Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-20, 02:13   #1
vanilla_sky
Zakorzenienie

dziwna skora wokol ust

zakladam ten watek w nadziei, ze ktos moze mial cos podobnego... moze powiecie mi co robic, bo juz mi rece opadaja.
od kilku miesiecy mam dziwnie spierzchnieta i czerwona skore ust i dookola ust.
roznie bywa, czasem jest to mniej widoczne, ale w krytycznych dniach to bylo tak straszne, ze nie moglam wyjsc z domu. szczypiaca, czerwona skora, luszczaca sie, na ustach powstawaly nawet male ranki tam, gdzie zeszlo wiecej skory.
rano budzilam sie z bolacymi i napuchnietymi wargami
w koncu poszlam do lekarza i zapisal mi antybiotyk i w miare delikatna masc sterydowa. bralam antybiotyki 5 dni i smarowalam mascia dwa razy dziennie (staralam sie uzywac malutko, bo naczytalam sie o skutkach ubocznych sterydow)
pomoglo, ale jak tylko skonczylam kuracje, wszystko zaczelo bardzo stopniowo powracac. juz nie wiem, co robic, dosc mam ludzi pytajacych: a co ci sie stalo?
pojde jeszcze raz do lekarza, ale moze ktos z was mial cos podobnego, moze sie czegos pozytecznego dowiem...

Edytowane przez vanilla_sky
Czas edycji: 2006-02-05 o 09:45
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 08:25   #2
justiiii
Raczkowanie

Dot.: dziwna skora wokol ust

ja mam cos podobnego ...jeszcze mi dochodza w kacikach ust blami czerowne...tez szczypie ale do lekarza sie z tym dopiero wybieram w przyszlym tygodniu....
justiiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 09:10   #3
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

to moze byc dermatoza okoloustna albo wirusowa opryszczka, ja mialam takie cos na calej brodzie i wokol ust, teraz skonczylam 2 miescieczne leczenie i jest ok, skora jak nowa tylko troszke wysuszona. Sprobuj kupic metronidazol w aptece(jest na recepte), ale najlepiej idz do dobrego dermatologa, W zadnym wypadku nie polacam masci sterydowej bo one dzialaja ale krotkotrwale, u mnie dermatoza byla wlasnie spowodowana przez masc sterydowa ktora nieswiadomie stosowalam przez 5 lat!
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:12   #4
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justiiii
ja mam cos podobnego ...jeszcze mi dochodza w kacikach ust blami czerowne...tez szczypie ale do lekarza sie z tym dopiero wybieram w przyszlym tygodniu....
justiii, to podziel sie wrazeniami, ja tez bede probowala do lekarza sie wybrac w przyszlym tygodniu, mam nadzieje, ze cos mi poradzi, bo znowu sie robi coraz gorzej
Stary 2005-11-20, 19:16   #5
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
to moze byc dermatoza okoloustna albo wirusowa opryszczka, ja mialam takie cos na calej brodzie i wokol ust, teraz skonczylam 2 miescieczne leczenie i jest ok, skora jak nowa tylko troszke wysuszona. Sprobuj kupic metronidazol w aptece(jest na recepte), ale najlepiej idz do dobrego dermatologa, W zadnym wypadku nie polacam masci sterydowej bo one dzialaja ale krotkotrwale, u mnie dermatoza byla wlasnie spowodowana przez masc sterydowa ktora nieswiadomie stosowalam przez 5 lat!
poczytalam sporo o tej dermatozie na forum i bylam pewna, ze dermatoza to raczej jakby pryszcze i grudki w tych okolicach?
u mnie to zlazaca, luszczaca sie sucha skora, ktora dodatkowo jest czerwona, zupelnie to nie wyglada jak pryszcze ani nic.. opryszczka to raczej pecherzyki, nie?
ten metronidazol to jaki rodzaj masci, jakas antybiotykowa? postaram sie cos sobie na to zalatwic, mieszkam w stanach wiec do tej masci nie dotre na razie, ale zobaczymy co lekarz powie...
masc sterydowa juz odstawilam, stosowalam tylko przez jakis tydzien i bardzo cieniutka warstewke, dodatkowo masc byla o srednim stezeniu wiec mam nadzieje, ze to nie sterydy zawinily.
dzieki dziewczyny za rady. jestem przybita, nie chce mi sie teraz nikomu na oczy pokazywac
Stary 2005-11-20, 19:25   #6
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

moim zdaniem powinnaś sie wybrać znów do dermatologa i on niech ci przepisze inny antybiotyk lub masc ze sterydami....... ja osobiście sie nie spotkałam z takim czyms ale gdy moja mama miała jakaś alergie na buzi to właśnie miała cos takiego ze gdy uzywała tej masci ze sterydami to było ok ale gdy skonczyła uczulenie wracało no i wkoncu zmieniła maść (niestety kilkakrotnie bo nie wszystkie pasowały) która na tyle pasowała ze juz jej nie wróciło.....Aha i moze przy takim czyms lepiej myc buzie...woda przegotowana bo nie ma tyle chemi wtedy w wodzie któa moze podrażniać te miejsca na około ust...przynajmniej moja mama musiała przy uczuleniu....i wiem tez ze nie smarowała buzi kremami do twarzy jedynie maścia ....Wiem ze nie znam sie na tym tak jak lekarz dermatolog ale moze pomogłam choc troszeczke
Izus86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:29   #7
natasza2
Raczkowanie

Vanilla, a moze to wina pasty do zębów? Czasami i tak bywa, o czym przekonałam sie na własnych ustach niestety.
Stary 2005-11-20, 19:42   #8
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Izus86
moim zdaniem powinnaś sie wybrać znów do dermatologa i on niech ci przepisze inny antybiotyk lub masc ze sterydami....... ja osobiście sie nie spotkałam z takim czyms ale gdy moja mama miała jakaś alergie na buzi to właśnie miała cos takiego ze gdy uzywała tej masci ze sterydami to było ok ale gdy skonczyła uczulenie wracało no i wkoncu zmieniła maść (niestety kilkakrotnie bo nie wszystkie pasowały) która na tyle pasowała ze juz jej nie wróciło.....Aha i moze przy takim czyms lepiej myc buzie...woda przegotowana bo nie ma tyle chemi wtedy w wodzie któa moze podrażniać te miejsca na około ust...przynajmniej moja mama musiała przy uczuleniu....i wiem tez ze nie smarowała buzi kremami do twarzy jedynie maścia ....Wiem ze nie znam sie na tym tak jak lekarz dermatolog ale moze pomogłam choc troszeczke
dzieki izus, to mi daje nadzieje, zebyscie widzialy jak sie dzis obudzilam, to na zdjeciu to malutki pikus, teraz mam dookola ust taka wielka czerwona obwodke schodzacej skory
a czy Twoja mama nie smarowala kremem calej twarzy, czy tylko tych miejsc? i jaka masc stosowala do smarowania twarzy?
Stary 2005-11-20, 19:42   #9
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natasza2
Vanilla, a moze to wina pasty do zębów? Czasami i tak bywa, o czym przekonałam sie na własnych ustach niestety.
paste do zebow zmienilam i nic nie pomoglo
Stary 2005-11-26, 01:29   #10
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Post Dot.: dziwna skora wokol ust

Minelo juz pare dni od kiedy byla mowa o tym ale.....podobny problem miala znajoma,u ktorej w ten sposob doszlo do uczulenia od blyszczyka a potem od kremu.Moze uzywalas jakiegos mazidelka do ust?ktore spowodowalo taki odczyn alergiczny?
Stary 2005-11-26, 08:00   #11
vanilla_sky
Zakorzenienie

poszlam z tym znowu do lekarza i biedny nie wiedzial skad to sie wzielo.
nagle, ni z tego ni z owego, zaczelo sie goic
skora ciagle jest sucha i swedzi - ale zdecydowanie sie goi.
nie mam pojecia, co bylo powodem tego szalenstwa. zaczelam uzywac kremow i blyszczykow i swinstwo nie powraca..
Stary 2005-11-26, 14:31   #12
oliczka
Raczkowanie

To zapalenie okołoustne. Ja miałam identycznie. Wyleczyłam się Zinerytem. To antybiotyk stosowany miescowo. Ja miałam naprawdę tragicznie obsypane okolice wokół ust, aż tak że jeść nie mogłam.
Biegnij po receptę na Zineryt i zobaczysz że wszystko pięknie ci zejdzie i zapomnisz o problemie (tylko trzeba nawilżać/natłuszczaće te miejsca, bo on wysusza)
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 14:55   #13
siwunia_13
Przyczajenie

Ja mam to samo byłam z tym jakieś 3 dni temu u dermatologa...Pani przepisała mi maść Elidel i tabletki...Cetrizen...3 dni i nie ma po tym śladu
siwunia_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:13   #14
vanilla_sky
Zakorzenienie

dziewczyny, a jak wasi dermatolodzy tlumaczyli powstanie tego czegos?
mi na szczescie zeszlo, ale skora w tym miejscu jest sucha i troszku schodzi. natluszczam to wiec wazelina... do tego niesamowicie wrecz swedzi, tocze ze soba wlasnie walke, coby sie nie drapac za bardzo
Stary 2005-11-27, 13:09   #15
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
dzieki izus, to mi daje nadzieje, zebyscie widzialy jak sie dzis obudzilam, to na zdjeciu to malutki pikus, teraz mam dookola ust taka wielka czerwona obwodke schodzacej skory
a czy Twoja mama nie smarowala kremem calej twarzy, czy tylko tych miejsc? i jaka masc stosowala do smarowania twarzy?
moja mama to miała przechlapane bo zrobiło jej sie obok noska a potem jej sie to bardzo rozlewało i wkoncu miała na większosci twarzy ale smarowała te miejsce gdzie miała to uczulenie ...kurcze nie pamietam jakiej maści uzywała..Metro-cos tam......naprawde nie potrafie sobie przypomniec
Stary 2005-11-27, 16:40   #16
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Izus86
moja mama to miała przechlapane bo zrobiło jej sie obok noska a potem jej sie to bardzo rozlewało i wkoncu miała na większosci twarzy ale smarowała te miejsce gdzie miała to uczulenie ...kurcze nie pamietam jakiej maści uzywała..Metro-cos tam......naprawde nie potrafie sobie przypomniec
pewnie to, o czym pisala czekoladka - metronidazol
Stary 2005-11-27, 16:41   #17
oliczka
Raczkowanie

Co powiedzieli dermatolodzy? No ciężko jest trafić na dermatologa, który rozpozna prawidłowo dermatozę i prawidłow ją bedzie leczyć, ponieważ czasem dermatolodzy przepisują sterydy na dermatozę, co jest totalną porażką.
Mnie dermatlożka od razu powiedziała, że to zapalenie okołoustne, a od czego? Od sterydów. Całe życie sterydy używałam na dłonie, nogi, czasem na twarz i to od tego.
Dermatozy można się też nabawić używając często zbyt intensywnie nawilżających kremów do twarzy.
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 19:08   #18
roztoczanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez oliczka
Dermatozy można się też nabawić używając często zbyt intensywnie nawilżających kremów do twarzy.
Oliczko, chyba to by tłumaczyło moją dermatozę. Ostatnio trochę przesadziłam z maseczkami nawilżającymi Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, nie stosowałam nigdy żadnych maści sterydowych a uczulenie pojawia mi się wokół ust nie wiadomo dlaczego...
Zerknij proszę na mój wątek, może Ty będziesz mogła mi coś odpowiedzieć, czy podpowiedzieć
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83901

Całuję Vanilla_Sky, której wcięłam się w wątek - to już desperacja
Życzę zdrowia
roztoczanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 22:28   #19
ZoOoOoZi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez roztoczanka
Oliczko, chyba to by tłumaczyło moją dermatozę. Ostatnio trochę przesadziłam z maseczkami nawilżającymi Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, nie stosowałam nigdy żadnych maści sterydowych a uczulenie pojawia mi się wokół ust nie wiadomo dlaczego...
Zerknij proszę na mój wątek, może Ty będziesz mogła mi coś odpowiedzieć, czy podpowiedzieć
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83901

Całuję Vanilla_Sky, której wcięłam się w wątek - to już desperacja
Życzę zdrowia
heh okropne.. i nestety nie raz to przezylam...wsumie to ja mma ciagle chore usta..niewiem juz dlaczego podobno z tego ze jestem alergikiem no ale ile mozna.. ja cokolwiek zjem np slonego kwasnego odrau mi usta podraznia...klade sie ze zdrowymi usteczkami a rano mam zajady ...to jest okropne a raz...dostalam jakiegos okropnego zarazenia...ehhh moje usta poprostu...czulam jak musuja jak mi je wyzera...i natychmiast na pogotowie...przez prawi dwa tygodnie nie umialm normalnie otworzyc buzi...a moje jedzenie to byly kubusie przez slomke...albo zupki;/ koszmar....=(
ZoOoOoZi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:10   #20
vanilla_sky
Zakorzenienie

kobea, a moze to jakies uczulenie? moze postaraj sie ograniczyc kosmetyki, myj twarz najdelikatniejszym zelem i przegotowana woda i koniecznie sie wybierz do dermatologa!
hehe, nie mam nic przeciwko, ze sie tu odezwalas o swoim problemie
Stary 2005-11-28, 14:46   #21
ZoOoOoZi
Raczkowanie

noo tak wsumie zamiast ja tobie pomoc to ty mihmm wiesz mi sie wydaje ze mi nic niepomoze zadne massci bo naprawde juz duzzzoo ich uzylam.. teraz mam normalne usta..ale czasem i to nawet dosc czesto mam lekkie zajady..juz sie przyzwyczialm ale dokucza mi bol jaki sie z tym wiaze...mam taki preparat dostalm go poczas tego zarazenia...i teraz czasem go uzywam przyznam ze mi pomaga bo rano jak wstaje to zazwyczaj zajady znikajaa jest to pimafucort ale chyab na recepte...
ZoOoOoZi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 17:32   #22
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
pewnie to, o czym pisala czekoladka - metronidazol

Możliwe choc naprawde nie wiem ...wiem ze miała tez taka masc rozex ale ona na nia nie zadziałała ....
Stary 2005-12-01, 22:17   #23
Kiya
Zakorzenienie

ja okresowo też borykam sie z tym problemem,lekarze nie wiedzą co to jest i skąd sie bierze,nie pomagają mi zadne maści,kremy i inne cuda,sama sobie pomogłam,zawsze kiedy skóra zaczyna sie robić zaczerwieniona,swędzieć czy łuszczyć biorę kapsułkę Capivitu (vit.a+e) i wyciskam z niej ten olejek który znajduje sie w środku i tym smaruje skóre,kilka takich aplikacji i mam problem z głowy na długi czas.
Ten sam sposób pomaga przy bardzo spierzchniętych ustach.
Stary 2005-12-05, 23:17   #24
marii_1
Przyczajenie

Też miałam podobny problem, a powodem był nowy silnie działajacy krem do twarzy, którym odruchowo posmarowałam usta. Teraz już uważam na to.
marii_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 18:11   #25
09876
Przyczajenie

dawno nikt się tutaj nie odzywał ale liczę, że będę miała szczęście i ktoś mi odpowie piszę bo mój tata ma podobną dolegliwość o której tutaj rozprawiacie. żaden lekarz nie potrafi mu pomóc:/ przepisują tylko jakieś maści, które i tak mu nie pomagają. dolegliwość mojego taty różni się od tych tutaj opisywanych tym, że on to uczulenie ma głównie po wewnętrznej stronie ust. czasami tylko to świństwo wychodzi mu na konciki. poza tym ma ciągle uczucie pieczenia i ściągnięcia warg. przeglądam fora i czytam o maściach takich jak elidel, pimafucort, zineryt, metronidazol czy tabletkach cetrizen. chciałabym mu coś podpowiedzieć ale nie wiem co. wszystkie te maści są raczej do stosowania zewnętrznego. może coś mi poradzicie? będę wdzięczna
09876 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 06:25   #26
MalenkaAnn
Przyczajenie

Miałam coś takiego .. tylko nie na ustach.. na brodzie.. bleee.. strasznie sie luszczylo i było okropnie czerwone.. zaden puder tego nie przykrywal.. myslalam ze nie bede chodzic do szkoly.. zawsze po przyjsciu ze szkoly smarowalam to miejsce mascia z witaminą A, taka tania.. ale dobra..
Czasami smarowalam to miejsce z 7 razy dziennie.. jak tylko mi wyschło albo zeszło..
Stary 2008-07-24, 17:41   #27
MUnlimited123
Przyczajenie

VICHY NUTRLILOGIE LEVRES!!!!!!

mialam tak samo. po jednej stronie ust ...a raczej nad mialam non stop czerwona skore... piekla potwornie .. rano zawsze sie budzilam z pokaleczona skora ... w nocy robily mi sie zywe rany jak sucha ziemia... okropnie to wygladalo. meczylam sie z tym poltora roku ...!!!!
a jak zjadlam cos slonego to juz wogle !!nie dalam rady nawet ust otworzyc .. a mycie zebow to byl koszmar ;/;

kurace zaczelam od KREMU NIVEA - nic nie pomoglo
farmaceutka zlecila mi masc na drozdzaki CLOTRIMAZOLUM dzialalo w dzien w rano i tak z ranami sie budzilam
potem kupilam DERMALIBOUR KREM REGENERUJĄCY A-DERMA pomagalo tylko na pare dni ;/;/
BALSAM TISANE nic nie dziala
POMADKI OCHRONNE NIVEA I LABELLO dzialaly tyle ze tylko natluscily ale rany nadal sie robily ;/
ranki takie malutkie, mniejsze niz ziarnka piasku

czyli praktycznie wszystkiego uzywalam ;/

Pewnego dnia mojej siostrze tez sie zrobilo to samo i posmarowalam zeby sprawdzic probka vichy NU?TRILOGIE LEVREs i akurat u niej zadzialalo... myslalam ze mam cos innego jakas dermotoze ...wiec juz chcialam sie wybrac do dermatologa ...

az pewnego dnia poszlam i sobie kupilam ten balsam .... i zadzialalo !! po godzinie juz mi zniklo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i non stop praktycznie smaruje ...czyt. Czesto :P

naprawde to niesamowite !!!! pisze to bo wiem jak bardzo sie ceirpi przy czyms takim i chce innym pomoc !!!

a mam tez pytanie czy moze komus tez w takiej sprawie ten balsam pomogl ?!

czy tylko mi ?! moze to sprswa orgaznimu ... konkretnego skladnika kremu ...
MUnlimited123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 13:44   #28
Fulvia
Przyczajenie

Vanilla!
To prawdopodobnie jest tak zwane zapalenie wokół ust (dermatitis perioralis) i nie wolno ALE TO NIE WOLNO smarować tego żadnymi sterydami (ani kortykosteroidami). Ten twoj dermatolog to jakis pacan i tyle. Ja tez to mam juz 2 lata!! dopiero mi pomogla taka jedna pani dermatolog w nowym saczu (bardzo kompetentny lekarz. Po sterydach to cholernie ciężko usunąć; ja już 4 maść pakuje i mam już szczerze dość ale pomaga po trochu. Po sterydach to sie jeszcze gorzej leczy. Jak jej powiedziałam że to smarowałam dermovate (najmocniejsza maść sterydowa na rynku :/ ) to malo mnie tam nie zamordowała hehehe.
Przytaczam troche artykułu o tym paskudztwie:

Zapalenie skóry okolicy ustnej (dermatitis perioralis) występuje najczęściej u młodych kobiet po okresie dojrzewania, obecnie jednak, coraz częściej choroba ta obserwowana jest również u dzieci. Wykwity w zapaleniu skóry okolicy ust mają wygląd małych rumieniowych grudek i krost, którym towarzyszy złuszczenie naskórka. Zmiany zlokalizowane są wokół ust, choć niekiedy występować mogą również wokół oczu (dermatitis periorbicularis).

Stosowanie miejscowych preparatów kortykosteroidów (KS) odgrywa istotną rolę w powstaniu wykwitów. Większość dzieci przed wystąpieniem zapalenia leczono kortykosteroidami o umiarkowanie silnym lub silnym działaniu (np. Lorinden, Flucinar, Dermovate itp.). Działania niepożądane wynikają najczęściej z niekontrolowanego stosowania KS przez rodziców pacjentów bez wiedzy lekarza przez wiele miesięcy, a nawet lat w celach profilaktycznych. Chorzy mogą odczuwać wyraźną poprawę w trakcie miejscowej kortykoterapii, po przerwaniu leczenia dochodzi jednak do zaostrzenia zmian. Posterydowe zmiany naczyniowe przebiegają w 2 etapach. Początkowo dominuje skurcz naczyń widoczny jako zblednięcie okolic leczonych. Następnie przy kontynuacji leczenia KS zaczyna dominować trwałe rozszerzenie powierzchownych naczyń skóry, obrzęk tkanek otaczających i nasilenie procesu zapalnego. Towarzyszy temu powstawanie wykwitów grudkowo-krostkowych, które w obrębie twarzy dają charakterystyczny obraz kliniczny, zwany zapaleniem okołoustnym.

Niepożądane działanie miejscowych preparatów steroidowych:
- ścieńczenie naskórka
- powstanie plam przypominających bielactwo
- zahamowanie syntezy kolagenu i substancji podstawowych tkanki
łącznej
- degradacja włókien kolagenowych
- rozszerzenia naczyń krwionośnych (teleangiektazje)
- powstawanie rozstępów skóry
- w wyniku wieloletniego leczenia skóry powiek GKS może wystąpić
jaskra
- kontaktowa alergia na kortykosteroidy

Leczenie zapalenia skóry okolicy ustnej rozpoczyna się od przerwania stosowania miejscowych preparatów kortykosteroidów. Należy uprzedzić rodziców o możliwości znacznego zaostrzenia objawów choroby w czasie pierwszych 7-14 dni leczenia. Wskazane jest stosowanie łagodnych środków nawilżających i przeciwzapalnych jak np. krem Iwostin, emulsja Fenistil. W przypadku nasilonego świądu i stanu zapalnego można rozważyć ogólne podawanie leków przeciwhistaminowych jak np. Fenistil.
Ponieważ na podłożu zmian zapalnych mogą rozwijać się grzyby z rodzaju Malassezia spp. zaostrzające jeszcze przebieg choroby, dobrą metodą leczenia jest stosowanie miejscowych preparatów przeciwgrzybiczych, które charakteryzują się dobrym działaniem przeciwzapalnym (np. Lamisilatt w postaci kremu).
Wymienione preparaty niesteroidowe są lekami bezpiecznymi i dostępnymi bez recepty, jednak w każdym przypadku zmian zapalnych, które pojawiają się na skórze dziecka, zawsze należy zasięgnąć porady specjalisty dermatologa.

Pozdrawiam!
Fulvia
Fulvia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 20:20   #29
MALWINKA 76
Przyczajenie

Witam
Ja tez borykam się od dłuzszego czasu z tym problemem i powiem Wam, ze jestem załamana. Zaczęło się od podrażnienia po uzyciu błyszczku. Od jakiś dwóch, trzech lat uzywam tylko zwykłej wazeliny, ale mimo wszystko mam duży problem z zapaleniem wokół ust. uczula mnie dosłownie wszystko. Kiedys lekarz powiedział mi, że to zapalenie okołoustne. Jakiś czas temu inny dermatolog powiedział, że to alergia i to duża, ponieważ jestem alergiczką. Dostałam Cutiwate maść ze sterydem. Po tej maści jakis czas miałam spokój. Ale są nawroty. pani doktor dała mi maść o nazwie ,,PROTOPIC''. Po posmarowaniu tą maścią poczułam duże pieczenie wokół ust, które utrzymywało się cały czas. Jak przeczytałam ulotkę to włosy stanęły mi dęba- dosłownieWyczytałam ,że to lek immunomodulujący i np to, że u bardzo małej liczby osób stosujacych tą maść wystąpiły nowotwory złośliwe itp. Czy ktoś z WAS stosował tą maść????A może ma inne sprawdzone sposoby???Proszę o odpowiedź
MALWINKA 76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:45   #30
Panna Ada
Przyczajenie

Witam, może jeszcze ktoś tu zagląda mam ten sam problem już 3msc...tragedia. Mi dermatolog przepisała również protopic i boję się jej użyć, więc pytanie do malwinka76, czy użyłaś tej maści i jakie były efekty? z góry wielkie dzięki, aaa i jeszcze jedno, mam zapalenie w okół ust i w środku też mam podrażnione, zaczerwienioną śluzuwkę i dolne dziąsła, też tak miałyście?
Panna Ada jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości