Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-13, 22:29   #1261
Spaza
Zakorzenienie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
A ja dalej nie wiem, co wziąć jako pierwszy poważny filtr
Rozglądałam się za Sorayą spf 60, ale niestety tylko 45 spotykałam, a to podobno już nie jest taka dobra pod względem składu...

O Lirene mogę chyba zapomnieć, bo tej to szukam już któryś miesiąc i też ani widu ani słychu.

No i dalej nie mam swojego filtra w rozsądnej cenie no!

cat, zawsze pozostaje Internet, Allegro
o ile się nie mylę (kojarzę z wątku o essence) jesteś z okolic gdyni. ja filtr lirene dostałam w auchan w rumi
Spaza jest offline  
Stary 2009-05-14, 07:49   #1262
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Nurtuje mnie jedno pytanie, czy ja kupię te kosmetyki(drogeryjne) np. zimą? Bo kosmetyki do opalania pojawiają się w sklepach zwykle sezonowo. Apteczne to żaden problem.
Niestety, w aptece filtry to też sprawa sezonowa Ja robię zapasy w sezonie. Filtr ma dość długą datę ważności, zapasowe tubki trzymam zimą w chłodnym, nieogrzewanym pomieszczeniu, latem idą do lodówki.
Allegro to też dobre miejsce, o czym już tu ktoś pisał, można czasem trafić na filtry które producenci już wycofali (bo wprowadzili nową ulepszoną recepturę). Jak ktoś się przywiązał do jednego filtra to potem ciężko znaleźć coś nowego...

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2009-05-14, 12:36   #1263
Karmelka87
Raczkowanie

Witam wszystkich troche poczytalam o filtach i zdecydowalam że też będę je stosować tym bardziej że do tej pory pod tym względem nie dbałam za bardzo o skóre. Od kilku lat regularnie opalałam się latem (jednego lata nawet nabawiłam się poparzenia chyba II stopnia -porobiły mi się okropne pęcherze ropne a po jakimś czasie strupy, na moje szczęście nie zostały mi po tym widoczne blizny) zazwyczaj na olejek spf 4 lub 6, jedynie w poprzednie lato coś mnie naszło i kupiłam sobie spf10 (najwyższy filtr jaki stosowałam do tej pory). Przez jakis okres chodziłam też na solarium. Myslałam że to będzie wystarczająca ochrona ale z tego co się tu dowiedzialam to była bardzo znikoma W skrócie mozna powiedzieć że wyrządzałam wielką krzywdę swojej skórze na własne życzenie bądź z braku odpowiedniej wiedzy Nie chcę myśleć co by było gdybym nie trafiła na wątek o filtach, ale teraz już jestem uświadomiona i bede kolejną, dumną filtromaniaczką

Mam tylko do Was jedno pytanie: Czy po nałożeniu skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej na filtr zawierający Parsol 1789 mogę nałożyć puder z miką lub talkiem? Czy wtedy filtr nie straci swoich właściwości ochronnych?
Karmelka87 jest offline  
Stary 2009-05-14, 14:14   #1264
katty86
Rozeznanie

Witam!
Obiecałam,że dam znać jak już dostanę tą emulsję:
http://www.kosmetykinaturalne.sklep....aktor-30-100ml
Na razie użyłam jej tylko raz.Jest dość ciężka,trochę bieli i trochę się świeci.Spróbuje jeszcze ze skrobią z cynamonem,ale na razie nie jestem zbytnio zadowolona.
Dziewczyny,nie przeszkadza Wam nakładanie tych wszystkich mazideł?
Ja nie używam na co dzień podkładu ani pudru,bo wtedy czuję się jak w masce i z filtrami też mam taki problem,że jak go nałożę i choćby przypudruje to czuję się sztucznie.Miałam to samo i z lirene i teraz z tą emulsją to samo.
Macie jakiś sposób na to?Porady mile widziane
katty86 jest offline  
Stary 2009-05-14, 20:01   #1265
reniakicia
Rozeznanie

GG do reniakicia

który lepszy do twarzy? wrzucam raz jeszcze uzupełnione o skład INCI

eco cosmetics - krem na słońce faktor 45 dla dzieci i niemowląt
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin,Punica Granatum Extract*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract*, Olea Europaea Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Extract*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum.
* organically grown

eco cosmetics - krem do opalania - faktor 30
Skład: wodno-alkoholowy wyciąg z liści oliwnych*, olej kokosowy, olej sojowy*, oliwa z oliwek*, hydrolat oliwkowy*, etanol (alkohol roślinny), trójglicerydy, gliceryna roślinna, dwutlenek tytanu, poliglicerydy, estry gliceryny, masło shea*, olejek jojoby*, olejek z kiełków ryżowych, olejek z wiesiołka*, olej z orzechów macadamia, ekstrakt z owocu rokitnika*, wosk pszczeli, ekstrakt z korzenia lukrecji, ekstrakt z owocu granatu*, siarczan magnezowy, mika, guma ksantan, kwas stearynowy, roślinna witamina E, naturalne olejki eteryczne, limonen, linalol, cytronelol.
Składniki oznaczone * pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych.
dziękuję za pomoc
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline  
Stary 2009-05-14, 21:23   #1266
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Przeczytałyście już skład Eucerinu.Mogłybyście napisać czy to dobry skład.Czy ma coś np nawilżającego w sobie albo coś innego fajnego?
Puder postanowiłam kupić bambusowy(ale boję się bielenia)A może jest jakiś inny nie destabilizujacy?Za to nie wiem jaki podkład kupić żeby się nie gryzł z filtrem.Chciałam kupić mineralny ale w prawie każdym jest mica(a w moim filtrze jest parsol)Ponieważ mam plamy na twarzy zależy mi na kryjącym.Na razie mam do wyboru:MF colour adapt albo Revlon colorstay.Co mam kupić?A może jednak mineralny nie bedzie taki zły?

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Witam!
Obiecałam,że dam znać jak już dostanę tą emulsję:
http://www.kosmetykinaturalne.sklep....aktor-30-100ml
Na razie użyłam jej tylko raz.Jest dość ciężka,trochę bieli i trochę się świeci.Spróbuje jeszcze ze skrobią z cynamonem,ale na razie nie jestem zbytnio zadowolona.
Dziewczyny,nie przeszkadza Wam nakładanie tych wszystkich mazideł?
Ja nie używam na co dzień podkładu ani pudru,bo wtedy czuję się jak w masce i z filtrami też mam taki problem,że jak go nałożę i choćby przypudruje to czuję się sztucznie.Miałam to samo i z lirene i teraz z tą emulsją to samo.
Macie jakiś sposób na to?Porady mile widziane
Ja nie nakładam tego aż tak dużoMój Eucerin jest matujący więc nie mam aż takich problemów ze świeceniem.Co do skrobi to ja jestem na strasznie wysusza skórę i zapycha.Zdecydowanie skrobi mówię dlatego szukam fajnego pudru i podkładu ale marnie mi to idzie bo nie wiem co z czym się gryzie a co lubi
Stary 2009-05-14, 22:15   #1267
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja nie nakładam tego aż tak dużoMój Eucerin jest matujący więc nie mam aż takich problemów ze świeceniem.Co do skrobi to ja jestem na strasznie wysusza skórę i zapycha.Zdecydowanie skrobi mówię dlatego szukam fajnego pudru i podkładu ale marnie mi to idzie bo nie wiem co z czym się gryzie a co lubi
Dzięki za odpowiedź.Nie chodziło mi o to,że dużo tapety raczej o to,że filtry robią mi z twarzy taką maskę zasychając.Miałam to samo z lirene i to samo z tym teraz.Ja nie wiedziałam,że skrobia wysusza,w takim razie odpada,bo moje policzki ledwie wyszły z przesuszenia.
Zresztą jak dziś spróbowałam ze skrobią i cynamonem to rzeczywiście skóra taka napięta,ale z drugiej strony udało mi się nawet dobry kolor zrobić.Ale skoro tak to odpada.
Niech mnie ktoś poprawi,ale z tego co pamiętam to na filtr mineralny można nakładać wszystkie pudry?
katty86 jest offline  
Stary 2009-05-15, 13:01   #1268
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Katty mnie skrobia wysusza ale widzę że dziewczyny sobie ją chwalą.Każda skóra inaczej reaguje.Jeśli chodzi o filtr to ja nie nakładam przepisowej ilości.Daję tyle ile się wchłonie

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Dziewczyny czy zażywacie moze vit.D3?Podobno trzeba obowiązkowo przy filtrach.
Stary 2009-05-15, 20:05   #1269
koko19891
Raczkowanie

co do filtra to robię podobnie tylko jak patrze jaka ta tubka mała (50ml) to troszkę żal, ale jak ma wyjść na dobre trzeba przeżyć
Stary 2009-05-16, 18:18   #1270
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Właśnie dlatego że nie jesteś ortodoksyjna-pytania kieruję do Ciebie
Ja też stosuję co mi pasuje ale nie chce żeby sie filtr zdestabilizował.Jak już go używam to chciałabym żeby to na marne nie poszło
Jak już wiesz używam Fluidu Eucerinu,na to MF Colour Adapt ale mi się kończy i nie wiem czy kupić go jeszcze raz.Nic przez niego nie dzieje się z filtrem?A o pudrze bambusowym czytałam wczoraj.Niby fajny ale boje się że będzie bieliłChyba że go pomieszam z jakimś mineralnym,tylko jakim?Sorry że Cie tak męczę ale jak już wspominałam wolałabym zeby były jakieś efekty tego mojego filtrowaniaZ góry dziękuję za cierpliwość

Wielokrotnie juz pisalam,ze ....malo wiemy o destabilizacji Parsolu i o tym,jaka naprawde ochrone zachowujemy czy tez nie...ale wystarczy pomyslec jak zrobic makijaz na filtrach,ktore sa np.oparte na Tinosorbach i nie zetrzemy ich podczas nakladania makijazu.Po prostu nie wierze w to bo doskonale zdaje sobie sprawe,ze zadna z Nas nie ma czasu by przez godzine bawic sie w staranne nakladanie podkladu/pudru/brazera itd.by pamietac o nienaruszaniu filtra.

Caly czas wychodze z zalozenia,ze filtry sa dla mnie-nie odwrotnie,poza tym na co dzien jestem w srod ludzi,pracuje zawodowo nie pozwole sobie na dyskomfort by klient czujnie mi sie przypatrywal na to,co mam lub nie na twarzy Poza tym chce sie cieszyc ulubionym i nienagannym makijazem a filtr traktuje jak zwykly krem pielegnacyjnyTo moj wybor

Sumiennie sie filtruje kiedy przebywam na zewnatrz typu aktywny wypoczynek itd.ale na co dzien nie rusza mnie to az tak bardzo,moze to malo popularne podejscie ale...nie daje sie zwariowac
Stary 2009-05-16, 21:30   #1271
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wielokrotnie juz pisalam,ze ....malo wiemy o destabilizacji Parsolu i o tym,jaka naprawde ochrone zachowujemy czy tez nie...ale wystarczy pomyslec jak zrobic makijaz na filtrach,ktore sa np.oparte na Tinosorbach i nie zetrzemy ich podczas nakladania makijazu.Po prostu nie wierze w to bo doskonale zdaje sobie sprawe,ze zadna z Nas nie ma czasu by przez godzine bawic sie w staranne nakladanie podkladu/pudru/brazera itd.by pamietac o nienaruszaniu filtra.

Caly czas wychodze z zalozenia,ze filtry sa dla mnie-nie odwrotnie,poza tym na co dzien jestem w srod ludzi,pracuje zawodowo nie pozwole sobie na dyskomfort by klient czujnie mi sie przypatrywal na to,co mam lub nie na twarzy Poza tym chce sie cieszyc ulubionym i nienagannym makijazem a filtr traktuje jak zwykly krem pielegnacyjnyTo moj wybor

Sumiennie sie filtruje kiedy przebywam na zewnatrz typu aktywny wypoczynek itd.ale na co dzien nie rusza mnie to az tak bardzo,moze to malo popularne podejscie ale...nie daje sie zwariowac

Zaluje ze kupilam ten Eucerin ze wzgledu na ten parsol.Moglam od razu Avenke wziac ale coz pomecze sieOstatnio duzo czytam glownie Wizaz i przyznam ze mi sie troche udziela przesada niektorych Wizazanek.Dlatego tyle pytan zadaje.Dowiem sie czy Eucerin jest oprocz filtra jeszcze jakos uczynny dla skory?No i musze poszukac posta bo znalazlam opinie ze gryzie sie z podkladem Revlonu:/
Stary 2009-05-17, 20:34   #1272
Shee'naz
Wtajemniczenie

Oj dobór filtra to wyzwanie jak sie ma mieszana cere... Nawet Iwostin o niskim faktorze spf 20 zapchał mnie tak, że wyskoczyły mi pryszcze na policzkach gdzie ich nigdy nie mialam.
Chce teraz kupić pierwszy naprawdę porządny filtr i mój wybór padnie chyba na Avenke, coby sobie narazie nie zawracac chociaz głowy doborem kolorówki bez talku i miki...

Jestem niedawno uswiadomiona w kwestii biochemii i przez wiek nastoletni zmasakrowałam sobie ryjek tzw. niebieskimi seriami na tradzik - l'oreal pure zone, nivea young, garnier czysta skóra, under twenty BŁEDNE KOŁO. A wydawało mi się, że się dobrze pielegnuje Także robie teraz rewolucje w pielegnacji, prawie 20letnia cera bardzo o to prosi . Ale jednak filtry, zdestabilizowany parsol, skrobia, sera, kwasy... Dużo tego na raz... Ogarniam sobie wszytsko powolutku

Na razie jestem w kropce czy zainwestować w emulsje Avene czy dzieciaczka do cery mieszanej. Relacja pojemnosc/ cena przemawia za dzieciaczkiem, ale czy bedzie lepszy? zdobycie probek graniczy z cudem, pozostaje mi chyba strzelanie w ciemno

Może jakaś dobra duszyczka mi podpowie?
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-17, 20:39   #1273
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Oj dobór filtra to wyzwanie jak sie ma mieszana cere... Nawet Iwostin o niskim faktorze spf 20 zapchał mnie tak, że wyskoczyły mi pryszcze na policzkach gdzie ich nigdy nie mialam.
Chce teraz kupić pierwszy naprawdę porządny filtr i mój wybór padnie chyba na Avenke, coby sobie narazie nie zawracac chociaz głowy doborem kolorówki bez talku i miki...

Jestem niedawno uswiadomiona w kwestii biochemii i przez wiek nastoletni zmasakrowałam sobie ryjek tzw. niebieskimi seriami na tradzik - l'oreal pure zone, nivea young, garnier czysta skóra, under twenty BŁEDNE KOŁO. A wydawało mi się, że się dobrze pielegnuje Także robie teraz rewolucje w pielegnacji, prawie 20letnia cera bardzo o to prosi . Ale jednak filtry, zdestabilizowany parsol, skrobia, sera, kwasy... Dużo tego na raz... Ogarniam sobie wszytsko powolutku

Na razie jestem w kropce czy zainwestować w emulsje Avene czy dzieciaczka do cery mieszanej. Relacja pojemnosc/ cena przemawia za dzieciaczkiem, ale czy bedzie lepszy? zdobycie probek graniczy z cudem, pozostaje mi chyba strzelanie w ciemno

Może jakaś dobra duszyczka mi podpowie?
Ja dopiero zaczęłam sie filtrować ale już wiem że następny mój filtr to bedzie Avenka właśnie ze względu na kolorówkę
Stary 2009-05-17, 20:49   #1274
Shee'naz
Wtajemniczenie

SzatAnka71 - dokładnie . Poza tym moja cera teraz przedstawia wiele do zyczenia, może skrobiowanie ma się dobrze na "wyprostowanej" dobra pielegnacja buzce, ale nie bedzie na mojej z przebarwieniami po wypryskach na czole itp... Narazie nie wyobrażam sobie rozzstania z tradycyjnym pudrem... Może biochemiczna pielegnacja mi jakos pomoże to się zastanowię jeszcze z ta skrobią xD
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-17, 20:58   #1275
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Ale dopiero zakupiłam filterek więc trochę z nim pobędę niestety.Trochę się martwię bo gdzieś wyczytałam że moj podkład Revlon Colorstay może zestabilizować filtr i nigdzie nie mogę uzyskać na to odpowiedzia jak narazie to jedyny podkład który jako tako maskuje mi te cholerne plamy.
Stary 2009-05-17, 21:11   #1276
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Zaluje ze kupilam ten Eucerin ze wzgledu na ten parsol.Moglam od razu Avenke wziac ale coz pomecze sieOstatnio duzo czytam glownie Wizaz i przyznam ze mi sie troche udziela przesada niektorych Wizazanek.Dlatego tyle pytan zadaje.Dowiem sie czy Eucerin jest oprocz filtra jeszcze jakos uczynny dla skory?No i musze poszukac posta bo znalazlam opinie ze gryzie sie z podkladem Revlonu:/
Wg mnie to nie masz czym sie za bardzo przejmowac tymbardziej,ze nalozyc ColorStay Revlonu na filtr nie scierajac go to wielka sztuka i praktycznie niemozliwa do zrealizowania a tymbardziej na filtrach Avene,ktore same w sobie sa dosc geste i mocno przylegaja do skory Podklad tez do lekkich nie nalezy i mozna zafundowac sobie niezla maske
Stary 2009-05-17, 21:19   #1277
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Wg mnie to nie masz czym sie za bardzo przejmowac tymbardziej,ze nalozyc ColorStay Revlonu na filtr nie scierajac go to wielka sztuka i praktycznie niemozliwa do zrealizowania a tymbardziej na filtrach Avene,ktore same w sobie sa dosc geste i mocno przylegaja do skory Podklad tez do lekkich nie nalezy i mozna zafundowac sobie niezla maske
Czyli ze co....mam się pozbyć Revlonu?Podkład muszę mieć
Stary 2009-05-17, 21:46   #1278
Hexxana
Zakorzenienie

Ale ja nie pisze,ze masz pozbyc sie podkladu tylko pokazuje Ci roznice upierasz sie na Tinosorby wiec dla przykladu podaje,ze ciezko jest nalozyc ColorStay nie scierajac filtra a co za tym idzie nie oslabiajac ochrony wiec destabilizacja jest niewielkim problemem przy calosci.
Warto w tym wszystkim zastanowic sie i wziac poprawke wobec kondycji wlasnej cery,jej problemow itd. bo bardzo szybko mozna popasc w obled i meczac sie w imie czego?
Stary 2009-05-17, 22:08   #1279
Shee'naz
Wtajemniczenie

Ja jako poczatkujaca w filtrach i posiadaczka wciaz jeszcze mieszanej cery, po lekturze filtrowych watków jestem nieźle wystraszona .
Bielenie, klejenie, zapychanie, pryszcze

O próbki filtrów innych niz Vichy u mnie w aptekach trudno
Wiec pewnie kupie w ciemno.
Kusi mnie ten dzieciaczek Avenki, ta cena przy pojemności - bajka
Ale gdyby emulsja z Avene miała być lepsza to nie pożałuje przecież na tym co kłade na twarz .
Opinie cer podobnych do mnie skrajne, wiec chyba nikt mi nie pomoże Trza coś wybrać
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-17, 22:55   #1280
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Jeśli są próbki vichy, to wypróbuj żelowe mleczko do ciała spf 50+ Jest lżejsze niż mleczko o tym samym faktorze. U mnie sprawdza się na twarzy. Filtr ma w składzie silikony. Używam go wtedy, kiedy chcę mieć gładka twarz i dobrze trzymający się makijaż, bo filtr działa jak baza silikonowa pod makijaż. Na codzień jesli ktoś nie lubi się z silikonami, to musi znaleźć inny krem, ale ten będzie dobry na specjalne okazje i dni, kiedy makijaż musi się trymać cały dzień, tak samo jak filtr.
Elfia4 jest offline  
Stary 2009-05-18, 10:56   #1281
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Ale ja nie pisze,ze masz pozbyc sie podkladu tylko pokazuje Ci roznice upierasz sie na Tinosorby wiec dla przykladu podaje,ze ciezko jest nalozyc ColorStay nie scierajac filtra a co za tym idzie nie oslabiajac ochrony wiec destabilizacja jest niewielkim problemem przy calosci.
Warto w tym wszystkim zastanowic sie i wziac poprawke wobec kondycji wlasnej cery,jej problemow itd. bo bardzo szybko mozna popasc w obled i meczac sie w imie czego?
Się na nic nie upieram tylko już kupiłam ten Eucerin więc się pomęczęChyba za bardzo się tym wszystkim zaczęłam przejmować bez sensuSkończę ten, kupię Avenke albo cusik innego i już
Stary 2009-05-18, 13:01   #1282
Karmelka87
Raczkowanie

Powtarzam pytanie: Czy po nałożeniu skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej na filtr zawierający Parsol 1789 mogę nałożyć puder z miką lub talkiem? Czy wtedy filtr nie straci swoich właściwości ochronnych?

Czy ktoras z Was moglaby mnie uswiadomic?
Karmelka87 jest offline  
Stary 2009-05-18, 13:12   #1283
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Się na nic nie upieram tylko już kupiłam ten Eucerin więc się pomęczęChyba za bardzo się tym wszystkim zaczęłam przejmować bez sensuSkończę ten, kupię Avenke albo cusik innego i już
Az tak bardzo nie odpowiada Ci Eucerin?
Zalecam spokoj,naprawde i glowa do gory

Cytat:
Napisane przez Karmelka87 Pokaż wiadomość
Powtarzam pytanie: Czy po nałożeniu skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej na filtr zawierający Parsol 1789 mogę nałożyć puder z miką lub talkiem? Czy wtedy filtr nie straci swoich właściwości ochronnych?

Czy ktoras z Was moglaby mnie uswiadomic?
Teoretycznie tak ale wez poprawke,ze po nalozeniu skrobii efekt na skorze bedzie rozny i dokladajac puder mozesz nie czuc sie komfortowo-bedzie efekt "ciasta"
Przejrzyj sobie watek Filtry UV a makijaz-tam toczyla sie dyskusja docelowa odnosnie makijazu
Stary 2009-05-18, 18:04   #1284
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

[quote=Hexxana;12353673]Az tak bardzo nie odpowiada Ci Eucerin?
Zalecam spokoj,naprawde i glowa do gory

Nie jest tak źle tylko jak poczytałam o tym parsolu to mnie to zniechęciło trochę ale spoko dam radęMuszę przetrwać lato i zabieram się za pigma.Mam nadzieję że mi pomoże bo jak nie to
A i zakupiłam flavo c 8% bo chyba ten mój filtr to nawilżaczem nie jest.Teraz czekam na puderek bambusowy który mi poleciłaśI idę szukać jakiś dobry krem na zmarszczki pod oczamiMasz jakiś cudownie działający taki specyfik?

Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-05-18 o 18:07
SzatAnka71 jest offline  
Stary 2009-05-19, 11:29   #1285
dagna1
Zakorzenienie

Cytat:
Ja jako poczatkujaca w filtrach i posiadaczka wciaz jeszcze mieszanej cery, po lekturze filtrowych watków jestem nieźle wystraszona .
Bielenie, klejenie, zapychanie, pryszcze

Kusi mnie ten dzieciaczek Avenki, ta cena przy pojemności - bajka
Ale gdyby emulsja z Avene miała być lepsza to nie pożałuje przecież na tym co kłade na twarz .
Opinie cer podobnych do mnie skrajne, wiec chyba nikt mi nie pomoże Trza coś wybrać
polecam z calego serca emulsje avene. z przyjemnoscia ja nakladam wg mnie ma same zalety- szybko sie wchlania, nie bieli mocno, w duecie z pudrem matuje na caly dzien. 0 zapychania

na ile miesiecy wystarcza Wam filtr( i o jakiej pojemnosci)?

pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline  
Stary 2009-05-19, 13:25   #1286
rhian
Raczkowanie

drogie panie, czy orientujecie sie moze czy Anthelios Lait SPF 50 (100ml) jest odpowiednikiem zeszlorocznego Lait Veloute tej samej mocy i pojemnosci? Lait Veloute to moj ukochany filtr, ale w sklepie jest tylko samo Lait, czy to ten sam filtr???
rhian jest offline  
Stary 2009-05-19, 18:52   #1287
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Hexx dziś rozmawiałąm z farmaceutką o parsolu. Powiedziała że ma go nawet Avenka oprócz mineralnych filtrów. Parsol ma bardzo podobno rozległe zastosowanie.Nie znam się więc się nie wypowiadam
Stary 2009-05-19, 19:23   #1288
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Hexx dziś rozmawiałąm z farmaceutką o parsolu. Powiedziała że ma go nawet Avenka oprócz mineralnych filtrów. Parsol ma bardzo podobno rozległe zastosowanie.Nie znam się więc się nie wypowiadam
A spojrzała chociaż ta pani farmaceutka na skład filtrów Avene ?
Psychodelia jest offline  
Stary 2009-05-19, 20:49   #1289
Pez
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Zaczynam testowanie. Mam cerę skłonną do błyszczenia się więc po kilku miesięcznym stosowaniu Iwostinu solecrin - woodoodporny krem ochronny 50+ postanowiłam zaszaleć i dzisiaj kupiłam SunBrella Dermedic 50+, ma nie bielić i ładnie wchłaniać w przeciwieństwie do solecrinu

Skusiłam się także na Biodermę 40 dla cery trądzikowej i tłustej. Podobno matuje

Zdam relacje.

Dołączam fotę moich zbiorów
w jakim sklepie/sieci mozna kupic Sunbrella Dermedic 50+ ?
Pez jest offline  
Stary 2009-05-20, 08:42   #1290
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Psychodelia Pokaż wiadomość
A spojrzała chociaż ta pani farmaceutka na skład filtrów Avene ?
A spojrzałaChyba zaczęłam popadać w paranoję jak czytałam niektóre posty.Ale już jest lepiej na szczęściePodobno nie ma co sie tak strachać tego parsolu

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości