Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-13, 08:22   #4351
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Czy uzywala ktoras z was juz tego cuda? Szukam jakiejs sensownej opinii. Wszedzie jest wychwalany jaki jest wygodny, niewidoczny, bla bla bla, ale nikt nie pisze czy zaobserwowal ze faktycznie chroni przed opalaniem.
Mam zamiar uzywac go zamias pudru wykanczajacego. I wtedy problen z reaplikacja odpada, bo zawsze mozna go reaplikowac bez klopotu.
http://www.debenhams.com/webapp/wcs/...mb=Home~Beauty
Byłoby super gdyby działałŻeby spróbować mogłybyśmy na pół go kupić albo jeszcze z kimś na spółkę
Stary 2011-05-13, 12:47   #4352
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Przed zakupem pomyślałam, że to moja ostatnia próba. Nie mam zamiaru wyrzucac kasy w błoto i jak ten się nie sprawdzi to żegnam sie z filtrowaniem. Naprawdę to nic miłego w takie upały miec na twarzy tłustą świńską maskę. Pielęgnujemy twarz po to, żeby wyglądać lepiej, więc skoro filtr powoduje, że wyglądamy nieestetycznie to po co się z nim męczyć? Po to żeby samej podziwiać się przed lustrem , oczywiście po zmyciu filtra? Bo przecież ludzie na codzień widza nas pod tłustą maską. Sorry za OT. Rozeźliłam się na filtry po kilku nieudanych zakupach. To nie żel czy szampon, który od biedy można użyc. filtr jak nie podpasuje to ląduje w koszu :-(
Rozumiem Twoje rozżalenie bo tez długo szukałam ideału i znalazłam. Polecany już i przeze mnie i przez mar_jolkę Bioderma Max Fluide spf 50+. Jest naprawdę lekki jak na filtr, pieknie się wchłania i nie tworzy tłustej warstwy. Wcześniej nie lubiłam stosować filtrów a teraz używam go równie przyjemnie jak zwykłego kremu nawilżającego na dzień. Naprawdę polecam!

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Czy uzywala ktoras z was juz tego cuda? Szukam jakiejs sensownej opinii. Wszedzie jest wychwalany jaki jest wygodny, niewidoczny, bla bla bla, ale nikt nie pisze czy zaobserwowal ze faktycznie chroni przed opalaniem.
Mam zamiar uzywac go zamias pudru wykanczajacego. I wtedy problen z reaplikacja odpada, bo zawsze mozna go reaplikowac bez klopotu.
http://www.debenhams.com/webapp/wcs/...mb=Home~Beauty
Wow nawet nie wiedziałam, że takie cuda istnieją Ale chętnie bym przetestowała.

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

antunka jest offline  
Stary 2011-05-13, 14:25   #4353
masaki
Rozeznanie

Dziekuje Dziewczyny za odpowiedzi na moje pytanie, ktory filtr polenny mozecie polecic?
http://www.sklep.pollenaewa.com.pl/1...sloneczna.html

ten http://www.sklep.pollenaewa.com.pl/2...a_spf_50_.html

czy ten
http://www.sklep.pollenaewa.com.pl/1...sloneczna.html
masaki jest offline  
Stary 2011-05-13, 18:06   #4354
Quera
Zadomowienie

Niedługo zaczynam kurację kremem Lysalpha Active i potrzebuję do tego jakiegość filtru

Moja cera: mieszana, strefa T lekko się świeci, policzki nie suche, a dobrze nawilżone i wrażliwe. Zaskórniki i przebarwienia na nosie. Cera skłonna do zapychania. Kilka podskórnych grudek na czole. Raz na jakiś czas pojawi się mały pryszcz, przed okresem 1-2 ropne.

Chcę taki filtr, który nie pozostawi tłustego filmu, będzie fotostabilny, nie będę się po nim świecić i mnie nie zapcha. Istnieje taki filtr? Myślałam o La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatric 50+, choć wolałabym coś tańszego, bo z kaską krucho Może istnieje coś tańszego, odpowiedniego dla mojej cery?

Jaki filtr byście mi doradziły?
Quera jest offline  
Stary 2011-05-13, 19:46   #4355
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Quera Pokaż wiadomość
Niedługo zaczynam kurację kremem Lysalpha Active i potrzebuję do tego jakiegość filtru

Moja cera: mieszana, strefa T lekko się świeci, policzki nie suche, a dobrze nawilżone i wrażliwe. Zaskórniki i przebarwienia na nosie. Cera skłonna do zapychania. Kilka podskórnych grudek na czole. Raz na jakiś czas pojawi się mały pryszcz, przed okresem 1-2 ropne.

Chcę taki filtr, który nie pozostawi tłustego filmu, będzie fotostabilny, nie będę się po nim świecić i mnie nie zapcha. Istnieje taki filtr? Myślałam o La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatric 50+, choć wolałabym coś tańszego, bo z kaską krucho Może istnieje coś tańszego, odpowiedniego dla mojej cery?

Jaki filtr byście mi doradziły?
A może Lysalpha 50? Akurat do twojej cery przeznaczony.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-05-14, 00:36   #4356
tajik girl
Raczkowanie

Dziewczyny a co myślicie o tym kremie tonującym? Można zaufać filtrom?

Lancome Bienfait Multi-Vital Teinte SPF30
Active Ingredients: Octinoxate, 7.5%, Titanium Dioxide, 5.8%.

Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Phenyl Trimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Pentylene Glycol, Geraniol, Triethanolamine, Silica, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Alumina, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Glucoside, Disodium Stearoyl Glutamate, Citronellol, Tristearin, Aceltylated Glycol Stearate, Panthenol, Castanea Sativa (Chestnut) Extract, Butylphenyl Methlypropional, Benzyl Salicylate, Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionine, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylparaben, Diazolidinyl Urea, May Contain: Iron Oxides, Titanium Dioxide.
tajik girl jest offline  
Stary 2011-05-14, 09:51   #4357
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość

Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Phenyl Trimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Pentylene Glycol, Geraniol, Triethanolamine, Silica, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Alumina, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Glucoside, Disodium Stearoyl Glutamate, Citronellol, Tristearin, Aceltylated Glycol Stearate, Panthenol, Castanea Sativa (Chestnut) Extract, Butylphenyl Methlypropional, Benzyl Salicylate, Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionine, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylparaben, Diazolidinyl Urea, May Contain: Iron Oxides, Titanium Dioxide.
Nie wiem czy to widzisz ale Titanium Dioxide jest na końcu składu. Tego drugiego w ogóle nie widzę Nie znam się na filtrach mineralnych ale chemicznych tu brak. Ja bym mu nie zaufała

antunka jest offline  
Stary 2011-05-14, 10:23   #4358
Quera
Zadomowienie

Louisse
Jeszcze o tym filtrze nie słyszałam, ale teraz troszkę o nim poczytałam i jestem na niego w 90% przekonana
Quera jest offline  
Stary 2011-05-14, 11:18   #4359
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to widzisz ale Titanium Dioxide jest na końcu składu. Tego drugiego w ogóle nie widzę Nie znam się na filtrach mineralnych ale chemicznych tu brak. Ja bym mu nie zaufała
Źle patrzysz na skład. Najpierw są wymienione aktywne skąłdniki i ich procentowy udział - i to są dwa filtry właśnie. Potem jest reszta składników.

Brak stabilnej ochrony przed UVA.
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-14, 18:50   #4360
bursztynka007
Raczkowanie

Czy któraś z was używała Biodermy Photoderm Anti-age SPF 30/UvA 30?

Nie bardzo znam się jeszcze na składach i nie wiem, czy można zaufać temu produktowi tzn. czy filtr uva jest tu stabilny.

Po nałożeniu na twarz nie przypomina typowego kremu z "dobrym" filtrem. Jest raczej jak zwykły krem.
bursztynka007 jest offline  
Stary 2011-05-14, 19:59   #4361
asix86
Wtajemniczenie

Filtr Soraya SPF 45 - jednak szczypie w oczy
pomimo tego, że dookoła oczu nie smaruję nią, to i tak szypie .
Ehhh :/
Stary 2011-05-14, 20:05   #4362
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Źle patrzysz na skład. Najpierw są wymienione aktywne skąłdniki i ich procentowy udział - i to są dwa filtry właśnie. Potem jest reszta składników.

Faktycznie nie doczytałam, że są rozdzielone składniki aktywne i pozostałe. Myślałam, że skład dotyczy całości. Swoją drogą ciekawe czemu to tak rozdzielili? Owszem mogli zaznaczyć, które składniki to filtr ale skład podać kompleksowy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że krem raczej słaby jeśli chodzi o ochronę przed UV.

antunka jest offline  
Stary 2011-05-15, 10:56   #4363
sarita1307
Raczkowanie

Witam,
czytam wasze posty i zdałam sobie sprawę, że słabo dbam o swoją cerę... nawet nie sądziłam ze stosowanie filtrów jest tak ważne.. Mój krem Nivea na dzień ma SPF8 i myśle, że przy zbiżającym się lecie i coraz większej liczby dni słonecznych jest to zdecydowanie za niska ochrona... Mam 21 lat cerę mieszaną z niedokonałościami i wągrami. Od czego powiinam zacząć stosowanie filtrów?? jakie są główne zasady? np nie łączenia ich z kwasami- dobrze rozumiem?? czy jest jakiś wątek mówiący o zaczynaniu z kosmetykami aptecznymi, filtrami i ogólnie biochemią- jestem tym szalenie zainteresoana , chociaż czuję że czeka mnie przyswajanie sporej ilości wiedzy hehehehebędę wdzięczna za pomoc

sarita1307 jest offline  
Stary 2011-05-15, 11:03   #4364
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Faktycznie nie doczytałam, że są rozdzielone składniki aktywne i pozostałe. Myślałam, że skład dotyczy całości. Swoją drogą ciekawe czemu to tak rozdzielili? Owszem mogli zaznaczyć, które składniki to filtr ale skład podać kompleksowy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że krem raczej słaby jeśli chodzi o ochronę przed UV.
Dosyć często zdarza się, że tak właśnie podany jest skład kosmetyku Od razu wiadomo czego jest ,,dużo" i na pewno działa.
Cytat:
Napisane przez sarita1307 Pokaż wiadomość
czy jest jakiś wątek mówiący o zaczynaniu z kosmetykami aptecznymi, filtrami i ogólnie biochemią- jestem tym szalenie zainteresoana , chociaż czuję że czeka mnie przyswajanie sporej ilości wiedzy hehehehebędę wdzięczna za pomoc
W podforum Biochemia, na początku mas zwątki podwieszone-redakcyjne, i tam są ,,pigułki" na różne tematy, w tym filtry
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-15, 14:13   #4365
bursztynka007
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Filtr Soraya SPF 45 - jednak szczypie w oczy
pomimo tego, że dookoła oczu nie smaruję nią, to i tak szypie .
Ehhh :/
Mam dokładnie tak samo. Szkoda, bo ogólnie to taki przyjemny kremik
Stary 2011-05-15, 16:40   #4366
tajik girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Dziękuję za odpowiedź A szkoda, bo używa się super, jak zwykły krem tonujący. No nic, wykończę tubkę i szukam mojego idealnego filtra dalej
tajik girl jest offline  
Stary 2011-05-15, 19:19   #4367
beautygosiek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bursztynka007 Pokaż wiadomość
mnie szczypał pod oczami już po godzinie (podobnie jak krem od svr), ale rzeczywiście nic nie bieli, ładnie pachnie i fajnie się rozsmarowuje

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2011-05-15 o 19:20
beautygosiek jest offline  
Stary 2011-05-15, 19:34   #4368
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sarita1307 Pokaż wiadomość
Witam,
czytam wasze posty i zdałam sobie sprawę, że słabo dbam o swoją cerę... nawet nie sądziłam ze stosowanie filtrów jest tak ważne.. Mój krem Nivea na dzień ma SPF8 i myśle, że przy zbiżającym się lecie i coraz większej liczby dni słonecznych jest to zdecydowanie za niska ochrona... Mam 21 lat cerę mieszaną z niedokonałościami i wągrami. Od czego powiinam zacząć stosowanie filtrów?? jakie są główne zasady? np nie łączenia ich z kwasami- dobrze rozumiem?? czy jest jakiś wątek mówiący o zaczynaniu z kosmetykami aptecznymi, filtrami i ogólnie biochemią- jestem tym szalenie zainteresoana , chociaż czuję że czeka mnie przyswajanie sporej ilości wiedzy hehehehebędę wdzięczna za pomoc
Dokładnie tak. Musisz czytać czytać i jeszcze raz czytać. Dla ułatwienia są wątki, które zawierają tylko istotne informacje co ułatwia przyswajanie wiedzy.
A filtry stosujemy szczególnie przy kuracjach kwasowych i retinoidowych ponieważ skóra jest wtedy cieńsza i bardziej narażona na promieniowanie. Kwasy kładziemy na noc, filtr na dzień.
Miłej lektury

antunka jest offline  
Stary 2011-05-15, 20:51   #4369
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bursztynka007 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
mnie szczypał pod oczami już po godzinie (podobnie jak krem od svr), ale rzeczywiście nic nie bieli, ładnie pachnie i fajnie się rozsmarowuje
Soraya SPF 45 - Mnie też niemal od razu szczypie w oczy, a poza tym jest zupełnie OK. Trochę dziwne, bo na początku nie szczypał, zaczął po paru użyciach.. i sama nie wiem czy się nim torturować czy szukać dalej.. boję się wiecznych eksperymentów, bo boję się zapchania cery i wtedy nie będzie wiadomo po czym
Stary 2011-05-15, 21:01   #4370
helen77
Przyczajenie

Witajcie. Czy w Lysalpha SVR jest Parsol? Bo nie widzę żadnej z jego nazw. Czy może coś przegapiam? Proszę o pomoc.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...on-spf-50.html
Skład: Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).
helen77 jest offline  
Stary 2011-05-15, 23:25   #4371
samajka
Raczkowanie

Przez przypadek trafiłam na fajny przegląd i podsumowanie filtrów aptecznych ,
(artykuł dotyczy produktów dostępnych w roku 2010 ,czyli jest w miarę aktualny) , polecam

http://www.leki-apteka.pl/webpage/ja...-opalania.html
samajka jest offline  
Stary 2011-05-16, 21:38   #4372
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

a ja mam wątpliwości co to tych filtrów nienawidz ich aplikować...

ale trzeba to przeboleć, chyba kupie z svr do trądzikowej, moze po nim sie świeci nie będe ...

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-05-17, 08:23   #4373
Kala_88
Rozeznanie

ja uzywam fluidu matującego LRP 30 i jest bardzo zadowolona, zero błyszczenia etc. Ale mam pytanie, mimo uzywani afiltru, myślicie że to dobry pomysł używać teraz jeszcze Triacneal?
Kala_88 jest offline  
Stary 2011-05-17, 11:53   #4374
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Soraya SPF 45 - Mnie też niemal od razu szczypie w oczy, a poza tym jest zupełnie OK. Trochę dziwne, bo na początku nie szczypał, zaczął po paru użyciach.. i sama nie wiem czy się nim torturować czy szukać dalej.. boję się wiecznych eksperymentów, bo boję się zapchania cery i wtedy nie będzie wiadomo po czym
mnie szczypał okrutnie już przy pierwszym użyciu - przy następnych wybadałam bezpieczną granicę, do której mogę nakładac Sorayę, a pod oczy daję Antka...i teraz pytanie za 100 punktów : czy Soraya 60 też migruje do oczu?
MysiaJadwisia jest offline  
Stary 2011-05-17, 13:01   #4375
seemliness
Przyczajenie

hej mam pytanie, czy nakładać najpierw krem a potem filtr czy na odwrót? ostatnio jakis lekarz dermatolog wypowiadal sie, ze na poczatku powinno się nakladac filtr a dopiero potem krem.

i mam drugi problem. mam filtr anthelios i po prostu kazdy krem mi sie walkuje na nim. nakladnie go to koszmar. znacie jakis krem ktory by sie nie walkowal przy nakladniu filtru?
seemliness jest offline  
Stary 2011-05-17, 13:55   #4376
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Zasadniczo filtr powinien stanowic ostatnią warstwę na skórze.
A poza tym - naprawdę potrzebujesz jeszcze coś nakładac rano na twarz poza 1,5 ml filtra?
Stary 2011-05-17, 14:13   #4377
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
A poza tym - naprawdę potrzebujesz jeszcze coś nakładac rano na twarz poza 1,5 ml filtra?

No tak, jakbym dała coś jeszcze, to bym czekała pół dnia, aż się wchłonie. Niektórzy jednak dają radę i dają jeszcze krem

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-05-17, 17:32   #4378
bursztynka007
Raczkowanie

Cytat:
mnie szczypał okrutnie już przy pierwszym użyciu - przy następnych wybadałam bezpieczną granicę, do której mogę nakładac Sorayę, a pod oczy daję Antka...i teraz pytanie za 100 punktów : czy Soraya 60 też migruje do oczu?
Mnie nawet z Antkiem pod oczami szczypie (Soraya 45). Powiedz, do którego miejsca nakładasz, że jest potem OK?
Stary 2011-05-17, 18:06   #4379
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Antka (zużywam próbki Anthelios XL - pod makijaż mi się nie sprawdził) nakładam na powieki, tzn. górną aż do brwi, pod oczami rozsmarowuję mniej więcej w promieniu 1,5 cm Ponieważ Antek trochę bieli, widzę, gdzie kłaść Sorayę. Jeżeli na to ma dojść makijaż, to trzeba uważać, bo łatwo mimo wszystko taki nie do końca wchłonięty filtr przenieśc na palcu czy pędzlu w okolice oczu.
Stary 2011-05-17, 18:52   #4380
wyszukiwarka
Zadomowienie

Cytat:

ja miałam spf60 i niestety migrowała mi do oczu

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości