Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-10-09, 13:35   #2191
paulownia
Zakorzenienie

Dot.: O włosy nadal dbamy, jeszcze trochę gadamy i nową część zakładamy- część XXXIV

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
W sumie to nie myślałam o niczym konkretnym, po prostu chcę się pozbyć tych kosmetyków
Chętnie przygarnę mam bardzo mało kosmetyków do makijażu.
Mogę zrobić odlewki z nastepujących dobroci: szampon brzozowy Urtekramu, odzywka Natural World z arganem i makadamia, odzywka Barnangen Parlglans z keratyna i olejem z pestek moreli, maska Garnier z olejkami ( argan, kamelia)
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 16:40   #2192
say-hello
Zakorzenienie

Dot.: O włosy nadal dbamy, jeszcze trochę gadamy i nową część zakładamy- część XXXIV

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Chętnie przygarnę mam bardzo mało kosmetyków do makijażu.
Mogę zrobić odlewki z nastepujących dobroci: szampon brzozowy Urtekramu, odzywka Natural World z arganem i makadamia, odzywka Barnangen Parlglans z keratyna i olejem z pestek moreli, maska Garnier z olejkami ( argan, kamelia)
Chcesz wszystko ? Nie znam tych kosmetyków, zdam się na Ciebie - wybierz dla mnie jakąś odlewkę Tylko proszę, nie przesadzaj z ilością, bo nie mam już za dużo miejsca w szafce Napisz mi na pw adres

say-hello jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 16:24   #2193
dilula
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez miranda122 Pokaż wiadomość
Nigdy jej nie używałam, warto?
Skład ma całkiem fajny. To moja pierwsza butelka i jeszcze nie użyłam, bo wykańczam Joannę Rzepę.
Od kilku dni leci mi więcej włosów, dlatego chcę się sumiennie przłożyć do wcierania. Jak o tym nie zapominam, to włosy trzymają się głowy
Stary 2016-10-12, 23:02   #2194
201703240903
Konto usunięte

A mi włosy zaczęły strasznie wypadać . Mam nadzieję, że to tylko chwilowe. Póki co wróciłam do wcierania wcierek.
201703240903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 20:33   #2195
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez edytah10 Pokaż wiadomość
Początek roku akademickiego - początek wyrzynania się ósemek. Podobno mądrości, ale szczęki bolą jak pop%@#one
Edytah ja na swoja pierwsza sesje w zyciu meczylam sie z wychodzeniem osemek. Bol jak nie wiem ale juz mam spokoj. Wszystkie wyrwalam
Bylismy na podrozy caly tydzien w Zakopanem, bylo super, pogoda cudna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

A tak wg to dlaczego mam tak malo do odrabiania? Ruchac dzieluszki, ruchac
W pt ide do fryzjera

M4rt3czk4_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 22:01   #2196
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Dziewuszki około Katowickie! Jak najlepiej jechać z Katowic do Wisły? Znalazłam koleje śląskie, kupować na to to bilet przez internet, czy lepiej na miejscu gdzieś?
Stary 2016-10-15, 16:48   #2197
_Angelina_
Zadomowienie

hej
dawno tu nie zaglądałam. Moje włosy powoli wracają do siebie, tzn, zaczęły przyzwyczajać się do wody płynącej w kranach w UK..potrzebowały na to ok 2 miesięcy. Było tragicznie..jest hmm lepiej trochę mniej się przetłuszczają i skalp tak nie swędzi jak na początku. Jestem na etapie poszukiwania odżywki do włosów. Mam kilka odzywke i masek np. Alterra granat, kallos pomaranczowa, OGX z arganem nawilżająca oraz Herbal Essences Hellow hydro - również nawilżająca. Coś mi się jednak wydaje, że nawilżanie to nie jest droga, którą powinnam podążać ;/

jaką możecie polecić mi odżywkę bądz maskę z silikonami, która odrobinę obciąży mi włosy?
końcówki stały się troszkę jak...miotła. Strasznie się plączą i są jakieś sztywne ;( jak pozbyć się tej sztywności? niby miękkie ale sztywne i poplątane. Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi.

a może to za dużo nawilżania!!???
Stary 2016-10-15, 19:03   #2198
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej
dawno tu nie zaglądałam. Moje włosy powoli wracają do siebie, tzn, zaczęły przyzwyczajać się do wody płynącej w kranach w UK..potrzebowały na to ok 2 miesięcy. Było tragicznie..jest hmm lepiej trochę mniej się przetłuszczają i skalp tak nie swędzi jak na początku. Jestem na etapie poszukiwania odżywki do włosów. Mam kilka odzywke i masek np. Alterra granat, kallos pomaranczowa, OGX z arganem nawilżająca oraz Herbal Essences Hellow hydro - również nawilżająca. Coś mi się jednak wydaje, że nawilżanie to nie jest droga, którą powinnam podążać ;/

jaką możecie polecić mi odżywkę bądz maskę z silikonami, która odrobinę obciąży mi włosy?
końcówki stały się troszkę jak...miotła. Strasznie się plączą i są jakieś sztywne ;( jak pozbyć się tej sztywności? niby miękkie ale sztywne i poplątane. Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi.

a może to za dużo nawilżania!!???
Moze sa przekarmione? czasami nadmiar pielęgnacji prowadzi do depozytów i pogorszenia stanu wlosow, zwłaszcza jeśli sa proste i w miarę zdrowe z natury.
Moze umyj prostym szamponem, nałóż jakaś odżywkę emolientowa typu Fructis i zobacz czy detoks im nie pomoże.
Stary 2016-10-15, 20:42   #2199
_Angelina_
Zadomowienie

hm ciekawe czy znajdę fructisa w UK ;/ byłam w drogerii i kupiłam Elseve oil extraordinary - pachnie obłędnie ciekae czy się sprawdzi. Miałam chęć kupić jeszcze olejek ale w porę się opamiętałam...przecież nie znam opini na jego temat.

czy są przekarmioone? nie wiem , nie zmieniałam pielęgnacji i stosowałam w miarę delikatne kosmetyki. Wiadomo woda w Uk strasznie wysuszyła moje włosy, może to jej wina.
Stary 2016-10-22, 13:11   #2200
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie

Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobiła delikatne ombre 1477138236711.jpg
Stary 2016-10-22, 14:07   #2201
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobiła delikatne ombre Załącznik 6702676
Śliczne
Stary 2016-10-23, 17:01   #2202
tequilav
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hm ciekawe czy znajdę fructisa w UK ;/ byłam w drogerii i kupiłam Elseve oil extraordinary - pachnie obłędnie ciekae czy się sprawdzi. Miałam chęć kupić jeszcze olejek ale w porę się opamiętałam...przecież nie znam opini na jego temat.

czy są przekarmioone? nie wiem , nie zmieniałam pielęgnacji i stosowałam w miarę delikatne kosmetyki. Wiadomo woda w Uk strasznie wysuszyła moje włosy, może to jej wina.
Tylko nie fructis, ona ma bardzo żrące i szkodliwe substancje w składzie. Na puszące końcówki najlepszy olejek biowax albo jakiś spray z keratyną, mi też bardzo pomagają szampony piwne na to puszenie, albo o herbal
tequilav jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 17:44   #2203
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tequilav Pokaż wiadomość
Tylko nie fructis, ona ma bardzo żrące i szkodliwe substancje w składzie. Na puszące końcówki najlepszy olejek biowax albo jakiś spray z keratyną, mi też bardzo pomagają szampony piwne na to puszenie, albo o herbal
Jakie? Żrące, really?

Proteiny w produktach bez spłukiwania to prosta droga do przeproteinowania.
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 17:50   #2204
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Jakie? Żrące, really? .
Ani chybi kwasu solnego tam nalali .
Stary 2016-10-24, 11:34   #2205
201703240903
Konto usunięte

Cześć!

Ja niedługo muszę odwiedzić fryzjera. Moje włosy wyglądają ładnie tylko pierwszego dnia po umyciu.

Cytat:
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobiła delikatne ombre Załącznik 6702676
Piękne!
201703240903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 12:28   #2206
say-hello
Zakorzenienie

Cytat:
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobiła delikatne ombre
ale cudne

say-hello jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 10:44   #2207
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie

Dziekuje bardzo dziewczyny ciutke ten zabieg je wysuszyl wiec dzisiaj znowu bedzie olejowanie

Stary 2016-10-31, 16:39   #2208
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Kochane w tym roku nie damrady ogarnąć wymianki, może któraś z Was się tym zajmie?
Stary 2016-11-01, 19:04   #2209
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
Kochane w tym roku nie damrady ogarnąć wymianki, może któraś z Was się tym zajmie?
W sumie ja mogę tylko będę wdzięczna za rady jak ty to robiłaś

Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 20:02   #2210
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
W sumie ja mogę tylko będę wdzięczna za rady jak ty to robiłaś
Jutro Ci na priv wyślę
Stary 2016-11-01, 21:35   #2211
Kaveri
Spaceroholiczka

Dawno tu nie zaglądałam, ale Marteczka - ślicznie Ci wyszło sombre
23.06.2010

INSTAGRAM

Kaveri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 21:50   #2212
joanna_87
Zakorzenienie

Cześć kiedyś tu się udzielałam ale bardzo dawno, czy mogę do Was dołączyć?
Jutro wyślę zdjęcie moich włosów
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:25   #2213
Seph
Zadomowienie

Witajcie!
Przyłączę się z miłą chęcią do wątku. Mam fioła na punkcie pielęgnacji włosów i ostatnio zrobiłam dużą zmianę bo pierwszy raz zafarbowałam włosy Z prawie złotego blondu na ciepły rudy. Duża zmiana w kolorze i w pielęgnacji także. Rudy to kolor, który ciężko utrzymać by bił swoim blaskiem i niestety muszę przyznać, że trochę mi się wypłukał
Przerzuciłam się na szampon z isany do rudych włosów i stosuje olejek z kaktusa oraz maski do farbowanych włosów. Także płukanka malinowa z yves rocher nadaje blasku włosom, ale jednak uważam że nadal to nie jest ten efekt którego oczekuje.. Chce przyciemnić włosy. Może któraś z was ma jakiś pomysł? Niedługo planuje użyć płukanki z cebuli Ponoć kolor jest płomienny po tym.
Na rynku nie ma za dużo produktów, które są skierowane dla pań z rudymi włosami..

Edytowane przez Seph
Czas edycji: 2016-11-02 o 17:26
Seph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:48   #2214
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Seph Pokaż wiadomość
Witajcie!
Przyłączę się z miłą chęcią do wątku. Mam fioła na punkcie pielęgnacji włosów i ostatnio zrobiłam dużą zmianę bo pierwszy raz zafarbowałam włosy Z prawie złotego blondu na ciepły rudy. Duża zmiana w kolorze i w pielęgnacji także. Rudy to kolor, który ciężko utrzymać by bił swoim blaskiem i niestety muszę przyznać, że trochę mi się wypłukał
Przerzuciłam się na szampon z isany do rudych włosów i stosuje olejek z kaktusa oraz maski do farbowanych włosów. Także płukanka malinowa z yves rocher nadaje blasku włosom, ale jednak uważam że nadal to nie jest ten efekt którego oczekuje.. Chce przyciemnić włosy. Może któraś z was ma jakiś pomysł? Niedługo planuje użyć płukanki z cebuli Ponoć kolor jest płomienny po tym.
Na rynku nie ma za dużo produktów, które są skierowane dla pań z rudymi włosami..
Zdecyduj się- albo środki chemiczne albo środki roślinne. Bo nawet pielęgnacja ziołowa jeśli farbujesz chemiczną farbą może niekorzystnie odbić się na kondycji włosów i na ich kolorze. Rozumiem, że farbowałaś chemicznie. Jeśli tak to trzymaj się kosmetyków do włosów farbowanych po zabiegach chemicznych po prostu. Nie ma potrzeby sięgania po kosmetyki dla rudych o ile nie potrzebujesz odświeżenia koloru, wystarczą kosmetyki dla wszelkich włosów farbowanych.
Jeśli chcesz blasku/połysku no to sięga się po kosmetyki nabłyszczające. Jeśli nie stosujesz odżywki dwufazowej bez spłukiwania z filtrami UV no to nic dziwnego, że kolor kiepsko się trzyma. Podobnie jeśli np. farbujesz słabe włosy, z podniszczoną łuską, nie uzupełniasz ubytków keratyny. Płukanka z cebuli tego nie naprawi, a może sprawić, że kolor włosów zrobi się nieciekawy.
Ja np. z dwufazówek mogę polecić Gliss Kur, z szamponów Ziaja ze słonecznikiem oraz Schauma Color Shine, poza tym jakaś maska z keratyną by się po farbowaniu przydała na przemian z maską emolientową, żeby włosów nadmiarem protein nie przesuszyć.
Żeby nie było off topic: U mnie dziś w końcu odżywka na odświeżenie koloru. Dokupiłam Kallos do słabych i wypadających- zaczynam go używać od weekendu.
W przyszłym tygodniu muszę iść podciąć bo już są za długie i nie wygląda to dobrze. No i sezon linienia, więc po przerwie wracam do suplementów z naciskiem na biotynę.
Stary 2016-11-02, 17:49   #2215
joanna_87
Zakorzenienie

ja mam włosy które się naturalnie kręcą i często się przetłuszczają
ubieranie się kobieco
głosowanie na lp 3
nauka pływania c.d.

Edytowane przez joanna_87
Czas edycji: 2016-11-02 o 17:55
Stary 2016-11-02, 18:20   #2216
Seph
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Zdecyduj się- albo środki chemiczne albo środki roślinne. Bo nawet pielęgnacja ziołowa jeśli farbujesz chemiczną farbą może niekorzystnie odbić się na kondycji włosów i na ich kolorze. Rozumiem, że farbowałaś chemicznie. Jeśli tak to trzymaj się kosmetyków do włosów farbowanych po zabiegach chemicznych po prostu. Nie ma potrzeby sięgania po kosmetyki dla rudych o ile nie potrzebujesz odświeżenia koloru, wystarczą kosmetyki dla wszelkich włosów farbowanych.
Jeśli chcesz blasku/połysku no to sięga się po kosmetyki nabłyszczające. Jeśli nie stosujesz odżywki dwufazowej bez spłukiwania z filtrami UV no to nic dziwnego, że kolor kiepsko się trzyma. Podobnie jeśli np. farbujesz słabe włosy, z podniszczoną łuską, nie uzupełniasz ubytków keratyny. Płukanka z cebuli tego nie naprawi, a może sprawić, że kolor włosów zrobi się nieciekawy.
Ja np. z dwufazówek mogę polecić Gliss Kur, z szamponów Ziaja ze słonecznikiem oraz Schauma Color Shine, poza tym jakaś maska z keratyną by się po farbowaniu przydała na przemian z maską emolientową, żeby włosów nadmiarem protein nie przesuszyć.
Żeby nie było off topic: U mnie dziś w końcu odżywka na odświeżenie koloru. Dokupiłam Kallos do słabych i wypadających- zaczynam go używać od weekendu.
W przyszłym tygodniu muszę iść podciąć bo już są za długie i nie wygląda to dobrze. No i sezon linienia, więc po przerwie wracam do suplementów z naciskiem na biotynę.
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Tak farbowałam chemicznie. Teraz żałuję bo mogłam zafarbować henną. Ogólnie kolor mi się nie sprał w sposób odrażający, ale też doszłam do wniosku że gdyby kolor był ciemniejszy to wyglądało by to lepiej
A czy jakiś olej konkretny możesz polecić do farbowanych chemicznie rudych włosów? Olej z orzecha włoskiego się nada czy też odpada? Pytam bo widzę, że jesteś w temacie

Edytowane przez Seph
Czas edycji: 2016-11-02 o 19:23
Seph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 09:55   #2217
joanna_87
Zakorzenienie

Dodaję zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20161103_104111[1].jpg (57,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161103_104120[1].jpg (67,0 KB, 11 załadowań)
ubieranie się kobieco
głosowanie na lp 3
nauka pływania c.d.

Stary 2016-11-03, 10:54   #2218
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Seph Pokaż wiadomość
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Tak farbowałam chemicznie. Teraz żałuję bo mogłam zafarbować henną. Ogólnie kolor mi się nie sprał w sposób odrażający, ale też doszłam do wniosku że gdyby kolor był ciemniejszy to wyglądało by to lepiej
A czy jakiś olej konkretny możesz polecić do farbowanych chemicznie rudych włosów? Olej z orzecha włoskiego się nada czy też odpada? :
Powinien być OK, Redhaired Witch używała a ona sie na rudo farbuje wiec chyba nie bedzie szkodził.
Włosom farbowanym służy tez awokado, olej lniany.
Keratynowych odzywek zaraz po farbowaniu nie nakładaj bo kolor ci wygryzie. Lepiej odczekać z proteinami z tydzień-10 dni.
Z szamponów dobry jest tez Elseve Color Vive.

Cytat:
Napisane przez joanna_87 Pokaż wiadomość
Dodaję zdjęcia
Fale.
Wyglądają na suche.
Stary 2016-11-03, 10:56   #2219
joanna_87
Zakorzenienie

co z nimi zrobić by nie były suche, one się tak naturalnie falują
ubieranie się kobieco
głosowanie na lp 3
nauka pływania c.d.

Stary 2016-11-03, 10:59   #2220
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joanna_87 Pokaż wiadomość
co z nimi zrobić by nie były suche, one się tak naturalnie falują
Czym je pielęgnujesz ?
Fale lubią nawilżenie. Zazwyczaj pomaga olejowanie, delikatny szampon, odzywka nawilżająca i raz w tygodniu solidna maska
Odpowiedz

Tagi
jesień, pielęgnacja, plotki, włosomaniaczki, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości