Jak Cz瘰to Myjecie W這sy? - Strona 44 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzib przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane b璠 przetwarzane w celu 鈍iadczenia us逝g za pomoc portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powy瞠j zg鏚.

Osoba podaj帷a dane ma prawo dost瘼u do tre軼i swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyra瞠nie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mog by udost瘼nione innym podmiotom z grupy kapita這wej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Prosz czeka
Nie mo瞠sz si zalogowa? Przypomnij has這
Masz ju konto? Zaloguj si!
Odzyskiwanie utraconego has豉
Odzyskiwanie utraconego has豉. Prosz czeka
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj si!
Masz ju konto? Zaloguj si!

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2016-03-22, 12:52   #1291
martaakow
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 844
Dot.: Jak Cz瘰to Myjecie W這sy?

Cytat:
Napisane przez my29butterfly Poka wiadomo嗆
Ja myje co drugi dzie. Codzienne mycie w這s闚 tez nie jest dobre, bo wyp逝kuje wiele od篡wczych sk豉dnik闚 z w這s闚. Gdy w這sy wygl康aj 幢e, spr鏏uj uzy suchego szamponu. Mo瞠 to zadzia豉, u mnie si sprawdza
My郵, 瞠 mniej zdrowe jest u篡wanie regularnie suchego szamponu, bo zatyka pory na sk鏎ze g這wy.
Mnie przy zbyt cz瘰tym u篡waniu sw璠zi sk鏎a, robi si na niej krosty i w dodatku jest przesuszona.
Zreszt dla mnie suchy szampon zamiast mycia w這s闚 to troch jak popsika si dezodorantem zamiast wzi望 prysznic.
Awaryjnie przy kompletnym braku czasu ujdzie, ale czu豉bym si ma這 komfortowo, gdybym mia豉 to robi cz窷ciej.
W豉軼iwie to i tak suchego szamponu u篡wam wy陰cznie na grzywk. Na ca貫 w這sy praktycznie nigdy, bo i tak czuj wtedy, 瞠 moje w這sy s dalej nie鈍ie瞠.
martaakow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-22, 13:26   #1292
iwi_83
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 034

ja myj co 2 dni, staram si w og鏊e nie u篡wa suchych szampon闚. polecam szampon isana, zauwa篡豉m, 瞠 ze w這sy po nim s d逝zej 鈍ie瞠

pachn
iwi_83 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-22, 22:12   #1293
ellish
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 682

A u mnie jest tak: Jak nie chodz do pracy to w這sy utrzymuj si nawet do 4 dni. Nie s t逝ste ale wiadomo- my trzeba. Ale jak chodz do pracy, przebywam caly dzien w klimatyzowanym pomieszczeniu to co 2 dni. Nie wiem czy cos ma z tym wsp鏊nego klima ale tak si dzieje.

Suchych szampon闚 nie u篡wam. Nie wyobra瘸m sobie gdzie i嗆 z brudnymi w這sami maskuj帷 tym czym. Przecie w這sy s caly czas brudne. Czu豉bym si bardzo niekomfortowo.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2016-03-22 o 22:15
ellish jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-23, 08:37   #1294
Agata9506
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Ja myj co drugi dzie. Czasem przyda這by si codziennie, ale nie cierpi my w這s闚, rozczesywa ich.. Maskara ;/

Edytowane przez Agata9506
Czas edycji: 2016-03-25 o 12:01
Agata9506 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-23, 09:08   #1295
Yoriko 96
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 111

Cytat:
Napisane przez Agata9506 Poka wiadomo嗆
Ja myj co drugi dzie. Czasem przyda這by si codziennie, ale nie cierpi my w這s闚, rozczesywa ich.. Maskara ;/

A ja to wlasnie uwielbiam, najchetniej bym myla wlosy codziennie, co mi sie w sumie ostatnio zdarza, choc przezucilam sie na co dwa dni.
Do ucha mam wlosy naturalne, czyli w moim przypadku ciezsze, przetluszczaja sie szybciej, ale przez lata mylam wlosy codziennie, to w sumie nie przeszkadza mi to bardzo

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-23, 10:04   #1296
szujkan
Stara wyjadaczka

Wiadomo軼i: 15

Myj co dwa dni, a suchych szampon闚 u篡wam sporadycznie i raczej po to, 瞠by unie嗆 w這sy u nasady.
szujkan jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-23, 10:35   #1297
twiggy99
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 16

Od dawna myj 2 razy w tygodniu (co 3 - 4 dni) i wygl康aj 豉dnie. Kiedy mia豉m grzywk i wtedy zdarza這 si, 瞠 musia豉m je czasem umy co 2 dni. Teraz sporadycznie zdarza mi si je my nawet po 5 dniach, ale wtedy ostatniego dnia wieczorem ju raczej niech皻nie pokazuj si ludziom ;P.
twiggy99 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-23, 13:37   #1298
czarnaJago
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 61

Mniej wi璚ej co 4 dni, ale to te zale篡 od pory roku.
czarnaJago jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-23, 17:07   #1299
_independent
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 129

Cytat:
Napisane przez Agata9506 Poka wiadomo嗆
Je郵i masz problem z rozczesywaniem w這s闚 to polecam Milk Shake Whipped Cream Leave-in Foam.
_independent jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-24, 09:56   #1300
MyaMK
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 257

Ostatnio dosz豉m do tego, ze myj w這sy raz w tygodniu. Chyba 瞠 chce jako szczeg鏊nie wygl康a i u這zy je nietypowo to tego samego dnia co jest "impreza"
MyaMK jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-24, 22:10   #1301
anakrk
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 915

Codziennie - dla mnie puszyste w這sy to istotny element wygl康u.
anakrk jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-28, 23:48   #1302
wenfy
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Codziennie, nie wyobra瘸m sobie mycia ich co kilka dni, najwy瞠j tylko wtedy, gdy nigdzie nie wychodz. Jak ich nie umyj to mam uczucie jakby by造 takie oklapni皻e i ci篹kie.
wenfy jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-29, 15:14   #1303
amra01
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 20

kiedy my豉m co 2 dni, teraz codziennie
Stary 2016-03-30, 19:01   #1304
Noane
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 673
Wpisy w blogu: 2

Co drugi dzie.
Noane jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 08:15   #1305
goska_1989
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Ja myj w這sy co drugi dzie, czasami nawet codziennie. Niestety, ale niszcz je p騧niej prostownic, a w zwi您ku z tym, 瞠 myj w這sy tak cz瘰to to cz瘰to u篡wam prostownicy. Musz zaprzesta tego procederu bo moja fryzjerka na mnie krzyczy
goska_1989 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 10:48   #1306
Nyalee
Half-dragon

Wiadomo軼i: 1 226

Codziennie. Bez mycia moje w這sy wygl康aj zwyczajnie 幢e.
B璠zie: 55 kg

"Je瞠li nie przyznajesz si do b喚du, to pope軟iasz b陰d drugi."
Nyalee jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 11:50   #1307
cukierniczek
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 376

Jak sie wpada w czeste mycie to potem ciezko przesta, bo si w豉郾ie przet逝szczaja bardzo szybko etc.

Trzeba przerwac na tydzien i wytrzymac jakos z tym t逝szczem :/ potem wlosy przestana tak szybko sie tluscic. Moja znajoma myje raz na 2 tyg i nie ma tlustych wlosow ale ona chyba ma tez jakies predyspozycje :P w kazdym badz razie do 1 tygodnia powinno sie udac zachowac czyste w這sy
cukierniczek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 11:52   #1308
201604251028
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 2 727

Cytat:
Napisane przez cukierniczek Poka wiadomo嗆
Jak sie wpada w czeste mycie to potem ciezko przesta, bo si w豉郾ie przet逝szczaja bardzo szybko etc.

Trzeba przerwac na tydzien i wytrzymac jakos z tym t逝szczem :/ potem wlosy przestana tak szybko sie tluscic. Moja znajoma myje raz na 2 tyg i nie ma tlustych wlosow ale ona chyba ma tez jakies predyspozycje :P w kazdym badz razie do 1 tygodnia powinno sie udac zachowac czyste w這sy
U mnie to nie dzia豉, a mycie w這s闚 raz na 2 tygodnie wydaje mi si po prostu obrzydliwe.
201604251028 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 11:56   #1309
Nyalee
Half-dragon

Cytat:
Napisane przez yonce Poka wiadomo嗆
U mnie to nie dzia豉, a mycie w這s闚 raz na 2 tygodnie wydaje mi si po prostu obrzydliwe.
W豉郾ie, przecie w這sy bardzo wszystko ch這n, na przyk豉d brzydkie zapachy. Nie ma szans, 瞠by by造 鈍ie瞠 przez tygodnie.
Co do codziennego mycia, wiem, 瞠 to nie jest zbyt dobre, ale moje w這sy elektryzuj si, pl帷z i w 瘸den spos鏏 nie mog ich u這篡 cho熲y po jednym dniu niemycia.
Nie wiem, mo瞠 spr鏏uj rzeczywi軼ie je przetrzyma z par dni, ale chyba b璠 musia豉 nosi turban

Stary 2016-03-31, 12:03   #1310
cochebomba
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 219

Cytat:

To akurat jest mit. Przet逝szczanie si w這s闚 zale篡 przede wszystkim od typu w這sa. Je郵i s cienkie i niezbyt g瘰te, to 豉twiej poddaj si dzia豉niu sebum i szybko wygl康aj nie鈍ie穎. G瘰tsze w這sy oraz grubsze w strukturze mog by d逝瞠j 鈍ie瞠.
Sk鏎a g這wy jest przed逝瞠niem cery, a przecie buzi myjemy codziennie. Dlatego nie ma nic z貫go w codziennym myciu. Nale篡 jednak koncentrowa si na skalpie i g鏎nej partii w這s闚, bo na d逝go軼i s zazwyczaj 鈍ie瞠 i szkodzi im nadmierne tarcie.

Ca貫 篡cie zmagam si z szybko przet逝szczaj帷ymi si w這sami i tyle uda這 mi si ustali na ten temat
cochebomba jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 13:36   #1311
adri_
BAN sta造

Wiadomo軼i: 477

A ja tak r霩nie. Niedanwo potrafilam myc codziennie- przed kazdym wyjsciem. Teraz wol je takie troche dwudniowe- fryzura lepiej sie trzyma no ale z tlustymi nie chodze oczywscie :P
adri_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 13:39   #1312
kasiulk86
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 94

Myj codziennie, bo bardzo intensywnie mi si przet逝szczaj.

kasiulk86 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 13:41   #1313
cukierniczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cochebomba Poka wiadomo嗆
Ca貫 篡cie zmagam si z szybko przet逝szczaj帷ymi si w這sami i tyle uda這 mi si ustali na ten temat
A uda這 ci si wytrzyma te kilka dni bez mycia i tak powt鏎zy kilkukrotnie aby przyzwyczai do tego w這sy?
Stary 2016-03-31, 14:54   #1314
cochebomba
Raczkowanie

Cytat:
A uda這 ci si wytrzyma te kilka dni bez mycia i tak powt鏎zy kilkukrotnie aby przyzwyczai do tego w這sy?
M闚i帷, 瞠 zmagam si z tym ca貫 篡cie, mia豉m na my郵i, 瞠 pr鏏owa豉m dos這wnie wszystkiego. Ostatecznie to lekarz mnie u鈍iadomi, 瞠 to bez sensu i mo瞠 prowadzi tylko do problem闚 ze sk鏎 g這wy. Przy takim "przetrzymaniu" sk鏎y g這wy bez mycia przez d逝窺zy czas, strasznie namna瘸j si bakterie i grzyby. To mo瞠 prowadzi do 逝pie簑, 造sienia, 這jotokowego zapalenia sk鏎y g這wy. Ta metoda nie pomaga, a mo瞠 powa積ie zaszkodzi.
Stary 2016-03-31, 15:08   #1315
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:

Tak m闚i造 nasze prababki, kt鏎ych wiedza ogranicza豉 si do plotek zza p這tu. My郵a豉m, 瞠 ju nikt nie powtarza takich g逝pot
Nie ma czego takiego jak przetrzymywanie w這s闚. To nie mocz, a i mocz przetrzymywa nie jest zdrowo.
W這sy si myje, kiedy s nie鈍ie瞠 lub kiedy mamy na to ochot, bo np. "poprzedniego dnia si 幢e u這篡造, niby dalej s 鈍ie瞠, ale mam dzisiaj imprez w gronie znajomych, kt鏎ych nie widzia豉m ponad 5 lat, chcia豉bym wygl康a super".
A to, 瞠 znajoma ma znajom, a ona inn znajoma i ta uwa瘸, 瞠 ka盥y powinien my w這sy co 2 tygodnie, bo jej si nie chce cz窷ciej - nie przemawia to do mnie. To jest sprawa indywidualna i jeszcze nikt nie odkry doskona貫j liczby dni, co kt鏎e nale篡 my w這sy.

Cytat:
To akurat jest mit. Przet逝szczanie si w這s闚 zale篡 przede wszystkim od typu w這sa. Je郵i s cienkie i niezbyt g瘰te, to 豉twiej poddaj si dzia豉niu sebum i szybko wygl康aj nie鈍ie穎. G瘰tsze w這sy oraz grubsze w strukturze mog by d逝瞠j 鈍ie瞠.
Sk鏎a g這wy jest przed逝瞠niem cery, a przecie buzi myjemy codziennie. Dlatego nie ma nic z貫go w codziennym myciu. Nale篡 jednak koncentrowa si na skalpie i g鏎nej partii w這s闚, bo na d逝go軼i s zazwyczaj 鈍ie瞠 i szkodzi im nadmierne tarcie.

Raczej od tego, ile sebum wydziela nasza sk鏎a. Cho po鈔ednio masz te racj, bo na cienkich w這sach szybciej si ono rozprowadzi i szybciej mog wygl康a nie鈍ie穎 przy przet逝szczaj帷ej si sk鏎ze. Ale widywa豉m te pi瘯ne, grube, g瘰te w這sy z obrzydliwym 這jem u nasady. Wi璚 nie o typ w這sa jednak chodzi.
Stary 2016-03-31, 15:16   #1316
201604251028
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 2 727

Ja pr鏏owa豉m "przetrzymywa" w這sy - kiedy nie musia豉m nigdzie wychodzi, by豉m chora itp. Nie podzia豉這 w og鏊e Dalej myj w這sy codziennie.
Kiedy my豉m w這sy co 2-3 dni, ale wtedy farbowa豉m i rozja郾ia豉m
201604251028 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-03-31, 15:31   #1317
cochebomba
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka wiadomo嗆
Raczej od tego, ile sebum wydziela nasza sk鏎a. Cho po鈔ednio masz te racj, bo na cienkich w這sach szybciej si ono rozprowadzi i szybciej mog wygl康a nie鈍ie穎 przy przet逝szczaj帷ej si sk鏎ze. Ale widywa豉m te pi瘯ne, grube, g瘰te w這sy z obrzydliwym 這jem u nasady. Wi璚 nie o typ w這sa jednak chodzi.
Wiadomo, jak si grubych i g瘰tych w這s闚 przez tydzie nie umyje, to te b璠 t逝ste Mia豉m na my郵i, 瞠 cienkie i rzadsze w這sy po prostu b璠 przet逝szcza si szybciej. Dziwi mnie, 瞠 sk鏎a g這wy mo瞠 produkowa ogromne ilo軼i sebum, gdy sk鏎a twarzy jest sucha jak wi鏎. Kolejna zagadka Ale to ju tak naprawd detale, najwa積iejsze to walczy z zabobonami w stylu "przetrzymywania" w這s闚
Stary 2016-03-31, 16:11   #1318
Nyalee
Half-dragon

Cytat:
Wiadomo, jak si grubych i g瘰tych w這s闚 przez tydzie nie umyje, to te b璠 t逝ste Mia豉m na my郵i, 瞠 cienkie i rzadsze w這sy po prostu b璠 przet逝szcza si szybciej. Dziwi mnie, 瞠 sk鏎a g這wy mo瞠 produkowa ogromne ilo軼i sebum, gdy sk鏎a twarzy jest sucha jak wi鏎. Kolejna zagadka Ale to ju tak naprawd detale, najwa積iejsze to walczy z zabobonami w stylu "przetrzymywania" w這s闚
Dzi瘯uj Wam za u鈍iadomienie. Nie pr鏏owa豉m nigdy przetrzyma w這s闚, bo bardzo si 幢e czuj z nie鈍ie篡mi, ale teraz ju wiem, 瞠by si na to nie porywa.
Dodam, 瞠 przet逝szczanie nie jest moim g堯wnym problemem, tylko to, 瞠 mam bardzo ma這 w這s闚 i s one cienkie i 豉mliwe. Bardzo 幢e wygl康aj ju wieczorem, s oklapni皻e i naelektryzowane, dlatego mycie codziennie rano to ju m鎩 rytua.
Dobrze, 瞠 tu na forum tylu ludzi ma wi瘯sze rozeznanie w temacie ni ja

Stary 2016-03-31, 16:15   #1319
cukierniczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka wiadomo嗆
Tak m闚i造 nasze prababki, kt鏎ych wiedza ogranicza豉 si do plotek zza p這tu. My郵a豉m, 瞠 ju nikt nie powtarza takich g逝pot
To nie s g逝poty. Sk鏎a ma w豉sny system bakteryjny i czeste mycie go niszczy. Aktualnie zaczyna co raz wiecej lekarzy o tym m闚i.
http://nauka.newsweek.pl/czeste-myci...92919,1,1.html
Tak瞠 nie bez powodu powsta這 powiedzenie: "Czeste mycie skraca zycie"
Cytat:
Ostatecznie to lekarz mnie u鈍iadomi, 瞠 to bez sensu i mo瞠 prowadzi tylko do problem闚 ze sk鏎 g這wy. Przy takim "przetrzymaniu" sk鏎y g這wy bez mycia przez d逝窺zy czas, strasznie namna瘸j si bakterie i grzyby. To mo瞠 prowadzi do 逝pie簑, 造sienia, 這jotokowego zapalenia sk鏎y g這wy. Ta metoda nie pomaga, a mo瞠 powa積ie zaszkodzi.
Jaki kiepski lekarz :/
Sk鏎a si t逝szczy, poniewa tego wymaga aby normalnie funkcjonowa. Jednak im czesciej zmywamy ten t逝szcz z bakteriami, tym szybciej skora bedzie go wiecej produkowa aby os豉nia w豉郾ie sk鏎e przed problemami i z造mi bakteriami. Sk鏎a posiada swoj naturalna flore baktryjn, kt鏎a podczas mycia znika i jeste鄉y nara瞠ni w豉郾ie na z貫 zarazki.
Co do 逝pie簑 i 這jotoku to jest tylko i wy陰cznie z貫 od篡wianie lub nieprzyswajanie minera堯w / witamin a nie 瘸dne nie mycie :/ dlatego powsta造 od篡wki, kt鏎e od篡wiaj sk鏎e, w nich nie chodzi o zabijanie bakteri... Przecie ca造 堯j ktory ze sk鏎y wychodzi nie wzia si znik康 - zjedlismy i usuwamy to przez sk鏎e. Bia貫 wypryski? - nic innego jak bakterie, kt鏎e zacze造 od篡wia si cukrem, kt鏎y spo篡li鄉y np w czekoladzie - o ktorej od dawien dawna m闚iono ze powoduje takie rzeczy. Oczywiscie cukier nie musi pochodzic z czekolady.

To jest identyczna sytuacja co do mycia uszu. Czy軼icie codziennie / czesto pa貫czkami uszy? Je郵i tak to te b陰d. Ja nie czyszcze praktycznie w og鏊e pa貫czkami, zdarzy mi sie raz na miesiac lub dwa i nigdy nie mam z nimi problem闚.

Sterylne 篡cie to problem obecnego 鈍iata z kt鏎ym ci篹ko sobie poradzi. Dla niekt鏎ych z powodu obawy przed zarazkami a dla innych z powodu 'czucia' brudu na sobie, kt鏎y tak na prawde nie jest brudem.

Edytowane przez cukierniczek
Czas edycji: 2016-03-31 o 16:21
Stary 2016-03-31, 16:21   #1320
martaakow
Zakorzenienie

No c騜, mo積a si nie my, ale wmawianie innym tego, 瞠 nikt nie powinien si my, bo 2 osoby na 100 powiedzia造 "niezdrowe", jest niezbyt na miejscu. Niekt鏎zy ceni sobie schludny wygl康. Innym nie zale篡, ale to ju ich sprawa Nie chcia豉bym tylko przebywa w鈔鏚 os鏏, kt鏎e przetrzymuj w這sy, bo taki widok jest por闚nywalny dla mnie do smrodu niemytego, przepoconego cz這wieka. Widuj takie rzeczy w komunikacji miejskiej i mi wystarczy.
Odpowiedz

Tagi
w這sy

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-11-30 14:55:31

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.