Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-21, 07:21   #3331
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ochrona przeciwsłoneczna w nocy?! Po co niepotrzebne obciążać organizm filtrami?

Fludi Antiox jakos specjalnie mega ochronny nie jest i nie bylo mowy zebym uzywala go na co dzien,poza tym lepszy efekt mialam uzywajac go w taki sposob choc ogolnie furory nie zrobil.
Poza tym nie jest typowy preparat z filtrami wiec przymykam oko-to jest akurat moje zdanie
Stary 2010-06-21, 08:30   #3332
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Fludi Antiox jakos specjalnie mega ochronny nie jest i nie bylo mowy zebym uzywala go na co dzien,poza tym lepszy efekt mialam uzywajac go w taki sposob choc ogolnie furory nie zrobil.
Poza tym nie jest typowy preparat z filtrami wiec przymykam oko-to jest akurat moje zdanie
Stosowanie megaochronnego kremu z filtrem na dzień, by doładowywać sobie jeszcze w nocy kilka procent filtrów, które znajdują się we fluidzie Vichy (spf 12) nie wydaje się sensowniejsze.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-06-21 o 08:47 Powód: skrót
mentha jest offline  
Stary 2010-06-21, 09:26   #3333
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Stosowanie megaochronnego kremu z filtrem na dzień, by doładowywać sobie jeszcze w nocy kilka procent filtrów, które znajdują się we fluidzie Vichy (spf 12) nie wydaje się sensowniejsze.

Mozliwe,ze masz racje ale tylko takie zastosowanie tego fluidu widzialam dla siebie
Stary 2010-06-21, 11:00   #3334
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Ja też mam kremy na noc co mają filtry i kompletnie w niczym to nie przeszkadzapozatym 12 jest słabiutką ochroną,ja na noce mam 15oczywiście nie wszystkie,tylko te które na dzień mi nie pasują
Stary 2010-06-21, 11:15   #3335
aaaania1989
Zakorzenienie

ja też krem Vichy Antiox spf 15 używałam na noc i się sprawdzal,wiadomo że nie nałoże sobie na noc typowego filtra SPF 50+ ale taki chyba w niczym nie szkodzi.w końcu w nocy tez jakieś promienie przenikają

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2010-06-21 o 14:49
aaaania1989 jest offline  
Stary 2010-06-21, 12:16   #3336
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ja też krem Vichy Antiox spf 15 używałam na noc i się sprawdzal,wiadomo że nie nałoże sobie na noc typowego filtra SPF 50+ ale taki chyba w niczym nie szkodzi.w końcu w nocy tez jakieś promienie przenikają
Sęk w tym,ze na noc nie powinno nakladac sie filtrow ale dla mnie tego typu preparaty nie sa typowymi filtrami poza tym nakladana ilosc tez jest daleka od zalecaneja w przypadku VICHY SPF 12 jakos nie traktuje powaznie-ale powtarzam,ze to wylacznie moje zdanie

Cytat:
Napisane przez mgr Barbara Kwiatkowska,biotechnolog

Kremów z filtrami nie należy stosować na noc. Zwłaszcza tych, które mają określoną wartość faktora SPF co oznacza, że zawierają w większych ilościach substancje będące filtrami. Na noc najlepiej stosować kremy o takim właśnie przeznaczeniu lub kremy nie chroniące przed słońcem. Ja przyjmuję taką zasadę, że kremy na których podano, iż chronią przed promieniowaniem UV, ale nie mają określonej wysokości faktora lub te które zawierają tzw. filtry naturalne można jeszcze stosować na noc, gdyż nawet jeśli zawierają filtry to w małych ilościach. Natomiast kremy ochronne z podanym faktorem lepiej na noc nie stosować, gdyż w nocy filtry są tylko niepotrzebnym balastem i dodatkowy obciążeniem dla skóry, która i tak jest poddawana działaniu wystarczająco dużej ilości wielu innych substancji chemicznych zawartych w kremie. Powinny na to zwracać uwagę zwłaszcza osoby o cerze nadwrażliwej, choć w zasadzie powinien tego przestrzegać każdy z nas. Na noc lepiej zastosować kremy ze składnikami odżywczymi, intensywnie nawilżającymi, z kwasami owocowymi, retinolem czy witaminą C - możliwości jest cała masa. Niektóre z osób, zwłaszcza kiedy już przekroczyły trzydziestkę i które muszą używać kremów o wyższych faktorach tzw. blokerów na codzień obawiają się czy krem na dzień z filtrami nie posiada zbyt ubogiej formuły. W przypadku suchej skóry można dodatkowo nałożyć lekkie serum pod właściwy krem z filtrami, natomiast osoby o tłustej cerze lepiej, żeby nie nakładały kilku warst, bo ich cera nie lubi mieć na sobie zbyt dużo, zwłaszcza w ciągu dnia. Poza tym nawet kremy o wysokich faktorach, zawierają zwykle oprócz filtrów także antyoksydanty najczęściej witaminę E, składniki nawilżające, a obecność filtrów to naprawdę świetny składnik przeciwzmarszczkowy i ochronny. Za to na noc możemy zaserwować swej skórze kremy o bogatszej ilości składników aktywnych i myślę, że będzie to dla niej wystarczająco dobry sposób pielęgnacji.
zrodlo
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl.php?id=967

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-06-21 o 12:21
Hexxana jest offline  
Stary 2010-06-21, 12:46   #3337
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
ja też krem Vichy Antiox spf 15 używałam na noc i się sprawdzal,wiadomo że nie nałoże sobie na noc typowego filtra SPF 50+ ale taki chyba w niczym nie szkodzi.w końcu w nocy tez jakieś promienie przenikają :p:
Stary 2010-06-21, 13:31   #3338
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
na przykład światło księżyca, bo to w sumie odbite światło słońca, wrrr
Stary 2010-06-21, 13:36   #3339
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
na przykład światło księżyca, bo to w sumie odbite światło słońca, wrrr
no ja nie mogę

A co jak się ma zasłony? Rolety i głowe pod kołdrą???
Stary 2010-06-21, 13:53   #3340
TLU
Zadomowienie

Cytat:
no ja nie mogę

To wtedy moze i mozna by spac w miare spokojnie, chyba ze lampa halogenowa wlaczona obok

To prawda dziewczyny SPF na noc jest bezpodstawny i obciaza skore. Kiedy ona ma w ogole odpoczac jak caly dzien z gruba warstwa filtra a potem noc to samo?
TLU jest offline  
Stary 2010-06-21, 14:02   #3341
aaaania1989
Zakorzenienie

ale ten Vichy z SPF 15 to prawie nic...a na dzień za bardzo się swiecił.Natomiast na noc bardzo fajnie rozpromieniał skórę ,rano była super Ej..no moze sa takie ortodoksyjne filtromaniaczki co to nakładają na noc SPF 50+
Stary 2010-06-21, 14:21   #3342
Hexxana
Zakorzenienie

Przegonie Was zaraz na plotkowy
Stary 2010-06-21, 18:28   #3343
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Hexx czemu?przecież to bardzo pouczająca dyskusja
Stary 2010-06-21, 19:58   #3344
Qrde Mol
Przyczajenie

A ja mam może takie głupie pytanie, ale... Co z dłońmi? Są jakieś kremy z filtrem na dłonie? Używacie? Coś na ten temat z waszego punktu widzenia może?
Stary 2010-06-21, 20:43   #3345
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Qrde Mol Pokaż wiadomość
A ja mam może takie głupie pytanie, ale... Co z dłońmi? Są jakieś kremy z filtrem na dłonie? Używacie? Coś na ten temat z waszego punktu widzenia może?
Wysokich filtrów typowo do dłoni nie ma (przynajmniej ja nie spotkałam), ale możesz stosować kremy i emulsje z filtrem do ciała. Od czasu do czasu używam jakiś niedrogich drogeryjnych filtrów, typu sunozon czy soraya, bo i tak często myję ręce, więc filtry zmywam.
Elfia4 jest offline  
Stary 2010-06-21, 21:28   #3346
PrincessCookie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nadaje się. Można kupić na zapas.
Co to znaczy ,,wytrzyma"?
I zaglądnij to wątków redakcyjnych na temat filtrów.
czytałam juz chyba wszystko, ale dalej nie wiem czy ten filtr dziala po 2 godzinach, bo na opakowaniu pisze ze jest na 2, czytalam ze jest fotostabilny.
PrincessCookie jest offline  
Stary 2010-06-21, 22:38   #3347
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez PrincessCookie Pokaż wiadomość
czytałam juz chyba wszystko, ale dalej nie wiem czy ten filtr dziala po 2 godzinach, bo na opakowaniu pisze ze jest na 2, czytalam ze jest fotostabilny.
Jeśli nie zetrzesz go z twarzy i nałożysz odpowiednią warstwę, to będzie chronił, nie wiem czy cały dzień, ale kilka godzin spokojnie. Tylko ręce z dala od twarzy i żadnego pocierania. No i makijaż musisz nałożyć ostrożnie.
Jeśli jednak wybierzesz się na plażę, to mimo fotostabilności reaplikacja co 2 godz i po kąpieli jest konieczna, bo słońce wówczas działa na maxa
Elfia4 jest offline  
Stary 2010-06-21, 23:05   #3348
Linka_
Raczkowanie

Odnośnie filtrów na noc, to ja używam na noc Ziaji med na trądzik różowaty, a on ma SPF 6. Myślicie, że może szkodzić? Bo jestem z niego zadowolona, ale stosować mogę tylko na noc, bo na dzień mi się pogryzie z wyższym filtrem (a i konsystencja nie sprzyja stosowaniu na dzień). właśnie kończe opakowanie i mam zagwozdkę czy kupować w takim razie następne?
Linka_ jest offline  
Stary 2010-06-22, 02:17   #3349
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja też mam kremy na noc co mają filtry i kompletnie w niczym to nie przeszkadzapozatym 12 jest słabiutką ochroną,ja na noce mam 15oczywiście nie wszystkie,tylko te które na dzień mi nie pasują
Cytat:

Taka utylizacja nietrafionych kremideł przypomina mi dowcip, którego bohater zjada proszki z domowej apteczki o krótkim terminie ważności. Zupełnie niepotrzebnie, ale szkoda, żeby się zmarnowały
Tyle że ładowanie na skórę każdego nieuzasadnionego miligrama substancji o właściwościach takich jak filtry nie jest zabawne.

---------- Dopisano o 02:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:44 ----------

Cytat:
Napisane przez PrincessCookie Pokaż wiadomość
Potrzebuje stabilnergo filtra na caly rok, takiego co bedzie dobry pod makijaz, pani dermatolog mi kazala uzywac, ale nie wiem jakiego, na drogie mnie nie stac

czy ten bedzie stabilny?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-27...-UVC-SPF20.htm
Niektóre apteki (np. Superpharm) jakoś w połowie wakacji organizują wyprzedaże produktów sezonowych. Można wtedy je kupić z naprawdę dużym rabatem. Zainteresuj się dużymi pojemnościami. Możesz zapłacić nawet mniej niż za Floslek, który zalinkowałaś (w przeliczeniu na ml). Spróbuj postarać się też o próbki, bo znalezienie czegoś znośnego może okazać się trudne (chociaż tutaj wiele zależy od predyspozycji, bo mnie np. wszystko podrażniało, powodowało trądzik albo było w tym wstyd ludziom się pokazać, a Wizażanki piszą, że filterek, puderek i jest bosssko)

Cytat:
Filtry są w popularnych kremach do rąk, które mają działać antystarzeniowo albo przeciwprzebarwieniowo. Różne faktory.
Nie bawię się w to. Nie toleruję też filmu, który zostawiają typowe kremy ochronne.
Staram się smarować czymś regenerującym na noc. Czaasem coś nawilżającego w ciągu dnia po myciu dłoni lub aby zapobiec pierzchnięciu (taka pielęgnacja jest wynikiem lenistwa, zniechęcenia i rozczarowania lansowanymi na Wizażu teoriami).
mentha jest offline  
Stary 2010-06-22, 08:35   #3350
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
no ja nie mogę

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
To wtedy moze i mozna by spac w miare spokojnie, chyba ze lampa halogenowa wlaczona obok

To prawda dziewczyny SPF na noc jest bezpodstawny i obciaza skore. Kiedy ona ma w ogole odpoczac jak caly dzien z gruba warstwa filtra a potem noc to samo?
no to może wtedy skóra jest bezpieczna
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przegonie Was zaraz na plotkowy

Cytat:
ja do dłoni używam drogeryjnego filtra do ciała - obecnie garniera 50+dla dzieci, jak mi się skończy to kupię chyba sorayę 60.
Stary 2010-06-22, 09:00   #3351
TLU
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Odnośnie filtrów na noc, to ja używam na noc Ziaji med na trądzik różowaty, a on ma SPF 6. Myślicie, że może szkodzić? Bo jestem z niego zadowolona, ale stosować mogę tylko na noc, bo na dzień mi się pogryzie z wyższym filtrem (a i konsystencja nie sprzyja stosowaniu na dzień). właśnie kończe opakowanie i mam zagwozdkę czy kupować w takim razie następne?
Tez sobie kupilam te Ziajke - zadowolona jestes?
Co do filtra, ja wychodze z zalozenia, ze fitlr 6 to jak zero, czyste maslo shea ma w sobie filtr 6 zupelnie z natury i jakos nikt sie nie glowi czy nakladac to na siebie. Sam krem wchlania sie na cacy (przynajmniej u mnie) wiec nie widze mozliwosci, zeby en filtr faktycznie mial realny wplyw na obciazenie skory. Ale ja go nie uzywam regularnie na noc, chociaz od czasu do czasu mi sie zdarzy. Z czym Ci sie pogryzie na dzien?
TLU jest offline  
Stary 2010-06-22, 13:13   #3352
wyszukiwarka
Zadomowienie

Dziewczyny... a ja mam problem z nakładaniem mojego filtru SPF50+ firmy iwostin...
Po nałożeniu odczekuję zawsze kilkanaście minut,żeby potem przyprószyć twarz pudrem bo się niemiłosiernie świeci... ale po pzyprószeniu i odczekaniu paru minut ten puder się tak jakby wtapia/wchłania w filtr i twarz dalej się swieci...
Może ja tego filtra za dużo nakładam? Filtromaniaczki ile wy nakładacie?Możecie mi przybliżyć proporcje? Świecę się jak "świczka" w dodatku właśnie po kilku minutach od nałożenia filtra robią mi się takie smugi białe (tak jak byście maznęły się lekko zwykłym kremem i jakbyście go nie roztarły...)
Co robić?
Stary 2010-06-22, 13:54   #3353
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wyszukiwarka Pokaż wiadomość
Dziewczyny... a ja mam problem z nakładaniem mojego filtru SPF50+ firmy iwostin...
Po nałożeniu odczekuję zawsze kilkanaście minut,żeby potem przyprószyć twarz pudrem bo się niemiłosiernie świeci... ale po pzyprószeniu i odczekaniu paru minut ten puder się tak jakby wtapia/wchłania w filtr i twarz dalej się swieci...
Może ja tego filtra za dużo nakładam? Filtromaniaczki ile wy nakładacie?Możecie mi przybliżyć proporcje? Świecę się jak "świczka" w dodatku właśnie po kilku minutach od nałożenia filtra robią mi się takie smugi białe (tak jak byście maznęły się lekko zwykłym kremem i jakbyście go nie roztarły...)
Co robić?
Możesz: poczekać dłużej (20 i więcej min.), nakładać filtr w 2 turach, ale w mniejszych ilościach (może wtedy Twoja skóra lepiej przyjmie filtr), tzn. nałożyć pierwszą warstwę, odczekać 10 minut, nałożyć drugą warstwę, odczekać 15-20 min. i dopiero machnąć pudrem. A właśnie jakiego pudru używasz?
Co do ilości... trudno mi określić na oko bo akurat używam mocno płynnego fluidu Antka, ale dziewczyny chyba kiedyś pisały o małej wisience . Nie chcę wprowadzić Cię w błąd, ale wychodzi bodajże 1-1,25 ml. Poprawcie mniej jeśli się mylę.
Niestety są filtry bardziej i mniej bielące. Z Iwostinem nie miałam do tej pory przyjemności obcować. Ale czytałam opinie, że kwalifikuje się do tych pierwszych. Podobnie wygląda sprawa ze świeceniem. Pozostaje tylko metoda dokładnego rozcierania smug
Stary 2010-06-22, 15:19   #3354
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Wysokich filtrów typowo do dłoni nie ma (przynajmniej ja nie spotkałam), ale możesz stosować kremy i emulsje z filtrem do ciała. Od czasu do czasu używam jakiś niedrogich drogeryjnych filtrów, typu sunozon czy soraya, bo i tak często myję ręce, więc filtry zmywam.
W miare mozliwosci filtruje dłonie Często zapominamy, ze tą częsc ciała mamy na widoku cały rok, tak jak twarz. Dłonie zdradzają wiek bezlitośnie, więc warto zadbać by nie pojawiły sie przebarwienia (brązowe plamy, tzw "starcze") i zeby skóra na nich była długo w dobrej kondycji.
Mozna kupic jakiś tani, poręczny filterek np. Sorayę 30 w tubce i uzywać po każdym myciu - tak jak zwykły krem do rąk.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-06-22 o 15:20
Shee'naz jest offline  
Stary 2010-06-22, 15:38   #3355
asieczka09
Raczkowanie

czy krem ochronny soraya do twarzy z filtrem 30 jest stabilny?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. bede wdzieczna za wytlumaczenie co oznacza okreslenie ze owy filtr jest stablilny. tu podaje link to zdjecia. nie wiem czy sie wyswietli.
http://www.*************/img/kosmety...ya_2005_4.jpeg

Pozdrawiam
asieczka09 jest offline  
Stary 2010-06-22, 15:55   #3356
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez asieczka09 Pokaż wiadomość
czy krem ochronny soraya do twarzy z filtrem 30 jest stabilny?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. bede wdzieczna za wytlumaczenie co oznacza okreslenie ze owy filtr jest stablilny. tu podaje link to zdjecia. nie wiem czy sie wyswietli.
http://www.*************/img/kosmety...ya_2005_4.jpeg

Pozdrawiam
Zapewne chodzi o krem, do ktorego dalam post wyżej linka do KWC . Jest stabilny, jak wszystkie filtry Sorayi (zawierają Uvinul A Plus). A fotostabilność oznacza, ze filtr nie traci właściwości ochronnych pod wpływem promieni słonecznych.. Oprócz Uvinulu stabilne chemiczne filtry to Tinosorby i Mexoryle - ich nalezy szukac w składach porzadnych kosmetyków słonecznych
Polecam przejrzenie wątków redakcyjnych, temat był poruszany mnóstwo razy i na wszystkie sposoby
Shee'naz jest offline  
Stary 2010-06-22, 17:03   #3357
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Taka utylizacja nietrafionych kremideł przypomina mi dowcip, którego bohater zjada proszki z domowej apteczki o krótkim terminie ważności. Zupełnie niepotrzebnie, ale szkoda, żeby się zmarnowały
Tyle że ładowanie na skórę każdego nieuzasadnionego miligrama substancji o właściwościach takich jak filtry nie jest zabawne.

---------- Dopisano o 02:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:44 ----------

.
ale nawet na opakowaniu pisze używać rano i/lub wieczorem
Stary 2010-06-22, 17:43   #3358
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
ale nawet na opakowaniu pisze używać rano i/lub wieczorem
to że producent coś napisał na opakowaniu to nie znaczy że ma to sens... niektóre preparaty z kwasami nie mają ostrzeżenia o konieczności używania filtrów albo mają kwasy +jakieś żałośnie niskie spf i polecane są na dzień
ja się prychylam do zdania menthy, jeśli ten krem ma filtry chemiczne to nie potrzebnie wprowadzany zbęda chemię do organizmu..
Stary 2010-06-22, 18:23   #3359
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
to że producent coś napisał na opakowaniu to nie znaczy że ma to sens... niektóre preparaty z kwasami nie mają ostrzeżenia o konieczności używania filtrów albo mają kwasy +jakieś żałośnie niskie spf i polecane są na dzień
ja się prychylam do zdania menthy, jeśli ten krem ma filtry chemiczne to nie potrzebnie wprowadzany zbęda chemię do organizmu..
niepotrzebnie 15..jaką 15 nawet połowy wymaganej ilosci nie nakładam więc to może SPF 2 jest a na dzień SPF 50 + to nie jest chemia? co za różnica zatem czy w nocy minimalne ilości jeszcze będą? bo są to na prawdę bardzo śladowe ilości.piszesz,że w kremach na dzień są żałosne SPF 15 ale jak ja nakładam minimalną warstwę na noc i ochrona pozostaje ok SPF 1-2 pewnie to już nie żałosne?

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2010-06-22 o 18:25
aaaania1989 jest offline  
Stary 2010-06-22, 19:07   #3360
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
niepotrzebnie 15..jaką 15 nawet połowy wymaganej ilosci nie nakładam więc to może SPF 2 jest a na dzień SPF 50 + to nie jest chemia? co za różnica zatem czy w nocy minimalne ilości jeszcze będą? bo są to na prawdę bardzo śladowe ilości.piszesz,że w kremach na dzień są żałosne SPF 15 ale jak ja nakładam minimalną warstwę na noc i ochrona pozostaje ok SPF 1-2 pewnie to już nie żałosne?
Jasne że spf 50 to też chemia, nigdzie nie napisałam ze nie... Co do kremów na dzień to miałam na myśli takie na dzień które mają kwasy, a nie wszystkie, bo wybacz ale krem z kwasem o spf 15 to jest żadna ochrona i może się skończyć przebarwieniami i poparzeniem skóry co do filtrów na noc to ja nie wiem po co jeszcze te dodatkowe, nawet minimalne ilosci, ale oczywiście każdy robi co chce, ja filtrów na noc używać nie zamierzam (z tym że ja generalnie jestem zwolenniczką bardzo naturalnej pielegnacji)
i w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi w ostatnim zdaniu
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości