Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-17, 21:27   #961
CruelOrchid
Wtajemniczenie

Dot.: Filtry a brak makijażu !!!

To zależy do cery co ci pasuje co nie. Mnie na przykład te swojego czasu najbardziej polecane jak vichy capital soleil czy "dzieciaczek" w ogóle nie pasowały. Za to pasował mi bardzo avene cleanance 40 spf.Jako jedyny nie robił na mojej twarzy momentalnie uczucia tłustości a takiej ochronnej miłej kołderki, a przypudrowana babydreamem twarz była taka hmm delikatna i naturalna.
Stary 2008-08-17, 22:33   #962
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Bardzo rzadko od dluzszego czasu siegam po podklad,wybieram pudrowe kompakty-glownie na okres zimowy bo od wczesniej wiosny po jesien moim wykonczeniem makijazu jest puder jedwabny,LU 06 lub zasypka z Rossmanna do tego brazer i wsio
Po wielu testach/probach z filtrami wiem,ze kazdy filtr zachowuje sie zupelnie inaczej na twarzy i dosc dlugo faworytem bylo mleczko Klorane,pozniej spray Klorane to obecnie uzywam filtrow Roc'a seria Minesol krem spf 50+ i jest bajecznie.Zaluje,ze filtry nie sa dostepne w PL bo krem wchlania sie praktycznie do matu i zostawia na mojej skorze delikatny glow.

Odpowidajac na Twoje pytanie,z filtrem jak najbardziej mozna byc naturalnym
choc jest wiele czynnikow ktore wplywaja na ten efekt-kondycja skory,uzywany filtr,ew.problemy z jakimi sie borykamy itd.
Stary 2008-08-18, 01:42   #963
edynka
BAN stały

Isispharma - kto zna te filtry?

Zauważyłam tydzień temu w Superpharm nowe filtry, których nie widziałam wcześniej, marki ISISPHARMA. Tu wklejam link do zdjęcia, jakie znalazłam:
http://www.edziecko.pl/zakupy/5,90821,5242113.html?i=34

Czy ktoś zna te filtry? Ogromna promocja (pani w SP powiedziała mi, że to dlatego, że pierwszy raz je dostali): z 63 na 25 zł za 40 ml!! Są barwione i bezbarwne, a ochronę maja nawet 80 SPF.

Interesuje mnie:
1. czy zawierają parsol
2. czy sa stabilne
3. czy są z gatunku mineralnych czy chemicznych

Niestety nie miałam czasu się im bliżej przyjrzeć. Może i innym przydadzą się te wiadomości. Szukałam informacji o nich na biochemii i w filtrach, nie znalazłam, więc zakładam wątek
edynka jest offline  
Stary 2008-08-18, 08:12   #964
kasjam25
Raczkowanie

Dot.: Isispharma - kto zna te filtry?

edynka

ja też ostatnio widziałam te filtry, ale przeszukałam biochemię - są już wątki o tych filtrach (nie wątki, ale info w wątkach ogólnych o filtrach)
nie są dobrze oceniane; jest info w kilku wątkach - np. tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=isispharma

pozdrawiam
kasjam25 jest offline  
Stary 2008-08-18, 10:42   #965
Bunia77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Po wielu testach/probach z filtrami wiem,ze kazdy filtr zachowuje sie zupelnie inaczej na twarzy i dosc dlugo faworytem bylo mleczko Klorane,pozniej spray Klorane to obecnie uzywam filtrow Roc'a seria Minesol krem spf 50+ i jest bajecznie.Zaluje,ze filtry nie sa dostepne w PL bo krem wchlania sie praktycznie do matu i zostawia na mojej skorze delikatny glow.

Ten Minesol robi ze mnie japonska Gejsze Oni Cie strasznie nie bieli? Masz jakis patent na to?

Acha, moja skora jest bardzo jasna a Minesol jeszcze ja rozjasnie do niemozliwosci, ale rzeczywiscie daje mat
Bunia77 jest offline  
Stary 2008-08-18, 11:09   #966
ta_bletka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
To zależy do cery co ci pasuje co nie. Mnie na przykład te swojego czasu najbardziej polecane jak vichy capital soleil czy "dzieciaczek" w ogóle nie pasowały. Za to pasował mi bardzo avene cleanance 40 spf.Jako jedyny nie robił na mojej twarzy momentalnie uczucia tłustości a takiej ochronnej miłej kołderki, a przypudrowana babydreamem twarz była taka hmm delikatna i naturalna.
w moim przypadku jest o tyle gorzej ze swiece sie nawet po humektanie, zwyczajnym kremie nawilzajacym. jesli jednak odcisne w chusteczke to, co zostaje na powierzchni skory, to jest ok. w przypadku filtra nie za bardzo takie postepowanie idzie, bo jednak sie go sciera i zmniejsza ochrone.
cere mam mieszana, zaczerwieniona i zmeczona eksperymentami z lekami.
moglabys podac szcegoly dot babydream? szczerze powiem, ze nie slyszalam o nim.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
(...)
Po wielu testach/probach z filtrami wiem,ze kazdy filtr zachowuje sie zupelnie inaczej na twarzy i dosc dlugo faworytem bylo mleczko Klorane,pozniej spray Klorane to obecnie uzywam filtrow Roc'a seria Minesol krem spf 50+ i jest bajecznie.Zaluje,ze filtry nie sa dostepne w PL bo krem wchlania sie praktycznie do matu i zostawia na mojej skorze delikatny glow (...)
aktualnie przebywam za granica, wiec moze uda mi sie dostac probke. dzieki za odpowiedz
ta_bletka jest offline  
Stary 2008-08-18, 11:41   #967
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Bunia77 Pokaż wiadomość
Ten Minesol robi ze mnie japonska Gejsze Oni Cie strasznie nie bieli? Masz jakis patent na to?

Acha, moja skora jest bardzo jasna a Minesol jeszcze ja rozjasnie do niemozliwosci, ale rzeczywiscie daje mat

Czasami tylko w okolicach nosa i ust lekko pobiela ale szybko sie wchlania i efekt bielenia zanika,przyznam sie ze nie robie z nim nic specjalnego choc zauwazylam.

Mam jasna karnacje ale do typowo bladolicych nie naleze

Cytat:
Napisane przez ta_bletka Pokaż wiadomość
w moim przypadku jest o tyle gorzej ze swiece sie nawet po humektanie, zwyczajnym kremie nawilzajacym. jesli jednak odcisne w chusteczke to, co zostaje na powierzchni skory, to jest ok. w przypadku filtra nie za bardzo takie postepowanie idzie, bo jednak sie go sciera i zmniejsza ochrone.
cere mam mieszana, zaczerwieniona i zmeczona eksperymentami z lekami.

aktualnie przebywam za granica, wiec moze uda mi sie dostac probke. dzieki za odpowiedz

Polecam,warto sie rozejrzec
W zalczniku zdjecie kremu.

To jest ten puder
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...eam-puder.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img22677.jpg (6,3 KB, 26 załadowań)
Stary 2008-08-18, 11:53   #968
CruelOrchid
Wtajemniczenie

Cytat:
w moim przypadku jest o tyle gorzej ze swiece sie nawet po humektanie, zwyczajnym kremie nawilzajacym.
Powiem ci że mi nie przepadł do gustu humektan bo pozostawiał na twarzy właśnie taki film jak by się nie wchłaniał a przy innych kremach typu HOL czy Bioderma Hydrabio było wszystko ok.

Cytat:
Może cię to zdziwi ale tu chodzi o zwykła zasypkę dla dzieci z rossmana
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...eam-puder.html
Wiele dziewczyn matuje filtry skrobia ja nie dawałam sobie z tym rady ( dla mnie robiło to za duża maskę na twarzy i dodatkowo denerwowało to typowe dla mączki ziemniaczanej "tarcie"). Wiec mając pod ręka akurat ta zasypkę z ciekawości spróbowałam no i efekt był super. Używałam filtra avene wiec nie musiałam się martwic o "zdestabilizowanie go". Dodam jeszcze że na mojej buzi wydawał się transparentny co było na plus ponieważ nie lubię się malować i zależało mi właśnie na efekcie "braku makijażu".
Stary 2008-08-18, 16:02   #969
ta_bletka
Raczkowanie

Hexxana, CruelOrchid dziekuje za odpowiedzi. do matowienia nafiltrowanej buzi uzywam skrobi albo glinki zielonej, nie mniej jednak wszelkie nowosci jak najbardziej mnie interesuja
ta_bletka jest offline  
Stary 2008-09-11, 17:40   #970
mmaggiee
Rozeznanie

Witam
Ja rowniez mysle nad tym,zeby zaczac stosowac filtry. poki co jestem zielona w tym temacie, ale niedlugo zabieram sie za przegladanie przydatnych mi watkow. na wstepie mam jednak kilka pytan: uzywajac kremu z filtrem konieczna jest skrobia/zasypka/puder ? nie mozna nalozyc samego filtra i tyle? po jego aplikacji najlepiej nie dotykac niczego twarza? jesli filtr bieli, a posmaruje sie nim zbyt mocno od razu to zauwaze, czy dopiero po jakims czasie ta biel "wyjdzie na wierzch"? przeskakuje na inny watek,zeby sie doedukowac, coby nie plesc glupot
mmaggiee jest offline  
Stary 2008-09-11, 17:47   #971
CruelOrchid
Wtajemniczenie

filtry zazwyczaj są dosyć nieprzyjemnymi w użyciu mazidłami. Ja nie spotkałam takiego który nie zostawia tłustej świecącej warstwy ale są ponoć szczęściary którym filtry wchłaniają się do matu. A co do bielenia to u siebie zauważyłam od razu białe smugi które się nie wchłaniały po prostu.
Stary 2008-09-11, 20:13   #972
confused_girl
Zadomowienie

IMO bez pudru nie da rady Sama wysokich faktorów używam tylko latem przy bardzo mocnym słońcu, bo nawet bardzo komfortowy w stosowaniu Bioderma Mat się świeci :|

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2008-09-11, 20:24   #973
Madzia_M77
Zadomowienie

Ja też używam filtrów od niedawna, ale trochę ekperymentowałam. Mam skórę tłustą i w tej chwili u mnie najlepiej sprawdza się La Roche Anthelios SPF50 fluid. Na to nakładam dry-flo z Mazideł i w ten oto sposób zapomniałam o podkładzie. Sam filtr zostawia lekki glos, więc mnie podkład nie jest potrzebny, no i oczywiście ujednolica skórę. Podkładu używam tylko punktowo w charakterze korektora. Dodam, że podkład BYŁ obecny w mojej kosmetyczce ponad 10 lat.
Madzia_M77 jest offline  
Stary 2008-09-11, 20:36   #974
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja tez nie uzywam podkładu a filtr pudruję tylko na nosku - reszta twarzy może się świecić. używam pudru jedwabnego dr Hauschka.
schaetzchen - mogę zpytać, jakiego uzywasz filtra i pudru?

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam pytanie
Na twarz używam antheliosa lait veloute (mam zachomikowany z zeszłego sezonu, nie próbowałam jeszcze tegorocznej "edycji"), na to daję mieszankę dry flo z jedwabiem i albo transparentnego nu-skin (bardzo ciemny, a jest jeden odcień - ale jak dodaję go niewiele to jest OK) albo najjaśniejszego translucide (czyli 2 - też ciemny). Czasem jeszcze druga warstewka - lucidity (kolor 06 transparent - niedostępny w Polsce, dla mnie idealny). Samego lucidity na filtr nie używam, bo zbyt widoczne są drobinki - chyba ze na wieczorne wyjscia kiedy filtru daję cienką warstwę (bo nie mam innego kremu) - wtedy ten puder jest genialny.
W ciągu dnia jeśli trzeba, to swiecący nos pudruję sephorowym pudrem w kamieniu w kolorze D01 - jasny, transparentny.
Na szyję i dekolt daję filtr avene - spray do ciała 200 ml. Używam go bo nie ma parsolu i nie barwi mi kołnierzykow na żółto. Przysypuję to lekko rossmannową zasypką dla dzieci
Nie używam podkładu, czsami (bardzo rzadko) używam różu - sephora blush me, kolor 4 peche tendre

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2008-09-11 o 20:39 Powód: kompromitujący błąd ortograficzny :)
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-09-12, 20:50   #975
loss_lauri
Zakorzenienie

dzięki za odpno właśnie też muszę kupić jakiś filtr do szyi i dekoltu bo już zmarnowałam 3 białe bluzki spróbuje avenek - na twarzy dobrze sie sprawdza.
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-09-19, 13:05   #976
tranqil babe
Wtajemniczenie

ja uzywam filru avene, mam mieszana cere, tez w zyciu nie uzywalam podkladu i nie zamierzam uzywam pudru transsaprentnego, 2 mazniecia i juz , mysle ze taki puder to prawie zaden makijaz ,tzn nic co mozesz poczuc na twarzy wiec warto sprobowac, mysle ze jak ktos ma sucha cere to moze spróbowac samej avenki, bo nawet na mojej skorze nie swieci sie ona bardzo i zdarzalo mi sie wyjsc tylko w filtrze z domu i jaos swiat sie nie zawalil
ogolnie avenka mi strasznie pasuje, balam sie filtrow po przeczytaniu tych strasznych historii jak to swieca niemiłosiernie i sa tluste . tutaj...nic z tych rzeczy, jest on dla mnie po prostu jak krem
tranqil babe jest offline  
Stary 2008-09-19, 17:39   #977
mmaggiee
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
ja uzywam filru avene, mam mieszana cere, tez w zyciu nie uzywalam podkladu i nie zamierzam uzywam pudru transsaprentnego, 2 mazniecia i juz , mysle ze taki puder to prawie zaden makijaz ,tzn nic co mozesz poczuc na twarzy wiec warto sprobowac, mysle ze jak ktos ma sucha cere to moze spróbowac samej avenki, bo nawet na mojej skorze nie swieci sie ona bardzo i zdarzalo mi sie wyjsc tylko w filtrze z domu i jaos swiat sie nie zawalil
ogolnie avenka mi strasznie pasuje, balam sie filtrow po przeczytaniu tych strasznych historii jak to swieca niemiłosiernie i sa tluste . tutaj...nic z tych rzeczy, jest on dla mnie po prostu jak krem
a jakiej avenki dokladnie uzywasz, bialej,pomaranczowej? jak wysoki filtr? krem/lotion?

Edytowane przez mmaggiee
Czas edycji: 2008-09-19 o 18:49
mmaggiee jest offline  
Stary 2008-09-19, 17:42   #978
loss_lauri
Zakorzenienie

ja tez mogę polecić filtry avene, dokładniej krem 50+ - dla mnie przypudrowany pudrem jedwabnym hauschki jest jak podkład
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-11-08, 19:04   #979
colorandculture
Raczkowanie

który filtr lepszy??

mam mieszana cerę. przede wszystkim ma nie zapychac porów. niby na obu to jest napisane, więc który, obiektywnie lepszy? a może macie jakies lepsze propozycje?

Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja z 2007r.)

czy...

Avene, Haute Protection Creme Zones Sensibles [High Protection Cream for Sensible Areas] SPF 50 (Wysoka ochrona przeciwsłoneczna - filtr mineralny)

czym sie różnią? który obiektywnie lepszy?
colorandculture jest offline  
Stary 2008-11-08, 19:17   #980
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie

Dot.: który filtr lepszy??

avene- bdb produkty, wiem ze z serii BIODERM jest jakis filtr do cery mieszanej, ale nie moge teraz znalesc na ich stronie (widzialam w ich ksiazeczce ktora znalazlam w aptece, jednak z tego co sie orientuje kosmetykow Bioderm nie znajdziesz wszedzie)
Alice in Wonderland jest offline  
Stary 2008-11-08, 19:26   #981
colorandculture
Raczkowanie

może jakaś biochemiczka rzuciłaby okiem na składy? i orzekła, który... przesyłam linki do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11308

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
Stary 2008-11-08, 20:31   #982
Justy
Zakorzenienie

filtry mineralne chronią gorzej niż mieszanka mineralnych i chemicznych. filtry mineralne mogą mechanicznie zatykać pory, a w tym konkretnym mineralnym produkcie avene dołożyli jeszcze sporo trójglicerydów, ktore też są komedogenne. słowem- z tych dwóch raczej wybierz pomarańczowy.
Justy jest offline  
Stary 2008-11-09, 10:35   #983
colorandculture
Raczkowanie

a czy ten marańczowy na 100% nie będzie zapychał porów?
Stary 2008-11-09, 12:28   #984
Psychodelia
Wtajemniczenie

Takiej gwarancji nikt Ci nie da.
Psychodelia jest offline  
Stary 2008-11-09, 12:41   #985
olkaa_pw
Rozeznanie

ja używam emulsji, nie zapycha mi porów.
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline  
Stary 2008-11-09, 19:11   #986
colorandculture
Raczkowanie

no to chyba wybiorę emulsję, skoro dwie osoby mi ja poleciły myslałam, że minerlany będzie lepszy... bo naturalny... sama nie wiem
Stary 2008-11-09, 20:18   #987
backie
Zakorzenienie

Emulsja Avene to dla mnie filtr numer jeden, lecz kwestia doboru jest bardzo indywidualną sprawą.
Odwiedź apteki i zaopatrz się w próbki.
Są bezpłatne, a Ty będziesz mogła zdecydować, z którym czujesz się najlepiej.

Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

backie jest offline  
Stary 2008-11-10, 17:50   #988
colorandculture
Raczkowanie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dzięki backie! bardzo mi to pomogło. z tego co tam czytałam to... wychodzi na moją emulsję avene albo La Roche Posay Creme Fondante 50+ lub Fluide Extreme 50+... i teraz znowu mam dylemat. a jak to jest z tłuszczeniem po tych filtrach? (bielenie jest mi obojętne) i przede wszystkim z zarkórnikami. to jest dla mnie najważniejesze. zaskórniki. po którym jest najmniejsze prawdopodobieństwo zapchania?
Stary 2008-11-10, 18:31   #989
Psychodelia
Wtajemniczenie

Z tego co słyszałam (na sobie nie sprawdzałam) to filtry La Roche Posay nie zapychają i raczej nie przyczyniają się do powstawania zaskórników, ale mają w składzie alkohol denaturat, więc sama bym się na nie nie zdecydowała.
Psychodelia jest offline  
Stary 2008-11-10, 19:07   #990
backie
Zakorzenienie

Poczytaj sobie jeszcze wątki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...kich+s%B3owach
i
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...kich+s%B3owach

Ważne jest również jakich kosmetyków używasz do makijażu i czy zawarte w nich składniki nie będą wpływały na destabilizację filtra.

backie jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości