Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-20, 13:05   #4981
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

basiago, nie udało Ci się wcześniej zdobyć próbki? Ja nie lubię filtrów koloryzujących, nie spotkałam jak dotąd żadnego, który byłby odpowiednio jasny i nie odcinał się od skóry. A co do Biochemii, pudry na pewno Ci się przydadzą na inny filtr lub na podkład- ja mam bambusowy i żaden inny nie dawał tak przyjemnego matu. Kupiłam go wyłącznie z myślą o filtrach, ale jest tak fajny w użyciu, że nakładam go również w dni/ wieczory bezfiltrowe
Stary 2011-08-20, 13:11   #4982
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
basiago, nie udało Ci się wcześniej zdobyć próbki? Ja nie lubię filtrów koloryzujących, nie spotkałam jak dotąd żadnego, który byłby odpowiednio jasny i nie odcinał się od skóry. A co do Biochemii, pudry na pewno Ci się przydadzą na inny filtr lub na podkład- ja mam bambusowy i żaden inny nie dawał tak przyjemnego matu. Kupiłam go wyłącznie z myślą o filtrach, ale jest tak fajny w użyciu, że nakładam go również w dni/ wieczory bezfiltrowe
u mnie w mieście patrzą jak na kosmitkę kiedy się prosi o próbkę czegokolwiek, a odlanie z testera już graniczy z cudem niestety do superpharm mam daleko trudno, będę musiała codziennie rano sobie wmawiać "super filtr, super filtr"

dziękuję za pocieszenie co do pudru , być może masz rację zamawiałam już trochę rzeczy z BU (głównie kwasy, serum z wit. C itp.) i zawsze byłam bardzo zadowolona szkoda, że tak długi okres oczekiwania. Kupilam 3 pudry: bambusowy, perłowy i bambusowy z jedwabiem choć na ogół wolę pudry prasowane no i wiadomo, nadające jakiś kolor skórze bo prawie zawsze kryją choć trochę same z siebie.
Stary 2011-08-20, 13:26   #4983
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Biochemia jest fajna, mam dzięki niej parę perełek- mam nadzieję, że pudry Cię nie zawiodą. Swoją drogą, ciekawe, który najbardziej przypadnie Ci do gustu, jestem zainteresowana porównaniem, jakby Ci się kiedyś chciało
Niestety do ideału filtrowego trzeba dojść samemu, a to nie jest tanie eksperymentowanie Dlatego w miarę możliwości staram się wypróbować przed zakupem, dzięki temu uniknęłam paru wpadek. Jak będziesz miała sposobność, to polecam pytać o próbki Teraz przynajmniej masz o jeden filtr do przetestowania mniej- takie pocieszenie , no i to, że skóra jest chroniona.
Stary 2011-08-20, 13:58   #4984
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Biochemia jest fajna, mam dzięki niej parę perełek- mam nadzieję, że pudry Cię nie zawiodą. Swoją drogą, ciekawe, który najbardziej przypadnie Ci do gustu, jestem zainteresowana porównaniem, jakby Ci się kiedyś chciało
Niestety do ideału filtrowego trzeba dojść samemu, a to nie jest tanie eksperymentowanie Dlatego w miarę możliwości staram się wypróbować przed zakupem, dzięki temu uniknęłam paru wpadek. Jak będziesz miała sposobność, to polecam pytać o próbki Teraz przynajmniej masz o jeden filtr do przetestowania mniej- takie pocieszenie , no i to, że skóra jest chroniona.
nooo dziękuję ja się filtruję z powodu kuracji kwasowych i retinoidowych, które stosuję przez cały rok oprócz lata, dlatego interesują mnie wyłącznie wysokie faktory. Byłam bardzo zadowolona z Soraya SPF 45 oraz 60, bardzo tania, nie ma parsolu no i wysoki faktor na składach nie znam się aż tak dobrze, ale wiele dziewczyn się tu wypowiadało, że są to porządne, dobre filtry więc im ufam ostatnio miałam próbkę od znajomej Antheliosa XL i był całkiem niezły - ładnie się wchłaniał i nie bielił , oprócz tego faktu, że nie mogłabym się na niego malować - to go niestety dyskwalifikuje.

Muszę jednak przyznać, że te kuracje BARDZO mi służą, ludzie którzy widzieli mnie ostatnio np. 2-3 lata temu, w ogóle mnie nie poznają na ulicy. Kiedyś- mnóstwo trądziku, czerwone, głębokie blizny. Teraz - pojedyncze pryszcze, spłycone blizny, czerwone są tylko świeże. Porobiłam mnóstwo badań hormonalnych, zaczęłam leczenie, w sporej mierze zlikwidowałam przyczyny trądziku dzięki ciągłej terapii hormonalnej, a teraz cały czas walczę z jego skutkami... Dlatego też zależy mi na możliwości malowania się, a bynajmniej zakrycia niedoskonałości

dzięki za pomoc
Stary 2011-08-20, 15:44   #4985
asiaer
Raczkowanie

Może troszkę Cię pocieszę, że również przezyłam duże rozczarowanie po pierwszym użyciu tej biodermy. Jednak z perspektywy już ponad miesiąca używania jestem nawet zadowolona. A rozczarował mnie właśnie ten tak ciemny "jasny " odcień i strasznie mokra powłoka, która zostaje na twarzy. Jednak dosć obfite oprószenie dry-flo, a następnie wklepanie go palcami, jak się okazało, daje bardzo fajny efekt. Satynowo-matowa bużka przez dłuuugi czas i już nie odcinająca się od szyi i dekoldu. Daj sobie i biodermie szansę.
asiaer jest offline  
Stary 2011-08-20, 15:51   #4986
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asiaer Pokaż wiadomość
Może troszkę Cię pocieszę, że również przezyłam duże rozczarowanie po pierwszym użyciu tej biodermy. Jednak z perspektywy już ponad miesiąca używania jestem nawet zadowolona. A rozczarował mnie właśnie ten tak ciemny "jasny " odcień i strasznie mokra powłoka, która zostaje na twarzy. Jednak dosć obfite oprószenie dry-flo, a następnie wklepanie go palcami, jak się okazało, daje bardzo fajny efekt. Satynowo-matowa bużka przez dłuuugi czas i już nie odcinająca się od szyi i dekoldu. Daj sobie i biodermie szansę.
dziękuję dopóki nie doszły pudry, używam skrobii kukurydzianej i też trochę rozjaśniła biodermę dobrze, że łatwo daje się ją zmatowić, z Iwostin Solecrin 50 miałam problem
Stary 2011-08-20, 18:07   #4987
bursztynka007
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez basiago Pokaż wiadomość
dzisiaj przyszła do mnie Bioderma Photoderm MAX Ultra-Fluide Teinte SPF 50+/UVA 40 odcień jasny (zdjęcie w załączniku) i jedyne co mogę powiedzieć to... zmarnowane 50 zł a drugie 50 zł z biochemii urody, bo kupiłam różne pudry nie destabilizujące filtra właśnie do tej biodermy byłabym nią zachwycona, gdyby była jaśniejsza i kryła cokolwiek... ale ma żółtawy odcień, który na twarzy wpada trochę w pomarańcz, nie zakrywa nawet najdrobniejszych zaczerwienień, nie liczyłam na super krycie, ale żeby zakryła cokolwiek... jedyne, co robi, to wyrównuje koloryt buźki i tyle... jest bardzo rzadka. Gdyby nie moje problemy skórne, pewnie zaprzyjaźniłybyśmy się na dłużej, ale tak mam tylko poczucie niepotrzebnie wydanej kasy. Polecam tylko osobom niepotrzebującym krycia.

teraz będę musiała kupić jeszcze jakiś bronzer do szyi, żeby się tak twarz nie odznaczała...
Niestety mam podobne odczucia, co do koloru tego niby jasnego odcienia fluidu. Ciekawe, jak w takim razie wygląda ciemny? Miałam nadzieję, że kolor jasny będzie podobny do koloru Biodermy AR krem tonujący do cery naczynkowej SPF 50+, bo ten jest idealny, ale krem troszkę tłuścioszek i bardzo się po nim świecę. Dlatego kupiłam Max Fluide. I teraz muszę mieszać fluid barwiony z tym bezbarwnym dla złagodzenia tego paskudnego pomarańczu na twarzy. Nie uśmiecha mi się taka codzienna zabawa. Co prawda fluid mam dopiero od 3 dni, więc może dojdę w końcu do wprawy. Całe szczęście, że była promocja i zapłaciłam czterdzieści parę złotych.

A przy okazji Basiago, możesz mi powiedzieć, jak szybko kuracja retinoidowa przyniosła Ci pierwsze, zauważalne pozytywne efekty?
bursztynka007 jest offline  
Stary 2011-08-20, 18:49   #4988
basiago
Zakorzenienie

oczywiście hmmm po około 2-3 miesiącach widziałam pierwsze (wówczas niewielkie) efekty. Teraz trzeci rok będę stosować kurację i dopiero teraz ta różnica jest kolosalna. Najlepsze efekty są po prostu "z roku na rok". Tylko trzeba pamiętać, żeby oprócz objawów zewnętrznych likwidować też przyczynę problemu już nie zrezygnowałabym z tej kuracji, to jedyne co mi pomogło, a stosowałam mnóstwo drogich antybiotyków od dermatologa - doustnych, zewnętrznych, maści, toniki... wszystko, masakra. nic nie pomagało a taki jeden mały Locacid na receptę za 30-40 zł wystarczy na kilka miesięcy i DZIAŁA. uzywam też kwasów z BU (AHA/BHA 10%). tylko uwaga na schodzącą skórkę, do tego trzeba się niestety przyzwyczaić pozdrawiam
Stary 2011-08-20, 21:02   #4989
bursztynka007
Raczkowanie

Basiago a mogłabym Cię jeszcze trochę o kurację podpytać? Od kilku miesięcy zastanawiam się nad retinoidami a widzę, że Ty jesteś już w nich zaprawiona. Tylko nie wiem, czy w tym wątku, czy może wolałabyś na
pw
bursztynka007 jest offline  
Stary 2011-08-20, 21:11   #4990
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bursztynka007 Pokaż wiadomość
Basiago a mogłabym Cię jeszcze trochę o kurację podpytać? Od kilku miesięcy zastanawiam się nad retinoidami a widzę, że Ty jesteś już w nich zaprawiona. Tylko nie wiem, czy w tym wątku, czy może wolałabyś na
pw
nie będziemy offtopować, napiszę Ci na pw zaraz
Stary 2011-08-31, 19:36   #4991
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

dlaczego warto stosowac serum z witaminą c pod filtry?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-09-01, 09:13   #4992
izus_86
Zakorzenienie

Diewczyny poradźcie

Wiem, że juz pewnie nie jedna osoba zadała podobne pytanie do mnie, ale uwierzcie mi, mam małe dziecko i trochę ciężko u mnie z czasem, żeby przysiąść i przeszukać cały wątek
Chodzi mi o to, że zaczęłam używać Acne-dermu i chciałam się dowiedzieć, czy ten filtr wystarczy do ochrony http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...na.html&next=1 ?
I jeszcze jedno przy AD muszę dobrze nawilżać skórę, bo mi wysusza, więc czy bez problemu mogę po Ad nałożyć mój krem nawilżający, a później przed wyjsciem jeszcze na to krem z filtrem ? Nie będzie tego za dużo ?
No i rozumiem, że filtr nawet w pochmurne dni tak?

Z góry dziękuję Wam za pomoc
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 11:05   #4993
basiago
Zakorzenienie

z tego co wiem, acne derm nie wymaga stosowania filtrów, gdyż nie jest fotouczulający (jeśli się mylę to mnie poprawcie ) . Jednak zaleca się używać filtry przez cały rok. Filtry same w sobie często dobrze nawilżają, trochę tego za dużo, jeśli masz małe dziecko to tym bardziej bo to wszystko musi mieć czas na wchłonięcie nie lepiej nawilżać się wieczorem?
Stary 2011-09-01, 11:31   #4994
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
z tego co wiem, acne derm nie wymaga stosowania filtrów, gdyż nie jest fotouczulający (jeśli się mylę to mnie poprawcie ) . Jednak zaleca się używać filtry przez cały rok. Filtry same w sobie często dobrze nawilżają, trochę tego za dużo, jeśli masz małe dziecko to tym bardziej bo to wszystko musi mieć czas na wchłonięcie nie lepiej nawilżać się wieczorem?
Zaleca się używać filtry przez cały rok, super, ale czy są jakieś lekkie filtry? Bo polecana Biderma 30 akn mat zrobiła mi na twarzy taki koszmar, że od tygodnia się leczę i jeszcze wszystko nie wyleczone. Podskórne bolące gule, ropne wypryski itd. Mam ogromna tendencję do zapychania, ale czegoś takiego w ciągu trzech dni nie zrobił mi żaden krem.
Limone jest offline  
Stary 2011-09-01, 11:42   #4995
basiago
Zakorzenienie

nie doradzę w tej kwestii, bo ja się sugeruję raczej ceną, więc celuję w Sorayę ale też dla każdego filtry są inne - jedna osoba może chwalić, a drugiej w ogóle nie będzie pasować. trzeba testować niestety na własnej skórze
Stary 2011-09-01, 12:44   #4996
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie na wątku o Acne-derm wszyscy mi pisali żebym pamiętała o używaniu filtrów, dlatego zakupiłam ten z Sorayi i w sumie dobrze nawilża, więc może najlepiej zrobić tak, że po prostu rano AD, jak będę wychodzić to filterek, a wieczorem na AD krem nawilżający
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 12:54   #4997
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No właśnie na wątku o Acne-derm wszyscy mi pisali żebym pamiętała o używaniu filtrów, dlatego zakupiłam ten z Sorayi i w sumie dobrze nawilża, więc może najlepiej zrobić tak, że po prostu rano AD, jak będę wychodzić to filterek, a wieczorem na AD krem nawilżający
O którym filtrze soraya piszecie?
Limone jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:00   #4998
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
O którym filtrze soraya piszecie?
Ja używam tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...na.html&next=1
Jak na razie 3 dzień, więc za dużo jeszcze nie mogę powiedzieć, ale fajnie nawilża. Pytałam dziewczyn na wątku o składach kosmetyków i pisały mi, że jest fotostabilny i bardzo chwalony na wizazu. A co do zapychania to mówiły, że muszę się sama przekonać. Przede wszystkim nie jest drogi, ja w Rossmannie płaciłam 12,69
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:04   #4999
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Ja używam tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...na.html&next=1
Jak na razie 3 dzień, więc za dużo jeszcze nie mogę powiedzieć, ale fajnie nawilża. Pytałam dziewczyn na wątku o składach kosmetyków i pisały mi, że jest fotostabilny i bardzo chwalony na wizazu. A co do zapychania to mówiły, że muszę się sama przekonać. Przede wszystkim nie jest drogi, ja w Rossmannie płaciłam 12,69
No patrząc po składzie, to mnie na pewno zapcha
Limone jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:31   #5000
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
No patrząc po składzie, to mnie na pewno zapcha
No ja też się trochę tego obawiam, bo mam wielką skłonność do zapychania Ostatnio wszystko mnie zapychało, dlatego przerzuciłam się na uniwersalny żel do mycia z Babydream i lotion z tej serii i używam do twarzy, jestem bardzo zadowolona. Tylko właśnie boję się o ten filtr, ale z drugiej strony używam go raz dziennie jak wychodzę, a jak wiem, że już nigdzie nie pójdę to używam Benzacne, podobno dobrze działa na pory. Nie wiem jak to wyjdzie na dłuższą metę, bo dopiero od 3 dni używam tego filtru, ale wiem jedno, że ostatnio miałam straszną cerę, byłam masakrycznie pozapychana, całe poliki, ale odkąd używam tej serii Babydream i Benzacne wszystko wraca do normy, na polikach nic już prawie nie mam i nawet zauważyłam, że już nie mam tyle na nosie
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:38   #5001
capuccino
z innej bajki

Cytat:
No ja też się trochę tego obawiam, bo mam wielką skłonność do zapychania Ostatnio wszystko mnie zapychało, dlatego przerzuciłam się na uniwersalny żel do mycia z Babydream i lotion z tej serii i używam do twarzy, jestem bardzo zadowolona. Tylko właśnie boję się o ten filtr, ale z drugiej strony używam go raz dziennie jak wychodzę, a jak wiem, że już nigdzie nie pójdę to używam Benzacne, podobno dobrze działa na pory. Nie wiem jak to wyjdzie na dłuższą metę, bo dopiero od 3 dni używam tego filtru, ale wiem jedno, że ostatnio miałam straszną cerę, byłam masakrycznie pozapychana, całe poliki, ale odkąd używam tej serii Babydream i Benzacne wszystko wraca do normy, na polikach nic już prawie nie mam i nawet zauważyłam, że już nie mam tyle na nosie
O jaki lotion chodzi? Możesz podać link do KWC?

Ktoś szukał lekkiego filtra- są takie lżejsze z Vichy i LRP, tylko one mają wysoko alkohol. Jesli to komuś nie przeszkadza to spróbujcie.

edit:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10...20.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...ran-spf60.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,68...0-.html&next=1

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2011-09-01 o 13:42
capuccino jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:47   #5002
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
O jaki lotion chodzi? Możesz podać link do KWC?

Ktoś szukał lekkiego filtra- są takie lżejsze z Vichy i LRP, tylko one mają wysoko alkohol. Jesli to komuś nie przeszkadza to spróbujcie.

edit:

To masz link do tego Lotionu http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...ja.html&next=1

Ja osobiście jestem z niego zadowolona, każdy krem mnie zapychał ostatnio dopiero jak zaczęłam go używać to wszystko minęło, ale wiadomo każdy ma inna cerę.
A jak chodzi o filtr to ktoś inny szuka czegoś nie zapychającego. Fajnie, że podałaś te dwa filtry, może się jej przydadzą, bo ja używam Acne dermu i potrzebuję czegoś mocno nawilżającego i na razie ten co mam się sprawdza
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:50   #5003
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie babydream nie ratuje, bo ma w składzie rumianek, jak większośc kosmetyków dla dzieci. Benzacne też stosuje, ale tylko punktowo, bo to jednak mocny środek.

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:

edit:
Dziękuję
Limone jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:51   #5004
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie babydream nie ratuje, bo ma w składzie rumianek, jak większośc kosmetyków dla dzieci. Benzacne też stosuje, ale tylko punktowo, bo to jednak mocny środek.
No wiadomo, każdy ma inny rodzaj cery i każdemu coś innego pomaga. Może zobacz wyżej tam ktoś podał dwa linki do lekkich filtrów

Widzę, że już zauważyłaś, chyba akurat jak pisałam do Ciebie to Ty dodałaś post

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-09-01 o 13:53
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:53   #5005
capuccino
z innej bajki

Cytat:
To masz link do tego Lotionu http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...ja.html&next=1

Ja osobiście jestem z niego zadowolona, każdy krem mnie zapychał ostatnio dopiero jak zaczęłam go używać to wszystko minęło, ale wiadomo każdy ma inna cerę.
A jak chodzi o filtr to ktoś inny szuka czegoś nie zapychającego. Fajnie, że podałaś te dwa filtry, może się jej przydadzą, bo ja używam Acne dermu i potrzebuję czegoś mocno nawilżającego i na razie ten co mam się sprawdza

Aaaa, to do ciała produkt. Zrozumiałam, że to typowo do twarzy lotion. Widzę trójglicerydy, więc dla mnie odpada .

To nie pomogę, bo każdego może coś innego zapychać.

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:57   #5006
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:

Aaaa, to do ciała produkt. Zrozumiałam, że to typowo do twarzy lotion. Widzę trójglicerydy, więc dla mnie odpada .

To nie pomogę, bo każdego może coś innego zapychać.
No właśnie do ciała (bo krem do twarzy z tej serii ma cięższy skład), ale ja używam do twarzy i u mnie się sprawdza, ktoś mi go właśnie gdzieś na wizażu polecił do mojej cery i jestem zadowolona. No niestety tak to już jest, że jednym pomaga coś, a innym szkodzi
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 17:39   #5007
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:

ja bym ad uzywala tylko na noc i radze uzywac filtry

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-09-01, 18:14   #5008
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja bym ad uzywala tylko na noc i radze uzywac filtry
No ja od 3 dni używam dwa razy dziennie, a dlaczego tylko na noc ?Coś może zaszkodzić ? Na ulotce jest napisane dwa razy dziennie, ale nigdy wcześniej nie używałam, więc za bardzo się nie znam
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 18:24   #5009
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
No ja od 3 dni używam dwa razy dziennie, a dlaczego tylko na noc ?Coś może zaszkodzić ? Na ulotce jest napisane dwa razy dziennie, ale nigdy wcześniej nie używałam, więc za bardzo się nie znam

na watku o ad psano ze mog wystapić przebarienia, to w koncu kwas, no i on wysusza trochę

ale to twoja decyzja

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-09-01, 19:32   #5010
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
na watku o ad psano ze mog wystapić przebarienia, to w koncu kwas, no i on wysusza trochę

ale to twoja decyzja
Nie znam się, co to AD, ale Karmazynka ma rację. Lepiej dmuchać na zimne, niż później męczyć się z przebarwieniami... Na wątku jedna z dziewczyn pisała nawet, że po kwasie salicylowym z toniku (albo kremu? nie pamiętam) drogeryjnego wyszły jej przebarwienia (od słońca). Ponoć nie jest łatwo się później tego pozbyć...

*
*

capuccino jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości