cleaner, blender ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-23, 09:13   #1
justynkaa
Raczkowanie

cleaner, blender ??

Witam drogie Panie mam pytanie zwiazane z paznokciami zelowymi - robilam je juz pare razy tzn mi je robiono :p u roznych pan i sie tak zastanawiam nad tym dlaczego jedne panie uzywaly tzw plynu do przemywania masy zelowej a drugie nie albo np u jednej najpier miala pokrywany paznokciec jak sie dowiedzilam blenderem a znowu zel nie byl przemywany cleanerem a tych ktore przemywaly znowu nie mialam nakladanego blendera ??
i sie tak zastanawiam czy ktora z nich popelnila blad w robieniu moich tipsow czy te cale cleanery czy blendery sa konieczne bo znowu moja kolezanka mowila ze jak robila paznokcie to nic jej nikt nie nkaldal nie przemywal zelu wiec ja juz sama niewiem bo chce isc niedlugo znowu na zrobienie tipsow i chce zeby byly wykonane dobrze i niewiem na co zwrocic uwage ??
z gory dzieki za odp !!
justynkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 09:24   #2
~~Sybi~~
Raczkowanie

Dot.: cleaner, blender ??

Niestety moja droga jesttylefir na rynku, trudno odpowiedziec na twoje pytania.ponieważ w każdej z firm jest metoda nakładania żelu ,przygotowania go itp.Żel jak żel ale niektóre się odtłuszcza inne nie potrzebują przecierania i tez nazewnictwo pewnych rzeczy lub czynnosci jest u różnych pań rózne nie zawsze poprawne.Po pierwsze moja droga jeśli znasz firmę jakamasz robione pazurki to wszystko będzie jasne natomiast jeśli robisz różnymi różne moga być skutki ...pozdrawiam Najważniejszy też jest efekt jeśli się trzymają i są długo ładne to chyba wszystko zrobione jest poprawnie.
~~Sybi~~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:02   #3
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Zgadzam sie z przedmówczynią w 100%. Materiały potrzebne do zbudowania pazurka nazwane sa praktycznie przez kazda firmę "po swojemu" zaś dodatkowo prawie każda stylistka wprowadza swoje innowacje ( bądz tez wariant oszczednosciowy ) - stąd praktycznie kazdy proces przeduzania paznokci będzie dla laika wyglądał inaczej.Jedyną cechą wspólna a jednoczesnie jedna z najważniejszych, jaka mi teraz przychodzi do głowy powinna być dezynfekcja.
Jesli narzędzia i ręce sa odpowiednio przygotowane do pracy a efekt trwały i zadowalający to nie widzę powodu żeby zgłębiac się w szczegóły.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:07   #4
Albertyna
Zakorzenienie

Bnder, base gel, to rodzaje żelu, które nakłada sie cienka warstwą na paznocie aby wzmocnic przyczepnośc zelu w żelach trójfazowych (stylistka korzysta z 3 pudelek zelu, a nie z jednego), w zelach jednofazowych te sama funcjepełni pierwsza warstwa żelu.
Po niektóre żele stosuje sie równiez primer, jest to zalezne od linii zelu, do jednych nalezy stosowac primer do innych nie.
Przed nałożeniem jakiejkolwiek masy na paznokcie - żelu, akrylu, jedwabiu, a nawet lakieru trzeba odtłuścic paznokcieć odtłuszcaczem.
Po utwardzeniu "przedostatniej" warstwy żelu naley go zawsze przetrzeć płynem (kazdy sie nazywa inaczej np wippin solution Christrio), który ściągnie warstwe dyspresyjna i pozwoli na ukształtowanie pilnikiem/frezarka kształtu żelu przed nałozeniem warstwy nabłyszczającej- glossa, finish gelu, mega glosssa, Intense seale (znowu nazw jest wiele w zalezności od firmy)
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 14:31   #5
~~Sybi~~
Raczkowanie

I teraz się wtrące poniewaz nie zawsze trzeba przecierać warstwe depresyjna tzw .klejącą naprawde jest duzo żeli ja używam właśnie takiego. Dlatego zgadzam sie z Paulą że nie ma sensu drążyc tematu i wchodzic w szczegóły.Justynko pilnuj dezynfekcji i spędź miło czas przy robieniu pazurków ...pozdrawiam wszystkich
~~Sybi~~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:28   #6
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Czy zawsze czy nie zawsze tego pewna nie jestem, nie pracowałam na produktach wszystkich firm..ale na pewno nie bedzie to warstwa depresyjna Chyba ,że do depresji doprowadzą nas niektore klientki...
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:33   #7
Albertyna
Zakorzenienie

Wink Dot.: cleaner, blender ??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Czy zawsze czy nie zawsze tego pewna nie jestem, nie pracowałam na produktach wszystkich firm..ale na pewno nie bedzie to warstwa depresyjna Chyba ,że do depresji doprowadzą nas niektore klientki...

Chyba nie ma żeli, w których nie przeciera się warstwy dyspresyjnej, co jedziesz pilnikem po lepkiej masie?
Sybi pewnie chodzi o glossa bez przecierania, ale pogadamy jak ukonczysz kurs (bez orazy, ale na rzie po prostu mylisz pojęcia i masz do tego prawo- nie ukonczyłas jeszcze kursu i pewnie masz chwilowo metlki w główce )
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 00:06   #8
katarzyna21
BAN stały

Question Dot.: cleaner, blender ??

A ja mam też pytanie co co tego dziwnego cleanera bo jak mam robione pazurki żelem i kosmetyczka przeciera je wacikiem z tym płynem to mnie pieką skórki!!!!!! Czy to jest na jakimś alkocholu, czy co ??? nie mam pozadzieranych ani obgryzionych skórek a mimo to mnie boli??? o co wy tym chodzi!!! jak mozecie to odpiszcie. )))
katarzyna21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 00:24   #9
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Heh, ja tak po za tematem: spotkałam się raz z tym, że do przecierania, odtłuszczania i przemywania stylistka używała tylko i wyłącznie wody utlenionej Bo twierdziły, że szkoda kasy na te niepotrzebne preparaty
Stary 2007-03-17, 00:25   #10
guga1
Wtajemniczenie

wiekszosc odtluszczaczy ma w skladzie alkohol, moze po prostu masz delikatne skorki, ktore po potraktowaniu pilikiem jeszcze bardziej sie oslabiaja i dlatego piecze.
guga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości