Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-11-29, 18:46   #1
xwhisper
Raczkowanie

Reanimacja włosów!!

Drogie Wizażanki, mam nadzieje że tym razem mój post nie będzie przesunięty.
Mam bardzo duży problem ze swoją czupryną. Włosy są przesuszone, rozdwojone , bez życia, końce puszące się postrzępione. Wypadają strasznie. Jaką pielęgnację zastosować , żeby włosy w końcu odzyskały życie ? Proszę polećcie mi jakie kosmetyki zastosować.
Teraz zaczęłam brać po 2 tabletki skrzypu Vitalisss, 1x Vitapil i 1xVitafemin. Nie odżywiam się jakoś przesadnie nieprawidłowo i niezdrowo. Bardzo proszę o pomoc ;(
xwhisper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 18:48   #2
xwhisper
Raczkowanie

Dot.: Reanimacja włosów!!

Niżej załączam zdjęcia włosów, jaki jest ich stan aktualny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150910_145658.jpg (74,0 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150910_145626.jpg (72,1 KB, 56 załadowań)
Stary 2015-11-30, 01:12   #3
PatiKa81
Przyczajenie

Odzywianie to nr1 ! Bez prawidlowego , nie dostarczysz organizmowi witamin i mikroelementow niezbednych do pielegnacji wlosow. Pamietaj,ze wlosy i skora to ostatnie co zostanie odzywione po organach wewnetrznych. Jesli problem utrzymuje sie od dluzszego czasu, warto zrobic badania krwi. Jesli jest to gl. zwiazane np. z czestym farbowaniem ( u mnie tak bylo) to dobrze jest podciacia wlosy i dac im odpoczac od zabiegow. Zycie moich wlosow odmienily suplementy viviscal ( niestety bardzo drogie place w USA $50 za kuracje miesieczna-2 tabletki dziennie bralam przez rok, teraz biore 1, )to najlepiej wydane pieniadze jakie przeznaczylam na pielegnacje w moim 34letnim zyciu a lubie produkty z wyzszej polki. Do uzytku zewnetrznego polecam olaplex3 ( do stosowania w domu) buteleczka mala ale starcza na bardzo dlugo, przeznaczony do wlosow zniszczonych i farbowanych. Najwazniejsze to jednak zaczac od prawidlowego odzywiania. Tu masz bardzo fajnie informacje : http://dietea.pl/skora-wlosy-paznokcie/ . Pozdrawiam
PatiKa81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 09:14   #4
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xwhisper Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki, mam nadzieje że tym razem mój post nie będzie przesunięty.
Mam bardzo duży problem ze swoją czupryną. Włosy są przesuszone, rozdwojone , bez życia, końce puszące się postrzępione. Wypadają strasznie. Jaką pielęgnację zastosować , żeby włosy w końcu odzyskały życie ? Proszę polećcie mi jakie kosmetyki zastosować.
Teraz zaczęłam brać po 2 tabletki skrzypu Vitalisss, 1x Vitapil i 1xVitafemin. Nie odżywiam się jakoś przesadnie nieprawidłowo i niezdrowo. Bardzo proszę o pomoc ;(
Powinien zostać przesunięty do stosownego wątku ponieważ, nie napisałaś tu o żadnym szczególnym i wyróżniającym Twoją sytuację problemie.

Radzę zapoznać się z regulaminem i nie tworzyć kolejnego wątku na ten sam temat, skoro podobny, zbiorowy już istnieje. Tak samo jaki i dużo rad dotyczących Twojej sytuacji. Wystarczy się wysilić i poczytać.
Stary 2015-11-30, 15:24   #5
xwhisper
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Powinien zostać przesunięty do stosownego wątku ponieważ, nie napisałaś tu o żadnym szczególnym i wyróżniającym Twoją sytuację problemie.

Radzę zapoznać się z regulaminem i nie tworzyć kolejnego wątku na ten sam temat, skoro podobny, zbiorowy już istnieje. Tak samo jaki i dużo rad dotyczących Twojej sytuacji. Wystarczy się wysilić i poczytać.

Ale gdzie go mam niby podpiąć ? Kolejny raz, jak piszę post nie uzyskuję żadnych informacji, tylko jestem przerzucana do zbiorowego wątku gdzie nikt mi nie odpowie.

Potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniej pielęgnacji by moje włosy przestały wypadać, i wyglądać jak siano.

Odżywiam się prawidłowo, badania krwi robiłam ostatnio, są w normie. Włosy podcinałam jakieś 1,5 miesiąca temu, a farbować niestety często eksperymentuje z włosami..
Stary 2015-11-30, 17:29   #6
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xwhisper Pokaż wiadomość
Ale gdzie go mam niby podpiąć ? Kolejny raz, jak piszę post nie uzyskuję żadnych informacji, tylko jestem przerzucana do zbiorowego wątku gdzie nikt mi nie odpowie.

Potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniej pielęgnacji by moje włosy przestały wypadać, i wyglądać jak siano.

Odżywiam się prawidłowo, badania krwi robiłam ostatnio, są w normie. Włosy podcinałam jakieś 1,5 miesiąca temu, a farbować niestety często eksperymentuje z włosami..
Bo może warto poczytać kilka stron tego wątku? Problemy przez Ciebie przedstawione powtarzają się cały czas i serio poświęcenie godziny czy dwóch i sama sobie odpowiesz na swoje pytania. Póki co Ty nie chcesz pomocy tylko rozpisania Ci gotowca, czyli całej pielegnacji.

Poczytaj, dowiedz się czegoś i napisz tutaj po prostu swoje wnioski i pomysły, a my możemy wskazać Ci czy to co sobie ustalisz jest prawidłowe i czy nie potrzeba czegoś jeszcze.

Serio o pielęgnacji włosów powiedziano już wszystko i powtarzanie tego od nowa mija się z celem.
Stary 2015-12-01, 14:30   #7
RyszardCzaruj
Przyczajenie

Siostra mi podpowiada ze olaplex działa rewelacyjnie
RyszardCzaruj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 19:11   #8
jokasiu
BAN stały

a próbowałaś olejku MACADAMIA , ma właściwości nawilżające i regeneruje rozdwojone, suche włosy. Ja kupowałam nawet ostatnio w Auchan Venita salon, jakoś specjalnie dużo nie kosztował, więc warto spróbować
jokasiu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 07:30   #9
JulaBura
BAN stały

Olejki do włosów są super sprawą, bardzo pomagają. Ja ma także z Venity olejek ale arganowy z buriti - wzmacnia i nawilża przede wszystkim włosy.
JulaBura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 04:08   #10
PatiKa81
Przyczajenie

Problem w tym , ze produkty zewnetrzne dzialaja tylko jako " upiekszenie " wlos jest martwy. Nie naprawisz / nie wzmocnisz go maseczka. Ponoc olaplex jest pierwszym produktem, ktory wnika w strukture wlosa. Trudno mi powiedziec ,ale sa rzeczywiscie ladniejsze i koncowki praktycznie przestaly sie lamac. Jesli chodzi o tabletki to to co dziala od srodka zawsze bedzie skuteczniejsze niz to co na zewnatrz, choc oczywiscie nie zastapi zdrowej diety czy zmianu stylu zycia
Stary 2015-12-14, 01:15   #11
PatiKa81
Przyczajenie

Wiesz , szczerze to troche dziwnie ze wypowiadasz sie na temat tabletek polecanych przez lekarzy, dermatologow i fryzjerow ( proponuje o viviscalu poczytac) a twierdzisz ze kosmetyki regeneruja wlosy😉.nie trzeba byc specjalista zeby wiedziec , ze wlosow nic nie zregeneruje od zewnatrz. Trzeba je obciac i wzmocnic korzenie zeby zaczely rosnac zdrowsze . Uwierz mi nie wydawalabym $50 gdybym nie rozmawiala wczesniej z ludzmi, ktorzy nie sa specjalistami w dziedzinie wlosow. Oczywiscie roznym ludziom pomagaja rozne srodki, ale przekonanie ze pomoze ci szampon czy odzywka czy jakas magiczna mikstura prawda nie jest. Owszem poprawi wygla ale to wszystko.

---------- Dopisano o 02:15 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

Osobiscie uwielbiam olaplex. Uzywam od kilku miesiecy, BARDZO wydajny , wlosy sa bajeczne. I praktycznie przestaly sie rozdwajac.
Stary 2015-12-14, 15:59   #12
Natii002
Przyczajenie

Powinnaś też olejować włosy przed myciem, najlepiej olej nałożyć na całą noc a następnie umyć włosy. Polecam olej arganowy, u mnie najlepiej się sprawdza, jest wiele rodzaji olejów, popularny jest też olej kokosowy(kupisz go np w sklepie z żywnością eko) bądź na allegro można zamówić dużą pojemność. No i oczywiście pamiętaj oprócz tego o pielęgnacji odżywkami/maskami. Plus ja bym skróciła końcówki, które zakładam są najbardziej zniszczone aby włosy układały się lepiej. I na jakiś czas zrezygnować z farbowania i stylizacji włosów prostownicą itd, aby włosy odżyły.
Natii002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 12:13   #13
BloodyRedRose
Raczkowanie

mam nadzieję, że nikt mnie stąd nie wywali za nie taki wątek czy coś.

chciałabym zregenerować włosy, oto ich streszczona historia:
Około rok temu były blond (zrobiony desperackimi środkami przez fryzjerkę), odrosty rozjaśniałam sama (to był mój pierwszy raz), a że wyszły rudawe, od razu poszła blond farba. Długość włosów - lekko za ramiona. Jako że kruszyły się sporo, obcięłam około 10cm - równo do ramion.
W czerwcu odrosty zostały rozjaśnione jeszcze raz, tym razem rozjaśniaczem fryzjerskim i z lepszym efektem. Na ów efekt nałożyłam toner w kolorze 'Fuxia' i cieszyłam się różem niecały miesiąc, bo nierówno wypłukujący się kolor i odrosty wkurzały mnie, więc zafarbowałam całość na głęboki fiolet (niestety z Palette). Kolor się wypłukał do jasnego pudrowo-rudawego, więc po jakimś 1,5 miesiąca pofarbowałam górną połowę ciemnym fioletem z Syossa, a dolną połowę fioletowym tonerem Directions (bez wcześniejszego rozjaśniania końcówek, samoistnie kolor zlazł z nich prawie do bieli).
Wiedziałam, że włosy są tragiczne, więc zapisałam się jako modelka na warsztaty fryzjerskie (w Poznaniu), myśląc: jak obetną, jak pofarbują, tak będzie. Wypadały i kruszyły się, ale przeczekałam ten miesiąc.
Na warsztatach profesjonalista z Top Model zrobił mi jakąś rozjaśnianą łatę z boku głowy, a resztę (odrosty i wypłukany fiolet) zafarbował podobnym odcieniem, co miałam (to były farby Hipertin). Nie obcięli mi ani centymetra, a końcówki włosów zaczęły się wykruszać przy samym nawet dotyku.
Parę dni później poszłam do fryzjerki, która obcięła mnie na ładną, krótką asymetryczną fryzurkę i powiedziała, że moje włosy ciągną się jak guma, są przesuszone i to co zrobili mi "profesjonaliści" to jakaś masakra.
Nie zależy mi na długości, ale rozważam powrót do blondu w okolicach kwietnia. A może jednak to zły pomysł?
Włosy mimo niezłego wyglądu i znacznego skrócenia wypadają przy myciu, a to nieszczęsne spalone jasne pasemko wygląda jak włosy lalki :/
Jak je ratować, żeby rosły zdrowo? Mam dość sztywne, niepodatne włosy o średniej porowatości.
Stosuję szampon z Syossa przeciw wypadaniu włosów i odżywkę L'Oreala (która była dołączona do którejś z moich fioletowych farb). Fryzjerka powiedziała, że powinnam zaopatrzyć się w profesjonalne szampony i odżywki. A olejowanie czy maski? Co byłoby dobre dla takich włosów? Jednak nie jestem przekonana do tabletek, bo mam na całym ciele dość problematyczne owłosienie i nie chciałabym spotęgować tego problemu jakimiś suplementami.
Wybaczcie, że tak długo i z góry dziękuję za każdą pomocną dłoń! <3
Stary 2015-12-18, 01:09   #14
PatiKa81
Przyczajenie

Sprawdzalas hormony? Owlosienie moze swiadczyc o zaburzeniu hormonalnym ( nadmiar testosteronu moze powodowac wypadanie wlosow). Z kosmetykow zapytaj fryzjerke o olaplex. Nie ma kosmetykow , ktore zapobiegna wypadaniu bo musisz odzywic korzen wlosa czego kosmetykiem nie zrobisz, niestety. Tabletki , ktore ja polecam moga troche przetluszczac skore ze wzgledu na bardzo duza zawartosc biotyny, ja osobiscie tych problemow nie mam , ale to byl jedyny minus o ktorym czytalam jesli chodzi o viviscal. Zapytaj fryzjera ( dobry fryzjer bedzie znal viviscal). Wypadanie wlosow moze byc tez zwiazane z nadmiarem stresu. Dobrze jest powtorzyc badania krwi , moga byc jakies niedobory. Zewnetrznie upiekszysz wlosy ale problemu z wypadaniem to niestety nie zalatwi
Stary 2015-12-19, 17:39   #15
BloodyRedRose
Raczkowanie

robiłam badania na hormony jesienią. niby wyniki mieszczą się w normie, ale ja odkąd pamiętam miałam zawsze niższy głos (w tym takie 'damskie jabłko adama') i włosów też wszędzie więcej. włosów wypada mi więcej jakoś od wakacji, może trochę wcześniej. Stres jest całkiem możliwy... Co do niedoborów to wiem, że będzie mi ciężko zmienić nawyki żywieniowe, ewentualnie zapytam o te tabletki, dzięki za radę
Stary 2015-12-20, 15:32   #16
PatiKa81
Przyczajenie

Dobrze jest pamietac , ze bez zdrowej diety niewiele pomoze. Oczywiscie nic nie mowisz na temat nawykow zywieniowych. Zdrowa dieta wplywa dobrze na wszystko😊. Warto worowadzic stopniowe zmiany
Stary 2015-12-21, 08:54   #17
BloodyRedRose
Raczkowanie

Nie wspominałam nic o diecie, bo wiem, że ciężko będzie zmienić moje nawyki... studiuję, więc nie mam ani za wiele zasobów pieniężnych, ani czasowych, żeby wprowadzać jakieś zmiany do diety (chyba, że są na to jakieś triki )
poza tym nigdy nie przejmowałam się tym co jem i jem po prostu na co mam chęć, a słodyczy nie odmawiam sobie prawie w ogóle.
moja dieta zawiera dużo pieczywa, makaronu i naleśników. Moim niedawnym przyzwyczajeniem jest jogurt z musli na śniadanie (ale nie codziennie). Może kupuję trochę więcej warzyw, niż kiedyś, ale to i tak nie jest zawrotna ilość. Po za tym łykam sob tran.
Stary 2015-12-22, 01:29   #18
PatiKa81
Przyczajenie

Hmmm no rzeczywiscie z dieta srednio😕. Tabletki niestety niewiele pomoga w tym przypadku. Poza tym jedyne ktore osobiscie polecam sa bardzo drogie i bez zmiany diety to zwykla strata pieniedzy. Tak czy siak zycze powodzenia😊
Stary 2016-01-29, 06:25   #19
joannagrel
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez jokasiu Pokaż wiadomość
a próbowałaś olejku MACADAMIA , ma właściwości nawilżające i regeneruje rozdwojone, suche włosy. Ja kupowałam nawet ostatnio w Auchan Venita salon, jakoś specjalnie dużo nie kosztował, więc warto spróbować
Kupiłam sobie ten olejek. Moje włosy to masakra... słabe, łamią się, sa suche....i poczatkowo się bałam że będzie mi obciążał włosy, ale jest ok i widzę poprawę. Wiem, że powinnam też zadziałać na nie od środka i przede wszystkim zmienić dietę, pewnie i włosy (i skóra też) odżyłyby. Brakuje mi witamin pewnie.
joannagrel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 11:39   #20
vindicta
Rozeznanie

Polecam od zaczęcia spożywania chociaż jednego owocu dziennie. Ja do tego łykam tran i wit c. Pomogło to i organizmowi i włosom. Do tego podcinam je o kilka mm co 2-4 mies. podcinanie zdziałało cuda, włosy nadal rosną szybko, ale nie niszczą się i nie łamią. A dopiero w dalszej kolejności należy zadbać o kosmetyki z zewnątrz do włosów. Oczywiście zawsze możesz kupić w aptece kompleks witamin.
Stary 2016-02-24, 09:02   #21
IngaRucka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Olejki do włosów są super sprawą, bardzo pomagają. Ja ma także z Venity olejek ale arganowy z buriti - wzmacnia i nawilża przede wszystkim włosy.
Ten mi koleżanka polecała, ale jakoś mi nie chciało sie wierzyć że jest aż tak dobry... czy to naturalny olejek? Nie obciąży dodatkowo włosów?
IngaRucka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
wlosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości