Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-17, 13:44   #1
pejkola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 127

Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY


Witajcie
Mam dość spory problem. W przeszłości używałam kosmetyków przeciw trądzikowych, które dość mocno wysuszały mi twarz(musze się nawet przyznać że przez jakiś okres zamiast toniku używałam spirytusu). Tak wiem, TRAGEDIA! Ale zaczynałam gimnazjum i bardzo mi zależało na poprawie kondycji cery, i często chwytałam się pierwszych lepszych polecanych sposobów na różnych forach internetowych. Na szczęście w pore się opamiętałam i zmieniłam jakiś czas temu pielęgnacje o 180 stopni. Zrozumiałam swoje błędy, od których już boże chroń! Jednak mimo tego, problem odwodnionej skóry został. Oczywiście niedawno skończyłam również terapie epiduo, co niestety pomogło tylko na jakiś czas. Problemów aż tak strasznych nie mam, jedyną moją zmorą to zaskórniki. Lecz teraz, przez jakiś czas stawiam na NAWILŻENIE. Za 2 tygodnie halloween, a ja muszę wyprowadzić cerę na prostą.
Dlatego moje kochane. Polećcie mi jakiś dobry krem nawilżający, ale też w rozsądnej cenie ponieważ w tym miesiącu mam dość sporo wydatków:/ Bardzo mi zależy by chociaż troszke naprawił moją cerę (problem łuszczenia się skóry, sucha skóra etc), a zarazem jej nie zapchał( bo niestety moja twarz bywa bardzo wybredna).
Dzięki za uwage
__________________
Zapuszczam włosy!
Walcze o ładną cere
pejkola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 08:56   #2
PieknaNaturalnie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Jeśli masz taki problem próbowałaś może olejować twarz? Słyszałam, że to świetnie nawilża i wbrew pozorom nie sprawia, że skóra jest bardziej tłusta. Ja sama używam teraz kremu z Mixy www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61635 . Bardzo dobry. Ale mimo wszystko naturalne środki są lepsze, więc jestem za stosowaniem olejów.
PieknaNaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 09:24   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Cytat:
Napisane przez pejkola Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam dość spory problem. W przeszłości używałam kosmetyków przeciw trądzikowych, które dość mocno wysuszały mi twarz(musze się nawet przyznać że przez jakiś okres zamiast toniku używałam spirytusu). Tak wiem, TRAGEDIA! Ale zaczynałam gimnazjum i bardzo mi zależało na poprawie kondycji cery, i często chwytałam się pierwszych lepszych polecanych sposobów na różnych forach internetowych. Na szczęście w pore się opamiętałam i zmieniłam jakiś czas temu pielęgnacje o 180 stopni. Zrozumiałam swoje błędy, od których już boże chroń! Jednak mimo tego, problem odwodnionej skóry został. Oczywiście niedawno skończyłam również terapie epiduo, co niestety pomogło tylko na jakiś czas. Problemów aż tak strasznych nie mam, jedyną moją zmorą to zaskórniki. Lecz teraz, przez jakiś czas stawiam na NAWILŻENIE. Za 2 tygodnie halloween, a ja muszę wyprowadzić cerę na prostą.
Dlatego moje kochane. Polećcie mi jakiś dobry krem nawilżający, ale też w rozsądnej cenie ponieważ w tym miesiącu mam dość sporo wydatków:/ Bardzo mi zależy by chociaż troszke naprawił moją cerę (problem łuszczenia się skóry, sucha skóra etc), a zarazem jej nie zapchał( bo niestety moja twarz bywa bardzo wybredna).
Dzięki za uwage
Tu jest wątek odpowiedni dla Ciebie:
Cera tłusta, trądzikowa, odwodniona, problematyczna
Ja bym postawiła na jakieś serum nawilżające, np Dermedic ma dobre opinie.



Cytat:
Napisane przez PieknaNaturalnie Pokaż wiadomość
Jeśli masz taki problem próbowałaś może olejować twarz? Słyszałam, że to świetnie nawilża i wbrew pozorom nie sprawia, że skóra jest bardziej tłusta. Ja sama używam teraz kremu z Mixy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...zajacy-10.html . Bardzo dobry. Ale mimo wszystko naturalne środki są lepsze, więc jestem za stosowaniem olejów.
Oleje nie nawilżają, a tłusta cera produkuje wystarczająco dużo tłuszczu, żeby go jej jeszcze dokładać z zewnątrz. To rozwiązanie sprawdzi się tylko w przypadku osób, które nie mają tłustej skóry, a ich problem z przetłuszczaniem wynika tylko z tego, że zbyt mocno ingerują w warstwę lipidową skóry i ją ciągle usuwają , przez co skóra się broni i produkuje więcej sebum. W tej sytuacji postawienie na treściwsze kremy i oleje może pomóc wyregulować cerę, ale jeśli ta przetłuszcza się tak po prostu, to to tylko spotęguje świecenie i zwiększy ilość smalcu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 16:40   #4
Kowalko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Kurcze, miałam podobny problem.. szukałam informacji na ten temat, co zrobić żeby była w lepszej kondycji.. i okazało się, że za tym wszystkim stoi zdrowe odżywianie i właściwe mycie cery.
dużo też mi dały rady z jednego bloga - http://berce.pl/poradniki/oczyszczan...czanie-twarzy/ Fajna sprawa, dokupiłam do tego szczoteczkę elektryczną do mycia. Od lat nie jem takiego typu rzeczy jak sery, chili itp. I powiem - że dużo POMOGŁO !
Kowalko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 06:44   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Cytat:
Napisane przez Kowalko Pokaż wiadomość
Kurcze, miałam podobny problem.. szukałam informacji na ten temat, co zrobić żeby była w lepszej kondycji.. i okazało się, że za tym wszystkim stoi zdrowe odżywianie i właściwe mycie cery.
dużo też mi dały rady z jednego bloga - [URL="] Fajna sprawa, dokupiłam do tego szczoteczkę elektryczną do mycia. Od lat nie jem takiego typu rzeczy jak sery, chili itp. I powiem - że dużo POMOGŁO !
Mycie to jest podstawa, to znaczy odpowiednie mycie. Jeśli popełnia się na tym etapie błędy, to nawet najlepsza dalsza pielęgnacja nie będzie ich w stanie złagodzić. Tylko że każda cera lubi co innego, jedna jak się ją mocno oczyszcza np mydłem, inna tylko łagodne formy mycia np micelami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 09:54   #6
SaraOrzech
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Jak często przy takim typie cery stosować pilingi? Czy wtedy używać tych delikatnych czy bardziej ścierających, żeby usunąć suchą skórę?
SaraOrzech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 13:49   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Cytat:
Napisane przez SaraOrzech Pokaż wiadomość
Jak często przy takim typie cery stosować pilingi? Czy wtedy używać tych delikatnych czy bardziej ścierających, żeby usunąć suchą skórę?
Lepiej sprawdzał się u mnie peeling enzymatyczny stosowany na noc jak krem.
http://www.dax.com.pl/pl/product/967...ny-w-saszetce/
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 14:31   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, trądzikowa a zarazem odwodniona:/ POMOCY

Cytat:
Napisane przez SaraOrzech Pokaż wiadomość
Jak często przy takim typie cery stosować pilingi? Czy wtedy używać tych delikatnych czy bardziej ścierających, żeby usunąć suchą skórę?
Trzeba testować. Ja używam z reguły ściereczek peelingujących, ale rzadko i ostrożnie, bo one są dość mocne. Peelingi enzymatyczne zwyczajnie u mnie nie działają. Trzeba znaleźć taki środek, który nie podrażni skóry i nie spowoduje skutku odwrotnego czyli jeszcze większego wysuszenia.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-10-22 o 14:33
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-22 15:31:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.