Kosmetyki M.A.C. cz.10 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2016-03-21, 21:14   #3181
neath
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez paulina aurora Pokaż wiadomość
Hej

Wybaczcie, jeśli takie pytanie było.

Czasami w MACu są pędzle limitowane, ostatnio był 217 z kolekcji Ellie Goulding. Wcześniej, kiedy pytałam w sklepach o te limitki, to mi mówiły babki, że to gorsza jakość. Później zaczęły mówić, jakiś rok temu, że to to samo włosie ale układane maszynowo a nie ręcznie. A od kiedy była kolekcja Ellie, to babki nagle stwierdziły, że to jest tak samo robione ręcznie.

Wszystko fajnie, ale ten 217 był inny w kształcie, lekko inny, niż tradycyjny 217.

Czasami są pędzle w kolekcjach z takimi samymi trzonkami i one nawet nie zawsze są na tych wystawkach, bo obsługa mówi, że to jest to samo tylko przypisali do danej kolekcji, a co w przypadku tych pędzli z innymi trzonkami?

Mam sporo pędzli MAC i jeśli jakiś byłby gorszy, to bym się wkurzyła, najtańsze nie są. A czasami te limitowane kuszą, z innym trzonkiem, no ładne są..

Czy ktoś miał takie pędzle? W ogóle rozumiecie mój problem?
To chyba zależy od LE. Wiem, że nie wszyscy lubią te świąteczne - ja nie miałam, więc nic nie mówię

Co do LE Ellie Goulding, to 129 i 217 były gorsze jakościowo, niezbyt dobrze zrobione, z syntetycznego włosia (nawet Macówki mi odradzały) - warty uwagi był tylko 209 do kresek.

125 z LE Wash & Dry - bardzo lubię, jakościowo nie odbiega od innych pędzli z dwustronnym włosiem, tylko tu troszkę schodzi farba z okucia :/

Pędzle wyglądające jak te ze stałej kolekcji są chyba w porządku , np. 139 z Haute Dogs - uwielbiam
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-21, 21:40   #3182
be_zludna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ojej
a która to taka niemiła babeczka?
Na tle wszystkich, które po tym Dougu biegają, to taka najpulchniejsza, blond wpadający w taki wręcz złoty. Nie spojrzałam na jej identyfikator, a żałuję. Co się odwlecze... za często tam bywam więc zapewne na nią wpadnę jeszcze.
be_zludna jest offline  
Stary 2016-03-21, 22:44   #3183
neath
Zakorzenienie

Zachciało mi się lekkiego podkładu na lato. Wzięłam próbki Face&Body N1 i C1, będę rozjaśniać kropelkami TBS, ciekawe czy się zgrają Szkoda, że stacjonarnie nie ma białego F&B.
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-21, 22:49   #3184
paulina aurora
Kosmetykoholiczka

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
To chyba zależy od LE. Wiem, że nie wszyscy lubią te świąteczne - ja nie miałam, więc nic nie mówię

Co do LE Ellie Goulding, to 129 i 217 były gorsze jakościowo, niezbyt dobrze zrobione, z syntetycznego włosia (nawet Macówki mi odradzały) - warty uwagi był tylko 209 do kresek.

125 z LE Wash & Dry - bardzo lubię, jakościowo nie odbiega od innych pędzli z dwustronnym włosiem, tylko tu troszkę schodzi farba z okucia :/

Pędzle wyglądające jak te ze stałej kolekcji są chyba w porządku , np. 139 z Haute Dogs - uwielbiam
Te z dogsow to chyba mam jeden jakiś do oczu i tez jest fajny, ale one ponoć akurat były ręcznie składane..

YouTube
paulina aurora jest offline  
Stary 2016-03-21, 23:04   #3185
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Hej

Czasami w MACu są pędzle limitowane, ostatnio był 217 z kolekcji Ellie Goulding. Wcześniej, kiedy pytałam w sklepach o te limitki, to mi mówiły babki, że to gorsza jakość. Później zaczęły mówić, jakiś rok temu, że to to samo włosie ale układane maszynowo a nie ręcznie. A od kiedy była kolekcja Ellie, to babki nagle stwierdziły, że to jest tak samo robione ręcznie.

Wszystko fajnie, ale ten 217 był inny w kształcie, lekko inny, niż tradycyjny 217.

Czasami są pędzle w kolekcjach z takimi samymi trzonkami i one nawet nie zawsze są na tych wystawkach, bo obsługa mówi, że to jest to samo tylko przypisali do danej kolekcji, a co w przypadku tych pędzli z innymi trzonkami?

Mam sporo pędzli MAC i jeśli jakiś byłby gorszy, to bym się wkurzyła, najtańsze nie są. A czasami te limitowane kuszą, z innym trzonkiem, no ładne są..

Te z limitek często są chińskiej produkcji, a nie japońskiej
Stary 2016-03-21, 23:24   #3186
paulina aurora
Kosmetykoholiczka

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Te z limitek często są chińskiej produkcji, a nie japońskiej
To też słyszałam, dlatego jak kupuję, to patrzę na to, gdzie wyprodukowane.
Ale trochę smutne to, że kupujesz pędzel za 150zł a tu chińszczyzna. Dodatkowo to psuje wizerunek marki, tak samo, jak te cholerne palteki 9 cieni, co ich jakość można sobie wsadzić w

YouTube
Stary 2016-03-22, 07:45   #3187
OlaM
Moderator

Cytat:
Hej

Ten problem jest tu znany i co jakiś czas powraca .
Ja generalnie nie mam kupionego zestawu pędzli, wszystkie MACowe pędzle kupowałam pojedynczo, z kolekcji regularnej, niemniej parę razy się przymierzałam do kupna zestawu i wtedy czytałam opinie, macałam i porównywałam w salonie etc. Moje zdanie jest takie, że pędzle z zestawów są zwykle gorszej jakości, aczkolwiek tutaj znaczenie ma również kolekcja, w której dany zestaw wyszedł, tj. w niektórych kolekcjach sety były całkiem niezłe i pędzle jedynie nieznacznie odbiegały od tych ze stałej kolekcji, a w innych już zdecydowanie gorsze. Mało tego - w tym samym zestawie jedne pędzle mogą być zbliżone do standardowego, a inne znacznie różnić się jakością, na minus of kors .
Dodam, że mam kilka pędzli dołączanych do zestawów świątecznych z różem, cieniami itp. i te to już w ogóle są takie se, choć i tutaj bywają bardziej chlubne wyjątki .

Edit :
Jak jeszcze raz przeczytałam Twój post, to jednak sobie myślę, że chyba o co innego pytałaś .
Czasem w limitowanych kolekcjach pojawiają się też pojedyncze pędzle, w standardowej cenie, jedynie mogą mieć krótszą rączkę i/lub kolorowy trzonek. Taki mam np. z kolekcji sygnowanej przez Rihannę , nr 282, taki. One jakością nie powinny w żadnym razie odbiegać od tych sprzedawanych w regularnej kolekcji (w końcu cena taka sama). Mój limitowany 282 jest świetny, uwielbiam go i używam codziennie przy aplikacji cieni na całą ruchomą powiekę. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nawet pędzle w regularnej kolekcji mogą się różnić od siebie w zależności od egzemplarza. Mam 3 sztuki 217-tki i każda jest inna
Stary 2016-03-22, 07:50   #3188
paulina aurora
Kosmetykoholiczka

Tak mi chodziło o pojedyńcze raczej

Tamta 217 o której pisałam różniła sie tak jak by to był inny pedzlel zupełnie..

Wiem ze zestawy są różne ale ich cena jest inna.. tak samo wspomniane paletki 9 cieni są gorsze (te same kolory) niż zwykłe.

Ale jesli tamten 217 kosztował tyle samo co zwykły to powinien być tak samo dobry a nie jakiś inny tak znacznie ze pracownicy mówili "cos z nim jest nie tak" a inni sie tylko przyglądali i pytali czy moze wolę kupić zwykły ale zwykły to ja mam chciałam tylko ładny trzonek wiem dziwny problem

YouTube
Stary 2016-03-22, 08:06   #3189
OlaM
Moderator

Przyznam, że akurat pędzlom z Ellie Goulding się nie przyglądałam, ale całkiem możliwe, że włosie się różni od standardowej 217-tki. Jeśli jest za bardzo podejrzane , to bym odpuściła , pal licho trzonek .

Ja mam paletkę 9 cieni (Burgundy) i nie narzekam na ich jakość.
Stary 2016-03-22, 08:18   #3190
paulina aurora
Kosmetykoholiczka

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Przyznam, że akurat pędzlom z Ellie Goulding się nie przyglądałam, ale całkiem możliwe, że włosie się różni od standardowej 217-tki. Jeśli jest za bardzo podejrzane , to bym odpuściła , pal licho trzonek .

Ja mam paletkę 9 cieni (Burgundy) i nie narzekam na ich jakość.
Wlasnie ja porownalam dwie te palety ale niestety nazw nie znam i takie same cienie ja mam wkład a kolezanka paletki i te paletki to sobie mogą wsadzić wiadomo gdzie bo zamiast super cieni to zerowa pigmentacja albo suche jakieś.. porownywalam tylko cienie które sa standardowo te limitowane niektóre były ok

YouTube
Stary 2016-03-22, 09:43   #3191
Rotkohl
Zakorzenienie

Ja na burgundy też nie narzekam Mam jeden cień normalny ten sam co w paletce i różnicy nie widzę
Rotkohl jest teraz online  
Stary 2016-03-22, 13:27   #3192
neath
Zakorzenienie

Ja mam trzy 9-tki (Navy, Amber, Macnificent Me) i też nie narzekam Lubię to, że są małe i mam szansę je zużyć Jakościowo też są jak najbardziej w porządku. Jedyne na co można narzekać to to, że każda zawiera jakiegoś lustrzaka , no ale w Amber złoty lustrzak jest przyjemny w użytkowaniu.

Edytowane przez neath
Czas edycji: 2016-03-22 o 13:30
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-22, 13:37   #3193
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Dla mnie również wszystkie 9-ki ze stalej sa swietne i nie ma na co narzekać

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 118 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2016-03-22, 13:51   #3194
Hermiona111
Zadomowienie

Czaję się na podkład Mac Face and Body. Czy któraś z Was używała? Co sądzicie?
Jak wypada odcień C1? Dla porównania z podkładów posiadam Clarins Extra Firming w odcieniu 103 a najlepszy kolorystycznie jest YSL Touche Eclat(stara wersja) - odcień B10.
Hermiona111 jest offline  
Stary 2016-03-22, 13:55   #3195
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Czaję się na podkład Mac Face and Body. Czy któraś z Was używała? Co sądzicie?
Jak wypada odcień C1? Dla porównania z podkładów posiadam Clarins Extra Firming w odcieniu 103 a najlepszy kolorystycznie jest YSL Touche Eclat(stara wersja) - odcień B10.
Mam próbkę C1, ale jeszcze nie używałam. Odcień chyba jest ciemniejszy od YSL TE B10. Ja będę na pewno rozjaśniać
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-22, 13:59   #3196
Hermiona111
Zadomowienie

Cytat:
Mam próbkę C1, ale jeszcze nie używałam. Odcień chyba jest ciemniejszy od YSL TE B10. Ja będę na pewno rozjaśniać

U mnie na pewno NC15 jest za ciemne bo miałam próbkę Żaden podkład z Maca mi nie pasował a ten wydaje się super. Czym planujesz rozjaśniać?
Hermiona111 jest offline  
Stary 2016-03-22, 14:02   #3197
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja używam FB od lat, jest to fajny podkład o ile lubi się wodniste podkłady o niedużym kryciu. Można budować warstwy, ale raczej tapety się nim nie da zrobić. Daje glow, co też nie każdy lubi. Przy tłustych cerach może się świecić. Nie jest też długotrwały, to chyba jego największa wada. Kolory są wg mnie ciemniejsze niż standardowo np. ja z powodzeniem używam N2, jest dla mnie optymalny. A w mineralize jestem NC25 (mniej więcej, bo troszkę mógłby być mniej żółty). Z tym, że to transparentna formuła więc ważniejszy jest właściwy podton niż trafienie w odpowiednią "ciemność".

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2016-03-22, 14:08   #3198
neath
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie na pewno NC15 jest za ciemne bo miałam próbkę Żaden podkład z Maca mi nie pasował a ten wydaje się super. Czym planujesz rozjaśniać?
Jakiego podkładu miałaś próbkę? Każdy podkład wypada inaczej.

Planuję rozjaśniać białymi kropelkami The Body Shop.
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-22, 14:10   #3199
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Nie mam tłustej cery, co najwyzej mieszana a ostatnio nawet nie a mimo to FB wygladał na moim ryjku koszmarnie, zwłaszcza im wiecje czasu mijało o d nałozenia go I to nie był jeden czy dwa testy, tylko sporo podejść juz do niego miałam. I dla mnie zdecydowanie
A niby podobny do niego nieco jest Waterweight, a ten moja skóra go uwielbia wprost

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 118 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2016-03-22, 14:10   #3200
Hermiona111
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja używam FB od lat, jest to fajny podkład o ile lubi się wodniste podkłady o niedużym kryciu. Można budować warstwy, ale raczej tapety się nim nie da zrobić. Daje glow, co też nie każdy lubi. Przy tłustych cerach może się świecić. Nie jest też długotrwały, to chyba jego największa wada. Kolory są wg mnie ciemniejsze niż standardowo np. ja z powodzeniem używam N2, jest dla mnie optymalny. A w mineralize jestem NC25 (mniej więcej, bo troszkę mógłby być mniej żółty). Z tym, że to transparentna formuła więc ważniejszy jest właściwy podton niż trafienie w odpowiednią "ciemność".
Mi własnie w tym opisie podkładu wszystko pasuje- no może poza trwałością . Delikatne krycie + efekt dewy- uwielbiam. Ze świecieniem nie mam w ogóle problemu.

Ale widzę, że z kolorem to będzie tragedia skoro NC15 jest dla mnie za ciemny. NW10 z tego co kojarzę był ok. Ja jestem raczej neutralna jeśli chodzi o podton. Jeśli się uprzeć to można powiedzieć, że moja skóra jest w odcieniu kości słoniowej, chłodny odcień żółtego.

Cytat:
Jakiego podkładu miałaś próbkę? Każdy podkład wypada inaczej.

Planuję rozjaśniać białymi kropelkami The Body Shop.
Studio Fix.

Edytowane przez Hermiona111
Czas edycji: 2016-03-22 o 14:13
Hermiona111 jest offline  
Stary 2016-03-22, 14:18   #3201
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Mi własnie w tym opisie podkładu wszystko pasuje- no może poza trwałością . Delikatne krycie + efekt dewy- uwielbiam. Ze świecieniem nie mam w ogóle problemu.

Ale widzę, że z kolorem to będzie tragedia skoro NC15 jest dla mnie za ciemny. NW10 z tego co kojarzę był ok. Ja jestem raczej neutralna jeśli chodzi o podton. Jeśli się uprzeć to można powiedzieć, że moja skóra jest w odcieniu kości słoniowej, chłodny odcień żółtego.

Studio Fix.
A to dla mnie Studio Fix NC15 też jest za ciemny, a NW10 jest prawie ok (za bardzo różowy). Najlepiej jest jak rozjaśniam NC15.

Przetestuj Nourishinga, na razie to mój najlepiej dobrany podkład, jeśli chodzi o kolor

A F&B na pewno będziesz musiała rozjaśniać
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-22, 14:22   #3202
Hermiona111
Zadomowienie

Dzieki za rady W takim razie muszę się wybrać do MACa
Hermiona111 jest offline  
Stary 2016-03-22, 14:23   #3203
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Nie mam tłustej cery, co najwyzej mieszana a ostatnio nawet nie a mimo to FB wygladał na moim ryjku koszmarnie, zwłaszcza im wiecje czasu mijało o d nałozenia go I to nie był jeden czy dwa testy, tylko sporo podejść juz do niego miałam. I dla mnie zdecydowanie
A niby podobny do niego nieco jest Waterweight, a ten moja skóra go uwielbia wprost
Ciekawe jak u mnie się sprawdzi Pewnie w weekend potestuję, bo teraz trochę się boję, jakby u mnie wyglądał po całym dniu
neath jest teraz online  
Stary 2016-03-22, 14:34   #3204
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Heh a ja mam dokładnie odwrotnie

Cytat:

Studio Fix.
Spróbuj może N1

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2016-03-22, 14:48   #3205
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Heh a ja mam dokładnie odwrotnie

Bo masz na 100% całkiem inna cerę niż ja i co innego Ci pasuje

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-22, 16:31   #3206
be_zludna
Zakorzenienie

Ja po próbie Prolongwaera na razie podkładom z MACa mówię pas, tzn. kolorystycznie NC20 był spoko, ale wyglądałam jak... no tak po trzech godzinach od nałożenia.

Dziś testuję Diorskin, oczywiście dostałam za ciemną próbkę ale chociaż zobaczę czy warto jaśniejszą ogarnąć.

Ale co tam, że podkład ciut za ciemny, mam Fauxa i TCBF, czego chcieć więcej
be_zludna jest offline  
Stary 2016-03-22, 17:34   #3207
Rotkohl
Zakorzenienie

Cytat:
Masz NC 15 z Waterweight? Nie zmienia Ci po chwili koloru wpadając lekko w róż?
Stary 2016-03-22, 17:37   #3208
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Masz NC 15 z Waterweight? Nie zmienia Ci po chwili koloru wpadając lekko w róż?
Tak, mam NC 15 i absolutnie nic sie z nim nie dzieje Gdyby wpadał w roz nie tknełabym go.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-22, 18:07   #3209
Rotkohl
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, mam NC 15 i absolutnie nic sie z nim nie dzieje Gdyby wpadał w roz nie tknełabym go.
Kurcze to ja nie wiem czy kwestia mojej skóry czy jakiś dziwny ten podkład mieli wracałam się specjalnie sprawdzać czy mi przypadkiem Nw15 nie nałożyła w MAC, chyba że nałożyła i się nie przyznała, bo o ile utlenianie w pomarańczke bym zrozumiała to strasznie dziwne mi się wydało to że u mnie się na różowo utlenil

Powiedz mi jeszcze czy on ma bardzo lekkie krycie czy średnie da się zbudować?
Stary 2016-03-22, 18:20   #3210
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Doszła do mnie paletka Tinashe, piekna jest

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Kurcze to ja nie wiem czy kwestia mojej skóry czy jakiś dziwny ten podkład mieli wracałam się specjalnie sprawdzać czy mi przypadkiem Nw15 nie nałożyła w MAC, chyba że nałożyła i się nie przyznała, bo o ile utlenianie w pomarańczke bym zrozumiała to strasznie dziwne mi się wydało to że u mnie się na różowo utlenil

Powiedz mi jeszcze czy on ma bardzo lekkie krycie czy średnie da się zbudować?
Mocnego krycia nie ma. To podkład z tych lżejszych mało kryjących. Ja zazwyczaj takich nie lubię, ale ten o dziwo pokochałam
Razem z MSFN sprawdza sie swietnie, bo MSFN dodaje mu nieco krycia. Sam niby mozna stopniować, ale nie spodziewaj się, ze dobrze ukryje wszystko.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości