Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-25, 15:55   #1621
losek78
Zakorzenienie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

zadam to pytanie tu bo pośrednio dotyczyc może filtra, mam cerę trądzikową i zaczęŁam stosować acne derm na noc a rano filtr 50 iwostin i mam pogorszenie stanu skóry - więcej ropnych krost! na twarz oprócz filtra daje puder mineralny delia - taki w pŁynie ale nie zawsze - ale na dekolt go nie daje a tam też daje kwasy i filtr i na dekolcie też mam więcej tych krost , czy to może byc efekt zapychania przez filtr ? wczesniej stosowalam popularne kremy drogeryjne antytrądzikowe zupelnie nieświadoma że mi szkodzą dopiero na wizazu przeczytaŁam jak mam wyglądać prawidŁowa pielęgnacja ale i tak maŁo wiem
losek78 jest offline  
Stary 2009-07-25, 16:03   #1622
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
zadam to pytanie tu bo pośrednio dotyczyc może filtra, mam cerę trądzikową i zaczęŁam stosować acne derm na noc a rano filtr 50 iwostin i mam pogorszenie stanu skóry - więcej ropnych krost! na twarz oprócz filtra daje puder mineralny delia - taki w pŁynie ale nie zawsze - ale na dekolt go nie daje a tam też daje kwasy i filtr i na dekolcie też mam więcej tych krost , czy to może byc efekt zapychania przez filtr ? wczesniej stosowalam popularne kremy drogeryjne antytrądzikowe zupelnie nieświadoma że mi szkodzą dopiero na wizazu przeczytaŁam jak mam wyglądać prawidŁowa pielęgnacja ale i tak maŁo wiem
Może być kwestia filtra.Sporo osób iwostin zapycha.Może spróbuj pochodzić po aptekach i zdobyć próbki innych filtrów?

katty86 jest offline  
Stary 2009-07-25, 18:17   #1623
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Albo to moze byc wysyp po acne derm. w poczatkowym okresie zazwyczaj wystepuje. Chociaz chyba tez bardziej sklaniam sie do szkodliwosci filtra.
edyt jest offline  
Stary 2009-07-25, 18:50   #1624
losek78
Zakorzenienie

szkoda bo dalam za niego 30 zŁ, kolejny krem do kosza?
losek78 jest offline  
Stary 2009-07-25, 18:58   #1625
Narc
Wtajemniczenie

Chcę kupić jakiś dobry filtr,ale żeby zbytnio nie przepłacić i żeby mnie nie zapchał.Może wiecie gdzie w Warszawie można najtaniej kupić filtry Avene, LPR albo SVR?
Znalazłam na allegro dwa o chyba przystepnej cenie.. ale nie wiem który byłby lepszy do cery mieszanej ? I czy jest duża różnica w cenie (allegro vs 'normalna apteka')

1. LPR mleczko dla dzieci Anthelios - http://www.allegro.pl/item689002366_...la_dzieci.html

2. SVR 50 ultra max ecran - http://www.allegro.pl/item689277994_...najtaniej.html

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-07-25 o 19:15
Narc jest offline  
Stary 2009-07-25, 19:01   #1626
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
szkoda bo dalam za niego 30 zŁ, kolejny krem do kosza?
Zawsze możesz zużyć do ciała albo spróbować wymienić na Targowisku.

Psychodelia jest offline  
Stary 2009-07-26, 15:33   #1627
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Dziewczyny czy ten krem Isis Pharma - Ruboril Expert 50+ do skóry naczynkowej będzie dobry jako filtr-czy oprócz niego trzeba jeszcze jakiś filtr stosowac?
Stary 2009-07-26, 22:20   #1628
losek78
Zakorzenienie

czyli może być mi trudno stwierdzić czy to filtr zapycha czy wysyp po ance dermie? robia mi sie takie gule ktore wychodzą szybko na wierzch, i to tylko na brodzie i poniżej linii zuchwy
chyba sie wybiore do dermatologa wkońcu
losek78 jest offline  
Stary 2009-07-27, 10:56   #1629
Silwena
Wtajemniczenie

Lierene 50+ roluje mi się na skórze, nic pod niego nie nakładam
moje pytanie dotyczy tego, czy jak on sie tak samoistnie roluje to czy takie coś jest w stanie ochronic mnie przed słonkiem
Nawet nie myślę o oprószeniu się skrobią, bo nie dość ze lepi się strasznie (próbowałam skrobie ale robiło się ciasto) to kurcze schodzi mi z nosa z brody, a o dotknieciu twarzy nie ma mowy bo zostaje na palcach

nakładam 1,8ml, dłuuugo się wchłania (dwie warstwy 10 min) Wam tez maluje na biało twarz (linie włosów, fałdy nosa), tez się tak lepi w przepisowej ilości i zrolowuje ??

niedługo mi filtrów do testowania zabraknie, a nadal wyjdzie, że każdy podrażnia, wypryszcza, tworzy rumienie czy jak ten schodzi sam i nie chce się trzymać na skórze
Silwena jest offline  
Stary 2009-07-27, 11:49   #1630
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ten krem Isis Pharma - Ruboril Expert 50+ do skóry naczynkowej będzie dobry jako filtr-czy oprócz niego trzeba jeszcze jakiś filtr stosowac?

Nie mam pelnego skladu bo mialam tylko miniaturki do przetestowania i nie wiem czy bedziesz w pelni zadowolona bo to krem tonujacy i kolor jest dziwny.Niby ladnie sie stapia z cera ale przy wiekszej ilosci nie do konca bylam usatysfakcjonowana.
Stary 2009-07-27, 12:51   #1631
losek78
Zakorzenienie

niestety dzis rano pozostalo mi tylko użyc dax cosmetics dla dzieci filtr 30, jednak stosuje acne derm na noc i nie wiem czy nie za słaby będzie?
przynajmniej po tym daxie nie mam ochydnie lepkiej twarzy tak jak po iwostin- nawet makijażu sie nie dalo nałożyc na to
losek78 jest offline  
Stary 2009-07-27, 15:14   #1632
metamorfoza
Rozeznanie

Witam, która z Was stosowała: Uriage - Hyseac Fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej SPF 50 i jest w stanie wyrazić swoją opinię na jego temat?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
metamorfoza jest offline  
Stary 2009-07-27, 20:36   #1633
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Rossmann, Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50) na niego mozna klasc kolorowke? jezeli okaze sie,ze nie to czy skrobie mozna?
skrobie można, pewnie Ale niestety ma parsol, wiec wiekszosc pudrow i podkladow odpada...
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-07-27, 20:53   #1634
filolozyca
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Lierene 50+ roluje mi się na skórze, nic pod niego nie nakładam
moje pytanie dotyczy tego, czy jak on sie tak samoistnie roluje to czy takie coś jest w stanie ochronic mnie przed słonkiem
Nawet nie myślę o oprószeniu się skrobią, bo nie dość ze lepi się strasznie (próbowałam skrobie ale robiło się ciasto) to kurcze schodzi mi z nosa z brody, a o dotknieciu twarzy nie ma mowy bo zostaje na palcach

nakładam 1,8ml, dłuuugo się wchłania (dwie warstwy 10 min) Wam tez maluje na biało twarz (linie włosów, fałdy nosa), tez się tak lepi w przepisowej ilości i zrolowuje ??

niedługo mi filtrów do testowania zabraknie, a nadal wyjdzie, że każdy podrażnia, wypryszcza, tworzy rumienie czy jak ten schodzi sam i nie chce się trzymać na skórze
Jej, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi nabrałam pełnego przekonania, że co do filtrów to sie niczyją wypowiedzią sugerowac nie należy : )

U mnie Lirenka jest najznośniejszym filtrem jaki miałam - dzisiaj (nie wiem, czemu dopiero tak późno) wpadłam na pomysł nie używania pod nią serum z zielonej herbaty z BU, którym maziam się ostatnio. wchłonęło się do matu (nos i czoło troszkę błyszczą jedynie)! Bielenia nie miałam wcześniej. A do tego nie podrażnia oczu. Cudo. Jeden minus Lirenka ma u mnie za to, ze po 10 sekundowym biegu w deszczu zrobiła mi białe smugi na twarzy i musiałam ją zetrzec w bramie.

Przez ostatnie kilka dni Lirenka na zmianę z testowanymi produktami LRP. Dzięki nim kocham filtrowanie
filolozyca jest offline  
Stary 2009-07-27, 21:28   #1635
Silwena
Wtajemniczenie

filolozyca
fajnie masz, ja może też kiedyś znajdę swój "pod-ideał"

z Lirene wytrzymam ile się da, zacznę nakładać po prostu mniej 1,2ml np i zobacze czy sie bedzie rolował. Szkoda, że nie wolno na niego nakładać pudrów kryjących, bo z nim, to tak jak i z Antkiem 50+ - twarz wygląda na CHORĄ, bardzo niezdroe zasinienia, podkrążone sine oczyska, czerwone plamy, trądzik na wierzchu podkreślony błyszczeniem skóry + pobielenie oraz najlepsza część programu - nie spinam włosów, są krótkie i kosmyki przyczepiają mi się do całej twarzy, co jak jest wiaterek wygląda okropnie. Trudno mi właśnie to znieść wszytsko jesli chodzi o filtry, miałam ładniejsza cere i czułam sie lepiej w swojej skórze zanim zaczełam ich uzywać
Silwena jest offline  
Stary 2009-07-27, 21:42   #1636
rapunzel8
Zadomowienie

kupiłam sobie Solecrin SPF 50 i postanowiłam się nim smarować codziennie, ale mam ochotę go rzucić, a minęło całe.. 2 dni. Już widzę, że na skórze zachodzą jakieś nieciekawe zjawiska, a mam tłustą cerę więc muszę bardzo uważać i porzucac kremy zanim skrzywdzą mnie nieodwracalnie.

zastanawiam się czy nie dopadła mnie paranoja- bo w końcu po co mi taki wysoki filtr?- mam ciemną cerę, żadnych przebarwień, nie opalam się i po co mam się nacierać 50tką?- żeby przemykać z mieszkania do samochodu? albo na pólgodzinny spacer przy pochmurnym niebie?

myslicie,że gra jest warta świeczki? kupić jakiś kolejny filtr? a może wystarczyłby jakiś normalny krem na dzień z niewielkim filtrem na moje potrzeby? tylko,że ciężko jest znaleźć krem do tłustej cery z filtrem.. a te, które najlepiej działaja na moja cerę, to w ogóle nie mają żadnej ochrony..
rapunzel8 jest offline  
Stary 2009-07-27, 22:19   #1637
losek78
Zakorzenienie

ja mam to samo z iwostin solecrin 50 - okropne mazidŁo, ale zaczęlam stosowac acne derm na noc i nie wiem co robic dalej, ?ale chyba iwostin odpada bo po kazdym jego uzyciu mam kolejne pryszcze, czytalam w jakiejs aptece są takie fajne filtry bioderma czy avene specialne do cery tŁustej i trądzikowej tylko ciekawe czy to nie kolejny wspanialy wynalazek pieknie opisany a życie co innego pokaże??
losek78 jest offline  
Stary 2009-07-27, 22:46   #1638
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie mam pelnego skladu bo mialam tylko miniaturki do przetestowania i nie wiem czy bedziesz w pelni zadowolona bo to krem tonujacy i kolor jest dziwny.Niby ladnie sie stapia z cera ale przy wiekszej ilosci nie do konca bylam usatysfakcjonowana.
Dzięki Hexx.A co powiesz o Biodermie też tonującej?Kobieta w aptece mi poleciła, choć na KWC nie ma najlepszych recenzji:\A Isis Pharma ma dobre.Niestety nie dotałam próbek bo niby nie maja...Szukam czegoś na wyjazd pod namiot i chce zabrać minimum kosmetykówMoze masz coś sprawdzonego,co choć trochę przykryje moje plamki(cudów nie oczekuje)?No i żeby to był wysoki filtr.Czy te tonujące kremy 50+dają wystarczającą ochronę?

Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-07-27 o 23:00
SzatAnka71 jest offline  
Stary 2009-07-28, 09:37   #1639
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy nie dopadła mnie paranoja- bo w końcu po co mi taki wysoki filtr?- mam ciemną cerę, żadnych przebarwień, nie opalam się i po co mam się nacierać 50tką?- żeby przemykać z mieszkania do samochodu? albo na pólgodzinny spacer przy pochmurnym niebie?

myslicie,że gra jest warta świeczki? kupić jakiś kolejny filtr? a może wystarczyłby jakiś normalny krem na dzień z niewielkim filtrem na moje potrzeby?
jakbym była Tobą w ogóle nie pchałabym tej mazi na twarz, bo po co?
nie masz fotowrazliwej skóry, bladej i wymęczonej kwasami czy retinoidami, nie masz przebarwien, tradziku, nie opalasz się, nie chodzisz na solarkę, nie przebywasz na słońcu, masz ciemną karnacje (sama w sobie daje pewnie z 3-5 spf + ochrony jak nie wiecej), przed czym chcesz się chronić? przed UVA? gra niewarta świeczki tłusta cera najpóźniej ze wszytskich "dostaje" zmarszczek

wiele dziewczyn, które stosują retinoidy + kwasy, nie mają paranoi filtrowej i na 10min do sklepu "po bułeczki" wychodzą bez filtra, więc chill

ja na Twoim miejscu bym nie stosowała filtrów, napewno nie tak wysokich
a jakies w kremie? Myslę, że coś spf 15, jesli już byś się uparła mocno, ale jak dla mnie to super kosmetykiem jest np La Roche Posay, Active C XL - z filtrem, nawet jeśli nie zdecydujesz się teraz, to na przyszłość myślę, że wystarczająca dla Ciebie kuracja przeciwzmarszczkowa
Silwena jest offline  
Stary 2009-07-28, 09:53   #1640
losek78
Zakorzenienie

a czy 30 wystarczy jesli stosuje acne derm co 2 dni na noc? mam ciemną karnacje
losek78 jest offline  
Stary 2009-07-28, 10:19   #1641
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
a czy 30 wystarczy jesli stosuje acne derm co 2 dni na noc? mam ciemną karnacje

ja przez dwa lata uzywałam codziennie Skinorenu/Acne Dermu i nie stosowałam filtrów, ponieważ wychodziłam z domu na spacer tylko wieczorami, załatwienia różne też miałam głownie po zachodzie słonka, a jak w dzień to miałam pod ręką próbki filtrów i tylko wtedy je nakładałam, a tak ogólnie jak wyszłam tylko na 10-15 min na dwór, to nie uzywałam filtrów, bo nie sądziłam, że 10 minutowy spacer ze śmieciami do kontenera, mógłby mi zapaskudzic twarz

tylko, ze obecnie, widzę, że muszę ich uzywać, bo wiecej przebywam na dworze, a i zwykłe 10 minut w pełne południe na balkonie, podczas rozwieszania prania, juz dwa razy zrobiło mi czerwono-siną skorupe na twarzy, która piecze i sciaga skórę, a potem przesuszu i tej skorupy nie moge sie pozbyc przez kilka dni nawilżania, stąd myślę, że czas na filtry, bo czasem paciałam się Differinem na noc i jak widać, retinoidy to nie to samo co kwasik azelainowy i 10 minut słonca w twarz robi mu różnicę

to Twoja sprawa co zrobisz, ja nie wiem jak "gruba" jest Twoja skóra, jak reaguje na słońce, ile przebywasz wystawiona na działanie promieni, jak spędzasz dzień, etc

jak masz trądzik i przebarwienia to większośc zapewne doradzi Ci stosowanie filtrów
(bo to bez różnicy czy uzywasz azelainy codziennie czy 2 x na tydzien, a nawet jakbys w ogole nie uzywała, to słonce samo w sobie szkodzi cerom trądzikowym)

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-28 o 10:24 Powód: błąd
Silwena jest offline  
Stary 2009-07-28, 10:43   #1642
metamorfoza
Rozeznanie

Podbijam, czy któraś z Was stosowała: Uriage - Hyseac Fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej SPF 50 i jest w stanie wyrazić swoją opinię na jego temat?
metamorfoza jest offline  
Stary 2009-07-28, 11:25   #1644
rapunzel8
Zadomowienie

Silwena

dzięki za odpowiedź. czyli jednak paranoja. zachowam ten krem na plażę albo wycieczkę do Australii
rapunzel8 jest offline  
Stary 2009-07-28, 12:04   #1645
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dzięki Hexx.A co powiesz o Biodermie też tonującej?Kobieta w aptece mi poleciła, choć na KWC nie ma najlepszych recenzji:\A Isis Pharma ma dobre.Niestety nie dotałam próbek bo niby nie maja...Szukam czegoś na wyjazd pod namiot i chce zabrać minimum kosmetykówMoze masz coś sprawdzonego,co choć trochę przykryje moje plamki(cudów nie oczekuje)?No i żeby to był wysoki filtr.Czy te tonujące kremy 50+dają wystarczającą ochronę?

Z tonujacych filtrow testowalam praktycznie kazdy jaki byl na rynku i nie bardzo one sie sprawdzily,kolor to kwestia indywidualna ale ciezko jest dobrac,by nie byl za ciemny(Bioderma,LRP) zbyt pomaranczowy(Avene)a przy IsisPharma wybijaly zbyt rozowe tony,L'oreal mnie podraznil i byla widoczna roznica pomiedzy twarza a szyja .
Jedynym ulubiencem jest SVR 50 ale tylko na okres jesienno-zimowy i bardziej w postaci podkladu,ktory swietnie tuszuje zaczerwienienia bo nie wyobrzam sobie aby nalozyc przepisowa ilosc.

Tematem powracajacym niczym bumerang jest stosowanie filtrow-jezeli ktorakolwiek z Was stosuje kuracje kwasami/retinoidami itd. to naprawde nie widze sensu zadawania tego pytania.
Jezeli chcecie miec przebarwienia to Wasza sprawa,one moga pojawic sie w roznym czasie
Caly czas wspominam,ze warto rozgraniczyc ekspozycje na bierna i czynna!oraz wziac pod uwage szerokie spektrum promieniowania.
Stary 2009-07-28, 12:19   #1646
DeszczowaPanienka
Raczkowanie

mam pytanie. jak jest bardzo glupie to wybaczcie))

Skoro UVA sa caly rok, zima ,lato ,jesien,wiosna, w takim samym natezeniu to dlaczego kuracje retionowe/ zluszczajace zima? Skoro to UVA sa odpowiedzialne za przebarwienia? Gdzie tu jest haczyk? Ze slonce zachodzi wczesniej jesienia i zima?

i jeszcze jedno z serii genialnych:

Czy jesli teraz po lecie jak sie opalilam ( moje przebarwienia sa mniej widoczne ale JA widze ze pojawily sie nowe ,filtruje sie codziennie lrp 50+, przepisowo, niestety wakacje w tropikach mnie tak zalatwily) i zaczne uzywac neostraty HQ Lightening Cream to czy skora mi sie odbarwi na bialo na opaleniznie ????

i jeszcze raz podbijam pytanie o filtry Banana Boat ( gdzies na sieci znalazlam ze sa szkodliwe dla skory???)

http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

przykladowy sklad spf 50 :

active ingredients:

avobenzone 1,5% , homosalate 15% , octisalate5% , octocrylene1,25% , oxybenzone6%

sklad:

water , hydrogenated dimer dilinoleyl/dimethylocarbonate copolymer , stearyl alcohol , glycerin , caprylyl glycol , aloe barbadenesis leaf juice , tocopheryl acetate , retinyl palmitate , tocopherol , sodium lauroyl sarcosinate , behenyl alcohol , glyreryl stearate , glyceryl stearate citrate , disodium ethylene dicocamide peg-15 disulfate , cetyl alcohol , dimethyl capramide , cetearyl alcohol , sodium lauroyl lacylate , lecithin , carbomer , xanthan gum , methyldibromo glutaronitrile , methylchloroisothiazolino ne , methylisothiazolinone , phenoxyethanol , disodium edta , bht

Bardzo prosze drogie wizazzanki o odpowiedz
DeszczowaPanienka jest offline  
Stary 2009-07-28, 12:49   #1647
cat.
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
mam pytanie. jak jest bardzo glupie to wybaczcie))

Skoro UVA sa caly rok, zima ,lato ,jesien,wiosna, w takim samym natezeniu to dlaczego kuracje retionowe/ zluszczajace zima? Skoro to UVA sa odpowiedzialne za przebarwienia? Gdzie tu jest haczyk? Ze slonce zachodzi wczesniej jesienia i zima?
Kuracje kwasami i retinoidami prawidłowo powinno przeprowadzać się jesienią i wiosną. Latem wiadomo, promieniowanie jest silniejsze, w dodatku temperatura robi swoje, filtry spływają i nietrudno o podrażnienie skóry. Jeżeli chodzi o porę zimową, w grę wchodzi śnieg, który ma wysokie albedo (zdolność odbijania promieni słonecznych), przez co skóra jest bardziej narażona. No i skrajnie niskie temperatury... Wiosna i jesień to najbardziej optymalne pory roku, takie mniejsze zło.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline  
Stary 2009-07-28, 14:39   #1648
metamorfoza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Tu znajdziesz 3 recenzje, czyli 3 opinie o Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50 (Fluid przeciwsłoneczny)

Dziękuje!
metamorfoza jest offline  
Stary 2009-07-28, 14:59   #1649
My life be like
BAN stały

Proszę o POMOC!

08.08.09 wybieram się do Chorwacji.
Mam jasną cerę, już jestem trochę opalony, ale spaliłem całą klatkę piersiową 10 dni temu, ale na szczęście już wydobrzałem.

Chciałbym aby ktoś doradził mi jakie filtry zabrać ze sobą .
Z góry dziękuję za propozycje.
My life be like jest offline  
Stary 2009-07-28, 16:24   #1650
losek78
Zakorzenienie

ale czy filtr 30 z dax cosmetics dla dzieci wystarczy mi? polubilam go bo nie jest okropnym majonezem jak większośc i nie lepi sie prawie wcale, przebywam na sloncu czasem 2 godziny dziennie i dopiero zaczęlam stososowac acne derm (3 razy), wiec nie wiem czy mam szukac mocniejszego filrta, czuje troche taki sciągniecie na twarzy wiec to moze byc za slaby filtr, sama nie wiem???
losek78 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości