Strupki a makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-26, 13:50   #1
Agul
Rozeznanie

Strupki a makijaż

Czy wiecie może jak ukryć strupki(po wyciskaniu) pod makijażem? Nałozyć na nie podkład, korektor, puder sypki...a może jeszcze co innego? Znowu mnie "łapska poniosły" i goi mi się to wszystko nie dość że wolno, to jeszcze w strupki. Wygląda paskudnie. Jakkolwiek próbuje je ukryć to równie tragicznie Poradźcie cokolwiek. Co Wy robicie w takiej sytuacji?
Agul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 15:04   #2
młodaa
Wtajemniczenie

Re: Strupki a makijaż

Ja moje po prostu najczesciej zdrapuje, co neikiedy wyglada gorzej, ale jesli ranka byla juz podgojona i krew nei leci, to mozna ladnie i delikatnie przykyc korektorem i praktycznie nic nie widac.
Sposob chyba jednak sredni, bo mozna sie blizn nabawic. Warto jednak zaopatrzyc sie w kremy przyspieszajace regeneracje skory czy gojenie sie ran i przynajmniej strupki szybciej same poschodza.

pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 15:59   #3
Agul
Rozeznanie

Wiesz Młodaa też mnie korci żeby je zdrapać ale jednak rozsądek zwycięza (przynajmniej wtedy )i postanawiam się pomęczyć, bo blizn i przebarwień to juz mi wystarczy, nie chcę nowych
A jak Ty tak umiesz delikatnie przykryc strupek? Jak ja próbuję to robi mi się taka "góra" któą widac jeszcez bardziej
A co do kremiku-kupiłam sobie ostatnio Dermalibour, zachwalany tu. Smaruję już prawie tydzień a strupki się nie goją
Stary 2004-09-26, 16:32   #4
młodaa
Wtajemniczenie

To ja podziwiam, ze ich nie zdrapujesz
Strupek zazwyczaj delikatnie przykrywam dajac na niego kremik nawilzajacy (lekko tlustawy), na to korektor i zeby sie za bardzo nie swiecic przypruszam pudrem sypkim jak sie kremik wchlonie). W 100% nie da sie zakryc strupkow, bo wypukle tak czy tak one sa.
Co do kremow, to ja mam ten drugi Tez A-Derma, tylko Epitheliale (czy ja sie go pisze) i powiem, ze nawet goi ranki

pozdrawiam
Stary 2004-09-26, 19:00   #5
Agul
Rozeznanie

Właśnie podsunęłaś mi doskonały pomysł Przed makijażem pokremowac strupa! .Tak, to jest to- nie będzie taki suchy i łatwiej będzie go ukryć. Dzięki przeogromne Dziś juz nie wychodzę, ale jutro robiąc makijaz spróbuję.
A na Epithiale to ja też sobie juz ostrzę pazury od jakiegos czasu. Jak tylko spadna mi pieniążki z nieba to sobie sprawię
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Stary 2004-09-26, 21:59   #6
młodaa
Wtajemniczenie

Ciesze sie ze moglam pomoc

pozdrawiam serdecznei
Stary 2004-09-26, 22:05   #7
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Mogę się tylko podpisać w pełni pod tym co napisała Młodaa nie zdrapywać! Bo będą blizny jak nic! Pokremować, odrobinka korektora, przypudrować, ja tak zawsze robię, niekoniecznie tylko ze strupkami... i jeszcze jeden fajny trick - odkryłam przypadkowo - odkąd nakładam korektor pędzelkiem a nie palcami jest po prostu idealnie! Zawsze myślałam że pędzel do korektora to juz fanaberia i ściemka ale tak jest higieniczniej i lepiej, nakładamy maleńką ilość i delikatnie wklepujemy, Idealnie krycie! Ja zawsze przypudrowuję potem twarz, bo wtedy efekt kamuflażu jest trwały

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:17   #8
młodaa
Wtajemniczenie

o to jeszcze trzeba wyprobowac pedzelek jakos w to nigdy nie wierzylam i sadzilam ze moje paluszki sa zdecydowanie zgrabniejsze i bardziej precyzyjne ale wyprobuje, tylko jakis dobry znajde

Stary 2004-09-26, 22:34   #9
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nie wiem skąd jesteś, ale ja bardzo sobie chwalę pędzelki od pana z WE MY, i gdy tylko jestem w stolicy, to zawsze robię świeże zapasy. Są śmiesznie tanie, a naprawdę bardzo dobre. Mam taki maleńki, sztywny na długim kijku własnie do korektora. Bardzo wygodny.

Buziaki

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 22:44   #10
młodaa
Wtajemniczenie

Oj ja tez sobie bardzo je chwale
Mam do rozu, pudru sypkiego i 2 do cieni, zaluje ze nie zamowilam jeszcze do korektora choc myslalam o nim, ale coz, twierdzilam ze nie ma jak paluszki
A jestem z Rzeszowa ale pan wysyla pedzle. Szkoda tylko ze cena pedzelka bedzie pewnie rowna cenie przesylki ale moze bede w Warszawie to sobie kupie

Stary 2004-09-26, 22:56   #11
Agul
Rozeznanie

O! Dziękuję Smoczyco za cenne rady. W takim razie wypróbuje też pędzelek. Co prawda nie ten, o którym mówicie, ale już ja jakiś w sklepie wyszukam
Stary 2004-09-27, 12:20   #12
Rossi
Zadomowienie

GG do Rossi

Ja używam korektora w kredce - naostrzony idealnie zakrywa dokładnie to miejsce które potrzebuje nie robiąc 'placków ' hehe albo takiego wysówanego Ale nie powiem żeby ten pędzelek mnie nie kusił..tylko czy nie trzeba mieć do tego wprawnych rączek??

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości