Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-06, 12:17   #3511
capuccino
z innej bajki

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

To jest ogólnie niewystarczające

Zobacz sobie tabelkę na dole:
http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry

Najlepiej, aby produkt zawierał Tinosorb, Mexoryl lub Uvinul A Plus.
Obok są oznaczenia, jak one "fachowo brzmią", więc szukaj tego przeglądając składy.

Ja np w kremie mam Tinosorb M, myślę, że to wystarczy.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2010-07-06 o 12:25
capuccino jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:22   #3512
KASSIIA
Raczkowanie

to niedobrze, już nie wiem co pod oczy nakładać, to soraya jest tak drażniąca że szok
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:24   #3513
Ineso
Matka Smoka

Ten preparat bazuje głównie na titanium dioxide, bo założenie jest takie, że smarujesz dość grubo miejsce np. pieprzyka i nie przeszkadza Ci, że jest biała plama. Żeby nie mieć białego efektu musiałabyś dać malutko i dobrze rozetrzeć - ochrona dużo mniejsza niż 30.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Mnie generalnie większość filtrów migruje do oka i podrażnia (w dodatku mam soczewki), więc za bardzo nie smaruję okolic oczu (tzn powiek zwłaszcza) i tak wiele dziewczyn z tego co pamiętam robi.
Ineso jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:28   #3514
capuccino
z innej bajki

Bodajże na poprzedniej stronie 2 wizażanki polecały sztyft SPF50 ( LRP o ile dobrze pamiętam). Smarują nim pod oczy. Tylko cena wyższa niż Soraya

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:30   #3515
KASSIIA
Raczkowanie

Czyli pozostaje wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem na usta. Pod te oczy muszę coś poszukać bo już 33 lat na karku... ewentualnie pisałyście o sztyfcie na wrażliwe miejsca la roche posay

heheh no właśnie, chyba będę musiała się zaopatrzyć, patrzyłam na niego w superpharmie coś około 38 zł, oby tylko się sprawdził

Edytowane przez KASSIIA
Czas edycji: 2010-07-06 o 12:33
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:35   #3516
capuccino
z innej bajki

Zapewne o tym dziewczyny pisały:

http://www.allegro.pl/item1101178857..._promocja.html

Też się zastanawiam nad czymś w te okolice, bo mi piegi pod oczami wyszły (tak po zewnętrznej części).

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:42   #3517
KASSIIA
Raczkowanie

Ja widziałam w takiej wersji jak na KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-25...a-wrazliwe.htm Ten sztyft był też w zestawach z innymi filtrami LRP, tylko chyba za niecałe 30 zł więcej. Ogólnie chyba wychodzi, że 38 zł nie najgorsza cena bo jak doliczyć koszty wysyłki z allegro to wyjdzie drożej. Nic jutro wobec tego biegnę po kolejny filtr, żeby tylko nie podrażnił mnie.
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:55   #3518
capuccino
z innej bajki

A to on ma tylko Parsol... Fakt, przypudrowuję korektor pod oczami, ale chyba nie ma aż tak dużo tego, aby zdestabilizowało filtr (bo tam jest pewno talk).

EDIT: a czy to nadaje się tylko do ust? na opakowaniu nie widze napisu, iż to do ust...
http://www.allegro.pl/item1109883112...na_spf_20.html

EDIT2: Z biodermy (też napisane, że do ust tylko...) ma tinosorb M:

http://www.allegro.pl/item1096181748...st_spf_50.html

EDIT3: Vichy ma Mexoryl XL
http://www.allegro.pl/item1093980018...yft_50_ml.html

http://www.altwoodpharmacy.com/vichy...spf-50-9g.html

*
*

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2010-07-06 o 13:10
capuccino jest offline  
Stary 2010-07-06, 13:09   #3519
KASSIIA
Raczkowanie

Może chodzi o ten sztyft, który jest w takim zestawie http://www.allegro.pl/item1103892925...m_b_zapac.html
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 13:18   #3520
capuccino
z innej bajki

Nie mogę znaleźć składu tego RoC'a... Nie jest tylko do ust, bo to akurat znalazłam... Tylko składu ni widu ni słychu A szkoda, bo tani.

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2010-07-06, 13:36   #3521
KASSIIA
Raczkowanie

Jeszcze jeden namiar na La Roche Posay http://www.tanie-leczenie.pl/product...oducts_id=1829 - pociesza mnie zapis, że testowany pod kontrolą okulistyczną.
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 14:49   #3522
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KASSIIA Pokaż wiadomość
Może chodzi o ten sztyft, który jest w takim zestawie http://www.allegro.pl/item1103892925...m_b_zapac.html
Dzisiaj widziałam ten sztyft w aptece, zamówiłam w niej fluid biały 50+ i mozliwe, że dostanę w takim właśnie zestawie ze sztyftem.... hmmmmmmm nie mogę się doczekac, bo szczerze, to ten klasyczny fluid wpływa mi do oczu i mocno piecze i łzawią mi... a smaruje i to dośc grubo pod oczy i na powiekę... nie oszczędzam... ale ten sztyft może być delikatniejszy hmmmmm poczekam na zamówienie... jutro zadzwonie fajnie by było dostac taki sztyfcik już się napaliłam..
Stary 2010-07-06, 14:56   #3523
KASSIIA
Raczkowanie

Ja chyba zamówię osobno, bo trzymam się resztkami sił przy sorayi z powodu możliwości używania przy niej kolorówki. Pod oczy nie używam żadnych korektorów, jedynie matowię pudrem ryżowym. Zastanawiam się na ile ten sztyft starczy przy używaniu pod same oczy.
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 15:19   #3524
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Ja mówiłam o tym sztyfcie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-25...a-wrazliwe.htm

Kupiłam go w zestawie z kremem SPF 50+ (za cenę samego kremu). I sądząc po tym jak mało go zużyłam (używam go zazwyczaj tylko pod oczy), starczy na wiele miesięcy.

Edytowane przez arat
Czas edycji: 2010-07-06 o 15:21
arat jest offline  
Stary 2010-07-06, 15:36   #3525
KASSIIA
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Ja mówiłam o tym sztyfcie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-25...a-wrazliwe.htm

Kupiłam go w zestawie z kremem SPF 50+ (za cenę samego kremu). I sądząc po tym jak mało go zużyłam (używam go zazwyczaj tylko pod oczy), starczy na wiele miesięcy.

czyli to ten z tego linku http://www.tanie-leczenie.pl/product...oducts_id=1829 już zamówiłam jutro odbieram
KASSIIA jest offline  
Stary 2010-07-06, 16:31   #3526
czaka86
Przyczajenie

Smile Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej... czy wiecie może czy podkład mineralny EDM zneutralizuje ten filtr?
http://www.laroche-posay.pl/przeciwsloneczna/twarz.php chodzi o ten w tubce,.... nie wiem gdzie znajdę jego skład... ale może Wy coś doradzicie? Pozdrawiam
czaka86 jest offline  
Stary 2010-07-06, 17:00   #3527
nafiyqa
Zakorzenienie

Doszedl do mnie w koncu ten barwiony Antek i jestem zachwycona. Kolor jest akurat jak na moja cere, po nalozeniu troszke sie swieci, ale matuje go skrobia. Nie robi sie z tego ciasto, jak w przypadku: inny filtr+podklad+skrobia.
TZ nawet dzis nie zauwazyl, ze mam filtr na twarzy, wszystko wyglada bardzo naturalnie
Jak pisala jedna z Was - takie filtrowanie to przyjemnosc

Niepokoi mnie tylko zapach. Jest taki hmm...alkoholowy? Probka kremu z LRP pachniala podobnie. Nie wiem, moze ten koncern tak po prostu ma?

nafiyqa jest teraz online  
Stary 2010-07-06, 17:04   #3528
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez czaka86 Pokaż wiadomość
Hej... czy wiecie może czy podkład mineralny EDM zneutralizuje ten filtr?
http://www.laroche-posay.pl/przeciwsloneczna/twarz.php chodzi o ten w tubce,.... nie wiem gdzie znajdę jego skład... ale może Wy coś doradzicie? Pozdrawiam

to chyba ten fluid:

http://store.skincarelab.com/laroanflexsp.html

skład tam wymieniony. EDM go nie zdestabilizuje (jest tam parsol, ale jest też tinosorb i inne). Zreszta sa wymienione na tej stronie...

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2010-07-06, 17:49   #3529
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Doszedl do mnie w koncu ten barwiony Antek i jestem zachwycona. Kolor jest akurat jak na moja cere, po nalozeniu troszke sie swieci, ale matuje go skrobia. Nie robi sie z tego ciasto, jak w przypadku: inny filtr+podklad+skrobia.
TZ nawet dzis nie zauwazyl, ze mam filtr na twarzy, wszystko wyglada bardzo naturalnie
Jak pisala jedna z Was - takie filtrowanie to przyjemnosc

Niepokoi mnie tylko zapach. Jest taki hmm...alkoholowy? Probka kremu z LRP pachniala podobnie. Nie wiem, moze ten koncern tak po prostu ma?
tak tak, wszystko się zgadza, on po prostu tak śmierdzi alkoholem, że jak się raz wysmarowałam, to mój chop pytał czy coś piła, a gdy zaprzeczyłam, pytał czy na pewno - no to dałam mu powąchać fluid i wszystko było jasne
Stary 2010-07-06, 17:54   #3530
nafiyqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
tak tak, wszystko się zgadza, on po prostu tak śmierdzi alkoholem, że jak się raz wysmarowałam, to mój chop pytał czy coś piła, a gdy zaprzeczyłam, pytał czy na pewno - no to dałam mu powąchać fluid i wszystko było jasne
Ufff jak dobrze
Bo ja juz oczywiscie zdazylam sobie wmowic, ze filtr jest przeterminowany

Stary 2010-07-06, 18:00   #3531
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Ufff jak dobrze
bo pewnie z allegro i tu zawsze jest jakaś nuta niepewności ...
Stary 2010-07-06, 18:08   #3532
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Ufff jak dobrze
A nie prościej sprawdzić datę niż sobie wmawiać?
Ineso jest offline  
Stary 2010-07-06, 18:11   #3533
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
no i wydaje mi się, że te barwione nie mogą byc przeterminowane, bo to nowiuśki produkt, na moim jest data do 2012... więc jest ok
Stary 2010-07-06, 18:22   #3534
nafiyqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
no i wydaje mi się, że te barwione nie mogą byc przeterminowane, bo to nowiuśki produkt, na moim jest data do 2012... więc jest ok
Ja to wszystko wiem...Ale w takich chwilach racjonalne argumenty nie maja znaczenia, panika bierze gore
Zwlaszcza ze tak, jak pisalas - zamawialam go na allegro
Wykombinowalam juz, ze w pudelko kartonowe, na ktorym jest data waznosci, zostal wlozony stary krem
Ale przeciez te emulsje to nowosc z tego roku, takze to mnie przekonuje

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ehh pewnie, ze prosciej.
Tak prosto, ze zrobilam to od razu.

Stary 2010-07-06, 20:21   #3535
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
u mnie po antku CF skóra przez dłuższy czas się nie wysusza, także do suchej skóry jest ok. minusem jest alkohol w składzie, ale przy 'ulepszonej', nowej avence to pikuś
czy stosował ktoś filtry eucerinu?
Ja kocham ten filtr Eucerinu-nie wiem czy pod wzgledem skladu jest super ale jest to jedyny filtr ktory mnie nie zapycha(oprocz Avenki(lotion) ale ona tu niedostepna).Jest b podobny do Avenki jezeli chodzi o konsystencje,jedyna roznica to Eucerin jest bezzapachowyPolecam dla wrazliwcow

http://www.drugstore.com/products/pr...31&catid=21503

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2010-07-06 o 20:27
CzarnyElf jest offline  
Stary 2010-07-07, 11:05   #3536
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Loss ja miałam fluid 50+Eucerinu i byłam bardzo zadowolona.Teraz na lato mam Biodermę tonującą bo Eucerin nie ma swojej ofercie takiego
Stary 2010-07-07, 12:22   #3537
Kangoo
Przyczajenie

Cześć, jestem tu stara i nowa, bo dużo czytam a nic nie piszę :P
Nie wiem, czy to właściwe miejsce, w razie czego możecie mnie wygonić
W wyszukiwarce nie znalazłam o tym info, więc się dzielę - jest teraz w aptekach promocja na "antki" - za zakup dowolnego antheliosa dostajecie kupon, wysyłacie i zwracają 15 zł...
Właśnie się zaopatrzyłam, i pomyślałam, że ktoś może skorzysta, trzeba tylko mieć kupon z apteki i paragon.
Zatem mi dziś wyszło: antek 50+ "tinted cream" 50 ml (59 zł) + GRATIS (ale ten gratis to mógł być tylko tu, zapomniałam zapytać) 200ml płynu micelarnego + kilka próbek w ulotce + kupon, czyli jak dostanę zwrot to za całośc wyjdzie 44 zł.... (no, trzeba doliczyć znaczek..)
promocja trwa do 31.08.2010
Dzięki za wszelką wiedzę, jaką sie tu dzielicie
Kangoo jest offline  
Stary 2010-07-07, 14:49   #3538
czaka86
Przyczajenie

Może Wy mnie oświecicie.. bo ja już się poddaję... jak to jest tak na prawdę z tymi filtrami i stosowaniem pudrów z zawartościa mica??
Ostatnio trafiłam do apteki gdzie była konsultantka La Roche Posay... akurat miała super filtry jakaś nowa produkcja.. zainteresował mnie krem barwiący spf 50+ UVA... wzięłam sobie gazetke i jest am napisane że jesli na opakowaniu znajduje się symbl UVA to stosunek UVA jest w granicach normy europejskiej i najlepiej gdy jest mniejszy niż 3. Owy stosunek w LRP jest niby mniejszy niż 2 wiec super ... ale... zapytałam jak wygląda sprawa z destabilizacją tego filtru przez pudry,.. babeczka powiedziała że to są filtry które tylko w 11% sa chemiczne..
Kupiłam ostatnio avene mineral spf 50+ niby znaczek UVA jest w kółeczku więc mam przez to rozumieć ze norma jest zachowana? (mniejsza niż 3?) poprzednie edycje tego filtru były reklamowane jako że ochrona UVA jest tam na poziomie 10 czyli stosunek UVB do UVA to 5 no a to chyba nie dobrze....

Podpowiedzcie coś... bo zachęcił mnie ten LRP przez to zachwalanie i że ma taki fajny ciemy kolorek.. ... a nie wiem jak mam podchodzić do tego... szczególnie ze po moim avenku świece się niemiłsienie.. tzn skrobia pomaga..ale i tak...wiecie jak jest...pozdrawiam i czekam na jakąś odowiedz...
czaka86 jest offline  
Stary 2010-07-07, 15:04   #3539
Labirynth
Zakorzenienie

No ja już tu pisałam chyba z 10 razy, że bariowny mieszam z białym LRP - sama wtedy decydujesz jaką barwę, ton chcesz mieć na buzi...

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

acha i ja nie używam pudrów, więc nie interesuje mnie destabilizacja, przynajmniej na razie
Stary 2010-07-07, 15:39   #3540
helen77
Przyczajenie

Labirynth, mieszasz antkowe kremy czy fluidy? Rozumiem, że biały + beżowy, ale wersje 'cream' czy 'fluid extream'?

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

No tak, przede wszystkim - witajcie dziewczęta czytam już długo długo forum, ale się nie wypowiadałam. Teraz nie mogłam się doczytać, o którego antka chodzi Labirynth, więc piszę. Przy okazji wypowiem się na temat filtrów Ducray mleczko do ciała (ja stosuję na twarz) to:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...om,t11608.html

otóż: rozsmarowuje się łatwo, minimalnie bieli (mniej niż avenka emulsja), ale jednak twarz się po nim błyszczy i to dość mocno (wczoraj 3-letnia bratanica zapytała, czy mam błyszczyk na czole i na nosku, i na policzku...) Hmm, miałąm na twarzy samo mleczko. Gdy się maluję, to pod ten filtr stosuję kwas hialuronowy w żelu lub niezmydlalną frakcję sojową z mazideł, i trochę to pomaga, ale mimo wszystko spory 'glow' pozostaje. Mam cerę mieszaną, dość wrażliwą, skłonną do zaskórników w strefie T. Aha, mleczko mnie nie zapycha, nie podrażnia, a mam skłonność do wkurzonych naczynek. No i zastanawiam się właśnie nad antkiem, żeby już nie musieć nakładać podkładu na filtr... Mam urlop i mi się nie chce tyle trudzić nad wyglądem... pozdrawiam
helen77 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości