Kosmetyki M.A.C. cz.10 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2016-03-29, 15:00   #3331
vine
it's all made up

Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tak, nie hamują opalania. Ja ogólnie nie wierzę w cuda, bo łapie słońce jak gąbka, ale mam wrażenie, że np 30 - tki nie robią żadnej różnicy (z lub bez). Ja też się nie opalam - zawsze filtr, zawsze odwracam głowę i chowam się w cieniu ale np. jeżdżę rowerem albo generalnie przebywam jednak na słońcu i nie da się uniknąć opalenia. Mam wrażenie, że większość filtrów jest niewiele warta (chyba ,że smarować sie co godzinę). W tym roku bankowo kupię50-tkę i może nawet powinnam rozważyć zainwestowanie w coś dobrego tylko kurczę jak tu się dowiedzieć co jst dobre skoro ja np. nie widzę różnicy między LRP a Pharmacerisem (może nawet Pharmaceris wypada lepiej mimo 3 krotnie niższej ceny) Mam dziś dzień żalu do rynku kosmetycznego
O LRP słyszałam dość kiepskie rzeczy - że trudny i nieprzyjemny w obsłudze itd. Spróbuj tego "mojego" Kiehl'sa - ja lepszego filtra nie znalazłam i szczerze mówiąc trochę zła jestem, że muszę jeszcze wykończyć Vichy zakupiony w zeszłym sezonie (a kupiłam 2 tubki...) zanim wrócę do Kiehl's. Cena jest dość wysoka, ale to 60 ml, które starcza naprawdę na całą wieczność. No i komfort używania jest taki, że w ogóle zapominam, że mam jakikolwiek SPF na twarzy. Aha, no i najważniejsze - on działa
vine jest offline  
Stary 2016-03-29, 15:23   #3332
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Widzę, że piszecie o OT. Przepraszam jeśli to komuś przeszkadza a dokładam do off topa swoje 3 grosze. Mi osobiście OT nie przeszkadza, wole spontaniczną dyskusję, wolność myśli i nigdy nie miałam problemu z przeskakiwaniem (lub rozszyfrowywaniem) wyszarzonego tekstu. Dowiedziałam się przy okazji nie mało (ostatnio kupiłam Biotebal ). Niemniej jednak dostosuje się tylko dajcie jakieś info na czerwono jaka jest decyzja w sprawie OT. Przyznaje się szczerze, że czasem czytam pobieżnie i mogę coś przegapić (jakieś ustalenia)

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2016-03-29, 15:40   #3333
Merys
Zakorzenienie

Earth, zgadzam się. Bez OT w tytule i prawie wszystkie dziewczyny są za pisaniem na szaro. Vine?
Merys jest offline  
Stary 2016-03-29, 16:11   #3334
kicia555
Zakorzenienie

ponoć we wrześniu ... szmina mi się podoba i róż

http://www.elle.pl/uroda/artykul/mac...juz-na-orbicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mac-i-star-trek-nowa-kolekcja-specjalna-marki.jpg (91,0 KB, 19 załadowań)

GALAXIA

kicia555 jest offline  
Stary 2016-03-29, 16:27   #3335
vine
it's all made up

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Earth, zgadzam się. Bez OT w tytule i prawie wszystkie dziewczyny są za pisaniem na szaro. Vine?
Mi też się wydaje, że pisanie na szaro jest ok (co sama już sobie pozwoliłam stosować wyżej ) - można łatwo przeskoczyć rzeczy nie-MACowe, jeśli komuś wadzą, a umówmy się, nie ma tego dużo. A jak już się zdarzy offtop, to często jest przydatny dla wielu osób. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Zgadzam się z Earthpace w 100% - nie robiłabym tu obozu z musztrą. Ale oczywiście ja modem nie jestem, więc to nie moja decyzja
vine jest offline  
Stary 2016-03-29, 16:42   #3336
be_zludna
Zakorzenienie

Też mi się podoba pisanie na szaro, wtedy po prostu nie czytam. Wilk syty i owca cała.

Powiedzcie mi, bo ja nigdy nie miałam korektora z MAC, a podkładu płynnego też nie, bo konsystencja nie pasuje, ale kolor nc20 (studio fix pudrowy też, jego akurat uzywam). Korektor powinnam mieć tez nc20 czy jednak nc15? O prolongwaer mi chodzi, gdzieś mi mignelo, że ciemnieje, ale wolę zapytać. Póki co w ciemno, bo mogę iść pomacac, ale no
be_zludna jest offline  
Stary 2016-03-29, 16:42   #3337
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
ponoć we wrześniu ... szmina mi się podoba i róż

http://www.elle.pl/uroda/artykul/mac...juz-na-orbicie
Jako fanka Star Treka nie przepuszczę tej kolekcji

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 117 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:00   #3338
Merys
Zakorzenienie

To się chyba w większości zgadzamy.
Fajna kolekcja, ale nie woła do mnie, więc spasuje.
Merys jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:05   #3339
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Przejrzałam sobie co jest w tej kolekcji Vibe Tribe i trochę sie rozczarowałam. Bo myslałam, ze będzie wiecej nowosci, a tu troche ze stałej i repro, jak Refined Golden, Matte Bronze, Delphic, Golden Rinse, Tanarama, Modern Mandarin...
Za to ten co mnie zainteresował czterokolorowy ma intrygującą nazwę jako puder -
Gleamstones Powder
Dunes At Dusk - multicolor
Pierwszy raz widze "gleamstone" w okresleniu. Ciekawam tym bardziej
Z rózy tylko mnie ciekawi Painted Canyon - Midtone Coral (Satin).
Ze szminek wstepnie nic i ciekawam paletek 4-ek-Vibe Tribe
i Wild Horses. W sumie ufff, bo nie popłynę raczej az tak
A i pedzle tez powtórka - 125 i 127

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 117 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:07   #3340
Rotkohl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez be_zludna Pokaż wiadomość
Też mi się podoba pisanie na szaro, wtedy po prostu nie czytam. Wilk syty i owca cała.

Powiedzcie mi, bo ja nigdy nie miałam korektora z MAC, a podkładu płynnego też nie, bo konsystencja nie pasuje, ale kolor nc20 (studio fix pudrowy też, jego akurat uzywam). Korektor powinnam mieć tez nc20 czy jednak nc15? O prolongwaer mi chodzi, gdzieś mi mignelo, że ciemnieje, ale wolę zapytać. Póki co w ciemno, bo mogę iść pomacac, ale no

Ja bym w ciemno na Twoim miejscu nie brała opinie co do tego sa sprzeczne dość dlatego najlepiej przetestować. Ja mam ze studio fix nc15, prolong podkład nc15 za ciemny (latem jest ok) i nie ma opcji żebym korektora nc15 uzyła bo jest dużo za jasny dla mnie (mówię o okolicach pod oczami, bo na resztę twarzy to już całkiem nie ma opcji). NC20 ma dla mnie kolor identyczny jak studio fix nc15 , pod oczy za ciemna ale jako korektor na twarz akurat . Przepaść pomiędzy nc15 a nc20 jest dla mnie ogromna.
Dużo słyszałam zupełnie innych opinii, nie wiem od czego to zależy, dlatego najlepiej sprawdź sama jak będziesz miała okazję.
Wstawiłabym ci zdjęcie porównujące nc15 studio fix z korektorem pro long nc15 , ale jest przekłamane trochę, a na szczęście już się go pozbyłam, więc drugiego nie zrobię.
Mogę nc20 pro longa do nc15 studio fix ewentualnie Ci przyrównać.
Rotkohl jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:12   #3341
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

ja używam pod oczy i na twarz Pro Longa NW20 i jest ok. NC20 mi nie pasował i za ciemny był.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:22   #3342
Rotkohl
Zakorzenienie

Czyli potwierdza się i tak to co pisałam -NC15 korektora pro Longwear jest za jasna dla osób które mają NC15 ze studio fixa
Rotkohl jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:31   #3343
kicia555
Zakorzenienie

też jestem za pisaniem na szaro

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Jako fanka Star Treka nie przepuszczę tej kolekcji
ta szmineczka to przydałaby mi się wcześniej ciekawa jestem co jeszcze będzie w tej kolekcji

Cytat:
Przejrzałam sobie co jest w tej kolekcji Vibe Tribe i trochę sie rozczarowałam. Bo myslałam, ze będzie wiecej nowosci, a tu troche ze stałej i repro, jak Refined Golden, Matte Bronze, Delphic, Golden Rinse, Tanarama, Modern Mandarin...
Za to ten co mnie zainteresował czterokolorowy ma intrygującą nazwę jako puder -
Gleamstones Powder
Dunes At Dusk - multicolor
Pierwszy raz widze "gleamstone" w okresleniu. Ciekawam tym bardziej
Z rózy tylko mnie ciekawi Painted Canyon - Midtone Coral (Satin).
Ze szminek wstepnie nic i ciekawam paletek 4-ek-Vibe Tribe
i Wild Horses
. W sumie ufff, bo nie popłynę raczej az tak
A i pedzle tez powtórka - 125 i 127
tylko pogrubione mnie interesi bronzerami jestem zawiedziona

GALAXIA

kicia555 jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:40   #3344
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
ta szmineczka to przydałaby mi się wcześniej ciekawa jestem co jeszcze będzie w tej kolekcji

tylko pogrubione mnie interesi bronzerami jestem zawiedziona
Niestety nie podali wiecej info, poza tym ze 25 rzeczy bedzie w tej kolekcji. Pokazane sa tylko szminki, ale w sumie połowa mało noszalna - ta, co na fotce, jakas brudno pudroworozowa, cos w stylu Cyber , zólta, niebieska
Ja sie ciesze, ze bronzery nie kusza, bo nie poplyne

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:47   #3345
kicia555
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety nie podali wiecej info, poza tym ze 25 rzeczy bedzie w tej kolekcji. Pokazane sa tylko szminki, ale w sumie połowa mało noszalna - ta, co na fotce, jakas brudno pudroworozowa, cos w stylu Cyber , zólta, niebieska
czyli typowo kosmiczna kolekcja

GALAXIA

kicia555 jest offline  
Stary 2016-03-29, 17:55   #3346
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
czyli typowo kosmiczna kolekcja
Patrząc jakie posatacie z serialu wzięli na warsztat jako typy makijazowe, to nie dziwota

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:00   #3347
MissScareAll
Zakorzenienie

A ja lubię offtop Tu są takie fajne dziewczyny, że przy okazji jak wypływa jakiś temat nie MACowy, to można go rozwinąć, tak naturalnie... Jak ktoś tu wpada raz na ruski rok, to na pewno będzie niezadowolony czymś takim, ale Wizażanki tu są od lat te same No nic, ale jak większość nie chce, to trudno. Na szaro z telefonu nie umiem, to już chyba nic nie będę pisać Najwyżej suche meldunki o zakupach
Stary 2016-03-29, 18:02   #3348
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A ja lubię offtop Tu są takie fajne dziewczyny, że przy okazji jak wypływa jakiś temat nie MACowy, to można go rozwinąć, tak naturalnie... Jak ktoś tu wpada raz na ruski rok, to na pewno będzie niezadowolony czymś takim, ale Wizażanki tu są od lat te same No nic, ale jak większość nie chce, to trudno. Na szaro z telefonu nie umiem, to już chyba nic nie będę pisać Najwyżej suche meldunki o zakupach
Miss, ale przeciez nie jest nigdzie napisane, ze koniecznie trzeba na szaro pisać - dobrze byłoby, ale jak ktos akurat nie ma takiej mozliwosci, to przeciez nikt nei bedzie za to krzyczał
Wszyscy wiedza, ze OT to ludzka rzecz i zawsze i wszędzie sie zdarza

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:02   #3349
MissScareAll
Zakorzenienie

Meldunek numer 1 dodam, żeby nie było offtopu o offtopie Mianowicie, nic mi się nie podoba z nadchodzących kolekcji, a zakupów Flamingowych się pozbyłam. Będę kupować kosmetyki tylko, jak mnie powalą, bo mam tego za dużo.
Stary 2016-03-29, 18:08   #3350
be_zludna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Ja bym w ciemno na Twoim miejscu nie brała opinie co do tego sa sprzeczne dość dlatego najlepiej przetestować. Ja mam ze studio fix nc15, prolong podkład nc15 za ciemny (latem jest ok) i nie ma opcji żebym korektora nc15 uzyła bo jest dużo za jasny dla mnie (mówię o okolicach pod oczami, bo na resztę twarzy to już całkiem nie ma opcji). NC20 ma dla mnie kolor identyczny jak studio fix nc15 , pod oczy za ciemna ale jako korektor na twarz akurat . Przepaść pomiędzy nc15 a nc20 jest dla mnie ogromna.
Dużo słyszałam zupełnie innych opinii, nie wiem od czego to zależy, dlatego najlepiej sprawdź sama jak będziesz miała okazję.
Wstawiłabym ci zdjęcie porównujące nc15 studio fix z korektorem pro long nc15 , ale jest przekłamane trochę, a na szczęście już się go pozbyłam, więc drugiego nie zrobię.
Mogę nc20 pro longa do nc15 studio fix ewentualnie Ci przyrównać.
Cytat:
ja używam pod oczy i na twarz Pro Longa NW20 i jest ok. NC20 mi nie pasował i za ciemny był.
Pogubiłam się ciut czyli Prolong NC15, to w ogóle mega jasny jest, więc jak używam NC20, to już w ogóle za jasny będzie (czysto teoretycznie)? Dopiero w piątek mogę to sprawdzić, stąd pytań milion
be_zludna jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:11   #3351
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Pogubiłam się ciut czyli Prolong NC15, to w ogóle mega jasny jest, więc jak używam NC20, to już w ogóle za jasny będzie (czysto teoretycznie)? Dopiero w piątek mogę to sprawdzić, stąd pytań milion
Nie wiem czy za jasny będzie na Ciebie NC15, bo szrzerze to macałam ten kolor tak dawno, ze nie wiem jak wypadał. Najpierw miałam NC20, ale za ciemny, okazało sie ze NW 20 lepiej. Ale obadam tez NW15, bo 20-ka do niektórych podkładów moich za ciemna troszkę.
W kazdym razie 20-ka korektora odpowiada mniej wiecej jasnosci 15-ki studio fixa

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:17   #3352
be_zludna
Zakorzenienie

Cytat:
Meldunek numer 1 dodam, żeby nie było offtopu o offtopie Mianowicie, nic mi się nie podoba z nadchodzących kolekcji, a zakupów Flamingowych się pozbyłam. Będę kupować kosmetyki tylko, jak mnie powalą, bo mam tego za dużo.
Jak to pozbyłaś się Flaminga. A co miałaś?!

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Nie wiem czy za jasny będzie na Ciebie NC15, bo szrzerze to macałam ten kolor tak dawno, ze nie wiem jak wypadał. Najpierw miałam NC20, ale za ciemny, okazało sie ze NW 20 lepiej. Ale obadam tez NW15, bo 20-ka do niektórych podkładów moich za ciemna troszkę.
W kazdym razie 20-ka korektora odpowiada mniej wiecej jasnosci 15-ki studio fixa
Czyli wynika z tego, że na pewno dla mnie za jasny. Studio Fix i ProLong z podkładów testowałam i NC20 były dla mnie ok. Więc wg tego korektor NC15 powinien być jednak za ciemny.
be_zludna jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:17   #3353
Merys
Zakorzenienie

Cytat:
Weź, nie denerwuj bo
Cytat:
Miss, ale przeciez nie jest nigdzie napisane, ze koniecznie trzeba na szaro pisać - dobrze byłoby, ale jak ktos akurat nie ma takiej mozliwosci, to przeciez nikt nei bedzie za to krzyczał
Amen.
Cytat:
Mnie to już głowa rozbolała.
Ja używam pro longwear podkład nc15 i teraz jest w sam raz, no ale na lato chce coś ciemniejszego i spróbuje fixa nc20 mam nadzieje, że on aż tak ciemny nie jest?
Merys jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:20   #3354
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:

Czyli wynika z tego, że na pewno dla mnie za jasny. Studio Fix i ProLong z podkładów testowałam i NC20 były dla mnie ok. Więc wg tego korektor NC15 powinien być jednak za ciemny.
No najlepiej jakbys sama obadała sprawę

Ale NC15 za ciemny nie powinien być, jesli podkład masz NC 20.
Ale teraz juz zgłupiałam, bo nei wiem czy podkłąd czy korektor masz na mysli

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2016-03-29 o 18:21
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:21   #3355
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Podświadomie będę bać się okrzyczenia Ale ok, wezmę to pod uwagę i może nie będzie tak straszno

Chyba się zaraz wezmę za porządek w MACach. Dzień dłuższy, to więcej się chce robić. Chętnie bym się czegoś pozbyła, ale są kolory, których używam tylko na specjalne okazje, a że tych okazji nie mam od długiego czasu wcale, to leżą biedaki i czekają. Powinni zrobić kolekcję limitowaną kosmetyków na siłownię i po domu, to bym nosiła codziennie
Stary 2016-03-29, 18:24   #3356
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Podświadomie będę bać się okrzyczenia Ale ok, wezmę to pod uwagę i może nie będzie tak straszno

Chyba się zaraz wezmę za porządek w MACach. Dzień dłuższy, to więcej się chce robić. Chętnie bym się czegoś pozbyła, ale są kolory, których używam tylko na specjalne okazje, a że tych okazji nie mam od długiego czasu wcale, to leżą biedaki i czekają. Powinni zrobić kolekcję limitowaną kosmetyków na siłownię i po domu, to bym nosiła codziennie
No weź ze, ja Cie tak łądnie proszę

Sama nei zawsze piszę na szaro przy OT - a nawet bardzo rzadko

Ja juz nie mam sie czego pozbyc, porządek robiłam, zbyłam/zbywam co nie chce, cała reszta jest kochana, uzywana i pożadna przez moi

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:30   #3357
be_zludna
Zakorzenienie

Cytat:
No najlepiej jakbys sama obadała sprawę

Ale NC15 za ciemny nie powinien być, jesli podkład masz NC 20.
Ale teraz juz zgłupiałam, bo nei wiem czy podkłąd czy korektor masz na mysli
Dobra jeszcze raz
Dobierałam podkład i Studio Fix/ProLong NC20 były ok (ostatecznie nie mam ich, bo konsystencja dla mnie nie taka, źle się trzymają, ale kolor dobrany), Studio Fix Powder NC20 mam, używam i jest ok.
CHCĘ korektor ProLong, tu pytanie czy NC15 nie będzie dla mnie za jasny

Cytat:
Ustawiam się pierwsza w kolejce
be_zludna jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:31   #3358
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

O mamo, własnie pokazali nieco wiecej, te opakowania sa piękne
już chce co poniektóre rzeczy
Chyba sie skusze na Matte Bronze w tej odsłonie, jak mi nie podpasuje ten cudak składany

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2016-03-29 o 18:38
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:37   #3359
Merys
Zakorzenienie

O matko kochana szminki i cienie
Merys jest offline  
Stary 2016-03-29, 18:37   #3360
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Dobra jeszcze raz
Dobierałam podkład i Studio Fix/ProLong NC20 były ok (ostatecznie nie mam ich, bo konsystencja dla mnie nie taka, źle się trzymają, ale kolor dobrany), Studio Fix Powder NC20 mam, używam i jest ok.
CHCĘ korektor ProLong, tu pytanie czy NC15 nie będzie dla mnie za jasny

Ustawiam się pierwsza w kolejce
To NC15 bedzie raczej za jasny. Z NC20 powinno byc ok. Ale lepiej spróbuj na sobie, bo z dobraniem korektora nie ma co w ciemno cudować

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości