ja dołączę, ale jutro, bo na noc nie lubię ;p
Stary 2016-08-29, 21:39   #2007
moooniek
Zakorzenienie

I ja nalozylam olej 😃
Stary 2016-08-29, 21:44   #2008
ikaxd16
Raczkowanie

A moje włosy wołają o mycie ale mam jeszcze wakacje (co to za wakacje jak sie trzeba uczyc na poprawki!) więc umyje je jutro 🙁

Stary 2016-08-29, 22:10   #2009
Kaveri
Spaceroholiczka

A ja już po myciu melduję się z puchem przez miód Ale wieczorową porą mi to nie przeszkadza, jedynie zapach oleju pozostał na włosach, a wyglądają na domyte.
23.06.2010

INSTAGRAM

Stary 2016-08-30, 11:33   #2010
edytah10
Wtajemniczenie

GG do edytah10

A ja nie mogę dojść do ładu z moimi włosami. Szorstkie, bez blasku, spuszone. Trafi mnie coś zaraz
Odpowiedz

Tagi
jesień, pielęgnacja, plotki, włosomaniaczki, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
asiaer
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości