Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-03, 12:20   #901
carlo_rossi
Rozeznanie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jestem dosyc swierzo upieczona filtromaniaczką, stosuje filtry dopiero od paru miesięcy ale zawsze mam wrazenie ze za malo nakladam. Stosuje Avene spf50 i czytalam sporo o tym wszystkim, niby wiem ile to ma byc ml ale kurcze jak wy to odmierzacie? Probowalam na malą łyżeczkę ale jak pozniej posmarowalam buzie to wygladalam jak kosmita i po prostu nie dalo sie wszytskiego nalozyc. Stanowczo za duzo. Jak odmierzacie zeby nie przesadzic w zadna strone, ani za duzo, bo szkoda marnowac filtry takie tanie nie są a zdrugiej strony jak za malo to wtedy ma mniejszy spf... macie jakies sposoby? przeczesalam forum... zajeło mi to ladnych pare godzin i dalej jestem zielona. Pomożcie.
carlo_rossi jest offline  
Stary 2007-10-03, 13:02   #902
Goosberry
Raczkowanie

Dla zainteresowanych filtromaniaczek. Natknelam sie na ranking filtrow sklepowych w Świecie konsumenta:
http://www.swiatkonsumenta.pl/?actio...3&topicid=1056

Nie ma tam co prawda szegółowych wyników, ale zapalone flitromaniaczki mogą pognać do czytelni i sprawdzić albo ściągnąc sobie odpłatnie z netu. I potem z nami podzielić się wiadomościami, oczywiście
Goosberry jest offline  
Stary 2007-10-03, 14:43   #903
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Jestem dosyc swierzo upieczona filtromaniaczką, stosuje filtry dopiero od paru miesięcy ale zawsze mam wrazenie ze za malo nakladam. Stosuje Avene spf50 i czytalam sporo o tym wszystkim, niby wiem ile to ma byc ml ale kurcze jak wy to odmierzacie? Probowalam na malą łyżeczkę ale jak pozniej posmarowalam buzie to wygladalam jak kosmita i po prostu nie dalo sie wszytskiego nalozyc. Stanowczo za duzo. Jak odmierzacie zeby nie przesadzic w zadna strone, ani za duzo, bo szkoda marnowac filtry takie tanie nie są a zdrugiej strony jak za malo to wtedy ma mniejszy spf... macie jakies sposoby? przeczesalam forum... zajeło mi to ladnych pare godzin i dalej jestem zielona. Pomożcie.
oczywiście, że jest na forum
mierzymy miarkami do syropów, niekiedy strzykawkami (ze ściętą końcówka), a później to na łoko
tu znajdziesz dokładniejsze informacje
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=4569
Stary 2007-10-03, 16:08   #904
carlo_rossi
Rozeznanie

dziekuje, bede kombinowac w takim razie
pozdrawiam
carlo_rossi jest offline  
Stary 2007-10-07, 07:06   #905
Selekcjonerka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Bojów toczyć też nie zamierzam. Jestem pewna, że Tobie, tak jak i mnie, zależy po prostu na dojściu do prawdy. Jeżeli ktoś empirycznie potwierdzi bezużyteczność filtrów po 3 miesiącach, zmienię swoją opinię. Chętnie przeczytam te wypowiedzi.

Moją tezę opieram na:
- czystej logice: czy jedno otwarcie opakowania, które nota bene nie jest próżniowe, ma aż taki wpływ na reakcje zachodzące między jego zawartością a powietrzem? Wątpię w to.
- konstatacji: czy producenci pozwolili by sobie na ryzyko, że zostaną zasypani toną reklamacji, że ich filtry nie działają? Skoro umieszczają te "12 M", to chyba poparli to jakimiś badaniami, i są ich pewni...
- fakcie, że osobiście przetestowałam na sobie jeden filtr z zeszłego roku. (Konkretnie DP LRP) Kilkakrotnie spędzałam niemal cały dzień w pełnym słońcu, pocąc się na rowerze. Słońce mnie nie tknęło.
Moją tezę potwierdza też Basia Kwiatkowska:

"Nie znam zrodla tego stwierdzenia [zalecającego zużyć opakowanie w ciągu trzech miesięcy - dop. S.], zgodnie z moim stanem wiedzy nie jest to prawda. Jezeli produkt z filtrami przechowywany jest w warunkach domowych, nie podlega intensywnemu naslonecznieniu i wysokiej temperaturze np. na plazy czy w samochodzie, zas jest stosowany jako codzienny krem na dzien wowczas po otwarciu moze byc zuzyty w ciagu ok. 1-2 lat. Otwarty produkt nie musi byc przechowywany w lodowce, najlepsze miejsce to ciemne, w miare chlodne i suche miejsce w domu.
Zgodnie z nowymi przepisami w UE na kazdym produkcie kosmetycznym widnieje znaczek pudeleczka z otwartym wieczkiem i symbol cyfra plus literka M co oznacza ilosc miesiecy w ciagu, ktorych produkt powinien byc zuzyty po otwarciu, podobnie jak data waznosci zamknietego produktu data waznosci po otwarciu produktu takze jest zwykle nieco zanizona. Producent bowiem nie przewidzi w jakich warunkach przechowywany byl produkt.
Jesli jest to produkt z filtrami, ktory zostal zakupiony glownie w celu opalania, ktory jest zabierany na plaze, przetrzymywany w naslonecznionym, goracym srodowisku, wowczas powinien byc on najlepiej zuzyty w ciagu jednego sezonu letniego, co przy prawidlowym uzyciu na cale cialo nie powinno byc trudne."

Źródło: http://www.biochemiaurody.fora.pl/pr...rami-t159.html
Stary 2007-10-10, 09:47   #906
sylwiani
Zadomowienie

dobrze wiedzieć
Stary 2007-10-15, 07:41   #907
tulipanna.
Zakorzenienie

A ja mam Avenke 50+ Nareszcie Jestem zakochana od pierwszego uzycia i zdecydowanie odstawiam Dermedic!
tulipanna. jest offline  
Stary 2007-10-18, 11:01   #908
_magdzia_
BAN stały

skutki stosowania filtrów

Od jakiegoś miesiące zaczęłam stosować filtry. Jest to w jakiś sposób męczące bo muszę czekać aż filtr się wchłonie. Chciałabym wiedzieć czy są jakieś widoczne efekty stosowania filtrów? Oprócz tego że twarz nie opali się Chodzi mi np. o wygładzenie albo o wyrównanie kolorytu. Może wypowiedzą się osoby które już są doświadczone w tym temacie
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-10-18, 12:34   #909
~~ALa~~
Zadomowienie

Dot.: skutki stosowania filtrów

ja stosuje filtry glownie po to, zeby opozniac starzenie sie skory. wiec ja licze na to ze nie zobacze zmian (starzeniowych), a nie ze jakies zmiany zobacze
to pewnie troche nie do mnie pytanie:p ale z tego co mi wiadomo np. osoby ze sklonnoscia do rozszerzonych naczynek widza poprawe. filtry sa tez niezbedne jesli stosujemy kwasy lub retinoidy.
ale dla mnie filtry to przede wszystkim inwestycja w przyszlosc:p no i dobra pielegnacja na dzien
Stary 2007-10-18, 13:27   #910
amika79
Wtajemniczenie

Mam jasny, jednolity kolor cery, która jest gładka i sądzę, że nie wygląda na mój wiek. Nie pękają mi nowe naczynka na twarzy i na ciele. O zmarszczkach się nie wypowiem, bo mam dopiero 28 lat. Filtruję się dwa i pół roku, a intensywnego słońca i smażenia na nim unikam od ponad czterech.
Stary 2007-10-18, 14:36   #911
wholelottalove
Raczkowanie

Stosuję filtry od ponad pół roku. Zmian w ilości pękających naczynek nie zauważyłam, skutki długofalowe- mam nadzieję zobaczyć za paręnaście lat. Nie spiekłam się w lecie. Podczas próbowania wielu filtrów (emulsja 50+ Avene do cery mieszanej, capital solei Vichy, DP Anthelios La Roche, fluide extreme anthelios La Roche, bioderma krem tonujący 50+ dla cery naczynkowej) miałam cerę najgorszą w moim życiu- zaskórniki i jeszcze raz zaskórniki. ponadto trochę studzą moje zapały doniesienia podobne do tych:http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce_uv.php
Reasumując, nie sądzę bym została fanką blokerów na stałe. Raczej będę szukać filtra w okolicy 30-stki.
Stary 2007-10-20, 10:45   #912
aako
Zakorzenienie

Neostrata renewal a filtry??

Dostałam od dermatologa zalecenie aby używać preparatu Renewal, dodam że do starzejącej się skóry jeszcze mi daleko ale coś on ma pomóc.

I moje pytanie, przeczytałam gdzieś że ten krem posiada w swym składzie kwasy. Czy jest konieczne używanie do niego filtrów?

Dodam że mam smarować się tym na noc i tylko na kości żuchwy i czoło ew.
Pani doktor o filtrach nie wspomniała i tak się zastanawiam czy to w ogole potrzebne bo oporcz Renewalu bede smarować się jeszcze 3 innymi kremami więc wchłoniecie sie tego pewnie bedzie trwać wieki. A tu jeszcze te kwasy...

Z góry dziękuje za odpowiedz

Dodaje skład:
Aqua (Water), Gluconolactone, Propylene Glycol, Petrolatum, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethoxydiglycol, Arginine, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Cetearyl Alcohol, Retinyl (Vitamin A) Acetate/Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, BHT, Glycine, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Wax, Cera Alba (Beeswax), Xanthan Gum, Lysine, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance).

aako jest offline  
Stary 2007-10-21, 00:25   #913
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Dot.: Neostrata renewal a filtry??

a na co ma byc ten krem? Bo jak na zmarszczki to lepsze beda filtry i chyba tansze, no bo jak sie bedziesz smarowac tymi kremami a filtrow nie uzywac to i tak wiele nie pomoze.
Na tym forum radzi sie filtry zawsze, nie wazne czy kwasy sa czy nie.
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2007-10-21, 09:23   #914
aako
Zakorzenienie

nie nie na zmarszczki
zmarszczek to ja jeszcze nie mam.
To ma być na trądzik i na podrażnienia. Podobno.

aako jest offline  
Stary 2007-10-21, 12:41   #915
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Tutaj masz pelen opis
http://bio-med.pl/renewal.html

Filtry sa nieodzowne podczas uzywania tego dermokosmetyku,swoja droga ciekawy-zainteresowal mnie i chyba pokusze sie o zakup jak zuzyje to,co mam obecnie
Stary 2007-10-21, 12:45   #916
aako
Zakorzenienie

Podobno jest świetny ale bardzo trudno go dostać.

tak myślałam że beda potrzebne filtry co mnie troche przeraża:/

aako jest offline  
Stary 2007-10-21, 13:12   #917
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Podobno jest świetny ale bardzo trudno go dostać.

tak myślałam że beda potrzebne filtry co mnie troche przeraża:/
Na stronie Bio-Medu jest caly czas dostepny wiec nie ma problemu z zakupem.Obecnie na kwasach PHA mam zel Nu Skin i dziala fantastycznie,uzywam go na zmiane z Hydracidem Alfa SVR i zaluje,ze tak pozno zainteresowalam sie tymi dermokosmetykami bo najlepsze efekty mam odkad zmienilam kwasy a Effaclar K i cala reszta poszla w odstawke

Filtry sa przerazajace tylko na poczatku kiedy nie wiesz co do czego i jaki wybrac dla siebie,pozniej juz jest nieco lepiej
Stary 2007-10-21, 13:19   #918
aako
Zakorzenienie

Chodzi głównie o to, że filtry będą któryś tam z koleji (3) kremem ktory bede musiała nałożyć na raz...
pozatym ma być on nakładany tylko na podbródek kosci zychwy i te sprawy, wiec rozumiem że tylko te miejsca mam smarować filtrem.
Myslalam że jako że idzie zima a te miejsca jednak nie bardzo są narażone na słonce ta 'przyjemnosc' w postaci filtrów mnie ominie.

swoja drogą troche dziwne że pani doktor nic na ten temat nie powiedziała.

aako jest offline  
Stary 2007-10-21, 22:34   #919
Hexxana
Zakorzenienie

Jezeli zdecydujesz sie na filtry to sama zobaczysz,ze zostanie zweryfikowana ilosc kremow jakie uzywasz-poza tym pod filtr mozesz dac nawilzacz/serum np.z vit.C ale niekoniecznie.

Promieniwanie to nie tylko slonce latem czy wiosna-ten temat jest powielany praktycznie w kazdym watku,temat powraca niczym bumerang podobnie jak informowanie dermatologow o stosowaniu filtrow przy wszelkich kuracjach kwasowych/retinoidowych.

Nie zamierzam Cie przekonywac na sile o stosowaniu filtrow-sama podejmiesz decyzje;jednak warto pamietac,ze jezeli zaczynamy jakakolwiek kuracje to po to,by efekt byl widoczny i trwaly.

Kremy z filtrem nakladamy na cala twarz/szyje to nie jest kosmetyk do stosowania punktowego,co tez zostalo juz wiele razy napisane.

Polecam wnikliwa lekture watkow,ktore praktycznie caly czas "wisza" na pierwszej stronie Forum BK

Pozdrawiam
Stary 2007-12-17, 16:40   #920
Aiwless
Przyczajenie

Red face Bardzo prosze o porade - filtry a podklad i puder

Witam. Bede wdzieczna za odpowiedz na kilka pytan:
1. Czy na codzien jesli nie stosuje kwasow wystarczy filtr 20 Iwostinu?
2. Jakie filtry sa lepsze dla cery mieszanej - Iwostin czy LPR?
3. Czy wysokie filtry (LPR, Avene) nalezy stosowac rowniez zima?
4. Czy podklad Lirene City Matt jest odpowiedni pod filtry?
5. Czy jako pudru nalezy uzywac skrobi?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Edytowane przez Aiwless
Czas edycji: 2009-10-16 o 19:57 Powód: -
Aiwless jest offline  
Stary 2007-12-17, 20:22   #921
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Bardzo prosze o porade - filtry a podklad i puder

Witaj na froum!

Ad.1. i 2
Filtry stosujemy przede wszsytkim po to aby rzedluzyc młodosc skóry,niekoniecznie podczas kuracji kwasowych czy retinoidowych.
Lepszy filtr spf 20 niz zadne, ale jesli pasuje Ci 50-tka LRP to po co ekseprymentowac dalej. Naszczescie, Iwostin jest filtrem fotostabilnym, takze wybor nalezy do ciebie. pamietaj tylko ze im wiekszy faktor, tym wyzsza ochrona anty UVA.
To jak bedzie sprawdzal sie przy cerze mieszanej musisz sprawdzis sama. Z tego co wiem to Iwostiny sa chyba ciezsze jesli chodzi o konsystencje, ale nie ma reguły. testuj, próbuj.

Ad.3.
Tak, nawet w zimie i kiedy pada deszcz. Promieniowanie UVA nie wyjezdza na urlop
Jesli nie wychodzisz z domu mozesz nalozyc na buzie cos o nizszym faktorze. traktuj filtr jako codzienniy krem nawilzajacy.

Ad.4
Z filtrami Avene czy iwostinu mozesz uzywac absolutnie wszystkich podkładów. Z całą reszta tylko takich ktore nie zawieraja talki, miki i tlenkow zelaza.

Ad.5.

Nie, patrz punkt 4
L_V jest offline  
Stary 2007-12-18, 07:55   #922
Aiwless
Przyczajenie

Dot.: Bardzo prosze o porade - filtry a podklad i puder

Dziękuję!

Edytowane przez Aiwless
Czas edycji: 2009-10-16 o 19:43 Powód: -
Aiwless jest offline  
Stary 2008-03-01, 12:30   #923
Surmina
Raczkowanie

GG do Surmina
Filtry a przebywanie w domu?

Dziewczyny, proszę doradźcie!
Stosuję kwasy, a na noc retinoidy. Oczywiście każdego ranka serum z witaminą C, a później duża ilość filtru 50+.
Wracam do domu około 15, zmywam makijaż - dobry nawilżacz i wówczas, jeśli nie mam zamiaru wychodzić z domu nie używam już kremu z filtrami. Rolety mam zasunięte, gdyż wiem, iż promieniowanie UV przechodzi również przez szyby.
Czy moje postępowanie jest właściwe? Czy pomimo przebywania w pomieszczeniu powinnam też stosować krem z filtrem? A, co z wyjściami wiczornymi? Czy wychodząc o 19 o tej porze roku też powinnam użyć filtru?
Mam świadomość, że pewne oświetlenie również emituje promieniowanie UV, ale kiedy wiem, iż w takim nie będę przebywać czy mogę pominąć takie kremy?
Po roku stosowania kwasów, witaminy C i retinoidów mam śliczną cerę, nie chcę, aby mój wysiłek poszedł na marne, Nie wiem czy już nie przesadzam? Panicznie boję się promieniowania UV, nie chcę nabyć się przebarwień.
A co z praca przy komputerze? Czy nie emituje on też jakiś promieni?
Proszę, pomóżcie!

Pozdrawiam
Surmina jest offline  
Stary 2008-03-01, 12:48   #924
architekt80
Zakorzenienie

Dot.: Filtry a przebywanie w domu?

Umiar jest zawsze najlepszy. Myśle że filtr w domu to przesada.
architekt80 jest offline  
Stary 2008-03-01, 13:15   #925
yeah
Zadomowienie

bez przesady! ja nakładam zawsze rano, niezaleznie od tego czy będę wychodziła zaraz czy wieczorem, czy może i w ogóle.
nigdy nie reaplikuję (chyba, że lato), często też zmywam, a wieczorem wychodzę (ot chociażby na siłownie czy jogging, kiedy raczej wychodzę bez makijażu ) i wszystko jest ze mną ok.
myślę, że nie ma co przesadzać, każde skrajności są niepożądane.
yeah jest offline  
Stary 2008-03-02, 01:23   #926
Hexxana
Zakorzenienie

Dobrze dziewczyny radza aby zachowac umiar i znalezc dla siebie najlepsze rozwiazanie choc akurat dla mnie to nie ma znaczenia czy jestem w domu czy poza-filtr sta sie zwyczajnym kremem pielegnacyjnym

Powodzenia
Stary 2008-03-02, 11:05   #927
Deanne
Raczkowanie

ja w domu uzywam intensywny krem nawilzajacy spf 20 Iwostina. Jest swietny!
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22197
Deanne jest offline  
Stary 2008-03-02, 14:39   #928
Surmina
Raczkowanie

GG do Surmina

Dziewczyny, dzięki za odpowiedź
Co jednak z promieniowaniem UV przechodzącym przez szyby? Na ile jest ono silne?
Nie jestem w stanie przebywać tylko w jednym pomieszczeniu z zasłoniętymi roletami Zaczynam predysponować na miano wampira, który tylko kocha ciemność, ech...
Surmina jest offline  
Stary 2008-03-02, 19:07   #929
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Deanne Pokaż wiadomość
ja w domu uzywam intensywny krem nawilzajacy spf 20 Iwostina. Jest swietny!
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22197
mnie za słabo nawilża. muszę dosyć często reaplikować.
yeah jest offline  
Stary 2008-03-02, 21:51   #930
Deanne
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
mnie za słabo nawilża. muszę dosyć często reaplikować.
a co uzywasz? moze i ja sprobuje
Deanne jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości