Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-04, 17:04   #4561
hey
Wtajemniczenie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

A co sądzicie hey i werka o tym, by pod ten fluid ochronny nałożyć minimalnie jeszcze, tak dla wzmocnienia trochę innego filtru
Bez sensu

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-06-04, 18:18   #4562
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

a czy nakładanie( samo w sobie używenie pędzla) skrobi destabilizuje?

bo rozumiem że sama skrobia nie

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-06-04, 18:24   #4563
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czy nakładanie( samo w sobie używenie pędzla) skrobi destabilizuje?

bo rozumiem że sama skrobia nie
Nie wydaje mi sie, ja rozumiem destabilizacje filtrów chem. jako proces chemiczny a nie mechaniczny, pędzlem możesz najwyżej zetrzeć troche filtra, przede wszystkim mineralnego

hey jest offline  
Stary 2011-06-04, 18:36   #4564
Ewuska_90
Raczkowanie

Melduje ze Dycray Melascreen mimo swojej smalcowatosci spisuje sie bardzo dobrze.
Spedzam w pracy ok 8 h non stop na pełnym słoncu, twarz blada, nietknieta. Juz dzisiaj prawie ze zmeczenia i goraca miałam udar, myslałam ze na twarzy tez bedzie tragedia ale filtr sie dzielnie spisał
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2011-06-04, 19:18   #4565
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie, ja rozumiem destabilizacje filtrów chem. jako proces chemiczny a nie mechaniczny, pędzlem możesz najwyżej zetrzeć troche filtra, przede wszystkim mineralnego
Właśnie, pomimo że buzię z nałożonym jakieś 20 minut wcześniej kremem stempluję rossmannowskim pędzlem do pudru, i tak mam obawy co do ścierania filtra.
Co lepsze, miękki pędzel czy puszek?
patrycjazuzanna jest offline  
Stary 2011-06-04, 19:43   #4566
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Właśnie, pomimo że buzię z nałożonym jakieś 20 minut wcześniej kremem stempluję rossmannowskim pędzlem do pudru, i tak mam obawy co do ścierania filtra.
Co lepsze, miękki pędzel czy puszek?
Nie mam pojęcia co to jest puszek czy to gabka?
Gdzieś czytałam wypowiedź jakiejś mądrzejszej głowy, ze stęplowanie jest dobrą, bo nie ścierająca, metodą na filtra (parafrazując Danio)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-05 o 07:09
hey jest offline  
Stary 2011-06-05, 00:44   #4567
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie mam pojęcia co to jest puszek czy to gabka?
Gdzieś czytałam wypowiedź jakiejś mądrzejszej głowy, ze stęplowanie jest dobrą, bo nie ścierająca, metodą na filtra (parafrazująca Danio)
Chodzi mi o takie ustrojstwo do pudru (czasem załączone przez producenta). Płaskie, okrągłe, nierzadko włochate i puszyste (stąd nazwałam to to puszkiem).
Stary 2011-06-05, 08:31   #4568
Misha_
Rozeznanie

Dziewczyny, zakupiłam jakiś czas temu krem w rossmannie. Wiem, że to tylko SPF25, dlatego teraz czaję się na SPF50 Mogłaby mi któraś z Was powiedzieć czy jest sens tego w ogóle używać? W sensie czy w ogóle jest on fotostabilny, czy ma te swoje otoczki filtrów itd.

SunOzon krem kolagenowy do opalania SPF25
Natychmiastowa ochrona UVA/UVB

Skład:aqua, octocrylene, alcohol, C12-15 Akryl Benzoate, Glycerin, ethylhexyl salicylate, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane , stearyl dimethicone,vp/hexadecene copolymer , panhenol,butyrospermum parkii butter , tocopheryl acetate, parfum,ethylhexylglycerin , carbomer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, trimethoxycaprylylsilane, sodium hydroxide, xanthan gum, butyle glycol, disodium edta, litchi chinensis pericarp extract.
Misha_ jest offline  
Stary 2011-06-05, 10:46   #4569
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Nie sądze zeby można było podawać jakieś wartosci bez odnośnika (nie wiadomo ile mamy Parsolu i le pigmentu, czy pigment jest w otoczkach, itp.), poza tym Parsol 1789 to filtr anty UVA, a SPF odnosi sie do ochorny przeciw UVB
No tak, wszystko by trzeba matematycznie wyliczyć.. Ale jeśli wiem, to PPD będzie minimalne

Sylwia - to nie ma sensu

Misha_ - wsadź na odczytywanie składów - ja widzę tlenek tytanu - filtr mineralny i chyba jeszcze coś.. ale nie jestem aż na tyle dobra, więc w razie co wrzuć na składowy.

Ja się zastanawiam więc jak nałożyć ten puder co mi go oddzieli (no jeśli znajdę w miarę lekki filtr...)
201605090956 jest offline  
Stary 2011-06-05, 10:49   #4570
Ineso
Matka Smoka

Cytat:

Cytat:
Gdzieś czytałam wypowiedź jakiejś mądrzejszej głowy, ze stęplowanie jest dobrą, bo nie ścierająca, metodą na filtra (parafrazując Danio)
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-05, 10:58   #4571
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zakupiłam jakiś czas temu krem w rossmannie. Wiem, że to tylko SPF25, dlatego teraz czaję się na SPF50 Mogłaby mi któraś z Was powiedzieć czy jest sens tego w ogóle używać? W sensie czy w ogóle jest on fotostabilny, czy ma te swoje otoczki filtrów itd.

SunOzon krem kolagenowy do opalania SPF25
Natychmiastowa ochrona UVA/UVB

Skład:aqua, octocrylene, alcohol, C12-15 Akryl Benzoate, Glycerin, ethylhexyl salicylate, titanium dioxide,butyl methoxydibenzoylmethane , stearyl dimethicone,vp/hexadecene copolymer , panhenol,butyrospermum parkii butter , tocopheryl acetate, parfum,ethylhexylglycerin , carbomer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, trimethoxycaprylylsilane, sodium hydroxide, xanthan gum, butyle glycol, disodium edta, litchi chinensis pericarp extract.
Czyli wygląda na stabilny, ale znowu nie przy makijazu z pigmentami

hey jest offline  
Stary 2011-06-05, 11:51   #4572
201605090956
Konto usunięte

Ja się właśnie zastanawiam jak nakładać puder typu Haushika na filtr. Bo jak mniemam to jeśli nałożę puder, oddzielę go od podkładu to chyba ochrona zostanie? Bo ja niestety mam taką cerę, że tonujące są za ciemne, a ja mam naczynka, które muszę kryć Bo gdyby nie one, to zostaną resztki zapychania (guli) po ŁZS... ale to się da wyleczyć, ale co z moim stałym rumieniem na policzkach, nosie i brodzie...
Stary 2011-06-05, 12:14   #4573
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam jak nakładać puder typu Haushika na filtr. Bo jak mniemam to jeśli nałożę puder, oddzielę go od podkładu to chyba ochrona zostanie? Bo ja niestety mam taką cerę, że tonujące są za ciemne, a ja mam naczynka, które muszę kryć Bo gdyby nie one, to zostaną resztki zapychania (guli) po ŁZS... ale to się da wyleczyć, ale co z moim stałym rumieniem na policzkach, nosie i brodzie...
Wg mnie ma to sens, ale czy w 100%? Poszukaj moze tu i na LU, bo coś mi świta że rozprawiało sie o tym

hey jest offline  
Stary 2011-06-05, 12:14   #4574
Misha_
Rozeznanie

Cytat:
W innych wątkach widziałam takie pytania i dziewczyny pisały, że niestety ochrona się sporo zmniejsza... Ale lepiej nałożyć filtr i podkład niż tylko podkład prawda? I też mam pytanie podobnego typu. Jeżeli nałożę puder bambusowy z BU i na niego bronzer, bo to jedyna moja kolorówka twarzy, coś się stanie? Mój bronzer ma talc i dlatego pytam odnośnie kremu, który podałam kilka postów powyżej oraz planowanego zakupu SPF50 z rossmanna:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...10.html&next=1
Misha_ jest offline  
Stary 2011-06-05, 14:33   #4575
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Hejjj.. no tak, skoro to nie ma sensu... to co robić? Help!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-05, 14:51   #4576
Misha_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hejjj.. no tak, skoro to nie ma sensu... to co robić? Help!
Może spróbuj z którymś z tych podkładów:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

Filtry a makijaż:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...hlight=makijaz
Podstawowe zasady stosowania filtrów:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...39&postcount=6
Misha_ jest offline  
Stary 2011-06-05, 15:45   #4577
Yazan
Raczkowanie

Mam krótkie pytanie: używam filtru Bioderma Photoderm Max spf50 i pudruję go zawsze pudrem utrwalającym Vichy Dermablend Fixateur Poudre. Czy destabilizuję filtr? Muszę się czymś pudrować, bo sam filtr=niemiłosierne świecenie. Lepiej Kupić bambusowy, czy zostać przy vichy?
Yazan jest offline  
Stary 2011-06-05, 15:58   #4578
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
Mam krótkie pytanie: używam filtru Bioderma Photoderm Max spf50 i pudruję go zawsze pudrem utrwalającym Vichy Dermablend Fixateur Poudre. Czy destabilizuję filtr? Muszę się czymś pudrować, bo sam filtr=niemiłosierne świecenie. Lepiej Kupić bambusowy, czy zostać przy vichy?
Spojrzałam na skład pierwszego z brzegu Photoderm Max spf50 (bo jest ich kilka) i jest tam Parsol, co prawda dobrze ustabilizowany Octocrylene i dwoma Tinosorbami, ale ten puder Vichy to same (prawie) minerały, które na pewno bedą miały jakis wpływ. Przy filtrach skrobia czy bambus to najlepsza opcja

hey jest offline  
Stary 2011-06-05, 16:05   #4579
Yazan
Raczkowanie

a jedwab?
Yazan jest offline  
Stary 2011-06-05, 16:14   #4580
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
a jedwab?
Też OK

hey jest offline  
Stary 2011-06-05, 16:30   #4581
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

a tak dla samej skóry to co jest zdowsze skrobia czy puder drogeryjny?

wybaczie z pytanie innej beczki

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-06-05 o 16:33
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-06-05, 18:54   #4582
Yazan
Raczkowanie

Dziękuję!
Yazan jest offline  
Stary 2011-06-05, 19:29   #4583
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Wg mnie ma to sens, ale czy w 100%? Poszukaj moze tu i na LU, bo coś mi świta że rozprawiało sie o tym
Poszukam na LU. Sądzę, że ma to sens. Twarzy nie chcę opalić, a znowu nie dam rady bez podkładu... no nie dam rady.

Misha - ja słyszałam właśnie o tym sposobie. Bo inaczej to jak ja mam niby się nie opalić i zakryć naczynka? Nie mam innego pomysłu - jakiegokolwiek. Tonujące są za ciemne - mocno za ciemne - jak ktoś chce zobaczyć mój kolor skóry - to niech zobaczy Alabaster z Bobbiego i swatche - jestem aż tak jasna, a 3/4 podkładów robi się u mnie pomarańczowa - moja cera zachowuje się jak cera osoby z Azji - koloryt mi się zmienia, tylko na żółtych i bardzo jasnych tonach się nie zmienia - a trudno na takowy trafić. Avene mineralna to nie porozumienie - zapycha niemiłosiernie, a kolor ma mocno pomarańczowy. Mój fototyp to 0/1 czyli fototyp któremu nie wolno się opalać - po słońcu mam co raz więcej brązowych plam, dodam, że na dekolcie mam małe czerwone punkciki. Mam mnóstwo pieprzyków i bardzo jasną skórę (minimalnie ciemniejszą od Vril, ale tylko tyci tyci). A dwa, że nie wyjdę z policzkami, bo czasem to wyglądam jak burak. Więc muszę robić i to i to.
Choć zastanawiam się nad jednym - jak sądzicie (kuracji kwasowej nie prowadzę) - w okresie od października do kwietnia mogę zejść na filtry stosowane w kremie tonującym (SPF 25 widziałam jako najwyższy filtr)? A tylko w lato SPF 50+ - jeśli doprowadzę cerę do porządku w wakacje nie będę się malować, bo mogę.. A niedługo idę do pracy, a na słońcu przebywam bardzo mało - nawet w wakacje - jestem typem domatorki, nie lubię wychodzić na miasto.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-06-05 o 19:30
Stary 2011-06-06, 00:45   #4584
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja niestety również ogrom pieprzyków. Od opalania mi chyba przez ostatnie 2-3 lata wyskoczyło ich nieco więcej, więc powiedziałam basta i za Waszym przykładem będę grzecznie używać codziennie do ciała filtrów. Do twarzy również..
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-06, 09:50   #4585
AliMa5
Rozeznanie

dla zainteresowanych pedzlami i puszkami
polecam ten: http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=164
idealny na filtr
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-06, 10:34   #4586
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
dla zainteresowanych pedzlami i puszkami
polecam ten: http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=164
idealny na filtr
Nie dla mnie Włosie kozie - szukam tylko sztucznego. Dla ludzi lubiących włosie nie sztuczne - ok. Dwa - Duo fiber to słyszałam raczej dla minerałów (wyczytane na forum), do klasycznej kolorówki też, ale czy coś da to dwojakiego rodzaju włosie przy filtrze? - no nie sądzę. - tu chyba wystarczy klasyczny pędzel (puderkowy) byle duży i puszysty, bo filtr chyba się zetrze najmniej przy delikatnym omiataniu pudrem (polecone dwa są w linkach poniżej z racji faktu braku talku).

A co do tematu - skoro da się nie zetrzeć filtra mechanicznie lub będzie to minimalne - to może
(pomysłowy dobromir) - odczekać z 15 min aż się wchłonie, potem nałożyć puderek (jedwabnik doktorka lub bambusowy z BU) i na to dopiero makijaż? Czy dobrze myślę..

A, pomożecie mi z doborem tonującego? Dosyć jasnego szukam.

Niestety inne pudry jako primer (baza) się nie nadają - talk, mika, a one destabilizują filtry.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-06-06 o 10:39
Stary 2011-06-06, 10:50   #4587
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Nie dla mnie Włosie kozie - szukam tylko sztucznego. Dla ludzi lubiących włosie nie sztuczne - ok. Dwa - Duo fiber to słyszałam raczej dla minerałów (wyczytane na forum), do klasycznej kolorówki też, ale czy coś da to dwojakiego rodzaju włosie przy filtrze? - no nie sądzę. - tu chyba wystarczy klasyczny pędzel (puderkowy) byle duży i puszysty, bo filtr chyba się zetrze najmniej przy delikatnym omiataniu pudrem (polecone dwa są w linkach poniżej z racji faktu braku talku).

A co do tematu - skoro da się nie zetrzeć filtra mechanicznie lub będzie to minimalne - to może
(pomysłowy dobromir) - odczekać z 15 min aż się wchłonie, potem nałożyć puderek (jedwabnik doktorka lub bambusowy z BU) i na to dopiero makijaż? Czy dobrze myślę..

Niestety inne pudry jako primer (baza) się nie nadają - talk, mika, a one destabilizują filtry.
no wlasnie moze dla Ciebie. jest dosc miekki, duo fiberki maja dwa rodzaje wlosia, to biale jest syntetyczne. fakt, ja z mineralkow, ale wyprobowalam troche tych pedzli i ten naprawde moze najmniej zetrzec filtra bo jest malo zbity u gory(wlasnie dzieki tym krotszym wloskom kozim). uzywam nie tylko proszkow,ale tez barzera w kamieniu(edm) i rowniez sie nadaje.

Sadze,ze dobrze myslisz. tez tak robie. a pudru uzywam bambusowego z BU

tez chetnie poslucham o tonujacych, koloryzujacych. cera mam baardzo jasna i probowalam LRP Anthelios XL barwiony. na poczatku wygladalam jak po kiepskim samoopalaczu, po0zniej sie wtopil i bylam w szoku jak bardzo wpasowal sie w moja cere. Dziewczyny tez polecaja bioderme(ta barwiona nowosc- sa dwa odcienie, jasny i ciemny)
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-06, 14:55   #4588
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Nie dla mnie Włosie kozie - szukam tylko sztucznego..
A dlaczego używasz tylko sztucznych? Czy sa lepsze? Ja się wogóle na tym nie znam I nie wiem, jaka jest tak naprawdę różnica. Myślałam, że naturalne sa lepsze...
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-06, 15:09   #4589
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
A dlaczego używasz tylko sztucznych? Czy sa lepsze? Ja się wogóle na tym nie znam I nie wiem, jaka jest tak naprawdę różnica. Myślałam, że naturalne sa lepsze...
ja nie Slodka Kiciunia ale tez moge odpowiedziec
Syntetyczne wlosie jest miekksze, delikatniejsze, ale przede wszystkim nie uczula. Przewaznie naturalne pedzle to drapaki ale ja mam jeden naturalny(z Diora) i jest naprawde swietny, mieciutki i lepiej sie trzyma od niejednego sztucznego. Nie polecam natomiast naturalnego z rossmana.. masakra(po paru myciach zrobil sie sztywny- nawet odzywki mu nie pomagaja,a wlosie wychodzi non stop, mam je wszedzie, na dekoldzie, twarz)
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-06, 15:14   #4590
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Cytat:

W podwieszonych postach jest o tym informacja - przed nałożeniem pudru należy zaczekać 20-30 minut od aplikacji kremu.

U mnie do matowienia sprawdza się również dry flo z mazideł, dodaję do niej trochę jedwabiu w proszku i jest cacy.
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości