Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-01, 19:40   #5011
izus_86
Zakorzenienie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
na watku o ad psano ze mog wystapić przebarienia, to w koncu kwas, no i on wysusza trochę

ale to twoja decyzja
No ja wiem o tym, że od słońca mogą wyjść przebarwienia jak używam AD, dlatego stosuję filtr i myślałam, że wtedy mogę również AD rano używać, bo i tak nakładam na to filtr
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-01, 20:31   #5012
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
dlaczego warto stosowac serum z witaminą c pod filtry?
Wit. C ułatwia wchłanianie filtrów
Stary 2011-09-02, 16:35   #5013
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość

a jesli użwam filtry przenikaln to jak one przenikną to nie ma znacznia czy je zetre?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-09-02, 19:15   #5014
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
na watku o ad psano ze mog wystapić przebarienia, to w koncu kwas, no i on wysusza trochę
Każdy kwas ma trochę inne działanie, więc nie generalizuj. W Acnederm jest kwas azelainowy, który nie jest fotouczulający i nie wymaga stosowania filtrów nawet ,,na wszelki wypadek".
Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Nie znam się, co to AD, ale Karmazynka ma rację. Lepiej dmuchać na zimne, niż później męczyć się z przebarwieniami... Na wątku jedna z dziewczyn pisała nawet, że po kwasie salicylowym z toniku (albo kremu? nie pamiętam) drogeryjnego wyszły jej przebarwienia (od słońca). Ponoć nie jest łatwo się później tego pozbyć...
To akurat nic dziwnego. Kwas salicylowy jest fotouczulający, zwłaszcza w towarzystwie alkoholu, a zepewne w drogeryjnym toniku takowy się znajduje.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Raczej wzmacnia działanie ochronne. Filtry wchłaniają się najlepiej położone na gołą skórę. Dlatego dopuszcza się aplikację pod filtr tylko lekkich ser i tylko, gdy jest to konieczne.
Ineso jest offline  
Stary 2011-09-04, 14:52   #5015
Trzy_Ryby
Zakorzenienie

Filtry- problem z oczami.

Moje ciało znów postanowiło sprawić mi psikusa. Otóż zaczęły mnie uczulać filtry, które do tej pory nosiłam bez najmniejszych problemów. Uczulenie dotyczy tylko okolic oczu- po aplikacji pojawia się zaczerwienienie w obrębie worka spojówkowego, trudne do zniesienia pieczenie, łzawienie, światłowstręt oraz silny dyskomfort podczas nakładania i noszenia soczewek kontaktowych- ot, objawy zapalenia spojówek.
Na okolice oczu nosiłam ostatnio Lysaphię, w chwili desperacji posmarowałam też okolice oczu Sorayą 45 którą do tej pory stosowałam na ciało- objawy jak wyżej.Muszę więc szybko kupić jakiś nowy filtr, możliwie nieuczulający i niepodrażniający oczu. Czy możecie mi jakiś polecić?
Z góry gorąco dziękuję
Stary 2011-09-05, 19:01   #5016
azure
Zadomowienie

GG do azure
Dot.: Filtry- problem z oczami.

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Moje ciało znów postanowiło sprawić mi psikusa. Otóż zaczęły mnie uczulać filtry, które do tej pory nosiłam bez najmniejszych problemów. Uczulenie dotyczy tylko okolic oczu- po aplikacji pojawia się zaczerwienienie w obrębie worka spojówkowego, trudne do zniesienia pieczenie, łzawienie, światłowstręt oraz silny dyskomfort podczas nakładania i noszenia soczewek kontaktowych- ot, objawy zapalenia spojówek.
Na okolice oczu nosiłam ostatnio Lysaphię, w chwili desperacji posmarowałam też okolice oczu Sorayą 45 którą do tej pory stosowałam na ciało- objawy jak wyżej.Muszę więc szybko kupić jakiś nowy filtr, możliwie nieuczulający i niepodrażniający oczu. Czy możecie mi jakiś polecić?
Z góry gorąco dziękuję
Filtry w większości zawierają alkohol, stąd podrażnienie oczu! Polecam Ci zainteresować się filtrami Avene, bo nie mają alkoholu w składzie i spokojnie można nimi maziać pod oczami. Problem mogła też zaostrzyć Lysalpha (kwasy).
Stary 2011-09-05, 19:29   #5017
hey
Wtajemniczenie

Dot.: Filtry- problem z oczami.

Cytat:
Filtry w większości zawierają alkohol, stąd podrażnienie oczu! Polecam Ci zainteresować się filtrami Avene, bo nie mają alkoholu w składzie i spokojnie można nimi maziać pod oczami. Problem mogła też zaostrzyć Lysalpha (kwasy).
Filtr Lysalpha nie zawiera kwasów, do filtrów nie dodaje sie kwasów. Przyczyna jest prosta - inne wymogi co do pH.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-09-05 o 19:31
hey jest offline  
Stary 2011-09-05, 21:26   #5018
Trzy_Ryby
Zakorzenienie

Mnie także się wydaje, że Lysalpha nie ma w składzie kwasów a na alkohol pewnie oczy reagowałyby od razu (jak w wypadku Antheliosa) a nie po którejś tak aplikacji.To chyba nie to.
Ale dziękuję.
Stary 2011-09-07, 15:37   #5019
Piechniak
Rozeznanie

cześć, dawno mnie nie było, bo teraz walczę o włosy (są okropne po lecie) a że cięko u mnie z czasem to musiałam na razie porzucić jedno forum dla drugiego...(mam nadzieję nie na długo) ale stosowałam wiernie filtry i :
anthelios 50 mnie wysusza, bieli, nie świeci się
avene 50 mleczko dla dzieci: nie bieli, lekko się świeci, cięzko aplikuje, nie podrażnia
bioderma 50- super, wchłania się do matu nie bieli, nie podrażnia...aż szkoda, że ma te filtry przenikające, dla tego na stałe (kiedy już minęły największe upały) szukam czegoś innego, w kolejce jeszcze uriage 50, jak przetestuję to opowiem
przy okazji: wiem, że na filtry stabilne można kłaść jakikolwiek puder lub podklad, a co z kosmetykami do oczu? mam na myśli cienie, kredki, eyelinery itd., też jakiekolwiek?
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-07, 16:41   #5020
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
cześć, dawno mnie nie było, bo teraz walczę o włosy (są okropne po lecie) a że cięko u mnie z czasem to musiałam na razie porzucić jedno forum dla drugiego...(mam nadzieję nie na długo) ale stosowałam wiernie filtry i :
anthelios 50 mnie wysusza, bieli, nie świeci się
avene 50 mleczko dla dzieci: nie bieli, lekko się świeci, cięzko aplikuje, nie podrażnia
bioderma 50- super, wchłania się do matu nie bieli, nie podrażnia...aż szkoda, że ma te filtry przenikające, dla tego na stałe (kiedy już minęły największe upały) szukam czegoś innego, w kolejce jeszcze uriage 50, jak przetestuję to opowiem
przy okazji: wiem, że na filtry stabilne można kłaść jakikolwiek puder lub podklad, a co z kosmetykami do oczu? mam na myśli cienie, kredki, eyelinery itd., też jakiekolwiek?
Nie słyszałam żeby Bioderma używała filtrów przenikających. Może podaj skład bo pierwsze słyszę. Kolorówka do oczu zawiera mniej więcej te same destabilizujące parsol składniki.
Po pewnym czasie nawet największe filtrowe ortodoksy dochodzą jednak do wniosku, że mają gdzieś tą destabilizację.
Poza tym myślę, że na linii rzęs nie dostaniesz przebarwień ani zmarszczek.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Mnie także się wydaje, że Lysalpha nie ma w składzie kwasów a na alkohol pewnie oczy reagowałyby od razu (jak w wypadku Antheliosa) a nie po którejś tak aplikacji.To chyba nie to.
Ale dziękuję.
Soraya nie ma w składzie alkoholu więc odpada podrażnienie tym czynnikiem. Może filtr migruje Ci do oczu i podrażnia co jest moim zdaniem całkiem naturalne. Spróbuj zasypywać się większą ilością pudru(skrobi, owsianki, bambusa itp itd) Zauważyłam niezłą zależność między niezmatowieniem filtra i jego migrowaniem.
Na chłopski rozum gdyby to było uczulenie to objawiałoby się na całej powierzchni skóry gdzie kładziesz filtr.

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2011-09-07 o 16:42
LadyMadalena jest offline  
Stary 2011-09-07, 16:58   #5021
Piechniak
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Nie słyszałam żeby Bioderma używała filtrów przenikających. Może podaj skład bo pierwsze słyszę. Kolorówka do oczu zawiera mniej więcej te same destabilizujące parsol składniki.
Po pewnym czasie nawet największe filtrowe ortodoksy dochodzą jednak do wniosku, że mają gdzieś tą destabilizację.
Poza tym myślę, że na linii rzęs nie dostaniesz przebarwień ani zmarszczek.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

.
no tak, ale przecież pisałyście, że jeśli filtr jest stabilny to te składniki jak mika itd. go nie zdestabilizują... trzeba uważać tylko na filtry niestabilne...czy to ja znowu coś poplątałam ?
hm, nie mam składu tej biodermy bo na razie zużywam próbki a na nich nie raczyli go wydrukować...po prostu wyczytałam w necie, że filtry biodermy zawierają ten straszny ethylhexyl (nie pamiętam strony, wybaczcie). ale jeśli nie to tylko się cieszę bo to dla mnie filtr idealny chociaż może zanim się ucieszę to jeszcze sprawdzę cenę

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

doprecyzuję, że chodzi mni o biodermę photoderm fluide solaire 50+ na kwc jest wersja tonująca, ja mam bezbarwną...ale chyba można przypuścić, że skład i cena są takie same (plus oczywiście pigment, ale o to mniejsza)? bo cena i skład całkiem ładne i faktycznie bez żadnych filtrów przenikających...
brakuje mi tu tylko jakiegoś kwasu cytrynowego, czy czegoś, pamiętam, że pisałyście że to powinno być w kremie, żeby tworzyć wartwę izolacyjną między twarzą o filtrem...a może coś przeoczyłam?
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-07, 17:18   #5022
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
no tak, ale przecież pisałyście, że jeśli filtr jest stabilny to te składniki jak mika itd. go nie zdestabilizują... trzeba uważać tylko na filtry niestabilne...czy to ja znowu coś poplątałam ?
hm, nie mam składu tej biodermy bo na razie zużywam próbki a na nich nie raczyli go wydrukować...po prostu wyczytałam w necie, że filtry biodermy zawierają ten straszny ethylhexyl (nie pamiętam strony, wybaczcie). ale jeśli nie to tylko się cieszę bo to dla mnie filtr idealny chociaż może zanim się ucieszę to jeszcze sprawdzę cenę

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

doprecyzuję, że chodzi mni o biodermę photoderm fluide solaire 50+ na kwc jest wersja tonująca, ja mam bezbarwną...ale chyba można przypuścić, że skład i cena są takie same (plus oczywiście pigment, ale o to mniejsza)? bo cena i skład całkiem ładne i faktycznie bez żadnych filtrów przenikających...
brakuje mi tu tylko jakiegoś kwasu cytrynowego, czy czegoś, pamiętam, że pisałyście że to powinno być w kremie, żeby tworzyć wartwę izolacyjną między twarzą o filtrem...a może coś przeoczyłam?
Ethylhexyl Methoxycinnamate.
Zapewne o ten filtr przenikający Ci chodzi? Rozumiem, żeby panicznie się go bały kobiety w ciąży i karmiące ale żeby popadać w paranoję tak na codzień to niezbyt.
Btw nigdzie na filtrach zawierających filtry przenikające nie jest napisane żeby kobiety w ciąży ich unikały. Stąd mój prosty wniosek, że jego szkodliwość(a nie przenikanie) nie zostały mu udowodnione.
Sprawy jednak dokładnie nie znam więc uważam, że należy zachować złoty środek.
Żadna Bioderma z tego co wiem go nie zawiera, ceny biodermy też nie są przyjemne, przynajmniej dla mnie. Nigdy, a przenigdy nie słyszałam, żeby kwas cytrynowy dawał warstwę izolacyjną. Powątpiewam również w inne jego zastosowanie w filtrze niż wyrównanie pH więc jego ilość jest zapewne znikoma. Kwas stearynowy mógłby dawać warstwę okluzyjną ale po kiego grzyba ona? Chyba, żeby pozatykać pory tym co wrażliwszym na zapychanie.
Tak swoją drogą filtry chemiczne z zasady się wchłaniają więc nie powinno im się tego utrudniać bo przypuszczam, że to prosta droga do ograniczenia ochrony.
Z ręką na sercu polecam Ci Biodermę, choć weź poprawkę na to, że ich PPD może być zawyżone.

Moja fragrantica

Czas edycji: 2011-09-07 o 17:20
Stary 2011-09-07, 17:24   #5023
Piechniak
Rozeznanie

o PPD słyszałam..ale i tak mają super wysokie, więc nawet biorąc poprawkę na te kilka punktów jest super. gdzieś wcześniej w tym wątku ktoś pisał, że kremy rozkładając się pod wpływem słońca wytwarzają wolne rodniki dlatego lepiej się przed nimi bronić (żeby nie wnikły w skórę) nakładając wartwę kremy z kwasem cytrynowym i dopiero na to filtr lub kupując filtr od razu ze specjalnymi składnikami... niestety nie pamiętam jakie to składniki, zapamiętałam tylko ten kwasek cytrynowy, a teraz nie mogę odnaleźć już tego posta ...
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-07, 18:18   #5024
karmazynka99
Zakorzenienie

ja miałam bioderme max fluide i strasznie sie po niej swieciłam.

a co lepsze fotostabilny filtr 30 bioedrma mat?
czy niefotostabilny 50 uriage? ma parsol

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-09-07, 18:58   #5025
capuccino
z innej bajki

Ja tam nie wnikam w jakieś pierdoły (dla mnie), że coś niby przenika, czy coś... Nagle skądś to się wzięło? Albo że ponoć bardziej szkodzą, niż pomagają.... Inne newsy, że przyspieszają starzenie teraz czytam.... Przecież chronią przed słońcem, więc chronią przed starzeniem. Poźniej widziałam zdanie, że niby te filtry dzialają gorzej niż wpływ słonca....

Wyjdzie na to, że zamiast cieszyć się z życia, będę martwić się ciągle, czy te filtry są ok, czy nie. Czy oby się nie zestarzeję, albo nie rozchoruję się od jakiegoś składnika.
Oczywiście nie mówię, że na nic uwagi nie będę zwracać tylko brać kosmetyki (ogolnie) z pólki jak leci, ale niektóre rzeczy to jakaś paranoja. Ciekawa jestem, czy niektóre panikujące osoby nie boją się czegokolwiek wziąć do ust, tzn pożywienia . Nie piszę tego uszczypliwie itp. Przecież tam jest pełno chemii, a żywić się super zdrowo to chyba trzeba mieć kupę czasu, pieniędzy itd.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-09-07, 18:58   #5026
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
ja miałam bioderme max fluide i strasznie sie po niej swieciłam.

a co lepsze fotostabilny filtr 30 bioedrma mat?
czy niefotostabilny 50 uriage? ma parsol
Oba te filtry są fotostabilne

Moja fragrantica
Stary 2011-09-07, 19:06   #5027
Piechniak
Rozeznanie

dokładnie. ma parsol stabilizowany, więc mimo wszystko jest fotostabilny. a to oznacza, że na oba te filtry możesz kłaść co chcesz, byle tylko nie zetrzeć filtra z twarzy. za to z tego co pamiętam różnica jest w PPD...bioderma ma wysokie, a uriage nie ma określonego, co oznacza, że ma pewnie ok 20... tyle,że bioderma jest chyba od 30 roku życia...gdyby nie to, sama bym ją braaała i to hurtowo
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-07, 19:30   #5028
LadyMadalena
Wtajemniczenie

To jedna wielka bzdura z tym, że coś jest od któregoś roku życia. Parsol stabilizowany wcale nie oznacza, że w obecności kolorówki będzie stabilny. Tego nie wie żadna z nas bo żadna z nas nie robiła badań. Równie dobrze może być stabilny.

Moja fragrantica
Stary 2011-09-07, 19:38   #5029
Piechniak
Rozeznanie

hm, wydaje nmi się, że już wcześniej w tym wątku była poruszana kwestia stabilizatorów parsolu i że ktoś wkleił jakiś artykuł o tym, że parsol nie jest destabilizowany prze kolorówki o ile znajduje się w stabilnym filtrze. co zresztą wydaje mi się logiczne, bo skoro stabilizatory działają na słonće to i na kolorówki powinny.
rozwiniesz temat kosmetyków i wieku, o tym nie słyszałam, a to ciekawe..?
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-07, 19:52   #5030
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Oba te filtry są fotostabilne
Cytat:
dokładnie. ma parsol stabilizowany, więc mimo wszystko jest fotostabilny. a to oznacza, że na oba te filtry możesz kłaść co chcesz, byle tylko nie zetrzeć filtra z twarzy. za to z tego co pamiętam różnica jest w PPD...bioderma ma wysokie, a uriage nie ma określonego, co oznacza, że ma pewnie ok 20... tyle,że bioderma jest chyba od 30 roku życia...gdyby nie to, sama bym ją braaała i to hurtowo

wydaje mi sie za bioderma nie ma wieku podanego na filtrach??

chba że jest jakas specjalnie do dojżałej cery.

na razie stawiam na uriage w tkim razie ptem w kolejce bioderma

ps. jak sie czta uriage? 'uriaż' ? nie wiem jak o to w aptece pytać :P

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-09-07 o 19:54
Stary 2011-09-07, 20:05   #5031
Piechniak
Rozeznanie

cóż...nie chcę się wymądrzać, ale po coś się jest dwujęzycznym dźwięk "U" w jężyku francuskim czytamy jako coś między naszym "U"a "I", ale bliżej mu już do i...czyli bardziej "iriaż" niż "uriaż"(jak i Hugo ale dokładnej transkrypcji nie da się zapisać)...itd, mogłabym długo, kocham swój drugi język niemniej z doświadczenia wiem, że w aptece panie nie zrozumieją jakkolwiek by się nie wymówiło tej nazwy "Iriaż", "Uriaż" czy nawet "Uriage" ...zresztą mi nie udało się znaleźć mojego kremu nigdzie... w tylko niewielu aptekach mają ich kosmetyki, a jak mieli to albo bez serii słonecznej, albo tylko krem do cery tłustej a ja mam wrażliwą...w końcu musiałam zamówić przez internet, ale nie wyszło tak dużo drożej bo przez internet są zniżki, które prawie pokryły koszt kuriera a w gratisie dostałam wodę termalną
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-07, 20:20   #5032
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
cóż...nie chcę się wymądrzać, ale po coś się jest dwujęzycznym dźwięk "U" w jężyku francuskim czytamy jako coś między naszym "U"a "I", ale bliżej mu już do i...czyli bardziej "iriaż" niż "uriaż"(jak i Hugo ale dokładnej transkrypcji nie da się zapisać)...itd, mogłabym długo, kocham swój drugi język niemniej z doświadczenia wiem, że w aptece panie nie zrozumieją jakkolwiek by się nie wymówiło tej nazwy "Iriaż", "Uriaż" czy nawet "Uriage" ...zresztą mi nie udało się znaleźć mojego kremu nigdzie... w tylko niewielu aptekach mają ich kosmetyki, a jak mieli to albo bez serii słonecznej, albo tylko krem do cery tłustej a ja mam wrażliwą...w końcu musiałam zamówić przez internet, ale nie wyszło tak dużo drożej bo przez internet są zniżki, które prawie pokryły koszt kuriera a w gratisie dostałam wodę termalną

dziękuję bardzo

ja francuskiego nigdy sie nie uczłam, angielski to mój drugi język

ehh panie w aptece to czesto nie wiedza że dany kometyk wogole istnieje

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-09-07, 23:02   #5033
Piechniak
Rozeznanie

proszę cieszę się, że mogę być pomocna
Piechniak jest offline  
Stary 2011-09-10, 08:54   #5034
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
hm, wydaje nmi się, że już wcześniej w tym wątku była poruszana kwestia stabilizatorów parsolu i że ktoś wkleił jakiś artykuł o tym, że parsol nie jest destabilizowany prze kolorówki o ile znajduje się w stabilnym filtrze. co zresztą wydaje mi się logiczne, bo skoro stabilizatory działają na słonće to i na kolorówki powinny.
rozwiniesz temat kosmetyków i wieku, o tym nie słyszałam, a to ciekawe..?
To jakiś zabobon jest. Niby czego nie wolno używać do młodej skóry? Czym się różnią preparaty do młodej lub dojrzałej skóry? Niczym, ewentualnie oprócz ilości emolientów bo dojrzała skóra częściej jest sucha, a natłuszczenie ma dawać optyczne wrażenie wygładzenia zmarszczek.

Moja fragrantica
Stary 2011-09-10, 16:53   #5035
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
To jakiś zabobon jest. Niby czego nie wolno używać do młodej skóry? Czym się różnią preparaty do młodej lub dojrzałej skóry? Niczym, ewentualnie oprócz ilości emolientów bo dojrzała skóra częściej jest sucha, a natłuszczenie ma dawać optyczne wrażenie wygładzenia zmarszczek.

a cz uazasz że nakładanie codziennie filtra zapobiegnie starzeniu skóry? bo na to licze

bo ktos pisał ze wasnie powoduje starzenie, to jak to z tym?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-09-10, 17:14   #5036
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
a cz uazasz że nakładanie codziennie filtra zapobiegnie starzeniu skóry? bo na to licze

bo ktos pisał ze wasnie powoduje starzenie, to jak to z tym?
Do końca pewnie nie można tego stwierdzić. Wydaję mi się że to jak ze wszystkim. Dopóki nie ma się szczegółowej wiedzy można sobie pogdybać.
Z zasady jednak filtry mają chronić właśnie przed starzeniem. Tutaj należy zwrócić uwagę na PPD. Z drugiej strony zastanawia mnie za mała ilość nakładanego filtra, ścieranie go oraz destabilizacja. Nie wiem ile zostaje z ochrony i myślę, że dopiero szczegółowe badania mogłyby ocenić czy jest sens stosowania w taki sposób filtrów. Niestety nie są one nam dostępne więc możemy jedynie wierzyć w działanie ochronne. W każdym temacie można znaleźć jakąś bezzasadną plotę siejącą popłoch. Myślę, że tak jest z tą o tym, że filtry powodują starzenie.
Btw nie tylko filtry działają przeciwstarzeniowo.

Moja fragrantica
Stary 2011-09-10, 17:21   #5037
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Do końca pewnie nie można tego stwierdzić. Wydaję mi się że to jak ze wszystkim. Dopóki nie ma się szczegółowej wiedzy można sobie pogdybać.
Z zasady jednak filtry mają chronić właśnie przed starzeniem. Tutaj należy zwrócić uwagę na PPD. Z drugiej strony zastanawia mnie za mała ilość nakładanego filtra, ścieranie go oraz destabilizacja. Nie wiem ile zostaje z ochrony i myślę, że dopiero szczegółowe badania mogłyby ocenić czy jest sens stosowania w taki sposób filtrów. Niestety nie są one nam dostępne więc możemy jedynie wierzyć w działanie ochronne. W każdym temacie można znaleźć jakąś bezzasadną plotę siejącą popłoch. Myślę, że tak jest z tą o tym, że filtry powodują starzenie.
Btw nie tylko filtry działają przeciwstarzeniowo.
wiem , ale na razie uzwam filtrów bo nie che uzwac kremów 30 + bo sama mam 17 lat, jszcze kwasy chyba pomagaja utrzymac skóre w dobrym stanie?

a co polecasz?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-09-10, 21:39   #5038
basiago
Zakorzenienie

chyba znalazłam swoje filtrowe KWC! przetestowalam dzis Soraye spf 30 o tego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...na.html&next=1 i jestem zauroczona tubka jest dość mała , ale kosztuje tylko 12 zł z groszami więc można to wybaczyć, filtr jest łatwo dostępny (duże sklepy typu Kaufland, Real, Tesco itd; Rossmann i wiele innych drogerii) ale jeśli chodzi o działanie:

* nie bieli, praktycznie nie ma żadnego koloru na twarzy
* nie powoduje efektu latarni, świeci się tylko lekko
* wchłania się idealnie, nie pozostawia żadnej tłustej warstewki na twarzy jak spf 45 i spf 60.

Bardzo łatwo nałożyć makijaż, filtr nie jest destabilizowany bo nie ma Parsolu. Mój make up wyglądał dziś następująco: Serum z wit. C z Biochemii Urody, odczekałam 10 minut aż się wchłonie, właśnie ten filtr Soraya, poczekałam aż się wchłonie, potem kryjąco-matujący podkład "mineralny" (nie wierzę w mineralność podkładów drogeryjnych, stąd cudzysłów) o ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ch.html&next=1, na to puder Max Factor http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...ff.html&next=1 kupiony w pamiętnej promocji Rossmanna (na ogół nie kupuję tak drogich kosmetyków) i róż do policzków Wibo http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...-e.html&next=1

efekt był taki, że malowałam się o godzinie 11, a makijaż trzymał się aż do teraz (przed chwilą zmyłam), wiadomo że nie w stanie nienaruszonym, ale było widać że cośtam jeszcze jest. Po KAZDYM z filtrów makijaż spływa mi po 2 godzinach bo skóra świeci się jak latarnia a to pierwszy filtr, który tego nie zrobił - nie skrócił trwałości makijażu.

Zdecydowanie polecam ! Jedyne minusiki to mała tubka no i dość niski faktor Ale patrząc na efekt, jaki dzisiaj zdziałał, to normalnie... ale bez pudru bym chyba nie wyszła z domu ) ojjjj, kupię nieraz

Edytowane przez basiago
Czas edycji: 2011-09-10 o 21:43
basiago jest teraz online  
Stary 2011-09-11, 10:40   #5039
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez basiago Pokaż wiadomość
chyba znalazłam swoje filtrowe KWC! przetestowalam dzis Soraye spf 30 o tego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...na.html&next=1 i jestem zauroczona tubka jest dość mała , ale kosztuje tylko 12 zł z groszami więc można to wybaczyć, filtr jest łatwo dostępny (duże sklepy typu Kaufland, Real, Tesco itd; Rossmann i wiele innych drogerii) ale jeśli chodzi o działanie:
Muszę spróbować choć PPD straszy...

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
wiem , ale na razie uzwam filtrów bo nie che uzwac kremów 30 + bo sama mam 17 lat, jszcze kwasy chyba pomagaja utrzymac skóre w dobrym stanie?

a co polecasz?
17, 30 czy 50, żadna różnica bo o skórę należy dbać przez całe życie.
Oprócz tego kwasy, rolka, retinoidy, antyoksydanty! wszystkie z tych rzeczy nadają się i do starszej skory i do młodszej. Rolka nie nadaje się tylko dla skóry z aktywnym trądzikiem. Poczytaj takie fora jak LU. Nie uważam się za obytą w świecie biochemicznym osobę ale staram się szukać, czytać i stosować w praktyce.

Moja fragrantica

Czas edycji: 2011-09-11 o 10:43
Stary 2011-09-11, 11:29   #5040
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Muszę spróbować choć PPD straszy...

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

17, 30 czy 50, żadna różnica bo o skórę należy dbać przez całe życie.
Oprócz tego kwasy, rolka, retinoidy, antyoksydanty! wszystkie z tych rzeczy nadają się i do starszej skory i do młodszej. Rolka nie nadaje się tylko dla skóry z aktywnym trądzikiem. Poczytaj takie fora jak LU. Nie uważam się za obytą w świecie biochemicznym osobę ale staram się szukać, czytać i stosować w praktyce.
a co to jest ta rolka?

jeszcze czasem nakladam na pare godzin na twarz oleje i potem zmywam i normalnie krem moze to tez cos pomaga

a ta sor kusi szkoda tylko że to nie 50 :P

Moja pielęgnacja włosów
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości