Gliceryna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-11-01, 02:12   #1
Patrycja102102
Przyczajenie

Gliceryna

Witam, kremy mające wysoko w składzie glicerynę powodują u mnie powstawanie dużej ilości pryszczy. Zastanawiam się czy takie składniki jak: Glyceryl Stearate lub Tricaprylin będą działały tak samo?
Pozdrawiam
Patrycja102102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 09:24   #2
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Gliceryna

Cytat:
Napisane przez Patrycja102102 Pokaż wiadomość
Witam, kremy mające wysoko w składzie glicerynę powodują u mnie powstawanie dużej ilości pryszczy. Zastanawiam się czy takie składniki jak: Glyceryl Stearate lub Tricaprylin będą działały tak samo?
Pozdrawiam
Bardzo duża ilość składników, a zwłaszcza emolientów czyli podstawy w emulsjach (kremy, balsamy, mleczka) ma potencjał zapychający, jednak każda skóra reaguje inaczej na dany składnik a nawet na mieszankę składników, więc nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi "tak" albo "nie".

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-11-01 o 18:18 Powód: chamska reklama wpakowana do mojego posta bez mojej zgody
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 14:23   #3
Patrycja102102
Przyczajenie

Dot.: Gliceryna

Hmm, używałam ostatnio np. la roche posay - hydreane legere oraz iwostin puritin rehydrin. Oba gliceryna na 1 miejscu i kilka syfów dziennie wyskakiwało po nich, strasznie. Mam teraz forever aloe propolis creme, z takim składem:
Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized Aloe Vera Gel), Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Lanolin, Sorbitol, Ethylhexyl Palmitate, Ethylhexyl Stearate, Diethylexyl Adipate, Allantoin, Propolis Extract, Lanolin Alcohol, Dimethicone, Tocopherol (Vitamin E Natural), Beta Carotene (Provitamin A), Zea Mays (Com) Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Triethanolamine, Ascorbic Acid, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (Parfum)
Czy jest dobry? Glyceryl stearate zaraz na początku na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak w skali 1-5 dałabym mu 3/4.
Teraz zastanawiam się nad Revitol Scar Cream na blizny ze składem:
Water/Aqua Tricaprylin, Ethoxydiglycol, Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate, Acetyl Hexapeptide-8, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macrocystis Perifera Extract, Phospholipids (and) Pantotheric Acid (and) Retinyl Palmitate (and) Ascorbyl Palmitate (and) Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Vitamin A Palmitate, Liposome Delivery System, Butylene Glycol (and) Polysorbate 20 (and) Palmitoyl Pentapeptide-4, Borago Officinalis Seed Cil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Dipalmiteyl Hydroxyproline, Glycerin, Ubiquinone, Alpha Lipoic Acid, Carbomer, Potassiun Sorbate Sodium Benzoate, Diazolicidinyl Urea.
Znnowu początek to Tricaprylin, glyceryl stearate, czyli chyba pochodne gliceryny. Zastanawiam czy by mnie to nie zapchało, niestety próbek raczej nie ma a sam krem jest bardzo drogi żeby tak w ciemno kupić.
Patrycja102102 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości