Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-30, 07:43   #5101
amaze
Raczkowanie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na raku się nie znam, ale to, że słońce niszczy skórę i przyspiesza starzenie wiedziały już nasze prapraprababki, które chowały się pod parasolkami, a skóra nie muśnięta slońcem była oznaką elegancji.

A czy filtry działają? Ponownie, nie wiem, jak to jest z rakiem, nie sprawdziłam jeszcze kwestii zmarszczek, ale widzę, że pod filtrem się nie opalam (albo opalam duuuuużo mniej). Jak dla mnie to dowód empiryczny - smaruję tylko twarz i ta twarz od reszty się kolorem zdecydowanie odcina.
amaze jest offline  
Stary 2011-09-30, 14:02   #5102
evenstar
Zakorzenienie

Witam dziewczyny Ja z pytaniem o wartość filtru w podkładzie. Wiem, że niby nie ma co liczyć na ochronę z podkładu, ale mój ma wyjątkowo wysoki wskaźnik: IP 25 / SPF 25 - PA ++, dodatkowo puder ma taki sam wskaźnik.

Zaczęłam używać toniku z kwasem BHA 2% (raz-dwa w tygodniu) i używam na dzień serum Granat-Eko lub olejku z malin, które same w sobie stanowią pewien filtr, a na to właśnie podkład, o następującym składzie:

active ingredients: octinoxate (ethylhexylmethoxycinnama te) 4%, titanium dioxide 2.6%
other ingredients: aqaa, cyclopentasiloxane, alcohol, isododecane, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, acrylates/ dimethicone copolymer, acrylates copolymer, rhodiola crenulata root extract, silica, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol, stearic acid, sodium myristol glutamate, disteardimonium hectorite, alumina, aluminium hydroxide, parfum, calcium sodium borosilicate, tetrasodium edta, propylene carbonate, butylphenyl methylpropional, butylene glycol, dimethicone, linalool, citronellol, alphaisomethyl ionone, methylparaben, bht, benzyl benzoate, geraniol, butylparaben, ethylparaben, limonene, isobutylparaben, propylparaben [+/- mica, ci 77891 (titanium dioxide), ci77491, ci77492, ci77499 (iron oxides)

Moje pytanie, czy to wystarczy? Nie znoszę kremów z filtrem, ale też nie chcę się nabawić przebarwień (choć muszę przyznać, że nie mam do nich skłonności, wcześniej używałam Effaclaru bez filtra żadnego).
Stary 2011-10-01, 13:24   #5103
Mooshca
Raczkowanie

a co sądzicie o tym?

http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iw...ikowej-spf-25-

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Isocetyl Stearoyl Stearate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/ Hexacaprate, Isononyl Isononanoate, Isodecyl Neopentanoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Alumina, Sodium Metaphosphate, Sodium methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Panthenol, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Acrylates and C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trietholamine, PEG-8, Tocopheryl, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Disodium EDTA.

ma niestety Parsol...ale też Tinosorb M i S. Jak wygląda więc destabilizacja?
używała któraś z was?

Edytowane przez Mooshca
Czas edycji: 2011-10-01 o 14:59
Mooshca jest offline  
Stary 2011-10-02, 11:35   #5104
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mooshca Pokaż wiadomość
a co sądzicie o tym?

http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iw...ikowej-spf-25-

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Isocetyl Stearoyl Stearate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/ Hexacaprate, Isononyl Isononanoate, Isodecyl Neopentanoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Alumina, Sodium Metaphosphate, Sodium methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Panthenol, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Acrylates and C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trietholamine, PEG-8, Tocopheryl, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Disodium EDTA.

ma niestety Parsol...ale też Tinosorb M i S. Jak wygląda więc destabilizacja?
używała któraś z was?
Trudno ocenić, z jednej strony wiem, że iwostiny nie są królami lekkości, a z drugiej podoba mi się zawartość Zinc PCA, który działa na mnie idealnie matująco. Przez cały dzień potrafię się w ogóle nie przetłuścić po nim. Z wad? Na pewno filtr przenikający.
Nie wiem po co jest tam odrobina kwasu askorbinowego bo i tak nie przetrwa długo w tubce. Dry flo też nie mogę znaleźć, chyba, że jestem ślepa
Z życia wiem, że z Parsolem nie należy świrować. Zresztą sama stwierdzisz po jakimś czasie, że masz go gdzieś.

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Evenstar, a nakładasz tego podkładu ok 1ml tylko na twarz? Jeśli tak to teoretyczne osiągasz ochronę, którą obiecuje producent. W składzie obecne są dwa filtry, to za mało. Ochrona UVA opiera się tylko na filtrze mineralnym. Ogółem podkład może stanowić uzupełnienie filtra nakładanego wcześniej, niestety nie jako samodzielny filtr. Wątpię w podane przez producenta wskaźniki ochrony.

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2011-10-02 o 11:28
LadyMadalena jest offline  
Stary 2011-10-02, 11:41   #5105
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Evenstar, a nakładasz tego podkładu ok 1ml tylko na twarz? Jeśli tak to teoretyczne osiągasz ochronę, którą obiecuje producent. W składzie obecne są dwa filtry, to za mało. Ochrona UVA opiera się tylko na filtrze mineralnym. Ogółem podkład może stanowić uzupełnienie filtra nakładanego wcześniej, niestety nie jako samodzielny filtr. Wątpię w podane przez producenta wskaźniki ochrony.
dziękuję bardzo za odpowiedź. myślałam o zakupie filtru 50 pod ten podkład i w takim razie tak zrobię w ciągu dnia mam jeszcze puder z spf 25 więc mam nadzieję, że jako całość będzie ok.
Stary 2011-10-02, 14:12   #5106
Mooshca
Raczkowanie

Wyszperałam w necie:

lista fotostabilnych preparatow chroniacych przed UVB/UVA, ktore nie zawieraja w skladzie filtra Parsol 1789 (avobenzone, INCI butyl methoxydibenzoylmethane):

LIRENE Sensitive - Mineralna emulsja do opalania SPF 30

SYNCHROLINE - Sunwards extreme SPF 50+ oraz Aknicare Sun cream SPF 30

LIERAC Bronzage Securite krem SPF50, krem SPF 30, mleczko SPF 30

KLORANE Bebe

A-DERMA Dermo-pediatrie - krem z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną dla dzieci SPF 50+

PANTHEDERM Solar - krem do opalania SPF 50+

APTONIA, produkowane dla i dostepne w sieci sklepow Decathlon

IKEA Lotion ochronny SPF 30

IVR Swiss+ Made - Krem ultra ochronny do twarzy SPF 50 w saszetkach (SuperPharm)

THALGO Soin Solaire - Bio-Protective Sunscreen Cream [Créme-Ecran Bio-Protectrice] Bio-Ochronny Krem z Filtrem SPF 50+ oraz Rejuvenating Sun Cream krem odmladzajacy SPF 30

MUSTELA Bebe, Dla skory delikatnej i wrazliwej - krem ochronny oraz spray ochronny SPF 50+,

DUCRAY Melascreen SPF 50+

RILASTIL Sun System spray SPF 50+; spray SPF 30; mleczko Baby SPF 50+

DERMIKA Hypoalergica - krem ochronny SPF 30

BIELENDA Bikini Bioeco - Mleczko do opalania SPF 30, Mleczko do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 30 (Tinosorb M)

NUXE Écran Prodigieux SPF 30

SVR Rubialine SPF 50 krem do skóry wrażliwej skłonnej do zaczerwień 50 ml
INCI:Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Tridecyl Salicylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isononyl Isononanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Titanium Dioxide [Optisol], Cetyl Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethiconol Behenate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sorbitol, Rhizobian Gum, Tiliroside, Stearic Acid, Palmitic Acid, Decyl Glucoside, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Alumina, Xanthan Gum, Triethanolamine, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Manganese Dioxide [Optisol], Silica, Tocopherol, Disodium Edta, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-cymen-5-Ol.

SVR Lysalpha SPF 50 Krem do skóry tłustej i trądzikowej 50 ml
INCI:Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

SVR Special Enfants SPF 50+ mleczko dla dzieci 100ml
INCI:aqua, octocrylene, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, titanium dioxide, dimethicone, glyceryl stearate citrate, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, tridecyl salicylate, dicaprylyl carbonate, glycerin, butylene glycol, cetyl dimethicone, polyester-5, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, dimethiconol behenate, potassium cetyl phosphate, sorbitol, tocopheryl acetate, tiliroside, tocopherol, stearic acid, methyl methacrylate crosspolymer, xanthan gum, alumina, paraffinum liquidum, sodium silicoaluminate, triethanolamine, disodium EDTA, propylene glycol, BHT, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymen-5-ol.

lista nie uwzglednia filtrow wylacznie "mineralnych" i tych ponizej SPF 30
Mooshca jest offline  
Stary 2011-10-02, 22:05   #5107
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mooshca Pokaż wiadomość
Wyszperałam w necie:

lista fotostabilnych preparatow chroniacych przed UVB/UVA, ktore nie zawieraja w skladzie filtra Parsol 1789 (avobenzone, INCI butyl methoxydibenzoylmethane):

LIRENE Sensitive - Mineralna emulsja do opalania SPF 30

SYNCHROLINE - Sunwards extreme SPF 50+ oraz Aknicare Sun cream SPF 30

LIERAC Bronzage Securite krem SPF50, krem SPF 30, mleczko SPF 30

KLORANE Bebe

A-DERMA Dermo-pediatrie - krem z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną dla dzieci SPF 50+

PANTHEDERM Solar - krem do opalania SPF 50+

APTONIA, produkowane dla i dostepne w sieci sklepow Decathlon

IKEA Lotion ochronny SPF 30

IVR Swiss+ Made - Krem ultra ochronny do twarzy SPF 50 w saszetkach (SuperPharm)

THALGO Soin Solaire - Bio-Protective Sunscreen Cream [Créme-Ecran Bio-Protectrice] Bio-Ochronny Krem z Filtrem SPF 50+ oraz Rejuvenating Sun Cream krem odmladzajacy SPF 30

MUSTELA Bebe, Dla skory delikatnej i wrazliwej - krem ochronny oraz spray ochronny SPF 50+,

DUCRAY Melascreen SPF 50+

RILASTIL Sun System spray SPF 50+; spray SPF 30; mleczko Baby SPF 50+

DERMIKA Hypoalergica - krem ochronny SPF 30

BIELENDA Bikini Bioeco - Mleczko do opalania SPF 30, Mleczko do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 30 (Tinosorb M)

NUXE Écran Prodigieux SPF 30

SVR Rubialine SPF 50 krem do skóry wrażliwej skłonnej do zaczerwień 50 ml
INCI:Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Tridecyl Salicylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isononyl Isononanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Titanium Dioxide [Optisol], Cetyl Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethiconol Behenate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sorbitol, Rhizobian Gum, Tiliroside, Stearic Acid, Palmitic Acid, Decyl Glucoside, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Alumina, Xanthan Gum, Triethanolamine, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Manganese Dioxide [Optisol], Silica, Tocopherol, Disodium Edta, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-cymen-5-Ol.

SVR Lysalpha SPF 50 Krem do skóry tłustej i trądzikowej 50 ml
INCI:Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

SVR Special Enfants SPF 50+ mleczko dla dzieci 100ml
INCI:aqua, octocrylene, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, titanium dioxide, dimethicone, glyceryl stearate citrate, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, tridecyl salicylate, dicaprylyl carbonate, glycerin, butylene glycol, cetyl dimethicone, polyester-5, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, dimethiconol behenate, potassium cetyl phosphate, sorbitol, tocopheryl acetate, tiliroside, tocopherol, stearic acid, methyl methacrylate crosspolymer, xanthan gum, alumina, paraffinum liquidum, sodium silicoaluminate, triethanolamine, disodium EDTA, propylene glycol, BHT, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymen-5-ol.

lista nie uwzglednia filtrow wylacznie "mineralnych" i tych ponizej SPF 30
Cytując czyjąś wypowiedź, wypada podać autora (ayem) lub link do oryginału: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...?p=38470#38470
arat jest offline  
Stary 2011-10-02, 22:40   #5108
capuccino
z innej bajki

Nie kupiłam tego Isispharma jednak, za bardzo obawiałam się bielenia. Znalazłam użytkowniczkę, która zakupiła ten krem, jednak nie udzieliła mi odpowiedzi, czy bieli. Zrezygnowałam więc.

Dziś przeglądałam znowu internet, trafiłam na jakiś Dermedic "Sun brella", ale dzięki wizażowi, od razu go wykluczyłam (KWC). Trafiłam za to na coś takiego- Uriage "Hyseac SPF30". Co prawda jest do skóry trądzikowej, ale chyba krzywdy nie zrobi (?).Na KWC jest zgłoszony jedynie SPF50 i widziałam tutaj na wątku wzmianki o nim.

Link do kremu i składu:

http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/p48752-Uri...a_SPF_30_50_ml

Skład:
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethyl- Butylphenol, Octocrylene, Butyl Methoxy- dibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Nylon-12, Glicerin, Cyclopentasiloxane, decyl Glucoside, Butylene Glycol, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris (rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, parfum (Fragrance), Benzoic Acid, tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, o-Cymen-5-OL, propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Metabisulfite.

Mam pytanie, co to za składnik ten: C20-22 Alcohols ? Czy ma coś wspólnego z alcohol denat.? Może zaszkodzić wrażliwym naczynkowcom? Poza tym nie widzę tam nic niepokojącego, ale prosiłabym znawczynie o ocenę (czy coś w tym kremie może nie spodobać się naczynkowcom, wysuszać itd). Będę wdzięczna!

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-03, 18:33   #5109
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Mam pytanie, co to za składnik ten: C20-22 Alcohols ? Czy ma coś wspólnego z alcohol denat.? Może zaszkodzić wrażliwym naczynkowcom? Poza tym nie widzę tam nic niepokojącego, ale prosiłabym znawczynie o ocenę (czy coś w tym kremie może nie spodobać się naczynkowcom, wysuszać itd). Będę wdzięczna!
To zapewne alkohole tłuszczowe z 20-22 węglami w łańcuchu.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-10-03, 19:24   #5110
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Nie kupiłam tego Isispharma jednak, za bardzo obawiałam się bielenia. Znalazłam użytkowniczkę, która zakupiła ten krem, jednak nie udzieliła mi odpowiedzi, czy bieli. Zrezygnowałam więc.

Dziś przeglądałam znowu internet, trafiłam na jakiś Dermedic "Sun brella", ale dzięki wizażowi, od razu go wykluczyłam (KWC). Trafiłam za to na coś takiego- Uriage "Hyseac SPF30". Co prawda jest do skóry trądzikowej, ale chyba krzywdy nie zrobi (?).Na KWC jest zgłoszony jedynie SPF50 i widziałam tutaj na wątku wzmianki o nim.

Link do kremu i składu:
http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/p48752-Uri...a_SPF_30_50_ml

Skład:
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethyl- Butylphenol, Octocrylene, Butyl Methoxy- dibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Nylon-12, Glicerin, Cyclopentasiloxane, decyl Glucoside, Butylene Glycol, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris (rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, parfum (Fragrance), Benzoic Acid, tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, o-Cymen-5-OL, propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Metabisulfite.

ja go uzywam

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-10-03, 20:35   #5111
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To zapewne alkohole tłuszczowe z 20-22 węglami w łańcuchu.
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja go uzywam
A czy możesz coś o nim napisać? Długo używasz? Jaką masz cerę? Łatwo się zapycha?

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-03, 21:12   #5112
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:

A czy możesz coś o nim napisać? Długo używasz? Jaką masz cerę? Łatwo się zapycha?

dla sprostowanie napiszę że uzwam 50

spośród wszystkich stosowanych przeze mnie filtrów po tym swiece sie najmnej i da się jako tako wyjśc do ludzi, uzywam ok 2 tygodnie lub 3 juz nawet nie pamietm dokładnie.. :P

mam cerę mieszana, mnie nie zapycha, ale mnie ogólnie mało o zapycha, nawet ciezkie krem tego nie robi, wiec w tej kwesti sie obiektywnie nie wypowiem

a i minus że ma parsol ;(

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-10-03, 22:07   #5113
Rinaa
Zakorzenienie

SORAYA 30spf
czy ona zawiera coś niepokojącego ?

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate, ethylhexyl stearate,cocoglycerides, decyl oleate, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, glyceryl stearate, potasssium cetyl phosophate, ethylhexyl triazone, glycol propylene, caprylic/capric trigliceryde, laminaria ochroleuca extract, pyrus malus (apple) fruit extract, tocopherol, hydrolyzed algin, chlorella vulgaris, maris aqua, panthenol, disodium EDTA, allantoin, dimethicone, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, carbomer, methylparaben, propylparaben, DMDM hydantoin, parfum, alpha-isomethylionone, benzyl alcohol, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional (lilial) citral, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (lyral), isoeugenol, limonene, linalool
Rinaa jest offline  
Stary 2011-10-03, 23:59   #5114
capuccino
z innej bajki

Cytat:
dla sprostowanie napiszę że uzwam 50

spośród wszystkich stosowanych przeze mnie filtrów po tym swiece sie najmnej i da się jako tako wyjśc do ludzi, uzywam ok 2 tygodnie lub 3 juz nawet nie pamietm dokładnie.. :P

mam cerę mieszana, mnie nie zapycha, ale mnie ogólnie mało o zapycha, nawet ciezkie krem tego nie robi, wiec w tej kwesti sie obiektywnie nie wypowiem

a i minus że ma parsol ;(
Aha, to nie masz SPF30. W jednej z recenzji było napisane, że SPF30 jest właśnie gorszy (wg tej osoby) od SPF50.
Szczęściara (co do zapychania, ciężkich kremów). A jak sobie przypomnę, że kiedyś też tak miałam to... Teraz muszę uważać, bo cera zrobiła się kapryśna.
No nic, w takim razie chyba poużywam dalej filtra z lata (50), może przypadkiem coś innego odkryję.

pozdrawiam

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-11-17, 21:22   #5115
karmazynka99
Zakorzenienie

co tu taka cisza ja wpadlam powiedziec że kupiłam wreszcie bioderme mat w niej pokładam nadzieje

i dostałam w fajnej promocji bo z żelem do mcia twarzy za 58 zł

a sam żel kiedys kosztował mnie 52 zł

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-11-18, 19:06   #5116
Mooshca
Raczkowanie

Czy znacie jakiś fotostabilny filtr dla niemowląt spf50 bez prabenów?
Mooshca jest offline  
Stary 2011-11-19, 04:48   #5117
uca
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
No właśnie, ja też używam 45tki żeby chronić się przed przebarwieniami, fotostarzeniem itp ale dobija mnie myśl, że to być może kłamstwo - nie mam złudzeń, że koncerny wykładają kupę kasy żeby ugrać na czym się da a raka i starości boją się wszyscy.

Oczywiście można znosić rygor makijażowy, matować się, wklepywać, probować pod warunkiem, że jednak filrty nie są wykreowanym antidotum.

Oczywiście nie martwię się o witaminę D bo nie smaruję całego ciała i przebywam dostatecznie dużo na powietrzu. Nie widzę po prostu sensu w szkodzeniu sobie, w dodatku czymś co nie jest najwygodniejsze na świecie.

Czy ktoś obeznany w temacie ma jakieś linki, które by odbiły negatywne argumenty?

Co sądzicie?
Tez mam ten sam dylemat, uzywac czy nie uzywac, stosuje maseczke aspirynowa regularnie, bez niej od razu mam problemy z cera. Mieszkam w Meksyku i mam jasna karnacje, w sumie po 2 latach tutaj wyszlo mi tylko pare pieprzykow na twarzy i na przedramionach. Coraz wiecej informacji znajduje na temat rakotworczosci niektorych skladnikow i proboje je wyeliminowac bo niestety jestem w grupie wysokiego ryzyka. Ostatnio sie przerazilam bo znalazlam artykul na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Sunburn...over_sunscreen gdzie twierdza ze badania wykazuja ze istnieje powiazanie miedzy rakiem zlosliwym a stosowaniem filtrow, owszem chroni przed fotostarzeniem i przebarwieniami ale sprzyja powstawaniu wolnych rodnikow. O filtrach mineralnych tez sie juz duzo zlego naczytalam - nie maja zlego wplywu na system hormonalny jak chemiczne, ale problem wlasnie z uwalnianiem wolnych rodnikow. Juz sama nie wiem co robic .
uca jest offline  
Stary 2011-11-19, 09:18   #5118
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Juz sama nie wiem co robic .
Najlepiej nie panikować .

Na temat bezpieczeństwa stosowania filtrów mineralnych pisałam tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post28814592

Chemicznymi też obiecuję się zająć. Myślę, że omówienie kontrowersyjnych badań bardzo się przyda na forum, bo już ktoś nawet sugerował, że to jakieś super tajne dane, dostępne dla nielicznych "uświadomionych" .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-19 o 10:27
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2011-11-19, 16:26   #5119
karmazynka99
Zakorzenienie

Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY

to niby jest tak że filtry maja chronic przed starzeniem skóry, ale skoro uwalniaja wolne rodniki, które przeciez powoduja starzenie, to czy to prawda?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-11-21, 00:59   #5120
rotten_lilly
Rozeznanie

Mam pytanko czy jest teraz sens stosować filtra na PLECY, bo mam zamiar je acnedermem potraktować. Imho bez sensu, bo cały filtr się zetrze, a reczej z odkrytymi zamaru chodzić ni mom

@karmazynka na LU albo tu ktoś kiedyś pisał że te wolne rodniki nic nie zrobią jak to są filtry nieprzenikające (?)

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-11-21 o 01:09
rotten_lilly jest offline  
Stary 2011-11-21, 14:24   #5121
Aria85
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Aria85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny naczytałam się sporo o filtrach, ale większość forum już przestarzała. Chciałabym wiedzieć jakie filtry najczęściej polecacie teraz? Słyszałam że część z poprzednio zachwalanych (np. avene) teraz już nie jest tak dobra. Może jakieś podpowiedzi? Co by nie zapychało i było równie stabilne jak poprzednia avenka żeby sie nie martwic podkładami?
podbijam pytanie! cholery idzie dostać z tymi filtrami! kiedyś tu na forum polecano avenke ale to starsze wpisu, sprzed kilku lat. teraz ponoś formuła nie jest juz tak dobra. A co powiedzie o Bioderma AKN 30? nie za słaba jak na kurację kwasową w zimie?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-21 o 16:09 Powód: Dodanie cytatu
Aria85 jest offline  
Stary 2011-11-21, 18:20   #5122
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aria85 Pokaż wiadomość
podbijam pytanie! cholery idzie dostać z tymi filtrami! kiedyś tu na forum polecano avenke ale to starsze wpisu, sprzed kilku lat. teraz ponoś formuła nie jest juz tak dobra. A co powiedzie o Bioderma AKN 30? nie za słaba jak na kurację kwasową w zimie?
ja ją uzywam, zalezy jaki kwas, wydaje mi się że będzie ok, chociaz dziewczyny czesto sosuje 50 nawet w zimę

ja też bm stosowała, ale chciałam wypróbowac do akn czy rzeczywiscie matuje, ale chyba jednak nie, i wybrała bym bioderme 50 nastepny razem

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Mam pytanko czy jest teraz sens stosować filtra na PLECY, bo mam zamiar je acnedermem potraktować. Imho bez sensu, bo cały filtr się zetrze, a reczej z odkrytymi zamaru chodzić ni mom

@karmazynka na LU albo tu ktoś kiedyś pisał że te wolne rodniki nic nie zrobią jak to są filtry nieprzenikające (?)
nie raczej nie ma sensu

o dziękuję

niestety czasem uzywam przenikajacych , tzn teraz już bd starała sie wogóle takich nie kupować

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-11-21, 19:21   #5123
carlo_rossi
Rozeznanie

hej
mam takie pytanie do osób lepiej znających sie na filtrach...
od jakiegos czasu stosuje triacneal na noc i filtry oczyeiscie na dzien ale zaczelam zastanawiac sie nad sensem stosowania filtrów w moim przypadku, gdyż filtr nakładam o 6 rano, gdy jest jeszcze ciemno, nie mam mozliwosci ponownej aplikacji kremu w ciagu dnia, wiec teoretycznie od 9 filtr na mojej buzi jest bezuzyteczny. wracam do domu jak juz jest ciemno, wiec wychodzi na to ze i tak praktycznie caly dzien jestem z marna ochroną przeciwsłoneczną. czy jest sens stosowania filtrów w takim przypadku? zastanawiam sie czy nie obciazam niepotrzebnie skóry filtrami, skoro ochrona przeciwsłoneczna jest znikoma, a wiadomo filtry - dodatkowa chemia+ stracony czas na mazianie sie tym, wcholniecie i zapudrowanie.

jak uwazacie? poradzcie prosze...
moze sie myle? reaplikacja jest konieczna w ciagu dnia? czy mimo wszystko moze zostaje jakas ochrona po tylu godzinach?
Stary 2011-11-21, 22:48   #5124
vouge13
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
hej
mam takie pytanie do osób lepiej znających sie na filtrach...
od jakiegos czasu stosuje triacneal na noc i filtry oczyeiscie na dzien ale zaczelam zastanawiac sie nad sensem stosowania filtrów w moim przypadku, gdyż filtr nakładam o 6 rano, gdy jest jeszcze ciemno, nie mam mozliwosci ponownej aplikacji kremu w ciagu dnia, wiec teoretycznie od 9 filtr na mojej buzi jest bezuzyteczny. wracam do domu jak juz jest ciemno, wiec wychodzi na to ze i tak praktycznie caly dzien jestem z marna ochroną przeciwsłoneczną. czy jest sens stosowania filtrów w takim przypadku? zastanawiam sie czy nie obciazam niepotrzebnie skóry filtrami, skoro ochrona przeciwsłoneczna jest znikoma, a wiadomo filtry - dodatkowa chemia+ stracony czas na mazianie sie tym, wcholniecie i zapudrowanie.

jak uwazacie? poradzcie prosze...
moze sie myle? reaplikacja jest konieczna w ciagu dnia? czy mimo wszystko moze zostaje jakas ochrona po tylu godzinach?
zobacz ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=WkIfEJKYnQk
może coś pomoże

2015
Bratysława, Barcelona, Korfu, Teneryfa, Singapur, Paryż

2016
Ibiza, Portugalia, Wlochy, NYC, Floryda
vouge13 jest offline  
Stary 2011-11-22, 13:57   #5125
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Czy SVR 50+ ultra max ecran tres haute protection zawiera Parsol ?

Niestety nigdzie nie moge znalezc skladu

Spisze wiec kilka pierwszych skladnikow: Aqua (puified water), octorylene ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, titanium dioxide, dimethicone, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl .......
Blondcukiereczek jest offline  
Stary 2011-11-22, 20:07   #5126
carlo_rossi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
zobacz ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=WkIfEJKYnQk
może coś pomoże
Dziękuję Ci bardzo fajny filmik, uspokoił mnie troche
Stary 2011-11-22, 23:31   #5127
ThirstyX3
Raczkowanie

Cześć dziewczyny, od razu przyznaję, że nie czytałam całego wątku i chciałabym zapytać co myślicie o tym kremie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...cy-spf-30.html
Wiem, że powinnam zainwestować w jakiś apteczny filtr ale chwilowo cierpię na brak kasy i może ten krem byłym jakąś alternatywą. Z góry dziękuję za odpowiedź, jeśli taki pytanie już padło to przepraszam.
Pozdrawiam
ThirstyX3 jest offline  
Stary 2011-11-23, 21:26   #5128
uca
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najlepiej nie panikować .

Na temat bezpieczeństwa stosowania filtrów mineralnych pisałam tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post28814592

Chemicznymi też obiecuję się zająć. Myślę, że omówienie kontrowersyjnych badań bardzo się przyda na forum, bo już ktoś nawet sugerował, że to jakieś super tajne dane, dostępne dla nielicznych "uświadomionych" .
Dziekuje za te informacje, bo odstawilam ostatnio wszystkie kremy anty UV i uzywalam tylko podkladu mineralnego, ale moze zainwestuje w jakis krem z filtrem mineralnym.

Cytat:
to niby jest tak że filtry maja chronic przed starzeniem skóry, ale skoro uwalniaja wolne rodniki, które przeciez powoduja starzenie, to czy to prawda?
No wlasnie tez nie rozumiem, nie wiem czy starzenie sie i fotostarzenie to to samo. Mam nadzieje ze filtry nie sa jednak rakotworcze itd . Co do tego ze filtry dzialaja to jestem pewna bo widze to po wlasnej twarzy, chociaz wole sie brzydko zestarzec niz dostac raka i nie dozyc tej starosci, w mojej rodzinie wiele kobiet nie dozylo nawet 50 z powodu raka .
uca jest offline  
Stary 2011-11-24, 20:49   #5129
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Dziekuje za te informacje, bo odstawilam ostatnio wszystkie kremy anty UV i uzywalam tylko podkladu mineralnego, ale moze zainwestuje w jakis krem z filtrem mineralnym.

No wlasnie tez nie rozumiem, nie wiem czy starzenie sie i fotostarzenie to to samo. Mam nadzieje ze filtry nie sa jednak rakotworcze itd . Co do tego ze filtry dzialaja to jestem pewna bo widze to po wlasnej twarzy, chociaz wole sie brzydko zestarzec niz dostac raka i nie dozyc tej starosci, w mojej rodzinie wiele kobiet nie dozylo nawet 50 z powodu raka .

foto starzenie to chyba pod wpłwem promieni UV , a starzenie to twn naturalny proces, ale nie wiem tak mi siw wydaje

a jaki sposób działania zobaczyłas na własnej twarzy?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-11-24, 22:05   #5130
rotten_lilly
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ThirstyX3 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, od razu przyznaję, że nie czytałam całego wątku i chciałabym zapytać co myślicie o tym kremie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...cy-spf-30.html
Wiem, że powinnam zainwestować w jakiś apteczny filtr ale chwilowo cierpię na brak kasy i może ten krem byłym jakąś alternatywą. Z góry dziękuję za odpowiedź, jeśli taki pytanie już padło to przepraszam.
Pozdrawiam
Polyacrylamid w składzie i fitry Lirene maja złe opinie.

Kobitki tak na zdrowy rozsądek to prędzej dostaniemy raka od syfu w żarciu i powietrzu/wodzie/genów niż od fitrów które tak wchłaniane nie są (niektóre przecież w ogóle), lub zginiemy w wypadku samochodowym (przepraszam za czarny humor ).
Jeszcze troche brak D3 przy filtrach ma wpływ na raczki, dlatego zlecana jest suplementacja.

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości