Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-09, 15:36   #1921
bosti
Zadomowienie

Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
kochane dziewczyny, mam pyatnko . Zaczęłam dopiero w sumie wczoraj przygodę z filtrami poniewaz zaczęłam kurację effeclarem k...więc potrzebne mocne filtry. No i tak się skupiłam na mocy filtra , że zapomniałam pomyśleć o innych konsekwencjach. Zakupiłam Anthelios XL 50+ krem , czy formuła fluidu lub spray będzie mniej zapychająca czy tylko róznią się konsystencją i wchłanianiem ??? Pozdrawiam
formuła kremu bardziej zapycha niż fluid, sprayu nie znam, ale podobno jest dośc lekki jak już wcześniej tu wspominano
bosti jest offline  
Stary 2009-09-09, 17:32   #1922
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja w tym roku zakończyłam robienie zapasów filtrowych, chociaż ciagle mnie jakieś nowe filterki kuszą.
Mam spray anthelios LRP, którego obecnie używam (butla jest prawie pełna), kupiłam na allegro mleczko avene spf 40 (pewnie jeszcze sprzed zmian w określeniach faktorów, ale ważne do 11.2010) w kuszącej cenie 14,99 Zaryzykowałam i sprawdzę avenkę jak będzie zimniej, bo podobno są dość treściwe.
Mam jeszcze troche mleczka zelowego vichy i słynnej lirenki, jakieś częściowo zużyte filtry do ciała i sorayę dla dzieci spf 60, z którą się chyba nie pokocham, szczególnie, że polubiłam się z antheliosowym sprayem.
Jedno opakowanie sorayki mam nowe, nieotwierane, więc mogę się podzielić jeśli ktoś poszukuje tego filtra.
Z takim aresnałem powinnam przetrwać zimowe zmasowane retinoidowanie
Elfia mogłabyś zrecenzentować Sorayę dzieciaczka na KWC? Wpisałam ten kosmetyk, bo z jednej strony na forum chodziły słuchy, że filtr jest dobry, a z drugiej strony nie było go nawet w katalogu. Swego czasu chciałam go kupić, ale nie mogłam go nigdzie dostać
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-09-10, 20:04   #1923
selene211
Zakorzenienie

GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
formuła kremu bardziej zapycha niż fluid, sprayu nie znam, ale podobno jest dośc lekki jak już wcześniej tu wspominano
Poszłam do apteki i wymieniłam Antheliosa XL 50+ na spray
LRP Anthelios Dermo-Pediatrics 50 SPRAY...bo innego nie było w sprayu...no po dwoch aplikacjach stwierdzam że jest o niebo lepszy od kremu bo się już tak nie świecę...No i doczytałam teraz że przed filtrem powinno się zaaplikować krem , bo wtedy lepiej się filtr wchłonie. ja tego nie robiłam bo stwierdziłam że po dawce kremu na pewno filtr się nie wchłonie...także im więcej czytam tym mniej wiem
No i o tym tez nie ma na KWC...jest o innym antku w sprayu.
Pozdrawiam filtromaniaczki
Stary 2009-09-10, 20:24   #1924
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Poszłam do apteki i wymieniłam Antheliosa XL 50+ na spray
LRP Anthelios Dermo-Pediatrics 50 SPRAY...bo innego nie było w sprayu...no po dwoch aplikacjach stwierdzam że jest o niebo lepszy od kremu bo się już tak nie świecę...No i doczytałam teraz że przed filtrem powinno się zaaplikować krem , bo wtedy lepiej się filtr wchłonie. ja tego nie robiłam bo stwierdziłam że po dawce kremu na pewno filtr się nie wchłonie...także im więcej czytam tym mniej wiem
No i o tym tez nie ma na KWC...jest o innym antku w sprayu.
Pozdrawiam filtromaniaczki
wymieniłaś używany krem??
bosti jest offline  
Stary 2009-09-10, 21:25   #1925
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Elfia mogłabyś zrecenzentować Sorayę dzieciaczka na KWC? Wpisałam ten kosmetyk, bo z jednej strony na forum chodziły słuchy, że filtr jest dobry, a z drugiej strony nie było go nawet w katalogu. Swego czasu chciałam go kupić, ale nie mogłam go nigdzie dostać
Jak sie zmobilizuję, żeby go poużywać troche, bo użyłam ze dwa razy i odstawiłam. Teraz mam antheliosa, a dzisiaj dotarła do mnie avenka kupiona na all, więc w pierwszej kolejności wypróbuję avene.
Pierwsze wrażenie z testów sorayi to bieli (sama emulsja jest lekko różowa), wchłania się powoli, ale ja juz przywykłam do tego, że max 5 minut i mogę nakładać makijaż. Ogólnie soraya spf 45 jest znacznie lepsza. Może składowo mniej łagodna itd., ale ma lżejszą konsystencję i wogóle nie bieli. Dziecięcy ma titanum dioxide i to widać przy aplikacji.
Plusem jest b. wysoka ochrona UVA i stabilny filtr niekolidujacy z kolorówką.
Teraz mam młyn, ale za jakiś czas zrobi sie u mnie spokojniej zrecenzuję kilka kosmetyków, szczególnie tych mało popularnych.
Elfia4 jest offline  
Stary 2009-09-10, 22:22   #1926
selene211
Zakorzenienie

Cytat:
wymieniłaś używany krem??
Tak , powiedziałam że użyłam tylko raz i jest bardzo tłusty że makijaż mi spływa Bez problemu, jeżeli masz alergię na dany produkt tez możesz oddać...to nie Polska Fakt że na to nie mieli małych testerów ale mogłam się smarować do woli w aptece... Próbki masz na co tylko chcesz w aptece, i są one dla klientów i wręczane z uśmiechem. Tutaj wszystkich stać na takie rzeczy , więc zeby uzyskać klienta producenci dbają o to żeby każdy mógł wypróbować Ale filtrów akurat nie mieli...
Stary 2009-09-11, 08:58   #1927
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Tak , powiedziałam że użyłam tylko raz i jest bardzo tłusty że makijaż mi spływa Bez problemu, jeżeli masz alergię na dany produkt tez możesz oddać...to nie Polska Fakt że na to nie mieli małych testerów ale mogłam się smarować do woli w aptece... Próbki masz na co tylko chcesz w aptece, i są one dla klientów i wręczane z uśmiechem. Tutaj wszystkich stać na takie rzeczy , więc zeby uzyskać klienta producenci dbają o to żeby każdy mógł wypróbować Ale filtrów akurat nie mieli...
a gdzie tak fajnie jest??
bosti jest offline  
Stary 2009-09-11, 09:18   #1928
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
a gdzie tak fajnie jest??
stawiam, że w Norwegii
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-09-11, 09:47   #1929
MeryJane
Zadomowienie

Czy ktoś używał Sun Expert SPF 50 albo 30 Eveline Jakieś opinie U nas znalazłam tylko to
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31731

i co z tym pudrem -myślałam o vichy mineralnym ? Można - nie można używać?

Apteczne filtry testuję ale jakoś tłuste strasznie na mnie.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
stawiam, że w Norwegii
Też tak obstawiam -ale coś za coś , prawda???
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ

Edytowane przez MeryJane
Czas edycji: 2009-09-11 o 09:45 Powód: dopisek
MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-11, 10:39   #1930
iwona200
Zakorzenienie

Dziewczyny czy używacie filtra również wtedy gdy nie wychodzicie cały dzień z domu? Lub gdy wychodzicie np. wieczorem gdy jest juz ciemno? Jeśli tak to dla ochrony czy z przyzwyczajenia ?
iwona200 jest offline  
Stary 2009-09-11, 14:28   #1931
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy używacie filtra również wtedy gdy nie wychodzicie cały dzień z domu? Lub gdy wychodzicie np. wieczorem gdy jest juz ciemno? Jeśli tak to dla ochrony czy z przyzwyczajenia ?
Ja troche traktuje filtr jak zwykly krem
Po prostu trzeba miec do tego zdrowy stosunek. jak sie kwasuje to z reguły uzywam dzien w dzien nie zaleznie czy w domu czy nie - zrweszta nigdy nie wiadomo cyz nie trzeba bedzie wyjsc
Ale czasem daje skorze w domu odpoczac
no i na zime nie uzywam faktora 50 tylko troche lzejszej 40
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-09-11, 14:36   #1932
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ja troche traktuje filtr jak zwykly krem
Po prostu trzeba miec do tego zdrowy stosunek. jak sie kwasuje to z reguły uzywam dzien w dzien nie zaleznie czy w domu czy nie - zrweszta nigdy nie wiadomo cyz nie trzeba bedzie wyjsc
Ale czasem daje skorze w domu odpoczac
no i na zime nie uzywam faktora 50 tylko troche lzejszej 40
No, ale w domu chyba nie muszę używać jeśli nigdzie nie wychodzę? Czy jakieś promieniowanie dostaje sie przez szyby czy coś?
iwona200 jest offline  
Stary 2009-09-11, 14:43   #1933
majaki
Raczkowanie

Ja jezeli bede wiedziała ze nie wychodze z domu i bede caly czas w domu alebo bedzie juz wieczor to nie bede stosowała filtrów.Dodam ze stosuje kuracje kwasowa ale filtry wtedy nei sa potrzebne wydaje mi sie nie ma po co obciazac cery
majaki jest offline  
Stary 2009-09-11, 14:47   #1934
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
No, ale w domu chyba nie muszę używać jeśli nigdzie nie wychodzę? Czy jakieś promieniowanie dostaje sie przez szyby czy coś?
Dostaje sie przez szyby
cytuje artykuł
Cytat:
Wedle ustaleń naukowców, poczynionych w nieznanych mi, oczywiście, okolicznościach i laboratoriach, nie ma prostej odpowiedzi, co przez szybę przechodzi, a co nie, w każdym razie światło słoneczne próbujące przez szybę wpaść składa się z tego, co widzimy, oraz z nadfioletu, ten ostatni, dalej nazywany UV, składa się zaś z promieni UV-A oraz UV-B. Tylko UV-A przenika w całości przez szybę (i przez wiele innych rzeczy też), UV-B ledwo co
No a pamietajmy, ze grozneijsze dla nas jest UVA
zrodlo: http://witryna.czasopism.pl/pl/gazeta/1095/1236/1394/
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-09-11, 15:02   #1935
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ja skusze się może na wyprobowanie, ponoc dość treściwego dzieciaczka Avenki zimą. Ma pojemnosc 100 ml, a cena taka jak innych Avenek 50 ml. Wiec sie bardzo opłaca.
.... Mleczko avenki sie bardzo przyda, nawet faktor 40 za takie grosze to grzech nie kupic
mozesz rozwinac nazwe? nie wiem gdzie szukac
Stary 2009-09-11, 15:05   #1936
selene211
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
stawiam, że w Norwegii
No oczywiście że Norge
Stary 2009-09-11, 17:18   #1937
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
mozesz rozwinac nazwe? nie wiem gdzie szukac
w KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20722
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-09-11, 17:33   #1938
Ineso
Matka Smoka

Do mnie dotarł kilka dni temu LRP mleczko 50+ w bardzo miłej cenie 36,40 więc podaję linka do apteki, może ktoś skorzysta:
http://www.vena-vita.pl/produkt,id,2...5Bwyprzedac%5D

I ponawiam pytanko, bo nikt mi nie odpowiedział Gdzie przechowywać filtry jak się nie ma chłodnego, ciemnego miejsca? lodówka?
Ineso jest offline  
Stary 2009-09-11, 17:58   #1939
Shee'naz
Wtajemniczenie

Ta apteka jest super, keidys kupilam u nich tanio emulsję Avene 50+ z woda termalną 150 ml.
Ineso a jak wrazenia uzytkowe jesli chodzi o Antka ?
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-09-11, 19:54   #1940
MeryJane
Zadomowienie

Ja uparcie się pytam o http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31731
jest jeszcze 50-ka ... i czy można ten puder mineralny, czy nie?Myślę konkretnie o vichy nr 25 (odcień sand).
Co do filtrów- myślę, że takowe szkodliwe promieniowanie dotyczy też komputerów, sztucznego oświetlenia, tv itp.Więc jeżeli od nich odpoczywać - to w nocy, kiedy żrą nas kwasy itp.
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ

MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-11, 20:52   #1941
losek78
Zakorzenienie

ja sie kiedys zawiodŁam na tej firmie (eveline)
mam pytanie - czytalam ze są wyprzedaże filtrów - może jakiś link do apteki internetowej ?
losek78 jest offline  
Stary 2009-09-11, 21:30   #1942
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Do mnie dotarł kilka dni temu LRP mleczko 50+ w bardzo miłej cenie 36,40 więc podaję linka do apteki, może ktoś skorzysta:

I ponawiam pytanko, bo nikt mi nie odpowiedział Gdzie przechowywać filtry jak się nie ma chłodnego, ciemnego miejsca? lodówka?
może w zamkniętej szafce, szufladzie, a w ostateczności może np w zamkniętym, tekturowym pudełku
Stary 2009-09-11, 22:16   #1943
selene211
Zakorzenienie

To ja pochwalę tez Antheliosa Dermo-Pedriatrics 50 Spray...Dzisiaj nałożyłam po raz drugi z tym że nałozyłam wcześniej krem nawilżający...Antek się wchłonął całkowicie , zapomniałam w ogóle że miałam filtr na twarzy. W porównaniu z XL w kremie...niebo..mam nadzieję że jutro tez to sie powtórzy, jeżeli tak to będzie mój i tylko mój...zmian na skórze w postaci zapychania nie widzę...chyba że jeszcze przede mną bo to tylko 2 aplikacje
Stary 2009-09-12, 19:01   #1944
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
To ja pochwalę tez Antheliosa Dermo-Pedriatrics 50 Spray...Dzisiaj nałożyłam po raz drugi z tym że nałozyłam wcześniej krem nawilżający...Antek się wchłonął całkowicie , zapomniałam w ogóle że miałam filtr na twarzy. W porównaniu z XL w kremie...niebo..mam nadzieję że jutro tez to sie powtórzy, jeżeli tak to będzie mój i tylko mój...zmian na skórze w postaci zapychania nie widzę...chyba że jeszcze przede mną bo to tylko 2 aplikacje
U mnie też spray kontra krem to niebo a ziemia. Krem zdecydowanie zadaje się dla cer suchych. Przy mieszanych i tłustych daje efekt lepiącej się maski i nie da się o nim zapomnieć. Spray sie szybko wchłania, praktycznie znika ze skóry. Jest niewidoczny i niewyczuwalny.
Mleczko avene, które nałożyłam wczoraj też nieźle zdało pierwszy test. Przetrwało z makijażem cały dzień, podkład trzymał się dobrze. Wchłonęło się całkiem szybko i nie przetłuściło cery. Zobaczę po kilku dniach czy nie zapcha. Może dołączy do grona ulubieńców
Elfia4 jest offline  
Stary 2009-09-13, 01:38   #1945
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
U mnie też spray kontra krem to niebo a ziemia. Krem zdecydowanie zadaje się dla cer suchych. Przy mieszanych i tłustych daje efekt lepiącej się maski i nie da się o nim zapomnieć. Spray sie szybko wchłania, praktycznie znika ze skóry. Jest niewidoczny i niewyczuwalny.
Mleczko avene, które nałożyłam wczoraj też nieźle zdało pierwszy test. Przetrwało z makijażem cały dzień, podkład trzymał się dobrze. Wchłonęło się całkiem szybko i nie przetłuściło cery. Zobaczę po kilku dniach czy nie zapcha. Może dołączy do grona ulubieńców
czekam niecierpliwie na dalsze relacje, jak sie sprawuje mleczko Avene, szczególnie jeśli chodzi o zapychanie
bosti jest offline  
Stary 2009-09-13, 23:54   #1946
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Ineso,jezeli nie lodowka to moze masz jakas szafke,ktora jest w oddali od bezposrednich zrodel gdzie moze byc narazona na zmiany temp.,zamykana itd.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-09-15 o 12:42
Hexxana jest offline  
Stary 2009-09-14, 18:21   #1947
Ineso
Matka Smoka

Dzięki za porady odnośnie przetrzymywania

Shee'naz - na razie tylko kilka razy używałam, ale bardzo pozytywnie oceniam - tylko troszkę bardziej treściwy od Lirenki.
Ineso jest offline  
Stary 2009-09-14, 19:40   #1948
aaaania1989
Zakorzenienie

Dziewczyny czy ten filtr jest fotostabilny???? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29924,sonnencreme-lichtschutzfacktor-50-krem-do-opalania-z-spf-50.html
Stary 2009-09-15, 11:22   #1949
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Tak, dzięki temu filtrowi: Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
Sama go używam, kupiłam jeszcze w zapasie dwie tubki, ale mam straszny problem ze zmatowieniem go: puder propolisowy i Dream Matte nie dają rady (nie wspominając o destabilizacji, ale nią się nie przejmuję już wcale).
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-09-16, 17:08   #1950
ntimoys89
Raczkowanie

Exclamation Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej! A ja dzisiaj kupiłam w aptece filtr Pharmaceris- screen-sensilum SPF 50+i zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam? Mam cerę tłusta i obawiam się, że będę musiała go stosowac tylko troszeczkę żeby nie błyszczeć się. Mam podkład bardzo matujący, ale mam obawy, co do tego, czy zdoła zmatowić skórę. Miała któraś z Was kiedyś ten filtr, a właściwie bloker? Dzieki z góry
ntimoys89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, grecja, kremy z filtrem, kwasy, opalanie, uva, wakacje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości