Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-03, 23:40   #871
emememsss
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: filtry ochronne

A ja odkrylam emulsje spf 60 firmy Dermedic. Za pierwszym razem mnie zapchala, teraz jestem zachwycona.
emememsss jest offline  
Stary 2007-09-04, 13:36   #872
Sovilo
Zakorzenienie

Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Ponowię pytanie- jakz zapychaczami w tym filtrze? Na KWC nikogo nie zapchało

Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ (Mleczko ochronne do ciała dla dzieci)

Silna ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB. Bogate w wyciąg z nagietka Klorane o właściwościach kojących dla skóry. Konsystencja fluidu, widoczna na skórze podczas aplikacji, gwarantuje zachowanie optymalnej ochrony przeciwsłonecznej. Owocowy zapach zapewnia dziecku przyjemność podczas stosowania

Skład: Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, C20-22 Alcohols, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Diphenyl Dimethicone, Fragrance (Perfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethabol, Polysorbate 60, Propylene Glycol Sodium Hydroxide, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetale, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19486.jpg (35,5 KB, 27 załadowań)
Stary 2007-09-04, 14:38   #873
dorota_
Raczkowanie

Wlasnie w tym sek ze ja nie jestem pewna czy dbrze rozkodowuje te date produkcji. Kod to VB094 . Wedlug mnie to marzec 2005. prosze kogos kto sie zna na rozkodowywaniu dat lepiej niz ja o pomoc, bo jak jest przeterminowany to moze szybko pisac do sprzedawcy na Allegro.

Dziewczyny jeszcze raz prosze o pomoc kod VB094, filtr Vichy ecran Ultra Fluide.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline  
Stary 2007-09-04, 15:18   #874
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Pelnowymiarowy filtr Vichy mialam dosc dawno kiedy jeszcze obowiazywaly stare oznaczenia i na na tubie mialam wybity tylko kod ktory pewnie dotyczyl nr partii a na pudelku byla data produkcji.
Stary 2007-09-04, 15:38   #875
dorota_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Pelnowymiarowy filtr Vichy mialam dosc dawno kiedy jeszcze obowiazywaly stare oznaczenia i na na tubie mialam wybity tylko kod ktory pewnie dotyczyl nr partii a na pudelku byla data produkcji.
Hexxano, ja wiem ze na pudelku jest data waznosci, ale ja nie dostalam pudelka, bo sprzedajacy twierdzil ze filtr byl czescia zestawu z jakimis innymi kosmetykami vichy zakupionymi we francji i ze na opakowaniu zbiorczym byla data 2010. az teraz troche mi sie to nie podoba bo wydaje mi sie ze filtr nie moze miec takiej dlugiej daty waznosci. I teraz mam tylko ten filtr z kodem VB094. gdzies widzialam jak dziewczyny rozkodowywaly vichy i mowily ze B to 2005 rok a C to 2006. A te cyferki oznaczja dzien roku w ktorym zostal wyprodukowany czyli 94 to bedzie powiedzmy poczatek kwietnia. Ale nie wiem czy ide dobry tropem, nie chce bezpodstawnie osadzac sprzedawcy z Allegro ze sprzedal mi przeterminowany kosmetyk, bo moze on wcale nie jest przeterminowany.
Hexxano twierdzisz ze teraz juz sa inne oznaczenia na Vichy?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline  
Stary 2007-09-04, 15:48   #876
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Hexxano, ja wiem ze na pudelku jest data waznosci, ale ja nie dostalam pudelka, bo sprzedajacy twierdzil ze filtr byl czescia zestawu z jakimis innymi kosmetykami vichy zakupionymi we francji i ze na opakowaniu zbiorczym byla data 2010. az teraz troche mi sie to nie podoba bo wydaje mi sie ze filtr nie moze miec takiej dlugiej daty waznosci. I teraz mam tylko ten filtr z kodem VB094. gdzies widzialam jak dziewczyny rozkodowywaly vichy i mowily ze B to 2005 rok a C to 2006. A te cyferki oznaczja dzien roku w ktorym zostal wyprodukowany czyli 94 to bedzie powiedzmy poczatek kwietnia. Ale nie wiem czy ide dobry tropem, nie chce bezpodstawnie osadzac sprzedawcy z Allegro ze sprzedal mi przeterminowany kosmetyk, bo moze on wcale nie jest przeterminowany.
Hexxano twierdzisz ze teraz juz sa inne oznaczenia na Vichy?
Hmmmm,mysle ze najlepszym rozwiazaniem bylaby wycieczka do apteki i obejrzenie filtra na miejscu,przykladowo jak robilam zapasy SVR 50 w zeszlym roku w styczniu to dostalam z data waznosci do 01/2010 wiec mysle ze nie w tym nic odbiegajacego od normy.Najwazniejsze aby byl prawidlowo przechowywany i nie otwierany.
Jedyne co moge doradzic to abys jednak poszla do apteki
Stary 2007-09-04, 18:23   #877
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Kod to VB094 . filtr Vichy ecran Ultra Fluide.
data produkcji: kwiecień 2005. czyli jeszcze dobry.
Justy jest offline  
Stary 2007-09-06, 21:55   #878
Sovilo
Zakorzenienie

Jak dziś byłam w aptece i pytałam o preparaty Klorane, babka zrobiła oczy i pyta:''A na co ten preparat''? Na co ja, ze to filtr 50, przeciwsłoneczny... Na co usłyszałam"A po co pani taki wysoki na zime''? Jutro jadę do większego miasta, może tam upoluje, bo z próbkami raczej krucho, nikt nie ma wymiankowych
Stary 2007-09-14, 18:28   #879
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Dziewczyny, ma Bioderma filtry mineralne w ofercie?

Znalazlam: Bioderma, Photoderm Max Spray SPF 50+ / UVA 35 (Wersja z 2007r.) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-z-2007r.html
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethiconol Behenate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols,Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Propylparaben, Methylparaben, Ethylparaben.

oraz

Bioderma, Photoderm Max Lait SPF 50+ / UVA 35 (Wersja z 2007r.)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-z-2007r.html
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclomethicone, Alcohol Denat., C20-22 Alkyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ptfe, C20-22 Alcohols, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben Ethylparaben (taki sam, jak Photoderm Max Fluide).

Dzielnie cwicze sie w czytaniu składów, ale tutaj zabardzo nie wiem co o tym sądzic. Nie znalazlam tutaj nic z "filtrow przenikających" ktore mam na liscie(4) i ktorych chce uniknac. Jak się mają te filtry do filtrow 100% mineralnych?
Chcialabym cos bezbarwengo z wysoką ochroną, bez filtrow chemicznych; mineralny Avene 50 sie nie sprawdził.
psycha jest offline  
Stary 2007-09-14, 20:34   #880
Gosiurek
Wtajemniczenie

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje pytanko..otóż zamierzam kupić nowy filtr i po przejrzeniu kwc doszłam do wniosku że najbardziej opłacalne dla mnie jest mleczko do ciała Avene,tylko zastanawiam się czy smarując buzię preparatem do ciała będę mieć wystarczającą ochronę? (dodam że mam jasną karnację z piegami a na dodatek wczoraj zrobiłam piling migdałowy..)
Gosiurek jest offline  
Stary 2007-09-14, 22:22   #881
Lynn
Zakorzenienie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dobry wieczór Nie jestem tu tzn. na biochemii stałym bywalcem, ale czasem zaglądam. W maju kupiłam emulsję Iwostin Solecrin, ale malo jej zużyłam. czy jesli bede jej uzywac w przyszlym roku, to filtry nadal beda dzialac? Dziekuje z gory za odpowiedzi
Lynn jest offline  
Stary 2007-09-15, 10:46   #882
Juzka
Raczkowanie

czy przy mieszanej cerze pod emulsje z filtrem Avene powinnam stosowac krem nawilzajacy? bo ostatnio sobie przez kilka dni pouzywałam szare mydelko i teraz mam strasznie wysuszona i sciagnieta cere. co robic?
Juzka jest offline  
Stary 2007-09-15, 11:07   #883
Selekcjonerka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Dobry wieczór Nie jestem tu tzn. na biochemii stałym bywalcem, ale czasem zaglądam. W maju kupiłam emulsję Iwostin Solecrin, ale malo jej zużyłam. czy jesli bede jej uzywac w przyszlym roku, to filtry nadal beda dzialac? Dziekuje z gory za odpowiedzi
Powinny działać.

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
czy przy mieszanej cerze pod emulsje z filtrem Avene powinnam stosowac krem nawilzajacy? bo ostatnio sobie przez kilka dni pouzywałam szare mydelko i teraz mam strasznie wysuszona i sciagnieta cere. co robic?
Spróbuj użyć bez kremu (Avenki same w sobie dobrze nawilżają), a jeżeli bedziesz czuć dyskomfort - następnego dnia nałóż pod filtr krem. Trudno stwierdzić na odległość, czego potrzebuje Twoja skóra; ona sama Cię poinformuje.
Stary 2007-09-15, 12:43   #884
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Pamietam,ze otwarty filtr ma dzialanie przez 3 m-ce;na sobie nie sprawdzalam dzialania filtrow po tak dlugim czasie wiec trudno jest mi powiedziec ale poszperam za tamtymi wypowiedziami

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
Jezeli potrzebujesz nawilzacza pod filtr to jak najbardziej siegnij po niego
Stary 2007-09-16, 17:22   #885
lee_monka
Wtajemniczenie

GG do lee_monka

no to teraz ja
poczytałam trochę forum i dojrzałam do zakupu filtra
z artykułów pani Basi wywnioskowałam że filtr 25 na codzień wystarczy (zwłaszcza teraz, na zimę).na oku mam solecrin iwostinu
Nie kuruję się kwasami, mam lat dopiero 19 i cerę bez żadnych właściwie problemów. I tak się teraz zastanawiam, kiedyś czytałam gdzieś że cerę można zniszczyć (rozregulować) używaniem niewłaściwych dla rodzaju cery kremami (np zbyt tłustymi dla normalnej itd) i w ten sposób uzależnimy skórę od kremu czyniąc jej więcej szkody niż pożytku.
i teraz tak się zastanawiam: jeżeli nałoże na twarz taką warstwę kermu i będę to robic codziennie to czy nie zniszczę sobie cery?

jeśli gdzieś się mylę, proszę mnie poprawić

i jeszcze ciekawi mnie, czy używając filtra w dzień mogę używać zwykłych kosmetyków do oczyszczania cery (takich nastolatkowych nivea visage) czyli np rano zmyc twarz zelem tym właśnie a później nałożyć filtr? nie nastąpią żadne reakcje chemiczne niepożądane?

Pytania może głupie ale całkiem się jeszcze zielona w temacie czuję, dlatego proszę o odpowiedź

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline  
Stary 2007-09-16, 19:06   #886
dezire
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ma Bioderma filtry mineralne w ofercie?

Znalazlam: Bioderma, Photoderm Max Spray SPF 50+ / UVA 35 (Wersja z 2007r.) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-z-2007r.html
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethiconol Behenate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols,Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Propylparaben, Methylparaben, Ethylparaben.

oraz

Bioderma, Photoderm Max Lait SPF 50+ / UVA 35 (Wersja z 2007r.)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-z-2007r.html
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclomethicone, Alcohol Denat., C20-22 Alkyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ptfe, C20-22 Alcohols, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben Ethylparaben (taki sam, jak Photoderm Max Fluide).

Dzielnie cwicze sie w czytaniu składów, ale tutaj zabardzo nie wiem co o tym sądzic. Nie znalazlam tutaj nic z "filtrow przenikających" ktore mam na liscie(4) i ktorych chce uniknac. Jak się mają te filtry do filtrow 100% mineralnych?
Chcialabym cos bezbarwengo z wysoką ochroną, bez filtrow chemicznych; mineralny Avene 50 sie nie sprawdził.
Czy Alcohol Denat w obu składach nie jest szkodliwy ?

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.

dezire jest offline  
Stary 2007-09-16, 19:14   #887
alufa
Zakorzenienie

a ja mam pytanie
mogę się wciąć??
jeśli latem stosuję filtry ok.30 i będę je stosować przez jesień i zimę to czy moja skóra się nie rozleniwi i czy w lecie dalej będzie akceptowała ochronę SPF 30? strasznie zagmatwałam, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi
alufa jest offline  
Stary 2007-09-16, 22:09   #888
Selekcjonerka
Rozeznanie

Hexx - na moich wszystkich filtrach widnieje znaczek otwartego pudełka z napisem "12 M". A wiadomo, że zachowawczo (na wypadek, gdy np. bierzemy filtry ze sobą na plażę, i tam nam się w słońcu pieką) takie okresy gwarancji są zawsze zaniżone.

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Czy Alcohol Denat w obu składach nie jest szkodliwy ?
Niekoniecznie. Alkohol lubi podrażniać, ale nie zawsze tak działa. Tutaj zresztą nie ma go jakoś bardzo dużo.

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie
mogę się wciąć??
jeśli latem stosuję filtry ok.30 i będę je stosować przez jesień i zimę to czy moja skóra się nie rozleniwi i czy w lecie dalej będzie akceptowała ochronę SPF 30? strasznie zagmatwałam, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi
Nie rozleniwi się.
Stary 2007-09-19, 18:22   #889
lee_monka
Wtajemniczenie

GG do lee_monka

ja jeszcze mam pytnie
mogę używać na codzień filtra nivea wudziestki? Bo ona raczej jest do ciała, ale na buzi mi się dobrze sprwuje

ale ja się ne znam, także prosiabym o odpowiedź

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline  
Stary 2007-09-19, 20:11   #890
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Hexx - na moich wszystkich filtrach widnieje znaczek otwartego pudełka z napisem "12 M". A wiadomo, że zachowawczo (na wypadek, gdy np. bierzemy filtry ze sobą na plażę, i tam nam się w słońcu pieką) takie okresy gwarancji są zawsze zaniżone.
Juz toczyla sie dyskusja na ten temat odnosnie znaczka "12M" a stanu faktycznego,czyli od momentu kiedy otwieramy filtr i uzywamy-mowa byla nie tylko o sytuacji kiedy zabieramy filtry w plener ale wogole.

Bede miala chwile czasu to wrzuce te wypowiedzi.

Znalazlam poki co wypowiedz Basi
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=4869

Na starym Femi tez byla o tym mowa ale teraz nie mam za bardzo jak szukac,zajme sie tym pozniej
W kazdym razie nie bede toczyc bojow,ktora z Nas ma racje bo to nie ma sensu ale sama nie zdecydowalabym na uzywanie filtra czy innego kosmetyku,ktory byl otwarty i lezal-nawet jezeli trzymany bylby w chlodnym i ciemnym miejscu.

Cytat:
Napisane przez lee_monka Pokaż wiadomość
ja jeszcze mam pytnie
mogę używać na codzień filtra nivea wudziestki? Bo ona raczej jest do ciała, ale na buzi mi się dobrze sprwuje

ale ja się ne znam, także prosiabym o odpowiedź
Na pewno lepiej byloby gdybys miala wyzsza ochrone ale skoro pasuje Ci ten filtr i uzywasz to lepiej tak niz nic

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-09-19 o 20:41
Hexxana jest offline  
Stary 2007-09-19, 21:48   #891
Selekcjonerka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Juz toczyla sie dyskusja na ten temat odnosnie znaczka "12M" a stanu faktycznego,czyli od momentu kiedy otwieramy filtr i uzywamy-mowa byla nie tylko o sytuacji kiedy zabieramy filtry w plener ale wogole.

Bede miala chwile czasu to wrzuce te wypowiedzi.

Znalazlam poki co wypowiedz Basi
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=4869

Na starym Femi tez byla o tym mowa ale teraz nie mam za bardzo jak szukac,zajme sie tym pozniej
W kazdym razie nie bede toczyc bojow,ktora z Nas ma racje bo to nie ma sensu ale sama nie zdecydowalabym na uzywanie filtra czy innego kosmetyku,ktory byl otwarty i lezal-nawet jezeli trzymany bylby w chlodnym i ciemnym miejscu.
Bojów toczyć też nie zamierzam. Jestem pewna, że Tobie, tak jak i mnie, zależy po prostu na dojściu do prawdy. Jeżeli ktoś empirycznie potwierdzi bezużyteczność filtrów po 3 miesiącach, zmienię swoją opinię. Chętnie przeczytam te wypowiedzi.

Moją tezę opieram na:
- czystej logice: czy jedno otwarcie opakowania, które nota bene nie jest próżniowe, ma aż taki wpływ na reakcje zachodzące między jego zawartością a powietrzem? Wątpię w to.
- konstatacji: czy producenci pozwolili by sobie na ryzyko, że zostaną zasypani toną reklamacji, że ich filtry nie działają? Skoro umieszczają te "12 M", to chyba poparli to jakimiś badaniami, i są ich pewni...
- fakcie, że osobiście przetestowałam na sobie jeden filtr z zeszłego roku. (Konkretnie DP LRP) Kilkakrotnie spędzałam niemal cały dzień w pełnym słońcu, pocąc się na rowerze. Słońce mnie nie tknęło.
Stary 2007-09-21, 11:13   #892
ksylwia
Zadomowienie

Pomożecie ? Jestem po 6 zabiehach kwasem migdałowym 50%. Jutro wybieram się na rajd rowerowy i w związku z tym chciałabym ochronić moją skórę przed przebarwieniami. Mam ok 5 wyprysków na policzkach, które już (po leczeniu) ładnie się goją, a cera świeci się w strefie T. Lekarz polecił spray z biodermy photoderm AKN SPF 30 /UVA 26 (spray do skóry tłustej i trądzikowej. Zawiera kompleks Fluidactiv hamujący powstawanie zaskórników oraz kompleks BIOprotection).

I jeszcze jedno pytanko - na czystą skórę najpierw stosujecie filtr, a później nakładacie makijaż (tak zalecił dermatolog) czy odwrotnie? Po przeczytaniu ulotki iż należy spray nakładać średnio co 3 godziny mam wątpliwości.
ksylwia jest offline  
Stary 2007-09-21, 11:48   #893
loss_lauri
Zakorzenienie

a czy SPF30 to nie za niski filtr?

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-02-13 o 13:40
loss_lauri jest offline  
Stary 2007-09-21, 13:00   #894
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Pomożecie ? Jestem po 6 zabiehach kwasem migdałowym 50%. Jutro wybieram się na rajd rowerowy i w związku z tym chciałabym ochronić moją skórę przed przebarwieniami. Mam ok 5 wyprysków na policzkach, które już (po leczeniu) ładnie się goją, a cera świeci się w strefie T. Lekarz polecił spray z biodermy photoderm AKN SPF 30 /UVA 26 (spray do skóry tłustej i trądzikowej. Zawiera kompleks Fluidactiv hamujący powstawanie zaskórników oraz kompleks BIOprotection).

I jeszcze jedno pytanko - na czystą skórę najpierw stosujecie filtr, a później nakładacie makijaż (tak zalecił dermatolog) czy odwrotnie? Po przeczytaniu ulotki iż należy spray nakładać średnio co 3 godziny mam wątpliwości.
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a czy SPF30 to nie za niski filtr?
Teoretycznie 30-stka to absolutne minimum przy kuracjach kwasowych Ksyliwa używa dobrego, fotostanilnego filtra Biodermy, z wysoką ochroną anty-UVA. Myślę. ze nie masz sie czego obawiać, ale na przyszłość, jesli tylko bedziesz miala mozliwosc kupuj większe faktory. Ochrona przeciwko UVB moze i podobna, ale przezciwko UVA o wiele wieksza jest w 50+.
L_V jest offline  
Stary 2007-09-21, 19:54   #895
ksylwia
Zadomowienie

Chciałam zakupić z wyższym filtrem 50, ale bioderma nie ma serii z takim filtrem dla cery mieszanej i z trądzikiem. Nie chcę zatkać porów i doprowadzić znowu do wysypu. Już od 21 dni nic nowego mi nie wyskoczyło i normalnie tak się ciesze, że wszystkich bym wyściskała dookoła. Dziękuję za radę.
ksylwia jest offline  
Stary 2007-09-21, 22:35   #896
agatkaz88
Zakorzenienie

Dziewczyny, a co myslicie o tym http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-z-2007r.html niestety nie ma żadnych recenzji na KWC

Avene 50 + emulsja do cery normalnej i mieszanej.

kupiłam 25 ml na allegro, ale kompletnie sie na tym nie znam, dobrze zrobilam czy nie .. ?
Stary 2007-09-27, 02:11   #897
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myslicie o tym http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-z-2007r.html niestety nie ma żadnych recenzji na KWC

Avene 50 + emulsja do cery normalnej i mieszanej.

kupiłam 25 ml na allegro, ale kompletnie sie na tym nie znam, dobrze zrobilam czy nie .. ?
Emulsja jest swietna Nie wytrzymałam i tez kupiłam Jestem bardzo zadowolona, ale martwia mnie nadal te filtry przenikające składzie.

Własciwie to przybywam tutaj z pytaniem. Szukałam, czytałam i trafiłam na filtry Vichy dla alergików SPF 50. Na innych forach bardzo sobie dziewczyny chwalą, chciałam zapytac czy ktoras z was je uzywał? Przegrzebałam cale forum biochemiczne; pojawiają się wzmianki o tych filtrach.. ale nikt sie na ich temat konkretnie nie wypowiedział. Bardzo prosze o opinie, jesli ktos miał okazje poużywac.
Filtry dla alergików z alkiem w składzie, ale mimo tego zebrały pozytywne opinie.. chciałabym wiedziec troche więcej Ktos moze pomoc?

Capital Soleil, IP 50+ enfant, Lait ecran visage et corps (mleczko ochronne do twarzy i ciała dla dzieci)

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Isohexadecane, Ethylhexyl Salicylate, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Ethylhexyl Triazone, Butylparaben, Dimethicone, Drometrizole Trisiloxane, Ethylparaben, Glycine Soja, Isobutylparaben, Methylparaben, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Silica, Tocopherol, Triethanolamine.

Capital Soleil, IP 50+ Ecran Anti-Reactions, Visage et zones sensibles (krem ochronny przeciw reakcjom alergicznym)

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Isohexadecane, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, VP/Eicosene Copolymer, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Acrylamide/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Copolymer, Aluminium Hydroxide, Dextrin, Dimethiconol, Disodium EDTA, Eperua Falcata/Eperua Falcata Bark Extract, Ethylhexylglycerin, Glycine Soja, Polymethyl Methacrylate, Polysorbate 80, Silica, Stearic Acid, Tocopherol, Xanthan Gum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png vichy-capit-soleil-krem-ip50-alergialarge.png (61,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: png vichy-capit-soleil-mleczko-ip50-alergialarge.png (56,5 KB, 5 załadowań)
psycha jest offline  
Stary 2007-09-27, 09:03   #898
martooshka
BAN stały

dziewczyny,mam pytanie do tych,które używają filtrów firmy Avene-co polecacie? krem,mleczko czy emulsje? zastanawiam sie pomiedzy kremem koloryzujacym 50+ albo emulsja dla dzieci 40+ ....cxy oba posiadaja filtr mineralny i chemiczny? prosze o pomoc i porade bede wdzeczna
martooshka jest offline  
Stary 2007-09-27, 09:14   #899
Dalissime'80
Raczkowanie

Psycho, miałam próbki obu . W pierwszej kolejnosci do testów poszlo mleczko, z tego co pamietam konsystecja troche mniej wonista niz w innych mleczkach vichy, wsmarowywało się niezle, bez problemu nalozylam przepisową ilość, oczywiscie po wchłonieciu zostawiało klaczki, u mnie to normalka, wklepuje i juz. Generalnie mleczko bardzo przyjemne w stosowaniu, ale co z tego, kiedy po drugim dniu mnie wysypalo, a do tego nawet nie jestem w stanie doszukac sie winowajcy w skladzie Tak sie zniechecilam, ze kremu juz nie testowalam

Edytowane przez Dalissime'80
Czas edycji: 2007-09-27 o 09:15 Powód: uscislenie
Dalissime'80 jest offline  
Stary 2007-09-27, 10:50   #900
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
Psycho, miałam próbki obu . W pierwszej kolejnosci do testów poszlo mleczko, z tego co pamietam konsystecja troche mniej wonista niz w innych mleczkach vichy, wsmarowywało się niezle, bez problemu nalozylam przepisową ilość, oczywiscie po wchłonieciu zostawiało klaczki, u mnie to normalka, wklepuje i juz. Generalnie mleczko bardzo przyjemne w stosowaniu, ale co z tego, kiedy po drugim dniu mnie wysypalo, a do tego nawet nie jestem w stanie doszukac sie winowajcy w skladzie Tak sie zniechecilam, ze kremu juz nie testowalam
Ciekawe ze tak z dnia na dzien zaczelo zapychac hmmm.. Poprosze dziewczyny o analize składu. Batdzo dziekuje Ci za odpowiedz
psycha jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości