Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-14, 19:58   #3241
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
To może jakaś mega stara wersja teraz już nie ma takich filtrów, są przepisy które ustalają takie rzeczy i najwyższy dopuszczalny faktor to chyba 50+
Dlatego się zdziwiłam że jest 60.

Beata ja też jakoś dobrze nie widze tego rozsmarowanego równomiernie przezemniejeszcze jakby był jasny to ok ale niestety nie ma testerówto niby jak mam sprawdzić kolorja z kolei nie daję rady z SVR tonującym.To jak cementdaję najmniejsze minimum a i tak mam tapetę
Ale znalazłam nową Biodermę Kid.Niestety 200ml a to za dużo na wypróbowanie
Stary 2010-06-14, 19:58   #3242
joaa12
Rozeznanie

Dziewczyny co sądzicie o tym kremiku, ale factor 50+
http://www.allegro.pl/item1081886226...0.html#gallery Warte to coś ?
Jeszcze myśle o La roche posay 50 + - ale czy z tym można stosoac dowolną kolorówkę ?
joaa12 jest offline  
Stary 2010-06-14, 20:03   #3243
nafiyqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Jeszcze myśle o La roche posay 50 + - ale czy z tym można stosoac dowolną kolorówkę ?
Filtry LRP zawieraja Parsol, takze w gre wchodzi tylko kolorowka z listy dostepnej na forum.

nafiyqa jest offline  
Stary 2010-06-14, 20:04   #3244
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

joaa12 popatrz na KWC.Pozatym kazdy musi na sobie wypróbować bo każdemu co innego pasuje.
Ja np nie lubię Antka 50+LRP w sprayu bo na mnie sie lepi a koleżanka jest zachwycona.Ja lubię Biodermę tonującą a dziewczyny są przerażone kolorem.Każdy lubi coś innego
Stary 2010-06-14, 21:33   #3245
joaa12
Rozeznanie

Na Kwc go nie znalazłam, ale nieważne.
Tak sobie czytam to forum i dochodzę do wniosku, że dotychczasowy Avene ma Parsol i jedyne co zostało to używanie tylko produktów współgrających z nim.

Kupując LRP już trzeba uważać na pudry i podkłady, a przecież miło jest sobie zrobić makijaż dokonując wyboru spośród wszystkich nowości i produktów na rynku - a tak to tylko ograniczenie się lub kupowanie i robienie samemu pudrów z BU. Ale na ile taki puder wystarczy ? Do tego dodatkowe koszty tylko po to aby stosowac filtr. Wiadomo w pewnych wypadkach trzeba (kwasy itp), ale jak ja na przykład nie używam to ma to sens ?

POza tym wpadłam na pomysł, czy można posmarowac się filtrem po przyjściu do domu kiedy już nie bedzie się miało makijażu (podobno nie tylko na słońcu promienie szkodzą). kupując niestabilny filtr już trzeba kombinowac z całą resztą.

Filtr, który mogłabym używac najprawdopodobniej to LRP, gdyż ładnie sie wsiąkł. Z kolei inne to ja nie cierpię jakiejkolwiek tłustawej powłoczki i tego wrażenia lepkości.
joaa12 jest offline  
Stary 2010-06-14, 21:51   #3246
viki1988
Zakorzenienie

joaa12, zobacz 3 post od końca : http://www.laboratoriumurody.pl/foru...e831eff1fa8b67
Choć zgodzę się z Tobą że trudno jest ogarnąć to wszystko... zwłaszcza ze wątek jest obszerny,a składy i informacje o składnikach się zmieniają z czasem... fajny byłby taki wątek informacyjny o filtrach stabilnych i bez parsolu (na takiej samej zasadzie jak nowości filtrowe 2010)
Stary 2010-06-15, 07:40   #3247
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
ja mam tego loreala..... fajny, konsystencja rzadziutka - kolorek ciemne kakao na buzi wychodzi dość ciemny, nie wchlania sie do całkowitego matu ale i tak z barwionych filterkow jest najlepszy pod względem świecenia.
acha jeden minus jak sie robi nastepne reaplikacje to on niestety sie roluje
więc używam go tylko do pracy, jak jestem na dworze i musze albo wiem ze trzeba sie dosmarować to juz sie on nie nadaje.
ale generalnie go lubie plus za dzialanie antyplamowe - jadę cały czas na cosmelanie i używałam go w te upały nie dosmarowywujac żadna plamka nie ściemniala ani nie wylazla
inne filterki z serii solaris są dośc bielące (używam te mgiełki)
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2010-06-15, 08:18   #3248
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką więc nie bardzo patrzę na destabilizację ale mam puder z BU(kupiłam go prawie rok temu i dopiero się kończy)
Każdy ma swoje zdanie na temat filtrów i robi jak uważamnie one dobrze pielęgnują skórę
Stary 2010-06-15, 08:37   #3249
lenka07661
Zadomowienie

A ja mam pytanie do dziewczyn, m. in. do Ciebie Szatanko, czy widzisz efekt działania filtrów, mimo że nie przejmujesz się destabilizacją? Czy buźka jest w jakimś stopniu chroniona mimo że ten nieszczęsny Parsol zostanie zdestabilizowany? Bo ja na razie mam starą avenkę, ale powoli się kończy i będę musiała przerzucić się na coś z Parsolem. Nie mam obsesji na punkcie filtrów, ale zależy mi na ochronie skóry, naczynek itp. Teraz widzę, że krem mnie chroni, a jak jest w przypadku malowania się na kremy z Parsolem?

** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline  
Stary 2010-06-15, 08:50   #3250
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Lenka powiem tak:mam popękane naczynka i przebarwienia.W okresie letnim przy duzym słońcu minimalnie mi ciemnieją.I teraz nie wiem przez co:czy przez słońce właśnie czy przez to ze schodzi mi krem brązujący(używam co kilka dni)
Za to jak już pisałam jak sie dobrze dobierze filtr to naprawdę fajnie pielegnuje skórę,przynajmniej moją.Ja zawsze uciekałam przed słońcem i nie opalałam się.Ale niech inne dziewczyny się wypowiedzą, te które filtrują się sumiennie.
Pozatym pamiętaj że skłonnosci i geny duże mają znaczenie
Stary 2010-06-15, 18:01   #3251
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
To może jakaś mega stara wersja teraz już nie ma takich filtrów, są przepisy które ustalają takie rzeczy i najwyższy dopuszczalny faktor to chyba 50+
wiem nie wiem, skąd pamiętam tan filtr, ale zdaje mi się, ze była to jakaś marka apteczna - ale one mają jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy
Stary 2010-06-16, 20:05   #3252
Labirynth
Zakorzenienie

Uwaga!!! Zwłaszcza do Hexxeny KUPIŁAM LIERACA!!! Filt ofkoz
A jutro zamierzam LRP barwiony fluid 50, bo jestem zachwycona efektem mieszania go z białym, efekt rewelacja, najlepszy!!! ALe ten barwiony jest cięzko dostepny....

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
W trzech SP byłam w poszukiwaniu Antka fluidu barwionego 50+ i nie dostałam W ogóle jakieś resztki mieli. Tylko w jednym był fluid 50+ zwykły(!)
Dokładnie, dzisiaj w ARkadach we wrooo dokładnie to samo.... Trawa czy Ty też jesteś tak zachwycona mocno mieszaniem LRp białego i barwionego jak ja???? Bo ja jestem ogromnie zachwycona
Stary 2010-06-16, 20:11   #3253
jona
Raczkowanie

Witajcie !
Widziałam w aptece internetowej, że pojawiło się wreszcie mleczko Klorane. Czy któraś z Was wie, czy coś majstrowano przy składzie (jak w Avene)? Nie mogę znaleźć opisu.
I drugie pytanie: zauważyłam (chyba) nowy produkt - balsam do opalania Eva dawnej linii Polleny, ale z faktorem 50+. Czy może ma filtry jak krem do miejsc szczególnie wrażliwych?
Liczę na Waszą czujność
jona jest offline  
Stary 2010-06-16, 20:18   #3254
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jona Pokaż wiadomość
Witajcie !
Widziałam w aptece internetowej, że pojawiło się wreszcie mleczko Klorane. Czy któraś z Was wie, czy coś majstrowano przy składzie (jak w Avene)? Nie mogę znaleźć opisu.
A to nie zeszłoroczny zapas? Ja widziałam w jednej aptece internetowej Klorane dostepne cały czas, chyba w zestawie z piłką. O nowym składzie nie widze nigdzie wieści, wiec nie pomoge neistety. Sama jestem ciekawa.
Shee'naz jest offline  
Stary 2010-06-16, 20:35   #3255
jona
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
A to nie zeszłoroczny zapas? Ja widziałam w jednej aptece internetowej Klorane dostepne cały czas, chyba w zestawie z piłką. O nowym składzie nie widze nigdzie wieści, wiec nie pomoge neistety. Sama jestem ciekawa.
Chyba jednak to nowa dostawa, bo przez ostatnie miesiące mleczko tam (cefarm24) było niedotępne.
jona jest offline  
Stary 2010-06-16, 20:59   #3256
monik@_monik@
Zadomowienie

Na DOZie jest bardzo fajna cena fluidu Eucerin 50+, 56 zł. Jeśli dobrze pamiętam to był po 62 Ktoś się orientuje po ile jest w SP, bez promocji ?
monik@_monik@ jest offline  
Stary 2010-06-16, 21:11   #3257
gosiam28
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
ja mam tego loreala..... fajny, konsystencja rzadziutka - kolorek ciemne kakao na buzi wychodzi dość ciemny, nie wchlania sie do całkowitego matu ale i tak z barwionych filterkow jest najlepszy pod względem świecenia.
acha jeden minus jak sie robi nastepne reaplikacje to on niestety sie roluje
więc używam go tylko do pracy, jak jestem na dworze i musze albo wiem ze trzeba sie dosmarować to juz sie on nie nadaje.
ale generalnie go lubie plus za dzialanie antyplamowe - jadę cały czas na cosmelanie i używałam go w te upały nie dosmarowywujac żadna plamka nie ściemniala ani nie wylazla
inne filterki z serii solaris są dośc bielące (używam te mgiełki)
Witam ja mam pytanie czy ten krem loreala jest spf 50 i jest barwiony bo tak własnie zrozumiałam
z gory dziekuje za odpowiedz
gosiam28 jest offline  
Stary 2010-06-16, 21:54   #3258
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Dokładnie, dzisiaj w ARkadach we wrooo dokładnie to samo.... Trawa czy Ty też jesteś tak zachwycona mocno mieszaniem LRp białego i barwionego jak ja???? Bo ja jestem ogromnie zachwycona
Jestem zadowolona, może nie zachwycona, ale zadowolona Zależy od proporcji - czasem wychodzi mi dziwny róż Aaaalle, w zeszłym tygodniu, kiedy trzeba było trochę się rozebrać z racji upałów a ja nie chciałam straszyć nadmierną bladością, wypaćkałam się samoopalaczem. Barwiony antek spisał się rewelacyjnie, kolor twarzy tak ładnie stopił się z resztą ciała (no dobra... nałożyłam troooszkę mniej niż powinnam).

A! Znalazłam go w aptece, którą mam pod nosem. Na dodatek cena świetna - 62 zł. przy czym w piątki są promocje 10%

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-06-16 o 21:55
Trawa_cytrynowa jest offline  
Stary 2010-06-17, 00:29   #3259
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
Witam ja mam pytanie czy ten krem loreala jest spf 50 i jest barwiony bo tak własnie zrozumiałam

Też jestem ciekawa . Ta rzadka konsystencja mnie zainteresowała...Tylko znając życie, będzie zawierał alkohol. Szukałam czegoś lekkiego (np te fluidy LRP czy Vichy), to wszystkie mają alkohol w czołówce... Musiałam kupić Avon SPF30, póki co sprawdziłam tylko na dłoni, bo kończę jeszcze Oriflame (lada dzień). Tylko, że się świeci...miejmy nadzieję, że na twarzy będzie wyglądał ok.

Na aukcji widziałam jeszcze SPF30, ale to chyba już jest tubka... W takim opakowaniu, które wkleiła wizażanka pytająca o krem, jest chyba tylko ten matujący SPF20 . Czyli te w tubkach pewno byłyby bardziej tłuste...
Idę pogrzebać w necie

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2010-06-17 o 00:35
capuccino jest offline  
Stary 2010-06-17, 01:31   #3260
arat
Raczkowanie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez jona Pokaż wiadomość
Witajcie !
Shee'naz, czy mogłabyś powiedzieć, którą aptekę masz na myśli? Chetnie kupiłabym zeszłoroczną wersję, a od paru miesięcy tyle razy przekopywałam całą sieć w poszukiwaniu tego mleczka i nigdzie go nie widziałam :S

Edytowane przez arat
Czas edycji: 2010-06-17 o 01:34
arat jest offline  
Stary 2010-06-17, 07:25   #3261
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
jeśli pisze tined matte fluid protection to jest barwiony
kolor ciemne kakao
dla bladolicych sie raczej nie nada
ja mam ciemniejsza karnacje i mnie pasuje bo na buzie daję cosmelan - więc jestem blada i dzieki temu twarz nie odcina mi sie od reszty
konsystencja przypomnia mleczko

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2010-06-17 o 07:31
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2010-06-17, 09:35   #3262
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Jestem zadowolona, może nie zachwycona, ale zadowolona Zależy od proporcji - czasem wychodzi mi dziwny róż Aaaalle, w zeszłym tygodniu, kiedy trzeba było trochę się rozebrać z racji upałów a ja nie chciałam straszyć nadmierną bladością, wypaćkałam się samoopalaczem. Barwiony antek spisał się rewelacyjnie, kolor twarzy tak ładnie stopił się z resztą ciała (no dobra... nałożyłam troooszkę mniej niż powinnam).

A! Znalazłam go w aptece, którą mam pod nosem. Na dodatek cena świetna - 62 zł. przy czym w piątki są promocje 10%
Hahhaha fajnie, a skąd jesteś? Jeśli z Wrooooo to jadę po filtra do Twojej apteki

U mnie ejst fajnie, naprawdę wszyscy się pytają czy mam jakiś podkład... a to filtr i to 50 Super, ale dziś testuje Lieraca i idę do apteki zapytać czy sprowadzili mi już barwionego Antka [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-06-17 o 12:56
Labirynth jest offline  
Stary 2010-06-17, 12:43   #3263
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Shee'naz, czy mogłabyś powiedzieć, którą aptekę masz na myśli? Chetnie kupiłabym zeszłoroczną wersję, a od paru miesięcy tyle razy przekopywałam całą sieć w poszukiwaniu tego mleczka i nigdzie go nie widziałam :S
Tu jest prawdopodobnie stare wersje:

http://www.drolivia.pl/product/id/15...-pilka-plazowa
http://www.podorlem.net/product/id/2...a-w-prezencie-

A tu nowa:
http://www.cefarm24.pl/klorane-bebe-...-ml-p7458.html

możliwe ,ze stara i nowa nic sie składowo nie róznią... nikt jeszcze chyba nie sprawdził

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-06-17 o 12:46
Shee'naz jest offline  
Stary 2010-06-17, 16:06   #3264
arat
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki :) Tak, te dwa miejsca też już widziałam, ale problem w tym, że mleczka Klorane są widoczne na stronach tych aptek, ale tak naprawdę nie ma ich na stanie i nie da się ich dodać do koszyka i kupić :S

Ale nieważne, poczekam na opinie o składzie mleczka z nowych dostaw.
arat jest offline  
Stary 2010-06-17, 20:22   #3265
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Hahhaha fajnie, a skąd jesteś? Jeśli z Wrooooo to jadę po filtra do Twojej apteki

U mnie ejst fajnie, naprawdę wszyscy się pytają czy mam jakiś podkład... a to filtr i to 50 Super, ale dziś testuje Lieraca i idę do apteki zapytać czy sprowadzili mi już barwionego Antka
Spod Warszawy Dziś znowu sprawdzałam w SuperPharm, bo byłam akurat w pobliżu i dalej nie mają - podobno skończyły się w hurtowni. Tak więc jutro śmigam po Antka do małej apteki z 10% zniżką
Stary 2010-06-17, 20:49   #3266
Labirynth
Zakorzenienie

Trawo ale masz fajnie Ja dziś znów nie kupiłam, ale zamówiłam w aptece, ciekawe czy przywiozą...
Dziś wysmarowałam się Lieraciem... i była blada twarz, nawet mój chłopak to zauwazył...

Lireac fajny:
bardzo nawilża, pielegnącyjny, nawilżający, wysoki filtr, pięknie pachnie, no ale niestety mnie strasznie bieli Strasznie
Stary 2010-06-17, 20:52   #3267
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Trawo ale masz fajnie Ja dziś znów nie kupiłam, ale zamówiłam w aptece, ciekawe czy przywiozą...
Dziś wysmarowałam się Lieraciem... i była blada twarz, nawet mój chłopak to zauwazył...

Lireac fajny:
bardzo nawilża, pielegnącyjny, nawilżający, wysoki filtr, pięknie pachnie, no ale niestety mnie strasznie bieli Strasznie
Mnie tak bieli zwykły Antek 50 (a 30 już nie!). Wyglądam jakbym była chora
Ja mam tylko nadzieję, że filtr jeszcze będzie, bo w środę były 2 ostatnie (ze skąpstwa postanowiłam poczekać do piątku )
Stary 2010-06-17, 22:03   #3268
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie tak bieli zwykły Antek 50 (a 30 już nie!). Wyglądam jakbym była chora
Ja mam tylko nadzieję, że filtr jeszcze będzie, bo w środę były 2 ostatnie (ze skąpstwa postanowiłam poczekać do piątku )
No no, antek biały 50 tez też, ale Lierac bardziej... ja też mam nadziejkę, że jutro dorwę ten filtr. A jak nie to
Stary 2010-06-17, 22:09   #3269
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

zakupilam dzisiaj tego Eva 50+ i jutro wytestuje mam nadzieje ze nie bedzie tlusty bo moj vichy to mnie wykonczy tluscioch jeden

Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline  
Stary 2010-06-17, 22:32   #3270
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
zakupilam dzisiaj tego Eva 50+ i jutro wytestuje mam nadzieje ze nie bedzie tlusty bo moj vichy to mnie wykonczy tluscioch jeden
A ja jeszcze nigdzie go nie znalazłam. W Kauflandzie są tylko 10 i chyba 30. No i dla dzieciaczków
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości