Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-06, 15:39   #4591
Loouisse
Rozeznanie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja nie Slodka Kiciunia ale tez moge odpowiedziec
Syntetyczne wlosie jest miekksze, delikatniejsze, ale przede wszystkim nie uczula. Przewaznie naturalne pedzle to drapaki ale ja mam jeden naturalny(z Diora) i jest naprawde swietny, mieciutki i lepiej sie trzyma od niejednego sztucznego. Nie polecam natomiast naturalnego z rossmana.. masakra(po paru myciach zrobil sie sztywny- nawet odzywki mu nie pomagaja,a wlosie wychodzi non stop, mam je wszedzie, na dekoldzie, twarz)
A to nie miałam pojęcia. Dostałam w prezencie jeden, bardzo mięciutki i byłam przekonana że to dlatego, że jest z naturalnego włosia. A to pewnie sztuczny.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-06, 22:12   #4592
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
A dlaczego używasz tylko sztucznych? Czy sa lepsze? Ja się wogóle na tym nie znam I nie wiem, jaka jest tak naprawdę różnica. Myślałam, że naturalne sa lepsze...
Powiem tak - mam alergię na włosie - praktycznie wszystkie mnie tak drapią (jestem bardzo mocno sensoryczna - znaczy się mam bardzo wyczulone zmysły, a dotyk już chyba do bólu) że nie mogę ich używać. Dwa, jestem alergikiem - na mojej skórze spotkały się ŁZS na twarzy i głowie z AZS na ciele, dwa mocna wrażliwość - dlatego nie mogę ich używać.

Patrycjazuzanna - dzięki za odp - teraz jestem już pewna.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-06-06 o 22:14
201605090956 jest offline  
Stary 2011-06-06, 22:40   #4593
Loouisse
Rozeznanie

Dziękuję wam dziewczyny za odpowiedź
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-06, 23:29   #4594
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Jest tutaj mowa o filtrowaniu twarzy, ale delikatnie zejdę na temat ochrony włosów. Doszłam do wniosku, że nie będę wydawała ponad 50zł na kosmetyki chroniące przed UVA/B. Po prostu olejowanie olejowanie.. Zapraszam swoją drogą na wątek poświęcony temu tematowi, na pewno będziecie łakome tamtej wiedzy!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-07, 08:48   #4595
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Jest tutaj mowa o filtrowaniu twarzy, ale delikatnie zejdę na temat ochrony włosów. Doszłam do wniosku, że nie będę wydawała ponad 50zł na kosmetyki chroniące przed UVA/B. Po prostu olejowanie olejowanie.. Zapraszam swoją drogą na wątek poświęcony temu tematowi, na pewno będziecie łakome tamtej wiedzy!
Dla mnie oleje lepiej służą niż odzywki, ale nie wyobrażam sobie chodzenie z naolejowanymi włosami w dzień. Przecież ludzie będą myśleli, że się nie myłam! Ja proponuję bardziej eststyczny sposób - nakrycie głowy.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-07, 09:06   #4596
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Jest wątek o olejowaniu włosów.

Dziewczyny czy któraś znalazła skład TEJ emulsji?Chodzi mi czy jest fotostabilna.
Stary 2011-06-07, 10:12   #4597
kreolkaa
Rozeznanie

Muszę się wam pożalić na Sorayę spf 45 i przy okazji ostrzec Ostatnio troszkę spiekłam sobie plecy w ciągu godziny na słońcu (godzina 15-16), mimo, że posmarowałam się dosyć obficie Sorayą
kreolkaa jest offline  
Stary 2011-06-07, 10:49   #4598
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Cytat:
Ale włosy potrzebują tylko ochrony przed UVB, a takich odżywek jest sporo, ja się psikam czerwonym elseve, jest na pewno coś z serii sun ozon i wiem, że isana miała odzywkę do spłukiwania z filtrem. Poza tym, różnie włosy reagują na słońce - ja po 3 słonecznych dniach mam wiecheć na głowie mimo olejowania, a wlosy np mojej mamy wyglądają ok.

neitka
neitka jest offline  
Stary 2011-06-07, 13:54   #4599
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mnie oleje lepiej służą niż odzywki, ale nie wyobrażam sobie chodzenie z naolejowanymi włosami w dzień. Przecież ludzie będą myśleli, że się nie myłam! Ja proponuję bardziej eststyczny sposób - nakrycie głowy.
Nie chodziło mi o niezmywanie oleju! Po prostu olej otacza włosa, nie do końca się z niego zmywa.. tak jest zazwyczaj. A włosy nie wyglądają niczym nieumyte. Ale przed całodniową kąpielą słoneczną tak robić warto.
Ok, przepraszam za offtop
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-08, 07:07   #4600
asix86
Wtajemniczenie

Czy któraś z Was miała może Bioderma, Photoderm Max Compact SPF 50 (Ochronny podkład mineralny) w kolorze jasnym?
Może jakieś porównanie koloru do mineralnej lub tradycyjnej kolorówki?
Czy wolno ten podkład wklepać np w krem Soraya SPF30?
Stary 2011-06-08, 12:15   #4601
Trzy_Ryby
Zakorzenienie

Szanowne znawczynie tematyki filtrowania,
jak to jest, wyjaśnijcie mi proszę, z metalami ciężkimi w preparatach ochronnych z faktorem powyżej 30stki.
Dziś, po skończonym zabiegu kosmetycznym, gdy wyciągnęłam z torebki swoją 50tkę by się zagruntować przed wyjściem na słońce moja kosmetyczka załamała ręce- co też robię swojej skórze, lepiej już bowiem (według niej)nie stosować żadnej ochrony niż coś powyżej 30stki wyższe faktory bowiem zawierają jakieś paskudne metale ciężkie, które bardziej niż promieniowanie UV szkodzą skórze.
Prawda li to?
Stary 2011-06-08, 13:07   #4602
Loouisse
Rozeznanie

Ciekawy artykuł
http://archiwum.polityka.pl/art/rule...em,379960.html
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-08, 13:22   #4603
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Szanowne znawczynie tematyki filtrowania,
jak to jest, wyjaśnijcie mi proszę, z metalami ciężkimi w preparatach ochronnych z faktorem powyżej 30stki.
Dziś, po skończonym zabiegu kosmetycznym, gdy wyciągnęłam z torebki swoją 50tkę by się zagruntować przed wyjściem na słońce moja kosmetyczka załamała ręce- co też robię swojej skórze, lepiej już bowiem (według niej)nie stosować żadnej ochrony niż coś powyżej 30stki wyższe faktory bowiem zawierają jakieś paskudne metale ciężkie, które bardziej niż promieniowanie UV szkodzą skórze.
Prawda li to?
Nie prawda. Ja tylko się głową walnę gdy słyszę tą mądrą kosmetyczkę... Ja się smarowałam (obecnie zeszłam na 30, a było 40 i 50+) i nie dostał się do mnie żaden metal ciężki więc bzdura
Stary 2011-06-08, 15:55   #4604
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziś testuje tę Biodermę:
http://www.domzdrowia.pl/94138,biode...o-gratis-.html
Mam właśnie wersję bezbarwną, bo bałam się kupić jasną (panie w aptece nie miały próbek koloryzujących). Powiem Wam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Oczywiście bez pudru nie da się wyjść, bo filtr daje efekt mokrej twarzy, ale przypudrowana wyglądam naturalnie przez długi czas, nawet przy takiej pogodzie. Oby mnie tylko nie zapchał... to będzie świetny filtr na lato.
Stary 2011-06-08, 17:00   #4605
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziś testuje tę Biodermę:
http://www.domzdrowia.pl/94138,biode...o-gratis-.html
Mam właśnie wersję bezbarwną, bo bałam się kupić jasną (panie w aptece nie miały próbek koloryzujących). Powiem Wam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Oczywiście bez pudru nie da się wyjść, bo filtr daje efekt mokrej twarzy, ale przypudrowana wyglądam naturalnie przez długi czas, nawet przy takiej pogodzie. Oby mnie tylko nie zapchał... to będzie świetny filtr na lato.
Czytałam, brzmi pięknie, szkoda, że ma Parsol Też chętnie się dowiem, jak stoi sprawa z metalami ciężkimi w kremach z wysokim faktorem
Stary 2011-06-08, 17:36   #4606
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Czytałam, brzmi pięknie, szkoda, że ma Parsol Też chętnie się dowiem, jak stoi sprawa z metalami ciężkimi w kremach z wysokim faktorem
Mnie i mojej kukurydziance żaden Parsol niestraszny Gorzej z metalami, zwłaszcza ciężkimi
Stary 2011-06-08, 18:03   #4607
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Nie prawda. Ja tylko się głową walnę gdy słyszę tą mądrą kosmetyczkę... Ja się smarowałam (obecnie zeszłam na 30, a było 40 i 50+) i nie dostał się do mnie żaden metal ciężki więc bzdura
Ciekawe rozumowanie ;-) Nie czułam, że mam w sobie metal ciężki, więc na pewno to bzdura ;-) On jest ciężki tylko z nazwy

A na poważnie...Powoli mam już dość rozmaitych spekulacji na temat filtrów tudzież innych kosmetyków. Jedni piszą tak, inni inaczej. Problem w tym, że nie wiadomo jakie dana wizażanka ma podstawy do oceny bezpieczeństwa kosmetyku czy do polecania jakiejś kuracji. Jak czytam niektóre bzdury wizażowe wypisywane z pełnym przekonaniem i powielane dalej to zaczynam wątpić. Dziewczyny posuwają się nawet do tego, że negują zalecenia lekarzy, bo oczywiście lekarz specjalista to nieuk a wizażanki to skarbnica madrości. W ten sposób myśląc to mozemy powrócić do czasów wiejskich szeptuch.

Dlatego ja poluję na wypowiedzi lekarzy, ale odnośnie filtrów rzadko takie można znaleźć w internecie. A szkoda.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-08, 18:55   #4608
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Ciekawe rozumowanie ;-) Nie czułam, że mam w sobie metal ciężki, więc na pewno to bzdura ;-) On jest ciężki tylko z nazwy

A na poważnie...Powoli mam już dość rozmaitych spekulacji na temat filtrów tudzież innych kosmetyków. Jedni piszą tak, inni inaczej. Problem w tym, że nie wiadomo jakie dana wizażanka ma podstawy do oceny bezpieczeństwa kosmetyku czy do polecania jakiejś kuracji. Jak czytam niektóre bzdury wizażowe wypisywane z pełnym przekonaniem i powielane dalej to zaczynam wątpić. Dziewczyny posuwają się nawet do tego, że negują zalecenia lekarzy, bo oczywiście lekarz specjalista to nieuk a wizażanki to skarbnica madrości. W ten sposób myśląc to mozemy powrócić do czasów wiejskich szeptuch.

Dlatego ja poluję na wypowiedzi lekarzy, ale odnośnie filtrów rzadko takie można znaleźć w internecie. A szkoda.
Loouisse, sęk w tym, że lekarz też człowiek - może się mylić, a dwa - często i naukowcy sprzeczają się na jakiś temat, bo różne są wyniki badań

Co do metali ciężkich to pierwsze słyszę takie rewelacje, trzeba było poprosić kosmetyczkę o źródło informacji
kreolkaa jest offline  
Stary 2011-06-08, 19:04   #4609
201605090956
Konto usunięte

Tlenek tytanu na 100% to nie metal ciężki (chemia się kłania ), tak samo jak mika - kosmetyczka chyba się źle chemii uczyła. A dwa, że lekarze są naciągani przez koncerny, więc nie da rady by ich wypowiedzi były w 100% na chłodno (czyli bez polecania konkretnej marki - sama na takową derm kiedyś trafiłam).

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-06-08 o 19:05
Stary 2011-06-08, 19:36   #4610
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Na pewno stary Część rzeczy jest teraz oczywista, część nieaktualna.

Z ciekawych rzeczy - teoria o tym, że powyżej 30 nie ma wielkiej różnicy.
Wydaje mi się, że m.in. dlatego nie ma już faktorów powyżej 50 (oprócz intrygującej Sorayi). Ale nie wierzę, że między 30 a 50 jest tak mała różnica. Używałam kiedyś 30 do twarzy i latem byłam opalona, teraz praktycznie w ogóle nie łapie mnie słońce.
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-08, 20:14   #4611
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Na pewno stary Część rzeczy jest teraz oczywista, część nieaktualna.

Z ciekawych rzeczy - teoria o tym, że powyżej 30 nie ma wielkiej różnicy.
Wydaje mi się, że m.in. dlatego nie ma już faktorów powyżej 50 (oprócz intrygującej Sorayi). Ale nie wierzę, że między 30 a 50 jest tak mała różnica. Używałam kiedyś 30 do twarzy i latem byłam opalona, teraz praktycznie w ogóle nie łapie mnie słońce.
A co jest już nieaktualne?

Ja używałam przez dwa lata Iwostinu 30 i byłam zadowolona. Mam bardzo wrazliwa na słońce skórę, a nie doznałam najmniejszych poparzeń, nawet zaczerwienień. W tym sezonie mam 50 Lysalpha i pomimo posmarowania słońce mnie złapało boleśnie na samym początku. Nie twierdze bynajmniej, że to wina 50-ki, bo to byłby absurd, ale po prostu filtr mi nie podpasował. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że istotnie naocznych różnic między 50 a 30 nie ma. A co tam siedzi głęboko w skórze, to nie wiadomo;-)

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2011-06-08 o 20:15
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-09, 08:13   #4612
Trzy_Ryby
Zakorzenienie

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Poszperałam trochę w necie i nie znalazłam żadnej informacji, że filtry chemiczne zawierają szkodliwe dla skóry i całego organizmu metale ciężkie. O podejrzanej roli dwutlenku tytanu przy tworzeniu się wolnych rodników wiedziałam wcześniej- ale tytan, jak to już zostało zauważone, metalem ciężkim nie jest.

Znalazłam za to coś fantastycznego.
Zdrowe opalania
Teraz już rozumiem jedną z moich pacjentek, tanorektyczkę (ona twierdzi, że po prostu lubi się opalać, ja twierdzę, że to po prostu autoagresja) która przekonuje mnie o zbawiennym wpływie promieniowania UV i powtarza, że byłabym bardzo atrakcyjną kobietą gdybym nie była "biała jak śmierć".
Bardzo pouczająca lektura- pomaga zrozumieć tych, którzy preferują styl "na murzyna".
Stary 2011-06-09, 09:10   #4613
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Poszperałam trochę w necie i nie znalazłam żadnej informacji, że filtry chemiczne zawierają szkodliwe dla skóry i całego organizmu metale ciężkie. O podejrzanej roli dwutlenku tytanu przy tworzeniu się wolnych rodników wiedziałam wcześniej- ale tytan, jak to już zostało zauważone, metalem ciężkim nie jest.

Znalazłam za to coś fantastycznego.
Zdrowe opalania
Teraz już rozumiem jedną z moich pacjentek, tanorektyczkę (ona twierdzi, że po prostu lubi się opalać, ja twierdzę, że to po prostu autoagresja) która przekonuje mnie o zbawiennym wpływie promieniowania UV i powtarza, że byłabym bardzo atrakcyjną kobietą gdybym nie była "biała jak śmierć".
Bardzo pouczająca lektura- pomaga zrozumieć tych, którzy preferują styl "na murzyna".
Ha, Ha, Ha. Jedni uważają, że opalanie jest zdrowe, inni że szkodliwe, komu tu wierzyć? To zupełnie jak z mlekiem Zauważcie jak to poglądy szybko się zmieniają. Przecież jeszcze pare lat temu nie było tak głosno o szkodliwości UV. Ciekawe, czy za 10 lat nie dowiemy się,że te filtry to zło większe od papierosów

A ja dziś wysmarowałam się Iwostinem 30 i przynajmniej nic mnie nie szczypie, jak po Lysalpha. Ja nie stosuje przepisowej ilości, ale liczę, że przez te 15 minut na dworze nic mi sie nie stanie.

Nie wiem jak wy, ale ja nie stosuje poza filtrem żadnego kremu na dzień.

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2011-06-09 o 09:11
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-09, 09:16   #4614
Pani Barokowa
Rozeznanie

Cytat:
Ja stosuje co drugi dzień krem nawilżający. Używam kwasów i inaczej miałabym pełno suchych skórek na twarzy
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2011-06-09, 10:09   #4615
AliMa5
Rozeznanie

ja natomiast zauwazylam taka tendencje, ze im dluzej stosuje filtry(ale nie stosuje dlugo) tym wiecej ich nakladam, moze jednak tym sposobem przyzwyczaje skore do przepisowej ilosci?

pod filtry rano nie daje nic, po poludniu daje serum z witC

Generalnie bardziej sie boje UVA niz UVB wiec w domu tez sie smaruje.

probowalam sie przerzucic na SVR50+ mleczko ale bieli niemilosiernie i zapycha. zuzywam pod oczy i na powieki bo nie szczypie(wygladam jak panda z bialymi obwodkami)
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-09, 11:29   #4616
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Ha, Ha, Ha. Jedni uważają, że opalanie jest zdrowe, inni że szkodliwe, komu tu wierzyć? To zupełnie jak z mlekiem Zauważcie jak to poglądy szybko się zmieniają. Przecież jeszcze pare lat temu nie było tak głosno o szkodliwości UV. Ciekawe, czy za 10 lat nie dowiemy się,że te filtry to zło większe od papierosów

A ja dziś wysmarowałam się Iwostinem 30 i przynajmniej nic mnie nie szczypie, jak po Lysalpha. Ja nie stosuje przepisowej ilości, ale liczę, że przez te 15 minut na dworze nic mi sie nie stanie.

Im wiecej czlowiek wie, tym wiecej jeszcze chce wiedziec! Z autopsji to mowie, jaka szkoda, ze zdalam tylko rozszerzona biologie, ang, polski! Poszlabym na medycyne To maly offtop, wiem, ale ciągnę go za Wami, więc proszę o wyrozumiałość maturzystkę w bezsensie..

Ja stosuję ochronną 15spf z kremem i na to minerałki. wsjo
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-09, 14:11   #4617
201605090956
Konto usunięte

Ja stosuję filtr SPF 30 i więcej przez cały rok.
Stary 2011-06-09, 15:06   #4618
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
probowalam sie przerzucic na SVR50+ mleczko ale bieli niemilosiernie i zapycha. zuzywam pod oczy i na powieki bo nie szczypie(wygladam jak panda z bialymi obwodkami)
odwoluje.. dzis mnie tak szczypalo,ze lzy poszly
swoja droga dziwne, wczesniej nie szczypalo, moze teraz wiecej nalozylam

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-10, 10:52   #4619
AliMa5
Rozeznanie

dziewczyny testuje sobie sztyft z Vichy ochronny do miejsc szczegolnie wrazliwych 50+ UVA20.
nakladam na powieki, pod oczy i na usta. skora wokol oczu jest wypoczeta, rozswietlona, nie szczypie(specjalnie wsmarowalam duuza ilosc aby miec pewnosc). natomiast na ustach pozostawia biala powloke ale taka swiecaca a nie tepa jak po innych filtrach, nie wyglada to zle, usta sa bialawo-rozowe, jakbym nalozyla pomadke o takim kolorze.
jak narazie jestem zadowolona, wygodnie wcisnac sztyft w torebke(mimo,ze jest dosc spory, ma 9g) i aplikowac kiedy sie chce.
Cena nie zacheca, ponad 30zeta (udalo mi sie go kupic za grosze razem z antkiem)

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-10, 13:54   #4620
agawiii15
Raczkowanie

Hej
Może któraś zerknie fachowym okiem na ten filtr:
Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF50 PA+++
http://www.mywomenstuff.com/2010/04/...reen-spf50-pa/ tutaj na drugim zdjęciu jest skład
Mógłby zapchać? Teraz używam Aknicare SUN cream SPF 30 (UVB 30; UVA PPD 20) i jak narazie to jedyny krem który nie robi mi większej krzywdy.
agawiii15 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości