Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-10, 14:31   #4621
201605090956
Konto usunięte

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agawiii15 Pokaż wiadomość
Hej
Może któraś zerknie fachowym okiem na ten filtr:
Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF50 PA+++
http://www.mywomenstuff.com/2010/04/...reen-spf50-pa/ tutaj na drugim zdjęciu jest skład
Mógłby zapchać? Teraz używam Aknicare SUN cream SPF 30 (UVB 30; UVA PPD 20) i jak narazie to jedyny krem który nie robi mi większej krzywdy.
Wstaw na składowy - tam ci zanalizują
201605090956 jest offline  
Stary 2011-06-10, 16:08   #4622
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Poszperałam trochę w necie i nie znalazłam żadnej informacji, że filtry chemiczne zawierają szkodliwe dla skóry i całego organizmu metale ciężkie. O podejrzanej roli dwutlenku tytanu przy tworzeniu się wolnych rodników wiedziałam wcześniej- ale tytan, jak to już zostało zauważone, metalem ciężkim nie jest.
Ja jeszcze wtrące swoje pare groszy do tematu bo to poniekąd moja bajka. Tytan jak już słusznie napisano do metali cieżkich sie nie zalicza, ale tlenek tytanu jak najbardziej ma domieszki metali ciezkich w śladowych ilościach, głównie Fe (do 1000 ppm), ale też Cr, Ni, Cu - co jest absolutnie normalne w przypadku naturalnych, mineralna substancji. Ale nie sądze żeby one miały jakąkolwiek szanse na interakcje ze skórą.
Co do tych metali ciezkich w filtrach chem., to tez szperałam i tez nic nie znalazłam, dlatego mysle że jest to kolejny przykład paranoi na wyszukiwanie "toksyn" w kosmetykach.
Zastanwia mnie czy da sie powiedzieć, które marki produkują krem z filtrami mineralnymi w powłokach? Bo taka sylikonowa powłoka eliminuje zdolność TiO2 to tworzenia wolnych rodników

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-06-10, 16:12   #4623
201605090956
Konto usunięte

Hey - skąd masz dane (studiujesz jakiś chemiczny kierunek?) (pytam z ciekawości czystej )

Co do paranoi to widzę ją już praktycznie wszędzie - nie dajmy się zwariować, chemia jest dla ludzi, tylko trzeba czytać składy
Stary 2011-06-10, 16:34   #4624
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Hey - skąd masz dane
Moim głównym źródłem są bazy danych, a w nich czasopisma, a wnich artykuły np. ten http://www.sciencedirect.com/science...12825210000656
O TiO2 znalazłam fajny artykuł http://www.polscc.org/wptk/JPSCC%20-...0-%2054-64.pdf
Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera
(studiujesz jakiś chemiczny kierunek?) (pytam z ciekawości czystej )
No nie do końca ale poniekąd, z chemia ale tylko nieorganiczną mam wiele wspólnego

hey jest offline  
Stary 2011-06-10, 16:37   #4625
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Moim głównym źródłem są bazy danych, a w nich czasopisma, a wnich artykuły np. ten http://www.sciencedirect.com/science...12825210000656
O TiO2 znalazłam fajny artykuł http://www.polscc.org/wptk/JPSCC%20-...0-%2054-64.pdf

No nie do końca ale poniekąd, z chemia ale tylko nieorganiczną mam wiele wspólnego
A ... Chemicy z Polibudy brzmią dobrze i mocno wiarygodnie. (na świecie rządzą siły fizyki i chemii )

Miałam w lic ciągoty do chemii i nadal je mam.
Stary 2011-06-10, 17:03   #4626
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
A ... Chemicy z Polibudy brzmią dobrze i mocno wiarygodnie. (na świecie rządzą siły fizyki i chemii )

Miałam w lic ciągoty do chemii i nadal je mam.
No, artykuł świetnie napisanych i bardzo ciekawy

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-10 o 17:04
hey jest offline  
Stary 2011-06-10, 17:22   #4627
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Dziewczyny mam pytanie bo jestem zielona Czy ten filtr na co dzień będzie dobry? wystarczający? http://www.phenome.pl/pl/main/produk...y/?pid=87#sc87
Czy używając go z rana mam jeszcze używać na niego kremu nawilżającego który używam normalnie na co dzień? głupie pytania ale nigdy typowych filtrów nie używałam aż wstyd przyznać ale czas zacząc z góry dziękuje
Stary 2011-06-10, 18:01   #4628
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość

Dziewczyny czy któraś znalazła skład TEJ emulsji?Chodzi mi czy jest fotostabilna.
Widziałam dzisiaj w Carrefour. Niestabilna.
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-10, 19:14   #4629
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Masz też wiele wspólnego z tzn 'otwartym umyslem', co wyjatkowo pochwalam w wielu dziedzinach!

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nic ciekawego nie znalazlam dzis w carrefour'ze.
Ani jednego filtra, ale mnie to nie dziwi.
Pochwalam ten ochronny podkład z filtrem spf 15, o ktorym wczesniej pisalam, a dokladniej - o niego pytalam. daje sklad, powiedzcie czy wg was cos koliduje z kosmetykami mineralami lumiere?

Skład Produktu: AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE, PEG-9 DIMETHICONE, ISONONYL ISONONANOATE,DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE,POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, STEARIC ACID, ALUMINIUM HYDROXIDE,METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA, SILICA, ALUMINA,TRIETHOXYCAPRYLYL SILANE, RHODOCHROSITE EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SORBIC ACID
Po testowaniu wydaje mi sie byc ok...

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-10 o 21:56
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-10, 20:09   #4630
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

Nic ciekawego nie znalazlam dzis w carrefour'ze.
Ani jednego filtra, ale mnie to nie dziwi.
Widocznie źle szukałaś.
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-11, 08:26   #4631
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dziękuję
Stary 2011-06-11, 13:18   #4632
samajka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie bo jestem zielona Czy ten filtr na co dzień będzie dobry? wystarczający? http://www.phenome.pl/pl/main/produk...y/?pid=87#sc87
Czy używając go z rana mam jeszcze używać na niego kremu nawilżającego który używam normalnie na co dzień? głupie pytania ale nigdy typowych filtrów nie używałam aż wstyd przyznać ale czas zacząc z góry dziękuje
Ten filtr wygląda na bardzo odżywczy( masło shea , oleje ), będzie sam w sobie dobrze nawilżał , więc nie potrzebujesz pod spód dawać kremu nawilżającego, po prostu umyj rano buzię i w czystą skórę wsmaruj filtr- tyle wystarczy, zwłaszcza w przypadku tego filtra.

Od spf 30 wzwyż jest już dobra ochrona przeciwsłoneczna , czy Ci to wystarczy trudno powiedzieć, zależy czy używasz kwasów na noc czy nie , czy potrzebujesz filtr "na miasto" czy na plażę ,czy masz zdrową bużkę , którą chcesz po prostu chronić , czy też masz z nią jakieś problemy itd.
Jak nie używasz kwasów i nie masz z buzią żądnych większych problemów to generalnie 30- zwłaszcza jak będziesz reaplikować w ciągu dnia- powinna wystarczyć, nawet przy większym nasłonecznieniu ( w Polsce)
samajka jest offline  
Stary 2011-06-11, 16:44   #4633
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Czy promienie słoneczne wpływają negatywnie na istniejące już maleńkie ślady po wyciskaniu? Czy filtr 15 powinien pomóc chronić takie coś?
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-06-11, 21:48   #4634
maysun
Zadomowienie

Używam mniej więcej od 1,5 roku Antheliosa XL (taak, melt-in cream 50 ). Przeżyłam na nim dwie zimy i w zasadzie nigdy nie używałam innego filtru - średnio mam ochotę eksperymentować. Twarz przecieram codziennie kwasem bornym, myję wodą Nie używam kremów nawilżających, od święta zdarza mi się użyć Humektanu.
Powinnam zmienić filtr na lżejszy/inny? Ostatnie wątki z antheliosem jakie znalazłam są niestety z 2007 roku, coś się zmieniło od tamtej pory, czy nadal mogę go spokojnie używać?
maysun jest offline  
Stary 2011-06-12, 10:07   #4635
daryjka1
BAN stały

Cytat:
Czy promienie słoneczne wpływają negatywnie na istniejące już maleńkie ślady po wyciskaniu? Czy filtr 15 powinien pomóc chronić takie coś?

SPF 15 jet zbyt niski, może sprawdzić się co najwyżej dni kiedy przechodzimy tylko z samochodu do domu i nie wychodzimy na zewnątrz.
Najlepiej stosować 30 zawsze. Wtedy zapewniamy optymalną ochronę.
daryjka1 jest offline  
Stary 2011-06-12, 15:54   #4636
Ishani
Zadomowienie

Dziewczyny wiecie moze gdzie w internecie lub nie można dorwać ten filtr:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...50.html&next=1
Dzięki wielkie
Ishani jest offline  
Stary 2011-06-12, 21:26   #4637
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
jeśli to drobne ślady, a nie rany to myślę że wystarczy

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
w aptekach na pewno znajdziesz
Stary 2011-06-13, 16:53   #4638
daryjka1
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
najlepiej sprawdzac na alegro
daryjka1 jest offline  
Stary 2011-06-13, 19:07   #4639
Misha_
Rozeznanie

Mam dziwny problem z filtrami Nakładałam na buzie i Lirene i Iwostin 50+ i przy aplikacji przez chwilę piecze mnie skóra, ale przy demakijażu to już strasznie. Czy to normalne?
Misha_ jest offline  
Stary 2011-06-13, 21:20   #4640
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Ten filtr wygląda na bardzo odżywczy( masło shea , oleje ), będzie sam w sobie dobrze nawilżał , więc nie potrzebujesz pod spód dawać kremu nawilżającego, po prostu umyj rano buzię i w czystą skórę wsmaruj filtr- tyle wystarczy, zwłaszcza w przypadku tego filtra.

Od spf 30 wzwyż jest już dobra ochrona przeciwsłoneczna , czy Ci to wystarczy trudno powiedzieć, zależy czy używasz kwasów na noc czy nie , czy potrzebujesz filtr "na miasto" czy na plażę ,czy masz zdrową bużkę , którą chcesz po prostu chronić , czy też masz z nią jakieś problemy itd.
Jak nie używasz kwasów i nie masz z buzią żądnych większych problemów to generalnie 30- zwłaszcza jak będziesz reaplikować w ciągu dnia- powinna wystarczyć, nawet przy większym nasłonecznieniu ( w Polsce)
Dziękuje
Stary 2011-06-15, 09:46   #4641
Dinulka
Zakorzenienie

Hej mam filtr La Roche Posay jednak przy nakładaniu jakoś piecze, podszczypuje. Potem przestaje, ale niepokoi mnie to i tak. Miewam tak nieraz i z kremami nawilżającymi, ale dziwne to... Mam skórę problemową, trądzik, teraz już niewielki, ale pozostałości dalej siedzą, moze to przez to ? Czy powinnam używać dalej tych filtrów? A moze skóra sie musi przyzwyczaić? Teraz używam raz na jakiś czas tylko, bo boje się pogorszenia cery...
Dinulka jest offline  
Stary 2011-06-15, 13:55   #4642
Lachezis
Raczkowanie

Dziewczyny, cofam moje słowa pochwalne nt filtru sorayi. Jednak dla mnie to nie wypał. Wypchała mnie jak miło, ech. A już nieźle zaczęłam wyglądać odkąd używam acne dermu. No ale tak soraya jest zdecydowanie lepsza od filtru Lirene 50+. Ta pierwsza wysypała mnie tak po tygodniu stosowania, Lirene po dwóch dniach i to jeszcze na szyi;(.
Będę musiała wrócić do SVR, niby tłusty, niby się nie wchłania, niby się świecę jak latarnia, ale nie zapycha mnie. I to nawet wersja nie dla trądzikowców.
Lachezis jest offline  
Stary 2011-06-15, 23:23   #4643
Dyplomatka
Rozeznanie

Hej około miesiąc przeglądam informacje o filtrach, zdobyłam trochę próbek, przetestowałam. I tu pojawia się moje pytanie- na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi (ani w tym wątku ani w innym).
Czy na filtry LRP Anthelios, które posiadają Parsol, ale prócz niego inne filtry, można nakładać makijaż? Powiem szczerze, że w nawale informacji, nie mogę znaleźć jednoznacznego potwierdzenia czy tak czy nie. I tak nie planuję w trakcie wakacji używać podkładów (a przynajmniej rzadko), trochę już twarz wystawiłam na słońce (mimo że od dawien dawna się nie opalałam, przedtem stosowałam Sorayę ale raczej mi nie podpasowała), chcę mieć jednak pewność, że jeśli już się smaruję filtrem to mimo makijażu (destabilizującego Parsol) mam ochronę.
Proszę, oszczędźcie mi dalszych poszukiwań (ucząc się do egzaminu z biochemii w sumie już się biochemiczno-kosmetycznie podszkoliłam) i podpowiedzcie mi jak to jest z LRP. Generalnie i kremy (tak, wiem, nienaturalne :P) pasują, i wszystko co dotychczas z LRP próbowałam mi raczej służyło, dlatego chciałabym wiedzieć, czy na Antheliosa czy to AC czy XL mogę się "szpachlować"
b. b. b. dziękuję za jednoznaczną odpowiedź
Dyplomatka jest offline  
Stary 2011-06-16, 12:31   #4644
daryjka1
BAN stały

Kupiłam teraz sztyft Antheliosa do torebki i jest super. Wydajny, świetny pod oczy, nie uczula. Stosuje na twarz i na dłonie, a nawet dekolt w razie potrzeby. Polecam!
daryjka1 jest offline  
Stary 2011-06-16, 19:33   #4645
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Dyplomatka Pokaż wiadomość
Hej około miesiąc przeglądam informacje o filtrach, zdobyłam trochę próbek, przetestowałam. I tu pojawia się moje pytanie- na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi (ani w tym wątku ani w innym).
Czy na filtry LRP Anthelios, które posiadają Parsol, ale prócz niego inne filtry, można nakładać makijaż? Powiem szczerze, że w nawale informacji, nie mogę znaleźć jednoznacznego potwierdzenia czy tak czy nie. I tak nie planuję w trakcie wakacji używać podkładów (a przynajmniej rzadko), trochę już twarz wystawiłam na słońce (mimo że od dawien dawna się nie opalałam, przedtem stosowałam Sorayę ale raczej mi nie podpasowała), chcę mieć jednak pewność, że jeśli już się smaruję filtrem to mimo makijażu (destabilizującego Parsol) mam ochronę.
Proszę, oszczędźcie mi dalszych poszukiwań (ucząc się do egzaminu z biochemii w sumie już się biochemiczno-kosmetycznie podszkoliłam) i podpowiedzcie mi jak to jest z LRP. Generalnie i kremy (tak, wiem, nienaturalne :P) pasują, i wszystko co dotychczas z LRP próbowałam mi raczej służyło, dlatego chciałabym wiedzieć, czy na Antheliosa czy to AC czy XL mogę się "szpachlować"
b. b. b. dziękuję za jednoznaczną odpowiedź
Oczywiście ochrona pozostaje, ale zmniejszona. Poza tym Parsol to filtr UVA, lepiej go nie destabilizować. Na Biochemii w wątkach podwieszonych znajdziesz informacje na temat podkładów, które nie gryzą się z parsolem i tego, co ogółem filtrom szkodzi.

Możesz również zmatowić filtr skrobią, dry flo, jedwabiem hauschki etc, co będzie stanowić warstwę izolacyjną i na to nałożyć makijaż.
patrycjazuzanna jest offline  
Stary 2011-06-16, 19:59   #4646
asix86
Wtajemniczenie

Zniechęcona podrażnieniem oczu przez Sorayę (spf45, 30 też sczypie, może trochę mniej..ale jednak) chciałam kupić Anthelios AC, ale się codziennie maluję podkładem mineralnym (Pixie) i nie wiem co zrobić. Mam dość testowania filtrów, szukam idealnego od 2 miesięcy. Soraya gdyby nie podrażniała oczu bylaby cudowna.., Anthelios AC nałożylam na krem Cetaphil (inaczej by wysuszał) i makijaz pięknie się trzymał, oczy niepodraznione.
Nie wiem już co robić .
Stary 2011-06-16, 20:32   #4647
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Hej mam filtr La Roche Posay jednak przy nakładaniu jakoś piecze, podszczypuje. Potem przestaje, ale niepokoi mnie to i tak. Miewam tak nieraz i z kremami nawilżającymi, ale dziwne to... Mam skórę problemową, trądzik, teraz już niewielki, ale pozostałości dalej siedzą, moze to przez to ? Czy powinnam używać dalej tych filtrów? A moze skóra sie musi przyzwyczaić? Teraz używam raz na jakiś czas tylko, bo boje się pogorszenia cery...
Nie wiem czy skóra się przyzwyczai, bo prawdopodobnie powodem jest alkohol zawarty w filtrach La Roche. Z bezalkoholowych mogę Ci polecić Avene, są naprawdę łagodne.
Stary 2011-06-16, 22:54   #4648
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
A próbowałaś filtra ducray? Dla mnie ideał i patrząc na kwc innym też pasi
lulaluna jest offline  
Stary 2011-06-17, 00:16   #4649
Dinulka
Zakorzenienie

nie znam takiego,ale poszukam dzięki za odpowiedzi Dziewczyny
Dinulka jest offline  
Stary 2011-06-17, 08:17   #4650
Ewuska_90
Raczkowanie

Tez uwielbiam Ducray I do tego zachwycam sie nad jego łagodzącymi własciwosciami, ostatnio koszmarnie mnie cos podrażniło,ogieeen taki ze sobie nie wyobrazacie...Twarz bordowa. Posmarowałam Ducrayem i za pol godz cera bladziutka
Ewuska_90 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości