Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-18, 13:02   #661
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dot.: filtry a sport

Na Biochemii jest wątek o DP, mi się świeci minimalnie, najleoiej go przyskrobiowac, będzie się lepiej trzymał. Niedługo zacznie sie szkoła, a ja chodzę do klasy sporotwej wiec codziennie zajecia wf-u. Filtry stosowałam juz wcześniej i to oczywiste, że się spocisz i filtr może trochę spłynac, chcociaz skrobia zwykle go utrzymuje. U mnie było ok, możesz zawszcze delikatnie odcisnac chusteczkę na twarzy, ale odcisnac, bo inaczej filtr zetrze sie całkowcie. Zawsze keidy wracałam ze szkoły myłam buzie i kładłam nową porcję filtra, przy zmywaniu widac było, że zostało jeszcze cos na twarzy z tych 2 ml
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-18, 13:06   #662
varda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Na Biochemii jest wątek o DP, mi się świeci minimalnie, najleoiej go przyskrobiowac, będzie się lepiej trzymał. Niedługo zacznie sie szkoła, a ja chodzę do klasy sporotwej wiec codziennie zajecia wf-u. Filtry stosowałam juz wcześniej i to oczywiste, że się spocisz i filtr może trochę spłynac, chcociaz skrobia zwykle go utrzymuje. U mnie było ok, możesz zawszcze delikatnie odcisnac chusteczkę na twarzy, ale odcisnac, bo inaczej filtr zetrze sie całkowcie. Zawsze keidy wracałam ze szkoły myłam buzie i kładłam nową porcję filtra, przy zmywaniu widac było, że zostało jeszcze cos na twarzy z tych 2 ml
ja tez chodze do sportowej dlatego pytam mam 10 wfow tygodniowo i strasznie sie poce wiec nie wiedzialam czy filtr sie utrzyma

Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline  
Stary 2006-08-18, 13:08   #663
Contax
Zakorzenienie

Varda Anthelios W i DP świecą się tak samo, z tą różnicą, że DP może pobielać a W nie. Jednak W ma tylko SPF 40 a DP SPF 50+.

Poza tym możesz zawsze dosmarować filtr na warstwę już nałożoną wcześniej.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-19, 11:14   #664
yaGódka
Raczkowanie

Dot.: filtry ochronne

podciągam wątek
mam pytanie.jaki polecałybyście mi filltr-cera trądzikowa?
I czy przy używaniu Akneroxidu 5 żel jest konieczne używanie filtrów?
Dodam że Akneroxid używam co 2 dzień wieczorem.

yaGódka jest offline  
Stary 2006-08-21, 07:41   #665
Kaka02
Raczkowanie

Witam.
Jestem całkowicie zielona z tym używaniem filtrów.
Mam cerę przetłuszczającą się. Jakie filtry byście mi poleciły. I czy najpierw użyć swojego kremu i na to filtr czy odwrotnie. A może tylko sam filtr? Potrzebuje pomocy!!!!
Kaka02 jest offline  
Stary 2006-08-21, 08:06   #666
kuleczka24
Raczkowanie

polecam trochę poszperać w wyszukiwarce, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, najpierw krem potem filtr, może być też sam filtr (niektóre maja świetne właściwości pielęgnacyjne) zajrzyj też na KWC, na pewno wybierzesz coś dla siebie
kuleczka24 jest offline  
Stary 2006-08-25, 15:58   #667
alice'
Raczkowanie

pytanie dot. filtrów

Mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków. Uzywam więc takich kremów jak Normadrem z Vichy czy Effaclar z La roche posay, SVR Czy na nie powinnam jeszcze uzywać jakichś filtrów ? I co to są właściwie te filtry ? Czy to takie chroniące przed słońcem preparaty (zawsze myślałam, że one tylko są do opalania a ja bardzo mało przebywam na słońcu bo nie lubię). W lecie używałam Effaclaru, który jakoś słabo nawilża i było mi sucho więc na niego uzywałam kremu z La Roche posay nawilżającego z filtrem właśnie , czy to wystarczy? Czy w ogóle skoro mam cerę ze skłonnościa do trądziku i chciałabym uzywać specjalistycznych, zapobiegających wypryskom kosmetyków, to na nie mogę jeszcze uzywać nawilżających/z filtrami/przeciwzmarszczkowych (bruzdy mam już) i czy one się nie "pogryzą" jeżeli używam zawsze z tej samej firmy (bo niestety prawie nie ma takich 2 czy 3 w jednym)
alice' jest offline  
Stary 2006-08-26, 10:27   #668
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: pytanie dot. filtrów

stosując kwasy, powinnaś używać filtrów UV. zapraszam na forum Biochemii, tam dowiesz się wszystkiego na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-08-26, 10:41   #669
myShaczeQ
Zadomowienie

GG do myShaczeQ

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89045&page=1

polecam ten watek ja sie dowiedzialam stamad wszystkiego co bylo mi potrzebne do stosowania filtrow

myShaczeQ jest offline  
Stary 2006-08-26, 12:27   #670
Emilia1
Zakorzenienie

przenoszę wątek na biochemię, at tak na marginesie - filtry przez cały rok
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-08-29, 15:54   #671
alice'
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1
przenoszę wątek na biochemię, at tak na marginesie - filtry przez cały rok
Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro stosuję Effeclar K (ładnie wygładza buzię a jest delikatny) , na to Hydraphase (nawilża, Effaclar troszkę mi buzię wysusza) to czy jeszcze powinnam na to nałożyć filtr? Czy może zrezygnować z Hydraphase (czy taki filtr nawilzy?).
Chciałabym tez zapytac czy filtr powinien byc z tej samej firmy co krem .

Jakoś nie potrafię sie w tym wszystkim odnaleźć, tym bardziej że powinnam juz jakieś kremy na pionowe bruzdy wokół ust stosować. Po prostu nie wiem co mam zrobić skoro moja cera potrzebuje kremów przeciwtrądzikowych, ale też juz przeciwzmarszczkowych a tu sie jeszcze okazuje że filtry.... Nawilzyc też by sie przydało...
Gubie sie. Będę bardzo wdzięczna za sugestie i rady, bo Wy tutaj operujecie wiedza bardzo zaawansowaną (o składnikach kosmetyków sa rozmowy) a ja nawet nie wiem ilu mogę uzyć...
alice' jest offline  
Stary 2006-08-29, 16:01   #672
Erato
Wtajemniczenie

Dot.: pytanie dot filtrów

alice, koniecznie przeczytaj podstawowe wątki na biochemii - o filtrach, kwasach - są przyczepione na górze forum, są tam linki do przydatnych artykułów i wątków.
Effaclar stosuj raczej na noc, na to może być Hydraphase. A na dzień wystarczy Ci krem z filtrem, chyba że masz suchą cerę (chociaż nie przypuszczam, skoro masz skłonności do trądziku). Jak ktoś koniecznie chce lub musi, to pod filtr można nakładać inny krem, niekoniecznie tej samej firmy. Większa "sztuka" to łączenie filtrów i makijażu - o tym wszystkim są wątki na biochemii

Erato jest offline  
Stary 2006-08-30, 16:58   #673
hogatk@
Raczkowanie

Question Skrobia a filtry...??

Dziewczyny mam pytanko : Używacie skrobi na filtry? Czy ona nie zmniejszy ochrony filtru? I czy jeśli będe sie opalać z filtrem i na nim skrobią nie porobią mi sie przebarwienia czy cośw tym stylu ?? Prosze o odpowiedź

i jeszcze jedno pytanko: Czy Przyśpieszacze opalania należy stosować na filtrze czy pod filtrem??
hogatk@ jest offline  
Stary 2006-08-30, 17:02   #674
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Skrobia a filtry...??

Odnośnie skrobii -> Hogatko, jesteś na wizażu od ponad roku i zapewne wiesz do czego służy wyszukiwarka.

agnieska jest offline  
Stary 2006-09-01, 12:02   #675
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Skrobia a filtry...??

ja używam skrobi zamiast pudru - a z pudrem się nie opalam. nałożenie czegokolwiek na filtry na pewno w jakimś stopniu osłabia ochronę.

a przyspieszacze nakładamy zawsze POD filtry.

Klikaj codziennie:

justa79 jest offline  
Stary 2006-09-01, 15:54   #676
sykutka
Raczkowanie

Filtry a...matowa skóra

Witam
na początku zaznaczam, że w tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem, więc może podobny temat już był. Jeśli tak, to nie krzyczcie tylko ulitujcie się i podajcie odpowiedni link
Wraz z początkiem jesieni zamierzam rozpocząć kurację kwasami, tzn. mam zamiar zaopatrzyć się w kosmetyki firmy SVR z serii Lysanel - przede wszystkim Active.
Obiło mi się już o uszy, że w takim wypadku nalezy używać kremów z filtrami. No i właśnie...
Czy to jest konieczne?
Czy na ewentualny krem z filtrem będzie można nałożyć Lysanel Mat?
Jaki filtr polecacie do cery mieszanej, a jednocześnie wrażliwej i ze skłonnością do podrażnien?
sykutka jest offline  
Stary 2006-09-01, 16:13   #677
vanillacurl
Raczkowanie

Dot.: Filtry a...matowa skóra

Przede wszystkim:http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php

Kwasy i filtry- przydatne linki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

"Obiło mi się już o uszy, że w takim wypadku nalezy używać kremów z filtrami. No i właśnie...
Czy to jest konieczne?"
Tak! Bardzo konieczne jeżeli chcesz by kuracja przyniosła korzystne rezultaty i byś po pewnym czasie nie odczuła skutków ubocznych- np. w postaci przebarwień.

Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=2535758

SVR ma fajny filtr, który daje matowy efekt i jest łagodny, nie tłusty:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1409
vanillacurl jest offline  
Stary 2006-09-01, 17:11   #678
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Filtry a...matowa skóra

na filtry nic już nie nakładamy, najwyżej POD. filtry matujemy skrobią (-> wyszukiwarka), daje mat idealny. o a poszczególnych filtrach po prostu czytaj (forum + KWC), kombinuj próbki, testuj.

Klikaj codziennie:

justa79 jest offline  
Stary 2006-09-16, 15:59   #679
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86
Question Filtry-Avene,a może..

witam, wiem, że wątków dotyczących filtrów jest całe mnóstwo, ale szczerze mówiąc pogubiłam się w tym wszystkim. Dlatego proszę o radę wszytskie filtromaniaczki
Wiem już, że na filtry Avene mogę nakładać dowolny podkład i inne kolorowe kosmetyki.. tylko mam ten problem, że ciężko jest je dostać, zamówiłam w necie mleczko 50+,ale wiem,że gdy się skończy będę musiała wybrać coś znowu i tu jest problem..
1. czy sa jeszcze na polskim rynku filtry (40,50+) innej firmy,na ktore mozna stosowac dowolne kosmetyki? jesli tak to prosze o namiary,bo kompletnie nie znam sie na skladzie chemicznym..
2. preparaty z wysokimi filtrami dla cer mieszanych/tłustych (slyszalam, ze jest emulsja z Avene,ale nigdzie nie moge znalezc,chyba dlatego,ze juz po sezonie ;/ )
troszke sie rozpisalam ale mam nadzieje ze sie nikt nie pogniewa, pozdrawiam
malutka86 jest offline  
Stary 2006-09-16, 16:38   #680
Ivvonka
Zadomowienie

Dot.: Filtry-Avene,a może..

Mozesz ewentualnie siegnac po filtry mineralne - np. Avene (seria w bialych tubkach), SVR... Jakims wyjsciem sa tez filtry tonujace, ale tu moze byc problem z doborem odcienia, bowiem gama takich filtrow jest waska. Jesli sie jednak trafi, to wtedy mozna zrezygnowac z podkladu. Matujacym, mineralnym i tonujacym filtrem jest obecnie moja nowa milosc - SVR 50. Wersje tonujaca ma w swej ofercie rowniez La Roche-Posay Anthelios, Avene 50+, chyba Bioderma (ale nie mam doswiadczenia z filtrami Biodermy, wiec ciezko mi sie wypowiedziec.)
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-09-16, 23:32   #681
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
1. czy sa jeszcze na polskim rynku filtry (40,50+) innej firmy,na ktore mozna stosowac dowolne kosmetyki? jesli tak to prosze o namiary,bo kompletnie nie znam sie na skladzie chemicznym..
2. preparaty z wysokimi filtrami dla cer mieszanych/tłustych (slyszalam, ze jest emulsja z Avene,ale nigdzie nie moge znalezc,chyba dlatego,ze juz po sezonie ;/ )
Jedyna polska firma,ktora w swojej ofercie ma fotostabilne filtry to Iwostin z seria Solecrin.Podaje linki do KWC na forum chyba takze oddzielny byl o nich watek,w kazdym razie polecam wyszukiwarke
Jednak na KWC nie widze skladu a sama zbytnio sie nimi nie interesowalam ale wydaje mi,ze nie mozna ich laczyc z mika czy talkiem poniewaz dojdzie do destabilizacji filtra.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14161

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14162

Kazda cera przyjmie inaczej filtr wiec dobrze jest probowac i testowac jednak jezeli chodzi o oferte Avene to...pojawia sie problem,bo dostepna jest tylko w sezonie ewentualnie poszukaj w aptekach stacjonarych u siebie w miescie,moze akurat gdzies bedzie.Nie wiem jak na obecna chwile ksztaltuja sie oferty aptek netowych bo sama jakis czas temu zrobilam zapasy i juz nie szukalam dalej.Poszperaj na forum bo wiem,ze dziewczyny pisaly o tym
Stary 2006-09-16, 23:45   #682
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Jedyna polska firma,ktora w swojej ofercie ma fotostabilne filtry to Iwostin z seria Solecrin.Podaje linki do KWC na forum chyba takze oddzielny byl o nich watek,w kazdym razie polecam wyszukiwarke
Jednak na KWC nie widze skladu a sama zbytnio sie nimi nie interesowalam ale wydaje mi,ze nie mozna ich laczyc z mika czy talkiem poniewaz dojdzie do destabilizacji filtra.
Tak, filtry Iwostinu mają Parsol, więc ulegają destabilizacji p. wpł. miki czy talku.

malutka86, z ręką na sercu mogę Ci polecić, jak Ivvonka, filtr SVR 50 - mineralny, tonujący. Na chłodniejsze dni jest idealny, a ponieważ jest tonujący, nie potrzeba żadnego podkładu - ma idealne krycie (moim zdaniem jest w ogóle o niebo lepszy od podkładu). Pytanie tylko, czy kolor Ci podejdzie. Ale o próbkę czy przetestowanie filtra możesz poprosić w aptece. Najlepiej nadaje się do cer jasnych, które mają odcień żółty (czy kości słoniowej).
Stary 2006-09-16, 23:53   #683
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Czyli dobrze cos mi kolatalo sie po glowie ze skladem Solecrinu.

Wobec zachwytow nad SVR 50 podpisuje sie obiema lapkami to moj filtr idealny,pod wzgledem wlasciwosci,krycia,koloru ,efektu.Spelnia wszystkie moje wymagania jednak kolor trzeba przetestowac poniewaz nie kazdemu odpowiada,konsystencja tez nie zawsze moze spasowac....no i pewien szkopul,ze trudno nakladac go w przepisowej ilosci ale osobiscie az tak ortodoksyjnie do tego nie pochodze
Stary 2006-09-17, 00:01   #684
palau
Zakorzenienie

Serdecznie witam wszystkie filtrowe specjalistki i te które niebawem się nimi staną

Pytanie odnośnie SVR 50 - czy filtr mineralny powinno aplikować się w tej samej ilości co chemiczny? Czy wymagana jest reaplikacja w ciągu dnia?
palau jest offline  
Stary 2006-09-17, 00:18   #685
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Pytanie odnośnie SVR 50 - czy filtr mineralny powinno aplikować się w tej samej ilości co chemiczny? Czy wymagana jest reaplikacja w ciągu dnia?
Tak.
Ogólnie filtry mineralne są mniej trwałe, ponieważ nie wchłaniają się w skórę, pozostają na jej powierzchni i ulegają ścieraniu, zatem reaplikacja jest konieczna.
Stary 2006-09-17, 08:48   #686
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86
Smile Dot.: Filtry-Avene,a może..

Dzieki Hexxana poszperam
justyce podnioslas mnie na duchu obawialam sie ze kremy tonujace beda dla mnie zbyt ciemne (w zimie bywam trupio blada ) wiec moze na zime zaopatrze sie w SVR50 tonujaca.
ja mam Avene wlasnie w bialej tubce, taki rozowy i nie wyobrazam sobie chodzenia po ulicy z czyms takim.. ale to Avene wiec sie moge dowolnie pomazac moimi kolorkami.. ;p
Dziekuje wszystkim za odopwiedzi i rady
malutka86 jest offline  
Stary 2006-09-17, 08:56   #687
Dalissime'80
Raczkowanie

Malutka, pewnie masz tę małą tubeczkę do wrażliwych miejsc? Ona naprawde jest różowa, ładnie maskuje cienie pod oczsmi, ale na całą twarz...
Dalissime'80 jest offline  
Stary 2006-09-17, 08:59   #688
agnieska
Zakorzenienie

Ale po co ta gimnastyka?
Avene nie mają parsola, ale przez to mają niższy wskaźnik ochrony przed UVA, tak?
Inne mają parsol i mają wyższy stopień ochrony, ale jesli już się zdestabilizuje, to pozostanie mniej więcej taka sama ochrona jak w Avene (na chłopski - i mój - rozum, jasne, zależy jakie mają proporcje innych filtrów, ale to można sprawdzić, porównać na oko).
Jeśli nie jest dla was tak istotny jak najwyższy stopień protekcji, to używajcie tych filtrów które wam najbardziej odpowiadają i już, nie musi być to koniecznie Avenka.

agnieska jest offline  
Stary 2006-09-17, 09:11   #689
Dalissime'80
Raczkowanie

Ale podobno zdestabilizowany parsol bardzo obniża wskaźnik ochrony UVA do podstawowej wręcz.
Dalissime'80 jest offline  
Stary 2006-09-17, 09:26   #690
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
Malutka, pewnie masz tę małą tubeczkę do wrażliwych miejsc? Ona naprawde jest różowa, ładnie maskuje cienie pod oczsmi, ale na całą twarz...
możliwe ze to ten,ale jakos nie doczytalam sie,ze jest do wrazliwych okolic ciala (Very high protection cream SPF50). na cala twarz jest okropny, strasznie sie lepi, bieli okropnie pod oczy moze byc, ladnie nawilza.. ale na powieki absolutnie nie dla mnie..czuje jakby moje powieki po nim tone wazyly,a wcale nie nakladam na powieki duzo..
mimo, ze kremik wydaje sie ciezki, to nie zatyka porow i to jest plus.. musze sie z nim meczyc,bo narazie nie posiadam nic innego,ale niedlugo mleczko dojedzie wiec jakos dam rade
malutka86 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości